سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خسرو معدنی‌پور؛

شاخص اندازه گیری تغییر می‌کند/ خداحافظی با کیلوگرم ملی

رئیس مرکز اندازه‌شناسی سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به پیگیری شاخص‌های جدید اندازه‌گیری و اندازه‌شناسی در سطح بین‌المللی از برنامه‌ریزی ایران برای پیوستن به این مسیر جدید و تلاش برای عقب نیفتادن از این تحول خبر داد.
بیات:

ایران‌کُد ربطی به سازمان ملی استاندارد ندارد

مدير كل استاندارد تهران با بیان اینکه ایران‌کُد ربطی به سازمان ملی استاندارد ندارد گفت: شهروندان می‌توانند با ارسال پیامک به ۱۰۰۰۱۵۱۷ از مشخصات آن اطلاع یابند.
آغاز بازنگری استاندارد ها از سال آینده؛

حذف استاندارد اجباری در بسیاری از کشورهای توسعه یافته

رییس سازمان استاندارد ایران گفت: در حال حاضر استاندارد اجباری در بسیاری از کشورهای توسعه یافته به صفر رسیده است و با توجه به نقش استاندارد در بازار بین المللی، استانداردها در کشور باید بازنگری شود.
جای خالی«عمق ساخت داخل»؛

گامی بلندبرای استفاده حداکثری ازتوان داخل

فقدان معیاری مناسب برای تمییز کالاهای واقعاً ایرانی از کالاهایی که تنها نام تولید ملی را یدک می‌کشند سبب شده است تا سیاست‌های حمایت از تولید داخل، سمت‌وسوی نادرستی را بپیماید.
اندازه‌گیری میزان داخلی‌سازی؛

جای خالی شاخص داخلی‌سازی محصولات در مهار اسب سرکش قیمت‌ها

با افزایش نرخ ارز، شاهد رشد چشم‌گیر قیمت در صنایعی مثل خودرو که نام ساخت داخل را یدک می‌کشند بودیم. برای اصلاح این وضعیت، باید روشی مشخص برای اندازه‌گیری میزان داخلی‌سازی محصولات در قانون استفاده از حداکثر توان داخل پیش بینی شود.
رئیس انجمن ملی کیفیت:

استاندارد استاندارد نیست

نشست خبری به‌مناسبت بزرگداشت روز ملی کیفیت با حضور فرزین انتصاریان رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران، فرشید شکر خدایی نائب‌رئیس این انجمن و حسن فروزان‌فرد یکی از اعضای انجمن برگزار شد
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران :

ارتقاء رتبه ایران در استاندارد جهانی

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ایران در حوزه عضویت در سازمان بین‌المللی استاندارد جایگاه خوبی به دست آورده و در استانداردسازی از رتبه ۳۲ به ۲۲ در بین ۱۶۳ کشور جهان دست یافته است.
رییس اتحادیه آسانسور کشور:

90 درصد آسانسورهای کشور استاندارد نیست

رییس اتحادیه آسانسور کشور گفت: 90 درصد آسانسورهای کشور به دلیل منقضی شدن گواهی های استاندارد پس از یک سال، دیگر استاندارد نیست.
بسته‌ حمایت از تولید تدوین شد؛

نظارت سازمان استاندارد بر واردات کالاهای اساسی

رئیس سازمان ملی استاندارد از نظارت بر واردات کالاهای اساسی خبر داد و گفت: بسته حمایتی برای واحدهای تولیدی تدوین شده تا به آنها هزینه‌ای بابت نمونه‌گیری تحمیل نشود.
درراستای خدمت بهتر به بیماران خارجی؛

دریافت استاندارد «حلال» از سوی ایران

رئیس مجتمع دارویی و درمانی هلال از امضای تفاهمنامه و اعطاى برند بین‌المللى حلال برای نخستین‌بار در ایران خبر داد و گفت: این برند بین‌المللى درراستای خدمت بهتر به بیماران خارجی در گردشگری سلامت در ارتقای خدمات سلامت به بیماران داخلی نیز تأثیرگذار است.
قابل توجه سازمان ملی استاندارد؛

چرا اسامی موتور سیکلت های غیراستاندارد اعلام نمی شود؟

موتور سیکلت های غیراستاندارد و با تکنولوژی قدیمی، سالهاست که هوای شهرهای کشور را آلوده کرده اند و علاوه بر آن، با ایجاد آلودگی صوتی، موجب دردسر و رنجش شهروندان را نیز فراهم می آورند.
نیره پیروزبخت مطرح کرد؛

اجرای استانداردهای ۸۵ گانه بدون حذف و تعدیل

نیره پیروزبخت درخصوص آخرین موضع این سازمان در ارتباط با تعدیل یا حذف برخی استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی بیان کرد: هیچ یک از استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی حذف نخواهد شد، اما ممکن است که در مورد رعایت برخی استاندارد زمان مورد نظر تمدید شده و برای اجرا توسط خودروساز افزایش یابد.
لزوم پاسخگویی مسئولان؛

سکوت سازمان استاندارد یک‌ماهه شد

یک‌ماه از وعده سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر اجرای فاز دوم استانداردهای ۸۵‌گانه گذشت و همچنان مشخص نیست که خط تولید کدام خودروها در این مرحله متوقف می‌شود.
پیروزبخت مطرح کرد؛

مخالفت با تعویق یکساله استاندارهای ۸۵گانه‌ خودرویی

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در آستانه فاز دوم اجرای طرح استانداردهای ۸۵گانه‌خودرویی تاکید کرد که موعد زمانی و موارد استانداردهای تعیین شده دچار تغییر نمی‌شود.
گفت‌وگوی تفصیلی با رئیس سازمان استاندارد؛

امکان سخت‌تر شدن استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران وجود هرگونه لابی و فشاری را برای تعدیل استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی رد کرد. وی همچنین تاکید کرد که این سازمان تمایلی به ایفای نقش پلیس در جامعه اقتصادی کشور ندارد.
رئیس سازمان ملی استاندارد؛

خودروسازان درخواستی برای تعویق در اجرای استانداردها ندادند

رئیس سازمان ملی استاندارد، با بیان اینکه خودروسازان هنوز درخواستی برای تعویق در اجرای استانداردهای ۸۵گانه خودرویی نداشته‌اند، گفت:زمان اجرای این استانداردها را تغییر نمی‌دهیم.
رئیس سازمان ملی استاندارد:

استاندارد در کالاهای مخابراتی اهمیت ویژه‌ای دارد

نیره پیروزبخت گفت: تا به امروز به مرحله‌ای نرسیده‌ایم که تندیس زرین استاندارد اعطا شود. اگر روزی به این سطح برسیم این تندیس از طرف رئیس جمهور اعطا می‌شود. براساس قانون جدید مرجع جایزه ملی کیفیت سازمان استاندارد است.
پیروزبخت:

قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی ۷ بار به مجلس رفت

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی هفت بار به مجلس و تشخیص مصلحت نظام رفت و درنهایت با حداکثر آرا تأیید شد.
عضو هیئت مدیره سندیکای آسانسور و پله برقی؛

منتظر فاجعه در مورد آسانسورهای تهران هستیم

عضو هیئت مدیره سندیکای آسانسور و پله برقی گفت: در ابتدا انتظار داشتیم که این افزایش قیمت ارز حباب و به صورت موقتی باشد اما با پایداری قیمت دلار در مدار ۴ هزار ۶۰۰ تومان مجبور به افزایش قیمت شدیم.
پیروزبخت اعلام کرد؛

گوگرد در بنزین تهران همچنان بالا است/توقف تولید برخی خودروها

رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به جدیدترین آزمون‌های پایش کیفیت بنزین گفت: میزان گوگرد موجود در بنزین تهران، ۶۰ بوده؛ در حالیکه این رقم باید به صورت استاندارد ۵۰ باشد.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها