سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
صنعت غذایی از مزرعه تا سفره مردم؛

شیرینی و شکلات در صدر تولیدات مواد غذایی

صنایع غذایی جزء آن دسته از صنایعی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد پیشرفت‌های شگرفی بوده است.
کاوه زرگران عنوان کرد؛

ایران می تواند تمام نیاز غذایی سوریه را تامین کند

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران گفت: به رغم روابط مثبت سیاسی و اقتصادی با سوریه، در هشت ماهه امسال تنها ۹ هزار دلار محصولات کشاورزی و صنایع غذایی ما به این کشور صادر شده است در حالی که قادر به تامین هر نیاز سوریه به صنایع غذایی هستیم.رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران صنایع تبدیلی کشور با ظرفیت فرآوری بیش از 150 میلیون تن را دارای پتانسیل های بالایی برای تامین نیازهای کشور سوریه اعلام کرد و گفت: در صورتی که نحوه پرداخت و روش های حمل و نقل از سوی این کشور به ما اعلام شود، صنایع تبدیلی ما در گروه های مختلف تولیدی قادر به تامین هر نیاز سوریه است.
وضعیت در صنعت غذایی کشور؛

اشباع تولید در صنایع غذایی

داده‌های موجود از وضعیت صنایع غذایی کشور نشان می‌دهد که سهم این بخش از اقتصاد مولد و اشتغال در قیاس با‌ استانداردهای بین‌المللی عدد قابل‌توجهی نیست. در این راستا رئیس اتاق بازرگانی ایران در جمع تولیدکنندگان صنایع غذایی و بهداشتی خراسان رضوی به بررسی ضعف‌ها و چالش‌های موجود در این صنعت پیشران پرداخت و همچنین راهکارهایی برای برون رفت از چالش‌های موجود در این بخش ارائه کرد.شافعی با بیان آماری از وضعیت و سهم صنایع غذایی در اشتغال کشور گفت درحال‌حاضر صنعت غذایی، ۴/ ۱۹ درصد اشتغال کشور را در اختیار دارد و از سوی دیگر ۱۸ درصد از کل کارگاه‌های صنعتی مربوط به صنایع غذایی می‌شود. رئیس اتاق ایران با استناد به آمارهای مذکور تصریح کرد که حوزه‌های «سلامت»، «امنیت غذا» و «توسعه زیرساخت‌های علمی و فناوری» در قعر جدول برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران قرار دارد.
اعضای کانون صنایع غذایی ایران؛

اعتراض به فرمول قیمت‌گذاری

قیمت‌های مواد غذایی اخیرا زیر ذره‌بین نهادهای نظارتی کشور قرار گرفته است. از این رو خبرهایی که از گوشه و کنار می‌رسد حکایت از برخوردهای تعزیراتی با برخی از بنگاه‌های بزرگ دارد. به گفته نهادهای نظارتی، این برخوردها به‌دلیل گرانفروشی محصولات آنها صورت گرفته است. اما کسی به عامل گرانی کالا اشاره‌ای ندارد. در میزگردی که با حضور محمدرضا مرتضوی رئیس کانون صنایع غذایی و کاوه زرگران، دبیر این کانون برگزار شد، چگونگی نظارت بر بازار، عملکرد دستگاه‌های نظارتی در ایران، تبیین گران شدن قیمت کالاها و راهکارهای کاهش قیمت آنها مورد بررسی و گفت‌وگو قرار گرفته که در ادامه می‌توانید بخوانید.
تأثیرپذیری از سیاست‌های آمریکا؛

توقف غول‌های تجارت مواد غذایی با ایران

مقام‌های آمریکایی اصرار دارند راه تجارت ایران برای دادوستد اقلم مهم غذایی که ایران برای تأمین آن باید میزانی از واردات را دردستورکار قرار دهد را باز گذاشته است. این اصرار آمریکایی‌ها اما بارها با انکار مقام‌های سیاسی – اقتصادی ایران مواجه شده است.
تولید پفک تراریخته؛

پفک با طعم غذای گاو!!!

سخنگوی سازمان غذا و دارو:طبق اطلاعاتی که به دست آورده‌ایم دو شرکت معروف که برخی از خطوط تولیدشان مخصوص تولید پفک است، در محصول‌شان از ذرت تراریخته وارداتی استفاده کرده‌اند. به ذرتی که برای پفک و سایر صنایع غذایی استفاده می‌شود، ارز سامانه نیما تعلق می‌گیرد که قیمت آن حدود دو برابر ارز دولتی است. بحثی که درباره این دو برند پفک مطرح است این است که از ارز دولتی برای واردات این ذرت استفاده شده ولی در جایی دیگر به کار گرفته شده است.
دبیر انجمن صنایع لبنی خبر داد؛

۲۶ آذر آخرین مهلت کارخانه‌های لبنی برای اصلاح قیمت‌ها

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: ۲۶ آذر آخرین مهلت برای کارخانه‌های لبنی تعیین شده تا قیمت‌های جدید را روی محصولات خود حک کنند.
عرصه‌ای برای صادرات غیرنفتی؛

توانمندی کم نظیر ایران در صنعت شکلات‌سازی

شکلات‌سازی از نمونه صنایعی به شمار می‌رود که می‌تواند به سکویی برای جهش صادارت محصولات غیرنفتی کشور تبدیل شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد؛

رشد 30 درصدی ذخایر‌کالاهای اساسی در کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد30 درصدی ذخایر‌کالاهای اساسی در کشورگفت: حفظ زنجیره تولید و تنظیم بازار بهترین راه مقابله با تحریم است و استانداران این دو موضوع را در اولویت قرار دهند.رحمانی با ببان اینکه امروز هدف اصلی حفظ تولید است، اظهار کرد: شرایط امروز خاص است ،واحدهایی که بدهی بانکی دارند اما سرپا و فعال هستند باید به نحوی حمایت شوند اما این در حالی است که اکنون آمار واحدهایی که به علت بدهی در تملک بانکها هستند بیش از 2 هزار واحد است.
برچسب اصالت کالا؛

شناسایی اصالت برچسب های رهگیری کالاهای سلامت محور

نخستین گام قبل از مصرف اقلام خوراکی، آرایشی و بهداشتی سالم، آشنایی با برچسپ ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور است.متاسفانه انواع کدها و برچسب های تقلبی در این حوزه رواج پیدا کرده و آشنایی با برچسب های اصالت دار ، تبدیل بنوعی ضرورت گشته است.
رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان صنایع غذایی:

سهمیه مواد اولیه،بین تولیدکنندگان عادلانه تقسیم نشد

رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان صنایع غذایی: در صنعت غذا تولیدکنندگان و صاحبان صنایع برای تهیه مواد اولیه دچار مشکلات عدیده ای شده اند .
معاون پیشین مالی و منابع انسانی شرکت دخانیات ایران ؛

چرا مجوز ورود رسمی مارلبرو به ایران پاره شد؟

حمید قاسمی، معاون پیشین مالی و منابع انسانی شرکت دخانیات ایران با اظهار اینکه حدود دو سوم دخانیات کشور از مبانی قاچاق وارد کشور می شود، می‌گوید: مجوز ورود قانونی و رسمی برند «مارلبرو» که بیشتر گردش مالی در بین سیگارت‌ها را دارد توسط وزیر صمت صادر شد اما فشار کمتر از چند ساعت دوباره آن مجوز را باطل و پاره کردند.
علت واردات ۲۹۰ تن شکلات چیست؟؛

صادرات شکلات ساخت ایران به اقصی نقاط جهان

تولیدات و محصولات مرتبط با صنعت شکلات سازی، همواره در سطح جهان از تقاضای بالایی برخوردار است و همین ویژگی، سودآوری قابل توجهی را برای چنین عرصه‌ای فراهم کرده است اما شکلات سازی؛ حوزه‌ای که با وجود توانمندی ایران در آن، واردات بی‌رویه شکلات‌های خارجی کام شیرین این صنعت را در کشور تلخ کرده است.
مشاهدات در بازار نشان داد؛

ماجرای قانونی‌‌بودن فروش کالا گران‌تر از قیمت درج شده روی آن چیست؟

مشاهدات در بازار نشان می‌دهد برخی سوپرمارکت‌ها برچسب جدید قیمت روی کالاها درج می‌کنند که پیش‌تر رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران تهران، در این باره گفته بود که طبق قانون، درج قیمت جدید روی محصولات تخلف محسوب می‌شود و در دادگاه قابل پیگیری است
قوطی‌هایی که به کارخانه نرسیدند ؛

گوجه‌هایی که رُب نشدند

دبیر سندیکای صنایع کنسرو در گفتگوی تفصیلی با آنا می‌گوید: افزایش نرخ گوجه و رُب درحالی به چالش بازار تبدیل شد که چند دستورالعمل ساده این اشکال را رفع می‌کرد.
آزاد شدن واردات شیرخشک در یک قدمی تصویب هیئت دولت؛

واردات شیری که رمق تولید را خشک می کند

با آنکه مجلس نسبت به اختصاص ارز یارانه ای برای واردات کالاهای اولویت دار بارها تذکر داده است اما ظاهرا برخی وزرا در هیات دولت کار خود را انجام می دهند. علی رغم آنکه قانون انتزاع مصوب مجلس به صراحت اعلام کرده است که تمام وظایف تولید و تنظیم بازار و ثبت سفارش محصولات کشاورزی به حجتی وزیر جهاد کشاورزی سپرده شده است اما شریعتمداری وزیر صنعت،‌معدن و تجارت طی دو روز گذشته طرحی را در هیئت دولت مطرح کرده که به دنبال برداشتن ممنوعیت واردات شیرخشک؛ کاهش تعرفه واردات از ۴۰ درصد به ۶ درصد و اختصاص ارز یارانه ای با نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای واردات این محصول است.
نمایشگاه تخصصی؛

نمایشگاه شیرینی و شکلات

نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران از 24 الی 27 شهریور در محل نمایشگاه‌های بین المللی در حال برگزاری است.این نمایشگاه بزرگترین و تنها نمایشگاه تخصصی شیرینی و شکلات در خاورمیانه می باشد.
معاون وزیر صنعت:

ارزآوری ۷۰۰ میلیون دلاری صنعت شیرینی و شکلات

معاون وزیر صنعت گفت: ارزآوری صنعت شیرینی و شکلات به حدود ۷۰۰ میلیون دلار می‌رسد و می‌توان این صنعت را جزو صنایع ارزآور به حساب آورد که در حوزه اشتغال زایی همواره نقش آفرینی می‌کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تهران؛

آب بسته بندی به قیمت واقعی نزدیک است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه قیمت آب‌های بسته‌بندی و معدنی تقریبا به قیمت واقعی نزدیک است اما قیمت آب در شبکه آب و خانگی بلاعوض است، گفت:سال آینده حتما باید در قیمت آب تجدیدنظر شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خبر داد؛

آمادگی شهرکرد برای تولید شیرخشک مورد نیاز کل کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت اعلام نیاز و تأمین اعتبار از وزارت بهداشت، کارخانه شیر خشک این استان آمادگی تأمین تمام شیر خشک موردنیاز نوزادان کشور را دارد.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها