سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
درگذشت پدر صنایع نوین ایران؛

«رضا نیازمند» موسس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ابدی شد

معمار توسعه صنعتی ایران، صبح روز گذشته در سن ۹۶ سالگی دار فانی را وداع گفت. رضا نیازمند، «بنیان‌گذار سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران»، «بنیان‌گذار سازمان مدیریت صنعتی»، «نخستین مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران» و «معاون وزیر اقتصاد ایران» بود؛ مردی که دوران طلایی صنعتی شدن کشور و راه‌اندازی کارخانه‌های متعدد به‌خصوص از سوی بخش‌خصوصی در دهه ۴۰ شمسی را به او نسبت می‌دهند.
مدیرعامل شرکت مهاب قدس:

در 80 مناقصه بین‌المللی در لیست کوتاه قرار گرفته‌ایم

مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس می‌گوید: ما در بیش از 30 کشور جهان برنده نهایی مناقصات بوده‌ایم و حدود ۱۳ پروژه را تحویل داده‌ایم یا در مرحله نهایی تحویل است و چند پروژه را به اتمام رسانده‌ایم. از آلمان گرفته تا پاکستان، آفریقا، سریلانکا، هند، عمان، تاجیکستان و آذربایجان جامعه هدف ما برای صادرات خدمات مشاوره‌‌ای است.
معاون اول رئیس جمهوری در مراسم روز جهانی استاندارد:

فاینانس‌ها تنها با یک برگ تضمین وزیر اقتصاد اخذ می‌شود

معاون اول رئیس جمهوری گفت: در سال های گذشته مجبور بودیم 22 میلیارد دلار از پول های کشور را در کشوری سپرده گذاری کنیم تا به پشتیبانی آن پول، 19 میلیارد دلار فاینانس جذب کنیم اما امروز فاینانس ها را تنها با یک برگ تضمین وزیر اقتصاد اخذ می کنیم.
شش پله‌ نردبان صنعتی شدن؛

استراتژی توسعه کشورهای موفق در رسیدن به رشد پایدار چیست؟

مطالعات نشان می‌دهد که الگوی «پیشرو-پیرو»، الگوی مورد استفاده کشورهای در حال توسعه موفق در توسعه‌یافتگی به‌خصوص در منطقه آسیای شرقی بوده است. این الگو برای رسیدن به سطح توسعه‌یافتگی، سه جنبه «صنعتی شدن و بهینه‌سازی صنایع»، «سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی تجارت محور» و «تخصص‌گرایی» توافق شده را توصیه می‌کند که یکی از مبنای نظری استراتژی توسعه صنعتی ساختارگرایی جدید را تشکیل می‌دهد.
بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی؛

شریعتمداری بر حوزه‌ صنعت، معدن و تجارت اشراف دارد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، دادگستری، دفاع و راه و شهرسازی بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت را آغاز کردند.
محرمانه‌های تحریم هوایی؛

مدیرعامل ایران‌ایر، ناگفته‌های صنعت هوایی پیش از برجام را فاش کرد

برجام وضع ایران را عوض کرد و هما را از مرگ حتمی نجات داد به جای مسافر سوخت حمل می‌کردیم؛ زیرا هیچ فرودگاه خارجی به ما سوخت نمی‌داد برای تأمین قطعه مجبور بودیم چرخ یک هواپیما را باز کنیم و روی یک هواپیمای دیگر ببندیم.
در گفت و گو با رضا رضایی؛

بهره وری نیروی کار ترکیه 40 درصد بهتر از ایران است

هزینه تولید ما در ترکیه کمتر از امارات است. کشور ترکیه، یک کشور در حال صنعتی شدن است.
آرزو تبدیل شدن به رهبران موفق کسب‌وکار؛

سه قانون نانوشته، قبل از آنکه مدیر شوید

بسیاری از جوانان ممکن است آرزو داشته باشند روزی به رهبران کسب‌وکار موفقی تبدیل شوند، اما تعداد کمی از آنها برای این کار انتخاب می‌شوند. آنهایی که به این جایگاه می‌رسند ممکن است شخصیت‌های خیلی دور از دسترسی به نظر برسند که همیشه با ما فرق داشته‌اند.
در شبکه مستند سیما به روی آنتن می‌رود

ماجرای برادران معروف طراح فرش ایرانی

مستند «عمو اوغلی» به تهیه كنندگی سید رضا رضایی به معرفی برادران عمو اوغلی از تولیدكنندگان مطرح و شناخته شده فرش دستباف ایرانی می پردازد و نگاهی به تولید و صنعت فرش ایرانی دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب:

ژاپنی‌ها در پروژ‌های آب و فاضلاب ایران حضور پیدا نکنند رقبا می‌آیند/شرکت‌های ایرانی و ژاپنی بدون واسطه ارتباط بگیرند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به خط اعتباری ژاپنی‌ها به ایران و ابراز امیدواری نسبت به اختصاص بخشی از این خط اعتباری به پروژه‌های آب و فاضلاب، گفت: به شرکت‌های ژاپنی توصیه می‌کنم که صبر ایران زیاد است، اما رقبای آنها مثل چین، کره و آلمان به شدت به دنبال حضور در پروژه‌های آب و فاضلاب ایران هستند.
خدمات مشاوره ای برای یک کسب و کار عالی

جدیدترین کسب و کارهای سودآور اینترنتی ۲۰۱۶

به دنبال این هستید که یک کسب و کار عالی در سال جدید راه بیاندازید؟ از فرصت‌های ذیل برای تغییر مسیر بهره بگیرید.
روایت دریانورد جوان از یک زندگی ماجراجویانه روی دریا؛

از تعقیب با دزدان دریایی تا رویارویی با دسته وال‌ها!

گزارش پیش رو روایتی است از زندگی یک دریانورد ایرانی؛ جوانی که کوچه‌های خانی آباد تا پهنای اقیانوس‌ها سفر کرد. با جواد تعاونی درباره روزمرگی‌هایش در دریا و مشکلاتش گپ زدیم.
داستان ماشين‌ها؛

غول‌های خودرو را ببینید و بشناسید

پیش از آنکه داستان بلندبالای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جهان ما شود، داستان زندگی آدم‌هایی بوده که با خلاقیت، دنیایشان را دگرگون کردند.
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها