سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزیر صمت:

رفتار برخی افراد با جنگ اقتصادی همخوانی ندارد

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حالی که کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمنان قرار دارد، ولی جای تعجب است که رفتار برخی از افراد با این جنگ همخوانی ندارد.وی یادآور شد: کمبود برق یکی از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی است وی بر لزوم سوق دادن نقدینگی کشور به سمت تولید تاکید کرد و افزود: واردات هر کالایی که در داخل کشور امکان تولید دارد، ممنوع است .
کارشناسان صنعتی مطرح کردند:

مشکل تولیدکنندگان باگارانتی نرخ ارز/امضاهای طلایی،مشکل اصلی تولید

محمدرضا مرتضوی دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران از مشکلات تولیدکنندگان با بانکها برای گارانتی نرخ ارز خبر داد و گفت: چرخ صنایع در استفاده از توان متخصصان داخلی، لنگ می‌زند.
نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

تعطیلی تعدادی از کارخانه های قند وشکر به دلیل کاهش تولید چغندر قند

نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران علت افزایش قیمت و نابسامانی در بازار شکر را کاهش تولید چغندر قند و واردات آن دانست وگفت: تعدادی از کارخانه های قند وشکر استان خراسان رضوی تعطیل شده است.
روند غلط خصوصی سازی؛

هپکو قربانی خصوصی‌سازی معیوب

یکی از مهم‌ترین علل رکود، بلاتکلیفی و افول شرکت هپکو را باید در فرایند غلط خصوصی سازی این شرکت جستجو کرد.
چالش های صنایع ؛

یک مسئول:شهرک های صنعتی تهران مشکل آب، برق و گاز دارند

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران گفت: تمامی شهرک های صنعتی استان با مشکل آب، برق و گاز دست و پنجه نرم می کنند و برای تأمین زیرساخت های پایدار در آنها به یک هزار و 500 میلیارد تومان نیاز است.پرنیان اظهارداشت: به منظور تحقق رونق تولید در استان تهران تلاش می شود به صورت مستمر از واحدهای صنعتی بازدید به عمل آید و با دسته بندی مشکلات، راهکارهای عملیاتی برای برون رفت از مشکلات و موانع تولید نیز ارائه می شود.
در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اعلام شد؛

وزن سه چالش در حوزه صنعت

واحدهای تولیدی به مسائل پولی و بانکی باز می‌گردد و مشکلات مالیاتی و تامین اجتماعی در مرحله بعدی چالش‌های این بخش قرار دارند. چالش‌های بنگاه‌های تولیدی طبقه‌بندی شد. براساس ارزیابی‌های صورت گرفته نیمی از بار مشکلات
در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اعلام شد؛

وزن سه چالش در حوزه صنعت

چالش‌های بنگاه‌های تولیدی طبقه‌بندی شد. براساس ارزیابی‌های صورت گرفته نیمی از بار مشکلات واحدهای تولیدی به مسائل پولی و بانکی باز می‌گردد و مشکلات مالیاتی و تامین اجتماعی در مرحله بعدی چالش‌های این بخش قرار دارند. براساس گزارش منتشر شده در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بیش از ۵۰ درصد از مشکلات بنگاه‌های تولیدی به مسائل پولی و بانکی مربوط بوده و هفت درصد از چالش‌های این بخش به مسائل مالیاتی و هفت درصد دیگر در برگیرنده مشکلات مرتبط با تامین اجتماعی و مابقی به سایر مشکلات اختصاص داشته است.
مرکز آمار ایران:

تورم یکساله بخش تولیدکننده صنعت 64.6 درصد شد

نرخ تورم تولیدکننده کل بخش صنعت مربوط به فصل زمستان نسبت به تورم زمستان سال 96 معادل 64.6 درصد اعلام شد.
مقابله با تحریم با رونق کسب و کار؛

ناگفته‌های رحمانی از روزهای سخت صنعت خودرو و لوازم خانگی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین نشست شورای مشورتی جوانان، روایتی از روزهای تلخ سال ۹۷ مطرح کرد که قطعه‌سازان را به حالت تعطیلی درآورده و تولید لوازم خانگی را نیمه تعطیل کرده بود.
وزیر صنعت:

بانک‌ها نباید تولیدی‌ها را به خاطر بدهی تعطیل کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: هیچ واحد تولیدی نباید به دلیل بدهی به بانک و یا چک برگشتی تعطیل شود اگر بدهی آن حاد باشد باید مدیریت آن تغییر یابد نه اینکه تعطیل شود.
سرنوشت سیمان؛ در انتظار کاشی و سرامیک؛

تولید کاشی سه برابر مصرف داخلی است

دبیر اجرایی تولیدکنندگان انجمن کاشی و سرامیک گفت: آنچه برای سیمان در حال اتفاق افتادن است، برای این صنعت هم دارد تکرار می‌شود. ما بارها اعلام کردیم که اکنون ظرفیت ما ۷۰۰ میلیون متر مربع است. در حالی که برای ۵۰ درصد این رقم فقط بازار داریم. حتی به وزارت صنعت نامه زدیم که تعدد تولیدکنندگان و محدودیت در صادرات به دلایل شرایط سیاسی باعث شده که واحدها تعطیل شوند اما بازهم می‌بینیم که دارند مجوز می‌دهند.
چهار معاون وزیر صمت اعلام کردند؛

نقشه راه رونق در سال ۹۸

دستورالعمل سال ۹۸ برمبنای رونق تولید تدوین شد و براین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان متولی این بخش برخی از تدابیر برای تحقق شعار سال را اعلام کرد. در این‌خصوص «افزایش کارآیی شهرک‌های صنعتی»، «احیای معادن کوچک» و «برنامه‌ریزی برای پرداخت تسهیلات جهت رونق تولید» در دستور کار سازمان‌های مرتبط با بخش تولید قرار گرفته و بر این اساس هریک از حوزه‌های درگیر با تولید مکلف به اجرای هدف‌گذاری‌های پیش‌بینی شده شدند.
مدیرعامل شرکت پارس مینو:

سایه بی‌ثباتی اقتصاد بر صنایع

شرایط اقتصادی این‌روزهای ایران شرایط را برای هر صنعتی سخت کرده است؛ بی‌ثباتی در نرخ ارز، دشواری در مبادلات ارزی و تامین مواد اولیه خارجی، بالا رفتن قیمت مواد اولیه، چالش‌های پیش روی صادرات و بازگرداندن ارز و بسیاری نکات ریز و درشت باعث شد که پایان یافتن هر چه سریع‌تر سال ۹۷ از آرزوهای هر صنعتگر و فعال اقتصادی باشد. در این بین صنایع غذایی نیز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین‌ ارکان اقتصاد کشور که مستقیم با امرار معاش روزانه مردم در ارتباط است با چالش‌های جدی روبه‌رو است.
براساس گزارش مرکز آمار ایران؛

بیش از دوهزار کارگاه‌ صنعتی کشور در یکسال تعطیل شده است+ جدول

نتایج طرح آمارگیری از کارگاه های صنعتی ١٠ نفر کارکن و بیشتر در سال 1394 منتشر شد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

شاخص صنعت از حالت مثبت خارج شد

گشتن درست چرخ‌هاي بخش صنعت، حفظ اشتغال و بهبود فضاي كسب‌وكار را هر كشوري به همراه دارد؛ اما نسخه‌هايي كه در اين بخش اجرا شده، چرخ‌دنده‌هاي صنعت ايران را با مشكلاتی جدي مواجه كرده است. يكي از اين سياست‌ها، خصوصي‌سازي در راستاي اجراي اصل 44 قانون اساسي است كه نه‌تنها منجر به بهبود وضعيت توليد نشده، بلكه برخي كارخانه‌ها و برندهاي قديمي را نیز از چرخه توليد خارج كرده؛ خصوصي‌سازي‌هايي كه پاي بخش شبه‌دولتي را به اقتصاد باز كرده و عرصه را بر بخش خصوصي واقعي كه انگيزه بيشتري براي ايجاد پويايي در توليد دارد، تنگ كرده است.
سه تهدید صنایع ایران؛

جزئیات واحدهای صنعتی راکد و فعال اعلام شد

آخرین وضعیت بنگاه‌های تولیدی فعال و راکد مستقر در شهرک‌های صنعتی نشان‌دهنده رکود در ۲۲ درصد از بنگاه‌های مستقر در این مناطق است؛ رکودی که سه عامل اصلی آن به «کمبود نقدینگی»، «چالش‌های به وجود آمده در استفاده از فناوری و نوآوری در ماشین‌آلات و تجهیزات با توجه به شرایط کنونی» و «اختلاف میان شرکا و سهامداران» بازمی‌گردد.
پارسایی:

کمیسیون اصل ۹۰ به فسخ واگذاری آلومینیوم المهدی اکتفا نمی‌کند

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «این کمیسیون به فسخ قرارداد واگذاری آلومینیوم المهدی اکتفا نمی‌کند»، گفت که این کمیسیون گزارش خود در مورد تخلفات مربوط به واگذاری آلومینیوم المهدی را به همراه پیشنهاداتی برای جلوگیری از بروز این مشکلات در واگذاری‌ها ارائه خواهد کرد.
معاون وزیر صنعت:

۲۰ درصد از تولید ناخالص کشور به هدر می‌رود

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: رقابت در تولید زمانی میسر است که کالای باکیفیت تولید شود، به طوری که در کشور ۲۰ درصد از تولید ناخالص به دلیل کیفیت پایین، دوباره‌کاری‌ها و خدمات غیر قابل قبول به هدر می‌رود.
ارتقای توان مدیریت بنگاه‌ها؛

صنایع ماندگار در تلاطم اقتصادی

کدام صنایع در تلاطمات و تکانه‌های اقتصادی ماندگار و مقاوم‌تر خواهند بود؟ آسیب‌شناسی‌ها نشان می‌دهد بنگاه‌هایی که نتوانند هزینه تولید را کاهش و سیاست جدی برای بهبود تولیدشان اتخاذ کنند با چالش‌ها و دست‌اندازهای پرخطری روبه‌رو خواهند شد. براساس سنجش متولیان وزارت صمت، بنگاه‌هایی که «تکنولوژی‌ و فناوری‌شان را تغییر ندهند» و «بهره‌وری و قدرت چانه‌زنی نداشته باشند» محکوم به فنا و در نهایت قدرت رقابت خود را در بازارهای جهانی و صادراتی از دست خواهند داد.
وضعیت بازار لوازم خانگی؛

مونتاژ کاری در صنعت لوازم خانگی، مانعی در برابر حمایت از تولید داخلی

تولید لوازم خانگی از نمونه صنایع سود آور با گردش مالی بالا و ظرفیت اشتغالزایی قابل توجه به شمار می‌رود، که در صورت مبتلا شدن به مونتاژ کاری، فرصت‌های بسیاری را از دست خواهد داد.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها