سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لابی های گسترده!؛

حضور شعبان بی‌مخ‌ها در قاچاق پوشاک

مبارزه با قاچاق پوشاک از ابتدای زمستان کلید خورد و با وجود لابی های گسترده و کارشکنی ها در اجرای آن تاکنون ۷۵ فروشگاه عرضه کننده پوشاک قاچاق، از سازمان تعزیرات تذکر گرفته‌اند.طرح مقابله با قاچاق پوشاک با استقبال تولیدکنندگان داخلی و کارشکنی واردکنندگان و ذینفعان فعال در این عرصه روبه رو شد به طوری که نائب رئیس هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک از لابی های قدرتی که در این خصوص وجود داشته خبر داد و گفت که این افراد مانع اجرای این دستورالعمل در سه ماه گذشته شده است.«بهرام شهریاری» بیست و ششم آذرماه در نشستی با خبرنگاران گفت «ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان حمایت به دنبال مبارزه با قاچاق پوشاک هستند؛ اما همین امروز به ما اطلاع دادند که برخی ذینفعان سعی می کنند با مذاکره با مسئولان دولتی همچون وزیر کشور مانع از مبارزه با پوشاک قاچاق در سطح عرضه شوند.»
چالش‌های تولید پوشاک کودکان و نوجوانان؛

۴۰درصد از حجم واردات پوشاک مربوط به لباس کودک و نوجوان است

با وجود رغبت مردم برای استفاده از تولیدات داخلی پوشاک کودکان، یکی از عمده‌ترین چالش‌های پیش‌روی این حوزه، گرانی محصولات تمام شده عنوان می‌شود اما تولیدات پوشاک کودک با چالش‌های دیگری نیز مواجه است.
رئیس اتحادیه پوشاک ایران:

سناریوسازی بر‌ا‌ی توقف طرح مبارزه با پوشاک قاچاق

بهرام شهریاری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نایب‌رئیس اتحادیه تولید و صادرات صنعت نساجی و پوشاک ایران در مورد روند اجرای طرح مبارزه با قاچاق برندهای محرز عرضه‌کننده پوشاک قاچاق گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز این طرح را از اول دی‌ماه اجرایی کرد و با توجه به جدیت در اجرای طرح بلافاصله دارندگان فروشگاه‌های عرضه‌کننده پوشاک محرز قاچاق یا اقدام به تعطیلی واحدهای خود کردند و یا کالاهای قاچاق خود را از سطح فروشگاه جمع‌آوری کردند.
پوشاک قاچاق ؛

۱۵هزار تولیدکننده پوشاک قربانی منافع ۱۰۰فروشگاه

برخورد با برندهای محرز پوشاک قاچاق، اگرچه شامل صد فروشگاه متخلف می‌شود که نیاز مصرف‌کنندگان پوشاک لاکچری را برآورده می‌سازند، بلکه ۱۰۰ هزار فروشگاه عرضه‌کننده پوشاک داخلی، نجات می‌یابند
لباس ایرانی ،برچسب خارجی؛

سهم ایران از گردش مالی ۱۵۰۰ میلیارد دلاری البسه چقدر است؟

پوشاک از نمونه اقلام و محصولاتی به شمار می‌رود که در زمره کالا‌های اساسی جامعه قابل تعریف است، تعریفی که از دیرباز از این ماهیت برخوردار بوده است.طبعا این ویژگی باعث می‌شود ضریب تقاضا برای خرید و تهیه پوشاک به‌صورت بالقوه در جامعه جاری باشد و قاعدتا در چنین شرایطی، تولید و عرضه پوشاک و فعالیت در این حوزه از سودآوری، گردش مالی و همچنین فرصت‌های اشتغالزایی متعددی برخوردار خواهد بود.
ممنوعیت واردات پوشاک ؛

با ممنوعیت واردات، چگونه پوشاک new collection عرضه می‌شود؟

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک گفت: ۶ ماه است که واردات پوشاک ممنوع شده اما در برخی از فروشگاه‌ها، های جدید طرح‌پوشاک فصل یا همان new collection به فروش می‌رسد
تولیدکنندگان پوشاک مطرح کردند؛

دلایل شکست ایران از بازار لباسِ ترک‌ها

نوسان بازار ارز چالش‌های زیادی را متوجه تولیدکنندگان پوشاک کرده است چنانکه قیمت پوشاک مردانه میلیون تومانی شده است و ۴۰ درصد افزایش قیمت را تجربه می‌کند.
همایش فرصت‌ها و تهدیدهای صنعت پوشاک؛

فرمول تکثیر رونق در صنایع استراتژیک نساجی و پوشاک

گردهمایی این روزهای فعالان صنعت پوشاک در کنار طرح چالش‌های این صنعت استراتژیک به محلی برای رساندن صدای بخش خصوصی به گوش مسوولان تبدیل شد؛ به‌طوری که به اعتقاد فعالان بخش خصوصی محیط نامناسب کسب و کار در کشور موجب شده تا در کنار صنعت پوشاک انتظار برای رونق سایر صنایع نیز وجود نداشته باشد و از سوی دیگر امکان رقابت با سایر کشورها در بخش صنعت از فعالان این بخش گرفته شود.
ابراهیم درستی:

مرحله دوم تامین پارچه موردنیاز صنعت پوشاک عملیاتی شد

به همت کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک و در مرحله دوم توزیع پارچه موردنیاز تولیدکنندگان این صنعت، انواع پارچه های جین، کتان، پیراهن، مانتویی، آستری و لای چسب تامین شد و در مرحله آماده برای عرضه قرار گرفت.
در نشست مشترک وزیر صنعت و تولیدکنندگان تشریح شد؛

هدف‌گذاری‌های جدید برای صنعت پوشاک

نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان و تولید‌کنندگان صنعت پوشاک با محوریت حمایت از تولید، ‌تامین مواد اولیه واحد‌ها و تنظیم بازار داخلی برگزار شد. در این نشست رضا رحمانی تدوین برنامه‌ای مدون برای صنعت پوشاک را ضروری دانست و تاکید کرد در حوزه ‌سیاست‌ها و ماموریت‌ها، وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت تعاملات لازم را برای کمک به بازار پوشاک انجام خواهد داد.وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مزیت سرمایه‌گذاری صنعت پوشاک تصریح کرد: با توجه به سابقه تاریخی ایران در تولید پوشاک فرصت مهمی برای توسعه تولید این صنعت در کشور فراهم است و ما باید از بسترهای موجود برای بهبود صنعت پوشاک بهره‌مند شویم. به گفته رحمانی اگر تشکل‌ها در کنار وزارت صنعت قرار گیرند، همه صنایع مرتبط پوشاک از جمله کیف، کفش، لباس و... را می‌توان در کشور توسعه داد و از سوی دیگر این محصولات‌ را به کشورهای همسایه صادر کرد.
لزوم توجه به صنعت کفش؛

سهم ۱ درصدی ایران از صنعت کفش در جهان

تولید کفش در کشور از نمونه صنایعی به شمار می رود که از عَقَبه و سابقه قابل توجهی برخوردار است و در صورت حمایت هر چه بیشتر از آن در هر دو حوزه سنتی(دستی)و صنعتی ، شاهد حصول توفیقات اقتصادی ارزنده ای در این عرصه خواهیم بود.در حال حاضر نیز،کفش های دست دوز تبریز،در کل ایران،صاحب نام و شهره و کم نیستند جهانگردان و سیاحانی که با وجود آشنایی به برندهای صاحب نام تولید کفش در جهان،پس از حضور در ایران،نسبت به خرید کفش های دست دوز تبریزی به عنوان سوغات ایرانی (که هم هنر ایرانی و ظرافت صنایع دستی در آن لحاظ شده و هم از کیفیت بالا و مطلوبی برخوردار هستند )،مبادرت می ورزند.
جای خالی «خانه ملی مد ایران»؛

مُد ایران، خانه ندارد

بیش از یک دهه از فعالیت رسمی و روزمینی فعالان حوزه مد و لباس در کشور می‌گذرد؛ اما با وجود تلاش‌ها و پیگیری‌ها، هنوز هیچ خانه یا تشکل صنفی امن و حرفه‌ای که بتواند تمام گردانندگان و علاقه‌مندان این بخش را گرد هم آورده و پیگیر مطالبات صنفی، حقوقی و حرفه‌ای آنان باشد، تشکیل نشده است.
رئیس فراکسیون حمایت از صنعت نساجی مجلس:

دولت ترکیه ۷۵درصد هزینه نمایندگی‌های نساجی ترک در ایران را پرداخت می‌کند

رئیس فراکسیون حمایت از صنعت نساجی مجلس با بیان این‌که پرداخت ارز ۴هزار و ۲۰۰ تومانی به صنایع نساجی حداقل کمک به این صنعت است گفت: دولت ترکیه در صورتی که برندهای نساجی این کشور در ایران نمایندگی داشته باشند ۷۵درصد از هزینه‌های آنها را پرداخت می‌کند.

ورود روستاییان به چرخه تولید پوشاک از پاییز

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از آغاز تولید پوشاک در مناطق محروم و روستایی در طرح تولید پوشاک از آذرماه سال جاری خبر داد.
اینفوگرافیک؛

ایرانی بپوش، به خاطر ۲۶۰ هزار کارگر ایرانی

قاچاق پوشاک سالانه ۲۶۰ هزار کارگر ایرانی را بیکار می کند.
دبیرکل جامعه صنعت کفش ایران اعلام کرد؛

رشد ۱۱۰ درصدی واردات رسمی کفش در سال ۹۶

دبیرکل جامعه صنعت کفش ایران با اشاره به میزان واردات و صادرات انواع کفش در سال گذشته، اعلام کرد: در سال ۱۳۹۶ نسبت به ۱۳۹۵ شاهد رشد ۱۱۰ درصدی واردات رسمی و رشد منفی ۷.۸ درصدی انواع کفش بودیم.
«ایرانی بپوش»؛

آمار تکان‎دهنده از قاچاق ۸میلیارد دلاری پوشاک

مدیر طرح ملی تکاپو از قاچاق ۸میلیارد دلاری پوشاک خبر داد و گفت: در حالی تنها ۵۰۰هزار نفر در این صنعت مشغول به کار هستند که با افزایش تولید پوشاک حدود ۱میلیون شغل می‌توان ایجاد کرد.
ضربه سنگین واردات بر جان تولیدات داخلی؛

پای مافیای واردات در کفش ایرانی/ واردات بیش از 816میلیارد ریال کفش در سال 96

در حالی رهبر معظم انقلاب استفاده از کالای داخلی را اهرمی مناسب برای بی نیازی و استقلال کشور در عرصه بین المللی دانستند که در یازده ماهه سال 96 بیش از ۸۱۶میلیارد ریال انواع کفش وارد کشور شده است.
قانون استعمال البسه وطنی؛

الزام قانونی مسؤولان دولتی برای استفاده از البسه ایرانی

قانون «استعمال البسه وطنی»
فروش کالای ایرانی با مارک خارجی!

بازار کشور،تشنه برند سازی در صنعت پوشاک

صنعت پوشاک، ظرفیت‌ بالقوه‌ای در اشتغالزایی و درآمدزایی دارد اما برای رونق بیشتر نیازمند برندسازی است.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها