سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس خانه صنعت:

ادامه قطعی برق صنعت را بیچاره می‌کند

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با تاکید بر این‌که قطعی برق صنعت برق را بیش از پیش به زمین زده است، گفت: باید نگاه به واحدهای صنعتی و تولیدی نسبت به واحدهای مسکونی متفاوت باشد در غیر این صورت قطعی برق صنعت کشور را فلج و بیچاره می‌کند.
واردات کالاهای غیرضروری؛

انحراف تخصیص بهینه منابع ؛ نابودی تولید، فاجعه ملی

صاحب نظران تخصیص بهینه منابع را از موفقیت‌های مهم در فعالیت‌های اقتصادی می‌دانند، براساس این اصل منابع کشور صرف بخش‌هایی می‌گردد که دارای مزیت اقتصادی بیشتر است و مبنا رقابت سازنده در تامین منافع ملی و آحاد مردم است.
خاموشی های بدون برنامه؛

چرا خاموشی ها مطابق جدول منتشر شده اجرا نمی‌شود؟

افزایش درجه حرارت و خاموشی‌های متعدد صبر مشترکان را لبریز کرده و این در شرایطی است که بسیاری از شهروندان معتقدند که اطلاع رسانی وزارت نیرو در خصوص زمان خاموشی‌ها نیز دقیق نیست و این موضوع مشکلات زیادی را برای آنان به وجود آورده است.
نادر قاضی پور:

خوش رقصی دولت برای خارجی ها، صنعت هواپیماسازی و کشتی سازی ایران را تعطیل کرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: متاسفانه خوش رقصی دولت برای خارجی ها صنعت کشتی سازی و هواپیماسازی ایران را تعطیل کرده است و دولت ما یک دولت وارداتی است ولی امیدواریم آقای روحانی تولیدکنندگان داخلی را به عنوان تیم اقتصادی خود انتخاب کند و به سمت دولت تولید گرا رو بیاورد.
فاکتور پارکینگ فرودگاه مهرآباد با هیچ منطقی نمی‌خواند؛

پارکینگ سر گردنه!

علی رستمی، مدیرکل فرودگاه مهرآباد در واکنش به گزارش خبری‌ای که در خبر20:30 از تعرفه‌های بالای پارکینگ فرودگاه مهرآباد پخش شده بود، در سایت رسمی این فرودگاه اعلام کرده است: «تعرفه‌های پارکینگ فرودگاه مهرآباد به صورت کاملا قانونی تعیین شده است.
گلایه تولیدکنندگان از سیاستهای وزارت صنعت؛

رفتار منفعلانه سیاست‌گذار تولید و تجارت/صداهایی که شنیده نمی‌شود

حدود دوماهی از اجرای سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز می‌گذرد و تدبیر دولت و دستگاههای ذیربط می‌تواند شرایط بهتری را برای فعالان اقتصادی کشور رقم بزند.
سرمایه گذاری از نگاه حرفه ای؛

انتقاد از جایگاه شرکت‌های خدمات مهندسی در پروژه‌ها

سرمایه‌گذاری که فراتر از دیدگاه‌های سنتی، با رویکردی حرفه‌ای و تخصصی در جهت تامین منافع دراز مدت خود به پروژه نگاه می‌کند، می‌تواند با سرمایه‌گذاری مناسب در بخش مهندسی، سبب تسریع روند پروژه و نیز دستیابی به کیفیت و سودآوری بیشتر شود. بابک بهبودی مدیرعامل شرکت مدیریت و مهندسی ساخت داتام افزود: به‌طور حتم سرمایه‌گذاری که در راس هرم پروژه قرار دارد و در بسیاری از مراحل پروژه، تصمیم‌گیرنده نهایی است، نقش تعیین‌کننده و بسزایی در سیاست‌گذاری پروژه و در نتیجه موفقیت یا عدم موفقیت آن خواهد داشت.
نایب رییس اتاق بازرگانى صنایع و معادن و کشاورزى:

سیاست دولت انتخاب اجبارى کالاى ایرانى است/ عدم رقابت‌پذیرى؛ مانعی برای پیشرفت صنایع

نایب رییس اتاق بازرگانى، صنایع و معادن و کشاورزى در جشنواره ملى بهره‌ورى با اشاره به نامگذارى سال جارى مبنى بر حمایت از کالاى ایرانى اظهار کرد: حمایت از کالاى ایرانى غیر از رقابت‌پذیر کردن کالاى ایرانى و افزایش بهره‌ورى امکان‌پذیر نیست.
توتال باز هم پیچاند؛

آقای زنگنه پاسخگو باشید

شرکت فرانسوی توتال چهارشنبه‌شب برای دومین بار در دو دهه اخیر وزارت نفت ایران را سرکار گذاشت و رسما اعلام کرد در صورتی که آمریکا اجازه ندهد، فعالیت خود را در ایران متوقف خواهد کرد.
نهادهای نظارتی کجا هستند؟

گلایه مردمی از "جمعه سیاه" ایرانی

فروشگاه‌های اینترنتی کشور که چندی پیش "جمعه سیاه" ایرانی را برگزار کردند و تجارب سیاهی برای کاربران اینترنتی آفریدند، همچنان موجب گلایه و اعتراض بسیاری از مردم هستند که به حقشان نرسیده‌اند.
در واکنش به توصیه وزیر؛

گلایه فروشندگان از توصیه وزیر به نخریدن گوشی موبایل

وزیر ارتباطات در پاسخ به گلایه فروشندگان از توصیه‌اش به مردم برای نخریدن گوشی، گفت: فروشندگان موبایل در یک شب همان گوشی‌های ...
همچنان بی‌توجهند؛

یک سال از ابلاغ بخشنامه نماز به ایرلاین‌ها گذشت

در حالی که ۱۹ اردیبهشت سال گذشته رئیس سازمان هواپیمایی بخشنامه نماز را به ایرلاین های ایرانی ابلاغ کرد، اما اجرای این بخشنامه در برخی ایرلاین ها با اما و اگرهایی همراه بوده است.
شبکه کانون های تفکر مطرح کرد:

کوتاهی ذوب آهن مهمترین علت عدم تولید ریل ملی

شبکه کانون های تفکر ایران (ایتان) با انتشار گزارشی تحلیلی ضمن تاکید بر ضرورت تولید ریل ملی و منفعت 2 میلیارد دلاری قطع واردات آن، اعلام کرد مهمترین علت عدم تولید ریل ملی علی رغم امضای قرارداد چهل هزار تنی ریل بین شرکت راه‌آهن و شرکت ذوب‌آهن اصفهان در اواخر مهرماه 95، کوتاهی ذوب آهن بوده است.
وزیر نیرو خبرداد؛

مصرف ۱۲۸ میلیون مترمکعب آب شیرین برای خنک کردن برج‌های نیروگاه‌های حرارتی

رضا اردکانیان وزیر نیرو معتقد است که بحران آب ایران هنوز برای بسیاری از اقشار جامعه به یک باور تبدیل نشده است. او از نوع نگاه شهروندان ایرانی که در طول تاریخ همواره به صورتی با شبح خشکسالی دست به گریبان بوده‌اند به مقوله مصرف آب انتقاد دارد و تاکید می‌کند:« شاید بتوان گفت ایرانی‌ها یکی از بدمصرف‌ترین جوامع در طول سال‌های گذشته بوده‌اند.»
رامین نورقلی پور:

عملکرد کمیسیون صنایع مجلس در زمینه رانت‌خواری‌های صنعت خودرو مثبت نبوده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح فعالیت‌های کمیسیون خود در سال 96 گفت: متاسفانه عملکرد کمیسیون صنایع و معادن مجلس در زمینه رانت‌خواری‌های موجود در صنعت خودرو مثبت نبوده است.

بیسکویت ایتالیایی با گندم ایرانی

آرد ایرانی بعد از گردش در دور دنیا به ایران برگشت تا خارجی‌ها هم کالای خوب را ببرند و هم پول را!
سال تولید داخل است اما...!

۷۵درصد بازار لوازم خانگی در دست ۱۰ برند خارجی

تقریبا هیچ‌خانه‌ای در ایران وجود ندارد که حداقل یک کالا از لوازم‌خانگی‌اش، برند «کره» نباشد، اما مساله به همین‌جا ختم نمی‌شود. تبلیغات تلویزیون، سینما، حاشیه بزرگراه‌ها و معابر اصلی شهر، تبلیغات حاشیه استادیوم و هر آن چیزی که بشود روی آن نام برند خارجی را نصب کرد، امروز پر است از نام‌های کره‌ای، چینی و ترک و خالی است از نام‌های نوستالژیک ایرانی که زمانی زینت‌بخش خانه‌هایمان بودند.
تعصب به ساخت ایران؛

حمایت از کالای ایرانی؛چرا و چگونه...

حمایت از کالای ایرانی،بسیار فراتر از ترجیح و خرید محصول وطنی است.در حقیقت،در این نام،تعصب به " ساخت_ایران" و اشاعه و ترویج آن و تلاش برای ایجاد فضا و وجهه مثبت برای "ساخت ایران" پررنگ‌تر است.

کلیپ تاریخی حضرات در حمایت از کالای ایرانی!

آقایان خودرو ساز چه ماشینی سوار می شوند؟
حمایت از کالای ایرانی؛

حمایت از کالای ایرانی فراتر از شعار سال

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها