سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد؛

نامه محرمانه شورا به شهرداری و اعلام لیست متخلفان برج باغ‌ها

سخنگوی شورای شهر تهران از سرپیچی برخی از مناطق شهرداری تهران از مصوبه لغو برج باغ خبر داد و گفت: شماره پرونده و نام مناطقی که همچنان مجوز ساخت و ساز در باغات را صادر کرده‌اند، در اختیار شهردار تهران قرار گرفته است
پول شهرداری‌ها در جیب دولت؛

در صورت تصویب لایحه ارزش افزوده اتفاق می‌افتد

قرار است براساس لایحه اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده، عوارض شهری به‌حساب دولت رفته و از سوی دولت به‌حساب شهرداری‌ها واریز شود.
پروژه غیر استاندارد را افتتاح نمی‌کنم؛

افتتاح شش پروژه شهری توسط افشانی شهردار تهران

شهردار تهران ایمنی پروژه‌های عمرانی را از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری دانست و گفت: در زمان من پروژه‌ای که در مسیر خدمت به مردم نباشد، افتتاح نمی‌شود.
عملکرد سامانه های نظارتی شهرداری؛

لزوم بازنگری در سامانه 137 شهرداری

18سال بعد از راه‌اندازی سامانه 137درخواست‌های مردمی به‌شدت کاهش یافته است. اگر زمانی تعداد درخواست‌های شهروندان از سامانه فوریت‌های شهرداری در یک‌ماه به 6میلیون درخواست می‌رسید، اکنون در 3‌ماه نخست97 این تعداد تنها به بیش از 500هزار درخواست رسیده‌است. ظاهرا این موضوع بی‌اعتمادی مردم را به این سامانه نشان می‌دهد؛ اینکه شهروندان به این نتیجه رسیده‌اند که درخواست‌هایشان از فوریت‌های شهرداری کمترین اثر را در پیشبُرد معضلات شهری دارد. اکنون به‌نظر می‌رسد رویکرد فعلی سامانه 137نیازمند تغییر است تا بتواند بار دیگر اعتماد شهروندان را جلب کند.
در حاشیه آئین بازگشایی بخش میانی خط ۷ مترو؛

واکنش افشانی به بدهی هلدینگ یاس و اهداء بیلبوردهای تبلیغاتی

شهردار تهران از افتتاح کل خط ۷ مترو تا خرداد ماه سال آینده خبر داد.
رییس شورای شهر تهران عنوان کرد؛

استفاده از آشنایان و خویشان در سازمان شهرداری ممنوع می شود

محسن هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما روند تغییر مدیران در شهرداری کند نیست، گفت: 40 الی 48 روز است که افشانی به شهرداری تهران آمده و انتصابات اصلی در حول و حوش خود را همچون مدیر روابط عمومی، بازرسی و ... انجام داده است. البته نمی‌شود به سرعت مدیران بالایی را عوض کرد و باید با آنها کار کرد و اگر مناسب بودند فعالیت آنها ادامه پیدا می‌کند.
طرح «مدیریت تعارض منافع» تدوین شد؛

نقطه کور مقابله با فساد شهری

برمبنای این طرح، قرار است جلوی اقدامات و فعالیت‌هایی که در مدیریت شهری باعث می‌شود منافع شهروندان، مدیران شهری و کارمندان شهرداری در اولویت نسبت به منافع عمومی شهر و شهروندان قرار گیرد، گرفته شود.
تکلیف سه‌منظوره برای شهرداری؛

«گره»، «آفت» و «مساله» روز پایتخت چیست؟

طراح برنامه «تهران تا ۱۴۰۲» جزئیات شش ویژگی برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری تهران تشریح کرد.
محسن هاشمی عنوان کرد؛

تشکیل ۲۶هزار پرونده تخلف در 2سال

رئیس شورای شهر تهران، تخلف در ساخت‌وساز و تغییر کاربری را ازجمله موارد فساد در شهرداری تهران عنوان کرد و گفت: ۲۶هزار پرونده تخلف در کمیسیون ماده۱۰۰ در 2سال ۹۵ و ۹۶ تشکیل شده است. محسن هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، ازجمله فسادها در شهرداری‌ تهران به تخلف در ساخت‌وساز و تغییر کاربری اشاره کرد و گفت: این فساد به یک اپیدمی در کل شهرهای ایران تبدیل شده، چرا که به‌دلیل کمبود نقدینگی، شهرداری‌ها می‌توانند از طریق کمیسیون ماده۱۰۰ تخلف در ساخت‌وساز را به پول تبدیل کنند و به همین دلیل با جدیت به موضوع رفع تخلفات ساخت‌وساز وارد نمی‌شوند.
شهرها زمینگیر طلب از دولت؛

شهرداران کرج، قم، یزد و زاهدان از بدهی‌های دولت به کلانشهر‌ها می‌گویند

شهرد‌اری‌های کلانشهر‌های کشور مطالبات انباشته عظیمی از دولت دارند و مقدار آن در برخی شهر‌ها به حدی رسیده که ممکن است آنها را از تأمین هزینه‌های جاری نیز ناتوان کند.
بررسی وضعیت ساختمان های پرخطر؛

نسخه شهرداری تهران برای ایمن سازی ساختمان های پر خطر!

حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو تلنگری دیرهنگام به مسئولان و متولیان ساخت و ساز نه تنها در تهران بلکه در کل کشور بود تا فکری به حال ساختمان های بلند مرتبه ای که بدون رعایت نکات ایمنی و اجرای درست قوانین ساخت و ساز تنها برای کسب سود بیشتر رشد قارچ گونه دارند؛ بکنند. هر چند در سال های اخیر سازمان آتش نشانی تذکراتی را مبنی بر غیر ایمن بودن برخی از این ساختمان ها به مالکان داده است و بعد ازحادثه پلاسکو شهرداری مناطق عزم خود را برای جلوگیری ازحوادث ناگوار جزم کرده اند اما سوال اینجاست که چرا از همان ابتدا و در زمان ساخت هیچ سازمانی نظارت بر نحوی ساخت ایمن این برج ها نمی کند؟
ولخرجی‌های اعضای لاکچری شورای شهر تهران ؛

ادامه ولخرجی اعضای شورای شهر برای لاکچری‌سازی فضای شورا

ولخرجی‌های اعضای لاکچری شورای شهر تهران تمامی ندارد و پس از خرید ماشین‌ها و تبلت‌های میلیونی اینبار نوبت به خرید کولر‌های گازی در شرایط بحران آب کرده‌اند.
شوراها نیازمند عملکرد شفاف‌تری هستند؛

آغاز به کارکمیته حقوق شهروندی شورای شهر

«کمیته حقوق شهروندی در شورای شهر تهران» هفته گذشته آغاز به‌کار کرد. تبیین حقوق شهروندی، ترویج آموزش‌ها و زمینه‌سازی‌ جلب مشارکت شهروندان پایتخت از اهداف این کمیته اعلام شده ‌است، اما زمانی که سازوکار مشخصـی بــرای سازماندهی و هدایت ایده‌های شهروندان وجود ندارد و ارگان‌های شهری در عملکرد و هزینه‌هایشان شفاف نیستند، چقدر می‌توان به عملکرد چنین کمیته‌ای در شورای شهر امیدوار بود؟ یک حقوقدان و وکیل دادگستری عقیده دارد که اگر شوراها به وظایف قانونی خود عمل می‌کردند، شاهد پرونده‌های قضایی درباره مسئولان شهری نبودیم.
بحران مالی، پشت دروازه شهرها؛

نامه شهردار تهران، رئیس شورای‌عالی استان‌ها و دبیرخانه شهرداران کلانشهرهای کشور به رئیس مجلس

دخل‌شهرها به خرج‌شان نمی‌رسد. چرا که دیگر قرار نیست از فروش تراکم اموراتشان بگذرد. از این‌رو بحران مالی این روزها دامن شهرها را گرفته‌ و جدی‌تر از آن است که به آن توجه نشود. به همین دلیل است که مرتضی الویری، رئیس شورای‌عالی استان‌ها و دبیرخانه مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور برای اصلاح لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» به رئیس مجلس نامه نوشته است.
طراح برنامه «تهران تا ۱۴۰۲»تشریح کرد:

تکلیف سه‌منظوره برای شهرداری

نقشه راه شهرداری برای «پایتخت تا ۱۴۰۲» وارد مراحل پایانی تدوین شد. طراح برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری با تشریح سه محور این برنامه، تفاوت آن با دو برنامه قبلی را «تضامین پیش‌بینی‌شده برای تحقق اهداف» اعلام کرده که بر این اساس قرار است از تکرار دو تجربه تلخ دوره‌های گذشته - غلبه سلیقه مدیران بر اولویت‌های شهری و همچنین ولخرجی در دوره‌های پرپولی شهرداری - جلوگیری شود. این برنامه تکالیف مرتبط با «ترافیک»، «منابع مالی اداره شهر» و همچنین «سرمایه‌گذاری در دوره بازگشت تحریم‌ها» را مشخص می‌کند.
توسط رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران:

تکذیب بازداشت فردی در دفتر شهردار تهران

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران ادعای بازداشت فردی در دفتر شهردار تهران را تکذیب کرد.
در گفت‌وگو با هاشمی مطرح شد؛

جزئیات دستگیری قائم مقام "قالیباف" و پرونده «یاس»

رئیس شورای شهر تهران در مورد ابعاد مختلف فساد در شهرداری تهران در دوره‌های گذشته توضیحاتی را ارائه کرد.
افشانی مطرح کرد؛

اتمام پروژه پلاسکو‌ تا 3 سال آینده/ اختلاف نظر بین شهرداری و وزارت راه و شهرسازی‌

شهردار تهران گفت: پروژه ساخت ساختمان جدید پلاسکو‌ تا سال 1400 به اتمام می‌رسد.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران خبر داد؛

انتشار تمامی معاملات شهرداری تهران بر روی سامانه شفافیت طی 9 ماه آینده

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه سامانه الکترونیکی ثبت معاملات شهرداری تهران طی 9 ماه آینده تکمیل خواهد شد، گفت: طی دو هفته آینده اقداماتی که نیاز به عملیات پیچیده و فنی نداشته باشد، به زودی محقق خواهد شد.
شهردار تهران خبر داد؛

مشارکت شهرداری تهران با شرکت های دانش بنیان

سید محمدعلی افشانی در حاشیه بازدید از شرکت شتاب دهنده پرسیس ژن، کارخانه نوآوری و مرکز نوآوری دانشگاه شریف در جمع خبرنگاران گفت: بحث شهرهوشمند یکی از موضوعاتی بود که در شورای شهر مطرح کردم و لازمه تحقق آن استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا است.
صفحه  از ۶۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها