سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اولویت‌های توسعه معدنی در کشور؛

راهبرد «تکمیل» به جای «تاسیس»

بحث نبود همخوانی فنی و اقتصادی بین ذخایر سنگ‌آهن موجود با تولید فولاد در افق ۱۴۰۴ از مهم‌ترین و در عین حال پرتکرارترین بحث‌های موجود میان فعالان معدنی در سمینارها و نشست‌های تخصصی و مهم است، طبق برنامه توسعه‌ای تا افق ۱۴۰۴ دستیابی به تولید ۱۶۰ میلیون تن سنگ‌آهن از اهداف این برنامه است که در شرایط کنونی به میزان ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون تن کسری در این باره گزارش می‌شود.
مشاور صنعتی وزیر نفت در نشست تجربه‌های رقابت‌پذیری تشریح کرد؛

۸ راهبرد رقابت‌پذیری صنعت در ایران

اقتصاد ایران در سال‌های گذشته رویکردی غیرنفتی به خود گرفته و هر سال سهم نفت در بودجه نیز کاهش می‌یابد.
امضای توافق‌نامه همکاری صنعتی و اقتصادی بین ایران و چین ؛

توافقنامه همکاری صنعتی و اقتصادی بین ایدرو و اتاق بازرگانی چین به امضا رسید

توافقنامه همکاری های صنعتی و اقتصادی بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ( ایدرو) و اتاق بازرگانی چین امروز پنج شنبه به امضا رسید.
محسن خلیلی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران؛

آرزوی ۸۰ ساله

در نوشتاری دیگر راجع به ضرورت تدوین «استراتژی توسعه صنعتی» و اینکه این خواست، خواستی اصیل و دیرینه به قدمت تاریخ مدرن صنعتی شدن میهن مان است، از نوشته مهندسی جوان در بیش از ۸۰ سال قبل یاد کردم.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:

سهم صنعت در اقتصاد ملی 40 درصد اعلام شد/ انجام 250 سرمایه گذاری خارجی صنعتی

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه 40 درصد اقتصاد کشور حاصل این بخش است، گفت: صنعت کشور در همچنان پیشرفت می کند و تلاش های زیادی در سال های اخیر انجام شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام خبر داد؛

برنامه‌ریزی برای جذب شش میلیارد دلار سرمایه در فرودگاه پیام

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام از برنامه‌ریزی برای جذب شش میلیارد دلار سرمایه طی 10 سال آینده در این منطقه اقتصادی خبر داد.
مهندس حمید چیت‌چیان -وزیر نیرو در دولت یازدهم؛

جذابیت جدید برای سرمایه‌گذاران

مسائل سیاست‌گذاری به‌ویژه در امر انرژی یک مساله تک‌بعدی اقتصادی نیست و باید علاوه بر وجه اقتصادی آن به ابعاد زیست محیطی، اجتماعی و فنی توجه کرد .
وزیر نیرو عنوان کرد؛

ارزیابی ایمنی ۲۲ سد بعد از زلزله غرب کشور

وزیر نیرو در سفر به استان کرمانشاه و در حاشیه بازدید از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده، با تاکید بر اینکه آب و برق نقاط غرب کشور دارای وضعیت پایداری است، اعلام کرد: از نظر تولید برق مشکلی در منطقه وجود ندارد؛ در زمینه گرمایش چادرهای نصب شده با بخاری‌های برقی نیز با توجه به استفاده از شبکه فشار ضعیف طبیعتا محدودیت‌هایی وجود دارد، ولی با اولویت سعی خواهیم کرد ضمن رعایت جنبه‌های ایمنی موضوع گرمایش چادرها در این شرایط اضطراری نیز برطرف شود.
روایت صنعتی شدن ایران؛

گفت‌وگو با رضا نیازمند درباره تکنوکراسی عصر پهلوی

مستند‌سازی خاطرات مردی که اینک ۹۲ سال از عمرش می‌گذرد و تاریخ زنده صنعتی شدن ایران است کاری لذت‌بخش‌تر از آن چیزی بود که فکرش را می‌کردم. جلسات گفت‌وگو را معمولاً هر هفته یک‌بار در منزلش انجام می‌دادم. اول به این نیت رفته بودم تا از کسی که شرکت ملی مس را بنیانگذاری کرده، گفت‌وگو بگیرم.
به تلاش وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

فهرست ۶۹۰ کالا برای حمایت از تولید داخل به دولت رفت

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: فهرست ممنوعیت واردات بالغ بر 690 قلم کالا را تقدیم هیات وزیران کرده‌ایم، تا با مصوبه دولت بتوانیم حمایت بیشتری از تولید داخلی به وسیله تعرفه داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت کارخانجات چرخ خیاطی ایران مطرح کرد؛

بازار اروپا در دست ماست

روزی که سیدصادق سبزواری با برخی از دوستان خود تصمیم گرفت تا صنعت چرخ خیاطی را در ایران بنیان‌گذاری کند، بسیاری از سرمایه داران و کارآفرینان ایرانی در حال خروج از کشور بودند و هرگز به این نمی‌اندیشیدند که در فضای جدید ایجاد شده، سرمایه خود را برای توسعه فعالیت‌هایشان به کار گیرند، اما در همان سال ۱۳۵۸ بود که سنگ بنای شرکت کارخانجات چرخ خیاطی ایران پایه‌گذاری و کاچیران با سرمایه‌گذاری سیدصادق و دوستانش متولد شد.
چند قدم مانده تا خودكفايى در ساخت نيروگاه هاى جديد؛

صادرات خدمات فنى و مهندسى بهترين راه دور شدن از اقتصاد نفتى

معاون برنامه ریزی شرکت برق حرارتی کشور از بهره برداری اولین نیروگاه کلاس جدید (F) در سال آینده خبر داد و گفت:صادرات خدمات فنی و مهندسی این بخش،بهترین راه دورشدن از اقتصاد نفتی است.
خروج تولیدی ها از مرکز تهران؛

پیشنهاد اصناف برای طرح نجات «مال»‌ها

آمادگی مشروط برای خروج تولیدی‌ها از مرکز تهران اعلام شده است و اتاق اصناف مشغول بررسی راهکارهایی برای نجات پایتخت از مال هاست.
توسعه صنعتی در چین؛

سبک چینی حمایت از تولید

کشور چین طی چهار دهه با رشد مستمر و بالا، به بزرگ‌ترین اقتصاد، تولیدکننده، تجارت‌کننده کالا، همچنین بزرگ‌ترین نگهدارنده ذخایر ارزی در جهان تبدیل شده است.
کوروش فتاحی؛

شهر فرودگاهی امام درحال تبدیل شدن به مرکز لجستیکی منطقه است

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به جایگاه لجستیکی فرودگاه امام در بخش حمل ونقل گفت: با وجود زیرساخت های مورد نیاز و حمایت های دولت، شهر فرودگاهی امام در حال تبدیل شدن به مرکز (هاب ) لجستیکی منطقه است.
منبع تامین انرژی در زمان گذار ؛

زغال‌سنگ تولید، توسعه و چالش‌ها

زغال‌سنگ به‌عنوان کلیدی‌ترین منبع تامین انرژی در زمان گذار از سنت به صنعت، نقش پر رنگی داشته است. بنابراین همواره در تاریخچه رشد صنعتی با عاملی به نام زغال‌سنگ روبه‌رو هستیم.
مدیر عامل پست بانک ایران ؛

ظرفیت افزایش دو برابری حجم بازار پست کشور وجود دارد

خسرو فرحی، مدیر عامل پست بانک ایران گفت: باید ظرفیت بازار پستی ایران تا سال آینده دو برابر افزایش پیدا کند.
مرکز پژوهشهای مجلس تاکید کرد:

ضرورت تدوین استراتژی توسعه صنعتی

سند استراتژی توسعه صنعتی، کلاف سردرگمی است که هنوز گره های کور آن در برخی بخش های باز نشده است.
تاریخ تولید جلویی!! ؛

همين الان يهويييييی

این شیرهایی که میبینید قراره شنبه توليد بشن!
رنسانس ریلی در راه است؛

موسسه «آروپ »در گزارشی تحقیقاتی پیش‌بینی کرد

موسسه آروپ با بررسی وضعیت افزایش جمعیت در جهان و متعاقب آن افزایش تقاضا برای حمل‌ونقل به بررسی آینده صنعت ریلی پرداخته و آینده این صنعت را تا سال ۲۰۵۰ درخشان ارزیابی می‌کند. این موسسه در گزارش اخیر خود پیش‌بینی می‌کند که یک رنسانس ریلی در جهان در راه است و حمل‌ونقل بار و مسافر با وصل کردن شهرهای بزرگ به هم رشد قابل‌توجهی خواهند داشت.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها