سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ایجاد اشتغال صنعتی؛

رفتار صنعتگران در ثلث اول

سمت و سوی سرمایه‌گذاری صنعتی در ثلث اول سال جاری ارزیابی شد و رصد صورت گرفته از شیفت سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای به طرح‌های ایجادی حکایت دارد. بررسی آمار اعلام شده از روند صدور پروانه‌های بهره‌برداری و جوازهای تاسیس صادره در مدت زمان مورد بررسی نشان‌دهنده آن است که در این بازه زمانی اگرچه پیش‌بینی سرمایه‌گذاری صنعتی رشدی بیش از ۲۶ درصد داشته است؛ اما سرمایه‌گذاری محقق شده در بخش‌های مختلف صنعتی افتی ۵/ ۵۴ درصدی را ثبت کرده است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:

وضع عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی برای صادرات مواد معدنی خام

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: از اول مهرماه امسال، صادرات مواد معدنی خام مشمول عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی می شود.
رحمانی مطرح کرد؛

حفظ تولید و توسعه صنایع اولویت اصلی سال ۹۸

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اولویت اصلی ما در سال ۹۸ توسعه‌ صنایع و حفظ تولید در بازار‌ها و فعال شدن ظرفیت‌های غیرفعال است.
بابک دارابی:

سال آینده ۱۹۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان تکمیل می شود

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‎خیز از تکمیل ۵۳ پروژه آموزشی، ورزشی و خدماتی در هفته دولت خبر داد و گفت: در هفته دولت سال آینده نیز شاهد تکمیل ۱۹۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان خواهیم بود.
سازمان بنادر:

واگذاری بنادر کوچک تا ۲ ماه دیگر آغاز می‌شود

معاون سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز مراحل اجرایی واگذاری بنادر کوچک به بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: پایش بنادر کوچک از نظر فنی و زیرساخت‌های مورد نیاز آن‌ها را آغاز کردیم که به زودی به پایان می‌رسد و پس از آن، می‌توانیم اعلام کنیم هر یک از بنادر کوچک به چه زیرساخت‌ها و الزامات فنی برای تبدیل شدن به بنادر اقتصادی کوچک نیاز دارند.
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی:

بهره‌برداری 8 پروژه پتروشیمی در سال آینده

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: 8 پروژه پتروشیمی سال آینده به بهره برداری می‌رسند. تکمیل این پروژه ها کارنامه قابل قبولی برای ماست و از نظر کمیت سهم ما در منطقه خوب خواهد بود.
اردکانیان خبر داد؛

الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا از اوایل آبان

وزیر نیرو با بیان اینکه از اوایل آبان ایران رسما وارد اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهد شد، گفت: پس از پیوستن ایران به این اتحادیه ۸۶۴ قلم کالا از سوی دو طرف مشمول تجارت ترجیحی خواهد شد.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت :

استفاده از محصولات تولید داخل سیاست دولت است

«رضا رحمانی» عصر روز پنجشنبه همزمان با ششمین روز از هفته دولت در حاشیه بهره برداری از طرح های صنعتی شهرستان دلیجان در استان مرکزی افزود: دولت حمایت قاطع از تولیدکنندگان ایرانی دارد و ممنوعیت و محدودیت واردات برای بسیاری از کالاها که توان تولید آن در کشور وجود دارد، اعمال شده است.
طرح‌هایی اولویت دار صمت؛

معرفی ۳۰۱ فرصت سرمایه‌گذاری

وزارت صنعت، معدن و تجارت ۳۰۱ اولویت سرمایه‌گذاری را به تفکیک ۳۱ استان کشور برای سال ۹۸ معرفی کرد. این فهرست با هدف رونق تولید، نوسازی و حمایت هدفمند از صنایع و نیز توسعه صادرات غیرنفتی در راستای دریافت اعتبارات از صندوق توسعه ملی تدوین شده است. مطابق اعلام وزارت صمت، سایر طرح‌ها در صورتی‌که دارای ویژگی‌های بارز از جمله نوآوری، فناوری جدید، جایگزینی واردات در محصولات تولیدی باشند، با تایید متولی صنعت تامین مالی می‌شوند. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد استان‌های خراسان رضوی و خوزستان بیشترین سهم را از میان طرح‌های اولویت‌بندی شده به خود اختصاص داده‌اند.
محصولات منتخب با رشد مثبت؛

ساز کوک تولید در آغاز تابستان

آخرین وضعیت تولید ۵۰ محصول منتخب صنعتی، معدنی و پتروشیمی منتشر شد. رصد وضعیت بنگاه‌های تولیدی در اولین ماه تابستان سال جاری بیانگر آن است از میان محصولات منتخبی که در این دوره زمانی ارزیابی شده‌اند، ۳۱ محصول رشد تولید و ۱۹ محصول افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت کرده‌اند. نشانه‌های خروج تولید از رکود از نیمه‌های فصل بهار نمایان شد و برای این موضوع می‌توان به سه شاهد «انتظارات مثبت مدیران شاخص خرید»، «تعدیل انتظارات تورمی» و «وضعیت تولید محصولات منتخب» استناد کرد.
ساخت ایران؛

کنتورهای آلتراسونیک+فیلم

یک شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه شریف با تولید کنتور‌های آلتراسونیک، تفکیک انشعابات مشترک گاز، آب و انرژی را میسر ساخته است
پیام ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور؛

حمایت از ایجاد اشتغال پایدار و گسترش عدالت اجتماعی

ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک پیامی به شرح ذیل صادر کرد: بسم الله الرحمن الرحیم در تقویم روز ۲۱ مرداد به نام روز حمایت از صنایع کوچک نامگذاری گردیده است.
معاون وزیر صمت:

طی یکسال گذشته ۱۳۵۰ واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشتند

صالحی‌نیا، معاون وزیر صمت: طی یکسال گذشته ۱۳۵۰ واحد صنعتی احیا و به چرخه تولید بازگشتند. در ۷۷ شهرک و ناحیه صنعتی برنامه توسعه‌ای داریم. در شهرک‌های صنعتی کشور بالای ۹۹ درصد واحدها از بخش خصوصی هستند.
ریزنمرات صنایع کوچک ایران؛

بررسی آمار واحدهای فعال و غیرفعال صنعتی

تصویر آماری صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به بهانه «روز حمایت از صنایع کوچک» ترسیم شد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد سهم صنایع کوچک در کیک ارزش‌افزوده و اشتغال‌زایی اقتصاد کشور بالاست، اما این بخش با مشکلات و چالش‌هایی روبه‌روست. آسیب‌شناسی‌ها حاکی است پررنگ‌ترین دست‌اندازها «کمبود سرمایه در گردش» و «عدم تامین مواد اولیه» است. با توجه به اشتراک نوع مشکلات و مسائل واحدهای صنعتی کشور، متولیان و سیاست‌گذاران صنعت کشور در نظر دارند برای رفع موانع موجود چند برنامه جامع را در دستور کار قرار دهند. «اعمال مدیریت روی تامین مواد اولیه وارداتی»، «تامین کالاها و قطعاتی که ظرفیت نسبی تولید آن در کشور موجود است»، همچنین «تامین منابع مالی مورد نیاز واحدها و سوق دادن نیازهای مالی واحدها از بازار پول به بازار سرمایه» از جمله این اقدامات به شمار می‌روند.
یادداشت يوسف پورکارسالاری؛

ضرورت تحرک بخشی صنایع پایه

با توجه به تعمیق رویکرد خصمانه غرب و هدایت جهت‌گیری‌های مربوطه علیه بنیان‌های اقتصادی کشور در سال‌جاری، اتخاذ تدابیر هوشمندانه و هدفمند به‌منظور خنثی‌کردن تبعات تحریم‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی، تجاری و صنعتی کشور یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. یکی از این سیاست‌ها، افزایش تاب‌آوری تولید و بقای صنایع، خصوصا بخش‌های کلیدی است که ماندگاری آنها در اقتصاد، می‌تواند محرک رشد و رونق صنایع و خدمات مرتبط با آن بخش‌ها باشد.
وزارت صنعت تشریح کرد؛

جزئیات صدور الکترونیکی مجوزهای صنعتی

وزارت صمت با اشاره به انجام ۵۰ فرآیند مرتبط با صدور مجوز، معافیت‌ها و خدمات مرتبط الکترونیکی از طریق سامانه بهین‌یاب، از اجرای طرح صدور فاکتور الکترونیکی برای خریداران مواد اولیه از بورس خبر داد. به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه بهین‌یاب یکی از سامانه‌های محوری خدمات الکترونیکی در حوزه صنعت است که بیش از ۵۰ فرآیند مرتبط با صدور مجوزها، معافیت‌ها و ارائه خدمات مرتبط را به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌دهد. این فرآیندها قبلا به‌صورت فیزیکی، غیر‌شفاف و مستلزم حضور مراجعان به بخش‌های مختلف این وزارت بوده، ولی هم‌اکنون با رویه‌ای شفاف و به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌شوند. فرآیند خرید مواد اولیه از بورس یکی از فرآیندهای اشاره شده در سامانه بهین‌یاب است.
معاون وزیر صمت اعلام کرد؛

مرکز مبادله فناوری ایران، کره جنوبی و چین فعال شد

معاون وزیر صمت و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: مرکز مبادله فناوری با همکاری ایران، کره جنوبی و چین برای آموزش تولیدکنندگان در بخش صنعت فعال شده و به زودی هفت گروه از هفت واحد صنعتی برای آموزش‌های فناوری به کشور آلمان اعزام می‌شوند.
با حضور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛

قطار تهران - آنکارا راه اندازی شد/ قیمت بلیت 770هزار تومان

با حضور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سفیر ترکیه در ایران و مدیران شرکت های حمل و نقل ریلی کشور قطار تهران - آنکارا لحظاتی پیش راه اندازی شد.
دفتر امور اقتصادی معاونت طرح و برنامه صمت بررسی کرد؛

نسخه جهش صنعتی با سبد وام

تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت برای بنگاه‌ها، این روزها به یکی از دغدغه‌های جدی بخش صنعت و معدن کشور تبدیل شده است. این دست‌انداز که بر سر راه توسعه تولید قرار گرفته از دو پارامتر «جهش قیمت ارز» و «افزایش هزینه‌های تولید» تغذیه می‌شود. در این میان یکی از مسیرهای تامین مالی بنگاه‌های صنعتی و معدنی در شرایط و دوران سخت اقتصادی، اعطای تسهیلات بانکی است؛ اما شواهد حاکی است که سهم صنعت و معدن از کیک وام‌ها و تسهیلات بانکی با کاهش روبه‌رو شده است.
اشرف‌زاده:

عملیات ساخت پتروشیمی دهدشت سرعت می‌گیرد

مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان با تاکید بر سرعت گرفتن عملیات ساخت پتروشیمی دهدشت، از آغاز اجرای عملیات ساخت پروژه‌های ساختمانی، کارگاهی، انبارها و سایر ساختمان‌های مسکونی در این پتروشیمی خبر داد.
صفحه  از ۲۷
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها