سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
/اقتصاد ایران در سالی که گذشت؛

اجرای ترابردپذیری پس از ۱۰ سال

یکی از اتفاقات مهم حوزه آی‌سی‌تی در سالی که گذشت را می‌توان اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌ها (MNP) دانست.
مقامات روسی اعلام کردند:

هواپیماهای سوپرجت سوخو جای بوئینگ و ایرباس را می‌گیرند

مقامات روسی اعلام کردند که یکصد فروند هواپیمای مسافربری سوپرجت سوخو، با کیفیت بالا و ظرف مدت کمتری نسبت به هواپیماهای بوئینگ و ایرباس تحویل داده می شوند.
تاجری که پرچمدار تولید ملی شد...

نگاهی به زندگانی مرحوم "میرمصطفی عالی نسب" تولیدکننده چراغ های علاءالدین

وقتی مصدق سماور نفتی عالی‌نسب را دید، یک مهمانی برگزار کرد و در آن مهمانی سماور را روشن کرد و از آن با دست خود برای مهمان‌ها چای ریخت و تعارف کرد. مصدق در ورودی محل کارش این سماور را که سمبل ایستادگی ملت ایران در مقابل تحریم نفتی بود، قرار داد
سرمایه‌گذاری قطری‌ها در انگلیس؛

سرمایه‌گذاری چند میلیارد پوندی قطری‌ها در انگلیس

قرار است قطر تا ۵ سال آینده با سرمایه گذاری ۵ میلیارد پوندی در حوزه های مختلف در بریتانیا به شریک ایده آل تجاری بریتانیا تبدیل شود.
معاون برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت ؛

جذب ۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی

معاون برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در دوران پسابرجام بیش از 8 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در کشور جذب شد که 72 طرح صنعتی و معدنی بزرگ را در کشور شامل می‌شود. حسین ابویی مهریزی در کنفرانس ملی اقتصاد مقاومتی و برجام با رویکرد تولید صنعتی و کشاورزی، با اعلام این خبر گفت: توزیع استانی و منابع انسانی سرمایه‌گذاری‌های خارجی، در استان‌های مختلف کشور روند مناسبی داشته و عمده در تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری متمرکز بوده است.
تمایل برای ورود به بازار اروپا؛

آیا گاز ایران منافع روسیه را به چالش خواهد کشید؟

ایران با وجود منابع عظیم گازی و تمایل برای ورود به بازار اروپا، به دلیل تحریم‌های آمریکا، هنوز قادر به انتقال گاز به کشورهای اروپایی نشده و روسیه نیز تلاش می‌کند تا پای رقیبش به این عرصه اصلا باز نشود.
استفاده از سوخت گازی در روستاها؛

گازرسانی به تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار

مشاور وزیر نفت در طرح‌های گاز رسانی گفت: برنامه وزارت نفت گاز رسانی به تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور است.
تازه‌ترین گزارش کیفی خود‌روهای د‌اخلی ؛

اعلام گزارش کیفی خود‌روها د‌ر د‌ی‌ماه

تازه‌ترین گزارش کیفی خود‌روهای د‌اخلی د‌ر حالی اعلام شد‌ که طبق آن، دو خود‌روی گرند ویتارا و برلیانس H330 د‌ر مقایسه با ماه گذشته ارتقای کیفی پیدا کرده‌اند و باقی خودروها تغییری در این زمینه به خود نمی‌بینند.
پوست اندازی از نوع زیرساختی:

مأموریت‌های جدید وزارت ارتباطات برای تغییر در شرکت زیرساخت

تغییر نام شرکت ارتباطات زیرساخت به شرکت ملی ارتباطات ایران و ایجاد سه شرکت تابعه، از جمله تکالیفی است که برای وزارت ارتباطات در برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده است.
اینفوگرافی:

نگاهی به دستاوردهای چهل سالۀ توسعه صنعتی

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مهمترین نکته در زمینه صنعت بهره گیری از توانمندی های داخلی و تحقق شعار «ما می توانیم» بود، به گونه ای که سهم صنعت از تولید ناخالص داخلی از 9.5 درصد در سال 1357 به حدوداً 13 درصد در سال 1393 رسید.
برای سال های 92-95 منتشر شد؛

تصویر 4 ساله صنعت

کارنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش‌های مختلف طی سال‌های 1392 تا 1395 منتشر شد. ریز عملکرد چهارساله این وزارتخانه نشان از بهبود در بخش‌هایی همچون «تجارت خارجی و بازرگانی داخلی»، «بهبود فضای کسب و کار» و «اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی» دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تشریح کرد؛

جزئیات 11 طرح‌ صنعتی جدید

محمدرضا نعمت زاده گفت: افتتاح خط تولید بردهای الکترونیک برای تولید یک میلیون عدد بردهای الکترونیکی برای لامپ‌های ال ای دی و گیرنده دیجیتال در زمینی به مساحت ۲۴۰۰ مترمربع در زیربنای ۱۲۲۰ متر مربع و اشتغالزایی برای ۷۴ نفر در اشتهارد است.
قبل برجام شرکت‌های بزرگ دنیا حتی جواب سلام ما را نمی‌دادند:

پیشرفته‌ترین توربین‌های گازی و بخاری دنیا را در داخل کشور تولید می‌کنیم

وزیر نیرو گفت: ما سازنده توربین‌های گازی و بخاری در داخل کشور هستیم و خودمان این نیروگاه‌ها را می‌سازیم.
وزیر صنعت،معدن و تجارت خواستار شد:

سپردن توسعه اقتصادی ایران به بخش خصوصی کاردان/الگویی بکارگیری بخش خصوصی در کرمان، الگوی خوبی برای کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تجربه نشان داده است که برای پیشبرد توسعه در کشور باید کار به کاردانان بخش خصوصی سپرده شود. بنده در این راستا یک لیست ۱۵۰ نفره آماده کرده و بزودی از آنها برای همکاری خواهم کرد.
قائم مقام وزیر نیرو عنوان کرد:

۱۶۰ هزار میلیارد تومان پروژه آبی نیمه کاره وجود دارد

قائم مقام وزیر نیرو گفت: ۱۶۰ هزار میلیارد تومان پروژه بخش آب نیمه کاره و برزمین مانده وجود دارد.
معاون صنایع کوچک کشور:

۲۸۸۵ واحد کوچک در دولت تدبیر وامید به چرخه تولید بازگشته اند

معاون صنایع کوچک کشور گفت: از ابتدای کار دولت تدبیر وامید ۲۸۸۵ واحد کوچک به چرخه تولید بازگشته اند.
آمارهای رسمی نشان می دهد؛

رونق تولید در ثلث دوم سال

انتشار آمار رسمی از وضعیت محصولات منتخب صنعتی و معدنی، از رونق تولید در ثلث دوم سال حکایت دارد. تحلیل آمارها نشان می‌دهد در دوره مورد بررسی از 45 محصول منتخب، 27محصول توانسته‌اند رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت کنند. براساس آمار اعلام‌شده در 8 ماه منتهی به آبان امسال «کمباین»، «دوده» و «انواع سواری» بیشترین رشد تولید را تجربه کرده‌اند. به اعتقاد کارشناسان، تسهیل دسترسی به مواد اولیه در صنایع منتخب ناشی از اثرات برجام و تزریق منابع مالی جدید منجر به شتاب گرفتن چرخ تولید شده است.
چهار نکته درباره 10 کشتی:

خودمان را گول نزنیم/ ماجرای خودرو را تکرار نکنیم

این ها تا کی می خواهند جلوی جبران عقب افتادگی های کشور را بگیرند. یک روز می گویند نباید هواپیما بخریم، روز دیگر مانع از خرید کشتی می شوند، سال هاست که مردم ایران را از داشتن خودورهای معمولی دنیا محروم کرده اند، تلاش می کنند بیماران بیچاره،صرفا با داروهای داخلی که بعضا بی کیفیت هستند روزگار سپری کنند...

محسن صالحی نیا : سیاست آتی دولت نوسازی واحدهای صنعتی است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست سال آینده دولت نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی، اصلاح ساختار فنی و مهندسی و ظرفیتی این حوزه است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد؛

توسعه خوشه‌های صنعتی، بسترساز تحقق اقتصاد مقاومتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تقویت و حمایت از خوشه‌های صنعتی و ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی در این خوشه‌ها را از راهبردهای اصلی این سازمان در بخش حمایت از صنایع کوچک و تحقق اقتصاد مقاومتی اعلام کرد.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها