سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
همزمان با حضور مدیرعامل شرکت مس؛

بزرگترین انفجار در معدن مس سرچشمه

بزرگترین انفجار در معدن مس سرچشمه همزمان با حضور مدیرعامل شرکت مس اتفاق افتاد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در فولاد خراسان:

فولاد خراسان درساخت واحد کنسانتره‌ در سنگان اولویت دارد

رئیس هیات عامل ایمیدرو روز دوشنبه از فولاد خراسان بازدید کرد و در نشستی در استانداری خراسان رضوی که سرپرست فرمانداری خواف و نیز فرمانداران رشتخوار، تربت حیدریه و گناباد و همچنین مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان و مدیران عامل شرکت‌های سرمایه‌گذار در آن حضور داشتند، شرکت کرد.
دبیر انجمن سنگ آهن ایران؛

بخشنامه «اخذ مجوز صادرات سنگ آهن» قابل دفاع نیست/ بخشنامه وزارت صمت به معادن کوچک آسیب می‌زند

دبیر انجمن سنگ آهن ایران، معتقد است که شناسنامه‌دار شدن صادرات سنگ آهن هیچ دردی را دوا نمی‌کند و تنها بروکراسی اداری را افزایش خواهد داد. بنابراین وزارت صمت باید این بخشنامه پس بگیرد و راه حل دیگری را جایگزین کند.
دبیر کانون انبوه‌سازان:

فولادسازان گرانفروشی می‌کنند

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با تایید این‌که کارخانه‌های فولادساز با وجود دریافت حامل‌های انرژی یارانه‌ای باز هم گرانفروشی می‌کنند، گفت:‌ وزارت صنعت باید با یک نگاه مدیریتی گرانفروشی فولادسازان داخلی را کنترل کند.
مسعود غضنفری مطرح کرد؛

راهبرد بهینه بهره‌برداری معدنی

مدیر بهره‌برداری شرکت تهیه و تولید می‌گوید: پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، شرکت تهیه وتولید از لیست واگذاری خصوصی‌سازی خارج شد و بر همین اساس در سال ۹۳ استراتژی این شرکت تغییر کرد.مسعود غضنفری می‌افزاید: این شرکت همچنین برخی از وظایف ایمیدرو نظیر توسعه معدن و صنایع معدنی در کشور، اجرای طرح‌های معدن و صنایع معدنی و واگذاری به بخش خصوصی، اجرای طرح‌ها در مناطق کمتر توسعه یافته، طرح‌های با فناوری بالا و طرح‌های پرخطر که بخش خصوصی تمایلی به انجام آنها ندارد را پیگیری می‌کند.
وزیر صمت:

گردش مالی معادن به شهرستان‌ها برگردد

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش دشمنان برای به تعطیلی کشاندن صنایع با استفاده از تهاجم اقتصادی خبر داد و گفت: امروز افتتاح هر کارخانه بیانگر پیروزی در این میدان است.
حمیدرضا رستگار عنوان کرد؛

نیاز بازار جهانی تولید محصولات خاص فولادی است

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد گفت: با توجه به نیاز بازار جهانی، صنایع فولادی باید با برنامه ریزی تخصصی تر به سمت تولیدات خاص فولادی پیش برود. حمیدرضا رستگار اظهار کرد: امروزه در حوزه فولاد که جزئی از کالاهای استراتژیک به شمار می رود، گام‌های اولیه و جدی برداشته ایم، بطوریکه این صنعت توانسته جایگاه خود را در کشور بدست آورد.
اکتشافات تفصیلی و عمیق معدنی؛

رونق بخشیدن به ۵۰۰ معدن کوچک در دستور کار قرار گرفت

ایران با حدود ۵ هزار و ۸۰۰ معدن فعال و اشتغال حدود ۱۳۸ هزار نفر و با دارا بودن ۶۸ نوع ماده معدنی، در میان ۱۵ قدرت معدنی جهان جای گرفته است.به گفته کارشناسان، آثار مخرب تحریم‌ها، نبود امنیت سرمایه‌گذاری، افزایش یکباره و پیش‌بینی نشده هزینه‌های تولید، افزایش دستمزدها و ضرورت اعمال آنها از طرف کارفرما و ضرورت اصلاح قانون معادن جز موانع سرمایه گذاری و رونق در بخش معدن است.
مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر:

کاهش صادرات سیمان به دلیل تحریم‌ها

صنعت سیمان کشور با حدود ۸۰ سال سابقه، با سهمی ۲درصدی از تولید ناخالص داخلی در یک دهه اخیر با تلاطم و تغییرات بسیاری مواجه بوده است اما این صنعت در کنار تهدیدها همواره به‌وجود آورنده فرصت‌ها نیز بوده است. سیمان مانند فولاد ماده اولیه ایجاد توسعه و آبادانی برای هر کشوری است و بدون آن تقریبا توسعه شهری و حتی صنعتی محال است. آنچه در ادامه می‌خوانید مصاحبه با محمد‌رضا‌سلیمیان، مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر درباره آخرین وضعیت و دورنمای صنعت سیمان کشور است.
معاون وزیر «صمت» تایید کرد؛

خطر اتمام ذخایر معدنی

موج جدید تحریم‌های بین‌المللی که بخش معدن را نیز در بر می‌گیرد و تاثیرپذیری این بخش از تحریم‌ها و اخبار اعلام شده مبنی بر ته‌کشی ذخایر معدنی دو خبر معدنی است که این روزها شنیده می‌شود. اخباری که معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص اولی از تداوم روند صادرات در سال جاری با وجود اعمال تحریم‌های بین‌المللی خبر داد و عنوان کرد که مجموع رقم صادراتی در بخش معدن در سال گذشته به ۵/ ۸ میلیارد دلار رسید که برای سال جاری نیز پیش‌بینی می‌شود که بتوان به رقم صادراتی مشابه سال گذشته رسید. اما درخصوص اظهارات مطرح شده مبنی بر ته‌کشی ذخایر معدنی نیز جعفر سرقینی با تایید این موضوع عنوان کرد که تنها تا ۱۴۰۹ ذخایر معدنی در کشور وجود خواهد داشت.
معاون معادن وزارت صنعت:

صادرات بخش معدن و صنایع معدنی امسال به ۸.۵ میلیارد دلار می رسد

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت گفت: پارسال حدود ۸.۵ میلیارد دلار ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی بود و انتظار می رود امسال با وجود تشدید تحریم ها به همین میزان صادرات داشته باشیم.
با نامه‌نگاری وزارت صمت با گمرک صورت گرفت؛

صادرات معدنی هم مشروط شد

صادرات معدنی هم مشروط شد. وزیر صمت در نامه‌ای به رئیس کل گمرک کشور، صادرات سنگ‌آهن را تنها از طریق واحد تولیدکننده سنگ‌آهن، کنسانتره، گندله یا نماینده رسمی آن مجاز دانست. این تصمیم که باید از نیمه خرداد ماه امسال اجرایی شود با سه هدف «ساماندهی صادرات بخش معدن»، «حصول اطمینان از برگشت ارز صادراتی» و «جلوگیری از تضییع حقوق دولت با استفاده از کارت‌های بازرگانی غیر» در دستور کار قرار گرفته است. فصل اول سریال بخشنامه‌های صادراتی از سال گذشته شروع شد و فصل دوم آن در سال جاری ادامه دارد.
دبیر انجمن اقتصاددانان ایران مطرح کرد؛

مزاحمت‌های محلی مانع توسعه بخش معدن است

بخشی گفت:مزاحمت های محلی یکی از موانع مهم توسعه یافتگی بخش معدن است که برخی از سرمایه گذاران را دلسرد کرده است.
عملکرد شرکت‌های معدنی و فلزی؛

پیش‌بینی رشد فروش در سال ۹۸

عملکرد شرکت‌های معدنی و فلزی در ایران از نظر مقدار تولید و فروش در سال ۹۷ بهتر از سال قبل بود و پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۸ نیز این روند با رشد نسبی نسبت به سال گذشته ادامه داشته باشد. معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری معادن و فلزات در گفت‌وگویی با «دنیای اقتصاد» ضمن اشاره به مطلب فوق گفت: صادرات شرکت‌های معدنی و فلزی بعد از شروع تحریم‌ها، مدت کوتاهی با کاهش و حتی با توقف همراه شد. اما در اواخر سال ۱۳۹۷ دوباره این شرکت‌ها با کسب تجربه گذشته، مسیر صادراتی خود را پیدا کردند و صادرات این شرکت‌ها ادامه پیدا کرد.
بررسی دور جدید تحریم‌های آمریکا:

تحریم فلزات از سوی آمریکا هیچ تاثیری بر فروش ایران ندارد

در حالی آمریکا دور جدیدی از تحریم‌های یکجانبه خود را علیه ایران پس از تحریم‌های نفتی اعمال می‌کند که کارشناسان اقتصادی معتقدند تحریم فلزات ایران و حذف معافیت ۸ کشور از خرید محصولات ایرانی چندان اثری در معاملات ایران نداشته و بیشتر شبیه یک تهدید و بازی رسانه‌ای بوده است.واقعیت آن است که سال‌ها است ایران به‌عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان فلزات و به‌ویژه فولاد در دنیا مطرح شده و در این زمینه مشتری‌های ثابتی را جذب کرده است.
کشف معدن کاغذ؛

با «باگاس» می‌توانیم مصرف کاغذ تحریر و روزنامه کشور را تامین کنیم

با «باگاس» به‌جا مانده از کارخانه‌های تولید شکر می‌توانیم مصرف کاغذ تحریر و روزنامه کشور را تامین کنیم .
در پی تحریم های جدید؛

تحریم آمریکا بر ضد فلزات ایران تکراری است/ از این شرایط عبور می‌کنیم

عضو هیأت مدیره انجمن سنگ آهن ایران، با تکراری دانستن تحریم جدید اعلامی آمریکا بر ضد صنایع فلزی گفت: تحریم‌ صنایع فلزی ایران موضوع جدیدی نیست و از زمان خروج آمریکا از برجام نیز وجود داشته است.
‌خطرات برداشت معدن آلبلاغ؛

دلالان نقابدار در معدن ممنوعه

فرماندار اسفراین درباره مقصد نهایی سنگ‌های قاچاق معدن غیرمجاز آلبلاغ بیان می‌کند: معدن دو مسیر دسترسی به سمت شهر‌های اسفراین و شیروان دارد. این دو مسیر مسدود شده و خروجی‌ها کم شده است؛ مگر اینکه از طریق چهارپایان و ماشین‌آلات سنگین بخواهند سنگ‌ها را حمل کنند که حجم آن بالا نیست.
سبحانی:

صادرات فولاد از هشت میلیون تن کمتر نمی‌شود

دولت آمریکا در جدیدترین اقدام خود علیه ایران بخش فلزات ایران را نیز تحریم کرد، دونالد ترامپ با امضای یک فرمان اجرایی تحریم‌های جدیدی را علیه تولیدکنندگان آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران وضع کرده است.
بی‌نیازی فولاد از سرمایه‌‎گذاری خارجی؛

تحریم‌ها چقدر بر صنایع فلزی ایران تأثیرگذارند؟

تحریم فولاد و صنایع فلزی ایران کاری دشوار و غیر قابل اجراست و لزوما همه کشورهای هدف صادرات فلزات ایران، حافظان منافع آمریکا نیستند.
صفحه  از ۲۸
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها