سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در نشست با شهردار پایتخت؛

تقدیر مسجدجامعی و الویری از اقدامات قالیباف

نشست اعضای شورای اسلامی شهر تهران و منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با شهردار پایتخت در محل سالن جلسات شهرداری برگزار شد.
قالیباف:

آماده انتقال تجربیاتم به مدیریت شهری بعدی هستم

شهردار تهران گفت: گاهی فکر می کنیم اگر همه به جهت گرایش سیاسی یکدست شوند، مشکلات حل می شود؛ این در حالی است که ما این یکدست بودن را در شورا و مجلس تجربه کرده‌ایم و نشان داده که اینطور نیست. از این رو باید با منطق کارمان را انجام دهیم و قانون را به جای گرایش ها محور قرار دهیم.
توافق اعضاء شورای شهر پنجم ؛

شهردار‌‌ شدن محسن‌هاشمی منتفی‌ شد/ هیچ‌یک از اعضای شورا، شهردار نمی‌شود

اعضای منتخب شورای شهر تهران در یک توافق جمعی متعهد شدند در طول ۴ سال نمایندگی مردم در این شورا هیچ‌گونه مسئولیتی که قابل جمع با عضویت در شورا نباشد، بر عهده نخواهند گرفت.
نایب رئیس شورای شهر تهران؛

راه اندازی شورایاری ها در سایر استان ها

نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: با توجه به ظرفیت شورایاری ها و تبدیل این مجموعه به یک نهاد اجتماعی پرقدرت حذف شورایاری ها غیرممکن است.
نقش لابی های سیاسی در انتخاب شهردار؛

جنگ پنهان در شورای شهر برای انتخاب شهردار تهران

ترکیب جدید شورای شهر تهران در دوره پنجم که جلسات غیررسمی خود را طی روز‌های اخیر برگزار کرده در مراحل اولیه مهم‌ترین آزمون خود یعنی «انتخاب شهردار پایتخت» کارنامه قابل دفاعی نداشته است.
شهربانو امانی:

حذف بند عدم عضویت در شورای شهر از شاخص‌های شهرداری آینده

عضو منتخب شورای شهر تهران گفت: شهردار آینده باید در افکار عمومی به پاکدستی، مبارزه با فساد و رانت‌خواری شهره باشد. نظر شورا بر حفظ ترکیب ۲۱ نفره است
بدهکار شدن مردم تهران ؛

قالیباف در آخرین ماههای شهرداری اش،مردم تهران را بدهکارتر کرد

طی دو روز گذشته عده‌ای از شهروندان که تصور می‌کردند خط هفت مترو تهران مانند سایر خطوط از ساعات اولیه صبحگاه به مسافران خدمت‌رسانی می‌کند، با مراجعه به ایستگاه‌هایی که مورد بهره‌برداری قرار گرفته، با کرکره بسته ورودی مترو روبه‌رو شدند و تصاویری از این وضعیت نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
رئیس کمیته عمران شورای شهر:

تدوین پروتکل جدید مترو پس از حادثه «طرشت»

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از اتخاذ تمهیداتی در مترو برای پیشگیری از حوادث مشابه ایستگاه "طرشت" در قالب یک پروتکل خبر داد.
دلواپسی‌های شورای اصلاح‌طلب؛

چرا اصلاح طلبان از اداره پایتخت بعد از قالیباف نگرانند؟

مدتی است که از سوی برخی از اصلاح طلبان نگرانی‌هایی بابت اداره شهر توسط شهردار آتی ابراز می‌شود و نه تنها پایتخت را «شهرسوخته» نامیده بلکه گویا این دلواپسی‌ها از شورای پنجم اصلاح طلب شهر آب می خورد.
افزایش نرخ گرایه ؛

چرا شورای حل اختلاف مصوبه "افزایش نرخ کرایه‌ها" را ابلاغ نمی‌کند؟

بیش از سه ماه از جلسه‌ای که اعضای شورای شهر تهران به افزایش 10 تا 15 درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی اعم از مترو، تاکسی و اتوبوس رای مثبت دادند، گذشته است؛ اما هنوز این طرح در راهروهای شورای حل اختلاف مانده و با وجود آنکه با افزایش 10 درصدی موافقت کرده‌اند و بیش از دو ماه و نیم از شروع سال جدید گذشته اما هنوز نرخ کرایه‌های سال جدید ابلاغ نشده و این مسئله داد رانندگان تاکسی را در آورده است.
محسن هاشمی یا محمود حجتی؛

یک گمانه ‌زنی جدی درباره شهردار آینده تهران

یک عضو فراکسیون امید مجلس محسن هاشمی و محمود حجتی را گزینه های جدی شهرداری تهران دانست.
جنگ قدرت برای انتخاب شهردار تهران؛

دعوای اصلاح طلبان در پایتخت

باوجود تركيب یک دست شورای پنجم، وجود نمايندگان وابسته به كارگزاران و حزب اتحاد ملت، تركيب ناهمگوني را به نمايش مي گذارد كه حاشيه هاي‌ آن از چند روز گذشته آغاز شده است. حاشیه‌هایی که اولین بروزش در انتخاب شهردار تهران نمود پیدا کرده و بیشتر از هر چیز یادآور خاطرات اولین شورای شهر تهران است.
شهربانو امانی:

هنوز به هیچ مصداقی برای شهرداری تهران نرسیده ایم

نایب رئیس منتخبین پنجمین دوره شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه شهردار شدن محسن هاشمی منع قانونی ندارد، گفت: هنوز شاخص های ما احصاء نشده و ممکن است خیلی افراد جو گزینه ها باشند.
محمدباقر قالیباف:

برخی‌ها با اغراض سیاسی انگشت اتهام به سمت شهرداری می‌گیرند

شهردار تهران به نقدهای پیرامون مدیریت شهری واکنش نشان داد و گفت: برخی منتقدان با اغراض سیاسی انگشت اتهام به سمت شهرداری می‌گیرند.
شهردار تهران:

دیگر ۱۲ سال خدمت در شهرداری تهران بس است

شهردار تهران گفت: اگر دوستان اصولگرا هم به شورا می‌آمدند و از من می‌خواستند که شهردار باشم، دیگر تمایلی برای ماندن در شهرداری نداشتم.

عذرخواهی معاون شهردار در پی حادثه مترو

مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در رابطه با حادثه مترو طرشت گفت: متاسفانه حادثه امروز ایستگاه طرشت باعث مجروح شدن تعدادی از شهروندان و مسافران مترو تهران شد.
چمران خبر داد:

تصویب افزایش 10 درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از تصویب افزایش 10 درصدی کرایه‌های حمل و نقل عمومی در تهران خبر داد.
حجت نظری:

شاخص‌های تعیین شهردار مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد

نظری با تاکید بر اینکه در جلسه چهارشنبه، قرار است شاخص‌های تعیین شهردار مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد خاطرنشان کرد: بعد از تعیین شاخص ها، در جلسات بعدی وارد مصادیق خواهیم شد.
توقف طرح جامع مدیریت شهری؛

طرح مجلس با لایحه دولت ادغام می‌شود

روز گذشته طرح جامع مدیریت شهری در کمیسیون‌های تخصصی متوقف ماند تا لایحه دولت در این زمینه نهایی و به مجلس ارائه شود.
پاسخ55 صاحب‌نظر شهری به نظرسنجی؛

نام و نشان شهردار پایتخت

نتایج نشان می دهد که شهردار جدید پایتخت علاوه‌بر دارا بودن مجموعه‌ای از ویژگی‌های لازم، باید در قالب دست‌کم سه شاخص کلیدی، یک «تکنوکرات کاربلد» و «آشنا به تعاملات سیاسی» باشد و در عین حال کارنامه قابل دفاعی در «پرهیز از سیاست‌‌بازی» داشته باشد تا بتواند مطالبات شهروندان را در کمترین زمان و بهترین شکل ممکن،‌ محقق کند. نام‌های 3 منتخب اول شرکت‌‌کننده‌ها در نظرسنجی، نمادی از مهارت، تجربه مدیریتی در سطح ملی و همچنین شاخص کلیدی مورد تاکید برای سکان‌داری «پایتخت تا 1400» است. تراز مدنظر نخبگان شهری مشخص می‌کند فردی که توسط شورای پنجم برای شهرداری انتخاب می‌شود،‌ باید سابقه‌ مدیریتی فراتر از اداره یک شهر را داشته باشد تا با کمترین خطا یا انحراف،‌ برای مجموعه شهری تهران - که پایتخت کاملا متاثر از آن است - از طریق مشارکت دولت،‌ تصمیم‌گیری کند. پرهیز از نگاه «سخت‌افزاری» و «پیمانکاری» به مسائل شهر نیز از جمله خطوط قرمز مطرح برای شهردار آینده است.‌ فرد منتخب باید توان مدیریت نرم‌افزاری شهر را داشته باشد.
صفحه  از ۱۸
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها