سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

پیش‌نیاز توسعه شهرک‌های صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، برنامه‌های مورد نظر برای توسعه شهرک‌های صنعتی را تشریح کرد.

تبادل تجربیات در حوزه صنایع کوچک و متوسط با اتریش

معاون صادراتی وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: همکاری ایران و اتریش در دو، سه سال گذشته گسترش یافته و در سال ۲۰۱۵ دو کشور تفاهم‌نامه‌های مختلفی امضا کردند که از جمله مهم‌ترین تفاهم‌نامه‌های ایران با کشورهای اروپایی بوده است.
با حضور وزیر نیرو صورت گرفت؛

افتتاح آزمایشی خط دوم طرح «غدیر»

خط دوم طرح آبرسانی غدیر با حضور وزیر نیرو به‌صورت آزمایشی آبگیری شد. وزیر نیرو در مراسم بهره‌برداری آزمایشی از این طرح گفت: برای این طرح ۱۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و این طرح خاص (خط دوم غدیر) بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشته و رکوردهای ارزنده‌ای را از خود به جا گذاشته است.
دیپلماسی آب؛

اثرات آبگیری سد ایلیسو بر ایران

سد ایلیسو آورد 21 میلیارد مترمکعب متوسط سالیانه رودخانه دجله برای عراق را محدود می‌کند و مستقیماً بر 15 استان این کشور از جمله موصل و بغداد به‌صورت مستقیم تأثیر می‌گذارد.
چرایی کم اثری توسعه صنعتی؛

صنایعی که با هدف ورشکستگی ایجاد شدند

توسعه مفهومی چند بعدی با هدف بهبود ابعاد مختلف زندگی انسان هاست و تمامی کشورهای جهان برای دستیابی به این مطلوب در فضایی بشدت رقابتی تلاش می کنند.
غربال صنایع آسیب‌پذیر؛

دو راه بنگاه‌ها برای عبور از شرایط سخت

۱۰تیر روز ملی صنعت و معدن است. این موضوع بهانه‌ای شد برای بررسی آخرین وضعیت صنایع کوچک و متوسط؛ صنایعی که این روزها بخش اعظمی از فعالیت اقتصادی کشورها را به خود اختصاص داده و توانسته‌اند سهم قابل توجهی در رشد اقتصادی کشورهای صنعتی داشته باشند.
توسعه صنعتی ؛

سه سناریو از صنعت ۱۴۰۰

در سمیناری که با همکاری و مشارکت اتاق بازرگانی تهران و نهاد پژوهشی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت برگزار شد، روند برنامه‌های توسعه پس از انقلاب، ترکیب رشته فعالیت‌های صنعتی در برنامه‌های توسعه ادوار گذشته و همچنین افق برنامه‌های صنعتی ایران طی چهار سال پیش رو از سوی کارشناسان حاضر، در سه سناریو مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

توسعه پتروشیمی در اولویت بخش صنعت کشور قرار گیرد

ضرورت دارد توسعه پتروشیمی در اولویت بخش صنعت کشور قرار گیرد زیرا منابع و زیرساخت های خوبی برای این بخش در کشور وجود دارد و این صنعت می تواند روند توسعه اقتصادی کشور را شتاب بخشد.
وزیر راه و شهرسازی در سفر به گيلان مطرح كرد:

توسعه شبکه ریلی و ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقل چند وجهی

مراسم وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اين نكته كه رونق بخشیدن به تجارت با توسعه شبکه ریلی سراسری و ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقلی چند وجهی ميسر می‌شود گفت: بدون شک هرگونه توسعه‌ای می‌تواند بار مثبت همراه داشته و موجبات امیدواری در مردم را فراهم کند.
مروری بر تجربیات ترکیه؛

ابزار ترکیه برای توسعه صنعتی

مطالعه تجربیات ترکیه در روند توسعه صنعتی نشان می‌دهد کاهش میزان فقر، رشد نیروی انسانی موردنیاز، کاهش نرخ واقعی بهره، همچنین کنترل تورم ناشی از اجرای فرآیند خصوصی‌سازی مهم‌ترین دغدغه‌های آنان در مسیر اصلاحات اقتصادی بوده است.
معاون وزارت صنعت :

اختیار شورای عالی معادن به استان ها واگذار می شود

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تفویض اختیار شورای عالی معادن به استان‌ها خبر داد.

جزئیات ادغام سه هلدینگ بزرگ پتروشیمی ایران

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی(شستا) ضمن تأیید شایعه ادغام هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین در هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و پتروشیمی‌های وابسته به سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح (ساتا) اعلام کرد: دو وزارتخانه رفاه و دفاع بر سر ادغام سه هلدینگ پتروشیمی زیر مجموعه موافقت کرده‌اند.
همایش بین‌المللی انرژی؛

پنج برنامه برای اقتصاد کم کربن

ایران برای ساماندهی چالش‌های زیست‌محیطی و کاهش ریسک‌ها و تهدیدهای اقلیمی چه راهبردهایی را در پیش گرفته است؟ متولیان این بخش در کشور در رویکردهای توسعه‌ای خود، برای برون‌رفت از بحران‌های زیست‌محیطی، محوریت اقتصاد کم کربن را در نقشه راه خود جای داده‌اند؛ نقشه راهی که عملیاتی کردن آن پنج برنامه «کاهش یارانه‌های انرژی»، «محدود کردن انتشار آلاینده‌های اصلی جو»، «ارتقای بهره‌وری انرژی»، «بهبود کیفیت سوخت» و «افزایش سهم تجدیدپذیرها و منابع پاک» را دنبال می‌‌کند.
با حضور وزرای راه و شهرسازی، صمت و دفاع انجام شد:

بهره‌برداری از خط تولید دیزل ملی ۱۳۰۰ اسب بخار

بازدید خط تولید دیزل ملی با توان ۱۳۰۰ اسب بخار صبح امروز در ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته با حضور وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره‌برداری رسید.
برداشت ثروت 120‌میلیاردی جدید در خزر؛

همکاری با شریک آذری برای دورزدن تحریم‌ها آغاز می‌شود

ایران در همکاری مشترک با جمهوری آذربایجان برای بهره‌برداری از میادین مشترک هیدروکربوری، دست بالا را دارد.
گفت‌وگو با طرزطلب؛

منطق نیروگاه‌سازی در ایران

در گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، منطق نیروگاه‌سازی در ایران تحلیل شد.
اسماعیلی مطرح کرد:

انقلاب در بخش معدن با اجرای نقشه راه و برنامه چهار ساله / وزیر صنعت هفته آینده نقشه راه معدن را ابلاغ می‌کند

رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: آخرین جلسه بررسی موضوع نقشه راه معدن بعد از اینکه بیش از یک هزار ساعت وقت بر روی آن گذاشته شد روز شنبه هفته جاری به پایان رسید و امیدواریم طی هفته آینده وزیر صنعت، معدن و تجارت آن را ابلاغ کند.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت خبر داد:

طرح تکمیل زنجیره صنایع معدنی در سال جاری

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود ظرفیت خوب معدنی در مناطق مختلف کشور از اجرای طرح تکمیل زنجیره صنایع معدنی در سال جاری خبر داد.
استارت فاز دوم کنترل قاچاق؛

تولیدکنندگان لوازم خانگی کددار می‌شوند

لوازم خانگی تولید داخل کددار می‌شود. استارت طرح سامانه مدیریت شناسه کالا در راستای کنترل قاچاق از سال گذشته در کشور زده شد و براساس آن مقرر شد در فاز اول واردکنندگان کالا نسبت به دریافت شناسه اقدام کنند و در فاز بعد تولیدکنندگان کالاهای داخلی برای دریافت شناسه کالا وارد عمل شوند. روندی که با توجه به اعلام مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با گذشت یک سال از اجرای طرح کنترل قاچاق کالا حال نوبت به کالای لوازم خانگی داخلی رسیده که نسبت به دریافت شناسه کالا اقدام کنند.
در آستانه سفر رییس جمهوری و در کنفرانس سرمایه گذاری چین اعلام شد:

کرباسیان: بسته جدید مالی در راه است

رئیس هیات عامل ایمیدرو در کنفرانس سرمایه‌گذاری چین و در آستانه سفر رئیس‌جمهوری به آن کشور اعلام کرد: پنج میلیارد دلار از فاینانس ۲۰ میلیارد دلاری بین ایران و چین در بخش معدن و صنایع معدنی ایران صرف شده است.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها