مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات؛

مقررات جدید برای طرح های تشویقی موبایل/مکالمات نامحدود باز می گردد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، برای ارائه طرح های تعرفه ای تشویقی که از سوی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات به کاربران پیشنهاد می شود، مقررات گذاری کرد.
شاخص های ارتباطات کشور؛

آماری از کاربران اینترنت در ایران

برمبنای آخرین بررسی های نظام پایش شاخص های ارتباطات کشور، ۶۵ درصد کاربران اینترنت در ایران عضو شبکه های اجتماعی هستند و ۵۹ درصد کاربران نیز در اینترنت به دنبال تفریح و سرگرمی اند.
مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات؛

۳۰دی آخرین فرصت اپراتورها برای تفکیک ترافیک داخلی و خارجی اینترنت

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جدیدترین مصوبه خود، تمامی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت را موظف کرد تا ۳۰ دی ماه جاری امکان تفکیک ترافیک داخلی با بین المللی اینترنت را فراهم کنند.
نامه جهانگیری به 4 عضو کابینه؛

ماموریت جدید جهانگیری به وزارت ارتباطات

اسحاق جهانگیری با ارسال نامه‌ای به وزرای صنعت،ارتباطات و روسای سازمان برنامه و بودجه و اداری و استخدامی آنها را موظف به راه‌اندازی مرکز داده دولت به همراه نظام به روزرسانی برخط داده‌ها کرد.
چگالی تلفنی؛

توسعه ناعادلانه و ناپایدار ارتباطات کشور

عباس پورخصالیان - این روزها، آُپراتورهای عمده مخابرات کشور با اُفتِ سرعتِ تقاضایِ جدید در بازار تلفن ثابت و همراه و فروش شارژکارت مواجه‌اند و این اُفتِ سرعتِ تقاضایِ جدید به معنی رسیدن بازار به حد اشباع چگالی تلفنی خود، و ورود پیداکردن به teledensity saturation region است. اما چگونه می¬توان حد کنونی وضعیت اشباع چگالی تلفنی را ارتقاء داد؟
تفکیک ترافیک اینترنت؛

30 دی آخرین مهلت تفکیک ترافیک اینترنت

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جدیدترین مصوبه خود، تمامی اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات اینترنت را موظف کرد تا ۳۰ دی ماه جاری امکان تفکیک ترافیک داخلی با بین‌المللی اینترنت را فراهم کنند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی:

الزامات جدید برای فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی در ایران

دبیر شورای عالی فضای مجازی از الزامات جدیدی برای فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی در ایران خبر داد و گفت: این الزامات به صورت پیشنهاد به شورای عالی فضای مجازی ارائه شده است.
مخابرات تکذیب کرد، «رگولاتوری» تأیید؛

قطع سرویس تلفن ثابت یک شرکت اینترنتی از سوی مخابرات

ابتدای هفته گذشته یکی از شرکت‌های اینترنتی، ارائه خدمات تلفن ثابت خود براساس پروانه ارتباطات ثابت (FCP) را آغاز کرد. اما هنوز سه روز از ارائه خدمات تلفن ثابت این شرکت نگذشته است که خبرها حکایت از توقف آن به دلیل قطع اتصال متقابل شرکت مربوطه از سوی شرکت مخابرات ایران به گوش می‌رسد.
معاون وزیر ارتباطات خبر داد:

سهم فناوری اطلاعات از تولید ناخالص داخلی به ۴ درصد می رسد

معاون وزیر ارتباطات گفت: طبق برنامه ششم توسعه در ٥ سال آینده باید بالغ بر ١١٠ هزار میلیارد تومان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات سرمایه گذاری شود.
نفوذ کامل تلگرام در ایران؛

آیا می توان با عاملان یازده هزار کانال تلگرانی برخورد کرد؟! +ویدیو

مطابق با این آمار، «تلگرام» با رد و بدل کردن روزانه پانزده میلیارد پیام پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در ایران است. مردم کشورمان در محیط تلگرام، بیش از 170 هزار شبکه تلگرامی به راه انداخته که در این میان یازده هزار کانال بیش از 5000 عضو دارد. مطابق با این آمار، هر کاربر ایرانی به طور میانگین در ده کانال عضویت دارد و روزانه بیش از 100 مطلب را از تلگرام مطالعه می کنند.
اولتیماتوم رگولاتور به شرکت‌های اینترنتی؛

لزوم تفکیک ترافیک داخل از بین‌الملل تا پایان دی ماه

معاون وزیر ارتباطات از لزوم تفکیک ترافیک داخل از بین‌الملل تا پایان دی ماه خبر داد.
رییس مرکز توسعه ی فناوری اطلاعات وزارت فرهنگ و ارشاد:

سامانه احراز هویت کانال های تلگرامی آغاز به کار کرد/ کانال هایی که ثبت نام نکنند فیلتر می‌شوند

موسویان: کانال های تلگرامی بیش از 5 هزار عضو اگر تا یک ماه آینده ثبت نام نکنند از فعالیتشان جلوگیری میشود.
حسین فلاح:

بیش از یک میلیون سیم‌کارت یک طرفه شد/احتمال تمدید مهلت احراز هویت

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات با تاکید بر اینکه در اجرای طرح احراز هویت به دنبال ایجاد مشکل‌برای مردم نیستیم، گفت:برای جلوگیری از قطع ارتباطات مشترکان این احتمال وجود دارد که مهلت در نظر گرفته شده برای اعلام اطلاعات مشترکان تمدید شود.
خدمتی دیگر از رایتل

روایت مدیر اپراتور سوم موبایل از ارائه وای فای عمومی

مدیرعامل اپراتور سوم ارتباطی کشور از آمادگی رایتل برای ارائه وای‌فای عمومی خبر داد.
شکایت نکرده‌ایم، اخطار داده‌ایم؛

تکذیب طرح شکایت از تاکسی یاب‌های آنلاین

«اتحادیه فناوران رایانه علیه دو تاکسی‌یاب آنلاین به دادگاه شکایت کرد.» این خبری بود که چندی پیش روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت. در پی انتشار این خبر مهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه‌ای تهران به «ایران» گفت: از دو تاکسی یاب آنلاین شکایت نشده بلکه به آنها اخطار داده‌ایم چون این اتحادیه به این دو تاکسی یاب آنلاین تنها مجوز فعالیت کافی نت و تولید نرم افزار غیرسفارشی داده است، نه مجوز فعالیت تاکسی موبایلی چرا که صادر کردن مجوز برای حمل و نقل شهری در حوزه اختیارات این اتحادیه نیست.»
تفکیک حجم ترافیک داخلی و بین‌الملل تا پایان دی ماه؛

پایان دی ماه آخرین مهلت اپراتورها برای تفکیک حجم ترافیک

علی‌اصغر عمیدیان از اصلاح مدل محاسبه مبالغ تسهیم درآمد دولت از خدمات ارزش افزوده و الزام اپراتورها برای تفکیک حجم ترافیک داخلی و بین‌الملل تا پایان دی ماه خبر داد.
مسعود اسدپور اظهار کرد:

۱۱ هزار کانال تلگرامی بیش از ۵۰۰۰ عضو دارند

رئیس پژوهشگاه فضای مجازی کشور از فعالیت نزدیک به ۱۷۰ هزار کانال فارسی در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد.
معاون وزیر ارتباطات خبر داد:

ایجاد ۲۵۸ کیلومتر بزرگراه دیتا در کشور/تحقق رکورد ۶۰۰ کیلومتر بزرگراه دیتا تا پایان دولت یازدهم

معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با اشاره به اینکه تاکنون ۲۵۸ کیلومتر بزرگراه دیتا در کشور ایجاد شده است‌، گفت: در نظر داریم این عدد را به ۶۰۰ کیلومتر تا پایان دولت یازدهم برسانیم.
بوق برخی سیم‌کارت‌ها دوباره عوض شد؛

آلارم ترابرد چیست؟

پیام هشدارگونه ترابرد برای دومین بار تغییر و صرفا به دو بوق کوتاه و منقطع بسنده کرد در حالیکه هنوز مفهوم این بوق جدید برای بسیاری از مشترکان تلفن همراه مشخص نیست.
با اشاره به اختلاف بر سر فسخ قرارداد واگذاری شرکت مخابرات ایران؛

واعظی: سازمان خصوصی سازی و مخابرات در حال مذاکره اند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اختلاف سازمان خصوصی سازی و شرکت مخابرات ایران درباره فسخ قرارداد واگذاری بلوک 50 درصد به علاوه یک سهم این شرکت ، از مذاکره دو طرف در این زمینه خبر داد.
صفحه  از ۲۵
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها