سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انرژی های نو؛

استقبال بخش خصوصی از راه‌اندازی نیروگاه‌های بادی

نیروگاه‌های بادی از جمله نیروگاه‌های تولید برق هستند که به‌دلیل جایگزینی انرژی بادی به جای سوخت‌های فسیلی، از اهمیت ویژه‌ای برای تولید برق برخوردارند. استفاده از توربین‌های بادی در سراسر دنیا رو به گسترش است.
سرمایه‌های اجتماعی گرفتار بی‌مهری؛

نامگذاری "هفته ایران کالا" برای حمایت از تولید ملی

سرمایه اجتماعی که نمونه بارز آن اعتماد مردم به کالای ملی است می تواند در رفع مشکل اصلی کشور یعنی تولید داخلی نقش محوری داشته باشد.
کسب‌وکارهای ماشینی؛

وظایف دولت‌ها در عصر ماشینی شدن مشاغل

«خودکارسازی یا ماشینی‌شدن» و استفاده از تکنولوژی‌های نوین در کسب‌وکارها همواره یکی از موضوعات داغ محافل اقتصادی بوده است. گرچه بسیاری معتقدند روند «ماشینی شدن» تهدیدی جدی برای آینده مشاغل است اما به عقیده کارشناسان می‌توان با برنامه‌ریزی درست و مدون این تهدیدها را تبدیل به فرصت کرد
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛

۳۲ هزار میلیارد ریال در بودجه برای نوسازی صنعت کشور

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: مبلغ 32 هزار میلیارد ریال در بودجه 97 برای نوسازی صنایع کشور پیش‌بینی شده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

بهبود شرایط بخش صنعت و معدن در سال ۹۷

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش صنعت و معدن در سال ۹۷، شرایط بهتری خواهد داشت.
50 درصد برق تولیدی کشور توسط نیروگاه‌های خصوصی تامین و تولید می‌شود؛

مشکل نیروگاه‌های خصوصی در پرداخت دستمزد/ طلب نیروگاه‌ها از توانیر وصول نشد

اغلب نیروگاه‌های خصوصی کشور به دلیل عدم وصول بخش زیادی از مطالبات خود بابت تولید برق با مشکلات مالی روبه‌رو هستند به گونه ای که نیروگاه‌های دماوند و شهید منتظر قائم برای پرداخت حقوق کارکنان به مشکل برخورده‌اند.
توسعه روابط با کشورهای همسایه؛

تفاهم نامه همکاری های حمل ونقل جاده ای ایران وافغانستان به امضا رسید

با حضور رییس سازمان راهداری و معاون وزیر حمل و نقل افغانستان، تفاهم نامه پنجمین کمیسیون مشترک همکاریهای حمل ونقل جاده ای بین دو کشور به امضا رسید.
خانه‌تکاني در شستا؛

هديه دولت به بخش خصوصي در شستا

خانه‌تکاني در شستا، قلب سرمايه صندوق تأمين اجتماعي، به مرحله حساسي رسيده است. جدال علمي ميان موافقان و مخالفان خروج شستا از بنگاه‌داري از يک سو و جدال سياسي ميان موافقان و مخالفان وزير کار از سوي ديگر در کنار جدال شرکاي اجتماعي صندوق تأمين اجتماعي براي بازپس‌گيري اين سازمان غيردولتي از دولت در جريان است و به نظر مي‌رسد هرکدام از گروه‌هاي درگير تلاش مي‌کند آينده سازمان تأمين اجتماعي با نظر آنها رقم بخورد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

افزایش حمایت وزارت صمت از صنایع کوچک در سال آینده

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت تمام توان خود را به کار گرفته تا رونق اقتصادی در همه واحدهای صنعتی پایدار شود و واحدهای راکد صنعتی به چرخه تولید باز گرداند.
فاطمه تندگويان؛

توسعه مشارکت زنان از ماموريت‌هاي صنعت نفت است

مشاور وزير در امور بانوان وزارت نفت بر توسعه و ارتقاي سطح مشارکت زنان در صنعت نفت تاکيد کرد و اين موضوع را يکي از اهداف و برنامه‌هاي صنعت نفت برشمرد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی خبر داد؛

آغاز فصلی جدید از همکاری شرکت بازرگانی پتروشیمی و بورس کالا

شرکت بازرگانی پتروشیمی جهت تامین نیاز صنایع تکمیلی مبادرت به در اختیار گذاردن کلیه امکانات لجستیکی این شرکت در تهران با هماهنگی شرکت بورس کالای ایران به عنوان سپرده کالایی کرد.
حبیب الله بی طرف بیان کرد؛

لزوم توجه به پژوهش های کاربردی در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی

فعالیت در زمینه تحقیق و توسعه و نیز پژوهش های کاربردی مورد نیاز صنعت پتروشیمی یکی از نیازهای پیشرفت است.
شریعتمداری اعلام کرد:

باز بودن پرونده هپکو تا حل موضوع

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در کشور به پرونده شرکت هپکو اشاره کرد و گفت: در بحث شرکت هپکو و خصوصی‌سازی شرایط مالکیت محرز نبوده و باید شرایط واگذاری به درستی انجام گیرد، با دولتی شدن مجدد صنایع واگذار شده کاملا مخالف هستم و باید تدابیری برای واگذاری درست انجام گیرد.
صنایع بالادستی ؛

فولاد و پتروشيمي صنايع مادر بنگاه هاي خارجي

در ايران صنايع بزرگ بالادستي (عمدتا پتروشيمي و فولاد) با حدود ۱۵۰ هزار نفر کارکن، کمتر از پنج درصد از اشتغال بخش صنعت-ساخت و هفت‌دهم درصد از کل اشتغال کشور را بر عهده دارند. اين صنايع در زمره رشته‌هاي صنعتي با سرمايه‌بري بالا (Capital-Intensive) و غيرکاربر (غير اشتغال‌زا) به شمار مي‌روند. ايجاد اشتغال در صنايع پايين‌دستي ارتباط مستقيمي با فعاليت صنايع بالادستي ندارد، مگر اينکه از نظر قيمت، کيفيت و نحوه تأمين و همچنين وجود مشارکت و همکاري در طول زنجيره‌هاي ارزش صنعتي (Supply Chain Partnership)، شرايط ترجيحي و مزيت‌هاي رقابتي مشهود و نامشهود به نفع صنايع پايين‌دستي و مصرف‌کنندگان وجود داشته باشد.
مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران خبر داد؛

گام بلند ایران برای عرضه بین‌المللی آهن اسفنجی

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: بر اساس چشم انداز 1404، میزان تولید فولاد در ایران باید به سطح 55 میلیون تن برسد و تحقق این میزان، نیازمند ورود بخش خصوصی به صنایع فولادی است.
عباسعلی متوسلیان تشریح کرد؛

مکانیزم‌های عبور از انحصار در صنعت پتروشیمی

تامین مواد اولیه همواره یکی از دغدغه‌های بخش پایین دست صنعت پتروشیمی بوده و هست. این نگرانی با بالا رفتن بهای دلار، بهای محصولات جهانی و بستن شیر عرضه توسط مجتمع‌های پتروشیمی اوج می‌گیرد و در مقاطعی از زمان شرایطی ایجاد می‌شود که تولید‌کنندگان پایین‌دستی از خرید سر باز می‌زنند و ترجیح می‌دهند خطوط تولید کارگاه‌های خود را متوقف کنند.
همایش ملی مدیریت جهادی؛

مدیرعامل فولاد امیرکبیر کاشان مدیر برتر جهادی شد

چهارمین همایش ملی مدیریت جهادی با شعار «مدیریت جهادی، لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی و پیشرفت» با معرفی و تجلیل از برگزیدگان این همایش در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.
چرا صنایع کوچک در کشور ما پا نمی‌گیرد؟

طرح پیشنهادی وزیر صنعت،معدن و تجارت برای حمایت از صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با تاکید بر رفع مشکل موجود در برابر صندوق‌های ضمانت، گفت:« با افزایش سرمایه و اصلاح برخی از قوانین، شاهد شکوفایی صنایع کوچک در کشور خواهیم بود.»
ز سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

دستورالعمل شناسایی و تأمین مالی بنگاه‌های صنفی تولیدی برای بازسازی و نوسازی ابلاغ شد

با توجه به ضرورت انجام حمایت‌های لازم از بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط که بخش قابل توجهی از آن‌ها در حوزه اصناف تولیدی فعالیت می‌کنند و با توجه بند ١/٣ بسته ارتقای توان تولید ملی مصوب جلسه ٢٦ اسفندماه ٩٥ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، دستورالعمل شناسایی و تأمین مالی بنگاه‌های صنفی تولیدی برای بازسازی و نوسازی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.
کمیسیون اروپا اعلام کرد؛

راهبرد کمیسیون اروپا برای مبارزه با آلودگی ناشی از صنایع پتروشیمی

استراتژی جدید در کنار توجه به رشد و نوآوری به دنبال حفاظت جدی تر از محیط زیست قاره سبز است.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها