درگیری در صحن علنی شورا؛

اعتبار ۳۵ میلیارد تومانی برای یک مسجد و ۲۰۰ میلیونی برای مداحان یک منطقه

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چرا 500 میلیون تومان باید به یک مسجد اختصاص داده شود؟ با این بودجه می‌توان 10 مسجد ساخت.
تحقیق از شهرداری تهران؛

کمیسیون عمران مجلس هفته آینده تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را کلید می‌زند

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون به احتمال زیاد هفته آینده جلسه فوق العاده ای برای بررسی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران تشکیل می دهد.
تلاش برای استیضاح شهردار؛

این هم واکنش قالیباف به درخواست استیضاح!

در حاشیه زمزمه هایی مبنی بر طرح استیضاح شهردار تهران، روزنامه قانون این کارتون مسعود ماهینی را منتشر کرد.
عضو شورای شهر تهران:

سیستم اطفای حریق پاساژ علاءالدین مورد تایید آتش‌نشانی نیست

عضو شورای شهر تهران گفت: سازمان آتش‌نشانی سیستم اطفای حریق پاساژ علاءالدین را تایید نکرده است.
20 مورد از تکذیبیه های پلاسکو؛

گزارشی از حرف های ضد و نقیض شهردار و اعضای شورا/ تهران بی دفاع مانده است + سند

حادثه پلاسکویی که با گذشت 19 روز از رخ دادنش هنوز یک نفر هم مسئولیتش را برعهده نگرفته است. شهردار تهران نیز در هیچ‌کدام از این موارد مسئولیت حادثه را نپذیرفت و با آوردن قوانین مختلف از زیر مسئولیت شانه خالی کرد.
معاون فرمانداری تهران:

شهرداری مکلف به رفع خطر حریق و ریزش از ساختمان‌هاست

معاون فرماندار تهران در واکنش به توضیحات شهردار تهران در جلسه شورای شهر درباره حادثه پلاسکو با تاکید بر اینکه این ساختمان محیط کارگاهی نبود، گفت: کارگاه‌های دفاتر تجاری پلاسکو خارج از ساختمان و در نقاط مختلف شهر تهران و حومه قرار دارد و تنها ۲ الی ۳ دفتر کارگاهی وجود در آنجا وجود داشته است.
ابهام در پرداخت بودجه آتش‌نشانی؛

اظهارات قالیباف در مجلس برای نمایندگان در این زمینه رفع ابهام نکرد

یک عضو کمیته ویژه بررسی حادثه پلاسکو با بیان این‌که «بودجه مصوب شورای شهر برای آتش‌نشانی، به طور کامل پرداخت نشده است» گفت: طبق بند 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها مسئولیت حوادثی مانند حریق و سیل و امثال این‌ها در سطح شهر بر عهده شهرداری است و شهرداری باید جوابگو باشد.
بررسی حادثه پلاسکو در شورای شهر؛

قالیباف:به خاطر ناکارآمدی‌ها باید عذرخواهی کنیم نه پلاسکو

نشست ویژه امروز شورای شهر در حالی آغاز شد که برخلاف دیگر نشست های این شورا در روزهای یکشنبه، علنی است. نشستی علنی که با حضور خبرنگاران برگزار خواهد تا در بررسی ابعاد حادثه پلاسکو، چیزی مکتوم و پوشیده نماند و مردم در جریان تمامی مذاکرات و مباحث صورت گرفته قرار گیرند.
پرونده پلاسکو روی میز شورای شهر؛

حضور قالیباف در شورای شهر برای ارائه گزارش پلاسکو

به دلیل حضور شهردار تهران برای ارائه گزارش پلاسکو و ابعاد این حادثه استثنائا جلسه فردای شورای شهر با حضور خبرنگاران برگزار می شود.
اختلاف اعضای شورای شهر در خصوص طرح تفحص از پلاسکو؛

پاسخگویی شفاف مسوولان درباره فاجعه پلاسکو حق مردم است

فاجعه پلاسکو بی‌شک در طی چند روز اخیر قلب هر کسی را به درد آورده و حالا تمام هموطنان منتظر پاسخی شفاف از طرف مسوولان و دستگاه‌های نظارتی هستند تا مشخص شود قصور و سهل‌انگاری چه کسانی باعث بروز این فاجعه شده است.
بررسی مصوبات اخیر مجلس در مورد انتخابات شوراها؛

انتقاد چمران از مصوبه مجلسی‌ها درباره زمان آغاز به کار شوراها

رییس شورای عالی استان‌ها ابعاد مختلف مصوبات اخیر مجلس در مورد انتخابات شوراهای شهر را بررسی کرد.
گزارش قالیباف به نمایندگان؛

همانی که مردم ۹ روز از تلویزیون تماشا کردند، نه بیشتر!

هرچند که روز گذشته شهردار تهران گزارشی از فاجعه پلاسکو را به شورای شهر ارائه نکرد و باعث دلخوری اعضای شورا هم شد، اما امروز به مجلس رفت و گزارشی کلی به نمایندگان ارائه داد.
شهرداري زير بار اجراي قانون مجري ذي‌صلاح نمي‌رود؛

خشت کج زیربنای تهران/مراكز تجاري ناايمن چگونه ساخته مي‌شوند؟

براي نمونه مي‌توان به مركز تجارت جهاني فرودسي اشاره كرد. مركز تجاري‌اي كه به‌گفته بسياري از مالكان واحدهاي تجاري، حتي جرات بردن يك گاوصندوق به این را ندارند چراكه به‌دليل وزن،شاید كف واحد تجاري فرو بريزد.
موافقان به 18 رسید؛

بررسی دوفوریت تشکیل «کمیته حقیقت یاب پلاسکو»

دوفوریت طرح تشکیل کمیته حقیقت یاب پلاسکو در نشست علنی شورای شهر تهران بررسی شد.
تذکر عضو شورای شهر به قالیباف:

پاسخ دهید که چرا بودجه‌های آتش‌نشانی تخصیص داده نشده

رییس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران به قالیباف در خصوص عدم تخصیص بودجه به آتش‌نشانی تذکر داد.
رضا تقی‌پور:

اختیار پلمپ پلاسکو در دست وزارت کار بود/ مجلس و دستگاه قضا به پرونده پلاسکو ورود کنند

عضو شورای شهر تهران در خصوص کسانی که به دنبال سیاسی کاری در حادثه پلاسکو هستند اظهار داشت: سیاسی‌کاری در حادثه پلاسکو در واقع فرار رو به جلو کسانی است که نمی‌توانند پاسخگوی مسئولیت خود باشند و سعی دارند تا با غبارآلود کردن فضا از روشن شدن حقیقت موضوع برای مردم جلوگیری کنند.
حافظی: رییس آتش‌نشانی، تخصص ندارد؛

احتمال سوال از شهردار به دلیل ندادن بودجه آتش‌نشانی و فاجعه پلاسکو

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با بیان اینکه از مجموع 492 میلیارد تومان بودجه توسعه آتش نشانی و ارتقای تجهیزات 200 میلیارد تومان پرداخت نشده است، گفت: این موضوعی است که به شهردار تهران تذکر خواهم داد و در صورت عدم ارائه پاسخ مناسب، طرح سوال از شهردار کلید خواهد خورد.
بی اطلاعی بنیاد مستضعفان از تذکرات:

عدم دفاع شهردار تهران از عملکرد خود

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این که در جلسه گذشته کمیسیون عمران شهردار تهران دفاعی از عملکرد خود در برابر ایمن سازی ساختمان پلاسکو نداشت، گفت: بنیاد مستضعفان از وجود چندین تذکر کتبی شهرداری تهران اظهار بی اطلاعی کرد.
عباس جدیدی:

آب که گل آلود می شود آرتیست های سینمایی هم عرض اندام می کنند

عضو شورای شهر تهران در خصوص اینکه در حاثه ساختمان پلاسکو چه ارگان یا سازمانی را مقصر می داند گفت:قطعا عاقبت پرونده این حادثه این می شود که مقصر واحدی معلوم نمی شود و تقصیر بین تمامی سازمان ها و ارگان های مربوطه تقسیم می شود!
نوشدارو ایمنی شهر و روستا در پستو؛

لایحه مدیریت یکپارچه ایمنی شهر و روستا که هنوز در دست دولت است

سند آسیب‌شناسی آتش‌نشانی دی‌ماه ٩٣ تصویب شد و دی‌ماه امسال پلاسکو در آتش سوخت. در سالگرد دو سالگی سندی که باید آتش‌نشانی را آسیب‌شناسی می‌کرد و مشکلاتش را مرتفع. در همین لحظه، هنوز ویرانه‌های پلاسکو بر جان خیابان خراب است و هیچ‌یک از آتشنشانان هم از وجود چنین سندی اطلاع ندارند. یکی از آتش‌نشانان می‌گوید «اغلب به مباحثی از این دست وارد نیستیم. سندهایی که تدوین می‌شوند درنهایت باید اثری روی ایمنی بیشتر کار ما داشته باشند که این ایمنی شامل وضع کار ما و همین‌طور ساختمان‌ها، خیابان‌ها و سایر موارد است. هنوز نمی‌دانم این سند چطور کار ما را آسیب‌شناسی کرده» آسیب‌شناسی که حالا نه‌تنها برای خود آتش‌نشانان که برای مردم هم در اولویت قرار گرفته است.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها