سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آزاد شدن واردات شیرخشک در یک قدمی تصویب هیئت دولت؛

واردات شیری که رمق تولید را خشک می کند

با آنکه مجلس نسبت به اختصاص ارز یارانه ای برای واردات کالاهای اولویت دار بارها تذکر داده است اما ظاهرا برخی وزرا در هیات دولت کار خود را انجام می دهند. علی رغم آنکه قانون انتزاع مصوب مجلس به صراحت اعلام کرده است که تمام وظایف تولید و تنظیم بازار و ثبت سفارش محصولات کشاورزی به حجتی وزیر جهاد کشاورزی سپرده شده است اما شریعتمداری وزیر صنعت،‌معدن و تجارت طی دو روز گذشته طرحی را در هیئت دولت مطرح کرده که به دنبال برداشتن ممنوعیت واردات شیرخشک؛ کاهش تعرفه واردات از ۴۰ درصد به ۶ درصد و اختصاص ارز یارانه ای با نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای واردات این محصول است.
نمایشگاه تخصصی؛

نمایشگاه شیرینی و شکلات

نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران از 24 الی 27 شهریور در محل نمایشگاه‌های بین المللی در حال برگزاری است.این نمایشگاه بزرگترین و تنها نمایشگاه تخصصی شیرینی و شکلات در خاورمیانه می باشد.
معاون وزیر صنعت:

ارزآوری ۷۰۰ میلیون دلاری صنعت شیرینی و شکلات

معاون وزیر صنعت گفت: ارزآوری صنعت شیرینی و شکلات به حدود ۷۰۰ میلیون دلار می‌رسد و می‌توان این صنعت را جزو صنایع ارزآور به حساب آورد که در حوزه اشتغال زایی همواره نقش آفرینی می‌کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تهران؛

آب بسته بندی به قیمت واقعی نزدیک است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه قیمت آب‌های بسته‌بندی و معدنی تقریبا به قیمت واقعی نزدیک است اما قیمت آب در شبکه آب و خانگی بلاعوض است، گفت:سال آینده حتما باید در قیمت آب تجدیدنظر شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خبر داد؛

آمادگی شهرکرد برای تولید شیرخشک مورد نیاز کل کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت اعلام نیاز و تأمین اعتبار از وزارت بهداشت، کارخانه شیر خشک این استان آمادگی تأمین تمام شیر خشک موردنیاز نوزادان کشور را دارد.
رئیس هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی گفت:

سوءاستفاده‌کنندگان فضای اقتصادی در حق مردم خیانت می‌کنند/ تورم‌های افسار گسیخته تبعات اجتماعی در پی دارد

رئیس هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی گفت: متاسفانه در شرایطی که آمریکا جنگ اقتصادی را علیه ایران آغاز کرده است سوء استفاده متخلفان فضای اقتصادی کشور را بیش از پیش مخدوش و شرایط را برای تولیدکنندگان واقعی و کسانی که در مسیر تامین نیازهای مردم تلاش می‌کنند روز به روز سخت تر و سخت‌تر می‌کنند و این خود به نوعی خیانت در حق مردم ایران است و باعث بروز تورم‌های افسارگسیخته و فشار هرچه بیشتر به مردم و انواع تبعات اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.
رئیس مرکز برنامه ریزی دخانیات عنوان کرد؛

فرایند صدور مجوز تولید مشترک فیلیپ‌موریس قانونی است/ قاچاقچیان فضاسازی می‌کنند

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور گفته است: کسانی که در بحث قاچاق ذینفع هستند و سودهای کلان به دست می‌آورند، می‌خواهند جوی ایجاد کنند که جلوی مجوز رسمی، واردات قانونی و در نهایت تولید برند فیلیپ‌موریس در کشور را بگیرند.
رئیس کانون صنایع غذایی ایران؛

صنایع غذایی باید از سیاست قطع برق مستثنی شوند

رئیس کانون صنایع غذایی ایران با تاکید بر اینکه باید صنایع غذایی از سیاست قطعی برق مستثنی شوند، نسبت به سلامت مواد اولیه صنعت غذا بر اثر قطعی برق در مرحله ساخت هشدار داد.
چرا آب معدنی گران شد؟

افزایش ۳۰۰درصدی قیمت مواد اولیه بطری طی یک ماه

دبیرکل انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران گفت: هزینه تمام شده تولید در کارخانه های آب معدنی افزایش قابل توجه ای داشته است به نحوی که تنها در قیمت مواد اولیه تولید بطری (PET) نسبت به ماه مشابه در سال 96 شاهد افزایش حدود 300 درصدی بوده ایم .
ورود وزارت صنعت به کمبود بطری پلاستیکی؛

دستور وزارت صنعت برای ساماندهی بازار بطری

وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستوری به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، خواستار نظارت و جلوگیری از فروش ملزومات پلاستیکی با قیمت‌های حاشیه‌ای بازار، توسط تولیدکنندگان شد.
دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی:

یکی از بزرگ‌ترین شرکتهای آب معدنی در آستانه تعطیلی/منتظر لغو مجوز صادرات پریفیوم و پت هستیم

دبیرکل انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی گفت: یکی از بزرگ‌ترین واحدهای تولیدکننده ما به دلیل عدم رسیدن مواد اولیه از ماهشهر در آستانه تعطیلی قرار دارد.
رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی :

تلاش می‌کنیم افزایش قیمتی برای ماکارونی نداشته باشیم

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی با بیان اینکه این صنعت سه سال افزایش قیمت نداشته است،گفت: تلاش می‌کنیم امسال افزایش قیمتی برای ماکارونی نداشته باشیم.
دبیر کانون صنایع غذایی اعلام کرد؛

کم‌یاب شدن روغن خام/ دلیل گرانی بیسکویت و آبمیوه

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی از کم‌یاب شدن روغن خام در بازار خبر داد و گفت: در میان کالاهای اساسی فقط روغن نباتی مجوز افزایش قیمت دارد. همچنین افزایش قیمت برخی بیسکویت‌ها گرانی گندم است و گرانی کنستانتره‌ها نیز به دلیل افزایش تقاضاست.
مدیر عامل دخانیات ایران:

تولید مشترک مارلبرو در ایران بلای جان قاچاقچیان شده است/ بحران نیروهای مازاد دخانیات ایران رفع می‌شود

مدیر عامل دخانیات ایران گفت: اگر زمینه‌هایی فراهم شود که شرکت‌هایی نظیر فیلیپ موریس در کشور ما تولید را انجام دهند، قطعا قاچاقی که از کشورهای اطراف خودمان به صورت گسترده به داخل می‌آید، قطع شده و ما این بار به صورت قانونی همین محصولات را به همان کشورها صادر خواهیم کرد.
فرصت‌ و تهدید در صنعت غذایی؛

زنگ خطر تهدیدات صنایع غذایی کشور در فضای مجازی به صدا درآمد

دبیر دومین همایش بین المللی صنعت غذایی کشور گفت: زنگ خطر تهدیدات صنایع غذایی کشور در فضای مجازی به صدا درآمده است و بنا داریم با استفاده از ظرفیت رسانه‌ای این موضوع به ساماندهی مناسبی برسد.
دبیر کل کانون انجمن‎های صنایع غذایی عنوان کرد:

صنایع غذایی حداقل ۲۵ درصد گران می‌شوند

دبیر کل کانون انجمن های صنایع غذایی پس از اشاره به تاثیر نوسان نرخ دلار بر صنعت غذا عنوان کرد: در بخش‌های دیگر مثل حقوق و دستمزد هم با افزایش هزینه رو‌به‌رو بودیم. برهمین اساس منطقی نیست که فکر کنیم صنایع مختلف با افزایش قیمت کمتر از ۲۵ درصد مواجه باشند و کار خود را با نرخی کمتر از این درصد پیگیری کنند.
کارنامه ۹۶ صنایع غذایی؛

تجارت غذا به روایت آمار و ارقام

آمارهای قطعی از صادرات و واردات محصولات کشاورزی و غذایی در سال ۹۶ اعلام شد. بر اساس آمار منتشر شده از سوی کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران، سهم صادرات محصولات کشاورزی و غذایی از کل صادرات غیرنفتی کشور در سال ۹۶ معادل ۱۳ درصد است.
اولين طنز سال ۹۷؛

تاریخ مصرف تخم مرغ

سال 97 با اولین طنز بخند
توسعه صنعت لبنیات؛

از صف های طولانی خرید شیر تا صادرات به دنیا

روزگاری در این کشور برای خرید دو شیشه شیر نیم لیتری باید چند ساعت در صف می ایستادیم.
دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی اعلام کرد؛

رد کمبود آب بسته‌بندی به دلیل زلزله

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی موضوع کم شدن میزان آب بسته‌بندی در کشور را به دلیل وقوع زلزله‌ رد کرد.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها