سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو سابق شورای شهر تهران ؛

تلاش مشکوک اصلاح‌طلبان برای انتخابات الکترونیکی شورایاری

عضو سابق شورای شهر تهران به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها به‌روش الکترونیکی واکنش نشان داد و گفت: اصلاح‌طلبان با این روش می‌خواهند افراد مورد نظر خود را وارد شورایاری‌ها کنند.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران؛

تذکر به شهردار تهران در خصوص بازگشایی پیاده راه ۱۷ شهریور

محمد علیخانی در یکصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری در خصوص بازگشایی خیابان ۱۷ شهریور گفت: بازگشایی خیابان ۱۷ شهریور و اصلاحات و تأمین نظر شهروندان توسط بنده در تذکرات مختلفی در اسفند ماه ۹۶ و اردیبهشت سال گذشته مکرر تکرار شده است.
با حکم حناچی؛

سه شهردار تهران تغییر می‌کنند

سه شهردار مناطق تهران با حکم پیروز حناچی تغییر خواهند کرد.
شورای شهر تهران:

واگذاری 3000 ملک شهرداری به افراد غیر

معاون نظارت شورای شهر تهران از عدم جدیت شهرداری تهران در باز پس‌گیری و قانون‌مند کردن 3000 ملک شهرداری انتقاد کرد.
واکنش معاون وزیر کشور :

اگر تخلفات زیاد باشد؛ شوراها منحل می‌شوند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به تخلفات و دستگیری برخی از اعضای شوراها و دهیاری‌ها واکنش نشان داد.
گزارش تفریغ بودجه سال 96؛

نامشخص بودن هزینه کرد 31264686000000 مازاد درآمد در سال 95

سرانجام گزارش تفریغ بودجه سال 96 شهرداری تهران آماده ارائه در صحن شورای شهر شد. مدتی پیش رییس شورای شهر تهران در تذکری به کمیسیون برنامه و بودجه درخواست کرده بود این گزارش را هرچه زودتر در صحن ارائه کنند.
زیست شبانه نداریم ؛

مخالفت محسن هاشمی با حضور فرزندانش در زیست شبانه!

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در ارتباط با طرح زیست شبانه گفت: مخالف حضور فرزندانم در زیست شبانه هستم. خودم نیز شب‌ها ساعت ۱۰ می‌خوابم و ۵ صبح بیدار می‌شوم بنابراین تمایلی به این طرح ندارم.
فرصت و تهدیدها شورایاری‌ها؛

شورایاری‌ها جای افراد فرصت‌طلب محلات؟

مهم‌ترین پیش‌فرض شکل‌گیری حکم‌روایی (Governance) به رسمیت شناختن ذی‌نفعان چندگانه و پذیرش این اصل است که حل مسائل و مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهرها نیازمند تعامل، مشارکت و گاه چانه‌زنی‌های چندجانبه با حضور شهروندان، نهادهای مدنی، گروه‌های هم‌سود، انجمن‌های داوطلبی و بخش خصوصی است.
باخت دوم پایتخت به امتیاز بگیرها؛

عقب‌نشینی شهرداری در واقعی‌سازی عوارض ساخت

گروهی از سازنده‌های پایتخت - خواص ساختمانی که همواره اضافه‌خواهی می‌کنند- مدیران شهرداری را به عقب‌نشینی از فرمول تازه‌مصوب برای دریافت عوارض وادار کردند. زمستان پارسال پایه محاسبه عوارض ساخت به شکلی تغییر کرد که در سال جاری بهای عوارض بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش یافت. اما مخالفان واقعی‌سازی عوارض ساخت با این بهانه که عوارض نسبت به سال ۹۳ حدود ۱۴۰ درصد افزایش یافته، برای نپرداختن حق شهر، جوسازی کردند. این در حالی است که قیمت مسکن در همین فاصله ۲۰۷ درصد رشد کرد.
تلاش برای ماندن مدیران بازنشسته؛

نامه نگاری برای ادامه حضور امینی بازنشسته در سازمان بازرسی شهرداری

باید نظر منتقدان به مصوبه قانون منع به کارگیری بازنشستگان را بپذیریم که می‌گفتند شروع و پایان این قانون در شهرداری تهران «محمدعلی افشانی» است. وقتی امروز، تلاش برای ماندن مدیرانی در شهرداری تهران می‌شود که ماه ‌ها از مهلت قانونی بازنشستگی آن‌ها گذشته است.
ادغام برخی معاونت‌ها و زیرمجموعه‌های شهرداری؛

شمارش معکوس برای اصلاح "ساختار شهرداری تهران"

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیدند که ساختار عریض و طویل شهرداری نیاز به اصلاح دارد و باید نسبت به ادغام برخی معاونت‌ها و زیرمجموعه‌های شهرداری اقدام شود.
محمد سالاری:

یک پنجم کارمندان شهرداری کار ندارند!

وجود ۶۸۰۰۰ نیروی انسانی برای شهرداری تهران که تقریبا هشت برابر نیروی انسانی شهرداری لندن است، در سال‌های اخیر مورد انتقادات زیادی بوده؛ محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران پیش از این گفته بود که تهران با یک سوم این تعداد کارمند هم اداره می‌شود. در اینباره با محمد سالاری، عضو شورای شهر تهران گفت‌وگو کردیم.
الویری:

به "نجفی" رأی دادیم که عصبانیت او را هیچ کس ندیده بود

مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها از تشکیل کارگروه مشترک میان شورای عالی استان‌ها و هیات حل اختلاف مرکزی برای کاهش ابطال مصوبات شورا خبر داد.
علی نوذرپور:

۵۰۰ میلیارد تومان از «ایران مال» اخذ شده است/ تخریب فضای ۲۰ هزار متری

علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ شهر تهران در خصوص سرانجام اجرای حکم مجتمع تجاری ایران مال که از سوی کمیسیون ماده ۱۰۰ دارای تخلفاتی شناخته شده بود گفت: حکم در حال اجرا بوده و تنها اجرای یک بخش هایی از آن باقی مانده است.
در جریان صدوچهل و هفتمین جلسه علنی شورای شهر؛

انتخاب ذیحساب ۲ در صحن علنی شورا

مجید فراهانی طی سخنانی در خصوص معرفی ذیحساب ۲ گفت: ثبت نظارت مالی مهم ترین کارهایی است که صورت می دهیم و این نظارت توسط سه بخش مهم نظارت قبل از خرج، حین خرج، پس از خرج در شهرداری، مناطق، واحد ها و سازمان های وابسته صورت می گیرد.
مرتضی الویری :

پیاده‌روهای تهران مناسب شهروندان سالم هم نیست

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: برخی از پیاده روهای شهر تهران مناسب افراد سالم نیست و باید پیاده روها را برای عابران پیاده مناسب سازی کنیم.
رد ادعای تعزیرات در شورای شهر تهران:

برنج‌های کشف‌شده در فروشگاه شهروند، ایرانی است

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در ارتباط با نتیجه آزمایش صورت گرفته از برنج‌های فروشگاه شهروند گفت: براساس اعلام آزمایشگاه ۷۰ درصد از برنج‌های شهروند برنج هاشمی و در واقع ۳۰ درصد از آنها برنج درجه دو و سه ایرانی بوده است.
بهاره آروین:

توافق نانوشته شهرداری و بساز بفروش‌ها/ چرا شورای چهارم در برابر حراج منافع شهر سکوت کرد

بهاره آروین در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران در نطقی پیش از دستور به اعتراضات مطرح شده نسبت به افزایش نرخ عوارض ساختمانی پرداخت.
عضو شورای شهر:

روند صدور پروانه ساختمانی در تهران همچنان فساد انگیز است

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: متأسفانه معاونت شهرسازی به محلی برای تأمین درآمدهای شهر تبدیل شده و عملا این معاونت، معاونت دور زدن قوانین معماری و شهرسازی است.
یک عضو شورای شهر تهران گفت:

مدیران شهری علاوه بر خودرو حق ایاب و ذهاب دریافت می‌کنند

یک عضو شورای شهر تهران گفت:برخی از مدیران شهرداری، علاوه بر خودروهایی که دراختیار دارند و برای آن هزینه بنزین و سایر مخارج مصرفی را نیز دریافت می‌کنند، حدود چهارصد هزارتومان نیز به عنوان هزینه ایاب و ذهاب دریافت می‌کنند که این دریافتی قابل قبول نیست.
صفحه  از ۱۱۱
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها