سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شاکری مطرح کرد؛

دولت مقصر اصلی آلودگی هوای کلانشهرها

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشاورین دولت قصد داشتند در موضوع مسائل شهری به نوعی مدیریت شهری را زمین‌گیر کنند ولی به نتیجه نرسیدند.
حبیب‌الله طاهرخانی اظهار کرد:

امکان سکونت ۲۶ میلیون نفر در تهران

مدیرکل سابق برنامه و بودجه شهرداری تهران با بیان این‌که متاسفانه مدیریت شهری بسترساز خانه‌های لوکس خالی شده است گفت: با ادامه روند بساز و بفروشی فاقد تقاضا در شهر تهران امکان اسکان حدود ۲۶ میلیون نفر در تهران وجود دارد.
انتقاد نظام پزشکی از شورایی‌ها؛

ورود شوراها به موضوعات حوزه سلامت در حد استانداردسازی تابلوی مطب‌ها!

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی در آستانه انتخابات پنجم شوراهای شهر و روستا با اشاره به عملکرد شوراها در حوزه سلامت طی ادوار گذشته، گفت: شوراها در این سال‌ها تنها در حد استاندارد سازی تابلوی مطب‌ها یا در حوزه‌هایی مانند سیاستگذاری برای اخذ عوارض از پزشکان ورود داشته‌اند؛
محمودی خبر داد:

تایید صلاحیت 232 هزار و 392 و رد صلاحیت 9 هزار و 982 نامزد انتخابات شوراها در کشور

رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: صلاحیت تعداد 232 هزار و 392 داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط هیات های نظارت و اجرایی شهرستان‌ها تایید شد.
اطلاعیه شماره 3 هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها؛

داوطلبان ردصلاحیت شده شورای شهر 4 روز برای اعتراض مهلت دارند

طبق اطلاعیه شماره 3 هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا، داوطلبان ردصلاحیت شده شورای شهر 4 روز برای اعتراض مهلت دارند.
عضو شورای شهر تهران اعلام کرد:

بازنشستگی پیش از موعد و برکناری آتش‌نشانان معترض پلاسکو

غلامرضا انصاری، عضو شورای شهر تهران در این باره گفت: متاسفانه برخوردهای این چنینی در شهرداری تهران مسبوق به سابقه است. نه تنها آتش‌نشانان بلکه هر منتقدی که به عملکرد شهرداری انتقاد کند به سرنوشت بسیار بدی گرفتار می‌شود و برخوردهای بدی در محیط کاری با او می‌شود.
عضو شورای شهر تهران:

۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی نتیجه کارنامه ۱۲ ساله قالیباف/۱۳۰۰ میلیارد صرف پروژه بدون استفاده شد

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از عملکرد شهردار تهران گفت: حجم مجموع بدهی به پیمانکاران، اشخاص، بانک‌ها و پروژه‌های نیمه‌کاره در طی مدتی که آقای قالیباف شهردار تهران است، حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان است.
مصداق بارز حکومت مردم بر مردم؛

شوراها؛ ذخیره ثروت یا خلعت خدمت؟

برای داوطلبین شوراها حتی از فیلترهای سخت وتنگ، جهت احرازصلاحیت، مانند نمایندگی مجلس وریاست جمهوری تاحدودی خبری نیست. دولت حجت را بر مردم تمام کرده است چرا که شوراها نهادی کاملا انتخابی از سوی مردم است.
بررسی کارآمدی شوراها؛

نقش و اهمیت شوراها در مدیریت شهری

گرچه با گذشت بیش از سه دهه از از تشکیل نظام جمهوری اسلامی و بیش از یک دهه از شوراهای اسلامی شهر و روستا میگذرد و منابع دینی ما نیز پر است از مطالب ارزشمند درخصوص نقش و اهمیت و ضرورت شورا و مشورت و نام سوره ای در قرآن با این اسم ، هر کدام اطلاعاتی در زمینه شورا داریم اما در آستانه ی برگزاری انتخابات پنجمین دوره ی شوراهای اسلامی شهر و روستا لازم دیدم از بعد مدیریت شهری نقش، جایگاه، اهمیت و ضرورت شوراها را مورد بررسی اجمالی قرار دهم. باشد که قدمی هرچند کوچک در راستای کارآمدی شوراها برداریم.
کمبود منابع نقدی در شهرداری:

دردسر بزرگ شهردار شانزدهم

ابعاد یک «چاله مالی» در فرآیند اداره پایتخت طی سال 96، ایجاب می‌کند شهردار بعدی برای نجات شهر از تبعات سه‌گانه آن، از دو «مسیر عبور»، به‌صورت زنجیره‌ای بهره ببرد.
مشارکت پایتخت نشینان در انتخابات شورای شهر:

پارلمان شهری در حسرت نمایندگان متخصص

کمتر از یک ماه و نیم دیگر، شهروندان تهران نشین، پای صندوق‌های رأی می‌روند تا در بزرگترین کارزار رقابتی و علنی‌ترین عرصه دموکراسی شهری شرکت کنند. آنها این بار بر خلاف دوره‌های قبل، نه سی و یک عضو که به ناچار باید بیست و یک عضو را تا صحن علنی شورای شهر در خیابان بهشت بدرقه کنند.
قالیباف:

بیکاری، دولت را با خود می‌برد

بنابر اظهارات شهردار تهران، "سونامی بیکاری" دولت را با خود می‌برد که باید با روش‌های علمی این مشکل را حل کنیم.
انتخابات و انتظارات؛

انتخابی آگاهانه و مسئولانه در جهت توسعه کشور

یحیی نیکدل- مشاور اقتصادی: چند روز پیش یادداشتی نوشتم و از همه دوستان و علاقمندان به توسعه استان تقاضا کردم تا با ورود به عرصه خدمتگزاری برای انتخابات شوراهای شهر و روستا ثبت نام کنند.
چه حاصل از گزارش مقصر یابانه هیات پلاسکو:

گلایه تندگویان از گزارش کمیته ملی پلاسکو

محمد مهدی تندگویان نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در پی انتشار گزارش کمیته ملی پلاسکو در صفحه اینستاگرام خود نوشت:« میگویند که گفته اند زودتر خودتان را به طبقه دهم برسانید...اینجا یک مغازه آتش گرفته است....
ناهید اخلاقی بهرام آبادی:

فرصت های طلایی توسعه شهر را نسوزانیم

شورای شهر، این نهاد مردمی می تواند فعالیتهای گسترده و موثری در سراسر کشور داشته باشد، اما با وجود این که بیش از یک دهه از عمرشان می گذرد، نتوانسته اند آن چنان که باید نقش موثری در توسعه ی شهرها ایفا نمایند، شهر برازجان نیز از این قاعده مستثنی نبوده است
با نزدیک شدن به انتخابات؛

جولان نامزدهای شورای شهر در کانال های تلگرامی

یکی قصد دارد شهر را متحول کند و دیگری می خواهد کار فرهنگی انجام دهد. آن یکی می خواهد با راهکارهای کارشناسانه گره ترافیک شهر را بگشاید.یکی نماینده یک طایفه است و دیگری نماینده یک شهر و آن یکی خود را زنی روشنفکر و پر تلاش معرفی می کند.
در خصوص شورا بیشتر بدانیم:

چه کسانی نمی توانند نامزد انتخابات شورا شوند

قانون به منظور ایجاد حداکثر میزان بهره وری در نامزدهای احتمالی عضویت در شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین کاهش اعمال نفوذهای شخصی، افراد دارای مشخصات مطرح در متن زیر را از عضویت در شورای اسلامی شهر و روستا، منع کرده است.
خداحافظی معنادار «حافظی»؛

رحمت اله حافظی از کاندیداتوری در انتخابات شورای شهر تهران انصراف داد

دو عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به انصراف رحمت اله حافظی از کاندیداتوری در انتخابات دوره پنجم شورای شهر تهران، خداحافظی وی را تلنگری به نمایندگان مجلس و شورای شهر دانستند و عنوان کردند که ناامیدی مردم از نهادهای نظارتی منتخب زنگ خطری است که تا دیر نشده باید آن را بشنویم و از آن پند بگیریم.
نظارت‌ ضعیف شورای تهران:

شورای‌شهر چهارم تهران در نظارت بر مدیریت‌شهری، کارنامه قابل‌قبولی حداقل در سال ۹۵ ندارد

شورای شهر چهارم تهران در واپسین سال فعالیت خود و در حوزه نظارت، کارنامه بسیار ضعیفی از خود نشان داد. جز یکی دو نماینده که انگار باکی از تهدید به شکایت شهرداری و مانند آن ندارند، دیگر اعضای شورای شهر، در سال گذشته هیچ حرفی برای گفتن نداشتند.
همزمان با ثبت نام در انتخابات منتشر شد؛

نامه طلایی به تهرانی ها؛ شورا جای سیاستمداران بی صندلی نیست

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران همزمان با ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران به مردم تهران نامه نوشت.
صفحه  از ۱۶
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها