سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سقوط حاشیه سود خالص فولادسازان؛

رکود ساخت‌وساز مسکن، فولادسازان را به حاشیه برد

بخش عمده مصرف فولاد در بازار منوط به رونق بخش مسکن است و رکود عمیق در بازار داخلی مسکن، مستقیما بر تقاضای فولاد در بازار تاثیر گذاشت.
در دومین نشست کمیته راهبردی صنعت فولاد و معدن مطرح شد ؛

۱۰ چالش حال و آینده فولاد

متولیان، صاحب‌نظران و فعالان بخش خصوصی صنعت فولاد در دومین نشست کمیته راهبردی هشتمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد که بهمن‌ماه به ابتکار «دنیای اقتصاد» برگزار می‌شود، چالش‌های امروز و آینده فولاد تا افق ۱۴۰۴ را بررسی کردند. ارزیابی‌ها حاکی از این است که پراکندگی استقرار واحدهای فولادی اولین چالش در این حوزه است. در کنار این موضوع، ساختار تجارت و بازار، بحران تامین مالی، ضعف تکنولوژی و کمبود زیرساخت‌ها از دیگر چالش‌های این صنعت استراتژیک است که در طرح جامع فولاد باید برای حل آن راهکار ارائه شود.
رئیس خانه معدن ایران ؛

ایمنی، مقوله‌ای مغفول مانده در معادن کشور/ نقش حیاتی معادن در اقتصاد

ایمنی همیشه برای انجام کارها از اولویت برخوردار بوده است به خصوص در کارهای سخت همانند فعالیت در معادن که امری حیاتی است اما کمتر به این موضوع در بخش معدن توجه شده است.
موانع زیست‌محیطی در برابر فولاد جهان؛

آیا سخت‌تر شدن نظارت‌های محیط زیستی رشد قیمت فولاد را محسوس‌تر خواهد کرد؟

روند مطلوب قیمت‌های واحدهای تولیدی فولاد و زغال‌سنگ، این خوش‌بینی را به بازار تزریق کرده است که این روند تداوم خواهد داشت، خوش‌بینی که اگر بخواهیم دلیل آن را در یک قدم عقب‌تر جست‌وجو کنیم به «محدودیت تولید واحدهای تولیدی زغال‌سنگ و سنگ‌آهن» گره خورده است.
معاون وزیر صنعت:

افزایش منطقی قیمت سبب بقای صنعت فولاد است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور معادن و صنایع معدنی گفت: واحدها در چند سال گذشته گاهی محصول خود را زیر قیمت تمام شده می فروختند، بنابراین افزایش معقول و منطقی قیمت برای بقای صنعت فولاد کشور مفید است.
به بهانه تصویب بودجه سال آینده بررسی شد؛

سهم معدن از اقتصاد ۹۷

با توجه به تاثیر بالایی که معدن در اشتغال، تولید ملی، بازار سهام، صادرات غیرنفتی و... دارد توجه و اهتمام در مسیر رفع چالش‌های این بخش از اهمیت بسیاری برخوردار است. در حال حاضر سهم بخش معدن از کل ارزش افزوده کشور رقمی بین ۵ تا ۷ درصد است که رقم بسیار پایینی است.
محمدرضا عالی پور ؛

اندازه گیری ذرات خروجی و پایش عوامل زیان آور محیط کار اولویت های آلومینیوم المهدی است

محمدرضا عالی پور مدیر ایمنی، بهداشت ومحیط زیست آلومینیوم المهدی گفت: این شرکت متعهد است که با مدیریت موارد مرتبط با ایمنی ، بهداشت شغلی و محیط زیست به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از زنجیره فعالیتی خود ، یک محیط کار ایمن و سالم برای کلیه کارکنان و سایرذینفعان خودفراهم آورد.
داریوش اسماعیلی؛

بخش قابل توجه از فسادهای مالی در بخش معادن!

رئیس «کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن» مجلس گفت: در حال حاضر بیشتر رانت‌ها و بخش قابل توجهی از فسادهای مالی در بخش معادن بوده است.
شریعتمداری مطرح کرد؛

توجه دولت به افزایش سهم معدن در اقتصاد ملی

وزیر صنعت یکی از مهم ترین برنامه های دولت دوازدهم توجه به حوزه معدن است و همه تلاش خود را در افزایش سهم این بخش در اقتصاد ملی و ارتقای ارزش افزوده معدنی بکار می گیریم.
کرباسیان :

تامین مالی ۱۰۰ میلیون یورویی اروپایی‌ها در معادن ایران

معاون وزیر صنعت گفت: یک تیم فنی معتبر خارجی برای بررسی معدن روی انگوران و تسریع در راه‌اندازی مهدی‌آباد به ایران می‌آیند.
شریعتمداری؛

30 درصد تولید فولاد کشور باید صادر شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه ششم توسعه که در آن تولید 55 میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: باید بتوانیم 15 میلیون تن از مجموع فولاد تولیدی کشور تا آن زمان را صادر کنیم، زیرا بازار داخل کشش استفاده از مجموع ظرفیت فولاد در آینده را نخواهد داشت.
رئیس خانه معدن:

70 درصد معادن زغال سنگ کشور از شرایط ایمنی برخوردار نیستند

رئیس خانه معدن ایران با تاکید بر لزوم استانداردسازی و ارتقای نظارت ایمنی در معادن کشور، گفت: 70 درصد معادن زغال سنگ کشور از شرایط ایمنی مطلوب برخوردار نیستند.
انگشترهای نقره؛

کشف 20 کیلوگرم انواع انگشتر نقره در فرودگاه مشهد

با هوشیاری مامورین آگاهی پلیس فرودگاه مشهد 20 کیلوگرم انواع انگشتر نقره از مسافر خروجی شرکت العراقیه کشف شد.
دبیر سندیکای صنایع آلومینیوم:

چرا آلومینیوم المهدی از قانون ستاد تنظیم بازار و عرضه در بورس تمکین نمی‌کند؟

در آخرین جلسه سندیکای صنعت آلومینیوم ایران با تولیدکنندگان بالادستی این حوزه از جمله ایرالکو و آلومینیوم المهدی، مقرر شد مجتمع آلومینیوم المهدی نیزمحصولات خود را به صورت خرد در بورس کالای ایران عرضه کند.
پناهی‌زاده؛

صنایع معدنی قربانی هپکو شدند

در حالی که دولت برای احیای شرکت صنعتی هپکو نسخه ممنوعیت واردات ماشین‌آلات معدنی را پیچید، رئیس کمیته معدن خانه صنعت و معدن ایران، معدن را قربانی این تصمیم می‌داند و از افزایش قیمت ماشین‌آلات معدنی خبر می‌دهد.
در ۶ماهه نخست سال‌جاری صورت گرفت؛

افزایش ۸درصدی وزن صادرات بخش معدن و صنایع معدنی/ واردات ۱۰درصد کم شد

میزان صادرات بخش معدن و صنایع معدنی از لحاظ وزنی در ۶ ماهه نخست امسال، ۸درصد افزایش یافت.
در پی افزایش نگرانی ها از احتمال خروج دولت آمریکا از توافق برجام؛

عقب‌نشینی کره از فروش کوره به ایران در پی تهدید ترامپ

در پی افزایش نگرانی ها از احتمال خروج دولت آمریکا از توافق برجام، طلبکاران شرکت فولادسازی دونگبوی کره جنوبی ممکن است از برنامه خود برای فروش کوره الکتریکی این شرکت ورشکسته به یک شرکت فولادسازی ایرانی عقب نشینی کنند.
فرصت های پیش روی صنعت معدن؛

تحرکات بازار جهانی سنگ‌آهن

قیمت سنگ‌آهن در بازارهای آتی جهان به میزان ۳۹/ ۵ درصد رشد کرد و بالاترین میزان رشد در میان کامودیتی‌های بازار فیوچرز را ثبت کرد.
معرفی سنگ ایران به جهانیان؛

پورحسنی از تاثیر نمایشگاه‌ها بر صنعت سنگ می‌گوید

به اعتقاد کارشناسان حضور در نمایشگاه‌های تخصصی و بین‌المللی به عنوان راهکاری موثر برای رشد و توسعه صادرات محصولات معدنی ازجمله سنگ‌های تزئینی به شمار می‌آید.
رییس خانه معدن ایران عنوان کرد؛

سهم ناچیز معدن از اقتصاد

بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور، جایگاه ویژه‌ای دارد. در حقیقت مواد معدنی مانند خون در رگهای صنایع جاریست و ایجاد اختلال در فعالیت‌های این حوزه به معنی افت تولید در سایر صنایع و در نهایت توقف آنها خواهد بود .
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها