سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اولين طنز سال ۹۷؛

تاریخ مصرف تخم مرغ

سال 97 با اولین طنز بخند
توسعه صنعت لبنیات؛

از صف های طولانی خرید شیر تا صادرات به دنیا

روزگاری در این کشور برای خرید دو شیشه شیر نیم لیتری باید چند ساعت در صف می ایستادیم.
دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی اعلام کرد؛

رد کمبود آب بسته‌بندی به دلیل زلزله

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی موضوع کم شدن میزان آب بسته‌بندی در کشور را به دلیل وقوع زلزله‌ رد کرد.
علی اکبر مهر فرد اعلام کرد؛

ذخیره‌سازی میوه شب عید آغاز شد

معاون وزیر جهادکشاورزی از آغاز خرید میوه شب عید خبر داد و گفت: از نظر میزان خرید و ذخیره‌سازی میوه‌ها هیچ نگرانی‌ای وجود ندارد و به‌موقع قیمت و جزئیات عرضه آن اعلام می‌شود.
گزارشی از سهم کشورمان در بازار مواد غذایی مسلمانان؛

ایران بزرگ‌ترین غایب بازار مواد غذایی حلال

«به حدی پردرآمد است که می‌تواند جایگزین درآمدهای صنعت نفت شود» این جمله تعبیری است که فعالان صنعت غذای حلال برای توصیف آن به کار می‌برند اما این موضوع در حالی است که در کشور ما این صنعت غذایی نتوانسته راه خود را به بازارهای جهانی باز کند.
مشکلی که راه‌حل ندارد؛

نان بی‌کیفیت میهمان سفره‌های مردم

تهیه نان مناسب و فرستادن آن بر سر سفره های مردم به یک مشکل غیر قابل حل تبدیل شده است.
وفور عسل‌های قاچاق در بازار؛

افزایش ۳ برابری قیمت ملکه‌های چینی!

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران از عرضه قاچاقی عسل‌های خارجی بدون ذکر کشور مبدأ خبر داد و گفت:‌ زنبورهای ملکه‌ای که از چین با قیمت ۱۰۰ دلار خریده می‌شوند در ایران تا سه میلیون تومان فروخته می‌شوند.
نیاز زلزله‌زدگان کرمانشاه به آب و غذا؛

درخواست از شرکت‌های تولید مواد خوراکی و آشامیدنی برای کمک به زلزله‌زدگان

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو کرمانشاه از هموطنان بویژه شرکت‌های تولید مواد خوراکی و آشامیدنی خواست در تهیه آب و مواد خوراکی برای آسیب دیدگان کمک کنند.
بختیار تاکیدکرد:

کاهش قیمت تمام شده لبنیات با ورود تکنولوژی‌های مدرن

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس،گفت:صادرات لبنیات به بازارهای هدف نیازمند نگاه ویژه دولت به مقوله مشوق‌های ارزی است، تا بتواند در بازار جهانی با شرکت‌های بزرگ لبنی وارد رقابت شود.
مدیرکل اداره استاندارد تهران خبرداد:

اسامی۱۲ محصول غذایی غیراستاندارد

۱۲ محصول غذایی به دلیل غیراستاندارد بودن در بازرسی‌های صورت گرفته از واحدهای تولیدی، صنفی و عرضه مواد غذایی طی ماه گذشته توقیف و به دادگاه معرفی شد.
رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران خبر داد:

استفاده از دستمال کاغذی در سر شیرهای سنتی

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران گفت: به منظور حفظ ضخامت و حالت سفتی در سرشیر های سنتی از دستمال کاغذی استفاده می‌شود .
رفع موانع صادرات روغن در پسابرجام؛

رشد 284درصدی صادرات روغن نباتی به کشورهای هدف

ایران بیش از 90 درصد روغن خام مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کند، اما سالیانه بیش از 10 درصد روغن نباتی تولیدی به کشورهای هدف صادر می شود به طوری که با صادرات 8 هزار و 911 تن روغن در طی 6 ماهه امسال نسبت به سال گذشته 284 درصد رشد را تجربه کردیم.
بر اساس استعلام از تولیدکنندگان ؛

اولویت و ممنوعیت واردات محصولات غذایی تعیین می‌شود

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی از استعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز سازمان غذا و دارو از انجمن‌های تولیدکننده خبر داد و گفت: قرار بر این است که براساس این استعلام مشخص شود چه محصولاتی اولویت و چه محصولاتی منع واردات داشته باشند.
باز هم خمیر مرغ، باز هم نگرانی ؛

نگرانی‌ سازمان استاندارد در مورد استفاده از خمیرمرغ در تولید سوسیس و کالباس

معاون سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استفاده از خمیرمرغ در تولید سوسیس و کالباس مشکلی ندارد اما باید سه شرط عدم استفاده از خمیرمرغ دپو شده، عدم استفاده از ضایعات مرغ و تولید خمیرمرغ حتی‌الامکان در واحد تولیدی فرآرده‌های گوشتی یا جابجایی با حمل و نقل کاملا بهداشتی رعایت شود.
دبیر انجمن روغن‌کشی خبر داد؛

واردات روغن با وجود کارخانجات نیمه تعطیل روغن‌کشی

دبیر انجمن روغن‌کشی با بیان این که برای تکمیل ظرفیت کارخانه‌های روغن‌کشی به جای واردات روغن خام، باید دانه‌های روغنی وارد شود، گفت: با واردات روغن خام، پول کارگران برزیلی و آرژانتینی را می‌دهیم.
رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور:

تولید سیگار 20 درصد افزایش و واردات آن 56 درصدکاهش یافت

رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در گفت و گو با شاتا ضمن تشریح آخرین وضعیت صنعت دخانیات کشور گفت: در 6 ماهه اول سال 96 نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید داخلی سیگار با افزایش 20 درصدی ونیز واردات با کاهش 56 درصدی روبرو بوده است.
دبیر سندیکای صنایع کنسرو ؛

جلسه‌ای برای حذف قیمت‌ها با وزارت صنعت نداشتیم

دبیر سندیکای صنایع کنسرو با بیان اینکه پس از به تعویق افتادن طرح حذف قیمت‌ها از روی محصولات کنسروی، جلسه‌ای با وزارت صنعت نداشته‌ایم، گفت: یکی از ساز و کارهای اجرای این طرح، وجود صندوق الکترونیکی در مراکز خرده‌فروشی است.
نگاهی تحلیلی به چالش قیمت در صنعت روغن نباتی؛

آیا روند قیمت روغن نباتی در کشور منطقی است؟

بررسی وضعیت صنعت روغن نباتی طی سال های اخیر حاکی از آن است که این صنعت از اوایل دهه 90 تاکنون موفق به دریافت مجوز افزایش قیمت واقعی نشده است و بعد از تغییرات فراوان در نرخ ارز تخصیصی به صنعت، تحمل یارانه تولید دانه های روغنی داخلی در طی حداقل دو سال گذشته، افزایش تعرفه های گمرکی در کنار پرداخت هزینه تعیین شده از سوی گمرک و افزایش های سنواتی نرخ حقوق و دستمزد و به تبع آن افزایش هزینه های پرداختی به سازمان تأمین اجتماعی و هزینه های انرژی بالاتر در طی پنج سال اخیر که به تفکیک در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت مشخص می شود که تغییر قیمت روغن نباتی واقعی نبوده است.
طلاکش:

واردات پودر تخم مرغ دردسر ساز شد

یک مقام مسوول گفت: واردات پودر تخم مرغ از سوی صنایع غذایی مختلف موجب شده تولیدکنندگان دلگرمی در این صنعت نداشته باشند.
عضو هیئت مدیره کانون صنایع غذایی؛

دیپلماسی‌اقتصادی ما حتی‌از سوریه هم ضعیف‌تر است/۴۰ درصد ظرفیت تولید شکلات ما خالی‌است

علی شریعتی گفت: ظرفیت اسمی تولید ما در این صنعت دو و نیم میلیون تن است. در حالی که امروز ۹۰۰ هزار تن آن و یا به عبارتی ۴۰ درصد ظرفیت خالی است و عملاً کارخانه‌های ما با حداقل ظرفیت در حال کار هستند.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها