سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سفر وزیر صنعت به لرستان؛

سه وعده وزیرصنعت برای تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تسهیل روند تامین ارز، مواد اولیه و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در دستورکار دولت است، ابراز امیدواری کرد که با سیاست‌های جدید در حوزه فولاد و پتروشیمی شرایط تامین مواد اولیه، تولید و توزیع این محصولات مطلوب‌تر شود.
در راستای توسعه صنعتی؛

امضای تفاهم نامه همکاری میان صنایع پتروشیمی و سازمان مدیریت صنعتی

تفاهم نامه همکاری در زمینه های آموزشی، پژوهشی و مشاوره ای میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سازمان مدیریت صنعتی به امضا رسید.مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به این که پیشرفت کشور درگرو تبدیل سرمایه های مردم به سرمایه های با ارزش افزوده است، تصریح کرد: سازمان های توسعه ای امکان تبدیل سرمایه های مردم به ارزش افزوده را دارد و باید از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم.
پیش‌نیاز حمایت از کالای ایرانی؛

هدایت نقدینگی به‌سوی تولید، یک شعار یا تئوری جذاب؟

میزان نقدینگی طبق گزارش‌های رسمی در کشور به بیش از 1600 هزار میلیارد تومان بالغ شده و شتاب افزایش سرمایه‌های سرگردان، یک‌بار دیگر ضرورت هدایت نقدینگی به سمت تولید و تقویت ساختارهای تولید را نمودار کرده است.
عضو اتاق بازرگانی تهران :

ضرورت تشکیل رگولاتوری در صنعت پتروشیمی با هدف همگرایی

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان این که ظرفیت‌ و جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران بسیار فراوان است، اظهارکرد: یکی از مواردی که بدون شک توسعه و جذب سرمایه را در صنعت پتروشیمی افزایش خواهد داد ایجاد نهاد رگولاتوری در این صنعت است.
به این سرمایه ملی مفتخریم؛

سه نسل در یک قاب

صنعت خودروسازى ايران، ژاپن و آلمان در يك نگاه.
طی تصمیم معاون وزیر صنعت؛

آلومینیوم سهمیه بندی شد

با تصمیم معاون وزیر صنعت، توزیع آلومینیوم در کشور سهمیه‌بندی شد.
پروژه های تصفیه آب وفاضلاب در کشور؛

توليد تجاري آب شيرين کن خورشيدي در کشور

محققان يک شرکت دانش بنيان در پارک علم و فناوري خليج فارس پس از ۲ سال تلاش، موفق به طراحي و ساخت ۴ مدل دستگاه آب شيرين کن خورشيدي شدند. ايران دومين کشور جهان پس از استرالياست که موفق به ساخت چنين دستگاهي شده‌است. اين دستگاه ها آب شور دريا را با بهره گيري از انرژي خورشيدي به آب شيرين تبديل مي کند و آب شيرين توليد شده داراي مصارف کشاورزي و شرب است.
سازمان امور مالیاتی موافقت کرد؛

حذف فشار مالیاتی صنعت، در انتظار تصمیم مجلس

کاهش بار مالیاتی برای صنعتگران کشور در گام اول با موافقت سازمان امور مالیاتی کلید خورد. آخرین خبرها حاکی از آن است که در پی توافق اتاق بازرگانی ایران و سازمان امور مالیاتی تقلیل پنج درصدی مالیات بخش صنعت در دستورکار سیاست‌گذاران قرار گرفته است.
وزیر نفت:

12 طرح پتروشیمی در پنج سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفته اند

وزیر نفت گفت: در پنج سال گذشته 12 طرح صنعت پتروشیمی با اعتبار پنج میلیارد دلار به بهره برداری رسیده که سالانه 3.5 میلیارد دلار ارزآوری برای کشور دارند.
با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛

بهره‌برداری از اسکله نفتی شماره ۳۷ شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا

بازديدبا حضور وزیر راه و شهرسازی از اسکله نفتی شماره ۳۷ مجتمع بندری امام خمینی (ره) که توسط بخش خصوصی احداث و در حال تکمیل است بازدید به عمل آورد.
کره جنوبی برای همکاری با ایران اعلام آمادگی کرد؛

عارضه‌یابی صنعت با نسخه آسیایی

متولیان صنعت کشور نقشه راه همکاری شرکت‌های کوچک و متوسط با چهار کشور را نشانه‌گذاری کردند. در مختصات این نقشه که نام دو کشور اروپایی «اتریش و آلمان» و دو کشور آسیایی «کره‌جنوبی و ترکیه» به چشم می‌خورد، سازوکار ارتباط SMEهای ایرانی با این کشورها تبیین شده است. ارزیابی‌ها حاکی از آن است که وزارت صنایع کوچک کره‌جنوبی به تازگی با هدف ارتقای فناوری آموزش و عارضه‌یابی صنایع کوچک و متوسط ایران اعلام آمادگی کرده است.
مدیریت منابع آبی کشور؛

آب شیرین‌کن‌ هسته‌ای راهکار غلبه بر چالش کم‌آبی است

در حالیکه چالش آب یکی از دغدغه ها مهم کشور است، برخی کارشناسان معتقدند می‌توان با استفاده از مزیت نوار ساحلی گسترده در جنوب کشور، از طریق آب شیرین کن‌های هسته‌ای این چالش را مدیریت کرد.
کمالوندی؛

انتخاب انگلیس به عنوان جایگزین آمریکا در بازطراحی رآکتور اراک تصمیم ما نبود

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه انتخاب لندن به عنوان جایگزین آمریکا ارتباطی به تصمیم گیری ما ندارد، گفت: چین و انگلیس کارگروه فنی پیش بینی شده را نمایندگی می کنند، قرار بر بود تا بر اساس سند رسمی امضا شده بین ما و طرف‌های مقابل، آنها تعهدات خود را در قبال این رآکتور انجام بدهند.
مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد داد؛

استراتژی بهینه برای صنعت

پژوهش‌های مجلس در گزارشی سه رویکرد تدوین سیاست صنعتی را بررسی کرد. براساس ارزیابی صورت گرفته از سوی این نهاد پژوهشی شواهد و قرائن برای توجیه لزوم به کارگیری سیاست صنعتی به اندازه کافی قوی و محکم است، اما چالش اصلی، تدوین و پیاده سازی سیاست صنعتی ازسوی دولت‌ها به خصوص دولت های نه چندان کارآمد در کشورهای درحال توسعه است.
ازسوی بانک صنعت و معدن انجام می‌شود؛

پرداخت ۶۰ درصد از اعتبارات تخصیصی صندوق توسعه ملی به طرح‌های نیروگاهی

عضو هیات‌مدیره بانک صنعت و معدن گفت: ۶۰ درصد از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای طرح‌های نیروگاهی با عاملیت این بانک پرداخت می‌شود.
یادداشت ساغر باباحیدری؛

موانع اصلی جذب سرمایه در صنعت فولاد ایران

با وجود اهمیت بسیار زیاد سرمایه به‌عنوان موتور محرک اقتصاد شواهد و قرائن حاکی از آن است که کشور در مواجهه با سرمایه و سرمایه‌گذار عملکرد مثبتی نداشته است. در واقع عوامل بی‌شماری وجود دارد که مانع جذب سرمایه به‌طور کلی و مانع سرمایه‌گذاری در بخش فولاد به‌طور اخص می‌شود.
در پی درخواست وزیر صنعت؛

وعده مجلس و حمایت از صنعتگران

«تنفس شش ماهه برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده از صنایع کوچک و متوسط»، «حل مسائل بنگاه‌های تولیدی در حوزه بیمه تامین اجتماعی» و «ایجاد شرایط برای استفاده از ضمانت‌نامه صندوق حمایت از صنایع کوچک به منظور تامین وثایق مورد نیاز تولید» سه درخواستی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط که با حضور رئیس مجلس برگزار شد، مطرح کرد.
نائب رئيس خانه صنعت، معدن و تجارت ايران؛

ايران بيش از هر کشوري به صنايع کوچک کمک کرده است

نائب رئيس خانه صنعت، معدن و تجارت ايران گفت: هيچ دولتي در دنيا به اندازه ايران در پرداخت کمکهاي نقدي به صنايع خرد و متوسط کمک نکرده و از اين نظر ايران سرآمد کشورها است.
یادداشت سعید محسنی؛

واگذاری نیروگاه‌ها، از برنامه تا عمل

حدود یک ماه پیش فهرست جدید نیروگاه‌های ۲۵ گانه برای واگذاری به بخش خصوصی اعلام شد. این در حالی است که قریب به اتفاق این شرکت‌ها در ماه‌های پایانی سال گذشته عرضه و با بی اقبالی سرمایه‌گذاران مواجه شدند. طبق اصل ۴۴ قانون اساسی و دستورالعمل اجرایی آن، واگذاری ۸۰درصد نیروگاه‌ها به بخش خصوصی در دستور کار دولت قرار گرفته و بخش دولتی حاکمیت ۲۰درصد نیروگاه‌ها را برای کنترل بازار و اعمال حاکمیت به عهده خواهد داشت.
مروری بر اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر؛

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 20 مرداد 1397

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 20 مرداد 97 به شرح زیر می باشد
صفحه  از ۱۵
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها