سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشت مهدی کرباسیان:

مسیر توسعه پروژه‌های معدنی

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران،‌ توانسته با تلاش‌های چندساله و مداوم، جایگاه خود را به‌عنوان سازمانی خدمتگزار در توسعه کشور به منصه ظهور بگذارد و تثبیت کند. روز شنبه نیز در مجمع سالانه ایمیدرو، وزیر صنعت، معدن و تجارت که همواره پشتیبان استراتژی و برنامه‌های ایمیدرو بوده، بر همین امر تاکید و جداگانه در سخنان خود،‌ به شاخص‌هایی اشاره کرد که ایمیدرو را به‌عنوان نمادی از اقتصاد مقاومتی معرفی می‌کند.
وزير صنعت، معدن و تجارت؛

امسال در توليد طلا رکورد شکني مي کنيم

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اينکه در توليد سنگ آهن به حد نصاب 90 ميليون تن و در توليد مس کاتد از 220 هزار تن خواهيم گذشت گفت: امسال با توليد 10 تن طلا رکورد شکني مي‌کنيم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان:

نوسازی واحدهای فرآوری معدنی در اصفهان نیاز ضروری است

نوسازی و بازسازی واحدهای فرآوری مواد معدنی از جمله سنگ های تزیینی در کشور و اصفهان با هدف افزایش ارزش افزوده ، رشد صادرات، کاهش خام فروشی و اشتغالزایی بیشتر ضروری است.
نامه دوم به دولت برای رانت‌زدایی؛

اصلاح نظام معیوب قیمت‌گذاری فولاد

رئیس پارلمان بخش‌خصوصی با ارسال دومین نامه به اسحاق جهانگیری طی ۱۰روز، خواستار اصلاح نظام معیوب قیمت‌گذاری فولاد شد. غلامحسین شافعی ضمن برشمردن پیامدهای منفی ناشی از عرضه فولاد در بورس‌کالا مطابق با دستورالعمل کارگروه تنظیم بازار و بر مبنای نرخ دلار ۴۲۰۰ تومان که در تعارض با سیاست‌های جدید ارزی است، چهار پیشنهاد را به دولت ارائه کرد. اتاق بازرگانی ایران پیش از این به منظور تغییر سیاست‌های ارزی، تجاری و قیمت‌گذاری دستوری در زنجیره صنعت پتروشیمی، نامه‌ای به اسحاق جهانگیری نوشته بود.
رئیس سازمان زمین‌شناسی:

ظرفیت بالای قم برای توسعه اکتشاف ذخایر فلزی

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور با اشاره به آماده شدن داده های ژئوفیزیکی برای بیشتر مناطق قم گفت: این استان ظرفیت بالایی برای توسعه اکتشاف ذخایر فلزی دارد.وی افزود با وجود پرهزینه بودن کار تهیه نقشه های هوایی از محدوده های معدنی، سازمان زمین شناسی این آمادگی را دارد با تامین منابع مالی لازم کار تهیه نقشه های یاد شده را به جایی برساند که بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه اکتشاف معدن در استان ترغیب شود.
صرفه جویی ارزی از محل سنگ آهن؛

۴۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی از محل سنگ‌آهن

آمار تولید حجم فعالیت بنگاه‌های اقتصادی تولیدکننده سنگ‌آهن در ۲۰ سال گذشته حکایت از جلوگیری از خروج بیش از ۴۵ میلیارد و ۱۴۲میلیون دلار ارز از کشور دارد. این رقم معادل جمع کل ارزش مواد اولیه وارداتی مورد نیاز صنعت فولاد از سال ۷۷ تا پایان سال ۹۶ است که تولیدکنندگان داخلی بر عهده گرفته‌اند.
با تصمیم معاون وزیر صنعت؛

آلومینیوم سهمیه بندی شد

با تصمیم معاون وزیر صنعت، توزیع آلومینیوم در کشور سهمیه‌بندی خواهد شد.
معاون امور معادن سازمان صنعت هرمزگان؛

آزاد سازی محدوده های اکتشافی معادن در هرمزگان اجرا می شود

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: مرحله سوم آزاد سازی محدوده های اکتشافی معادن این استان از 25 شهریور جاری به صورت همزمان در سطح کشور اجرا می شود.
مجمع عمومی سالانه «چادرملو»؛

ذخایر رو به اتمام و راهکارهای «چادرملو»

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت چادرملو روز گذشته برگزار شد و عملکرد سال ۹۶ و برنامه‌های سال ۹۷ همچنین سود خالص یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی به اطلاع سهامداران رسید.
اعتراض مدیرعامل فولاد متیل؛

زمین‌گیری فولادی‌ها حتی بدون تحریم

قیمت‌گذاری دستوری فولاد، آنچنان فعالان این صنعت را در تنگنا قرار داده که بدون تحریم نیز فولادسازان زمین‌گیر خواهند شد. اکنون حدود ۲ ماه است که شرکت‌های زیرمجموعه فولاد متیل نتوانسته‌اند از مبارکه خرید و نیاز ۳ هزار مشتری خود را تامین کنند.
توزیع رانت فولاد پایان یافت؟

وزارت صنعت از خواب خرگوشی بیدار شد

سرانجام پس از چند ماه توزیع هزاران میلیارد تومان رانت با فروش محصولات فولادی با نرخ پایه ۴۲۰۰ تومان، معاون وزیر صنعت در نامه ای به بورس کالا دستور اصلاح قیمت را صادر کرد.
معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی خبر داد؛

تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری اکتشافات معدنی تا بهمن‌ماه

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی درباره جذب سرمایه‌های خرد، گفت: طرحی در دست مطالعه و بررسی است که بر اساس آن قرار است، صندوق سرمایه‌گذاری اکتشاف ایران برای جذب سرمایه‌های خرد تأسیس‌‌‌ شود.
بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد؛

افزایش ۲۳ درصدی تولید فولاد خام ایران

در ۷ ماه نخست ۲۰۱۸ میلادی، تولید فولاد خام ایران و جهان در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب ۶/ ۲۳ درصد و ۵ درصد افزایش یافت. به گزارش خبرگزاری صداوسیما از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ بر‌اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ۷ماه نخست سال ۲۰۱۸میلادی، ۱۴میلیون و ۴۵۷ هزار تن فولاد خام تولید کرد.
کارشناس بین‌الملل حوزه سنگ‌آهن و فولاد جهانی:

سناریوهای سنگ‌آهن ایران در زمان تحریم‌

کنفرانس‌های جهانی در حوزه زنجیره فولاد و سنگ‌آهن در اقصی نقاط جهان، اوضاع اقتصاد ایران را در دو شرایط تحریم و منهای شرایط تحریم مورد واکاوی قرار می‌دهند. در واقع چنین ادبیاتی لازمه تحلیل وضعیت ایران در مجامع بین‌المللی و حتی داخلی است تا آینه تمام نمای وضعیت ایران باشد، در واقع ایران با بررسی و تمرکز روی بازارهای منطقه و حتی نوظهور باید با یافتن بازارهای آلترناتیو و جایگزین از رکود دوری جسته و جایگاه خود را در حوزه سنگ‌آهن در دنیا حفظ کند.
افزایش واردات سنگ آهن چین؛

همگرایی سه عامل منفی در بازار سنگ‌آهن

چینی‌ها در حوزه واردات سنگ‌آهن طی ماه‌های اخیر سعی در علنی کردن سیاستی دارند که پیش از این به‌صورت گام به گام و نامحسوس‌ در حال پیگیری بوده است، به‌طوری‌که تقاضای سنگ‌آهن پرعیار ۶۳ درصد چین افزایش پیدا کرده و نزدیک به فصل محدودیت تولید پاییزه و زمستانه و ذخیره‌سازی فولادسازان چین به عاملی در جهت تحریک بازار تبدیل شده است. در ادامه این روند؛ این افزایش تقاضا تا جایی عمل کرده که قیمت پریمیوم گندله به‌عنوان یکی از محصولات پرعیار سنگ‌آهن با رشد ۳۹ درصدی مواجه شده و از ۶۶به ۹۲ دلار در هر تن رسیده است.
در سال های گذشته؛

30 هزار میلیارد تومان در بخش معدن کشور سرمایه گذاری شده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل ایمیدرو گفت: در سال های گذشته با مشارکت دولت و بخش خصوصی 30 هزار میلیارد تومان در بخش معدن و صنایع معدنی کشور سرمایه گذاری شده است
یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد؛

سودهای نجومی واسطه‌ها از محل قیمت‌گذاری دستوری فولاد

زمان آن فرارسیده که با تکیه بر مکانیزم عرضه و تقاضا و در چهارچوب بورس کالا، قیمت فولاد در حاشیه بازار کشف نرخ شده و تا حد امکان از قیمت‌گذاری دستوری فاصله بگیریم.

پرواز تهران _صربستان ۱۴ میلیون تومان شد

بگراد پایتخت صربستان مدتی پس از لغو ویزا، جزو سفرهای ارزان قیمت ایرانی ها بود اما حالا مسافران این کشور باید بلیت پرواز آن را با شرکت ایرانی به قیمت ۱۴ میلیون تومان خریداری کنند.
سید علی ‎ اکبر کلانتر:

هست و نیستش را آجر می‌کند اما سود بی سود!

کاربرد لعاب از دیرباز در تاریخ کهن ایران ثبت شده و ایرانیان از چند صد قرن پیش ظروف خود را با لعاب‏‏‌های سرامیکی پوشش می‌دادند تا ضمن استحکام بخشیدن به آنها، به ظروف سفالین خود زیبایی بیشتری بدهند ولی با این وجود صنعت تولید لعاب کاشی و سرامیک عمر طولانی‌ای در کشور ندارد
رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت چایپاره:

خام‌فروشی در واحد تولید سنگ چایپاره متوقف شد

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت چایپاره گفت: بزرگ‌ترین واحد تولید سنگ با به روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها در شهرستان چایپاره فعال است که تاثیر به‌سزایی در جلوگیری از خام فروشی خواهد داشت.
صفحه  از ۱۸
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها