سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طبق آخرین آمار بانک مرکزی ؛

بن‌بست پولی صنایع در وفور سرمایه

صنعت و معدن دو بال اصلی اقتصاد شناخته می‌شوند. اما سهم ناچیز صنایع از حجم نقدینگی و بودجه باعث شده تا اقتصاد ایران با بال‌های شکسته توان پرواز خود را از دست بدهد و رشد اقتصادی منفی را در پیش بگیرد، به‌طوری که نرخ رشد اقتصادی صنایع و معادن به ترتیب از ۴/۵ و ۵/۵درصد در آخرین فصل سال قبل، به منفی ۵/۱ و چهاردرصد در بهار امسال کاهش یافت.
صادق مردانی:

بیژن زنگنه با آوردن مسعود کرباسیان بدنبال چه بود؟

مردانی: کاردر، مدیر قبلی شرکت نفت که از کرباسیان بهتر بود، کرباسیان چه کار می‌خواست بکند که کاردر نمی‌توانست!
سرمایه های سوخته؛

شرکت توزیع برق زاهدان 750 میلیون تومان را بر باد داد!

سال 94 و همزمان با بیستمین کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق بود که اداره توزیع برق زاهدان با سروصدای رسانه ای زیاد از توربین های کوچک بادی و خورشیدی برای روشنایی خیابان دانشگاه زاهدان بهره برداری کرد. اما امروز این سیستم های بادی و برقی کاملا بلااستفاده شده و عملا با گذشت سه سال از آن تاریخ مشخص شد که اداره توزیع برق زاهدان 750 میلیون تومان را بر باد داده است.
کشت و صنعت مغان کلاف در هم پیچیده؛

گسترش انتقادها از واگذاری کشت و صنعت مغان

انجام مراحل اولیه واگذاری شرکت دولتی کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی این روزها موجب بروز حرف و حدیث ، تحلیل و کشاکش های لفظی زیادی بین موافقان و مخالفان این واگذاری شده است.
از هواپیماها چه خبر؟!

جدول جزئیات قراردادهای خرید هواپیما

از 200 هواپیمایی که قرار بود در قراردادهای پسابرجامی شرکت ایران ایر وارد کشور شود تنها 16 هواپیما وارد کشور شده است!
نماینده مردم اهواز :

گیلان و مازندران را هم به سرنوشت خوزستان دچار نکنیم

نماینده مردم اهواز گفت: برای احیای فلات مرکزی تنها راه عملی انتقال از دریای عمان است اما صرف اینکه به لحاظ اقتصادی هزینه بر است، این کار را انجام نمی‌دهند و بدنبال سهل‌الوصول‌ترین مسیر یعنی انتقال از سرشاخه‌های کارون و خزر که کاملا نادرست است، می‌روند.
نماینده مردم رشت:

ویلاسازی‌های دولت در سواحل خزر خلاف قانون است

رئیس کمیته‌ تحقیق و تفحص از وضعیت ویلاسازی و تصرف غیرمجاز زمین‌های شمال کشور گفت:‌ طبق قانون ویلاسازی دولت در سواحل خزر ممنوع است و مجلس پیگیر این موضوع است.
وحید شقاقی شهری:

با حقوق دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان چگونه می‌شود خودروی بی‌کیفیت را ۷۰ میلیون تومان خرید؟

چون ما نتوانستیم یک مساله را به صورت ریشه‌ای حل کنیم وزارت صنعت هم درنهایت تسلیم می‌شود. افزایش قیمت‌هایی که اتفاق افتاده اصلا با قدرت خرید مردم سازگاری ندارد. میانگین دستمزد حقوق مردم ایران دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
علوی‌راد:

دولت زلف پروژه‌های عمرانی استان‌ها را به حذف یارانه گره زده است

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دولت، زلف عمران استان‌های کشور به‌ویژه طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام را به حذف یارانه ثروتمندان استانی گره زده است.
پیامد رایگان شدن آب، برق و گاز؛

مصرف برق مساجد و مدارس تا سه برابر افزایش یافت

سخنگوی صنعت برق می گوید: به دنبال رایگان شدن برق مساجد و مدارس، مصرف برق این مراکز دو تا سه برابر افزایش یافته است.
۳۶ کارت در اجاره یک نفر!

ماهی ۲ میلیون تومان در ازای اجاره کارت سوخت

در حال حاضر کارت سوخت از چرخه انرژی کشور حذف شده است و فرد نیازی به داشتن آن ندارد، به همین خاطر به راحتی معامله انجام می‌شود.
انتقاد شدید رئیس خانه صنعت؛

دولت تولید را رها کرده و مدام حرف از بسته حمایتی می‌زند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران با اشاره به معطلی چندماهه تولیدکنندگان در ثبت اسناد اداری گفت: دولت تصمیم جدی برای نقل و انتقال پول بگیرد.
انتقال دانش از دانشگاه به صنعت؛

وقتی تولید سنتی، چابکی را از صنعت کشور سلب می‌کند!

با در نظر گرفتن نقش محوری تولید در توسعه اقتصادیِ کشور، پیوند دو مولفه اساسی و تعیین کننده صنعت و دانشگاه به عنوان پایه‌های اصلی شکوفایی تولید و تحقق تمام عیار شعار حمایت از کالای ایرانی، بیش از پیش ملموس می‌شود.بدون تردید، کشور ایران، با عرصه جغرافیایی وسیع، جمعیت ۸۰ میلیون نفری و برخورداری از ظرفیت‌های متعدد و بالقوه در عرصه‌های گوناگون، از این قاعده و اصل پذیرفته و تجربه شده در جهان مستثنی نیست و می‌طلبد برای ارتقای جایگاه اقتصادی این مرز و بوم در دنیا، تمامی آحاد جامعه، اعم از سیاستمداران، سیاستگذاران، متفکران و اندیشمندان، دستگاه‌های ذی ربط و نیروی انسانی فعال در کشور، در راستای حصول و تحقق این امر (تقویت بنیه تولیدی کشور) گام بردارند.
دولت تدبیر کند؛

پایتخت انرژی کشور به پایتخت آلودگی تبدیل شد

وضعیت بغرنج آلاینده های زیست محیطی در عسلویه زندگی به گونه ای است ساکنان بومی ، کارکنان و کارگران شاغل را در شرایط خطرآفرین برای سلامتی قرار داده است.
لزوم شفاف‌سازی در یک پرونده گمرکی؛

ترخیص لنت ترمزهای غیراستاندارد انجام شد؟

گمرک گزارش نهایی پرونده ترخیص محموله لنتهای ترمز فاقد مجوز استاندارد یک شرکت تولید کننده قطعات خودرو را منتشر کند.
لزوم شفاف‌سازی در یک پرونده گمرکی؛

لنت ترمزهای غیراستاندارد عودت شد؟

چندی قبل رسانه ها به موضوع ترخیص غیر قانونی محموله لنتهای ترمز فاقد استاندارد از سوی یک شرکت تولیدکننده قطعات خودرو پرداخته بودند.در متن گزارش بازرسی گمرک ایران در خصوص پرونده ترخیص غیر قانونی محصولات لنت ترمز آمده است، شرکت مورد اشاره بدون اخذ مجوز استاندارد محصولات خود را از گمرک ترخیص کرده و پس از گذشت حدود 15 ماه از تاریخ ترخیص کالا، به واسطه پیگیریهای انجام شده محموله ای تحت عنوان همان کالای ترخیص شده توسط شرکت به گمرک البرز اعاده میگردد.
آیا وزیر جدید راه و شهرسازی خبر دارد؟

جلسات هیات مدیره شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تعطیل شد

2500 کارمند نظاره‌گر بی‌انضباطی در هیات مدیره یک شرکت صد در صد دولتی؛ این شرکت دارای 2500 نفر نیروی انسانی بوده که در قالب یک سـازمان مرکـزی در تهـران و 31 اداره در استان‌های کشور و 200 شعبه و 1000 واحد محلی فعال است.
ارائه اطلاعات شرکت های بورسی و غیر بورسی؛

شستا مدعی شد: آینه تمام نمای شفافیت و پاسخگویی

روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی با اشاره به تحقق کامل شفافیت و پاسخگویی در شستا بر ارائه و انتشار کامل اطلاعات مربوط به کلیه شرکت های بورسی و غیربورسی ، میزان سهام ، لیست اعضای هیأت مدیره هلدینگ ها و شرکت های تابعه ، صورت های مالی و نحوه واگذاری ها و تسریع در آن تأکید کرد.
بهانه های فرار از خدمات؛

ماجرای گارانتی 3 هزار تومانی چیست؟

گارانتی کالا،یکی از مولفه های بسیار تعیین کننده در جذب مشتری و افزایش ضریب فروش آن در بازار به شمار می رود،امری که متاسفانه بعضا در بازار ایران فاقد کارکرد واقعی خود است و به تعبیری در بسیاری از حوزه ها ، تنها به یک شعار تبلیغاتی خلاصه می شود.
دولت باید احساس خطر کند؛

آنها که می‌خواستند با پول نزول و بهره مرکب کارخانه‌ها را اداره کنند، کجا هستند؟

انبار کارخانه‌های کاشی و سرامیک پر است اما خریداری ندارند و چون خریداری نیست، تولیدی هم نیست و چون تولیدی نیست کارگری هم سرکار نیست.
صفحه  از ۱۳
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها