سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چه کسانی تغییر خواهند کرد؟

پیش بینی ترکیب هیات مدیره جدید هلدینگ خلیج فارس

روز یکشنبه هفته آینده ساعت ۹ صبح در دفتر مرکزی هلدینگ خلیج فارس مجمع عادی به طور فوق العاده برگزار می‌شود و آنطور که گمانه زنی‌ها حکایت دارند دو نفر از اعضای هیات مدیره تغییر خواهند کرد.
سیدعلی آقازاده عنوان کرد؛

شرکت هپکو و آذرآب هویت صنعت کشور هستند

استاندار استان مرکزی از شرکت هپکو و آذرآب به عنوان هویت صنعت کشور یاد کرد و گفت: در کارگروه ملی تسهیل نتایج خوبی حاصل شد و به طور حتم با تعامل و مساعدت مسوولان کشوری و استانی تدابیر ویژه‌ای در راستای رفع مشکلات دو واحد صنعتی استان اندیشیده می‌شود. وی با اشاره به برگزاری کنگره نقش امام راحل در دوران دفاع مقدس و گرامیداشت ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی نیز گفت: طی پنج سال گذشته در استان اقدامات قابل ملاحظه‌ای از سوی نیروهای زحمتکش سپاه به عنوان خط مقدم صورت گرفته و در این نشست مصوب می‌شود که تمامی دستگاه‌ها مکلف هستند نهایت همکاری را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر و آبرومندانه‌تر این کنگره انجام دهند.
مدیرعامل گروه تخصصی ویژه دریایی قرارگاه خاتم گفت:

احداث جزیره مصنوعی در کیش برای لایروبی حوضچه بندرگاه

مدیرعامل گروه تخصصی ویژه دریایی قرارگاه خاتم گفت: موضوع اصلی پروژه احداث جزیره مصنوعی در کیش، در حقیقت لایروبی حوضچه شرقی بندرگاه تجاری کیش است.
یادداشت حامد خانجانی؛

مهندسی و نظام شکل نگرفته آن

۱- برای دیدار یکی از دوستان به شرکت طراح و ناظری در مجاورت شهرداری یکی از مناطق تهران می‌روم. مدتی که آنجا حضور دارم شاهد برخی فعالیت‌های آن شرکت هستم. فردی به نمایندگی از یک شرکت اجرای ساختمان وارد می‌شود. مدیرعامل شرکت طراح و ناظر به او سه پرونده می‌دهد که احتیاج به ثبت برگه تعهد اجرا دارد. در صحبت‌ها شرط می‌کنند که اگر سازمان نظام مهندسی برای بازدید و بررسی ساختمان بازرس فرستاد، چون بازرسان سازمان قبل از مراجعه به‌کارگاه زمان بازدید را با ناظر ساختمان هماهنگ می‌کنند، ناظران پرونده‌ها با شرکت مجری در ارتباط باشند تا قبل از مراجعه بازرس، نماینده مجری در کارگاه حاضر شود.
وزیر صمت عنوان کرد؛

صدور بیش از حد مجوز توسعه صنایع پایین دست، باعث کمبود خوراک شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت:دولت هیچ علاقه‌ای در بحث ورود به قیمت‌گذاری ندارد اما وقتی ببیند در حق مردم اجحاف می‌شود وظیفه آن است که ورود کند و بازار را به تعادل برساند.
فرصت‌های تجاری بربادرفته؛

چرا دولت بلوک شرق و همسایه‌ها را ندید؟

درحالی برخی کشورهای بلوک شرق در تحریم قبل از برجام همکاری های جدی برای دور زدن تحریم ایران داشتند که دولت پس از برجام، اروپایی ها را جایگزین این کشورها کرد که موجب دلخوری کشورهای بلوک شرق شد و حال در تحریم های اخیر همکاری جدی این کشورها را نمی بینیم.
سعید زرندی عنوان کرد؛

صادرات یک میلیارد و ۳۱ میلیون دلاری صنعت نساجی و پوشاک کشور

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: صادرات صنعت نساجی و پوشاک در سال گذشته یک میلیارد و میلیون دلار بوده است. سعید زرندی در آئین گشایش نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی، موکت، پرده و کالای خواب و هفتمین نمایشگاه تخصصی ورزش، تجهیزات ورزشی و صنایع وابسته با بیان اینکه یکی از صنایعی که در سال 1397 وضعیت و پتانسیل مناسبی را بعد از چند سال داشته صنعت نساجی و پوشاک است و در کل کشور تعداد 7900 واحد نساجی و پوشاک با اشتغال 260 هزار نفر فعال هستند اظهار داشت: صادرات صنعت نساجی و پوشاک در سال 1397 یک میلیارد و 31 میلیون دلار بوده است.
بر اساس داده‌های جدید «صمت»؛

نمرات دو ساله تولید و تجارت

کارنامه تولید و تجارت از ابتدای دولت دوازدهم تا پایان تیرماه سال جاری اعلام شد. ارزیابی کارنامه دوساله وزارت صنعت، معدن و تجارت بیانگر آن است که از زمان روی کار آمدن دولت دوازدهم در مجموع ۴۶هزار و ۲۵۷ فقره جواز تاسیس با سرمایه بالغ بر ۵ میلیون و ۱۳۶ هزار میلیارد ریالی صادره شده است که به واسطه جوازهای تاسیس صادره زمینه برای ایجاد بیش از یک میلیون و ۶۳ هزار نفر شغل در کشور فراهم خواهد شد.
معاون وزیر تعاون اعلام کرد:

تشویق فعالان برای سرمایه‌گذاری عمرانی با طرح «تامین مالی خرد»

محمد کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه ایران در عرصه بنگاه‌داری مشارکت ندارد و برای رفع آن برنامه «تامین مالی خرد» را در پیش گرفتیم تا به جای اینکه دولت به صورت مستقیم برخی بودجه‌ها را به برنامه‌های عمرانی اختصاص دهد، فعالان این حوزه را برای سرمایه‌گذاری تشویق می‌کند و به تناسب مشارکت آنها سرمایه‌گذاری می‌کند.
رضا اردکانیان عنوان کرد؛

شاخص‌های توزیع مالی نیازمند بازنگری است

وزیر نیرو گفت: شاخص‌های توزیع و تقسیم مالی نیازمند بازنگری است و نمی‌توان نسخه یکسان را برای کل کشور در نظر گرفت.وزیر نیرو بیان کرد: باید در توزیع منابعی که مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی دستور برداشت آنان را داده‌اند، شرایط خاص و ویژه برخی استان‌ها از جمله خراسان جنوبی را با ضریب بالاتری ببینیم.
وزیر نیرو خبر داد:

آبرسانی به ۱۰ میلیون نفر جمعیت روستایی تا پایان دولت تدبیر و امید

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه سال آینده به یک هزار و ۵۰۰ روستای کشور آبرسانی خواهد شد، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان دولت تدبیر و امید ۱۰ میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور از آب پایدار و سالم برخوردار می‌شوند.
با حضور نایب رئیس دوم اتاق بررسی شد؛

درخواست تاسیس اتحادیه کارفرمایی خدمات فنی ساختمان تهران

پیرو درخواست انجمن صنفی کارفرمایی خدمات فنی آزمایشکاهی، مهندسی ژئوتکنیک و پایدارسازی گود صنعت ساختمان تهران جلسه ای با حضور خسرو ابراهیمی نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران و نمایندگان انجمن مذکور برای بررسی موضوع امروز شنبه ۱۹ تیر ۹۸ برگزار شد.
معاون شرکت آب منطقه‌ای تهران؛

70 نقطه حادثه‌خیز سیلاب در شهر تهران شناسایی شد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران از شناسایی 70 نقطه حادثه‌خیز از منظر سیلاب در شهر تهران خبر دادو گفت: هم‌اکنون در مدیریت شهری موضوع طرح جامع مدیریت سیلاب مطرح است تا هماهنگی بیشتری میان شرکت آب منطقه‌ای تهران، شهرداری و سایر دستگاه‌های مربوطه به وجود آید.
عکس روز؛

حمله مارادونا به دوربین عکاس ایرانی

حمله مارادونا به دوربین عکاس ایرانی
تعارض منافع؛

تخصیص غیرمنصفانه منابع آبی

یکی از منابع درآمدی متولی مدیریت منابع آب کشور، اخذ آب‌بها از مصرف‌کنندگان بخش‌های مختلف آب‌بر در کشور است، اما تعرفه مصرف آب در بین بخش‌های مختلف یکسان نیست. به‌طور مثال، آب در بخش کشاورزی معمولا ارزان‌تر و در شرب یا صنعت گران‌تر است. داشتن اختیار تخصیص آب برای دستگاه متولی مدیریت آب کشور که همزمان از محل درآمد آب‌فروشی نیز منتفع می‌شود، یک تعارض منافع جدی در قبال تخصیص بیشتر آب به تعرفه‌های دارای آب‌بهای بیشتر و اصطلاحا مشتریان متمکن‌تر به وجود می‌آورد که حتی می‌تواند منجر به توجیه پیدا کردن مقصرتراشی از بین مصرف‌کنندگان شود.
کارنامه صنعت آب؛

ذخایر آبی در فصل اول

وضعیت ذخایر آبی در فصل اول ۹۸ اعلام شد. بررسی آمارها نشان می‌دهد که ارتفاع بارندگی‌ها تا پایان خردادماه در سال آبی جاری، نسبت به مدت زمان مشابه سال آبی گذشته، رشد چشمگیر ۱۰۰درصدی را تجربه کرده است. بارش‌های بی‌سابقه در سال آبی جاری ۹۸-۹۷ موجب شد تا جان تازه‌ای به پهنه‌های آبی کشور دمیده شود و بیش از ۴۰ تالاب بزرگ کشور پرآب شود. ارزیابی‌ها همچنین گواهی می‌دهد تولید انرژی نیروگاه‌های برق‌آبی در خردادماه امسال نسبت به اردیبهشت‌ماه، ۱۱۰ درصد رشد را ثبت کرده است.
حسینی:

اگر دولت از تولید نوشت‌افزار ایرانی حمایت نمی‌کند حداقل فضای بازار را مدیریت کند

مدیر مجمع نوشت افزار ایرانی_اسلامی گفت: توقع داریم اگر دولت تولید نوشت افزار ایرانی را حمایت نمی کند، حداقل فضای بازار را مدیریت کند که فضا، طبیعی جلو برود.
وزیر صنعت:

بخش خصوصی پای کار بیاید

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آماده تفویض اختیارات به انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی در بخش تصمیم‌گیری و اجرا هستیم
عوامل کلیدی مشکلات بنگاه ها؛

معمای کمبود سرمایه بنگاه‌ها

چرا واحدهای تولیدی و صنعتی با کاهش نقدینگی و سرمایه در گردش دست به گریبانند؟ آسیب‌شناسی‌ عملکرد واحدهای صنعتی نشان می‌دهد دو گروه از عوامل بر میزان رقابت‌پذیری بنگاه‌ها و در نتیجه نیاز آنها به سرمایه در گردش موثر است: «عوامل درون بنگاهی ناشی از ساختار نامناسب واحدهای تولیدی» و «عوامل پیرامونی و محیطی خارج از اختیار بنگاه».
وزیر ارتباطات:

الان وسط جاده بی‌بنزین موندیم، حالا چه کنیم؟

آذری جهرمی در توئیتی نوشت: ‏بعد ۴هفته کار فشرده، فرصتی پیش اومد تا ⁧ با‌ خانواده ⁩ از تهران بیرون بریم، توی جاده، پمپ بنزینی که روش حساب کرده بودیم بنزین نداشت.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها