سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عدم رونق تولید چادر مشکی؛

وقتی چادر مشکی به کالایی لوکس تبدیل می‌شود؛ نگاه دستگاه‌های نظارتی به کجاست؟

افزایش قیمت پارچه چادر مشکی در استان کرمانشاه در حالی به معضلی جدی برای بانوان و خانواده‌ها تبدیل شده که هیچ نظارتی بر قیمت‌های متفاوت آن در بازار وجود ندارد.
بازرگان نامدار ایرانی خبر داد؛

فرش دستباف ایرانی درتهدید نیستی و نابودی

سید رضی حاجی آقامیری عضو اتاق بازرگانی تهران و از صادرکنندگان نامدار فرش دستباف ایران درباره نابودی و نیست شدن صادرات فرش دست باف ایران که ارزش صادرات آن از دست کم یک میلیارددلار به طورمتوسط در سالای دهه 1370 به 350 میلیون دلار هشدار دادو نوشت : فرش دستباف ایرانی مثل یک بچه سرراهی و یتیم است که متولیان و والدین خود را از دست‌داده و هستی آن در معرض یک خطر جدی است.
ایران، تنها مقصد واردات چادر‌های مشکی؛

کمبودی برای پارچه سیاه در ایام محرم و صفر وجود ندارد

قاچاق پوشاک به ویژه پارچه مشکی این روز‌ها به یک معضل اساسی و انحصاری تبدیل شده است که باید از آن جلوگیری به عمل آورده شود.
وزیر صنعت معدن و تجارت؛

تعداد بازداشت شدگان خودرو را از قوه قضاییه بپرسید

رضا رحمانی امروز در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف گفت: یکی از درخواست‌های تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف افزایش مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش دستباف است.رحمانی در پاسخ به سوال تعداد بازداشت شدگان حوزه خودرو گفت: این مورد را از قوه قضاییه بپرسید.
فروش چادر مشکی وارداتی؛

فروش چادرمشکی وارداتی ۲۵دلاری با قیمت یک میلیون تومان در بازار ایران

براساس آمار ارزانترین پارچه چادر مشکی که وارد کشور شده یک و نیم دلار و گرانترین پارچه پنج دلار قیمت دارد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد واردکننده این پارچه‌ها با قیمت بیش از یک میلیون تومان به‌فروش می‌رسد و هیچ مرجعی هم با آنها برخورد نمی‌کند.
رئیس اتحادیه بافندگان فرش‌های دستباف:

ایران دارنده رتبه اول تولید فرش دستباف در جهان

رئیس اتحادیه بافندگان فرش‌های دستبافت اظهار کرد با بیان اینکه ایران رتبه اول تولید فرش دستبافت در جهان را در دست دارد گفت: متاسفانه در تامین مواد اولیه برای شروع بافت فرش دچار مشکل هستیم؛ چرا که بسیاری از موارد مورد نیاز تولید فرش، از جمله ابریشم صددرصد وارداتی است و تنها پشم در ایران تولید و تامین می‌شود.
موانع تولید داخلی؛

تنها ۱۰ درصد از مواد اولیه صنعت نساجی وارداتی است

رنج دوست گفت: فقط ۱۰ درصد از مواد اولیه در صنعت نساجی از جمله مواد رنگ، نساجی، بعضی از قطعات دستگاه‌ها و نخ وارداتی هستند.
مدیریت صنعت پوشاک فقط با بخشنامه؛

ظرفیت خالی یک میلیونی اشتغال در بخش پوشاک

ظرفیت اسمی اشتغال در بخش پوشاک کشور که حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برآورد می شود، در حال حاضر فقط ۵۰۰ هزار نفر است؛ به عبارتی دو سوم ظرفیت اشتغال در این بخش خالی است.
رنگرزی طبیعی؛

« رنگرزی سنتی » در تبریز

رنگین نمودن الیاف یا پارچه‌های ابریشمی، پشمی، کرک و پنبه با استفاده از مواد طبیعی که منشاء گیاهی یا حیوانی دارند را رنگرزی سنتی می‌گویند. رنگرزی علمی است که طی آن ماده رنگزا در شرایط معینی از درجه حرارت و زمان، بر الیاف منسوج (ریسیده شده) از نوع معینی اثر می‌گذارد و آن‌ را رنگ می‌کند.
رئیس مرکز ملی فرش ایران:

بازار فرش ایران در چین و سایر کشورها را احیا می‌کنیم

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به احیای میز فرش کشورها در مرکز فرش ایران گفت: این میزها را با هدف توسعه صادرات بازار فرش چین و سایر کشورها را احیا می کنیم.
گزارش تصویری؛

روزهای طلایی به «نخ طلا» برمی‌گردد؟

شرکت صنایع نخ خمین (نخ طلا) که فعالیت خود را از سال ۶۳ آغاز کرد، تا اوایل دهه ۸۰ فعال بود ولی به دلیل مشکل بدهی، با تملک بانک صنعت و معدن از سال ۱۳۸۱ به یک شرکت سرمایه‌گذاری واگذار شد.
دبیر اتحادیه پوشاک:

چرایی گسترش تولیدات زیرپله‌ای پوشاک در کشور/ کمبود مواد اولیه باعث گسترش قاچاق پوشاک می‌شود

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با تاکید بر اینکه تولیدات زیرپله‌ای پوشاک از معضلات اساسی صنعت پوشاک است، گفت: اینکه چرا واحدهایی به این سمت حرکت ‌می‌کنند موضوعی است قابل بحث که باید مورد بررسی قرار گیرد.
یک صادرکننده:

بخش خصوصی مقصر صادرات کم فرش است

فعال بخش خصوصی و صادرکننده نمونه فرش دستبافت ایرانی با بیان آنکه کم‌کاری‌های داخلی تاثیر شدیدتری در کاهش صادرات فرش داشته تا تحریم‌ها، گفت: انگشت اتهام را به سمت بخش خصوصی می‌گیرم و برخلاف بسیاری، دولت را در این اتفاق مقصر نمی‌دانم.
رئیس‌مرکزملی فرش :

تلاش برای خروج فرش ایران از فهرست تحریم‌های آمریکا

رئیس مرکز ملی فرش از تلاش ایران برای خروج فرش دستباف ایرانی از فهرست تحریم‌های آمریکا خبر داد و گفت: قرار گرفتن هنر و فرهنگ کشورهادر فهرست تحریم، خلاف معاهدات و کنوانسیون‌های بین المللی است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان خبر داد:

احداث ۲ شهرک بزرگ پوشاک در اصفهان و کاشان/ایجاد ۲۰۰ هزار شغل +نمایه :اصفهان _اخبارویژه

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: به زودی دو شهرک بزرگ پوشاک در کاشان و اصفهان احداث می‌شود که ایجاد ۲۰۰ هزار شغل را در این دو شهرستان در پی دارد.
رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران پاسخ داد:

چرا کاغذ دوباره گران شد؟

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران کمبود عرضه را علت اصلی افزایش قیمت کاغذ در روزهای اخیر عنوان کرد و گفت که عدم تخصیص ارز برای واردات کاغذ و حمایت نکردن از تولید داخلی منجر به کمبود کاغذ و افزایش قیمت آن شده است.
واردات فرش دستباف؛

زیره به کرمان بردن در شرایط حاضر خطاست!

با توجه به آمارهای ارائه شده انجمن صنایع نساجی ایران ، در ۱۰ماهه سال جاری نزدیک به ۱۷۴ هزار دلار فرش دستباف وارد کشور شده است که با دلار ۱۳هزار تومانی، بیش از ۲/۲ میلیارد تومان صرف واردات فرش دستباف شده است.
تبدیل معضل به فرصت؛

افزایش نرخ ارز؛ فرصتی برای محکم تر شدن تار و پود صنعت نساجی

رئیس انجمن نساجی یزد امسال به دلیل افزایش نرخ ارز واردات پارچه و منسوجات کاهش یافته و سهم تولید داخل در بازار پر رنگ تر شده است در واقع خیلی از افرادی که در کار واردات پارچه و منسوجات از خارج از کشور بوده اند به سمت تولیدات داخلی روی آورده‌اند.
رئیس اتحادیه قالیشویان :

کاهش 40 درصدی تقاضا برای شستشوی فرش‌!

محمدی گفت: بعضی مراکز که تبلیغات قالیشویی در سایت‌های دیوار و شیپور دارند، دارای مجوز نبوده و ممکن است حتی کلاهبردار باشند
حیاتی :

بیش از ۹۹ درصد چرم طبیعی در داخل کشور تأمین می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان چرم گفت: در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد از چرم طبیعی در داخل کشور تأمین می‌شود.
صفحه  از ۹
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها