سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد؛

رشد 30 درصدی ذخایر‌کالاهای اساسی در کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد30 درصدی ذخایر‌کالاهای اساسی در کشورگفت: حفظ زنجیره تولید و تنظیم بازار بهترین راه مقابله با تحریم است و استانداران این دو موضوع را در اولویت قرار دهند.رحمانی با ببان اینکه امروز هدف اصلی حفظ تولید است، اظهار کرد: شرایط امروز خاص است ،واحدهایی که بدهی بانکی دارند اما سرپا و فعال هستند باید به نحوی حمایت شوند اما این در حالی است که اکنون آمار واحدهایی که به علت بدهی در تملک بانکها هستند بیش از 2 هزار واحد است.
برچسب اصالت کالا؛

شناسایی اصالت برچسب های رهگیری کالاهای سلامت محور

نخستین گام قبل از مصرف اقلام خوراکی، آرایشی و بهداشتی سالم، آشنایی با برچسپ ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور است.متاسفانه انواع کدها و برچسب های تقلبی در این حوزه رواج پیدا کرده و آشنایی با برچسب های اصالت دار ، تبدیل بنوعی ضرورت گشته است.
رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان صنایع غذایی:

سهمیه مواد اولیه،بین تولیدکنندگان عادلانه تقسیم نشد

رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان صنایع غذایی: در صنعت غذا تولیدکنندگان و صاحبان صنایع برای تهیه مواد اولیه دچار مشکلات عدیده ای شده اند .
معاون پیشین مالی و منابع انسانی شرکت دخانیات ایران ؛

چرا مجوز ورود رسمی مارلبرو به ایران پاره شد؟

حمید قاسمی، معاون پیشین مالی و منابع انسانی شرکت دخانیات ایران با اظهار اینکه حدود دو سوم دخانیات کشور از مبانی قاچاق وارد کشور می شود، می‌گوید: مجوز ورود قانونی و رسمی برند «مارلبرو» که بیشتر گردش مالی در بین سیگارت‌ها را دارد توسط وزیر صمت صادر شد اما فشار کمتر از چند ساعت دوباره آن مجوز را باطل و پاره کردند.
علت واردات ۲۹۰ تن شکلات چیست؟؛

صادرات شکلات ساخت ایران به اقصی نقاط جهان

تولیدات و محصولات مرتبط با صنعت شکلات سازی، همواره در سطح جهان از تقاضای بالایی برخوردار است و همین ویژگی، سودآوری قابل توجهی را برای چنین عرصه‌ای فراهم کرده است اما شکلات سازی؛ حوزه‌ای که با وجود توانمندی ایران در آن، واردات بی‌رویه شکلات‌های خارجی کام شیرین این صنعت را در کشور تلخ کرده است.
مشاهدات در بازار نشان داد؛

ماجرای قانونی‌‌بودن فروش کالا گران‌تر از قیمت درج شده روی آن چیست؟

مشاهدات در بازار نشان می‌دهد برخی سوپرمارکت‌ها برچسب جدید قیمت روی کالاها درج می‌کنند که پیش‌تر رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران تهران، در این باره گفته بود که طبق قانون، درج قیمت جدید روی محصولات تخلف محسوب می‌شود و در دادگاه قابل پیگیری است
قوطی‌هایی که به کارخانه نرسیدند ؛

گوجه‌هایی که رُب نشدند

دبیر سندیکای صنایع کنسرو در گفتگوی تفصیلی با آنا می‌گوید: افزایش نرخ گوجه و رُب درحالی به چالش بازار تبدیل شد که چند دستورالعمل ساده این اشکال را رفع می‌کرد.
آزاد شدن واردات شیرخشک در یک قدمی تصویب هیئت دولت؛

واردات شیری که رمق تولید را خشک می کند

با آنکه مجلس نسبت به اختصاص ارز یارانه ای برای واردات کالاهای اولویت دار بارها تذکر داده است اما ظاهرا برخی وزرا در هیات دولت کار خود را انجام می دهند. علی رغم آنکه قانون انتزاع مصوب مجلس به صراحت اعلام کرده است که تمام وظایف تولید و تنظیم بازار و ثبت سفارش محصولات کشاورزی به حجتی وزیر جهاد کشاورزی سپرده شده است اما شریعتمداری وزیر صنعت،‌معدن و تجارت طی دو روز گذشته طرحی را در هیئت دولت مطرح کرده که به دنبال برداشتن ممنوعیت واردات شیرخشک؛ کاهش تعرفه واردات از ۴۰ درصد به ۶ درصد و اختصاص ارز یارانه ای با نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای واردات این محصول است.
نمایشگاه تخصصی؛

نمایشگاه شیرینی و شکلات

نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران از 24 الی 27 شهریور در محل نمایشگاه‌های بین المللی در حال برگزاری است.این نمایشگاه بزرگترین و تنها نمایشگاه تخصصی شیرینی و شکلات در خاورمیانه می باشد.
معاون وزیر صنعت:

ارزآوری ۷۰۰ میلیون دلاری صنعت شیرینی و شکلات

معاون وزیر صنعت گفت: ارزآوری صنعت شیرینی و شکلات به حدود ۷۰۰ میلیون دلار می‌رسد و می‌توان این صنعت را جزو صنایع ارزآور به حساب آورد که در حوزه اشتغال زایی همواره نقش آفرینی می‌کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تهران؛

آب بسته بندی به قیمت واقعی نزدیک است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه قیمت آب‌های بسته‌بندی و معدنی تقریبا به قیمت واقعی نزدیک است اما قیمت آب در شبکه آب و خانگی بلاعوض است، گفت:سال آینده حتما باید در قیمت آب تجدیدنظر شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خبر داد؛

آمادگی شهرکرد برای تولید شیرخشک مورد نیاز کل کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت اعلام نیاز و تأمین اعتبار از وزارت بهداشت، کارخانه شیر خشک این استان آمادگی تأمین تمام شیر خشک موردنیاز نوزادان کشور را دارد.
رئیس هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی گفت:

سوءاستفاده‌کنندگان فضای اقتصادی در حق مردم خیانت می‌کنند/ تورم‌های افسار گسیخته تبعات اجتماعی در پی دارد

رئیس هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی گفت: متاسفانه در شرایطی که آمریکا جنگ اقتصادی را علیه ایران آغاز کرده است سوء استفاده متخلفان فضای اقتصادی کشور را بیش از پیش مخدوش و شرایط را برای تولیدکنندگان واقعی و کسانی که در مسیر تامین نیازهای مردم تلاش می‌کنند روز به روز سخت تر و سخت‌تر می‌کنند و این خود به نوعی خیانت در حق مردم ایران است و باعث بروز تورم‌های افسارگسیخته و فشار هرچه بیشتر به مردم و انواع تبعات اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.
رئیس مرکز برنامه ریزی دخانیات عنوان کرد؛

فرایند صدور مجوز تولید مشترک فیلیپ‌موریس قانونی است/ قاچاقچیان فضاسازی می‌کنند

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور گفته است: کسانی که در بحث قاچاق ذینفع هستند و سودهای کلان به دست می‌آورند، می‌خواهند جوی ایجاد کنند که جلوی مجوز رسمی، واردات قانونی و در نهایت تولید برند فیلیپ‌موریس در کشور را بگیرند.
رئیس کانون صنایع غذایی ایران؛

صنایع غذایی باید از سیاست قطع برق مستثنی شوند

رئیس کانون صنایع غذایی ایران با تاکید بر اینکه باید صنایع غذایی از سیاست قطعی برق مستثنی شوند، نسبت به سلامت مواد اولیه صنعت غذا بر اثر قطعی برق در مرحله ساخت هشدار داد.
چرا آب معدنی گران شد؟

افزایش ۳۰۰درصدی قیمت مواد اولیه بطری طی یک ماه

دبیرکل انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران گفت: هزینه تمام شده تولید در کارخانه های آب معدنی افزایش قابل توجه ای داشته است به نحوی که تنها در قیمت مواد اولیه تولید بطری (PET) نسبت به ماه مشابه در سال 96 شاهد افزایش حدود 300 درصدی بوده ایم .
ورود وزارت صنعت به کمبود بطری پلاستیکی؛

دستور وزارت صنعت برای ساماندهی بازار بطری

وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستوری به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، خواستار نظارت و جلوگیری از فروش ملزومات پلاستیکی با قیمت‌های حاشیه‌ای بازار، توسط تولیدکنندگان شد.
دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی:

یکی از بزرگ‌ترین شرکتهای آب معدنی در آستانه تعطیلی/منتظر لغو مجوز صادرات پریفیوم و پت هستیم

دبیرکل انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی گفت: یکی از بزرگ‌ترین واحدهای تولیدکننده ما به دلیل عدم رسیدن مواد اولیه از ماهشهر در آستانه تعطیلی قرار دارد.
رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی :

تلاش می‌کنیم افزایش قیمتی برای ماکارونی نداشته باشیم

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی با بیان اینکه این صنعت سه سال افزایش قیمت نداشته است،گفت: تلاش می‌کنیم امسال افزایش قیمتی برای ماکارونی نداشته باشیم.
دبیر کانون صنایع غذایی اعلام کرد؛

کم‌یاب شدن روغن خام/ دلیل گرانی بیسکویت و آبمیوه

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی از کم‌یاب شدن روغن خام در بازار خبر داد و گفت: در میان کالاهای اساسی فقط روغن نباتی مجوز افزایش قیمت دارد. همچنین افزایش قیمت برخی بیسکویت‌ها گرانی گندم است و گرانی کنستانتره‌ها نیز به دلیل افزایش تقاضاست.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها