سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیریت مصرف برق ؛

صرفه جويي در مصرف برق يک وظيفه همگاني است

با تنظيم دماي کولر بين 23 تا 25 درجه ضمن افزايش طول عمر و کارائي کولر هزينه برق مصرفي را کاهش دهيم.
تسویه مطالبات پیمانکاران برق؛

آینده نامعلوم تهاترها

تدوین آیین‌نامه تهاتر نفت برای تسویه مطالبات پیمانکاران صنعت برق در دستور کار متولیان و سیاست‌گذاران کشور قرار گرفته است. براساس تبصره یک بند «ی» پیش‌بینی شده در این آیین‌نامه، ۴۰هزار میلیارد تومان از این محل تسویه و در اختیار پیمانکاران صنعت برق قرار می‌گیرد. طبق جزئیات این دستورالعمل، پیمانکارانی که طرح‌های تملک دارایی سرمایه را انجام می‌دهند، با سازوکار مشخصی در قبال مطالبات مسجل شده تا پایان سال گذشته نفت‌خام دریافت می‌کنند.
علی‌اکبری :

سالانه ۱۵ میلیون باتری در کشور مصرف می‌شود

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری گفت: سالانه ۱۵ میلیون باتری در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
عبدالرضا رحمانی فضلی:

برق سازمان‌های پرمصرفی که به اخطارها توجه نکنند قطع می شود

برق کلیه سازمان های دولتی، غیردولتی، موسسات و بانک هایی که با دریافت اخطار همچنان نسبت به اصلاح الگوی مصرف و اجرای بخشنامه دولت اقدام نکنند، پس از ارسال اخطاریه در صورت عدم رعایت صحیح مصرف برق در ساعات اوج مصرف، از هفته پیش‌رو قطع خواهد شد.
لزوم مدیریت مصرف برق؛

راهکارهای دولت برای مقابله با خاموشی

با آغاز فصل گرما و افزایش میزان برق در کشور، دولت چراغ‌های مختلفی را برای مقابله با خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده روشن کرد تا تابستان امسال سایه خاموشی بر سر کشور سنگینی نکند.خاموشی تابستان سال گذشته بر ایران سایه انداخت و به‌دلیل وجود بحران آب، کشور با خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده مواجه شد. پرونده این چالش با این‌که امسال به دلیل بارندگی‌های اخیر که در سراسر کشور رخ داد، به پررنگی سال گذشته نیست، به صورت قطعی بسته نشده است و هنوز مسؤولان به این سوال که آیا امسال تابستان را بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده سپری خواهیم کرد یا نه پاسخ قطعی نمی‌دهند.
رئیس اتحادیه تهیه‌کنندگان فتوکپی، اوزالید و پلی‌کپی:

عمر مفید دستگاه‌های کپی سر آمده است

رئیس اتحادیه تهیه‌کنندگان فتوکپی، اوزالید و پلی‌کپی با بیان این‌که مواد اولیه مصرفی این صنف رشد قیمت شش تا هفت برابری داشته است، گفت: دستگاه‌های مورد استفاده در این صنف به شدت قدیمی شده و نیاز به واردات در این زمینه احساس می‌شود، اما ارزی برای آن در نظر گرفته نشده است.
حمیدرضا صالحی :

هم در مزارع کشاورزی ارز دیجیتال استخراج می‌کنند هم در مساجد

آیا ماینینگ خطری جدی متوجه صنعت برق ایران کرده است؟ پاسخ این سئوال البته پاسخی مستقیم و سرراست نیست چرا که عده‌ای به این سئوال پاسخ مثبت می‌دهند و عده‌ای پاسخشان منفی است.
کنترل مصرف برق ؛

‌‌ دستور وزیر کشور در خصوص قطع برق دستگاه‌های پر مصرف

وزیر کشور بر کنترل مصرف برق ادارات و مؤسسات دولتی و غیر دولتی تاکید کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی کرد؛

دست‌اندازهای رونق صنعت برق

عدم تعادل اقتصادی در صنعت برق به‌دلایلی مانند افزایش بدهی‌ها، افزایش نرخ ارز، کاهش میزان سرمایه‌گذاری در اثر تشدید تحریم‌ها، بقای این صنعت را با خطر مواجه کرده است. این عدم تعادل، اثر‌پذیری این صنعت از تحریم‌ها را نیز افزایش داده است. علاوه بر ضرورت تامین برق مطمئن، هرگونه توسعه اقتصادی نیز در جهان امروز نیازمند توسعه ظرفیت‌های بخش برق است. بنابراین نه‌تنها بقای زندگی، بلکه توسعه و رشد اقتصادی نیز به شدت به انرژی برق وابسته است. در نتیجه ضروری است دستاوردهای فعلی این صنعت زیربنایی حفظ و زمینه رشد و ارتقای آن فراهم شود.
بنا بر اعلام وزارت نیرو؛

لامپ‌های پرمصرف پایتخت جمع‌آوری می‌شود

لامپ‌های پرمصرف واحدهای تجاری شهر تهران، توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و با همکاری اتحادیه‌های کسب وکار و صاحبان اصناف، جمع‌آوری می‌شود.
ظرفیت جدید تولید برق در کشور؛

برنامه افزایش ۵۳۰۰مگاواتی ظرفیت تولید برق در سال ۹۸ +جدول

از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۵۷ مگاوات ظرفیت جدید تولید برق در کشور به بهره‌برداری رسیده و پیش‌بینی شده تا پایان سال جاری شاهد بهره‌برداری از ۴۸۲۷ مگاوات ظرفیت جدید دیگر در بخش تولید برق کشور خواهیم بود.
مدیریت مصرف برق؛

قاچاقچیان برق موجب خاموشی تابستان می شوند؟

به گفته معاون وزیر نیرو، برای هر بیت‌کوین 72 هزار کیلووات ساعت برق مصرف می‌شود که به اندازه مصرف 28 مشترک است. اگر جلوی مصرف بی ضابطه برق توسط تولیدکنندگان ارز دیجیتال گرفته نشود، در زمان پیک تابستان بیش از ۲۵۰۰ مگاوات به مصرف برق کشور اضافه شده، که این حجم زیاد مصرف، می تواند نقاط مختلف کشور را به خاموشی بکشاند.
معاون شرکت توانیر خبر داد:

خسارت 441 میلیارد تومانی سیل به بخش برق کشور

سید زمان حسینی در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین کنفرانس بین‌المللی شبکه‌های توزیع نیروی برق اظهار کرد: طی بحران سیل امسال به شبکه‌های توزیع برق 23 استان خسارت بیشتری وارد شد.
خوش حسابی دولت ؛

بازپرداخت موفق مطالبات بخش خصوصی صنعت برق

دولت از سال گذشته تهاتر مطالبات بخش خصوصی را با بدهی‌هایشان به دولت آغاز کرده و اکنون این بخش می‌گویند که شرایط به مرحله مطلوبی رسیده است.در حالی که طی سال‌های اخیر با مشکلات زیادی در این بخش مواجه بودند. آخرین رقمی که از بدهی‌های وزارت نیرو به تولیدکنندگان و پیمانکاران این بخش اعلام شده بود، رقمی در حدود 30 هزار میلیارد تومان بود اما در مورد قیمت خرید برق با توجه به کند بودن روند اصلاح تعرفه‌ها، هنوز این نرخ جذاب نیست و اگر مجلس شورای اسلامی در این موضوع با دولت همراه شود، شرایط سرمایه‌گذاری بهتر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران:

ادارات مصوبه صرفه‌جویی دولت را اجرا نکردند

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران از صدور اولین قبض برق پرمصرف‌ها تا 10 روز آینده خبر داد و گفت: تعداد مشترکین خانگی پرمصرف در شهرهای استان تهران 149 هزار و 751 مشترک است که نشان می‌دهد 8.3 درصد مشترکان خانگی پرمصرف هستند.
افشین روشن میلانی؛

بسته های تشویقی برای مشترکین کم مصرف برق

افشین روشن میلانی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی از تهیه بسته های تشویقی برای مشترکان کم مصرف برق خبرداد و گفت: مشترکانی که با برنامه های پیک مصرف تابستانی همکاری کنند مشمول این بسته ها می شوند.
وزیر نیرو مطرح کرد؛

تدابیر ویژه برای کاهش مصرف برق در تابستان

اردکانیان گفت: تابستان پارسال پیک مصرف برق ۵۷ هزار مگاوات بود، امسال تدابیر ویژه‌ای برای کاهش مصرف برق ادارات داریم.اردکانیان با یادآوری مصرف بیش از حد برق در تابستان سال گذشته گفت: تابستان پارسال پیک مصرف برق ۵۷ هزار مگاوات بود که ۲۳ هزار مگاوات آن مربوط به وسایل سرمایشی بود. از این مقدار بیش از ۴ هزار مگاوات را دستگاه‌های سرمایشی در ادارات مصرف کرده بودند.
سیاست های چدید وزارت نیرو؛

قبض‌های برق از سه ماه دیگر الکترونیکی می‌شود

یک مقام مسئول اعلام کرد قبض‌های برق از سه ماه دیگر الکترونیکی می‌شود. اگر در ساعات اوج مصرف برق، همزمان چند وسیله برقی ضروری و غیرضروری را روشن می‌کنید، بزودی قبضی دریافت خواهید کرد که روی آن نوشته شده: «مصرف شما بیش از حد مجاز است.» قبضی با 16 درصد افزایش نسبت به ماه اردیبهشت.در این صورتحساب، مشخص خواهد شد که در ماه خرداد چقدر از مصرف برق مشترک بالاتر از استانداردهای تعیین شده بر اساس منطقه سکونت است. پشت آن هم راهکارهای کاهش مصرف درج می‌شود. البته تا زمانی که قبض‌ها کاغذی است.
کاهش ۲۰برابری قیمت؛

تولید چراغ‌های پیشرفته LED با دانش ایرانی

محققان در یک شرکت دانش‌بنیان توانستند چراغ‌های پیشرفته LED را طراحی و تولید کنند که در مقایسه با نمونه خارجی خود تا ۲۰ برابر ارزان قیمت‌تر تمام می‌شود.
چرا صنعت تولید تلویزیون ایرانی کمرنگ شد؟

دکمه خاموشی تولید تلویزیون ایرانی چگونه زده شد؟

در سال 90 شرکت‌های تولید تلویزیون در ایران با 60 درصد ظرفیت اسمی خود کار می‌کردند که این میزان حالا فقط 22 درصد است. دلیلش واگذاری خط تولید به خارجی‌ها نیست؟
صفحه  از ۱۵
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها