سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مجید فراهانی عنوان کرد:

پایان امسال فاز اول خطوط 6 و 7 مترو به بهره برداری می‌رسد/ بهسازی بافت فرسوده را به بخش خصوصی بسپاریم

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در خصوص زمان اتمام پروژه مترو تهران گفت: «بی‌شک تأثیر خروج آمریکا از برجام در سرنوشت حمل‌ونقلی تأثیر خواهد گذاشت. گزارشی معاونت برنامه ریزی مبنی بر اینکه تأثیرات تحریم‌ها بر شهرداری تهران چه خواهد بود و چه خواهد شد، تهیه کرده است. در آن گزارش نشان داده شده است که این امر بی تأثیر نخواهد بود به خصوص که برخی خریدهای خارجی ما در این حوزه که تأمین واگن است، تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.»
پول در قبال تعیین نام ایستگاه؛

ماجرای پیش خرید اسم ایستگاه مترو!

شرکت بزرگی در حد ایران خودرو با عنوان اتمسفر در محدوده این ایستگاه قرار دارد و پیش از آنکه ایستگاه افتتاح شود در دهه 60 این شرکت به عنوان اتمسفر اسم ایستگاه را خریده است.
کذب بودن یک خبر؛

تشکیل استان جدید تکذیب شد

معاون سیاسی وزیر کشور ایجاد هرگونه استان جدید را تکذیب کرد.
رایزنی برای جذب نیروی جدید در شهرداری ادامه دارد؛

سازمان بازنشستگی شهرداری تهران کماکان مشغول استخدام +سند

پس از انتشار خبر درخواست استخدام چندتن از نزدیکان مدیران کشور در رسانه‌ها که به عنوان ژن خوب شناخته می‌شوند، سند دیگری به دست رسیده که نشان می‌دهد روند استخدام‌ها همچنان ادامه دارد.
محمود صادقی:

مهم‌ترین اولویت شهردار جدید تهران شفاف‌سازی و مبارزه با فساد

ما باید از افشانی و اقداماتش در مجموعه شهرداری تهران باید حمایت کنیم و قطعا این حمایت از وی انجام می شود.
رئیس شورای شهر تهران:

کارت شناور ندارم/ ایستگاه اتمسفر قبل از مدیریت من نامگذاری شد

رئیس شورای شهر تهران گفت: نام گذاری ایستگاه اتمسفر قبل از مدیریت من انجام شد.
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران:

شهردار تهران باید پاسخگوی سه سوال شهروندان تهرانی باشد

نژآد بهرام گفت: شهردار تهران با توجه به 3 سوال اصلی که شهروندان برای زیست پذیر شدن شهر تهران از او دارند، باید تمرکز خود را روی آن 3 الویت اصلی بگذارد.
شهردار جدید تهران درمراسم تحلیف؛

منافع‌مردم را به منافع‌ خودم ترجیح می‌دهم

مراسم تحلیف شهردار جدید پایتخت دیروز برگزار شد تا شورای شهر تهران آخرین گام خود را برای انتخاب شهردار بردارد.
شایعه تغییر مدیران شهرداری؛

تکذیب شایعه برکناری پورسیدآقایی و تغییرات در شهرداری

علی پیرحسینلو مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با تکذیب شایعه برکناری پورسید آقایی گفت:عصر دیروز این شایعه را در فضای مجازی دیدم.در حالی این شایعه مطرح شد که همزمان با آن همراه با آقای پورسید آقایی با مدیران چند سازمان شهرداری جلسه‌ای برای برآورد آخرین وضعیت اجرای طرح ترافیک داشتیم و اتفاقاً ایشان از شایعه خبر نداشت و وقتی به ایشان خبر دادم، گفتند که امروز(دیروز) با آقای افشانی جلسه داشته‌اند و ایشان به تعارف به شهردار گفته که شما اگر یک وقت بنای تغییر داشتید من آماده‌ام، و آقای افشانی هم اعلام کردند که من به امید اینکه مدیرانی امثال شما در شهرداری هستید، به شهرداری آمده‌ام.
نظرسنجی از 10 عضو شورای شهر تهران درباره دستاوردهای شورای پنجم؛

شهر شیشه‌ای

8 ماه بعد از استقرار اعضای فهرست امید در شورای پنجم شهر تهران، تغییراتی در روند مدیریت شهری ایجاد شده است. شورا با رویکرد جدید تصمیماتی گرفته، مصوبه‌هایی به ثبت رسانده و سعی کرده به مدیریت شهری سروسامان دهد. به سبب همین تغییرات، اعضای شورا دستاوردهایی را به دست آورده و گرچه از نگاه برخی از اعضا بعضی دستاوردها به تکامل نرسیده، اما برخی از این دستاوردها مورد ستایش قرار گرفته است. شورای پنجم که با انتخاب محمدعلی نجفی به عنوان شهردار تهران مدیریتی شهری را آغاز کرد. برخی از تصمیمات مهم را با همکاری هم اجرا کردند.
مجید فراهانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران عنوان کرد؛

10سال زمان برای شکستن شاخ «غول بدهی تهران»

این‌روزها تهران از همه لحاظ در کانون توجهات قرار دارد؛به خصوص از‌منظرمدیریت‌شهری و فرایندی که برای انتخاب شهردار جدید طی شد همگان منتظرند تا ببینند سیدمحمدعلی افشانی ـ شهردار منتخب شورای شهر تهران ـ چه رویکردی را در اداره پایتخت در پیش می‌گیرد. اگرچه خیلی‌ از کارشناسان و مدیران شهری ـ به‌ویژه اعضای پارلمان شهر ـ معتقدند که ریل‌گذاری انجام‌شده توسط محمدعلی نجفی ـ شهردار قبلی ـ از چند بعد به‌خصوص ابعاد مالی، شفافیت و بستن راه‌های فساد، مناسب بوده و توصیه‌شان این است که چنین روندی پی گرفته شود. با وجود این، اعمال تغییراتی برای بهبود و کاهش مشکلات موجود هم لازم می‌نماید.
محسن هاشمی:

انتظارات مردم را برآورده نکردیم

رئیس شورای شهر تهران گفت: هنوز شهروندان تهرانی نتایج مشارکت خود در انتخابات شوراها را در مدیریت شهری احساس نکردند و این شاید تقصیر ما باشد.
محمدعلی افشانی؛

شهردار جدید تهران سوگند یاد کرد (+ متن سوگند)

افشانی دومین شهردار منتخب شورای شهر پنجم تهران است که پس از استعفای محمدعلی نجفی و از میان هفت کاندیدا توسط اعضای شورای شهر تهران به عنوان شهردار انتخاب شد.
فراوانی نیروی انسانی؛

ناهمخوانی بودجه با هزینه‌های شهرداری تهران

شهرداری تهران با بیش از ۶۸ هزار پرسنل، ۵۲ هزار میلیارد تومان بدهی، انبوهی از پروژه‌های ناتمام شهری و ۱۲ پرونده تخلفات در قوه قضاییه، در شرایط مالی و مدیریتی قرار گرفته است که چاره‌ای جز تغییر برایش باقی نمانده است.
میرلوحی:

روحانی موافق خروج حجتی بود، رهبری مخالف/ دو ملک میلیاردی از املاک نجومی پس گرفته شد

همزمان با انتخاب شهردار تهران، اخبار زیادی از اتفاقات شورای شهر به گوش می رسید. حالا و بعد از پایان گرفتن آن حجم اخبار و انتقاد، محمود میرلوحی می گوید که اعضای شورای شهر در تمام این مدت همدل و همزبان بودند و توانستند بر اساس جدول زمان بندی شده شهردار را انتخاب کنند.
دیروز در شورای شهر ارائه شد؛

برنامه‌های 3 نامزد شهرداری برای اداره پایتخت

با انصراف 2 نفر از نامزدهای پیشنهادی شورای شهر تهران، رقابت به 5 نفر رسید. «حجتی» و «انصاری لاری» دو نفر از نامزدهایی بودند که در همان روز اول ارائه برنامه‌ها، از ادامه راه، منصرف شدند. حجتی در هیأت دولت ماند و ظاهراً قرار است که انصاری لاری نیز در همین پست فعلی خود در مدیرعاملی کیش، به فعالیت‌اش ادامه دهد.
آدرس پـایتخت زیست‌پذیـر؛

محمدعلی افشانی به عنوان هفدهمین شهردار تهران انتخاب شد

یک سیاست مالی آزموده شده در شهرهای جهان می‌تواند تهران را از سه عنصر ضدزندگی نجات دهد.
‌یکشنبه؛ مراسم تحلیف شهردار جدید؛

رحمانی‌فضلی حکم شهردار تهران را صادر کرد

روز گذشته عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور حکم شهردار جدید تهران را امضا کرد.
در پی انتشار تصویر نامه‌ای در فضای مجازی؛

توضیح سازمان بازنشستگی شهرداری‌ تهران درباره استخدام‌های سه‌روزه مدیران

سازمان بازنشستگی شهرداری تهران در خصوص اخباری مبنی بر استخدام‌های سه روزه در این سازمان توضیح داد.
رئیس سازمان بازرسی شهرداری خبر داد؛

ورود بازرسی شهرداری به موضوع جذب نیرو

باتوجه به انتشار خبر مکاتبه جذب نیرو در یکی از سازمان‌های شهرداری تهران، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران دستور رسیدگی فوری به این موضوع را صادر کرد.
صفحه  از ۵۹
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها