سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بررسی روند تغییرات تقاضا و معامله در بازار نشان می‌دهد؛

آژیر خطر در بازار PVC

رصد محصولات پلیمری از ابتدای هفته تا‌کنون نشان‌دهنده رشد قیمت‌ها و افزایش بهای گریدهای محصولات پلیمری است. رشد قیمت‌های پایه در بورس کالای ایران در ابتدای هفته جاری موجب شد تا چهارمین روز پیاپی از رشد قیمت‌ها در بورس کالا به ثبت برسد و داستان رشد قیمتی در این بازار تکمیل شود.
مشکلات پیش‌رو برطرف شوند؛

صنعت کاشی نیازمند بازار‌های هدف جدید

با توجه به وجود کارخانجات متعدد در صنعت کاشی سازی و فعالیت بسیاری از آن ها زیر ظرفیت اسمی، این صنعت نیازمند کسب بازارهای هدف جدید است تا بتواند به ساحل آرامش دست یابد.
تغییر در لایحه بودجه ٩٧ لازم است؛

رانت‌های پنهان و روزگار سیاه قیر

نمایندگان مجلس در حالی لایحه بودجه ٩٦ را تصویب كردند كه برخی بندهای بودجه تفاوت قابل توجهی با بندهای سال قبل داشت؛ بندهایی كه اگرچه در حجم اعداد و ارقام بودجه‌ای گم شد اما به راحتی توانست كركره برخی كارخانه‌ها را پایین بكشد.
هزار میلیارد تومان گردش مالی موبایل؛

زیان ۲۷۰۰ میلیارد تومانی دولت از قاچاق موبایل

تعویق طرح رجیستری موبایل که مدتی است از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بدنه دولت مطرح شده است، تبعات زیانباری را برای بازار و شرکت‌های واردکننده به دنبال داشته است به طوریکه برآوردها نشان می‌دهد روزانه ۳۵ گوشی تلفن همراه به کشور قاچاق می‌شود که علاوه بر زیان‌های مالی، دارای تاثیرات گسترده بر اشتغال و سرمایه‌گذاری بوده است.
سرپرست مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی:

رشد چهار برابری صادرات آب مجازی کشور

سرپرست مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب گفت: میزان صادرات آب مجازی کشور در یک دوره ۴۲ ساله (اوایل دهه۱۳۵۰ تا ۱۳۹۲) از یک به ۴ میلیارد مترمکعب افزایش یافت.
واکاوی بازار لوازم صوتی و تصویری؛

قوانینی برای ترغیب به قاچاق

تولید هر محصول در سیستم اقتصادی کشور زنجیره‌ای از مشاغل مختلف را به هم متصل کرده و بسترساز توزیع درآمد در جامعه خواهد شد.
بررسی معضلات تولید ؛

انحراف از تولید

وجود تقاضای بالا در بخش‌های اداری، تجاری و به‌خصوص مسکونی برای لوازم خانگی، می‌تواند بستری مهم برای شتاب‌دهی به فرآیند رشد اقتصادی کشور و خروج از شرایط رکودی حاکم باشد.
چالش صنایع؛

قاچاق، چگونه در حال نابودی صنعت لوازم خانگی است؟

وضعیت اقتصادی موجود در کشور و آینده مبهم نفت در اقتصاد جهان، بیش از هر زمان دیگری لزوم توجه به توسعه تولیدات غیر نفتی را آشکار کرده است. پربیراه نیست اگر بگوییم نبض حیات اقتصادی ما در آینده پیش‌رو، در گرو توجه به این صنایع خواهد بود.
رئیس کمیسیون قیر مطرح کرد؛

چالش‌های قیمتی در صنعت قیر

سه هفته پیش شورای رقابت پیرو شکایت‌های انجمن‌های صنفی تصمیم گرفت خرید مواد پایه برای تولیدکنندگان قیر را بر اساس نرخ ارز آزاد محاسبه کرده و از طرفی عرضه وکیوم‌باتوم مورد‌نیاز شرکت‌های قیرسازی نیز از کانال بورس کالا صورت بگیرد. بررسی‌های شورای رقابت در آن دوره حکایت از آن داشت که قیمت‌های جهانی برای وکیوم‌باتوم نمی‌تواند چندان مورد استناد باشد و در عمل قیمت باید بر‌اساس بهای قیر و نفت سفید به‌دست‌ آید.
چالش های واردات کالا؛

عبور واردات لوازم آرایشی و بهداشتی از مرز 11000تن

بر اساس اعلام گمرک واردات رسمی لوازم آرایشی و بهداشتی از مرز 11 هزار تن گذشت.
دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی:

مونتاژ، صنعت لوازم خانگی را فلج کرده

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ضمن انتقاد از میزان تعرفه قطعات منفصله مربوط به صنعت لوازم خانگی اظهار کرد که مونتاژ صنعت لوازم خانگی را فلج کرده است. وی همچنین وجود پدیده تولیدات زیرپله‌ای در کشور را شرم‌آور دانست.
شریعتمداری مطرح کرد:

وابستگی 90 درصدی صنعت کشور به منابع طبیعی!

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:در حالی سهم تولید منبع محور ایران بالغ بر 90 درصد است که این آمار در کشورهای توسعه یافته تنها 33 درصد را به خود اختصاص داده است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس خبرداد:

کیفیت نامطلوب مصالح ساختمانی پروژه‌های عمرانی را مستهلک می‌کند

رضایی از فرصت یک ماهه کمیسیون عمران به دستگاه‌های مرتبط برای تدوین برنامه اجرائی کیفیت مصالح ساختمانی خبر داد.
وزیر نیرو ؛

موضوع آب‌های مرزی به شکل موثرتری دنبال می‌شود / صرف انتقال یا عدم انتقال آب مشکل مبدا و مقصد را حل نمی‌کند

اردکانیان گفت: برای وزارت نیرو این فرصت وجود دارد که روابط و همکاری هایمان را با همسایگان تحکیم بخشیم و در این رابطه از پشتیبانی و همراهی دستگاه دیپلماسی و سایر دستگاه ها استتفاده خواهیم کرد.
فساد زیر سایۀ ضایعات فروشی؛

پِرت تولید در ایران بالا است

در شرایطی که ضایعات ناشی از ساخت، فراتر از استاندارد رشد می کند،باید نسبت به کاهش هر چه بیشتر این عارضه، اقدامات لازم عملیاتی شود.
اصلاح نحوه اعلام قیمت ؛

سومین تذکر وزیر صنعت؛ جلوی تخفیف‌های ۵۰ درصدی را بگیرید+ سند

وزیر صنعت خواهان اصلاح نحوه اعلام قیمت توسط کارخانه‌ها شد و گفت: سازمان حمایت با دخالت خود از امکان تخفیف‌های ۵۰ درصدی بر روی قیمت روی کالاها جلوگیری کند.
فاجعه برای ایران؛

برنامه امارات برای تسلط بر بنادر خاورمیانه از دبی تا لیبی!

امارات پس از تحولات در کشورهای عربی، نیروی امنیتی خود را به بحرین فرستاد، حملاتی هوایی را برای دخالت در جنگ داخلی لیبی انجام داد و میلیاردها دلار صرف حمایت از دولت السیسی در مصر کرد. امارات به ‌رغم اینکه ارتش نسبتا کوچکی دارد، نیروی نظامی بزرگی به یمن اعزام کرده است، در حالی که عربستان در خصوص حضور نیروهای نظامی خود در یمن محتاط‌تر بوده است.
عمر مفید نیروگاه‌ها رو به اتمام است؛

سرمایه گذاری خارجی، پاشنه آشیل توسعه نیروگاه‌های کشور

هم اینک سه هزار مگاوات از تولید برق کشور توسط نیروگاه‌های فرسوده با بازده حدود ۲۲ درصد و با عمر طولانی انجام می‌شود که باید از رده خارج شوند، بنابراین برای احیای این نیروگاه‌ها باید دست به امن سرمایه‌گذار داخلی و خارجی شد.

شش ماه فروش هواپیما در صورت تغییر شرایط برجام

معاون فروش شرکت ATR درباره تصمیمات این شرکت نسبت به موضوع آمریکا به برجام گفت: امروز هر تصمیمی که درباره برجام گرفته شود، اجرای آن شش ماه به طول می انجامد و در این مدت نمی تواند قرارداد را متوقف کرد.
مدیرعامل تعاونی لنج‌داران چوبیده:

مسئولان کویت، خدمه لنج‌ها را به دلیل نصب پرچم ایران اذیت می‌کنند

مسئولان بنادر کویت از ملوانان ایرانی می‌خواهند پرچم ایران را پایین بکشند اما ملوانان ایرانی زیر بار زور نمی‌روند.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها