سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشت مرتضی میری؛

نگاهی به پیشنهاد معاون وزیر صمت برای توسعه بازار فرش دستباف

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داد تا از صادرکنندگان فرش دستباف یک یا دو درصد عوارض صادراتی دریافت کنند و معادل آن را نیز دولت در لایحه بودجه تدارک ببیند
صنعت گونی‌بافی در ایران؛

کارخانه گونی بافی در ایران

مواد اولیه این صنعت کنف و سایر الیاف گیاهی است که در نواحی ساحلی دریای خزر به‌عمل می‌آید. نخستین کارخانه گونی‌بافی در سال ۱۳۱۳ در شهر رشت تاسیس شد. این کارخانه توسط شرکت سهامی تجارتی و صنعتی گیلان و مازندران تاسیس شد. تاریخ تاسیس شرکت بهمن ۱۳۰۹ است، ولی در خرداد ۱۳۱۰ شروع به کار کرده است.
جهت تبلیغات فرش دستباف ایرانی؛

پیشنهاد دریافت ۲ درصد عوارض از صادرکنندگان فرش

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهادی را مطرح کرده مبنی بر اینکه از صادرکنندگان فرش یک تا دو درصد عوارض صادراتی دریافت شود و معادل آن نیز در لایحه بودجه دولت تدارک دیده شود تا بتوان منابع مالی را برای تبلیغات فرش فراهم کرد.
روند صادرات فرش کُند شد؛

افزایش قیمت مواد اولیه تولید فرش

فرش دستباف به‌عنوان یک هنر-صنعت سودآور در ارتقای تولید ناخالص داخلی و رونق اقتصاد ملی نقش بسیار ارزنده‌ای دارد که این امر اهمیت حمایت مسئولان برای توسعه صادرات این محصول را دوچندان می‌کند.
اندر احوالات نساجی ؛

قیاس نساجی ایران با برخی کشورها /چرا 60درصد ظرفیت کارخانجات پوشاک خالی است؟+نمودار

هزینه ایجاد شغل در صنعت پوشاک 25 تا 30 میلیون تومان، یعنی یک‌چهارم متوسط صنایع پایین‌دستی است اما به گفته کارشناسان، حدود 60درصد ظرفیت فعلی کارخانجات این صنعت درکشورمان خالی است.
محمد شریعتمداری؛

تشکیل شورای عالی فرش و اشتغال ۲.۵ میلیون نفر در صنعت فرش

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: غربی ها به دلیل آثار اجتماعی فرش، آن را تحریم کردند و آنها می‌دانند که حدود 2 و نیم میلیون نفر در این حوزه اشتغال دارند و با تحریم آن اثرات اجتماعی بر جای خواهند گذاشت.
در چهار ماهه امسال؛

صادرات فرش دستباف 21.7 درصد رشد کرد

رییس مرکز ملی فرش ایران از صادرات 100 میلیون دلار فرش دستباف در چهارماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال 21.7 درصد رشد دارد
اهدای جوایز به صادرکنندگان فرش؛

تجار فرش توجه کنند!

رئیس مرکز ملی فرش می گوید امسال هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان جوایز صادراتی به صادرکنندگان فرش پرداخت می شود. متوسط صادرات فرش ۴۲۸ میلیون دلار است.
رئیس کارگروه کاغذ ارشاد:

فهرست «واردکنندگان صلاحیت‌دار» کاغذ اعلام شد

رئیس کارگروه کاغذ ارشاد ضمن اعلام فهرست واردکنندگان مورد تائید این وزارتخانه برای واردات کاغذ، اطمینان داد با این کار، جلوی ثبت سفارش کاغذ توسط «شرکت‌هایی که شبانه ثبت می‌شوند» گرفته می‌شود.
بحران بازار کاغذ؛

جنگ کاغذي با شرکت‌هاي کاغذي

روزنامه همبستگي تعطيل شد. روزنامه سازندگي تعداد صفحات خود را کاهش داد. روزنامه اعتدال در صفحه يک خود نوشت: روزنامه اعتدال را در اختيار بگيريد، يا حامي مالي اجاره يا واگذاري اعتبار! روزنامه «شرق» به علت افزايش هزينه‌هاي روزنامه، بخش اشتراک خود را تعطيل کرد. روزنامه هفت صبح در شماره ديروز نوشت: اگر از امروز قيمت‌مان دو هزار تومان شد، بدانيد که راه ديگري وجود نداشته است. روزنامه آفتاب يزد با انتشار يک آگهي در شماره ديروز خود نوشت: «چشم به مهرتان داريم». اين روزنامه شماره حساب بانکي مديرمسئول را براي دريافت کمک‌هاي مردمي منتشر کرد.
کارخانه چوب و کاغذ مازندران؛

چرا بزرگترین تولیدکننده کاغذ روزنامه در کشور اقدام به واردات کرد؟

کارخانه چوب و کاغذ مازندران به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده کاغذ در کشور اقدام به واردات کاغذ روزنامه کرده است،‌ در شرایطی که مطبوعات برای تأمین کاغذ مورد نیاز با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند‌، توقف خط تولید این کارخانه و این واردات شبهه‌برانگیز شده است.
وقتی پوشاک ایرانی با نشان خارجی فروخته می‌شود؛

بازاریابی؛ حلقه مفقوده زنجیره تولید و مصرف پوشاک

صنعت نساجی و پوشاک در ایران قدمتی به بلندی تمدن چندین هزار ساله خود دارد، مردمانی که اگر زمانی از پیشروان تولید و استفاده از پوشاک در دنیا بودند اکنون به یکی از مصرف کنندگان و واردکنندگان البسه خارجی تبدیل شدند.
رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا؛

کارخانجات کاغذ کشور کاغذ روزنامه‌ تولید نمی‌کنند

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا می‌گوید به دلیل عدم استقبال از تولید داخلی کاغذ روزنامه هیچ یک از تولید کنندگان کاغذ روزنامه تولید نمی‌کنند و تمام نیاز کشور از محل واردات تامین می‌شود.
با حکم وزیر صنعت معدن و تجارت ؛

رئیس جدید مرکز ملی فرش ایران منصوب شد

فرشته دست‌پاک با حکم محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان رئیس مرکز ملی فرش ایران منصوب شد. به‌گزارش «شاتا»، شریعتمداری در حکم انتصاب دست‌پاک آورده است: با عنایت به جایگاه فرش دستباف ایرانی انتظار دارم با برنامه‌ریزی، اقدامات جدی و موثر و نظارت صحیح، نسبت به حفظ و اعتلای این جایگاه همراه با توسعه کمی و کیفی، بیش از پیش اهتمام ورزید.
نخستین زیرانداز و اولین سرپناه؛

حصیربافی؛ از سپیده دم تاریخ تا امروز

کافیست به مقداری ساقه گندم، برگ درخت خرما، تِرکه یا نی دسترسی داشته باشی و از کار حصیربافی سر در بیاوری. آن وقت است که می توانی انواع سبد، زنبیل، کلاه، زیرانداز، زیرقابلمه ای و یا جاقاشق- چنگالی ببافی و نیاز زندگی ات را به برخی لوازم منزل برطرف کنی یا به بازار ببری و با فروش آن ها به اقتصاد خانواده کمک کنی؛ به همین سادگی!
رییس مرکز ملی فرش اعلام کرد:

گرایش بازارهای بین المللی به سمت فرش های نفیس ایرانی

صادرات فرش دستباف ایران در 11 ماه نخست پارسال از نظر وزنی 18 درصد کاهش و از نظر ارزشی 20 درصد افزایش داشت؛ رئیس مرکز ملی فرش، این نسبت را نتیجه کیفی تر شدن صادرات فرش دستباف و گرایش بازارهای بین المللی به سمت فرش های نفیس ایرانی عنوان می کند.
رئیس اتحادیه تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف :

حمایتی از فرش دستباف صورت نمی‌گیرد/ ریالی از تسهیلات طرح اشتغال به قالیبافان پرداخت نشد

رئیس اتحادیه تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف با بیان اینکه حمایتی از فرش دستباف صورت نمی‌گیرد، گفت: ۱۱ هزار قالیباف برای دریافت تسهیلات طرح اشتغال پایدار ثبت نام کردند اما، ریالی به آن‌ها پرداخت نشد.
صنعت فرش ؛

فرش دستباف؛ ایرانی ترین کالا

فرش از دیرباز به عنوان یک عنصر قابل اتکا در سخن گفتن از ایران مطرح بوده است و می توان ادعا کرد شاخص ترین عنصری است که ایرانی بودن را نمایندگی می کند.
خطر یک میلیارد دلاری بیخ گوش صادرات ۴۰۰ میلیون دلاری؛

عزم جدی ترکیه برای کنار زدن ایران از بازار فرش دستباف

ترکیه قصد دارد با تاسیس تعداد زیادی کارگاه فرش بافی در نقاط مختلف کشور برای دست‌کم ۳۰ هزار نفر فرصت شغلی فراهم سازد و میزان صادرات فرش دستباف ترکیه را به یک میلیارد دلار افزایش دهد.
تبلیغ شعر ایرانی بر روی محصول کره ای؛

چادر مشکی تولید کره جنوبی با شعر ایرانی!

پارچه چادر تولید کره جنوبی و استفاده از شعر ایرانی برای فروش محصولش در ایران را مشاهده می کنید.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها