قائم مقام وزیر نیرو عنوان کرد:

۱۶۰ هزار میلیارد تومان پروژه آبی نیمه کاره وجود دارد

قائم مقام وزیر نیرو گفت: ۱۶۰ هزار میلیارد تومان پروژه بخش آب نیمه کاره و برزمین مانده وجود دارد.
معاون صنایع کوچک کشور:

۲۸۸۵ واحد کوچک در دولت تدبیر وامید به چرخه تولید بازگشته اند

معاون صنایع کوچک کشور گفت: از ابتدای کار دولت تدبیر وامید ۲۸۸۵ واحد کوچک به چرخه تولید بازگشته اند.
آمارهای رسمی نشان می دهد؛

رونق تولید در ثلث دوم سال

انتشار آمار رسمی از وضعیت محصولات منتخب صنعتی و معدنی، از رونق تولید در ثلث دوم سال حکایت دارد. تحلیل آمارها نشان می‌دهد در دوره مورد بررسی از 45 محصول منتخب، 27محصول توانسته‌اند رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت کنند. براساس آمار اعلام‌شده در 8 ماه منتهی به آبان امسال «کمباین»، «دوده» و «انواع سواری» بیشترین رشد تولید را تجربه کرده‌اند. به اعتقاد کارشناسان، تسهیل دسترسی به مواد اولیه در صنایع منتخب ناشی از اثرات برجام و تزریق منابع مالی جدید منجر به شتاب گرفتن چرخ تولید شده است.
چهار نکته درباره 10 کشتی:

خودمان را گول نزنیم/ ماجرای خودرو را تکرار نکنیم

این ها تا کی می خواهند جلوی جبران عقب افتادگی های کشور را بگیرند. یک روز می گویند نباید هواپیما بخریم، روز دیگر مانع از خرید کشتی می شوند، سال هاست که مردم ایران را از داشتن خودورهای معمولی دنیا محروم کرده اند، تلاش می کنند بیماران بیچاره،صرفا با داروهای داخلی که بعضا بی کیفیت هستند روزگار سپری کنند...

محسن صالحی نیا : سیاست آتی دولت نوسازی واحدهای صنعتی است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست سال آینده دولت نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی، اصلاح ساختار فنی و مهندسی و ظرفیتی این حوزه است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد؛

توسعه خوشه‌های صنعتی، بسترساز تحقق اقتصاد مقاومتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تقویت و حمایت از خوشه‌های صنعتی و ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی در این خوشه‌ها را از راهبردهای اصلی این سازمان در بخش حمایت از صنایع کوچک و تحقق اقتصاد مقاومتی اعلام کرد.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:

230هزار شغل با راه اندازی 50 طرح بزرگ ملی تا پایان سال ایجاد می شود

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان امسال 50 طرح بزرگ ملی در کشور راه اندازی می شود و 230 هزار شغل ایجاد می کند.
اکبریان در دیدار با هیأت پارلمانی آلمان مطرح کرد؛

آمادگی کمیسیون صنایع برای توسعه مناسبات صنعتی ایران و آلمان

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، از آمادگی کمیسیون متبوعش برای کمک به توسعه مناسبات ایران و آلمان در تمامی زمینه ها به ویژه در حوزه صنعت خبرداد.
یک مسئول صنعتی عنوان کرد؛

افزایش همکاری‌های صنعتی با اروپا/صادرات 30 درصدی محصولات تولیدی

عضو انجمن صنایع همگن پلاستیک با اشاره به افزایش همکاری‌ها با شرکت‌های اروپایی برای راه‌اندازی خطوط تولیدی و صنعتی، گفت: به دنبال این هستیم تا دانش فنی و تکنولوژی‌های مدرن را وارد کشور کنیم.
قائم مقام وزیر صنعت خبر داد:

10 هزار واحدصنعتی کوچک، وام گرفتند

10 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط طی سه ماهه اخیر توانستند از تسهیلات بانکی استفاده کنند.سه ماه پیش تصویب شد که واحدهای صنعتی کوچک و متوسط می‌توانند وام یک تا سه میلیارد تومانی دریافت کنند.طی هفته‌های گذشته واحد‌های صنعتی که مشمول دریافت وام بودند پس از بررسی پرونده هایشان در وزارت صنعت به بانک‌های عامل معرفی شدند.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران: دولت استراتژی صنعت را تعیین تکلیف کند

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی اتاق تهران با اشاره به اینکه باید از حضور شبه دولتی‌ها و نظامی‌ها در فعالیت‌های بنگاه‌داری جلوگیری شود، گفت: بخش صنعت نیاز به تدوین استراتژی دارد.
در راستای اجرای طرح‌های ستاد اقتصاد مقاومتی اعلام شد

روایت رسمی از هفت ماموریت صنعتی

وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از اعلام جزئیات دو طرح از هفت طرح محول شده از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی برنامه عملکرد این وزارتخانه درخصوص سایر پروژه‌های ابلاغی از سوی این ستاد را منتشر کرد.
وزیر صنعت، معدن وتجارت تشریح کرد

کارنامه سه ساله صنعت

نرخ رشد صنعت، میزان جذب سرمایه‌گذاری خارجی، آخرین وضعیت الحاق ایران به WTO، وضعیت قراردادهای خودرویی تا پایان سال جاری، تامین مالی 7500 واحد تولیدی تا پایان شهریورماه» مهم‌ترین محور صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با اصحاب رسانه بود که با هدف ارائه گزارش عملکرد این وزارتخانه در سه سال گذشته برگزار شد.
آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت

استارت نوسازی خطوط تولید در رکود

کارشناسان اعتقاد دارند نوسازی خطوط تولید در ایران آغاز شده است. این موضوع را می‌توان از نشانه‌های موجود در آمار وزارت صنعت از تجارت خارجی به تفکیک نوع کالا متوجه شد.
صنایع برتر ایران؛

کدام صنایع ایران تاب رقابت در بازارهای جهانی را دارند؟

دولت یازدهم در برنامه‌ریزی‌های جدید خود پیش‌بینی کرده طی چهار سال آینده سهم بخش صنعت در تولید ناخالص داخلی از 13 درصد فعلی به حدود 17.8 درصد افزایش یابد و امسال صادرات صنعتی و معدنی بیش از 32 میلیارد دلار فعلی برسد. اما آیا بستر رقابت‌پذیری برای صنایعی که ظرفیت‌های نهفته دارند، فراهم شده است؟
مدیرعامل بانک صنعت ومعدن؛

گشوده شدن فضای بین المللی فرصت تامین مالی طرحهای صنعتی را فراهم می سازد

مدیرعامل بانک صنعت ومعدن گفت : امروز با گشوده شدن فضای بین المللی، امکان فعالیت و تامین مالی طرح های صنعتی در مسیر توسعه کشور فراهم می شود و در این چارچوب بهره گیری از ظرفیت های داخلی مورد تاکید است.
یادداشت روزنامه خراسان؛

صنایع کوچک از زیر سایه بزرگان خارج می شوند؟

حال و روز واحدهای مختلف تولیدی رکودی است و در این میان حال و هوای واحدهای صنعتی کوچکتر رکودی تر است. همان ۸۰ هزار واحدی که با اشتغال حدود یک میلیون نفری ۴۲ درصد بار اشتغال صنعتی را به دوش می کشند. همان واحدهایی که...
معاون وزیر صنعت:

160 هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی اعطا می‌شود

معاون طرح و برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح ملی اقتصاد مقاومتی برای تکمیل واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک در کشور اعطا می‌شود.
به قلم محمدرضا ظهیر امامی

طرح تحول صنعت حامی توسعه

روزنامه صمت در شماره یکشنبه 9 خرداد در یادداشتی، نوشت: طرح (پل) تحول صنعت از طریق تقویت سازوکارهای ارتباط واقعی صنعت به‌مثابه حامی دانشگاه و موتور توسعه کشور امکان‌پذیر است و دانشگاه به‌عنوان پایگاه دانش و نیرو محرکه جامعه دانشی و تربیت‌کننده نیروی متخصص است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

باید مونتاژکاری را فراموش کنیم/ با واردات واگن مخالفیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های به وجود آمده پس از اجرایی شدن برجام برای مشارکت‌ طرف‌های ایرانی با سرمایه‌گذاران خارجی اظهار کرد: مشارکت و ارتقای توانایی‌های داخلی، بخشی از اولویت‌های اصلی این حوزه هستند که بر مبنای ارتقای توان داخلی اهمیت زیادی دارد؛ از این‌رو باید در این شرایط مونتاژ را فراموش کنیم.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها