سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انتقاد حجت نظری از شورای شهر:

شورای شهر به سمت جوان فریبی رفت/ سن جوانی از نظر شهرداری ۵۰ سال است! +فیلم

حجت نظری عضو جوان شورای شهر تهران در انتقاد از اعضای شورای شهر در جریان صحن علنی شورا پس از ارائه پیشنهادی از سوی حسن رسولی در لایحه انتصابات جوانان ، در خصوص نحوه سیاست گذاری لایحه انتصاب جوانان در شهرداری تهران صحن شورا شهر را ترک کرد.
اولین تلفات قانون سکونت شهرداران در استان تهران؛

شهردار پیشوا در آستانه برکناری قرار گرفت

مجتبی جنیدی نایب رئیس شورای شهر پیشوا اظهار کرد: هفته گذشته ۵ عضو اصلی شورای اسلامی شهر، رای به برکناری و عزل حکمت امیری از سمت شهرداری پیشوا دادند.
اعطا مطرح کرد؛

‌‎انجام اقدامات غیرقانونی در شوراهای معماری مناطق

‌‎رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورا با اشاره به انجام برخی اقدامات غیرقانونی از جمله اضافه‌بنا درشوراهای معماری مناطق از شهرداری خواست که در ستاد نسبت به این موضوع حساسیت ویژه نشان دهند.
سخنگوی شورای شهر تهران؛

لزوم حفظ حریم آثار هنری در پایتخت

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران از تهیه طرحی در شورای شهر تهران خبر می دهد که بر اساس آن برای آثار هنری ارزشمند در پایتخت حریمی پیش بینی می شود . او معتقد است اجرایی شدن این طرح می تواند به حفظ این آثار ارزشمند از جمله مجسمه های شهری ختم شود اما مدیریت شهری نمی تواندکار پلیس را انجام دهیم و دزد بگیرد .
معاون شهرداری تهران:

تهران روزانه ۲۵ میلیارد تومان خرج دارد

معاون شهردار تهران معتقد است هزینه نگهداری شهر و خرج پرسنل شهرداری ماهانه حدود ۷۵۰ میلیارد تومان است، یعنی شهرداری برای حقوق کارکنان خود و خرج نگهداری شهر، روزی ۲۵ میلیارد تومان هزینه می‌کند.
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به بدهی های شهرداری تهران :

شورا از ۱۲ پرونده تخلفات دوره مدیریت شهری قالیباف، ارسالی از سوی نجفی به قوه قضاییه بی اطلاع است

اعطا گفت: آنچه شهرداری مطرح می‌کند به عنوان دیون است اما بخشی وجود دارد که موارد ثبت شده در دفاتر حساب است و قطعی تلقی می شود . تنها بدهی به بانک ها و اوراق مشارکت ۲۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و بقیه موارد را طبق این آیتم خودتان قضاوت کنید.
سفر پیروز حناچی به وین ؛

امضای اعلامیه همکاری میان شهرداری تهران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، اعلام کرد به دنبال سفر پیروز حناچی، شهردار تهران به وین و شرکت در چهارمین مجمع سالیانه "پلی برای شهرها"، یک اعلامیه همکاری میان شهرداری تهران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به امضاء طرفین رسید.
چالش بدهی‌های شهردار ۱۲ ساله تهران؛

ادامه محرمانه‌ها در دوران پساقالیباف

چالش بدهی‌های شهردار ۱۲ ساله تهران از روزهای پایانی شورای چهارم آغاز شد. آن زمان که علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، شهرداری تهران و اعضای اصلاح طلب شورای شهر هر کدام یک رقم را به عنوان بدهی‌های شهرداری عنوان می‌کردند.بدهی‌های شهرداری را با مهر محرمانه به شورای شهر ارسال کرده است،سخنگوی شورای شهر تهران می‌گوید این اطلاعات ویژه ای نیست و احتمالاً برای پرهیز از چالش رسانه ای این مهر بر روی این اطلاعات خورده است.
میزان واقعی بدهی شهرداری؛

شورای نام‌گذاری و عددسازی شهر تهران

ابوالفضل قناعتی، عضو هیات‌رئیسه شورای شهر چهارم تهران در ارتباط با مساله بدهی‌های مدیریت سابق شهری و حواشی چند روز اخیر پیرامون این موضوع به «فرهیختگان» گفت: «بدهی‌ای که دوستان اعلام می‌کنند، باید براساس یک‌سری مستندات باشد.
خزانه‌دار شورای شهر؛

هزینه‌های جاری دفتر شهردار تهران ۱۳۳ درصد افزایش یافت

خزانه دار شورای شهر تهران با ارایه گزارش مالی چهار ماهه امسال گفت: هزینه جاری برخی ادارات شهرداری به ویژه دفتر شهردار تهران، نسبت به بودجه مصوب ۱۳۳ درصد افزایش دارد.سیدحسن رسولی روز یکشنبه در یکصد و شصت و دومین جلسه شورا درباره گزارش خزانه داری از حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران، طی چهار ماه نخست امسال، گفت: هزینه های جاری اداراتی مانند سازمان املاک و مستغلات، مرکز مطالعه و برنامه ریزی، اداره کل رفاه، اداره کل پشتیبانی، دفتر شهردار، روابط عمومی، پیام رسا، ایثارگران، سازمان بازرسی، اداره کل حراست، بسیج و یگان حفاظت، نیز افزایش داشته است.
نقشه شهرداری برای اجاره‌نشینی؛

شرط بساز و بفروش‌ها برای عرضه مسکن اجاره‌ای

بساز و بفروش‌ها برای ساختن مسکن اجاره‌ای و عرضه حمایتی در بازار مستاجرهای پایتخت، آمادگی مشروط خود را به شهرداری اعلام کردند.
جنجال های ادامه دار یک بدهی؛

«دروغ بزرگ» شهرداری قالیباف به ۶۹ هزار میلیارد تومان رسید!

محمدباقر قالیباف بهمن‌ماه سال گذشته در برنامه‌ای تلویزیونی یک‌طرفه این عدد را تکذیب و آن را «یک دروغ بزرگ» خواند و در ادامه تلویحا درباره مدیریت شهری که در دست اصلاح‌طلبان است، گفت: «کار نمی‌کنند و می‌خواهند در قدرت بمانند و دروغ می‌گویند».
رئیس شورای اسلامی شهر تهران؛

بودجه شهرداری تهران نیازمند اصلاح است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: درآمد و هزینه‌های شهرداری تهران با هم هم‌خوانی ندارد و این بدان معنی است که ما نیاز به اصلاح در بودجه داریم.
عضو شورای پنجم شهر تهران؛

لیست بدهی 69 هزار میلیاردی شهرداری تهران منتشر شد+سند

عضو شورای پنجم شهر تهران لیست بدهی 69 هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران را منتشر کرد، این در حالی است که معاون قالیباف میزان بدهی شهرداری را 16 هزار میلیارد تومان عنوان و تاکید می کند که سند هم داریم.
الویری عنوان کرد؛

برخی می‌خواهند با شوراها تسویه حساب کنند

رئیس شورای عالی استان‌ها می‌گوید: علت بسیاری شکایت‌ها از اعضای شورای شهر در طول دو سال اخیر، تسویه حساب سیاسی است. در طول دو سال اخیر، تعداد زیادی از اعضای شوراهای شهر استان‌های مختلف با شکایت افراد و نهادهای مختلف به‌دلیل اظهارنظرهای انتقادی محکوم شدند و علاوه بر محکومیت زندان، حتی کار به سلب عضویت آنها کشیده است. چنین روندی در دوره‌های قبلی شوراهای شهر تقریباً بی‌سابقه بود و اگر عضوی از شوراهای شهر به دادگاه احضار می‌شد، اغلب به دلیل فساد و تبانی مالی خود و اطرافیانش بود که برای برخی از آنها با وجود گذشت سال‌ها، حکمی صادر نشده است.
به موجب رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری؛

پرداخت حق‌الجلسه به اعضای کمیسیون شهرداری‌ها در ساعات اداری ممنوع شد

هیات عمومی دیوان عدالت اداری مصوبات شورای شهر مبارکه درباره تعیین و پرداخت حق الجلسه به اعضای کمیته ها و کمیسیون های مستقر در شهرداری ها در ساعات اداری مصوب از سوی شورای اسلامی این شهر را ابطال کرد.
اینفوگرافی ؛

جزئیات طرح ساماندهی تابلوهای راهنمای شهری

تابلوهای راهنمای شهری تغییر می‌کنند.
رییس شورای تهران:

تاریخ مصرف نسبت دادن مشکلات به گذشته، تمام شده است

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: نسبت دادن مشکلات به گذشته، ارائه شعارها و برنامه های کاغذی و غیراجرایی و اقدامات نمادین و نمایشی تاریخ مصرف محدودی داشته و گذشته است.
گفت‌وگو با پيروز حناچي:

قبلا شهر را می‌فروختند ما نمی‌فروشیم

پیروز حناچی گفت:شعار توسعه قلمرو عمومي جزء شعارهایمان بود، هنوز هم هست. با اين نگاه سراغ ميدان هفتم تير رفتيم. کل هزينه‌اي که کرديم تا بخشي از عرصه عمومي را بگيريم و به مردم بدهيم و اضافه کنيم، فکر مي‌کنم زير پنج ميليارد شده است؛ يعني بسيار کم هزينه و بسيار پربازده بود. همه کارهايي که مي‌خواهيم در شهر کنيم بايد از اين جنس و اين‌طور باشد.وقتي مي‌گوييم کم‌هزينه باشد يعني براي انجام اين مأموريت‌ها ديگر شهر را نمي‌فروشيم. فضاهاي شهر را نمي‌فروشيم.
به جای شکایت مناظره می‌کردند؛

واکنش اعضای شورای شهر به حکم خداکرمی

بعد از اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران به خاطر اظهار نظری که در توییتر کرده بود شکایت کرد و او در دادگاه به پرداخت جریمه‌ی نقدی محکوم شد، موضوع باز بودن دست نمایندگان مردم برای اظهار نظر دوباره موافقان و مخالفان خاص خود را پیدا کرد. محمود میرلوحی و محمد جواد حق‌شناس اعضای شورای شهر در این مورد به گفت‌وگو پرداختند.
صفحه  از ۱۲۰
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها