سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان؛

پایان کار شهرداران بازنشسته اعلام شد

وزارت کشور با اتمام مهلت قانونی حضور بازنشستگان در دستگاه ها، پایان کار شهرداران بازنشسته مشمول را روز گذشته (26 آبان ماه ) به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد.
سخنگوی شورای شهر تهران؛

گزارش به مردم

روز گذشته، شورا شهردار جدید پایتخت را انتخاب کرد و با توجه به عدم‌تداوم حضور 2شهردار پیشین در شهرداری - البته به دلایلی خارج از اراده شورا - انتخاب سوم از میزان حساسیت بالاتری برخوردار بود. پس از ارائه برنامه توسط 5گزینه در صحن علنی شورا، آقایان پیروز حناچی و عباس آخوندی به‌عنوان 2کاندیدای نهایی انتخاب و معرفی شدند و روز قبل از انتخاب نهایی، در 6 کمیسیون تخصصی شورا حاضر شدند و در رابطه با حوزه‌های تخصصی مختلف، با اعضای کمیسیون‌ها به گفت‌وگو نشستند .
ضمن ابراز بی‌اطلاعی؛

واکنش شهردار تهران به خبر رد صلاحیتش

شهردار جدید تهران به خبر رد صلاحیتش واکنش نشان داد.
تهران چگونه شهری برای همه می شود؟

هشت پروژه‌ای که شهردار منتخب وعده‌اش را به تهرانی‌ها داد

سومین شهردار پایتخت نیز از سوی شورای شهر تهران معرفی شد، شهرداری که به گفته رییس شورای شهر تهران امید می‌رود آخرین انتخاب شورای شهر تهران باشد.
عضو هیأت رئیسه شورای شهر؛

حکم حناچی هنوز امضا نشده است / سرپرست انتخاب می‌کنیم

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: اگر تا پایان وقت اداری امروز حکم حناچی برای شهرداری تهران امضا نشود، سرپرست انتخاب می‌کنیم.
محسن هاشمی عنوان کرد؛

هنوز منتظر حکم حناچی برای شهرداری هستیم

رئیس شورای شهر درباره زمان صادر شدن حکم حناچی برای شهرداری تهران گفت: هنوز منتظر حکم حناچی برای شهرداری هستیم و احتمالا در اوایل هفته آینده حکمش صادر می‌شود.هاشمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی‌ بر اینکه آیا وزارت کشور 10 روز مهلت داده است تا افشانی بماند، تصریح کرد: خیر؛ این اختلاف نظری بازرس کل کشور، مجلس و دیوان محاسبات کشور است که گفته‌اند باید بررسی کنیم.
واکنش هاشمی به انتصابات افشانی در شهرداری تهران:

اعضای شورا از انتصابات شهرداری راضی نیستند

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران با اشاره به انتصابات اخیر شهردار تهران اظهار کرد: اعضای شورای شهر تهران از انتصابات اخیر شهرداری که در وقت اضافه انجام می‌شود، راضی نیستند و این موضوع را به من منتقل کردند تا به افشانی بگویم
یادداشت محمدامین ایمانجانی؛

پیروزی مجدد فراکسیونیسم دستوری و رد ادعاهای اصلاح‌طلبی

جریان اصلاح‌طلبی با برگزاری چندین‌باره نمایش انتخاب شهردار تهران و تعیین گزینه‌هایی که خود این جریان به ناکارآمدی آنها اذعان کرده‌اند به‌خوبی نشان داد که هنوز نتوانسته افراد ذی‌صلاحی را ارائه کند.
شهرداران پس از انقلاب؛

نگاهی به شهرداران تهران ازابتدای انقلاب اسلامی تاکنون

در اینفوگرافیک زیر شهرداران تهران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون را می‌بینید.
قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان؛

زلزله بازنشستگی در شهر‌ها

مردم مشهد گویا نه شهردار دارند، نه فرماندار و نه استاندار. این تنها یکی از تأثیر‌های اعمال قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان است. اعمال این قانون باعث شده که شهرداری‌های کشور در آخرین روز‌های آبان با موجی از تغییرات زلزله‌مانند روبه‌رو شوند.برابر قانون، 3 شهردار تهران، مشهد و اراک باید در این روز‌ها سمت خود را ترک می‌کردند. وضعیت شهرداری تهران با رأی‌گیری چند روز پیش و تعیین پیروز حناچی مشخص شد اما 2 شهر دیگر همچنان درگیر انتخاب شهردار جدید هستند. از طرف دیگر تعدادی از دیگر کلانشهرهای کشور هم به دلایلی به جز قانون بازنشستگی، برای تعیین شهردار به مشکلاتی برخورد کرده بودند که با زحمت زیاد در حال رفع آن هستند.
یادداشت حمیدرضا جلائی‌پور؛

تبریک به شورای شهر تهران و راهبرد اصلی در اداره شهر

حمیدرضا جلائی‌پور پس از انتخاب پیروز حناچی به عنوان شهردار تهران یادداشتی منتشر کرد و در این یادداشت توصیه ای را به حناچی به عنوان شهردار شهر تهران ارائه نمود و از آن به عنوان راهبرد اصلی در اداره شهر تهران یاد می کند . یادداشت منتشر شده را در ادامه می خوانید.
هاشمی:

قرار ما با افشانی ترک مسئولیت او به محض صدور حکم حناچی است

رئیس شورای شهر تهران گفت: قرارمان با افشانی این بوده که به محض صدور حکم شهرداری حناچی از جایگاه شهرداری تهران کناره گیری کند.
مسیرهای توسعه شهری؛

چگونه مدیریت شهری محرومیت ایجاد می کند؟

قوانین محرومیت زا کدامند؟ در مدیریت شهری و در اداره شهرها چه نکاتی مهم است؟ حمل و نقل متمایل به توسعه چیست و چه نقشی در روند توسعه خواهد داشت؟ فایل صوتی حاضر به توضیحاتی در این زمینه می پردازد.
بررسی شد؛

۴۰ ویژگی شهردار مناسب تهران

در روزهایی که «انتخاب شهردار تهران» برای سومین بار طی کمتر از دو سال اخیر، به یکی از مهم‌ترین مباحث شهری تبدیل شده است، می‌توان از زاویه جامع و البته متفاوت به موضوع نگاه کرد. آنچه می‌تواند به نهاد ناظر بر کار شهرداری برای «انتخاب فرد اصلح» برای شهرداری تهران کمک موثر کند، شناخت ویژگی‌های شهردار مناسب پایتخت است.
یادداشت حمید آذرمند؛

انتظارات از شهردار جدید تهران

حال که مدیریت شهری تهران بار دیگر در آستانه تغییر قرار گرفته است به‌نظر می‌رسد تاکید بر برخی انتظارات مهم از شهردار جدید، خالی از فایده نباشد.
افشانی:

با شادی فراوان خداحافظی می‌کنم

شهردار تهران با بیان اینکه من با شادی فراو ان از مسئولیتم در شهرداری خداحافظی می‌کنم، گفت: مبنای من قانون است اما اعضای شورای به اصرار درخواست کردند که تا روز پایان استعفا ندهم و بر سر عهد خود با آنها وفادار ماندم.
انتصاب حناچی؛

انتخاب شهردار در شورای شهر تهران

در رأی گیری که توسط هیات رییسه انجام شد، عباس آخوندی 10 رأی و پیروز حناچی 11 رأی را کسب کرد.
جرائم آرا ربالی؛

عطای مجوز به شهرداری جهت پرداخت و تسویه جرائم آرا ریالی

در یکصدمین جلسه شورای شهر تهران نظر کمیسیون‌های تخصصی مبنی بر رد لایحه «اعطای مجوز به شهرداری جهت پرداخت و تسویه جرائم آرا ریالی صادره از کمیسیون‌های ماده صد قانون شهرداری مربوط به پرونده‌های ریز دانه» به رای گذاشته شد و اعضای شورای شهر تهران با ۱۵ رای موافق و ۲ رای مخاالف نظر کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر تهران را مبنی بر رد این لایحه به تصویب رساندند.
در جلسه امروز شورای شهر؛

پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

پیروز حناچی معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران با ۱۱ رای شهردار تهران شد.
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی؛

انتخاب "آخوندی" فرصت‌‌‌های سامان بخشی به امور تهران را از بین می‌برد

دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: انتخاب "آخوندی" فرصت‌‌‌های سامان بخشی به امور تهران را از بین می‌برد.
صفحه  از ۸۷
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها