سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیر اتحادیه پوشاک:

چرایی گسترش تولیدات زیرپله‌ای پوشاک در کشور/ کمبود مواد اولیه باعث گسترش قاچاق پوشاک می‌شود

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با تاکید بر اینکه تولیدات زیرپله‌ای پوشاک از معضلات اساسی صنعت پوشاک است، گفت: اینکه چرا واحدهایی به این سمت حرکت ‌می‌کنند موضوعی است قابل بحث که باید مورد بررسی قرار گیرد.
یک صادرکننده:

بخش خصوصی مقصر صادرات کم فرش است

فعال بخش خصوصی و صادرکننده نمونه فرش دستبافت ایرانی با بیان آنکه کم‌کاری‌های داخلی تاثیر شدیدتری در کاهش صادرات فرش داشته تا تحریم‌ها، گفت: انگشت اتهام را به سمت بخش خصوصی می‌گیرم و برخلاف بسیاری، دولت را در این اتفاق مقصر نمی‌دانم.
رئیس‌مرکزملی فرش :

تلاش برای خروج فرش ایران از فهرست تحریم‌های آمریکا

رئیس مرکز ملی فرش از تلاش ایران برای خروج فرش دستباف ایرانی از فهرست تحریم‌های آمریکا خبر داد و گفت: قرار گرفتن هنر و فرهنگ کشورهادر فهرست تحریم، خلاف معاهدات و کنوانسیون‌های بین المللی است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان خبر داد:

احداث ۲ شهرک بزرگ پوشاک در اصفهان و کاشان/ایجاد ۲۰۰ هزار شغل +نمایه :اصفهان _اخبارویژه

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: به زودی دو شهرک بزرگ پوشاک در کاشان و اصفهان احداث می‌شود که ایجاد ۲۰۰ هزار شغل را در این دو شهرستان در پی دارد.
رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران پاسخ داد:

چرا کاغذ دوباره گران شد؟

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران کمبود عرضه را علت اصلی افزایش قیمت کاغذ در روزهای اخیر عنوان کرد و گفت که عدم تخصیص ارز برای واردات کاغذ و حمایت نکردن از تولید داخلی منجر به کمبود کاغذ و افزایش قیمت آن شده است.
واردات فرش دستباف؛

زیره به کرمان بردن در شرایط حاضر خطاست!

با توجه به آمارهای ارائه شده انجمن صنایع نساجی ایران ، در ۱۰ماهه سال جاری نزدیک به ۱۷۴ هزار دلار فرش دستباف وارد کشور شده است که با دلار ۱۳هزار تومانی، بیش از ۲/۲ میلیارد تومان صرف واردات فرش دستباف شده است.
تبدیل معضل به فرصت؛

افزایش نرخ ارز؛ فرصتی برای محکم تر شدن تار و پود صنعت نساجی

رئیس انجمن نساجی یزد امسال به دلیل افزایش نرخ ارز واردات پارچه و منسوجات کاهش یافته و سهم تولید داخل در بازار پر رنگ تر شده است در واقع خیلی از افرادی که در کار واردات پارچه و منسوجات از خارج از کشور بوده اند به سمت تولیدات داخلی روی آورده‌اند.
رئیس اتحادیه قالیشویان :

کاهش 40 درصدی تقاضا برای شستشوی فرش‌!

محمدی گفت: بعضی مراکز که تبلیغات قالیشویی در سایت‌های دیوار و شیپور دارند، دارای مجوز نبوده و ممکن است حتی کلاهبردار باشند
حیاتی :

بیش از ۹۹ درصد چرم طبیعی در داخل کشور تأمین می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان چرم گفت: در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد از چرم طبیعی در داخل کشور تأمین می‌شود.
تصاحب بازار‌های جهانی توسط رقبای ایران؛

فرش دستباف، ظرفیتی ویژه در توسعه مشاغل خانگی

فرش ایرانی، به تنهایی قادر است علاوه بر ارز آوری و توسعه صادرات غیر نفتی، معرف برجسته‌ای برای فرهنگ ایرانی محسوب شود، امری که در سال‌های اخیر در پیچ و خم برخی مشکلات به نحو شایسته‌ای محقق نشده است.
صنعت بومی کشور؛

نساجی، ظرفیتی برای اشتغال

صنعت نساجی در ایران با توجه به ظرفیت های موجود می تواند زمینه بسیار خوبی برای کاهش آمار بیکاری و راهکاری مناسب برای جبران بخشی از کاهش درآمدهای ارزی ناشی از تحریم های ظالمانه باشد.
معاون امور صنایع در نشست پایش صنعت نساجی و پوشاک عنوان کرد؛

اجرای سند راهبردی پوشاک / رشد 36 درصدی صادرات محصولات صنعت نساجی و پوشاک

معاون امور صمت از ابلاغ سند راهبردی پوشاک در آینده نزدیک خبرداد و گفت: صادرات صنایع نساجی با وجود مشکلاتی نظیر تامین مواد اولیه و تخصیص ارز از نظر وزنی36 درصد و از نظر ارزشی بیش از 25 درصد رشد داشته است.
صنعت فرش ایران؛

چهل سال افتخار در صنعت فرش

صنعت فرش ایران با قدمتی هزاران ساله به عنوان میراثی ماندگار و هنری با سرپنجه قالی بافان ایرانی در دنیا هنرنمایی می کند و اگرچه چندسالی ورود رقبای تازه به دوران رسیده بازارهای جهانی، نفس های آن را به شماره انداخت اما هنوز سوسوی امیدی در پیچ و خم جاده نه چندان هموار صادرات فرش دستباف ایران به چشم می خورد.
گذری بر مشکلات بافندگان فرش؛

سیاست‌های غلط دولت‌ها چراغ صنعت فرش را خاموش کرد

ورود صنعت فرش بافی به عرصه اقتصادی نیز تحولی جدی در این حوزه به وجود آورد و اهمیت این کالای سنتی را چندین برابر کرد اما این صنعت عظیم این روزها حال و روز خوشی ندارند.
عبداله بهرامی عنوان کرد؛

صادرات ۲۱۰میلیون دلاری فرش دستباف

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های فرش دستباف می‌گوید برای آن که صادرات فرش ایران رونق بگیرد باید تحریم‌های داخلی را برداریم و صادرات فرش را آزاد کنیم تا صادرکننده با اطمینان کامل فرش دستباف را صادر کند.وی حجم صادرات فرش در شش ماهه نخست سال را ۲۱۰ میلیون دلار ذکر کرد و گفت: به دلیل اعمال تحریم‌ها صادرات فرش کمی دچار مشکل شد و متأسفانه تحریم دوم، تحریم داخلی بود که بانک مرکزی و مسئولان صادرکننده را مجاب کردند ظرف مدت معینی، ارز حاصل از فروش را به سامانه نیما برگردانند.
یک مقام مسئول در وزارت صنعت:

واردات کفش و پوشاک همچنان ممنوع است

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت گفت: ممنوعیت واردات پوشاک ،کفش و سایرکالاهای نهایی‌حوزه صنایع نساجی و پوشاک که درشرایط حاضر ضرورتی به واردات آنها وجود ندارد، به قوت خودباقی است.
معاون بازرگانی شرکت سهامی فرش ایران :

صادرات چمدانی فرش ایران به آمریکا ادامه دارد

معاون بازرگانی شرکت سهامی فرش ایران با بیان اینکه بیش از 80 درصد فرش تولیدی ایران از ابتدای سال صادر شده است می‌گوید در طول سالهای اخیر بازارهای نوظهوری مانند کشور چین با اتکا به رشد شاخص‌های اقتصادی شکل گرفته‌ است که می‌تواند بازاری بزرگ و مهم برای صادرات فرش ایران باشد و با توجه به آغاز دوباره تحریم فرش ایران این بازار می‌تواند جایگزین بازار آمریکا شود.
درد دل‌های یک تولیدکننده فرش:

بفرمایید در مراسم آتش زدن کارخانه‌ام شرکت کنید!

یک تولیدکننده فرشِ دستباف می‌گوید بعد از پانزده سال کار و تولید، به خاطر عدم حمایت مسئولان، مجبور شدم درِ کارگاه را تخته کنم؛ حالا دویست زن سرپرست خانوار بیکار شده‌اند؛ زنانی که حتی سهمی از بیمه قالیبافان ندارند.
دلایل کاهش نیافتن قیمت پوشاک در بازار؛

چرا قیمت پوشاک با کاهش نرخ ارز ارزان نشد؟

تولیدکنندگان و فعالان در عرصه پوشاک معتقدند؛ نبود مواد اولیه همچون پنبه و نخ مورد نیاز در تولید پارچه، مشکلات ارزی در واردات پارچه و محدودیت برای دریافت ارز و افزایش تقاضا، دلیل اصلی کاهش نیافتن قیمت پوشاک در بازار است.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی وزارت صمت؛

صادرات نساجی 40 درصد افزایش یافت

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به رشد 2 درصد تولید و 40 درصد صادرات نساجی به خارج از کشور در سال 1397 گفت: هم اکنون هفت هزار و 900 واحد نساجی با 260 هزار نفر در این بخش از صنعت کشور فعالیت دارد .
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها