سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پیامد رایگان شدن آب، برق و گاز؛

مصرف برق مساجد و مدارس تا سه برابر افزایش یافت

سخنگوی صنعت برق می گوید: به دنبال رایگان شدن برق مساجد و مدارس، مصرف برق این مراکز دو تا سه برابر افزایش یافته است.
۳۶ کارت در اجاره یک نفر!

ماهی ۲ میلیون تومان در ازای اجاره کارت سوخت

در حال حاضر کارت سوخت از چرخه انرژی کشور حذف شده است و فرد نیازی به داشتن آن ندارد، به همین خاطر به راحتی معامله انجام می‌شود.
انتقاد شدید رئیس خانه صنعت؛

دولت تولید را رها کرده و مدام حرف از بسته حمایتی می‌زند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران با اشاره به معطلی چندماهه تولیدکنندگان در ثبت اسناد اداری گفت: دولت تصمیم جدی برای نقل و انتقال پول بگیرد.
انتقال دانش از دانشگاه به صنعت؛

وقتی تولید سنتی، چابکی را از صنعت کشور سلب می‌کند!

با در نظر گرفتن نقش محوری تولید در توسعه اقتصادیِ کشور، پیوند دو مولفه اساسی و تعیین کننده صنعت و دانشگاه به عنوان پایه‌های اصلی شکوفایی تولید و تحقق تمام عیار شعار حمایت از کالای ایرانی، بیش از پیش ملموس می‌شود.بدون تردید، کشور ایران، با عرصه جغرافیایی وسیع، جمعیت ۸۰ میلیون نفری و برخورداری از ظرفیت‌های متعدد و بالقوه در عرصه‌های گوناگون، از این قاعده و اصل پذیرفته و تجربه شده در جهان مستثنی نیست و می‌طلبد برای ارتقای جایگاه اقتصادی این مرز و بوم در دنیا، تمامی آحاد جامعه، اعم از سیاستمداران، سیاستگذاران، متفکران و اندیشمندان، دستگاه‌های ذی ربط و نیروی انسانی فعال در کشور، در راستای حصول و تحقق این امر (تقویت بنیه تولیدی کشور) گام بردارند.
دولت تدبیر کند؛

پایتخت انرژی کشور به پایتخت آلودگی تبدیل شد

وضعیت بغرنج آلاینده های زیست محیطی در عسلویه زندگی به گونه ای است ساکنان بومی ، کارکنان و کارگران شاغل را در شرایط خطرآفرین برای سلامتی قرار داده است.
لزوم شفاف‌سازی در یک پرونده گمرکی؛

ترخیص لنت ترمزهای غیراستاندارد انجام شد؟

گمرک گزارش نهایی پرونده ترخیص محموله لنتهای ترمز فاقد مجوز استاندارد یک شرکت تولید کننده قطعات خودرو را منتشر کند.
لزوم شفاف‌سازی در یک پرونده گمرکی؛

لنت ترمزهای غیراستاندارد عودت شد؟

چندی قبل رسانه ها به موضوع ترخیص غیر قانونی محموله لنتهای ترمز فاقد استاندارد از سوی یک شرکت تولیدکننده قطعات خودرو پرداخته بودند.در متن گزارش بازرسی گمرک ایران در خصوص پرونده ترخیص غیر قانونی محصولات لنت ترمز آمده است، شرکت مورد اشاره بدون اخذ مجوز استاندارد محصولات خود را از گمرک ترخیص کرده و پس از گذشت حدود 15 ماه از تاریخ ترخیص کالا، به واسطه پیگیریهای انجام شده محموله ای تحت عنوان همان کالای ترخیص شده توسط شرکت به گمرک البرز اعاده میگردد.
آیا وزیر جدید راه و شهرسازی خبر دارد؟

جلسات هیات مدیره شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تعطیل شد

2500 کارمند نظاره‌گر بی‌انضباطی در هیات مدیره یک شرکت صد در صد دولتی؛ این شرکت دارای 2500 نفر نیروی انسانی بوده که در قالب یک سـازمان مرکـزی در تهـران و 31 اداره در استان‌های کشور و 200 شعبه و 1000 واحد محلی فعال است.
ارائه اطلاعات شرکت های بورسی و غیر بورسی؛

شستا مدعی شد: آینه تمام نمای شفافیت و پاسخگویی

روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی با اشاره به تحقق کامل شفافیت و پاسخگویی در شستا بر ارائه و انتشار کامل اطلاعات مربوط به کلیه شرکت های بورسی و غیربورسی ، میزان سهام ، لیست اعضای هیأت مدیره هلدینگ ها و شرکت های تابعه ، صورت های مالی و نحوه واگذاری ها و تسریع در آن تأکید کرد.
بهانه های فرار از خدمات؛

ماجرای گارانتی 3 هزار تومانی چیست؟

گارانتی کالا،یکی از مولفه های بسیار تعیین کننده در جذب مشتری و افزایش ضریب فروش آن در بازار به شمار می رود،امری که متاسفانه بعضا در بازار ایران فاقد کارکرد واقعی خود است و به تعبیری در بسیاری از حوزه ها ، تنها به یک شعار تبلیغاتی خلاصه می شود.
دولت باید احساس خطر کند؛

آنها که می‌خواستند با پول نزول و بهره مرکب کارخانه‌ها را اداره کنند، کجا هستند؟

انبار کارخانه‌های کاشی و سرامیک پر است اما خریداری ندارند و چون خریداری نیست، تولیدی هم نیست و چون تولیدی نیست کارگری هم سرکار نیست.
یادداشت بهرام شکوری؛

انتظارات از وزیر صمت

با توجه به نزدیک شدن موعد تحریم‌های یک جانبه آمریکا، حفظ ثبات، آرامش سیاسی و اقتصادی کشور بیش از هر وقت دیگر ضرورت دارد تا در یک فضای کم‌التهاب بتوان تصمیمات کارشناسی در مقابل عوامل بازدارنده ناشی از تحریم‌ها اتخاذ کرد.
گران‌فروشی رسیدگی نشود ! ؛

حمایت وزیرصنعت از اقدام خلاف قانون ذوب‌آهن+سند

وزیر صنعت در مکاتبه‌ای با رئیس سازمان حمایت دستور مختومه شدن پرونده تخلفات فولادسازان و تولیدکنندگان سایر فلزات غیر آهنی در اسرع وقت را صادر کرده است.
عوامل موثر در حمایت از کالای ایرانی؛

چرا کالاهاى باکیفیت ایرانى گمنام مانده‌اند؟

یکی از عوامل موثر در حمایت از کالای ایرانی، معطوف به تبلیغات می‌شود، عنصری قابل توجه‌ای که متاسفانه در ایران آنچنان که باید بر روی آن کار نشده است.
دبیرکل خانه کارگر؛

مامورین بیمه در کار صنعتگران سنگ اندازی نکنند

دبیرکل خانه کارگر در مجلس با اشاره به اینکه مطالبات بیمه از دولت توسط مجلس در حال پیگیری است گفت: مامورین بیمه در کار صنعتگران سنگ اندازی نکنند.
معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران؛

بررسی وضعیت تولید کارگاه های بزرگ صنعتی کشور

معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در مطالعه‌ای به تبیین وضعیت تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در سه ماه نخست سال 97 پرداخته است بنا بر این گزارش در فصل نخست سال 97، شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی با کاهش 0.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. با توجه به ضرایب اهمیت هر یک از فعالیت‌ها، کاهش تولید در صنایع تولید دارو و فرآورده‌های شیمیایی و تولید ماشین‌آلات و تجهیزات به ترتیب بیشتر اثر را در کاهش شاخص تولید کل در بهار 97 داشته‌اند.
سخنی با مهندسان؛

تعارض منافع ریشه‌ی بی‌اخلاقی و فساد

در موضوع تعارض منافع، اصولا فرد باید پرهیز کند که خود را در معرض تعارض قرار دهد و اگر قرار گرفت هر که باشد اولا عمل غیر اخلاقی انجام داده و در ثانی تصمیم‌اش فاقد اعتبار خواهد بود. اینکه گفته شود فلانی فرد با تقوایی است و یا آنکه فلانی در این معرض بوده و از آن سوء استفاده نکرده، دردی را درمان نمی‌کند.
مدیرعامل بستنی میهن:

چرا پتروشیمی‌ها قیمت مواد اولیه داخلی را ۳برابر کردند؟

مدیرعامل یک کارخانه لبنی با اعلام اینکه کاهش عرضه شیر باعث کاهش ۴۰درصدی تولید شد، گفت: به افزایش ۳برابری قیمت مواد اولیه پتروشیمی اعتراض کردیم ولی پتروشیمی‌ها پاسخ نمی‌دهند با چه استدلالی مواد اولیه داخلی را با سه‌برابر قیمت به ما می‌فروشند.
تولیدکننده‎ها دست‌به‌دامن اژه‎ای شدند؛

اخلال شرکت تُرک در بازار پوشک و دستمال‎کاغذی و بی‎خیالی وزارت صنعت + نامه

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران در نامه‌ای به معاون اول قوه قضائیه موضوع اخلال شرکت ترکیه‌ای پارس حیات ساغلیک ارونلری در بازار پوشک و دستمال کاغذی کشور و بی‌توجهی وزارت صنعت به این موضوع را مطرح کرد.
چرا ما هنوز واردکننده هستیم؟

سیاست‌های دولت یازدهم و دوازدهم با مصرف بنزین چه کرد؟

در حالی که مقام معظم رهبری بارها از سیاست سهمیه‌بندی و عرضه بنزین با کارت سوخت تشکر و قدردانی کرده بودند، اما پس از حذف کارت سوخت در دیدار اخیر هیات دولت، اعلام کردند دولت باید به دنبال راهکاری برای کنترل مصرف بنزین باشد.
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها