سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مشکلی که راه‌حل ندارد؛

نان بی‌کیفیت میهمان سفره‌های مردم

تهیه نان مناسب و فرستادن آن بر سر سفره های مردم به یک مشکل غیر قابل حل تبدیل شده است.
وفور عسل‌های قاچاق در بازار؛

افزایش ۳ برابری قیمت ملکه‌های چینی!

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران از عرضه قاچاقی عسل‌های خارجی بدون ذکر کشور مبدأ خبر داد و گفت:‌ زنبورهای ملکه‌ای که از چین با قیمت ۱۰۰ دلار خریده می‌شوند در ایران تا سه میلیون تومان فروخته می‌شوند.
نیاز زلزله‌زدگان کرمانشاه به آب و غذا؛

درخواست از شرکت‌های تولید مواد خوراکی و آشامیدنی برای کمک به زلزله‌زدگان

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو کرمانشاه از هموطنان بویژه شرکت‌های تولید مواد خوراکی و آشامیدنی خواست در تهیه آب و مواد خوراکی برای آسیب دیدگان کمک کنند.
بختیار تاکیدکرد:

کاهش قیمت تمام شده لبنیات با ورود تکنولوژی‌های مدرن

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس،گفت:صادرات لبنیات به بازارهای هدف نیازمند نگاه ویژه دولت به مقوله مشوق‌های ارزی است، تا بتواند در بازار جهانی با شرکت‌های بزرگ لبنی وارد رقابت شود.
مدیرکل اداره استاندارد تهران خبرداد:

اسامی۱۲ محصول غذایی غیراستاندارد

۱۲ محصول غذایی به دلیل غیراستاندارد بودن در بازرسی‌های صورت گرفته از واحدهای تولیدی، صنفی و عرضه مواد غذایی طی ماه گذشته توقیف و به دادگاه معرفی شد.
رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران خبر داد:

استفاده از دستمال کاغذی در سر شیرهای سنتی

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران گفت: به منظور حفظ ضخامت و حالت سفتی در سرشیر های سنتی از دستمال کاغذی استفاده می‌شود .
رفع موانع صادرات روغن در پسابرجام؛

رشد 284درصدی صادرات روغن نباتی به کشورهای هدف

ایران بیش از 90 درصد روغن خام مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کند، اما سالیانه بیش از 10 درصد روغن نباتی تولیدی به کشورهای هدف صادر می شود به طوری که با صادرات 8 هزار و 911 تن روغن در طی 6 ماهه امسال نسبت به سال گذشته 284 درصد رشد را تجربه کردیم.
بر اساس استعلام از تولیدکنندگان ؛

اولویت و ممنوعیت واردات محصولات غذایی تعیین می‌شود

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی از استعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز سازمان غذا و دارو از انجمن‌های تولیدکننده خبر داد و گفت: قرار بر این است که براساس این استعلام مشخص شود چه محصولاتی اولویت و چه محصولاتی منع واردات داشته باشند.
باز هم خمیر مرغ، باز هم نگرانی ؛

نگرانی‌ سازمان استاندارد در مورد استفاده از خمیرمرغ در تولید سوسیس و کالباس

معاون سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استفاده از خمیرمرغ در تولید سوسیس و کالباس مشکلی ندارد اما باید سه شرط عدم استفاده از خمیرمرغ دپو شده، عدم استفاده از ضایعات مرغ و تولید خمیرمرغ حتی‌الامکان در واحد تولیدی فرآرده‌های گوشتی یا جابجایی با حمل و نقل کاملا بهداشتی رعایت شود.
دبیر انجمن روغن‌کشی خبر داد؛

واردات روغن با وجود کارخانجات نیمه تعطیل روغن‌کشی

دبیر انجمن روغن‌کشی با بیان این که برای تکمیل ظرفیت کارخانه‌های روغن‌کشی به جای واردات روغن خام، باید دانه‌های روغنی وارد شود، گفت: با واردات روغن خام، پول کارگران برزیلی و آرژانتینی را می‌دهیم.
رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور:

تولید سیگار 20 درصد افزایش و واردات آن 56 درصدکاهش یافت

رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در گفت و گو با شاتا ضمن تشریح آخرین وضعیت صنعت دخانیات کشور گفت: در 6 ماهه اول سال 96 نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید داخلی سیگار با افزایش 20 درصدی ونیز واردات با کاهش 56 درصدی روبرو بوده است.
دبیر سندیکای صنایع کنسرو ؛

جلسه‌ای برای حذف قیمت‌ها با وزارت صنعت نداشتیم

دبیر سندیکای صنایع کنسرو با بیان اینکه پس از به تعویق افتادن طرح حذف قیمت‌ها از روی محصولات کنسروی، جلسه‌ای با وزارت صنعت نداشته‌ایم، گفت: یکی از ساز و کارهای اجرای این طرح، وجود صندوق الکترونیکی در مراکز خرده‌فروشی است.
نگاهی تحلیلی به چالش قیمت در صنعت روغن نباتی؛

آیا روند قیمت روغن نباتی در کشور منطقی است؟

بررسی وضعیت صنعت روغن نباتی طی سال های اخیر حاکی از آن است که این صنعت از اوایل دهه 90 تاکنون موفق به دریافت مجوز افزایش قیمت واقعی نشده است و بعد از تغییرات فراوان در نرخ ارز تخصیصی به صنعت، تحمل یارانه تولید دانه های روغنی داخلی در طی حداقل دو سال گذشته، افزایش تعرفه های گمرکی در کنار پرداخت هزینه تعیین شده از سوی گمرک و افزایش های سنواتی نرخ حقوق و دستمزد و به تبع آن افزایش هزینه های پرداختی به سازمان تأمین اجتماعی و هزینه های انرژی بالاتر در طی پنج سال اخیر که به تفکیک در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت مشخص می شود که تغییر قیمت روغن نباتی واقعی نبوده است.
طلاکش:

واردات پودر تخم مرغ دردسر ساز شد

یک مقام مسوول گفت: واردات پودر تخم مرغ از سوی صنایع غذایی مختلف موجب شده تولیدکنندگان دلگرمی در این صنعت نداشته باشند.
عضو هیئت مدیره کانون صنایع غذایی؛

دیپلماسی‌اقتصادی ما حتی‌از سوریه هم ضعیف‌تر است/۴۰ درصد ظرفیت تولید شکلات ما خالی‌است

علی شریعتی گفت: ظرفیت اسمی تولید ما در این صنعت دو و نیم میلیون تن است. در حالی که امروز ۹۰۰ هزار تن آن و یا به عبارتی ۴۰ درصد ظرفیت خالی است و عملاً کارخانه‌های ما با حداقل ظرفیت در حال کار هستند.
ذبح اسلامی مرغ!

مرغ بسته بندی با ذبح اسلامی

تصویری از مرغ بسته بندی با ذبح اسلامی و سر
رفع موانع تولید تنها با مٌهر دولت؛

1100 بنگاه تولیدی با نیمی از ظرفیت مشغول به کارند!

سهم 5درصدی ایران از واردات 7میلیارد دلاری شیرینی و شکلات جنوب‌غرب و مرکز آسیا باعث شد تا بنگاه‌داران ایرانی با ترسیم کسب سهم 20درصدی از این بازار، درآمدزایی بیش از 1.5 میلیارد دلاری را عاید کشور کنند.
زنگ خطر برای صنعت لبنیات؛

صادرات شیر خشک یا خیانت به صنعت لبنیات کشور

در روزهای اخیر خبر از صادرات محصولات لبنی یکی از شرکت‌های بزرگ شمالی کشور به امریکا می‌رسد و خوشحالی را برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور به همراه دارد. از طرف دیگر، خبر از افزایش قیمت محصولات لبنی در بازار به‌صورترونده‌ای به گوش می‌رسداما علت اصلی این امر برای مصرف‌کنندگانی که شعار کنترل تورم را می‌شنوند مشخص نیست.
بختیارتاکیدکرد:

قفل منابع یارانه‌ای شیر باز شود

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با بیان اینکه دولت دوازدهم فکری به حال عدم رضایت دامداران و مصرف کننده از بازار محصولات لبنی کند،گفت: میزان مصرف شیر نسبت به سرانه جهانی پایین تراست.
عدم رعایت بهداشت ؛

«کیست های انگلی» در گوشت های بسته بندی که در فروشگاه ها

کیست های انگلی» در گوشت های بسته بندی که در فروشگاه های معتبر تهران توزیع می شود.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها