سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی؛

معرفی ذخایر جدید معدنی کشف شده در ایران

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در مراسمی یافته‌های جدید اکتشافی ایران را معرفی کرد.
گزارش انجمن جهانی فولاد؛

افزایش تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۷

بر اساس آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در پنج ماهه اول سال ۲۰۱۷ توانست تولید فولاد خام خود را به هشت میلیون و ۱۵۹ هزار تن برساند که نسبت به زمان مشابه نزدیک به یک میلیون تن رشد را ثبت کرده است.
گزارش از روزگار مردان زغالی ؛

محرومیت زیر زمین/ زغال ها خاک می خورند کارگران گرسنگی

صنعت زغالسنگ همچنان اسیر وعده ها و رکود بی سابقه در صنعت فولاد است این در حالی ست که واردات زغالسنگ همچنان ادامه دارد و کارگران نیز در انتظار حقوق مانده اند.
تشریح شد؛

ناگفته‌هایی از انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر

انفجار معدن آزادشهر به عنوان نماینده بخش معدن کشور و اشتغال بیش از ۱۴۰ هزار نفر نشان داد وضعیت در معادن بسیار اسفبارتر از آن است که نشان می دهد.
صاحبنظران تأکید کردند؛

آموزش، حلقه مفقوده امنیت معدنکاران

13 اردیبهشت ماه بود که 44 نفر از معدنکاران در معدن زغال سنگ «یورت» حوالی استان گلستان جان خود را از دست دادند.
آنچه درباره یورت نمی دانید؛

ناگفته‌های پزشک معدنچیان ‌یورت‌ آزادشهر

قربانعلی ١٠ روز رفت جلوی معدن یورت ایستاد. ١٠ روز، هر روز ١٠ کیلومتر، هر روز ٢ ساعت از روستای ‌وطن‌ پای پیاده رفت تا معدن یورت که خبری از مرادعلی بشنود. مرادعلی پسرش بود، راننده لکوموتیو حمل زغال به بیرون معدن.
گزارش کمیسیون صنایع :

معدن فاقد سیستم تهویه مکانیزه بود

کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارش کامل خود درباره حادثه معدن زمستان یورت را منتشر کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد ؛

شناسایى ٤٠٠ معدن پر پتانسیل در کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شناسایى ٤٠٠ پر پتانسیل معدنى خبر داد.
طی ۳ سال گذشته؛

۹۰درصد معادن سنگ‌آهن تعطیل شد

نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: از ۱۴۵ معدن فعال کوچک و متوسط حوزه سنگ آهن در سال ۹۲ فقط ۹ معدن دایر در حال حاضر است.
خانه معدن ارائه کرد؛

منوی انتظارات معدنی‌ها از دولت دوازدهم

لایحه اصلاح ساختار دولت به‌صورت دو فوریتی به مجلس رسید و به این طریق بررسی تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و برنامه تشکیل دو وزارتخانه «صنعت و معدن» و «بازرگانی» کلید خورد. حال با برنامه‌ریزی طراحان این لایحه برای بازگشت وزارتخانه صنعت،‌ معدن و تجارت به دوره پیش از ادغام و پررنگ شدن مجدد نقش بخش معدن در این وزارتخانه، فعالان بخش معدن اقدام به ارائه انتظارات خود از دولت دوازدهم کرده‌اند.
نائب رئیس انجمن سنگ آهن ایران :

بیکاری ۳۰ هزار کارگر مربوط به کل معادن کشور است

نائب رئیس انجمن سنگ آهن ایران با بیان اینکه بیکاری ۳۰ هزار کارگر در معادن سنگ آهن صحت نداشته گفت:اگر در هر معدن بطور میانگین ۱۵۰ نفر بیکار شده باشند حدود ۳۰ هزارنفر طی این سالها در بخش معدن بیکار شده اند.
معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

به جای بازرگانی، معدن را احیا کنید

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با انتقاد از مسائل مطرح شده در ارتباط با احیای مجدد وزارت بازرگانی تاکید کرد اگر قرار است بخشی از وزارت صنعت، معدن و تجارت منفک شده و به عنوان وزارتخانه مدنظر قرار گیرد بخش معدن است.
رئیس خانه معدن انتقاد کرد؛

کاندیداها تا کنون اسمی از "معدن" نیاورده‌اند

در حالیکه در رقابت‌های انتخاباتی، کاندیداها اشتغال و تولید را سرفصل وعده‌های اقتصادی خود قرار داده‌اند، رئیس خانه معدن ایران معتقد است برای رسیدن به اشتغال پایدار نمی توان معادن را نادیده گرفت اما در برنامه‌های کاندیداها تاکنون اسمی از معدن به میان نیامده است.
خطرناک ترین شغل در دنیا؛

خطرناک‌ترین معدن زغال سنگ دنیا+ تصاویر

برخی از معادن در دنیا به خاطر نوع بهره برداری و رعایت نکردن شرایط ایمنی به مکان هایی بسیارمرگبار و ترسناک برای معدنکاران تبدیل شده اند.
عضو هیئت مدیره تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ؛

برخی معادن کشور از نظر ایمنی استاندارد نیست

عضو هیئت مدیره تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران می‌گوید گرچه حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت، به دلیل خطای انسانی رخ داده است ولی به هر حالی برخی از معادن کشور از نظر ایمنی در وضعیت استاندارد قرار ندارند و باید اقداماتی ماننند نصب دستگاه‌های گاز سنج به میزان کافی در دستور کار قرار گیرد.
به روایت معاون وزیر صنعت؛

تشریح دلایل حادثه معدن آزاد شهر

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت عدم رعایت اصول ایمنی در استفاده از استارتر لوکوموتیو را عامل حادثه معدن زمستان یورت اعلام کرد و موضوع استشمام بوی گاز در فضای معدن را ادعایی نادرست و عوامانه دانست.
مهدی کرباسیان:

خبرهای خوبی در رابطه با اکتشافات و ذخایر جدید معدنی در راه است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سرمایه گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی نیاز به منابع مالی زیادی دارد؛ رقم‌های نجومی است و منابع داخلی کشور و یا بخش خصوصی نمی‌تواند این منابع را تامین کند.
انجمن جهانی فولاد اعلام کرد؛

برترین تولیدکنندگان فولاد در جهان

تقریبا برای ساخت هر ابزار و ساختار قابل اعتمادی به فولاد یا آلیاژهای فولادی نیازمندیم. از این رو قدرت های اقتصادی تلاش می کنند تا سهم بیشتری از تولید و تجارت این بخش را به خود اختصاص دهند.
طی نامه‌ای از سوی بنیانگذار فولاد مبارکه مطرح شد؛

درخواست از نعمت‌زاده برای ساماندهی صنعت فولاد

بنیانگذار فولاد مبارکه طی نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت به برخی مسائل و چالش های صنعت فولاد و خصوصی سازی آن اشاره کرد و از وی خواست برای ساماندهی به اوضاع این صنعت، ورود کند.
رویداد بین المللی؛

نخستین اجلاس فناوری معدنکاری ایران؛ 20 تیر

نخستین اجلاس بین‌المللی فناوری معدنکاری در ایران، روزهای ۲۰ و ۲۱ تیر ماه جاری در تهران برگزار می‌شود.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها