سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
صنعت خودروسازی؛

خودروسازان چه می‌کنند؟

در حالی که فشارهای بیرونی و تیغ آخته تحریم بار دیگر صنعت خودروسازی را نشانه گرفته است, بهتر است که قانون‌گذاران با تصویب قوانین پیشرو و حمایتی کار کنند که صنعت خودروسازی بتواند شرایط سخت پیش رو را تحمل کند
ضیاءالدین الماسی عنوان کرد؛

ظرفیت 200 بندر جنوب برای توسعه دریا محور

مدیرکل دفتر آلودگی دریا سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: فرصت‌‌ها و قابلیت‌های دریایی می‌تواند یکی از پیشران‌های اصلی توسعه سایر بخش‌های اقتصادی باشد.
در سال حمایت از کالای ایرانی؛

افزایش خط تولید یخچال فریزر ایرانی

تولید ۱۱ کالای منتخب صنعتی و معدنی اعم از ماشین سواری، یخچال فریزر و ماشین لباسشویی در پایان سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۵ افزایش یافته که دلیل افزایش هر یک اعلام شده است.
هفته آینده صورت می گیرد؛

واگذاری فاز ۳ بندر شهید رجایی به پیمانکاران

محوطه فاز سوم بندر شهید رجایی هفته آینده رسما به پیمانکاران منتخب واگذار می شود.
کلینیک کسب‌و‌کار صنایع کوچک؛

طول درمان بنگاه‌های مشکل‌دار

پرونده درمان تک نسخه‌ای برای صنایع مشکل‌دار بسته شد. کلینیک کسب و کار صنایع کوچک در حالی رونمایی شد که بنگاه‌های تولیدی همواره خود درمانی را به جای درمان ریشه‌ای مشکلات ترجیح می‌دهند؛ به‌طوری که طی سال‌های اخیر واحدهای صنعتی از کمبود نقدینگی به‌عنوان مشکل اصلی این بخش یاد کردند؛ مشکلی که برای عبور از آن در این سال‌ها طرح‌های مختلفی برای تزریق نقدینگی به بخش تولید از سوی دولت تدوین شد، اما اجرایی کردن این طرح‌ها نیز نتوانست رفع مشکلات بخش تولید را به همراه داشته باشد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خبرداد:‌

استخدام ۱۰۰۰ مشاور برای حل مشکل تولید

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از استخدام ۱۰۰۰ مشاور برای کمک به حل مشکل تولید خبر داد.
یلتقیان خبر داد:

بومی‌سازی بیش از ۱۰ هزار قطعه در چادرملو

دبیر کمیته بومی سازی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اعلام کرد: در چند سال اخیر با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی و قطع وابستگی به خارج، تاکنون بالغ بر 10 هزار و 745 قطعه صنعتی در دو مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو بومی سازی شده است.
تشکیل رگولاتوری‌های بخشی؛

مقدمات خروج بازارهای آب، برق، گاز و فولاد از انحصار دولت

تشکیل نهاد‌های تنظیم‌کننده بخشی (رگولاتوری) در بازار کالاها و خدمات انحصاری برای چابک‌کردن و توانمند‌سازی‌ دولت شیوه‌ای مرسوم در کشورهای پیشرفته و ازجمله تکالیف مطرح در سیاست‌های ابلاغی اصل44 قانون اساسی است.
راهکارهای رشد پایدار؛

تاثیر تاخیر در پرداخت‌ها در توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر

براساس بودجه سال ۱۳۹۶ پرداخت‌های مربوط به خرید برق از منابع تجدیدپذیر بخش خصوصی از محل عوارض برق موضوع ماده پنج قانون صنعت برق تامین می‌شد. تصور می‌شد که این منبع مطمئن سبب شود تا پرداخت‌های این نیروگاه‌ها کامل و در موعد مقرر انجام شود اما در عمل تاخیرهای چند ماهه در پرداخت بهای برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر به‌وجود آمد. اگرچه درحال حاضر با تلاش‌های بخش خصوصی و همکاری مسوولان دست اندرکار، این مشکل تاحدودی برطرف شده است، اما به نظر می‌رسد ارائه یک روش پایدار برای حل این مساله کمک بزرگی به امنیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این صنعت تازه رونق گرفته و تضمین رشد پایدار آن خواهد کرد.
رایزنی برای اجرای ماده۴۶ برنامه ششم؛

چکش‌کاری صنایع اولویت‌دار

بیش از هفت ماه از مهلت پیش‌بینی شده در قانون برنامه ششم توسعه برای ارائه فهرست اولویت‌های صنعتی (با اولویت صنایع معدنی) می‌گذرد، اما هنوز خبری از لیست صنایع اولویت‌دار نیست.
اشتغال بالا در تولید لوازم آشپزخانه؛

بِرند سازی لوازم آشپزخانه، مسیری که به حمایت از کالای ایرانی منتهی می‌شود

در صورت توفیق در برندسازی لوازم خانگی در ایران می‌توان در تسخیر بازار‌های خارجی به موفقیت‌های بیشتری دست یافت.
در راستای حمايت از محصول ايرانی؛

راه اندازی یک واحد پیشرفته قطعه سازی

واحد توليد قالب هاي دايكاست وريژه(قالب های ریخته گری تحت فشار و ثقلی) در شركت آهنگري تراكتورسازي ایران روز سه شنبه با حضورمسئولان ارشد کشوری افتتاح می شود.
وزارت صنعت منتشر کرد؛

ابرپروژه‌های صنعتی در ۴ سال آینده

توزیع صنعتی پروژه‌های کلان در دست اجرای کشور در ۴ سال آینده منتشر شد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد ۵۴ پروژه‌ بزرگی که در چهار بخش‌ «صنایع نوین»، «نفت، گاز و انرژی»، «صنایع حمل‌ونقل» و «سایر صنایع» تعریف شده‌اند، سرمایه‌گذاری بیش از ۴۹۰ هزار میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی ۳۰ هزار نفری را در پی خواهد داشت.
سَر هم بندیِ پیچ و مهره؟!

واردات فناوری و تکنولوژی پیش نیاز حمایت از کالای ایرانی

صنعت کشور سال هاست که دچار عارضه مونتاژ کاری شده و گاهی شاهدیم برخی با واردات قطعات مُنفصِله، محصول مونتاژ شده را تحت عنوان تولید داخلی عرضه می‌کنند.
پروین نباتی عنوان کرد؛

تولید بیشتر محصولات شیمیایی و سلولزی در 11 ماهه 96 رشد کرد

مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد تولید اغلب محصولات شیمیایی و سلولزی در 11 ماهه سال 96 در همسنجی با سال پیش از آن خبر داد.
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی عنوان کرد؛

لزوم محدودیت واردات برای حمایت از تولیدات داخلی/ بازار داخلی در اختیار برندهای خارجی است

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه باید به مرور زمان موانعی برای واردات قرار داد تا تولیدکنندگان داخلی بتوانند رشد کنند،گفت: اگر تولیدکننده داخلی به تولید انبوه نرسد و مقیاس اقتصادی آن رعایت نشود از نظر قیمت تمام شده،کیفیت،نوآوری و تنوع محصول امکان رشد نخواهد داشت.
وزیر صنعت عنوان کرد؛

صنایع کشور نیازمند بازسازی و نوسازی هستند

صنایع کشور نیازمند بازسازی و نوسازی هستند و برای ادامه این هدف نرخ‌های سود تسهیلات بانکی پاسخگوی این حرکت نبود.
با همت مهندسان ایرانی؛

نوآوری در تصفیه فاضلاب

چندی پیش خبری از سمت سهل آبادی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران مبنی بر واردات ۱۶۰ تن کود انسانی از ترکیه در برخی از رسانه ها منتشر شد که سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: شماره تعرفه ذکر شده در برخی رسانه‌ها مربوط به گل ولای و فاضلاب است نه کود انسانی که در صنایع شیمیایی کاربرد دارد.
حمایت از کالای ایرانی؛

از ساخته دست کارگر ایرانی حمایت کنیم

به اعتقاد رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار راه برون رفت از معضل بیکاری و رکود بنگاه‌ها، حمایت از تولید ساخته دست کارگران زحمتکش کشور است.
حتی در صورت بالاتر بودن قیمت تولیدات داخلی تا ۲۰ درصد؛

دستگاه‌های دولتی هند موظف به خرید «کالای داخلی» هستند

دولت هند در سال گذشته قانون «ترجیح کالای ساخت هند در تأمین نیازهای دولتی» را به تصویب رسانده است. بر اساس این قانون نهادها و شرکت های دولتی موظف شده اند در مناقصات بالای پنج میلیون روپیه، حتی در صورت بالاتر بودن قیمت تولیدات داخلی تا ۲۰ درصد، نیازهای خود را از داخل تأمین کنند.
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها