سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مندنی‌پور مطرح کرد؛

الزام‌های حقوقی بازنشستگی شهرداران چیست؟

مندنی پور حقوقدان کشورمان گفته است: همانطور که در قانون منع به کارگیری بازنشستگان، نیروهای مسلح در دایره استثناء قرار گرفته‌اند و توجیه‌شان هم این بود که نیروی‌های مسلح قانون خود را دارند، باید تاکید کنم که شهرداری نیز قانون خاص خود را دارد.
سخنگوی شورای شهر تهران اعلام کرد؛

گزارش شهرداری از تعداد مشمولان قانون منع به کارگیری بازنشستگان

سخنگوی شورای شهر تهران از دریافت گزارشی از تعداد مشمولان قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شهرداری خبرداد.وی با بیان اینکه تنها ۴۴ نفر از افراد این لیست ۹۲نفره، دارای شرایط بازنشستگی بودند و مشمول این قانون می‌شوند گفت: مابقی از استثناتات قانون یعنی امتیازاتی که برای آزادگان،جانبازان ، فرزندان شهید و.. در نظر گرفته شده بود، بهره‌مند می‌شوند.
عضو شورای شهر تهران خبر داد؛

تشکیل کارگروه بررسی وضعیت زنان در شهرداری

الهام فخاری گفت: کارگروه وی‍ژه ای برای بررسی وضعیت زنان شاغل در شهرداری ایجاد شده است.
امانی خبر داد؛

رایزنی لاریجانی و رحمانی فضلی برای تعیین تکلیف نهایی بازنشستگی شهرداران

عضو شورای شهر تهران می‌گوید هرکجا اختلاف نظر در تفاسیر یا اعمال قانون رخ دهد، از آن جایی که تفسیر موضوعی قانون در دست مجلس است، مجلس استفساریه می‌دهد. اما در واقع فکر نمی‌کنم در خصوص شهرداران نیازی به استفساریه وجود داشته باشد
سید محمدعلی افشانی تأکید کرد:

مهلت شش ماهه برای الکترونیکی شدن مجوز ساخت

شهردار تهران از فرصت شش ماهه به معاون معماری و شهرسازی خود برای الکترونیکی کردن صدور مجوز ساخت‌وسازها و همچنین ضرورت برخورد قاطع با تغییر کاربری باغ‌های تهران خبر داد. اما مهم‌ترین محور سخنان سیدمحمد علی افشانی به استفاده از 22 شهردار زن در 22 ناحیه تهران اختصاص داشت.
ساعی عنوان کرد؛

لزوم اجرای دقیق قانون منع بکارگیری بازنشستگان

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی گفت‌: «مسوولان شهری و دیگر کسانیکه خود را به قانون شهرداری‌ها ارجاع می‌دهند به دنبال خرید زمان هستند؛ برای اینکه قصد دارند ابهاماتی در این خصوص ایجاد کند.»ساعی با تأکید براینکه شهرداری‌ها مشمول این قانون خواهند شد، افزود: «هفته دیگر که مجلس شروع بکار کند مجدد به این موضع پرداخته خواهد شد و اگر موردی نیاز به استسفاریه داشته باشد این اقدام انجام خواهد شد اما قانون به قدری واضح است که نیاز به استسفاریه ندارد.»
ماجرای «جزیره جدید» در شهرداری؛

چرا حوزه شهرسازی در پایتخت دو تکه شد؟

مدیریت شهری پایتخت، در اولین گام برای تغییر ساختار سازمانی شهرداری تهران، به جای «ادغام معاونت‌های موازی‌کار»، مهم‌ترین حوزه ماموریتی در شهر را دو تکه کرد.
نامه رسمی بدهید؛

محسن هاشمي درباره ماندن يا نماندن شهردار در سمت خود خواستار شد

خبرهایی با تيتر «جزئيات احضار يکي از اعضاي شوراي شهر تهران» به نقل از محسن هاشمي منتشر شد، اما نگاهي به متن صحبت‌هاي رئيس شورا حکايت از احضار تعداد قابل‌توجهي از اعضا به قوه قضائيه دارد؛ موضوعي که به تعبير محسن هاشمي موجب نگراني اعضاي شورا شده است. او در رابطه با دلايل اين احضارها نيز اين‌طور گفته است: «در يک سال گذشته اعضاي شوراي شهر به‌خاطر مصاحبه‌هايشان به قوه قضائيه احضار شدند. اين احضارها از سوي دادستاني و برخي نيز به‌خاطر شکايت‌هاي خصوصي بوده است. اعضا به اين روش اعتراض دارند، چراکه نمي‌توانند به درستي به وظايف خود عمل کنند».موضوعي که باعث شد روز گذشته رئيس شوراي شهر به صورت مشخص درباره احضار اعضاي شورا به قوه قضائيه سخن بگويد، آمدن احضاريه‌اي براي محمود ميرلوحي، عضو شورا، بود.
محمدجواد حق‌شناس؛

موضع‌گیری رئیس سازمان بازرسی درباره شهردار تهران نامتعارف است

عضو شورای شهر تهران از نظر رئیس سازمان بازرسی درمورد وضعیت بازنشستگی شهردار تهران اظهار تعجب کرده و می‌گوید اینکه هنوز مجلس نظر خود را اعلام نکرده، اما سازمان بازرسی نظر قطعی می‌دهد، علامت سوال ایجاد می‌کند.
سخنگوی وزارت کشور خبر داد:

معرفی 283 عضو متخلف شوراها به مراجع رسیدگی

سخنگوی وزارت کشور گفت: تمامی متخلفین سلب عضویت شده شوراها توسط استانداران به مراجع رسیدگی معرفی شده‌اند.
جزئیات لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها؛

تنها فرصت شهرداران برای دسترسی به درآمد دو منظوره

خبر تصویب لایحه درآمدهای پایدار شهری و ارسال آن به مجلس در نیمه اول شهریور، برخی شهرداران کلان‌شهرها را از بابت نزدیک شدن به منابع مالی سالم و مستمر، امیدوار کرد. اما محتوای نقشه‌ای که دولت برای بودجه شهرداری‌ها تدارک دیده است، نشان می‌دهد این لایحه در مسیر تدوین اولیه تا تصویب نهایی در دولت - که بیش از سه سال به طول انجامید - دچار تغییرات اساسی به دلیل حذف پنج اهرم پیشنهادی ضدشهرفروشی شده است. درآمد دومنظوره متعارف در شهرداری‌های جهان، در متن لایحه دیده نمی‌شود.
مجید فراهانی اظهار داشت؛

خداحافظی ۲۰۰ بازنشسته از شهرداری تهران

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان به لزوم جایگزینی این افراد با جوانان تاکید کرد و گفت: باید ۵۰ درصد جایگزین های بازنشستگان، جوانان باشند.با توجه به اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان مطرح است، اقداماتی در این خصوص صورت گرفته اما شهرداری ها ذیل این قانون تعریف شده اند و بدین ترتیب فهرستی از بازنشستگان توسط شهردار محترم به اعضای شورا ارسال شده است.
همراهی شورا و مجلس؛

مجلس و شورا؛ منتخبان ناهمسو

دست‌کم هشت قانون در مجلس شورای اسلامی به‌تصویب رسیده ‌است که نشان می‌دهد، نمایندگان مردم در مجلس، نگاه چندان همراهی نسبت به نمایندگان مردم در شوراهای شهر ندارند. شوراهای اسلامی شهرها که با اتکا به حدود و اختیارات خود باید بر این مشکلات فایق آیند، هر روز با موانع جدیدی از سوی مجلسی‌ها مواجه می‌شوند. قوانین پارلمان‌‌های شهری که با هدف تحقق دولت محلی آغاز به‌کار کرده، اکنون کارآمدی لازم را برای اداره شهرها ندارند.
هاشمی خبرداد؛

نامه شهردار به شورا درباره برج ـ باغ‌ها

رئیس شورای شهر تهران در مورد نامه شهردار تهران به شورای شهر پیرامون تعیین تکلیف پرونده باغات توضیخاتی ارائه کرد.وی با بیان اینکه در طول ۱۰ساله اخیر پرونده‌های ساختمانی زیادی در حوزه برج ـ باغها تشکیل شده است افزود: حتی برخی از مالکان نیز مبالغ عوارض مربوط به صدور پروانه را واریز کردند اما بعد از مصوبه شورا و لغو مصوبه برج ـ باغ، این پرونده‌ها بلاتکلیف مانده‌اند.
صف شهرداران ناکام در تهران؛

کوچ افشانی از بهشت

تکلیف شهردار چندماهه تهران از سوی نمایندگان مجلس روشن شده و افشانی با دوپینگ و استفساریه و ... نیز باید از خیابان بهشت کوچ کند. شورای اسلامی شهر تهران باید در یک سال سومین شهردار تهران را انتخاب کند.
رئیس شورای شهر همدان تاکید کرد:

جلوگیری از ورود مباحث سیاسی به جلسات شورای شهر

رئیس شورای شهر همدان از برنامه‌ریزی برای جلوگیری از ورود مباحث سیاسی به جلسات شورای شهر همدان خبرداد.
ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان؛

تکلیف افشانی هم مشخص شد

رئیس سازمان بازرسی گفت: شهردار تهران هم به طور قطع مشمول اصلاحیه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان می‌شود و باید پس از دو ماه محل خدمت خود را ترک کند.
چمران: نظارت بر شوراها استصوابی نمی‌شود؛

ادامه تخلفات چند شورای شهر و شروع یک جریان‌سازی رسانه‌ای علیه شوراها

شوراهای شهر در دومین دهه فعالیت خود همچنان با چالش درونی و بیرونی عمده مواجه هستند و با وجود تجربه بسیار در تخلفات فردی، گروهی، حقوقی و اجرائی، همچنان این صندلی‌های نمایندگی برای مردم لغزش‌های بسیاری دارد؛ لغزش‌هایی که از سوی چند شوراست، اما چندین‌هزار شورا را زیر سؤال می‌برد و گاه همین تخلفات عاملی می‌شود برای تغییراتی که جریان‌های سیاسی اصولگرا دنبال آن هستند؛ تغییراتی مانند ورود شورای نگهبان و استصوابی‌شدن نظارت بر شوراها و اتفاقا پیرترین عضو و پرسابقه‌ترین رئیس شوراها می‌گوید این نظارت استصوابی هیچ امکانی در شوراها ندارد و برای شوراها بی‌معنی است.
برکناری مدیران بازنشسته؛

"افشانی" از بهشت می‌رود؟

با تصویب قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان توسط شورای نگهبان اما و اگر برای ادامه کار افشانی شهردار تهران بیش از گذشته شده و در همین رابطه اعضای شورای شهر تهران بنا دارند از طریق اسفساریه تکلیف شهردار تهران را مشخص کنند.
کتک‌کاری بیمار و عضو شورا؛

رسوایی تازه‌ای برای اعضای شورای شهر؛ این بار یک پزشک را حسابی زدند

رئیس شورای اسلامی شهر دیر از توابع استان بوشهر گفت: حبیبه فخرایی عضو این شورا که به اتفاق خواهر بیمارش به مرکز بهداشت درمان این شهر مراجعه کرده بود پس از مشاجره لفظی با پزشک همدیگر را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
صفحه  از ۷۵
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها