معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت؛

دستاورد دولت یازدهم افزایش 1.5 میلیارد تنی ذخیره جدید معدنی است

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت : یکی از دستاوردهای دولت یازدهم در بخش معدن افزایش 1.5 میلیارد تنی ذخیره قطعی فلزی جدید است و درعین حال ذخیره قطعی اکتشافی از سالهای دور حدود 50 میلیارد تن ثبت شده بود.
رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی؛

واگذاری 5 طرح اکتشافی ذخایر معدنی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با بیان اینکه ارزش ذخایر معدنی کشور در سال‌های گذشته حدود 700 میلیارد دلار برآورد شده بود، گفت: با توجه به ذخایر جدید کشف شده در کشور، پیش‌بینی می‌شود ارزش ذخایر معدنی تا پایان سال 96 نسبت به رقم 700 میلیارد دلاری، 50 درصد افزایش داشته باشد.
در گفتگو با معاون وزیر صنعت؛

پشت‌پرده مخالفت با عوارض صادرات سنگ‌آهن/معادن اشکال ساختاری دارند

معاون وزیر صنعت در پاسخ به انتقادات درباره وضع عوارض بر صادرات برخی فرآورده‌های معدنی با تشریح پشت پرده مخالفت‌ها تاکید کرد دولت در راستای اقتصاد مقاومتی از مواضع خود کوتاه نمی‌آید.
جعفر سرقینی:

ایران با تولید 18.5 میلیون تن فولاد خام رکورد شکنی می کند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بااعلام اینکه امسال با تولید 18 میلیون و 500 هزار تن فولاد خام برای نخستین بار رکورد شکنی خواهیم داشت، گفت : این امر توانمندی جمهوری اسلامی ایران در این بخش محسوب می شود و دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تنی تولید فولاد خام بلندپروازی نیست.
مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت؛

کشف یک میلیارد تن ذخیره معدنی

مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون یک میلیارد و 78 میلیون تن ذخیره مهم و اساسی معدنی در سراسر کشور کشف شده است.
انزوای راه‌آهن و مد قرارداد هواپیما؛

هدف ساخت سالی ۱۰۰۰ کیلومتر خط‌آهن‌ فراموش شد

در حالی که طبق اهداف سند چشم‌‌انداز و برنامه‌های توسعه باید سالانه ۱۰۰۰ کیلومتر خط‌آهن در کشور ساخته شود، فعلاً این هدف بزرگ، تحت تأثیر قرارداد خرید هواپیماها، در سبد بی‌توجهی دولت است.
وقتی فیروزه به اسم آریزونا شناخته می شود!

چرا جواهرات ایرانی در بازار جهانی مشتری ندارد؟

دنیا «فیروزه» را به نام «آریزونا» می‌شناسد و آن طور که رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تایلند به روزنامه ایران می‌گوید اصلاً نمی‌دانند که بهترین فیروزه جهان متعلق به نیشابور است و حداقل 5هزار سال قدمت دارد. شهر مشهد در سال جاری به عنوان شهر جهانی سنگ‌های قیمتی ثبت شد اما تا رسیدن به جایگاه واقعی راه بسیار زیادی در پیش دارد!
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن خبر داد؛

تبانی کارخانه‌ها برای گرانی آهن/خریداران به تلافی دست از خرید کشیدند

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه قیمت آهن با تصمیم دسته‌جمعی کارخانه‌ها ۵۰ تا۶۰ تومان افزایش پیدا کرده است گفت: در این شرایط خریداران برای برگشت قیمت ها دست از خرید کشیده اند.
مدیرعامل ایمیدرو؛

دامپینگ فولاد یک اتهام واهی است/ برخی نگران بازارهای خود هستند

ایران در حالی متهم به دامپینگ در بازار جهانی فولاد شده که رئیس هیات عامل ایمیدرو با رد این اتهام، می‌گوید برخی به دلیل اینکه نگران از دست دادن بازار خود هستند، چنین اتهامی به ایران زده اند.
گروه لابی صنعت فولاد اروپا (یوروفر) ؛

ایران سومین تامین‌کننده بزرگ فولاد اروپا

پس از آنکه صادرات فولاد ایران در طی سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ حدود ۸ برابر افزایش یافته، به گفته گروه تجارت فولاد اروپا، واردات فولاد از ایران به جدیدترین تهدید برای شرکت های فولادسازی اروپایی تبدیل شده است.
چیت‌چیان:

نصب 14 ژنراتور در تصفیه‌خانه‌های اهواز/ 105 پست خوزستان نیاز به شست‌و‌شو دارد

وزیر نیرو با بیان اینکه 14 ژنراتور در دو تصفیه‌خانه شهر اهواز آماده نصب است، گفت: 105 پست برق و 4 هزار و 800 کیلومتر از خطوط اتصال در معرض قطعی قرار داشته و نیاز به شست‌و‌شو دارند.
یک مقام مسوول:

فروش اینترنتی تولیدات فولادی آغاز شد

مدیر عامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، به منظور سهولت دسترسی عموم مردم به تولیدات این واحد صنعتی، فروش اینترنتی تیرآهن به خریداران خرد، آغاز شد.
صاحبنظران صنعتی در هفتمین همایش فولاد شناسایی کردند؛

مزاحمان توسعه فولاد در ایران

گردهمایی دو روزه فولادسازان ایران و جهان در تهران فرصتی را پیش روی فعالان این صنعت قرار داد تا بتوانند مزیت‌ها و چالش‌های توسعه صنعت فولاد را بررسی کنند. بر این اساس، در پنل آزادی که در حاشیه هفتمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار برگزار شد، تصمیم سازان و فعالان بخش خصوصی فولاد با بررسی طرح‌های در دست اجرا در این صنعت استراتژیک، پنج مزاحم بزرگ در مسیر توسعه این صنعت را شناسایی کردند.
رئیس خانه اقتصاد ایران ؛

نمره مردودی معدن‌کاران به کارنامه اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت

رئیس خانه اقتصاد ایران با بیان اینکه وزارت صنعت بهتر است قبل از اینکه به فکر جذب سرمایه گذار خارجی باشد فکری به حال تولیدکننده داخلی کند، گفت: امروز معدن کاران کارنامه وزارت صنعت را در تحقق اقتصادی مقاومتی قابل قبول نمی دانند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

بانک مرکزی آمار رشد معدن را اشتباه اعلام کرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آمارهای اعلام شده در حوزه رشد معدن اشتباه بوده است گفت: بانک مرکزی به زودی آمارهای اصلاح شده را اعلام خواهد کرد.
معاون وزیر صنعت خبر داد؛

آزادسازی محدوده‌های معدنی از 10 اسفند/ تجدیدنظر در تعیین صلاحیت‌های واگذاری معادن

معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که آزادسازی محدوده‌های معدنی از 10 اسفند سال جاری (1395) با توجه به احراز صلاحیت متقاضیان آغاز خواهد شد، گفت: در بخش تعیین صلاحیت‌های واگذاری معادن تجدیدنظر شده است.
در گفتگو با رئیس خانه معدن ایران؛

معدن‌داران در شوک جدید/دولت برای ۱درصد پول فروش معادن کشور کیسه دوخت

رئیس خانه معدن ایران گفت: ماده ۵۴ برنامه ششم توسعه تیر خلاص را به بخش معدن زده و الآن معدن‌داران در شوک به‌سر می‌برند. می‌خواهند یک درصد پول فروش معادن کشور را از معدن‌داران بگیرند.
دانستنی های جالب درباره طلا؛

8 حقیقت شگفت انگیز درباره طلا +تصاویر

بیشترین مقدار طلا در جنوب آفریقا وجود دارد. این در حالیست که چین در سال 2008 از آفریقا پیشی گرفت.
رئیس هیات عامل ایمیدرو ؛

چشم انداز معدنی کشور در پنج پرده

از دو تفاوت می‌گوید؛ برای اینکه به سوالی درخصوص قبل و پس از برجام پاسخ دهد: «زمانی بود که اگر می‌خواستیم با کشورهای مختلف در حوزه معدن مذاکره کنیم، البته اگر تن به مذاکره می‌دادند، راضی به ورود به کشور ما نمی‌شدند و کشور سومی را انتخاب می‌کردند، حال اما شرایط فرق کرده و حداقل امتیاز برای ما این است که کشورها و شرکت‌های معتبر معدنی در قالب هیات‌های مذاکره‌کننده و در زمینه سرمایه‌گذاری‌های مختلف به ایران رفت‌و‌آمد می‌کنند.»
رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران مطرح کرد؛

چالش‌های جذب سرمایه در صنعت فولاد

«تعدیل قوانین سرمایه‌گذاری، ایجاد شفافیت در این قوانین و سهولت در فضای کسب‌و‌کار» از جمله عواملی است که رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران معتقد است می‌توانند فضا را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور فراهم کند. به گفته قدیر قیافه، بسیاری از قوانین موجود در کشور در حوزه سرمایه‌گذاری شفاف نیستند. از سوی دیگر تعدد قوانین در کشور موجب شده تا سرمایه‌گذاران تمایلی برای سرمایه‌گذاری در کشور نداشته باشند.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها