سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران؛

سدهای تهران هنوز 150 میلیون مترمکعب کسری دارند

مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: تا ساعت شش و نیم صبح امروز 46 میلی‌متر بارندگی در تهران داشتیم که نسبت به سال گذشته 300 درصد نسبت به درازمدت 50 درصد افزایش داشته است.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به حجم مخازن سدهای پنجگانه استان گفت: تا این لحظه 554 میلیون متر مکعب ذخائر آبی این پنج سد است که نسبت به رقم 703 میلیون متر مکعبی سال گذشته هنوز 150 میلیون متر مکعب کسری داریم و دلیل آن نیز این است که سال گذشته به دلیل کمبود بارندگی و قطعی برق وضعیت بد بود.
بندرامام تفنگ ربیعی را خالی کرد؛

آقای مدیرعامل در پتروشیمی بندرامام چه می‌کند؟

خبرها حکایت از آن دارد که رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در تلاش است تا تعامل شرکتی با عنوان " پارس صنعتگران کیمیا گستر دماوند" را با مجموعه خود بیشتر سازد و دراین بین نیز طی جلسه ای با مدیران خود خواستار این همکاری شده است. این شرکت که گفته می‌شود در پروژه تصفیه خانه مرکزی بندرامام نیز در حال همکاری است یک نمایندگی خود را در کشور اسپانیا دایر کرده و در تلاش برای فروش تجهیزات به این مجتمع و در عین حال خرید محصولات بندرامام است. اما دراین بین پیگیری‌های "نفتی‌ها" نشان از آن دارد که این شرکت متعلق به یکی از وابستگان نزدیک مدیرعامل است. هر چند که رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در گفت وگو با خبرنگار ما هر نوع شناختی در خصوص این شرکت و اساسا همکاری با آن را دروغی محض می‌داند.
با صدور حکمی از سوی مدیرعامل سایپا؛

نجفیان مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا شد

مدیرعامل سایپا در حکمی آقای معصوم نجفیان نایب رئیس هیات مدیره گروه خودروسازی را به مدیرعاملی سازه گستر منصوب کرد. وی پیش از ورود به شرکت سایپا، مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت دخانیات ایران بوده است. داماد رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس، عضو هیات مدیره شرکت تولید اتومبیل سایپا شد.
معضل زیست محیطی اطراف فرودگاه امام خمینی؛

هزینه ساعتی 11 میلیون تومان برای جستجوی هیچ!

دولت بودجه ای معادل 100 میلیارد تومان برای رفع مشکل بوی بد فرودگاه امام در سال 97 در نظر گرفت اما با وجود این بودجه که ساعتی 11 میلیون تومان می شود، هنوز مشکل بر طرف نشده است.
اهمیت بندر انزلی؛

بندر انزلی بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر

بندر انزلی یکی از بنادر فعال در بین کشورهای حاشیه دریای خزر و به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیتی کریدور شمال- جنوب از اهمیت بالایی برخوردار است. زیر ساخت های مناسب، وجود انبارهای چند منظوره و ترمینال متنوع و برخورداری از مدرن‌ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری، امکان ارائه خدمات متنوعی را به مشتریان فراهم کرده است و همچنین بهره‌مندی از سیستم ترافیکی دریایی، بندر انزلی را از سایر بنادر همسایه در حوزه دریای خزر متمایز ساخته. بندر انزلی بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر با مساحتی در حدود یک میلیون متر مربع است و دارای ظرفیت ۱۱ میلیون تن است.
جزئیات تجارت خارجی ایران در هفت ماهه امسال؛

پتروشیمی و ذرت دامی در صدر کالاهای صادراتی و وارداتی ایران

گمرک جمهوری اسلامی جزئیات تجارت خارجی کشور در هفت ماهه نخست امسال را منتشر کرد که بر اساس آن 31.42 درصد از ارزش کل صادرات مربوط به پتروشیمی‌ها بوده و 8.38 درصد از ارزش کالاهای وارداتی متعلق به ذرت دامی و قطعات منفصله خودرو است.
آری لیوی/ سی ان بی سی:

سکوت رمزآلود غول‌های فناوری

در سه هفته اخیر هر روز خبرهایی جدید از موضوع ناپدید شدن روزنامه‌نگار معروف عربستانی منتشر شده است. اما یک فرد مهم در این زمینه سکوت کرده است: جف‌بزوس. او مدیر‌عامل شرکت آمازون و مالک روزنامه واشنگتن‌پست است یعنی همان روزنامه‌ای که خاشقجی در استخدام آن بود. جمال خاشقجی دوم ماه جاری میلادی وارد کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه شد و در این مکان به قتل رسید.
بازاریابی اجتماعی،راهی برای کاهش مصرف آب؛

نقش بازاریابی اجتماعی در تغییر رفتار مصرفی آب

مسئله‌ کمبود آب به یکی از مسائل حیاتی در جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است. ایران از کشورهای نیمه خشک است که خشکسالی‏های طولانی و نبود بارش مناسب، وضعیت آب آن را با چالشی جدی مواجه ساخته است. چنین وضعیتی در حالی روی می‏دهد که میزان مصرف سرانه آب در بخش خانگی کشور حداقل دو برابر متوسط جهانی است. به همین منظور توجه به بخش خانگی در مصرف آب و تلاش برای اصلاح الگوی مصرف جامعه ضرورتی انکار ناپذیر است.
مشاور ارشد پروژه جایکا؛

همکاری ژاپنی‌ها در حوزه کارون اجرایی شد

مشاور ارشد پروژه جایکا (آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن) از اجرایی شدن طرح بین المللی جایکا در حوزه کارون بزرگ در 6 استان کشور خبر داد.این همکاری به منظور جلوگیری از فرسایش خاک با حفظ جنگل و پوشش گیاهی با مشارکت جوامع محلی در حوضه کارون ادامه می یابد.
به اتهام افترا؛

شکایت ذوب آهن از مهمان برنامه پایش

یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان که در ابتدای ورودش به سمت مدیر عاملی با حاشیه های زیادی روبه رو بوده با دستوری به وکلای ذوب آهن شکایتی در دادسرای فرهنگ و رسانه علیه مهمان برنامه تلویزیونی پایش انجام داد.
راه‌حل‌های بازار کامپیوتر برای عبور از شرایط سخت؛

اجاره لپ‌تاپ در بازار دست دوم

مراکز خرید کامپیوتر این روزها صورت جدیدی از واحدهای فروش را به خود می‌بینند؛ ویترین‌های خالی و اما پستوهایی که از لپ‌تاپ‌های کارکرده و قدیمی یا تعمیرشده پر شده‌اند. لپ‌تاپ‌هایی با ویژگی‌هایی متفاوت که در نگاه اول نه خیلی ارزان و نه خیلی گران به نظر می‌رسند.در بازاری که حتی منابع واردکنندگان نیز کاهش یافته چراکه نرخ لپ‌تاپ تنها در یک سال گذشته دو تا سه برابر شده و در این سمت درآمد مردم و تاجران هم کمتر شده چراکه هیچ کدام از این دو طیف افزایش درآمدی را تجربه نکرده‌اند.» او به این موضوع اشاره می‌کند که کاهش ورود کالا از گمرک و انبار شدن کالاهایی که در گمرک منتظر ترخیص هستند و نیز کاهش یافتن توان واردکننده‌ای که امسال نمی‌تواند با بودجه سال قبل به تعداد سال قبل جنس وارد کند باعث شده تا کالا در بازار کم و کمتر شود و بازار موازی دست دوم رونق پیدا کند.
جرم تحریف پرچم؛

انعکاس نادرست پرچم کشور در یکی از پر بازدیدترین وبسایت های دولتی

پرچم هر کشور تابع استانداردهای ترسیمی و نوشتاری خاص است . کم توجهی به این نشانگان نوشتاری و ترسیمی،نه تنها از نظر اخلاقی و تعصبات ملی درست نیست. بلکه از نظر حقوقی و قضایی، جرم تلقی می شود. وبسایت سازمان هواشناسی کشور، بعنوان یکی از پربازدیدترین وبسایت های دولتی، متاسفانه بشکل غیرعامدانه به این مهم کم توجهی نموده و شاهد اشتباهاتی در انعکاس پرچم کشور ، در این وبسایت می باشیم.
اشتباه پر تکرار؛

تغییر پرچم کشور در برخی از وبسایت های تابعه وزارت صنعت

پرچم هر کشور تابع استاندارهای ترسیمی و نوشتاری خاص است.کم توجهی به این نشانگان نوشتاری و ترسیمی، نه تنها از نظر اخلاقی و تعصبات ملی درست نیست، بلکه نوعی جرم نیز تلقی می شود. متاسفانه مشغله زیاد مدیران دستگاه های اجرایی، شرایط را برای برخی کم توجهی های غیر عامدانه در این خصوص فراهم کرده است. بعنوان نمونه، بررسی برخی از سایت های سازمان ها و بخش های زیر مجموعه وزارت صنعت ، معدن و تجارت نشان دهنده برخی از این اشتباهات است .
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی:

هزینه انتقال آب عمان به سه استان هفت میلیارد دلار است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به خشکسالی های ۱۹ ساله و لزوم توجه به امر آبرسانی به روستاها، باید بحث انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور را جدی گرفت.
برندسازی مشکل لوازم التحریر ایرانی؛

کدام محصولات قابل رقابت با مشابه خارجی هستند؟

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار گفت: به مردم قول می‌دهیم در بحث کیفیت لوازم‌التحریر ایرانی در مقایسه با پولی که پرداخت می‌کنند، ضرر نکرده و کیفیت آنها قابل قبول است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران:

چرا کسی باور نمی‌کند، از مرز خطر آب هم عبور کرده‌ایم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از افزایش سالانه ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت این استان خبر داد.
نساجی و چالش مسائل ارزی؛

قطب نساجی ایران حمایت ملی نیاز دارد

نساجی بروجرد هم اکنون با برخی مشکلات و چالش‌ها از جمله مشکلات در بحث ارز مواجه بوده و برای برون رفت از این وضعیت و بازگشت به مدار رونق تولید علاوه بر کمک مسؤولان استانی به حمایت ویژه در سطح ملی نیازمند است.
گمرک ایران خبر داد:

ورود ۶۰ هزار تن مواد اولیه پوشک

گمرک ایران از افزایش ۱۸ درصدی ارزش واردات مواد اولیه پوشک در سال جاری خبر داد.آمارهای ثبت شده در سامانه جامع گمرکی نشان می دهد که واردات مواد اولیه پوشک در سال جاری نه تنها کاهش نداشته بلکه به لحاظ وزن ۴ درصد و از نظر ارزش بیش از ۱۸ درصد افزایش داشته است.
پیدایش صنعت چاپ ؛

کدام کشور صنعت چاپ را ابداع کرد؟

پیدایش صنعت چاپ به اختراع گوتنبرگ و غرب بازنمی گردد ، در ایران هم ظهور خدمات و صنعت چاپ به بیش از صد سال پیش بازمی گردد.
افزایش 2 برابری بهای پوشک بچه؛

چرایی افزایش نرخ پوشک از نگاه تولیدکنندگان و بازاریان

فعالان بخش تولید و توزیع پوشک بچه، ممنوعیت واردات کالا، افزایش بهای خمیر کاغذ و ترخیص نشدن مواد اولیه از گمرک را سه دلیل اصلی کمبود این محصول در بازار و افزایش قیمت آن بیان کردند
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها