سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انجمن ماکارونی:

بازار ماکارونی یک هفته دیگر آرام می‌شود

رئيس انجمن توليدکنندگان و صادرکنندگان ماکاروني ايران از حضور ماکاروني چهارهزارو 700 توماني خبر داد و گفت: تا يک هفته ديگر بازار ماکاروني آرام مي‌شود.
جدیدترین نظرسنجی از مدیران خرید نشان داد؛

دو دغدغه اصلی صنعت غذا

وضعیت صنایع غذایی از نگاه مدیران در بهار ۹۸ چگونه ارزیابی می‌شود؟ اظهارنظرها نشان می‌دهد «تامین مواد اولیه» و «افزایش بی‌رویه قیمت این مواد» دو چالش گروه صنایع غذایی است که براساس شاخص مدیران خرید موجب شده تولید این گروه صنعتی در اولین ماه امسال افت را تجربه کند. افت تولید در صنعت غذا در حالی در فروردین‌ماه رقم خورده است که فعالان اقتصادی تاثیرپذیری زیاد میزان تولیدات این گروه از تولید بخش کشاورزی را عامل جبران این افت می‌دانند و انتظارات از میزان تولید در اردیبهشت‌ماه را مثبت ارزیابی می‌کنند.
عضو انجمن محصولات پروتئینی:

هنوز متولی برند حلال در کشور مشخص نیست

عضو انجمن محصولات پروتئینی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های تخصصی می تواند به کاهش شایعات درباره گوشت، مرغ و فرآورده های این محصولات کمک کند، گفت:هنوز مشخص نیست متولی صنعت غذای حلال کیست.
الزامات صنعت و تولید داخلی؛

رونق صنعت غذا از دید فعالان اقتصادی

صنعت غذا به‌عنوان یکی از صنایع پیشران، از ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی فراوانی برخوردار است، صنعتی که می‌تواند نقش مهمی در مسیر تحقق هدف‌گذاری‌های کلان ایفا کند و به‌عنوان یک موتور محرک، بخشی از صنعت و تولید داخلی را راه بیندازد. از نگاه کارشناسی، صنعت غذا در شرایطی می‌تواند به‌عنوان بخشی از پازل رشد اقتصادی اثرگذار باشد که ظرفیت‌های خاموش و پنهان آن آشکار شود و به تعبیری از فضای رکود خارج و به مرحله رونق وارد شود. اما تحقق رونق در صنعت غذا، نیازمند توجه به پیش شرط‌‌ها و الزامات متعددی است. الزاماتی که بخش عمده آن باید به‌عنوان راهکارهای سیاستی از سوی تصمیم‌سازان صنعت و تجارت در دستور کار قرار گیرد.
شخصیت برتر صنعت غذا؛

صمد رسولوی ( مدیرعامل شرکت درنا) شخصیت سال صنعت غذا در سال ۹۷ شد

با بررسی فرمهای پرشده شخصیت سال صنعت غذا و شمردن آراء،صمد رسولوی ( مدیرعامل شرکت درنا) به عنوان شخصیت سال صنعت غذا در سال97 انتخاب شد. سپس این انتخاب توسط شورای سیاستگذاری نشریه مورد تائید قرار گرفت.
یادداشت مهدی خان‌محمدی؛

گلوگاه‌های صنعت نان صنعتی

صنعت نان به‌خصوص نان‌های صنعتی امروزه دستخوش برخی تغییرات شده است. امروز چرخ‌‌دنده‌های کارخانه‌های نان صنعتی به دست بخش‌خصوصی چرخانده می‌شود و دولت نقش و جایگاه خاصی در این صنعت ندارد. گذری بر تاریخ نشان می‌دهد تنها بین سال‌های ۵۰ تا ۵۷ نان صنعتی در دست دولت بود. در آن دوران دولت ۱۷کارخانه نان صنعتی داشت، اما بعد از پیروزی انقلاب به‌طور کلی نان‌های صنعتی اعم از حجیم، نیمه‌حجیم و فانتزی به دست فعالان بخش‌خصوصی افتاد. در این میان اما، شیفت صنعت نان صنعتی از دولت به بخش‌خصوصی با شکل‌گیری برخی چالش‌ها همراه بوده است. یکی از چالش‌ها، تهیه و تامین مواد اولیه در این صنعت است. بخشی از مشکلات به وجود آمده در این چرخه، به دلیل تحریم‌های بین‌المللی رخ داده که البته تاثیری همه‌جانبه بر تمام صنایع کشور داشته است.
یادداشت فرهاد تاجیک؛

جایگاه صنعت بیسکویت در اقتصاد

صنعت بیسکویت در اقتصاد ایران چه جایگاهی دارد و چگونه می‌توان سهم این صنعت را گسترش داد؟ مطابق با ارزیابی‌ها بیسکویت در سبد خانوار جزو اولویت‌های دوم است، اما از جایگاه ویژه‌ای در تغذیه خانواده‌ها برخوردار است. این در حالی است که صاحبان این صنعت به تازگی به سمت تولید بیسکویت‌هایی رفته‌اند که سلامت‌محور هستند. این موضوع در کنار اینکه بتوان بهای تمام‌شده را به‌گونه‌ای تنظیم کرد که قشر عمده مردم بتوانند این محصول را خریداری کنند، می‌تواند جایگاه بهتری را به این صنعت ببخشد.
صنعت غذا در ایران؛

چشم‌انداز ۹۸ صنایع غذایی

نتایج نظرسنجی از صاحبان صنعت غذا از چند حفره و دست‌انداز اقتصادی در این صنعت حکایت دارد. بر اساس ارزیابی‌ها، «کاهش موجودی مواد اولیه به کمترین میزان در سه‌ ماه گذشته» و در مقابل «افزایش بی‌رویه قیمت مواد اولیه» چالش‌برانگیزترین مسائلی بوده‌اند که فعالان این گروه صنعتی در بهمن با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند.غلامعلی فارغی، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق ایران درمورد شرایط این روزهای صنایع غذایی و افق سال ۹۸ این گروه صنعتی می‌گوید: چشم‌انداز صنایع غذایی را می‌توان از دو منظر مورد واکاوی قرار داد. در نگاه نخست صرفا صنایع غذایی به شکل مجرد و در نگاه دیگر در مقایسه با سایر بخش‌ها به شکل عمومی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
کالای با ارزش!

کارگاه تهیه و تولید آجیل عید

فعالیت کارگاه های تهیه و تولید آجیل در روزهای پایانی سال بیشتر می شود و کسب و کار این صنعت در این روزها رونق بیشتری می گیرد.
برنامه صادراتی ۹۸ زیر ذره‌بین؛

تحلیل پتانسیل صنایع غذایی در تجارت

قرارگیری صنایع غذایی در میان ۱۵ اولویت صنایع «صادرات‌‌گرا» برای سال آینده دو پرسش کلیدی را پیش روی ناظران قرار داده است. در چارچوب اول این پرسش مطرح است که تحقق هدف‌گذاری‌ صادراتی از جمله دستیابی به رشد ۱۰ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی برای سال ۹۸ که صادرات صنعت غذا نیز در درون آن تعریف شده، به چه الزامات و پیش‌نیازهایی نیاز دارد؟ همچنین در گام بعد این پرسش مطرح است که تولیدکنندگان داخلی تا چه میزان توانایی محقق کردن پیش‌بینی‌های صادراتی سیاست‌گذار را دارند؟
صنعت غذا؛

موانع حفظ بازار جهانی غذا

صنعت غذا در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از نقاط اتکای صادرات غیرنفتی کشور در سطح منطقه و فرامنطقه مورد توجه فعالان اقتصادی و سیاست‌گذاران تجارت خارجی بوده است. ناظران معتقدند با توجه به ظرفیت‌ و نیاز قابل توجه کشورهای همسایه به محصولات غذایی و کشاورزی، ایران از این امکان برخوردار است که در ابعاد وسیع‌تری در بازار این کشورها حضور پیدا کند و پاسخگوی تقاضا در این کشورها باشد
در سال 2017؛

بزرگ‌ترین صادرکنندگان غذای جهان

در سال۲۰۱۷ مجموع صادرات مواد غذایی جهان بالغ بر ۶۱۸ میلیارد دلار بود. گرچه اروپا و آسیای مرکزی با صادرات ۲۸۰ میلیارد دلاری، بیشترین سهم را از این مقدار داشتند، اما آمریکا بیش از هر کشور دیگری در جهان غذا صادر می‌کند.معروف‌ترین محصولات صادراتی این کشور عبارتند از ذرت، سویا و مغزهای آجیلی. در ۲۰۱۷، صادرات دانه‌های روغنی سویای این کشور به تنهایی ارزشی بالغ بر ۶/ ۲۱ میلیارد دلار داشت. در رده دوم محصولات صادراتی این سال آمریکا، ذرت با ۱/ ۹ میلیارد دلار قرار داشت. سایر محصولات صادراتی متداول آمریکایی‌ها شامل گوشت قرمز، گندم، غذاهای آماده، محصولات لبنی، میوه‌های تازه، نیشکر و سیب‌زمینی می‌شود.
صنعت مواد غذایی ؛

پتانسیل‌های صادراتی صنعت غذا

صنعت مواد غذایی یکی از مهم‌ترین صنایع هر اقتصاد به‌شمار می‌رود. در بسیاری از کشورهای دنیا صادرات محصولات غذایی توانسته ارزآوری بسیاری به همراه داشته باشد. در ایران نیز توجه به این موضوع می‌تواند وابستگی اقتصاد را از صادرات محصولات نفتی کاهش دهد. در همین زمینه دکتر مهدی کریمی‌تفرشی، رئیس هیات‌مدیره اتحادیه تعاونی‌های توزیع و فروش محصولات غذایی و رئیس هیات‌مدیره تعاونی تولید‌کنندگان محصولات غذایی در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» درخصوص جایگاه صنعت موادغذایی در اقتصاد کشور توضیح داد: صنایع غذایی در ایران نسبت به دیگر بخش‌ها، صنعتی جدیدتر به‌شمار می‌رود؛ به همین دلیل نیاز به حمایت‌های بیشتری دارد.
فعالان اقتصادی در بخش خصوصی آسیب‌شناسی کردند؛

تورم مجوز در صنایع غذایی

صدور جواز صنعتی بدون امکان‌سنجی و نیاز بازار چه تبعاتی برای بنگاه‌های تولیدی به همراه دارد و آیا استناد به جواز تاسیس‌های صادره را می‌توان به رونق در بنگاه‌های تولیدی نسبت داد؟ طی ماه‌های اخیر روند صدور جوازهای تاسیس صادرشده که روی ریل رشد قرار دارد همواره دستمایه متولیان دولتی برای نشان دادن رونق در بنگاه‌های تولیدی بوده است.
صنعت غذایی از مزرعه تا سفره مردم؛

شیرینی و شکلات در صدر تولیدات مواد غذایی

صنایع غذایی جزء آن دسته از صنایعی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد پیشرفت‌های شگرفی بوده است.
کاوه زرگران عنوان کرد؛

ایران می تواند تمام نیاز غذایی سوریه را تامین کند

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران گفت: به رغم روابط مثبت سیاسی و اقتصادی با سوریه، در هشت ماهه امسال تنها ۹ هزار دلار محصولات کشاورزی و صنایع غذایی ما به این کشور صادر شده است در حالی که قادر به تامین هر نیاز سوریه به صنایع غذایی هستیم.رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران صنایع تبدیلی کشور با ظرفیت فرآوری بیش از 150 میلیون تن را دارای پتانسیل های بالایی برای تامین نیازهای کشور سوریه اعلام کرد و گفت: در صورتی که نحوه پرداخت و روش های حمل و نقل از سوی این کشور به ما اعلام شود، صنایع تبدیلی ما در گروه های مختلف تولیدی قادر به تامین هر نیاز سوریه است.
وضعیت در صنعت غذایی کشور؛

اشباع تولید در صنایع غذایی

داده‌های موجود از وضعیت صنایع غذایی کشور نشان می‌دهد که سهم این بخش از اقتصاد مولد و اشتغال در قیاس با‌ استانداردهای بین‌المللی عدد قابل‌توجهی نیست. در این راستا رئیس اتاق بازرگانی ایران در جمع تولیدکنندگان صنایع غذایی و بهداشتی خراسان رضوی به بررسی ضعف‌ها و چالش‌های موجود در این صنعت پیشران پرداخت و همچنین راهکارهایی برای برون رفت از چالش‌های موجود در این بخش ارائه کرد.شافعی با بیان آماری از وضعیت و سهم صنایع غذایی در اشتغال کشور گفت درحال‌حاضر صنعت غذایی، ۴/ ۱۹ درصد اشتغال کشور را در اختیار دارد و از سوی دیگر ۱۸ درصد از کل کارگاه‌های صنعتی مربوط به صنایع غذایی می‌شود. رئیس اتاق ایران با استناد به آمارهای مذکور تصریح کرد که حوزه‌های «سلامت»، «امنیت غذا» و «توسعه زیرساخت‌های علمی و فناوری» در قعر جدول برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران قرار دارد.
اعضای کانون صنایع غذایی ایران؛

اعتراض به فرمول قیمت‌گذاری

قیمت‌های مواد غذایی اخیرا زیر ذره‌بین نهادهای نظارتی کشور قرار گرفته است. از این رو خبرهایی که از گوشه و کنار می‌رسد حکایت از برخوردهای تعزیراتی با برخی از بنگاه‌های بزرگ دارد. به گفته نهادهای نظارتی، این برخوردها به‌دلیل گرانفروشی محصولات آنها صورت گرفته است. اما کسی به عامل گرانی کالا اشاره‌ای ندارد. در میزگردی که با حضور محمدرضا مرتضوی رئیس کانون صنایع غذایی و کاوه زرگران، دبیر این کانون برگزار شد، چگونگی نظارت بر بازار، عملکرد دستگاه‌های نظارتی در ایران، تبیین گران شدن قیمت کالاها و راهکارهای کاهش قیمت آنها مورد بررسی و گفت‌وگو قرار گرفته که در ادامه می‌توانید بخوانید.
تأثیرپذیری از سیاست‌های آمریکا؛

توقف غول‌های تجارت مواد غذایی با ایران

مقام‌های آمریکایی اصرار دارند راه تجارت ایران برای دادوستد اقلم مهم غذایی که ایران برای تأمین آن باید میزانی از واردات را دردستورکار قرار دهد را باز گذاشته است. این اصرار آمریکایی‌ها اما بارها با انکار مقام‌های سیاسی – اقتصادی ایران مواجه شده است.
تولید پفک تراریخته؛

پفک با طعم غذای گاو!!!

سخنگوی سازمان غذا و دارو:طبق اطلاعاتی که به دست آورده‌ایم دو شرکت معروف که برخی از خطوط تولیدشان مخصوص تولید پفک است، در محصول‌شان از ذرت تراریخته وارداتی استفاده کرده‌اند. به ذرتی که برای پفک و سایر صنایع غذایی استفاده می‌شود، ارز سامانه نیما تعلق می‌گیرد که قیمت آن حدود دو برابر ارز دولتی است. بحثی که درباره این دو برند پفک مطرح است این است که از ارز دولتی برای واردات این ذرت استفاده شده ولی در جایی دیگر به کار گرفته شده است.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها