سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قوانین عجیب یک کارخانه؛

٤٠٠ کارگر در اردوگاه اجباری چسب هل

کارفرمایی که این روزها به کارفرمایی سختگیر و دیکتاتور مشهور شده، کاربران توییتر، کارخانه‌اش را «اردوگاه اجباری» خطاب می‌کنند.
هدایت فهمی تشریح کرد؛

هشت عامل اصلی کم آبی در کشور

معاون دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو، هشت عامل اصلی ایجاد بحران آب در کشور را بر شمرد.
رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت :

بزرگترین کارخانه دوچرخه‌سازی ایران تعطیل شد

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت با اشاره به اینکه سالانه دو میلیون دستگاه دوچرخه وارد کشور می‌شود، گفت: هزینه های بالای تولید و افزایش واردات باعث شده تا "آساک، تنها کارخانه تولیدکننده دوچرخه ایرانی در کشور تعطیل شود.
معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی:

سهم صنعت از هدفمندی یارانه‌ها پرداخت نشد

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با بیان انتظارات واحدهای تولیدی به ویژه واحدهای کوچک و متوسط از دولت دوازدهم خواستار تخصیص سهم بخش صنعت از هدفمندی یارانه‌ها شد و اظهار کرد که علی رغم آنچه که در بودجه تعریف شده بود سهم این بخش از هدفمندی تخصیص پیدا نکرد.
تعطیلی کارخانه ها ادامه دارد؛

کارخانه"روغن‌نباتی‌جهان"هم‌تعطیل‌شد

با پایان یافتن تب انتخابات و قطعی شدن فعالیت دولت یازدهم، کارخانه روغن نباتی جهان به صورت کامل تعطیل شد.
چالش آبی کشور؛

دولت بحران آب را باور ندارد؟

ساخت صنایع آب‌بَر مثل پتروشیمی درحالی دراستان مرکزی در دستورکار قرارگرفته که وضعیت منابع آب زیرزمینی در این استان در وضعیت قرمز قراردارد و برای تأمین آب این مجتمع،انتقال آب دردستور کار قرار گرفته است.
شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار:

امکان تکرار انفجار «زمستان یورت» در معدن «راور»

عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار با تایید وجود مشکلات ایمنی در معادن استان کرمان می‌گوید که حادثه‌ای که روز چهارشنبه در معدن راور کرمان اتفاق افتاد، می‌توانست ابعادی همچون حادثه معدن زمستان یورت داشته باشد.
سونامی قطعات خودروی بی‌کیفیت چینی در بازار؛

وقتی دولتی‌ها به کالای ایرانی اعتقاد ندارند

سالهاست که مسئولان و کارشناسانان از ضرورت حمایت از تولید داخلی، سخن گفته و واردات بی رویه را به عنوان یک چالش جدی برای تولیدات ملی مورد انتقاد قرار داده اند،واردات کالا‌های کم کیفیت و ارزانی که با ظاهری شکیل موجب شده، تولیدات داخلی به حاشیه رانده شوند.
نگاهی به شرایط اوپک در بازار نفت؛

۱۳ چالش پیش روی اوپک

سازمان اوپک با دارا بودن 1.213 میلیارد بشکه ذخایر اثبات شده نفت‌خام، حدود 71 درصد از کل ذخایر اثبات شده نفت جهان را در اختیار دارد.
روند پر افت و خیز صنایع؛

مروری بر وضعیت صادرات و واردات لوازم خانگی ایران

طبق آمارهای ارائه شده صادرات لوازم خانگی در ایران طی سال‌های گذشته روندی پر افت و خیز داشته و در نهایت طی این سال‌ها میزان رشد صادرات در این بخش چشمگیر نبوده است.
بررسی شد؛

وضعیت نیروگاه‌های اسقاطی در ایران

عمر مفید نیروگاه‌ها به طور استاندارد ۲۵ سال است چرا که بعد از آن، میزان راندمان اولیه تعریف شده برای این واحدها حتی با انجام به موقع تعمیرات دوره ای و اساسی نیز قابل دستیابی نیست. برای دستیابی به راندمان مطلوب برای واحدهای حرارتی که عمر آن‌ها از ۲۵ سال گذشته است باید تجهیزات به طور کامل تعویض شوند و در واقع به اندازه یک واحد جدید نیروگاهی، می‌بایست تجهیزات نوسازی شوند.
تداوم رشد تولید غیرکیفی؛

چالشی به نام کیفیت در خودروسازی ایران

سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ دربرگیرنده اهداف و راهکارهای دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله توسعه کشور در حوزه صنعت خودرو و قطعه‌سازی است.
در مسیر بازسازی دوباره؛

احیای"ارج" به بن بست بانکی می‌خورد؟

دو سرمایه گذار ایرانی مقیم خارج از کشور خواستار سرمایه گذاری و زنده کردن کارخانه قدیمی ارج شدند اما با این حال، مسئولان از انتقال پول این سرمایه گذاران از طریق سیستم بانکی به کشور ابراز نگرانی می‌کنند!
آیا رشد صنعت محقق می شود؟

صنعت همچنان درگیر رکودی عمیق

در حالی پایان عمر دولت یازدهم نزدیک است که همچنان صنعت از رکودی عمیق رنج می برد و سیاست های اجرا شده در این مدت، نتوانسته دردی را از تولید و صنعت کشور دوا کند.
رکود، رکورد زد!

رکود جدی صنعت در سال اقدام و عمل!!!

به گفته رئیس خانه صنعت و معدن استان اصفهان، بخش صنعت با رکود جدی مواجه است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

به خاطر پتروشیمی‌ ۵۰ بار دادگاه رفتم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در هیچ جای دنیا اینگونه نیست فعالیت معدنی به خاطر حفاظت از محیط زیست انجام نشود، گفت: محیط زیست به علت عبور 4 گورخر، روی معدن منطقه «بهرام گور» دست گذاشته و اجازه کار در آنجا را نمی‌دهد.
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو:

تولید قطعات خودرو هم زیرپلّه‌ای شد

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو گفت: از نظر آماری نمی توان درباره میزان قطعات بی کیفیت عددی ارائه کرد اما درصد بالایی را شامل می شوند و بررسی ها نشان داده است که قطعه سازان زیرپله ای هم هستند که در سطح شهر قطعات بی کیفیت تولید می کنند.
تکمیل و رقابت‌پذیر کردن زنجیره ارزش صنایع کشور؛

هفت پیشنهاد برای رقابتی کردن صنایع

اتاق ایران در حال نهایی کردن بسته پیشنهادی بخش خصوصی به دولت در زمینه تکمیل زنجیره ارزش و رقابت‌پذیر کردن آن است.
رکود به بزرگ‌ترین شرکت صنعتی ایران رسید؛

فریاد کارگران هپکو زیر چرخ‌های فشار اقتصادی

فریاد کارگران هپکو زیر چرخ‌های فشار اقتصادی درحالی بلند شده که رکود، سوء مدیریت و نبود نقدینگی و تولید ماشین‌آلات هپکو را پنچر کرده و استان مرکزی شاهد له شدن این شرکت زیر چرخ ماشین سنگین سوء مدیریت است.
علیرضا کلاهی اعلام کرد:

سه پیشنهاد تولیدکنندگان برای بازگشت آرامش به بازار محصولات صنایع مادر

تولیدکنندگان صنعتی معتقدند، صنایع مادر مانند فولاد، مس، آلومینیوم و پتروشیمی، بازار محصولات خود را تشنه نگه داشته اند و این امر به تنش در واحدهای تولیدی منجر شده است؛ بنابراین سه پیشنهاد برای حل این مساله اعلام کرده اند.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها