سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لباس با اتیکت کیلویی چند؛

رونق لباس قاچاق همزمان با ممنوعیت واردات پوشاک

«به بساطی‌ها اعتماد کنید یا نکنید» این روزها قشری از جامعه به‌خاطر افزایش قیمت پوشاک، سراغ دستفروشانی می‌روند که لباس‌های دست دوم را به اسم نو به فروش می‌رسانند.
میترا تمجیدی:

میراث فرهنگی چه کمکی به ماندگاری نساجی سنتی ما کرده است!

میترا تمجیدی یکی از طراحان شناخته‌شده حوزه مد و لباس در کشور است که طراحی لباس یکی از زنان دیپلمات «کاترین اشتون، سرپرست سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴» برای ورودش به ایران را انجام داده است، تمجیدی از این طریق قصد داشته تمدن و فرهنگ ایرانی را در عرصه جهانی معرفی کند. او از معدود طراحانی است که پایه و اساس طراحی‌اش اقتباسی از مضامین تاریخی است.
«ایرانی بپوش»؛

ظرفیت خالی پوشاک ناشی از کمبود مواد اولیه و نقدینگی است

رئیس اتحادیه پوشاک با بیان این که بخشی از ظرفیت خالی پوشاک ناشی از کمبود مواد اولیه و نقدینگی است گفت: دولت باید بستر فضای کسب و کار را ایجاد و رونق دهد تا بخش خصوصی و پوشاک بتواند آزاد کار کند.
بودجه ۳ میلیارد تومانی کجا هزینه می‌شود؟

تحلیلی بر عملکرد کارگروه ساماندهی مد و لباس

کارگروه ساماندهی مد و لباس برای ترویج لباس‌های ایرانی اسلامی و البته هدایت بازار به سوی به صرفه شدن قیمت پوشاک برای شهروندان ایجاد شد، اما با گذشته حدود یک دهه از ایجاد این کارگروه و بودجه میلیاردی آن هنوز کارکرد و میزان تاثیرگذاری آن بر بازار پوشاک ایران مشخص نیست.
در ارتباط با رسانه ملی؛

جمع آوری ۹۰ درصد پوشاک‌ نامتعارف از بازار

رئیس اتحادیه پوشاک تهران: ۹۰ درصد پوشاک‌های نامتعارف، از سطح مغازه‌های شهر جمع آوری شده است.
دوگانگی در پوشش؛

با گسست کنونی در حوزه مُد، بچه‌ها غیر قابل مهارند

اصل و اساس حوزه مُد و لباس ذائقه‌سازی است ولی در ایران چنین کاری انجام نمی‌شود، طراحان و فعالان باید درصدد ذائقه‌سازی باشند تا شاهد تغییرات باشیم.
پشت پرده چندبرابر شدن قیمت چادر؛

واردات انحصاری، گریبان چادر را هم گرفت

دلالانی که یک روز منفعت خود را در دریافت اخذ 4200 تومانی و عدم واردات می دیدند، امروز مواد اولیه مربوط به تولیدکننده را وارد اما آن را با قیمت گزاف به دست وارد کننده می رسانند و یا آنها را در انبار های احتکار خود نگهداری می کنند تا از این طریق تعادل میان عرضه و تقاضا را به هم ریخته و با افزایش قیمت کالا بتوانند بهره برداری لازم را از این گرانی ها ببرند.
استراتژی ترکیه در صنعت پیشران؛

پوشاک ترکیه‌ای چگونه بازارها را فتح کرد؟

همزمان با جهانی شدن صنعت نساجی و پوشاک، تجارت جهانی منسوجات نیز از اهمیت خاصی برخوردار شدند و این امر موجب شد تا طی دهه‌های گذشته کشورهای صنعتی برنامه‌های ویژه‌ای را برای این صنعت استراتژیک در نظر گیرند و حضور در بازار پوشاک به اولویت اصلی بسیاری از کشورها بدل شد. متولیان داخلی نیز از این قافله جا نماندند و هرچند دیرتر از سایر کشورها، همزمان با تدوین سند استراتژی توسعه صنعتی، صنعت پوشاک و نساجی را نیز در میان ۱۱ پیشران صنعتی قرار دادند تا به این طریق شرایط برای رشد این صنعت در کشور فراهم شود.
مشاور وزیر صنعت:

توسعه صادرات پوشاک بازاریابی قوی می خواهد

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور نساجی و پوشاک گفت: هرچند در سال های گذشته فعالان صنعت نساجی و پوشاک در زمینه بهبود کیفی محصولات خود گام های خوبی برداشته اند، اما توسعه صادرات این محصولات نیازمند بازاریابی قوی تر است.
مشکل صنعت پوشاک کشور؛

۹۰ درصد دکمه‌های لباس وارداتی است

یک عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با اعلام اینکه در ۴۰ سال گذشته چالش امروز کمبود مواد اولیه برای صنایع کشور سابقه نداشته است، گفت: ۹۰ درصد دکمه های لباس وارداتی است و لایی پارچه برای دوخت نداریم.
گشتی در فروشگاه های پوشاک؛

قیمت را ببین لباس را نخر !

حتماً شنیده‌اید مد برمی‌گردد و لابد دقت کرده‌اید که این روزها انواع مدهای دهه 60 به خیر و خوشی درحال بازگشت است؛ سال‌های خاطره‌انگیزی که هر پدری در خانه یک زیرپوش سوراخ و دو جفت جوراب وصله زده توی کمد داشت.همان سال‌هایی که مادر سوراخ زانوی شلوار بچه‌ها را با سر زانویی‌های کارتونی یا پرچم کشورها وصله می‌زدند. سری به فروشگاه‌های لباس بزنید تا به چشم خودتان ببینید مد چطور برمی‌گردد.
توسعه صنعت پوشاک؛

یکه‌تازی پوشاک قاچاق با نام برند در بازار / تولیدکنندگان همچنان لَنگ مواد اولیه هستند

صنعت پوشاک و نساجی در زمره بزرگترین، مهمترین و قدیمی‌ترین صنایع جهان است که به دلیل اشتغالزایی بالا و نقش صنعتی، اقتصادی و اجتماعی فوق‌العاده، بسیار مورد توجه اغلب کشور‌ها و اقتصاد‌های بزرگ دنیا قرار دارد.
سختگیری گمرگ برای ورود پارچه چادر؛

حذف 30 درصدی تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف در سال گذشته

به دلیل نبود سکوی مناسب فروش برای تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب ، 30 درصد تولیدکنندگان حجاب و عفاف در یک سال گذشته از گردونه تولید حذف شده‌اند.
وضعیت بد تولیدکنندگان؛

گوشه‌نشینی ‌پوشاک ایرانی میان برندها

تولید پوشاک ایرانی این روزها به بدترین وضع خود در ۳ دهه اخیر رسیده و رشد روزافزون واردات بی‌رویه، قاچاق، موانع تولید و نبود زیرساخت‌های نوین صنعت پوشاک را به ورطه نابودی کشانده است.
جشنواره بين‌‎المللي مد و لباس فجر؛

بنياد مد و لباس شرح هزينه‌هاي جشنواره فجر را اعلام کند

بودجه مُد در ايران، در چنته بنياد ملي مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است. مهم‌ترين رويداد سالانه مد در ايران جشنواره بين‌‎المللي مد و لباس فجر است که هر سال در اسفندماه برگزار مي‌شود و ساختار و چارچوب خاص خود را دارد. صرف‌نظر از انتقادهايي که به بدنه اجرائي و کنداکتور برنامه‌هاي اين جشنواره سالانه وارد است و موضوع اين مقال نيست، بعد از تشکيل بنياد مد و لباس، کودک مد در ايران صاحب بودجه سالانه شد. اين بودجه در مقياس بسيار ناچيزي و با تعاريف مشخصي در اختيار بنياد مد و لباس قرار مي‌گيرد.
جشنواره بی المللی مدولباس فجر؛

تبعيض اطلاعاتي دامن مد و لباس را می‌گیرد

بازي‌ندادن بخش خصوصي در معادلات مد و لباس که از سوي بدنه دولتي دنبال مي‌شود، بارها بحث و بررسي شده است و با وجود رد شفاهي ادعاي نگارنده از سوي متوليان مد در دستگاه‌هاي دولتي، در عمل همچنان شاهد اين قصه هستيم.
مدلینگ کودکان؛

مدلينگ کودکان فرهنگ‌سازي، حرفه آتيه‌دار يا دکان‌داري!

يکي از تبعات غيرقانوني‌شدن مجدد مدلينگ بزرگسالان در سال ۱۳۹۴، داغ‌شدن بازار تبليغات براي پرورش کودک‌مدل‌هايي شد که بيش از همه از حمايت مادران خود برخوردار هستند. مادراني که با انگيزه‌هاي مختلف و توان مالي متفاوت، پشت اين قصه ايستاده‌اند و مصمم هستند کودکان خوش‌سيماي خود را براي حرفه‌اي تربيت کنند که آينده شغلي آن براي رده سني بزرگسالان و کودکان، امنيت وافي و کافي را ندارد.
مشق شب فعالان مد در سال جدید؛

پراگماتیسم مد جهانی منتظر ما نمی‌ماند

مد در جهان، بهار شکوفا و فصل پررونق و پرثمری را پشت‌سر می‌گذارد. طراحان مد در کشورهای متعدد برای حضور در هفته‌های مطرح مد جهانی خیز برمی‌دارند و برای معرفی خود و هنر درآمدآفرینشان ابتکار عمل را به دست گرفته‌اند. پراگماتیسم موجود در خیز جهانی طراحان گویای انگیزه، اشتیاق و برنامه‌ریزی مدون آنان برای حضوری حرفه‌ای و پرطمطراق، عاری از فریب‌های تبلیغاتی است.
وزیرصنعت :

مقابله با قاچاق منسوجات و پوشاک اولویت امسال دولت است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این نکته که دولت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی را در بخش تولید امسال نصب العین قرار می دهد، گفت: مقابله با قاچاق منسوجات و پوشاک اولویت برنامه دولت تعیین شده است.
کلاف سردرگم مد؛

پیگیری مطالبات روی‌زمین‌مانده‌ مد

شام آخر مطبوعات 97 به سه‌شنبه‌های مد در روزنامه «شرق» ختم می‌شود و شاخه رسانه‌ای مد می‌رود که خود را با نگرشی جدید منطبق با هنجارهای ایران معاصر، بازآفرینی کند. مد در سالی که گذشت، فراز و فرودهای متفاوت و تلخ و شیرینی را تجربه کرد و هرگز از تکاپو نیفتاد و همواره کوشید در نقش مدیومی نوظهور و جریان‌ساز، تریبون ارزش‌آفرین و قدرتمندی از تحقق مطالبات اجتماعی و حتی سیاسی خالقان خود باشد.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها