سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
محمدشریعتمداری چالش مکان‌یابی و انتخاب نادرست صنایع را مطرح کرده است؛

نمی‌دانیم چه صنعتی را کجا راه‌اندازی کنیم

انجام مطالعات امکان‌سنجی، جانمایی درست، انتخاب نوع صنایع مطابق با ظرفیت‌‌ و توانمندی‌های موجود، توجه به تأمین سریع مواد اولیه تولید و بازارهای فروش، شرایط اقلیمی، میزان آلایندگی هوا، تأمین آب مورد نیاز به‌خصوص در صنایع آب‌بر و... رویکردی است که در همه کشورهای دنیا برای اجرای پروژه‌های صنعتی و کارگاه‌های تولیدی مورد توجه سیاستگذاران و مدیران صنعتی قرار می‌گیرد.
دوگانگي خروج؛

احتمال بازگشت بزرگان صنعت كشتي‌راني به اقتصاد ايران وجود دارد؟

ريزش شركت‌هاي فرامليتي از اقتصاد ايران با وجود تصميم اتحاديه اروپا ادامه دارد.
در نمایشگاه کالای ایرانی؛

درد و دل تولیدکنندگان داخلی با رهبر انقلاب

گفتگوی تولیدکنندگان با رهبر انقلاب در نمایشگاه کالای ایرانی و درد و دل‌های این تولیدکنندگان را می‌بینید و می‌شنوید.
عدم حمایت از کالای ایرانی در صنعت موتورسیکلت؛

حتی یک دستگاه موتورسیکلت داخلی هم شماره گذاری نشده است

نایب رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت ایران در خصوص توقف شماره گذاری موتورسیکلت ها گفت: تا این ساعت که با شما صحبت می کنم شماره گذاری موتورسیکلت ها همچنان متوقف است و در سال 97 حتی یک دستگاه موتورسیکلت داخلی شماره گذاری نشده است.
بازگشت هپکو؛

آیا امسال مشکل کارگران برطرف می شود؟

مسئولان وعده می‌دهند شرکت هپکوی اراک امسال احیا و مشکلات کارگران آن حل می‌شود
وزیر نیرو در کنفرانس سازمان جهانی هواشناسی مطرح کرد؛

سبک مدیریت منابع آب در ایران به‌رغم دسترسی به ابزار پیشرفته

وزیر نیرو با بیان اینکه اطلاعات دقیق از منابع آب در موفقیت کارگروه ملی سازگاری با کم آبی تعیین کننده است گفت: سبک مدیریت منابع آب در ایران از دیر زمان، گواه وجود بینش عمیق در این مقوله به‌رغم دسترسی به ابزار پیشرفته است.
سودجويی خطوط كشتي‌راني خارجي؛

خروج 20 ميليون دلار به‌صورت هفتگي از كشور

يكي از راه‌هاي خروج ارز از كشور، خطوط كشتي‌راني خارجي است كه اگر پيش‌تر با نام صوري و با پشتوانه دو كشور اماراتي، ارز را به نمايندگي از شركت‌هاي خارجي از ايران خارج مي‌كردند، اين‌بار و پس از برجام، با ثبت شركت‌هاي خارجي به‌صورت مستقيم در ايران و نمايندگي ايراني به‌صورت رسمي دست به اين كار مي‌زنند.
مشکلی به نام کم آبی؛

نوش داروی پر اشکال وزارت نیرو برای بحران آبی که کارش از مداوا گذشته!

سخن های جدید وزیر نیرو که در رابطه با سیاست های وزارتخانه نیرو برای حل بحران آب بر زبان رانده شد، حکایت از عزم جدی وزارت نیرو برای ورود به این مقوله و عملیاتی کردن برنامه های جدید در این حوزه دارد؛ سیاست هایی که به نظر هم خیلی دیر به ذهن مدیران وزارت نیرو رسیده است و هم تناقض های فراوان، اجازه اجرای درست این برنامه ها را از آنها خواهد گرفت.
نگاهی به تجربه توسعه در هند؛

سه‌ ضلعی تهدیدزا برای صنایع کوچک

چه‌عواملی رشد و بالندگی صنایع کوچک و متوسط را تهدید می‌کنند؟ مطالعه تجارب کشورهایی که بنگاه‌های کوچک و متوسط نقش بالایی در اقتصاد آن ها ایفا می‌کنند، نشان می‌دهد دولت این کشورها با هدف رفع چالش‌ها، موانع و ارتقای رقابت‌پذیری بنگاه‌های کوچک و متوسط، مجموعه سیاست‌هایی را در حوزه تامین مالی، ارتقای فناوری، بازاریابی و توسعه کارآفرینی، طراحی و در دستورکار قرار داده‌اند.
سونامی مقررات ناقص؛

کارشناسان در بررسی اجرای قانون بهبود کسب‌وکار در اتاق تهران هشدار دادند

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که پس از گذشت پنج سال و نیم از تصویب قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار، حدود یک‌پنجم از مفاد قانون اجرا شده و مابقی هنوز اجرایی نشده است؛ در‌حالی‌که محتوای ۲۵ حکم اجرا نشده این قانون، مهم‌ترین و مؤثرترین احکام برای برقراری شفافیت اقتصادی،‌ تسهیل فعالیت‌های اقتصادی و بهبود محیط کسب‌وکار کشور محسوب می‌شود.
بدلیل واردات بی رویه اتفاق افتاد؛

توقف تولید کاغذ در کارخانه‌های داخلی

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا از توقف تولید کاغذ در کارخانه‌های داخلی خبر داد. ابوالفضل روغنی گفت: کارخانه‌های تولید کاغذ روزنامه و تحریر به علت حمایت نشدن از سوی دستگاه‌ های متولی تعطیل شدند.
بحران آب مجلس را غيرعلني کرد؛

٣٤ میلیون و ٥٠٠ هزار نفر در معرض تنش آبی

جلسه هشت صبح شروع مي‌شود. خميازه از سر نماينده‌ها مي‌پرد. اطلاعات و آمار مرتبط با آب و برق در ايران ديگر شوخي نيست.
مشکلات پیش روی صنایع ؛

بحران آب، چالش امسال صنایع معدنی

مهدی کرباسیان احداث برخی طرح‌های فولادی در مناطق کم آب کشور در دولت‌های نهم و دهم را از چالش‌های توسعه بخش صنایع معدنی کشور قلمداد کرد
کندی ورود پول به بخش‌های مولد؛

مواجهه صنعت با ۱۱ دست‌انداز

روند سرمایه‌گذاری در ایران بنا به دلایلی مانند وابستگی شدید به منابع عظیم نفت و به دنبال آن درآمدهای ارزی ناشی از فروش نفت خام، نوسان‌های زیادی را بر سیستم اقتصادی تحمیل کرده و از دو جهت محدودیت‌های وارداتی (مواد و کالاهای نیمه تمام مورد نیاز فرآیند تولید) به دلیل محدودیت‌های ارزی و دیگر محدودیت‌های منابع مالی لازم برای سرمایه‌گذاری، تولید را محدود کرده است
وزیر نیرو:

کاهش ۵۰ درصدی میزان بارندگی‌ها در مقایسه با سال گذشته

وزیر نیرو، گفت: اولویت ما تامین آب شرب است، مردم از هم اکنون باید در استفاده از هر لیتر آبی که در اختیار دارند با حساسیت بالایی عمل کنند تا بتوانیم تابستان کم مسئله‌ای داشته باشیم.
جای خالی حمایت از تولیدکننده ایرانی؛

رشد قارچ گونه برندهای خارجی پس از برجام در ایران

در حالی که پس از برجام تولیدکنندگان همچنان کوله بار مشکلات را بردوش می کشند فرش قرمز برای برندهای خارجی در اقتصاد ایران پهن شده است.
وزیر صنعت اعلام کرد:

سرمایه در گردش مشکل ۷۰ درصد بنگاه‌های تولید

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه مشکل ۷۰ درصد بنگاه های تولیدی و صنعتی، سرمایه در گردش است گفت: صداو سیما از تبلیغات ناصحیح و دروغ پرهیز کند.
چالش صنایع؛

مشکل تولید چیست؟

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس مشکلات تولید را برشمرد و گفت: تجربه ثبات کرده برنامه های کوتاه مدت و مقطعی دردی از تولید دوا نمی کند.
ورشکستگی کارخانه‌های ایرانی ؛

«ارج» بی‌ارج؛ «سامسونگ» پر ارج!

زمانی که ارج ایرانی صادرات جهانی داشت، سامسونگ کره‌ای میوه توزیع می کرد.
چالش های صنایع؛

واردات ماشین لباسشویی ۶۷ برابر صادرات/ بازار در قبضه چین

در سال ۱۳۹۵ صادرات انواع ماشین لباسشویی درآمدی بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار دلار داشته است.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها