سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بنجل‌های ارزان در"بازار کیلویی‌ها"؛

پارچه‌های قاچاق چینی و ترک، بازار تهران را خفه

در حالی که بهترین جای فروش طاقه‌های پارچه، در"بازار کیلویی‌های" بازاربزرگ تهران است، اما فروشندگان آن از سیل قاچاق طاقه‌های ارزان و بنجل چینی و ترک می‌نالند و جای خالی پارچه‌های با کیفیت ملی را در بازار خالی می بینند.
مشکلات صنعت نساجی؛

روایت فعالان صنعت نساجی از تنگناهای تولید؛ فقط به این فکر می‌کنیم که چطور دیرتر تعطیل شویم

این روزها صنعت نساجی با موانع مختلفی از جمله رونق قاچاق، افزایش واردات به ویژه از گمرک خرمشهر، پرداخت هزینه یک هتل ۷ ستاره برای دموراژ کالا در گمرک و عدم تأثیرگذاری مطلوب تسهیلات بر رونق تولید دست و پنجه نرم می‌کند.
بازار چادر مشکی در قبضه چشم بادامی‌ها؛

زیرساخت‌های تولید چادر مشکی، فراهم نیست

ایران یکی از کشورهای پرمصرف چادر مشکی در جهان است اما بیشتر تقاضای بازار، توسط چادرهای چینی و کره‌ای تأمین می‌شود.
شیرزاد مطرح کرد؛

غول هزار سر مشکلات بر سر راه فرش دستباف ایرانی

مدیرعامل یک شرکت تولید و صادرکننده فرش دستباف گفت:کاهش رونق بازار فرش دستباف موجب افت بالای اشتغال در این حوزه شده است.
رییس مرکز ملی فرش:

حل مشکل صادرات فرش به آمریکا

در میان افت و خیزهایی که در سال‌های گذشته بازار فرش تجربه کرده، رییس مرکز ملی فرش بهترین اتفاق در این حوزه را رفع تحریم صادرات این محصول به آمریکا دانست و اعلام کرد که مشکلات صادرات فرش دستباف به آمریکا برطرف شده است.
ماندن فرش‌های ایرانی در آمریکا؛

آخرین خبرها از فرش‌های بلوکه شده ایران در آمریکا

موضوع بلوکه شدن فرش‌های ایرانی در خاک آمریکا که چندی پیش نیز مطرح شده بود، به گفته رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی همچنان در حصر آمریکاست.
با تقاضای فرش بی‌کیفیت؛

سایه فرش بی‌کیفیت ایرانی بر بازار آمریکا

در حالی که تقاضای بازار فرش آمریکا به سمت فرش‌هایی با کیفیت پایین و متوسط حرکت می‌کند و طراحان آمریکایی، آنها را به فرش‌های اصیل ترجیح می‌دهند، رییس کمیسیون توسعه صادرات معتقد است تبعیت از تقاضای فرش بی‌کیفیت، به آینده فرش ایرانی در بازار آمریکا آسیب خواهد زد.
صنعتی در اندیشه بازارهای جهانی؛

فرش همدان هنری که به دار است نه به بار/ «مهربان» را دریابیم

فرش دستباف منطقه«مهربان» همدان باقدمت طولانی در ردیف بهترین بافته های ایران قرار دارد اما در چنددهه اخیر گره کور بازاریابی و فروش اندک، آن را از رونق انداخته و بازار معامله راکد است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران ؛۶۹ میلیون دلار، ارزش صادرات مستقیم فرش ایرانی به آمریکا

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اینکه در۱۰ ماهه امسال ۲۷۵ میلیون دلار صادرات فرش ایرانی به ۸۰ کشور دنیا انجام شده گفت که ۶۹ میلیون دلار صادرات مستقیم فرش به آمریکا بوده است.
اولین نمایشگاه تخصصی فرش نفیس و آنتیک؛

برگزاری نمایشگاه فرش‌های میلیاردی در کاخ نیاوران

دبیر اجرایی اولین نمایشگاه تخصصی فرش نفیس و آنتیک گفت: در این نمایشگاه فرشهای عرضه شده قیمتی حدود 25 تا 30 میلیون تومان برای هر متر مربع قیمت دارد و فرشهای بزرگ آن قیمتی حدود 600 میلیون تومان تا یک میلیارد تومان قیمت دارند.
افت صادرات فرش مربوط به سال های اخیر نیست؛

فرش‌های ایرانی در آمریکا بلوکه شده‌اند

عضو هیات مدیره صادرکنندگان فرش دستباف با اشاره به اینکه آمریکا هم واردات و هم صادرات فرش دستباف در این کشور را ممنوع کرده است، گفت: حجم قابل توجهی از فرش دستباف تجار ایرانی در آمریکا باقی مانده است.
اکبر ترکان:

بازار مبل ایران اشباع شده/ نباید بازار خود را روی دیگران ببندیم

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد گفت: بازار مبل ایران دیگر اشباع شده و باید صادرات داشت.
صادرات 167میلیون دلاری تار و پود ایرانی

سهم 42میلیون دلاری امریکا از نقش و نگار ایرانی

رئیس مرکز ملی فرش ایران از سهم 42میلیون دلاری امریکا از فرش دستبافت ایرانی خبر داد و گفت: طبق امار اعلامی گمرک ایران در هفت ماهه نخست امسال صادرات فرش دستبافت به کشورهای جهان 17درصد به لحاظ ارزشی و 11درصد به لحاظ وزنی رشد داشته است.
رئیس مرکز ملی فرش ایران مطرح کرد؛

آغاز صادرات میلیونی فرش دستباف ایرانی به آمریکا

بر خلاف رکود صادرات فرش دستباف در سالیان گذشته رئیس مرکز ملی فرش ایران از رونق مجدد و سریع صادرات فرش دستباف ایرانی به بازارهای هدف از جمله آمریکا خبر داد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران ؛ صادرات فرش دستباف به ۴۰۰ میلیون دلار می‌رسد

رئیس مرکز ملی فرش ایران از صادرات ۴۰۰ میلیون دلاری فرش دستباف تا پایان امسال خبرداد.
رئیس مرکز ملی فرش ایران مطرح کرد

خراسان جنوبی قطب تولید فرش دستباف/ مقصد عمده صادرات فرش ایران آمریکاست

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه خراسان جنوبی قطب تولید فرش دستباف است، گفت: فرش دستباف سهم بسزایی در اجرای اقتصاد مقاومتی دارد.
روی خوش آمریکا به فرش ایرانی؛

فرش دستباف ایرانی در 80 کشور جهان

صادرات فرش ایرانی به کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا درحالی رونق پیدا کرده است که در پنج ماهه ابتدایی سال بیش از 100 میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است.
همه بیم و امیدهای صادراتی؛

نفس‌های بریده شیر پیر صنعت ایران

ایران دارای مزیت مواد اولیه در صنعت نساجی و پوشاک است، اما نگاه نادرست و برنامه ریزی و مدیریت نامناسب سبب شده تا این صنعت در ایران بسیار عقب تر از جایگاه حقیقی خود باشد؛ به طوریکه در یک نیمه سال رقم صادرات پارچه ایرانی کمتر از ۲۲ میلیون دلار باشد.
بافندگان فرش تبریز؛

پشت گره‌هایی که میلیون‌ها تومان می‌ارزند

بافنده‌های پیر و جوان با لباس‌های یک‌دست و مرتب نشسته‌اند و می‌بافند. صدای شانه زدن دار قالی فضای کارگاه را پر کرده است. برخی از آن‌ها سال‌هاست که هر روز هشت ساعت فرش می‌بافند.
پرواز دوباره قالی ایرانی

رفوی بازار فرش پس از ۱۰ سال

فرش ایرانی رؤیایی زیباست. رؤیایی که تار و پود آن با تحریم‌ها از هم پاشید. اگرچه بسیاری یارانه‌ها را نیز یکی از عوامل از بین رفتن صنایع خانگی از جمله فرش عنوان می‌کنند.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها