سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شاهین مصطفی اف؛

همکاری های ایران و آذربایجان درحوزه صنعت افزایش می یابد

شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت که این کشور و ایران همکاری های خود را در حوزه صنعت افزایش می دهند.
آمار صنعتی تا ۱۱ ماه سال ۹۷؛

سیمای تولید ۴۴ کالای منتخب

کارنامه تولیدات صنعتی و معدنی تا پایان نیمه زمستان سال ۹۷ منتشر شد. ارزیابی ۱۱ ماهه محصولات منتخب این دو بخش در سال گذشته، از افت تولید محصولات صنعتی و معدنی حکایت دارد.«افزایش هزینه‌های تولید»، «کمبود سرمایه در گردش»، «نبود مواد اولیه موردنیاز» و «صدور بخشنامه‌های خلق‌الساعه»، مهم‌ترین و شاخص‌ترین دلایلی است تحلیلگران و فعالان اقتصادی افت محسوس تولید محصولات منتخب را به آنها نسبت می‌دهند. عواملی که با اعمال تحریم‌های جدید بیش از پیش اثرات آن بر تولید نمایان خواهد شد؛ به‌طوری که فعالان صنعتی از سال جدید به‌عنوان سال سخت تولید یاد می‌کنند.
تاکید بر حمایت از تولید داخل؛

۱۰ مشکل اصلی تولید در ایران چیست؟

مقام معظم رهبری امسال هم همانند سال‌های گذشته بر حمایت از تولید داخل تأکید داشته و رونق تولید را لازمه رفع مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرده‌اند. بر همین اساس اولویت بندی مشکلات بخش تولید و اتخاذ سیاست‌های مناسب توسط دستگاه های مختلف کشور برای رفع موانع این بخش امر ضروری به شمار می‌آید.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک:

25 هزار واحد تولیدی کشور با کمتر از ۷۰ درصد ظرفیت فعال هستند

عزیزمحمدی معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک گفت: از مجموع واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی ، ۱۲ هزار و ۵۳۳ واحد ظرفیت تولید ۵۰ تا ۷۰ درصد دارند و بیش از ۱۳ هزار واحد با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد فعال هستند.وی افزود: برای انتقال فناوری های نوین به واحدهای صنعتی با آلمان و کره جنوبی وارد مذاکره شده ایم و 300 شرکت دانش بنیان هم اکنون در شهرک های صنعتی کشور فعال هستند.
برای سال جاری اعلام شد؛

برنامه وزیر صنعت برای صادرات چند صنعت بورسی و تحول انقلابی در بخش معدن

وزیر صنعت با اعلام برنامه هایی برای صادرات محصولات چند صنعت بورسی و از تحول انقلابی در بخش معدن خبر داد.
مهندسی معکوس را کنار گذاشته‌ایم ؛

مذاکره ایران با سرمایه گذاران خارجی برای ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای جدید

دستیار ویژه رییس سازمان انرژی اتمی در مورد طرح احداث نیروگاه‌های جدید در آینده نزدیک گفت: فعلا همان دو نیروگاه قدرت در بوشهر عملیاتی شده، ولی در حال مذاکره با بعصی کشور‌ها برای ساخت نیروگاه‌های کوچک صد مگاواتی هستیم.
توسعه صنعتی در سال 98؛

چگونه صنعتکاران به رونق تولید برسند؟

یکی از نقیصه‌های تولید به هزینه تمام شده بالای کالا‌ معطوف می‌شود، عارضه‌ای که در مسیر تجاری سازی محصولات داخلی موانعی عمیق ایجاد کرده است.بابک موحدی، یکی از فعالان صنعتی و تولیدی در استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به هزینه تمام شده بالای تولید در کشور اظهار کرد: متاسفانه این نقیصه یکی از نارسایی‌های جدی در بخش تولیدی کشور به شمار می‌رود و بواسطه این عارضه تولید کننده و مصرف کننده، توامان با یکدیگر متضرر می‌شوند، زیرا هر کدام از طرفین به ناچار هزینه بالایی برای تولید و خرید محصول مورد نظر خود پرداخت می‌کنند.
وابستگی زیاد کشور به تکنولوژی؛

صادرات محصولات صنعتی نیازمند شرایط مساعدتری است

در چند سال اخیر با تغییراتی که در ساختار صنعتی کشورها به‌وجود آمده است، رشد و گسترش صنایع کوچک و متوسط در نقشه راه توسعه صنعتی کشور‌ها از جایگاه خاصی برخوردار شده ‏است. بررسی­‌ها نشان می‌­دهند که صنایع کوچک با کارآفرینی، نوآوری و ایجاد فرصت­‌های شغلی جدید، بر رشد اقتصادی کشور تأثیر مثمری می‏‌گذارند.
رونق تولید تهدیدی برای دلالان؛

دشمنان تولید ایرانی

«رونق تولید» در اقتصاد ایران منافع چه کسانی را تهدید می‌کند؟ عامه مردم، دلالان را دشمن تولید داخلی می‌دانند و تصور می‌کنند تا زمان ریشه‌کن شدن دلالان، صنعت ایرانی روی رونق به خود نخواهد دید. این تصویر ساده از تقابل نیروهای اقتصادی در ایران اگرچه در عمق خود پیوندهایی با واقعیت دارد، اما تصویر ایده‌آل جریان ضدتولید نیز هست؛ چراکه توجهات را از جریان اصلی سرکوب تولید دور می‌کند.
محمدرضا اکبری عنوان کرد؛

تمرکز بر صنایع مادر، بومی و ارز آور، کلید عدم وابستگی ایران به ابرقدرت ها

تحلیل گر مسائل اقتصادی گفت: اگر پیشرفت قدم به قدم با هدف کاهش وابستگی، صنعت بومی را رقم بزند درآمد ملی کشور افزایش یافته و وابستگی ایران به دیگر کشورها به حداقل می رسد.محمدرضا اکبری افزود: کلیه اقتصادهای دنیا برای اینکه در زمره اقتصادهای صنعتی یا درون زا قرار گیرند باید الزاماتی را داشته باشند که از جمله آنها نیروی کار ماهر، مواد اولیه، کالاهای سرمایه ای که تولید کننده دیگر کالاها هستند، مدیریت، سرمایه گذاری، زمین و ... را می توان بر شمرد. وی با اشاره به اینکه در کشور ما طی سال های اخیر روی مبحث تولید درون زا تاکید بسیار زیادی می شود، اظهار داشت: اگر هدف یک کشور پیشرفت و نام بردن از آن به عنوان کشوری صنعتی باشد باید تولید درون زا در آن فعال شده و تولید کننده صفر تا 100 کالاهای مهم و حیاتی باشد.
در گزارش «دیلی ریکوردز» بررسی شد؛

۱۰ غول صنایع غذایی جهان

فرآورده‌های غذایی و نوشیدنی‌ها یکی از عظیم‌ترین صنایع کنونی جهان به‌شمار می‌آیند. طی سالیان اخیر این صنعت با توفان‌هایی در مسیر خود مواجه شده است که می‌توان به رشد کند در بازارهای نوظهور، افت قیمت‌ها و تغییر در سلیقه مشتریان به سمت محصولات سالم‌تر اشاره کرد. با این حال این صنعت به رشد خود در سطح جهان ادامه داده است و اکنون برخی از بزرگ‌ترین‌ کسب‌و‌کارهای جهانی در این بخش فعالیت می‌کنند.
یک مقام مسئول:

تامین ۱۰۰ درصدی مواد اولیه صنعت شیشه در داخل

یک مقام مسئول با بیان اینکه ۱۰ کارخانه شیشه و آئینه در کشور فعال است، گفت: مواد اولیه این صنف، ۱۰۰ درصد در داخل تامین می‌شود.
مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی فولادمبارکه گفت:

‍‍‍ مصرف آب فولاد مبارکه به کمتر از میانگین مصرف جهانی رسید

مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی فولادمبارکه گفت: اجرای پروژه‌های متعدد در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی و آب، شرایطی را فراهم کرده که مصرف آب این شرکت از میانگین مصرف جهانی کمتر باشد.
سال رونق تولید؛

به وزارت صنعت اختیارات خاص داده شود

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران تاسیس صندوق بیمه و بانک‌های خاص برای بخش صنعت را از جمله راهکارهای رونق تولید عنوان کرد و گفت که با توجه به اینکه در حال حاضر تحریم‌ به صنایع و تولید کشور حمله کرده، باید به وزارت صنعت، معدن و تجارت اختیارات خاص داده شود.عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران با تاکید بر اینکه کاهش نرخ تأمین اجتماعی و بهره بانکی دو ستون اصلی رونق تولید هستند، مانع دیگر تولید را ضعف کشور در سیستم تجارت جهانی دانست و اظهار کرد: برخی کشورهای همسایه از طرفی با ما رفاقت سیاسی دارند، اما از طرف دیگر خود را رقیب تولید ایران می‌دانند. برای مثال ترکیه اصلاً تمایل ندارد که صنعت نساجی ما وجود داشته باشد.
وزیرصمت:

کارشکنی در برابر تحقق شعار امسال پذیرفتنی نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: این وزارتخانه در برابر هر شخصی در هر جایگاهی که خلاف شعار «رونق تولید» مد نظر رهبری عمل کند می ایستد، زیرا جدی نبودن در اجرای برنامه های رونق تولید، آسیب جدی به کشور و نظام وارد می کند.
بیانیه وزارت صنعت در راستای حمایت از تولید و اشتغال؛

وزارت صنعت، معدن و تجارت در حمایت از تولید و اشتغال بیانیه داد

وزارت صنعت معدن و تجارت به مناسب شعار سال ۹۸ در راستای تولید و اشتغال بیانیه‌‌ای صادر کرد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

تحقق شعار سال در گرو تسهیل در امور تولیدکنندگان است

عضو کمیسیون صنایع و نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام 'رونق تولید' نام گذاری شده در گروه تسهیل در امور تولیدکنندگان است.
طراحی و ساخت جرثقیل های پهن پیکر در اراک کلید خورد؛

جرثقیل های 60 تنی در واحد شرکت لجور تولید می شود

مدیرعامل واحد تولیدی لجور هیدرولیک اراک گفت: طراحی و ساخت جرثقیل های غول پیکر بالای 60 تن در این واحد تولیدی در سال جدید با هدف حمایت از رونق تولید و کاهش وابستگی خارجی کلید خورد.
اسلامی:

بندر بوشهر جدیدی متولد می‌شود/ توسعه نباید منتظر منابع دولتی باشد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با توسعه جزیره و بندر نگین بندر بوشهر جدیدی متولد می‌شود، تأکید کرد: سیاست ما افزایش مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی است.
ساخت هواپیما؛

تولید مشترک هواپیما توسط روسیه و هند

روسیه قصد دارد تولید هواپیما ترابری ایلیوشین ۱۱۲ را شتاب دهد به همین دلیل شرکت‌هایی در روسیه و هند در حال کار برای تولید مشترک این هواپیما هستند.
صفحه  از ۲۳
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها