پیدا و پنهان عملکرد صنعتی دولت؛

اهداف دولت یازدهم محقق شد؟

آمار و ارقام از عملکرد دولت یازدهم نشان می دهد که دولت به اهداف اعلام شده در برنامه های خود نرسیده و در مهلت باقیمانده نیز فرصتی برای تحقق آنها نخواهد داشت.

کسر هزینه پیامک صورت‌حساب بانکی از مشتریان بدون موبایل

از جمله اقدامات جالب در شبکه بانکی این است که پس از قانونی شدن دریافت هزینه بابت ارسال پیامک صورت حساب، اکنون یک بانک دولتی بابت اطلاع‌رسانی پیامکی از مشترکانی که موبایل ندارند مبلغ 10 هزار تومان کسر می‌کند.
بدهی 6هزار میلیاردی دولت به صنعت دارو؛

داروخانه‌ها در معرض ورشکستگی قرار گرفته‌اند

محمدحسین قربانی، درخصوص برخی اخبار مبنی بر وجود 6 هزارمیلیارد تومان بدهی دولت به صنعت دارو از سال 93 تاکنون، گفت: به طور تقریبی این آمار درست است و این میزان بدهی در مجموع شامل صنعت دارو اعم از توزیع، تولید و پخش دارو در داروخانه ها است.
رئیس اتحادیه کفاشان تبریز؛

گزارشی از رکود عمیق در بازار کفش

عمده کارخانجات با 30 درصد ظرفیت نیرو به فعالیتشان ادامه می دهند.
کاهش تعرفه 23 ردیف از کالاهای وارداتی ترکیه؛

بازار لوازم خانگی ایران دودستی تقدیم ترک‌ها شد

یک تولیدکننده لوازم خانگی با اشاره به اینکه اصلاً شرایط تولید محصولات لوازم خانگی در ایران و ترکیه برابر نیست، گفت: تصمیم جدید دولت برای کاهش تعرفه ۲۳ کالای وارداتی از ترکیه فقط بازار کشور را دو دستی در اختیار ترک ها قرار می دهد.
وزیر راه و شهرسازی:

حادثه پلاسکو نتیجه سازش مدیریت شهری با سوداگران است/ رسانه ملی در حق مردم جفا می‌کند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نتیجه سوداگری در مدیریت شهری سانحه پلاسکو است، گفت: وقتی مدیریت شهری تجارت پیشه باشد ماموریت خود را سازش با سوداگران می‌بیند و نتیجه آن هم وقوع این بحران‌ها است و متاسفانه رسانه ملی هم در مورد خطرات مدیریت شهری در حق مردم جفا می‌کند.
با اعلام معاون وزیر نیرو ؛

کارنامه ایران در توقف انتشار گازهای گلخانه‌ای

معاون وزیر نیرو از نیاز به ۵۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری به منظور توقف انتشار گازهای گلخانه‌ای در ایران خبر داد و گفت: تولید برق پاک تا پایان امسال، ۴۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد.
«علیرضا زیبا حالت منفرد» کیست؟

راننده‌ای که به مقام «داتو» و همدستی بابک زنجانی رسید

پس از دستگیری بابک زنجانی بود که نخستین بار نام علیرضا منفرد جسته و گریخته در جلسات دادگاه زنجانی شنیده شد.
گفت و گو با نمایندگان مجلس درباره خربد ایرباس؛

حضرتی: متأسفم که بگویم دولت کاملا لال است!

این قراردادها، از قراردادهای بی نظیر در تاریخ کشورها هستند که می توانند 200 تا 220 هواپیما را برای کشور خریداری کنند. روز گذشته نیز آمدن این هواپیما به کشور، نشانه ای از این قرارداد بزرگ بود که نشان می دهد، ما در بخش دیپلماسی و کاهش ایران هراسی موفق عمل کرده ایم؛ یعنی، در وزارت خانه های ما به ویژه در وزارت امور خارجه، فرصت های بسیار غنی و بزرگی در خصوص برجام برای کشور ایجاد کرده اند.
اصرار بر پنهان‌کاری در مبالغ قرارداد ایرباس‌ها؛

به‌حاشیه‌رفتن دولت در شفاف‌سازی و رفع ابهام برای مردم

براساس ادعای دولت مبنی بر تمرکز بر شفاف‌سازی مالی، مردم حق دارند درباره تأمین مالی و هزینه خرید ایرباس‌ها آن هم توسط شرکت دولتی اطلاعات کسب کنند، اما دولت این شفافیت مالی را حق آنان نمی‌داند و بر پنهان‌کاری در این حوزه اصرار دارد.
سبک جدید پذیرایی در شرکت‌های هواپیمایی داخلی ؛

توزیع شیر ویژه مدارس در هواپیما

درحالی پس از گذشت حدود چهار ماه به دلیل کمبود منابع مالی سرانجام از هفته گذشته توزیع شیر در برخی مدارس کشور از جمله استان تهران آغاز شده که یکی از ایرلاین‌های داخلی اقدام به پذیرایی از مسافران با این نوع شیر در پروازهای خود کرده است.
خلاء کیفیت در کالای ایرانی؛

چگونه می‌توان «کالای با کیفیت» داشت؟

هرجا در «معاش» و «اخلاق» و «تفکر» تعادل برقرار شد؛ کارها معقولیت و مطلوبیت یافت.
واکنش طحانپور به خبر حمایت نعمت زاده از برند کره‌ای؛

افزایش 4تا 7درصدی قیمت برخی برندها در پی نوسانات دلار

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران با بیان این که از خبر حمایت وزیر صنعت از یک برند خارجی استفاده تبلیغاتی شده، گفت: تمام محاسبات شرکت‌های سرمایه‌گذار در ایران شفاف است و فقط بحث فعلی بر سر اختلاف تعرفه بوده که این موضوع مربوط به حدود 3سال پیش و در زمان تحریم‌ها بوده است.
صدور بیانیه تشکل‌های صنعتی خطاب به رئیس جمهور؛

درخواست‌های پنج‌گانه صنایع تکمیلی برای حل چالش تامین مواد اولیه

صنایع بالادستی و به اصطلاح مادر موظف هستند مواد اولیه موردنیاز صنایع پایین دستی و تکمیلی را فراهم کنند نه انیکه به نیت کسب سود علی رغم نیاز داخلی برای تولید کالاهای صنعتی، اقدام به صادرات مواد اولیه حتی به قیمت کمتر از بهای جهانی کنند؛ این اقدام خلاف منافع ملی و سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
دبیر سابق اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک :

مبارزه با قاچاق پوشاک در مرحله "هیاهو" متوقف شد

دبیر سابق اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با بیان اینکه ۷۰ درصد بازار پوشاک کشور در اختیار برندهای خارجی است و سهم تولیدکننده داخلی در خوشبینانه ترین حالت ۳۰ درصد است، گفت: در طرح مبارزه با قاچاق پوشاک فقط "هیاهو" شد.
تردد ۲.۵ میلیون بمب متحرک در کشور؛

انفجار بعدی در کدام نقطه رخ می‌دهد؟

طبق برآوردهای صورت گرفته حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی گازسوز از مجموع قریب به ۴ میلیون خودروی گازوسوز در حال تردد در کشور، در زمان مناسب اقدام به بازرسی فنی مخزن CNG خود نکرده اند و احتمال بروز اشکال فنی و انفجار مخازن این خودروها وجود دارد.
آماری بسیار تأمل برانگیز و تکان دهنده؛

وعده های تو خالی مسافرتی آخوندی

در یک دهه گذشته بیش از 280 هزار نفر از هموطنان عزیز در سوانح جاده جان خود را از دست داده اند، آماری بسیار تأمل برانگیز و تکان دهنده.
کشتی ایرانی یا کره‌ ای؛

بیکاری ۵ هزار ایرانی در پی خرید کشتی دولت از کره‌جنوبی

مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با انتقاد از اقدام دولت در بی توجهی به تولید داخل و خرید ۱۰ کشتی از کره گفت: این اقدام به معنای بیکاری بیش از ۵ هزار نفر کارگر و خیانت به توانمندی های مدیریتی و کارگری کشور محسوب می شود .
چوب دولت لای چرخ کارگران؛

۲۸۰ کارگر یک واحد تولیدی پس از بازدید نعمت زاده از این شرکت اخراج شدند

جهانگیری در سفر یک روزه خود به استان چهار محال و بختیاری سه واحد تولیدی را افتتاح کرد؛ از طرف دیگر تنها چند روز بعد از بازدید نعمت زاده از شرکت برفاب ۲۸۰کارگر این شرکت اخراج شدند.
ترکی:

وضعیت وزارت راه و شهرسازی راهی جز استیضاح باقی نگذاشته

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در وزارت راه و شهرسازی مسائل سیاسی بر مسائل کاری اولویت دارد، گفت: وضعیت کاری وزارت راه کار را به جایی رسانده که باید از طریق استیضاح مسائل را پیگیری کرد.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها