سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عملکرد اقتصادی دولت؛

سیاهچاله دولت بی‌تدبیر تولید را نابود کرد

بی‌تدبیری دولت‌های یازدهم و دوازدهم به قدری زیاد بوده و هست که دیگر نمی‌توان در کشور نامی از صنعت و تولید بیاوریم‌. هیچ بنگاه کوچک و متوسط و بزرگی نیست که از این بی‌تدبیری ضربه مهلک نخورده باشد. تعطیلی یکی پس از دیگری مراکز صنعتی و تولیدی تبدیل به کابوس توسعه صنعت کشور شده است.
تخلفات بهمن موتور؛

دست کروز در جیب مردم/ همسو با گرانی یا همنوا با مردم + سند

برخی از گروههای خودروسازی مانند بهمن موتور همسو با دلالان و اغواگران در صدد گرانفروشی به مردم هستند تا از کنار این سیاست سود بیشتری را کسب کنند.
کنایه عباس شاکری به عملکرد اقتصادی دولت‌؛

زمان جنگ وضعمان از الان بهتر بود

عباس شاکری،‌ اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه با کنایه به عملکرد اقتصادی دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت:زمان جنگ وضعمان از الان بهتر بود .
اکبر اعلمی مطرح کرد؛

خصوصی‌سازی با کارخانه‌های بزرگ چه کرد؟

بسیاری از خصوصی‌سازی‌ها به تعطیلی، تغییر کاربری، اخراج یا تقلیل حقوق و مزایای کارگران منتهی می‌شود.بخشی از صنایع تولیدی کشور به دلیل تحریم به تعطیلی کشانده شده و بخشی هم به دلیل واگذاری‌ها به سراشیبی‌ ورشکستگی و کاهش تولید سقوط کرده است. در این میان بسیاری از واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی نه تنها نتوانسته رونق تولید را به کارخانه بازگرداند بلکه خود دلیلی بر تعدیل‌های گسترده بوده است
رهبرانقلاب در دیدار کارگران:

جلوی تبدیل کارخانه‌ها به برج‌ را بگیرید

رهبرانقلاب در دیدار کارگران:کسانی هستند که دنبال سوءاستفاده‌ی خودشان هستند؛ کارخانه‌ی سرِپا را از دولت میخرند و از بین میبرند و ماشین‌های کارخانه را میفروشند و در زمین آن برج میسازند. باید جلوی اینها را همه‌ی قوه‌ها بگیرند و با آن مبارزه کنند... مسئولان مراقب و محافظ کارگران باشند.
استاد دانشگاه امیرکبیر:

اگر همه‌ آب‌های ورودی به کشور مدیریت می‌شد، تا ۲ سال نگرانی آب نداشتیم

استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان این‌که ۹۲ میلیارد متر مکعب آب وارد کشور شده است، گفت: از میان این میزان آب وارد شده حدودا ۴۰ میلیارد متر مکعب را توانستیم مدیریت کنیم. اگر ۵۰ میلیارد متر مکعب باقی را هم با مدیریت قوی هدایت می‌کردیم، تقریبا تا دو سال در موضوع آب نگرانی نداشتیم.
میثم جعفرزاده:

علت بازنشدن دریچه برخی سد‌ها در سیلاب‌های اخیر چیست؟

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در مورد انتقاد‌های اخیر در مورد سیلاب نسبت به وزارت نیرو توضیحاتی ارائه داد.
زیر پوست تولید ملی؛

حساب‌های ملی ایران در ۷ سال ابتدایی دهه جاری بررسی شد

بررسی جزئیات حساب‌های ملی نشان می‌دهد اگرچه متوسط رشد اقتصادی در ۷ سال ابتدایی دهه جاری حدود ۴/ ۱ درصد بوده، اما ۳ جانشینی مخرب اتفاق افتاده که توان تولیدی اقتصاد را کاهش داده است. در سمت عرضه، بخش کشاورزی و نفت نقش مسلط را بازی کرده و جای تولیدات صنعتی را گرفته است. در سمت تقاضا، دولت به جای بخش خصوصی نشسته‌ و زمینه تقویت کارآیی را تنگ کرده است. در سمت رفاه، سطح درآمد قابل‌تصرف کاهش یافته و خانوارها در عوض پس‌انداز بیشتر، به قرض‌گیری بیشتر روی آورده‌اند.
واقعیت حمایت از تولید؛

سیستم معیوب بانکی بلای جان واحدهای تولیدی

با توجه به شرایط نادرست و دور از انصاف بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی، امروز شاهد زمین‌گیر شدن بسیاری از واحدهای بزرگ و کوچک از بازه تولید تنها به دلیل بدهی بانکی و ناتوانی در بازپرداخت بدهی‌ها هستیم.
موسوی لارگانی:

رد پای دولت در گرانی ها / ارتقای کیفیت شرط کمک دولت به خودروسازان باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، به مناسبت ایام نوروز به پرسش‌های خبرگزاری خانه ملت پیرامون حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و بخشی از زندگی شخصی و خانوادگی خود پاسخ داد.
«نمایش کار» ؛

در باب افتتاح نمایشی

شاهد آنیم که وزارت نفت به سمت افتتاح پروژه‌هایی گام برداشته‌است که زنگنه آن را خط قرمز خود دانسته بود. مراسم افتتاح برگزار خواهد شد، چند آمار داده می‌شود و در نهایت قهرمان‌سازی صورت می‌گیرد بدون آنکه با واقعیت سنخیتی داشته باشد.
یادداشت دکتر علی فرحبخش ؛

جعبه سیاه نظام تصمیم‌گیری

متاسفانه به لحاظ فنی امکان قراردادن جعبه سیاهی در نظام تصمیم‌گیری که امکان شنود کلیه مکالمات را فراهم کند و از طریق آن بتوان در ریز همه جزئیات قرار گرفت، وجود ندارد و باید همچون کارآگاهی که در صحنه جرم حاضر می‌شود و از هر سر نخی برای کشف حقیقت استفاده می‌کند، به بررسی موضوع پرداخت.
خلق رانت از فولاد؛

بازار مواد اولیه چگونه با هدف حمایتی به هم ریخت؟

داستان از آنجا شروع شد که با رشد قیمت ارز دولت تصور کرد که باید یک قیمت مشخص برای دلار در نظر بگیرد و همه بازارهای مواد اولیه که قیمت‌گذاری‌شان مستقیما به قیمت ارز وابسته بود بر این مبنا قیمت‌گذاری شوند.
توزیع ۱۰ هزارمیلیارد تومان رانت در فقط یک بنگاه صنعتی خصولتی؛

افزایش دو برابری سود شرکت فولاد مبارکه در اثر بالا رفتن قیمت نرخ ارز

سود نه ماهه ۱۳۹۷ (قبل از مالیات) شرکت فولاد مبارکه اصفهان با نزدیک به دو برابر افزایش به ۷ هزار میلیارد بالغ گردید.
از دریا به کویر؛

پروژه‌های انتقال آب دریای خزر و عمان به کجا رسید؟

پس از سال ها بحث و جدل درباره پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان و مناطق کویری کشور، سرانجام این پروژه در مجلس، ردیف بودجه گرفت.
محمد مروتی:

با این قیمت فعلی بنزین هر ایرانی 400 تا 500 هزار تومان ضرر می‌کند

محمد مروتی فارغ التحصیل اقتصاد از دانشگاه تگزاس آستین گفت: با این قیمت فعلی بنزین هر ایرانی 400 تا 500 هزار تومان ضرر می‌کند.
یک کار سخت؛

رنگ از رخسارِ کارگران نمایندگی‌هایِ خودروسازی‌ها پریده است

اینکه ۲۰ سال برای یک نمایندگی خدمات پس از فروش یک خودروسازی کار کرده باشید، اما تنها ۱۰ سال یا ۵ سال سابقه بیمه داشته باشید؛ آنهم با ۵۰ سال سن، بسیار دردناک است!
هوایی برای نفس کشیدن داشته باشیم؛

بدسوزی و آلودگی مشعل صنایع نفت و گاز عسلویه (فیلم)

با وجود بحران آلودگی موجود در کشور و بیماری ها و مسائل زیست محیطی ناشی از آن که خود داستانی طولانی دارد ،به جای رسیدگی به این مهم و تلاش در برطرف نمودن عوامل ایجاد کننده این آلودگی ها در کمال تعجب دیده می شود که متاسفانه برخی صنایع خود به گسترش این آلودگی ها دامن زنند.
عضو سندیکای لوله و پروفیل :

بخش خصوصی به دلیل فساد مالی برخی مسئولان، از مالیات‌دهی دل‌سرد شده است

عضو سندیکای لوله و پروفیل گفت: وقتی برخی مسئولان، متهم به فساد مالی هستند، چگونه من تولید‌کننده با دل خوش مالیات بدهم، وقتی دو نفر از هیئت رئیسه اتاق بازرگانی 6 ماه به خاطر مسائل مالی در زندان بودند چگونه این اتاق از دولت، برخورد با فساد را مطالبه کند.
هاشم زایی:

قیمت نفت ۵۰ دلار است

نماینده مردم تهران گفت: می‌دانید اگر بتوانیم یک بشکه نفت را به قیمت ۵۰ دلار که همان قیمت جهانی است، بفروشیم و بخواهیم پولش را به داخل برگردانیم تا ۱۲ درصد یعنی ۱۲ دلارش را باید هزینه کنیم تا مابقی‌اش به کشور بازگردد؟ چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها