سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جشنواره بين‌‎المللي مد و لباس فجر؛

بنياد مد و لباس شرح هزينه‌هاي جشنواره فجر را اعلام کند

بودجه مُد در ايران، در چنته بنياد ملي مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است. مهم‌ترين رويداد سالانه مد در ايران جشنواره بين‌‎المللي مد و لباس فجر است که هر سال در اسفندماه برگزار مي‌شود و ساختار و چارچوب خاص خود را دارد. صرف‌نظر از انتقادهايي که به بدنه اجرائي و کنداکتور برنامه‌هاي اين جشنواره سالانه وارد است و موضوع اين مقال نيست، بعد از تشکيل بنياد مد و لباس، کودک مد در ايران صاحب بودجه سالانه شد. اين بودجه در مقياس بسيار ناچيزي و با تعاريف مشخصي در اختيار بنياد مد و لباس قرار مي‌گيرد.
جشنواره بی المللی مدولباس فجر؛

تبعيض اطلاعاتي دامن مد و لباس را می‌گیرد

بازي‌ندادن بخش خصوصي در معادلات مد و لباس که از سوي بدنه دولتي دنبال مي‌شود، بارها بحث و بررسي شده است و با وجود رد شفاهي ادعاي نگارنده از سوي متوليان مد در دستگاه‌هاي دولتي، در عمل همچنان شاهد اين قصه هستيم.
مدلینگ کودکان؛

مدلينگ کودکان فرهنگ‌سازي، حرفه آتيه‌دار يا دکان‌داري!

يکي از تبعات غيرقانوني‌شدن مجدد مدلينگ بزرگسالان در سال ۱۳۹۴، داغ‌شدن بازار تبليغات براي پرورش کودک‌مدل‌هايي شد که بيش از همه از حمايت مادران خود برخوردار هستند. مادراني که با انگيزه‌هاي مختلف و توان مالي متفاوت، پشت اين قصه ايستاده‌اند و مصمم هستند کودکان خوش‌سيماي خود را براي حرفه‌اي تربيت کنند که آينده شغلي آن براي رده سني بزرگسالان و کودکان، امنيت وافي و کافي را ندارد.
مشق شب فعالان مد در سال جدید؛

پراگماتیسم مد جهانی منتظر ما نمی‌ماند

مد در جهان، بهار شکوفا و فصل پررونق و پرثمری را پشت‌سر می‌گذارد. طراحان مد در کشورهای متعدد برای حضور در هفته‌های مطرح مد جهانی خیز برمی‌دارند و برای معرفی خود و هنر درآمدآفرینشان ابتکار عمل را به دست گرفته‌اند. پراگماتیسم موجود در خیز جهانی طراحان گویای انگیزه، اشتیاق و برنامه‌ریزی مدون آنان برای حضوری حرفه‌ای و پرطمطراق، عاری از فریب‌های تبلیغاتی است.
وزیرصنعت :

مقابله با قاچاق منسوجات و پوشاک اولویت امسال دولت است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این نکته که دولت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی را در بخش تولید امسال نصب العین قرار می دهد، گفت: مقابله با قاچاق منسوجات و پوشاک اولویت برنامه دولت تعیین شده است.
کلاف سردرگم مد؛

پیگیری مطالبات روی‌زمین‌مانده‌ مد

شام آخر مطبوعات 97 به سه‌شنبه‌های مد در روزنامه «شرق» ختم می‌شود و شاخه رسانه‌ای مد می‌رود که خود را با نگرشی جدید منطبق با هنجارهای ایران معاصر، بازآفرینی کند. مد در سالی که گذشت، فراز و فرودهای متفاوت و تلخ و شیرینی را تجربه کرد و هرگز از تکاپو نیفتاد و همواره کوشید در نقش مدیومی نوظهور و جریان‌ساز، تریبون ارزش‌آفرین و قدرتمندی از تحقق مطالبات اجتماعی و حتی سیاسی خالقان خود باشد.
وقتی زیبایی مد می شود؛

جريان‌هاي تبليغاتي زيبايي در مد

زيبايي و زيبايي‌شناختي يکي از اولين احساسات پراهميتي است که در انسان وجود دارد، بنابراين از نيازهاي بسيار مهم انسان‌هاست و يکي از اصول اساسي و ستون‌هاي تعيين‌کننده حقيقت هنر و جريان‌شناسي مد، در مفهوم زيبايي‌شناسي مستتر است.
رئیس اتحادیه پوشاک:

دلار 12هزار تومانی هم جذابیت بازار خارجی را کم نکرده است

هفته گذشته افسانه محرابی مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص عملکرد ۱۰ ماهه سال ۹۷ دفتر صنایع نساجی و پوشاک گفت: آمار صادرات ۱۰ ماهه سال ۹۷ در محصولات حوزه نساجی، پوشاک، چرم و کفش ۲۶۰ هزارتن به ارزش ۹۵۵ میلیون دلار و واردات در این حوزه ۳۳۹ هزارتن به ارزش ۹۴۷ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی و ارزشی در صادرات این حوزه به ترتیب ۱۸.۷ درصد و ۶.۵ درصد رشد و در واردات به ترتیب ۳۸.۴ درصد و ۳۶ درصد کاهش داشته است.
حمید قبادی:

مُد ایرانی داریم / حضور دولت در حوزه مُد در همه دنیا هم رایج است

دبیر کارگروه مد و لباس کشور معتقد است که در ایران نهاد دولتی در حوزه مُد دخالت ندارد گرچه در کشورهایی اروپایی صاحب مُد این امر برعکس است.
انتشار شوی لباس در فضای مجازی؛

مد چوب ندانم‌کاري‌ها را مي‌خورد

هم خنده‌دار است، هم تأسف‌بار! شويي که جمعه در فضاي مجازي دست‌به‌دست مي‌شد، نه‌تنها نماي زيبايي از محصولات خارجي را به نمايش نگذاشته بود، بلکه تلقي ضعيف و ناپخته‌اي از مد را افشا کرد که در خيالات برگزارکنندگان خام و کم‌سواد آن رژه مي‌رود.
دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک؛

مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق خللی در بازار ایجاد نمی‌کند

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران بیان داشت: واردات پوشاک از ابتدای سال 96 منوط به اخذ شناسه کالا در هنگام ثبت سفارش شد، بنابراین بعد از این تاریخ عرضه هر نوع پوشاک بدون کد شناسه کالا قاچاق محسوب می‌شد.
آغاز جشنواره مد و لباس فجر؛

کودک مد ایران در مسير تعالي

شب گذشته هشتمين جشنواره بين‌المللي مد و لباس فجر، با تقدير از برگزيدگان، به کار خود پايان داد. دهه‌اي نفس‌گير در بهمن‌ماه به مد ايراني اختصاص داشت و بوستان گفت‌وگو از ۲۶ بهمن تا دوم اسفند‌ماه، شاهد حضور علاقه‌مندان مد از دو نسل جوان و والدين بود که براي ديدن تازه‌هاي اين حوزه به این بوستان مراجعه مي‌کردند.
دبیر کارگروه مد و لباس؛

غیر از مدلینگ، ممنوعیتی نداریم/ما نمی‌گوییم چه بپوشید و چه نپوشید

حمید قبادی، دبیر کارگروه مد و لباس کشور می‌گوید: ما در نهادمان قرار نیست به کسی بگوییم چه بپوشید و چه نپوشید.
خالی کردن جیب مردم با ترفند برندی؛

فرصت ویژه شب عید برای رونق صنعت پوشاک

پوشاک از نمونه محصولاتی است که بازار آن در شب عید در مقایسه با ایام و مقاطع دیگر سال، به مراتب با رونق هر چه بیشتری همراه می‌شود.
گزارش تصویری؛

هشتمین جشنواره مد و لباس فجر

جشنواره مد و لباس فجر که مهم ترین رویداد صنعت مد ایران محسوب می شود 26 بهمن ماه، کار خود را آغاز کرد و تا 2 اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفت و گو) ادامه خواهد یافت
فعالان حوزه مد و لباس عنوان کردند؛

نه مد ایرانی داریم نه رنگ سال

جشنواره مد و لباس چند سالی است با هدف معرفی طراحان و احیای فرهنگ بومی و قومی کشورمان برگزار می‌شود. جشنواره امسال تلاش دارد تا فرهنگ و مد ایرانی را به عنوان الگوی پوشش در جامعه جا بیندازد و جوانان را به سمت لباس‌های ایرانی اسلامی سوق دهد. در این جشنواره سعی شده تا المان‌های زیبای موجود در قومیت‌های مختلف در صنعت لباس نیز احیا شود. در بدو ورود به جشنواره غرفه‌هایی کارهای خود را به نمایش گذاشته‌اند و تا چشم کار می‌کند در این جشنواره مانتوی اجتماع یا پوشیده به معرض نمایش گذاشته شده است؛ البته المان‌های دیگری چون چادر ملی، پارچه، لباس مجلسی، روسری و حتی رانر و رومیزی هم وجود دارد، اما بیشتر مانتو دیده می‌شود.
معصومه ابتکار عنوان کرد؛

بازار مد و لباس 50 هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد

معصومه ابتکار در این مراسم گفت: با ورود به دهه پنجم انقلاب پیام رهبر معظم انقلاب برای ورود به گام دوم انقلاب ابعاد بسیار مهمی را در برمی گیرد از جمله توجه به اینکه ایران جزو کشورهایی است که بسیاری از سرمایه‌هایش هنوز دست نخورده است، همین طور پیامی که ریاست جمهوری هم داشتند که دولت آمادگی کامل برای ورود به دهه پنجم انقلاب دارد و استفاده از ظرفیت‌های عظیم که عمده این ظرفیت‌ها به دست جوانان، هنرمندان، طراحان و اندیشمندان محقق خواهد شد، این‌ها همه موقعیت بسیار خطیری را برای کشور فراهم می‌کند.
نایب رییس اتحادیه فروشندگان پوشاک مشهد عنوان کرد:

احتمال کمبود مواد اولیه برای تهیه پوشاک بعد از عید

مهدی لسان طوسی ، در خصوص بازار پوشاک در شب عید، اظهار کرد: با توجه به اینکه در بخش پوشاک کالاهایی از قبل وجود دارد، در این زمینه کمبودی به چشم نمی‌خورد و مشکلی در خصوص عرضه کالا وجود ندارد.
فعالان صنعت پوشاک:

فعالیت ۱۰ درصدی صنعت پوشاک با ادامه قاچاق

فعالان صنعت پوشاک کشور با بیان اینکه واردات پوشاک قاچاق 260 هزار شغل را از بین برده است، اعلام کردند که این صنعت با 30 درصد ظرفیت کار می‌کند و اگر جلوی جریان سازمان یافته مبارزه با قاچاق پوشاک گرفته نشود، این رقم به 10 درصد کاهش می‌یابد.
لابی های گسترده!؛

حضور شعبان بی‌مخ‌ها در قاچاق پوشاک

مبارزه با قاچاق پوشاک از ابتدای زمستان کلید خورد و با وجود لابی های گسترده و کارشکنی ها در اجرای آن تاکنون ۷۵ فروشگاه عرضه کننده پوشاک قاچاق، از سازمان تعزیرات تذکر گرفته‌اند.طرح مقابله با قاچاق پوشاک با استقبال تولیدکنندگان داخلی و کارشکنی واردکنندگان و ذینفعان فعال در این عرصه روبه رو شد به طوری که نائب رئیس هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک از لابی های قدرتی که در این خصوص وجود داشته خبر داد و گفت که این افراد مانع اجرای این دستورالعمل در سه ماه گذشته شده است.«بهرام شهریاری» بیست و ششم آذرماه در نشستی با خبرنگاران گفت «ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان حمایت به دنبال مبارزه با قاچاق پوشاک هستند؛ اما همین امروز به ما اطلاع دادند که برخی ذینفعان سعی می کنند با مذاکره با مسئولان دولتی همچون وزیر کشور مانع از مبارزه با پوشاک قاچاق در سطح عرضه شوند.»
صفحه  از ۷
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها