سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معصومی انتقاد کرد:

تصمیمات و عملکرد ضد توسعه معدن معاونت معدنی

نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران با انتقاد شدید از سیاست‌های معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم اظهار کرد: بیشتر تصمیمات گرفته شده از سوی معاونت معدنی در این مدت ضد توسعه معدنکاری در کشور بوده است.
در چهار ماهه نخست 2018؛

تولید فولاد خام ایران 27 درصد رشد کرد

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی، ایران هشت میلیون و 127هزارتن فولاد خام تولید کرد که در همسنجی با پارسال که 6 میلیون و 369 هزار تن بود، 27.6 درصد رشد نشان می دهد.
بهروز رادفر عنوان کرد؛

آغاز عملیات ساخت فونداسیون کارخانه کنسانتره تیتانیوم

مجری طرح تیتانیوم کهنوج از آغاز عملیات ساخت بخش فونداسیون کارخانه کنسانتره این طرح خبر داد.
مدیرعامل میدکو خواستار شد:

استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای گسترش اکتشافات

ایران کشوری با منابع متعدد معدنی است، اما یافتن این منابع و چگونگی استخراج آن نیازمند اکتشافات گسترده و بنیادی است. علی‌اصغر پورمند، مدیرعامل شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) معتقد است تامین مالی چنین اقدامی بدون سرمایه‌گذاری‌های سنگین امکان پذیر نیست و یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به این هدف استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است.
ظرفيت بالقوه معادن كشور؛

تنها در 7 درصد از مساحت کشور، اکتشافات معدنی صورت گرفته است

معادن و منابع زیرزمینی از ظرفیت های بالقوه ای است که با استخراج و بکارگیری صحیح آن،روند توسعه اقتصادی کشور شتاب خواهد گرفت.

علاقمندی میدکو برای تولید کنسانتره مس

مدیر برنامه ریزی، توسعه و تکنولوژی میدکو بیان کرد: میدکو علاقه مند است به حوزه کنسانتره مس ورود پیدا کند.
همایش فعالان صنایع معدنی؛

اختصاص حقوق دولتی به زیرساخت‌های معدنی

رسیدن به اهداف برنامه ۱۴۰۴ در بخش تولید فولاد نیاز به توجه جدی در توسعه زیر‌ساخت‌های آن و تامین مواد اولیه دارد که همان سنگ‌آهن است و بدون توجه به توسعه معادن سنگ‌آهن رسیدن به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی در فولاد امکان پذیر نخواهد بود. این موضوع در گردهمایی فعالان عرصه معدن و صنایع معدنی در حوزه سنگ‌آهن، به‌عنوان یک ضرورت مورد بررسی قرار گرفت.
کرباسیان؛

تبعات توقف پروژه احمدی‌نژاد

پروژه فولاد نيشابور را ميراث دولت احمدي‌نژاد مي‌دانند. دولتي كه هفت طرح فولادي با مكان‌يابي غلط را روي دست دولت بعدي گذاشت. اما در‌ كمال ‌تعجب اگرچه از دولت بعد انتظار تدبير و اميد داشتيم، اميدمان نا‌اميد شد؛ دولتي كه از آن انتظار مي‌رفت راه‌هاي غلط گذشته را اصلاح كند، عزم خود را جزم كرد تا طرح غلط فولاد نيشابور را تكميل كند. يعني همان ديوار كجي كه در دولت عدالت‌محور گذاشته شد، گويا تا ثريا كج خواهد رفت.
آخر هفته با شرکت های هواپیمایی؛

سرخط اخبار هواپیمایی در هفته دوم اردیبهشت 97

هفته گذشته برای ایرلاین ها ایرانی هفته ای پرجنب و جوش برای خرید هواپیما و جذب فاینانسر برای تامین مالی آن بوده است. همچنین مسئولان بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری درصدد تهیه گزارش نهایی علل سقوط پرواز ای.تی.آر یاسوج هواپیمایی آسمان هستند تا پرونده این سانحه هوایی هم بسته شود ،باشد که مسئولان ذی ربط با یافتن علل، تلاشی برای رفع مشکلات صنعت هوانوردی داشته باشند .
مروری بر اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر؛

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 14 اردیبهشت 1397

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 14 اردیبهشت 1397 به شرح زیر می باشد
شریفی:

چادرملو هیچ برنامه‌ای برای صادرات کنسانتره ندارد

رئیس بازرگانی خارجی و جانشین مدیریت بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: اولویت چادرملو تامین کنسانتره موردنیاز فولادسازان داخلی است و برنامه‌ای برای صادرات کنسانتره نداریم.
شناور:

دولت در حوزه فنی سنگ آهن کم‌سواد است

عضو هیات مدیره گروه معادن امیرسنگان پارسیان گفت: نخستین پیشنهاد من این است که ما مفاهیم توسعه پایدار را در پنجمین همایش بین‌المللی سنگ آهن ایران به ویژه در فعالیت‌های سنگ ‌آهن بیشتر جلوه دهیم و معدنکاری سنگ آهن را با توسعه پایدار بیشتر آشنا کنیم.
عضو هیئت مدیره انجمن فولاد؛

مسئله‌ای به نام گرانی فولاد در ایران نداریم

عضو هییت مدیره انجمن فولاد ایران گفت: با توجه به اینکه قیمت فولاد ایران هم در محصول و هم نهاده ها با واسطه گری ارز به قیمت جهانی متصل است، از همین روی قیمت داخلی فولاد باید همیشه به قیمت جهانی فولاد نزدیک شود.
فلزات کلیدی برای ساخت باتری‌؛

مس در آینده نایاب می شود

Moody's Investors Service هشدار داده محدودیت‌های عرضه مؤثر بر کبالت، لیتیم، مس و نیکل، فلزات کلیدی برای ساخت باتری‌هایی که قدرت ماشینهای الکتریکی را دارند، می تواند میزان تولید چنین واحدهای ذخیره سازی را در کوتاه مدت کاهش دهد.
مروری بر اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر؛

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 12 اردیبهشت 1397

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 12 اردیبهشت 1397 به شرح زیر می باشد
رییس خانه صنعت و معدن:

لزوم تسهیلات ارزان برای ورود ماشین‌آلات مدرن

با توجه به اینکه کشور ما ظرفیت‌های بالایی در منابع زمینی از جمله منابع سنگی دارد شاهد تنوع سنگ در مناطق گوناگون جغرافیایی کشورهستیم. این تنوع سنگ‌های تزئینی و نما در کشور، به بازار بالقوه‌ای در داخل و خارج از ایران نیاز دارد. با توجه به تنگناهای موجود بر سر راه توسعه و صادرات سنگ، حمایت‌هایی نیاز است تا گره‌گشای این صنعت شود.
رییس خانه معدن ایران:

صنعت سنگ را دریابیم

با وجود پتانسیل‌هایی که در صنعت سنگ ایران وجود دارد، اما این صنعت همواره مغفول بوده و با توجه به اینکه سهم عمده سرمایه‌گذاری در این صنعت از سوی بخش خصوصی صورت گرفته حمایت‌های بیشتری برای توسعه و رشد صنعت سنگ نیاز می‌شود.
معاون وزیر صنعت:

اروپا به دنبال سرمایه گذاری در پروژه های مس و فولاد ایران است

معاون وزیر صنعت گفت: اروپایی ها به دنبال سرمایه گذاری در پروژه های مس و فولاد ایران هستند و و مذاکرات اولیه ای هم با کشور سوئیس انجام شده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات:

بازار فولاد به تعادل رسید

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات گفت: قیمت آهن و فولاد از ابتدای سال ۹۶ تا آبان ماه سال فوق حدود ۷۰ درصد افزایش یافته که این روند به دنبال روند صعودی قیمت‌ها در بازار‌های جهانی بوده است.
تکنولوژی فاینکس FINEX؛

ارتقاء سطح تکنولوژی، لازمه رقابت پذیری فولاد ایران

تکنولوژی فاینکس FINEX یکی از تکنولوژی های جدید مورد استفاده در برخی از کشورها برای تولید فولاد است که کاملا منطبق با شرایط ایران است و باید مورد توجه قرار گیرد.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها