سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سومین همایش توسعه مبنتی بر حمل‌ونقل همگانی؛

کمتر از یک‌درصد از بودجه‌ کشور صرف توسعه حمل‌ونقل می‌شود

سومین همایش توسعه مبنتی بر حمل‌ونقل همگانی با سخنرانی رئیس شورای شهر تهران، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و برخی مسؤلین دیگر برگزار شد.
جزئیات تردد در طرح جدید ترافیک سال ۹۷؛

شورای ترافیک "طرح ترافیک جدید" را تصویب کرد+جزئیات تردد در طرح جدید

سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام تصویب طرح ترافیک جدید در شورای ترافیک تهران، جزئیات تردد براساس این مصوبه را اعلام کرد.
شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران؛

تصویب طرح‌جدید ترافیک تهران در شورای ترافیک+جزییات

شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، طرح جدید ترافیک برای سال ۱۳۹۷ را تصویب کرد؛ این در حالیست که شورای اسلامی شهر تهران نسبت به نحوه اجرا و نرخ عوارض تصمیم خواهد گرفت.
بازوی پژوهشی شهرداری درباره افزایش سفر با خودروی شخصی هشدار داد؛

تناقض «طرح» و «هدف» در مدیریت ترافیک

بازوی پژوهشی شهرداری تهران از وجود یک تناقض میان طرح ترافیک جدید و هدف از اجرای آن خبر داد و نسبت به تاثیر اجرای طرح ترافیک جدید با نرخ فعلی در زمینه افزایش سفر با خودروی شخصی هشدار داد.
عضو شورای شهر تهران:

بازنگری درطرح ترافیک نیازمنداصلاح/ پیشنهاد شهرداری بررسی می شود

دبیر کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران گفت: بازنگری در طرح ترافیک که از سوی شهرداری مطرح شده نواقصی دارد که اگر اصلاح نشود پایه‌گذار یک طرح اشتباه است.
وضعیت تاکسی ها در طرح جدید ترافیکی؛

آیا تاکسی‌ها در طرح جدید ترافیکی عوارض پرداخت می‌کنند

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران درباره شائبه‌های تغییر وضعیت تاکسی‌ها در طرح ترافیک جدید توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: تاکسی‌های فعال در حمل و نقل عمومی همچون گذشته می‌توانند در محدوده طرح ترافیک تردد کنند.
حذف پراید تاکسی تا سال 98؛

ورود "برلیانس" به ناوگان تاکسیرانی از بهمن‌

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از ورود خودروی برلیانس به ناوگان تاکسیرانی تا ماه‌ آینده خبر داد و گفت: رونمایی و قرارداد اولیه ورود تاکسی برلیانس انجام شده و سایپا نیز قول داده است که مسائل حقوقی و قراردادی آن را تا پایان ماه جاری نهایی کند تا بتوانیم از ماه آینده خودروی برلیانس را وارد ناوگان تاکسیرانی کنیم.
عضو ناظر مجلس در شورای عالی ترافیک:

طرح جدید فروش «طرح ترافیک» نیازمند کارشناسی بیشتری است

عضو ناظر مجلس در شورای عالی ترافیک گفت: طرح جدیدی که شهرداری تهران مبنی بر نحوه فروش طرح ترافیک برای سال آینده مطرح کرده، نیازمند کارشناسی بیشتری است.
عقب ماندگی مترو در بحث تجهیزات؛

بهره برداری کامل از خط ۶ مترو تا پایان سال ۹۷

مدیرعامل شرکت ساخت و بهره برداری مترو تهران از بهره برداری کامل خط ۶ مترو تهران تا پایان سال ۹۷ خبرداد.
حسن پورسیدآقایی خبرداد؛

چه کسانی مشمول تخفیف طرح ترافیک می‌شوند؟

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: شورای شهر می‌تواند در صدور آرم طرح ترافیک جدید برای جانبازان، بیماران خاص و حوزه‌های خبری، ردیف‌های تخفیف قائل شود.
نمایندگان تهران مطرح کردند؛

ابعاد کاهش آلودگی و ترافیک با اجرا شدن طرح ترافیک جدید مشخص نشده

طی روزهای اخیر واکنش های زیادی درباره طرح ترافیک جدید که از سوی شهرداری تهیه شده صورت گرفته است.
۲۰ ایراد طرح جدید ترافیک؛

نسخه مدیران پایتخت برای تسهیل عبور و مرور اعلام شد؛ قفل‌‌دستی برای ترافیک ۹۷

جزئیات نسخه جایگزین طرح ترافیک، پس از دو هفته اطلاع‌رسانی مبهم، اعلام شد. طرح جدید ترافیک، بدون آنکه شش هدف جهانی کلان‌شهرها از مدیریت متفاوت ترددها در محدوده مرکزی را مدنظر قرار دهد، ۲۰ ایراد اساسی دارد که در صورت اجرا، بار ترافیک در بزرگراه‌ها تشدید و به‌دلیل غفلت از توسعه همزمان ظرفیت حمل‌و‌نقل عمومی، معطلی و ازدحام در ایستگاه‌ها بیشتر می‌شود. مهم‌ترین نارسایی‌‌ طرح قدیم - نیاز به تغییرات در محدوده - به قوت خود باقی است. متهمان آلودگی نیز از محدودیت معاف هستند.
محمد فخار اعلام کرد؛

جزئیات طرح ترافیکی جدید

طرح ترافیکی جدید از 15فروردین97در پایتخت اجرا می‌شود
اجرای طرح از ۱۵ فروردین ۹۷؛

هزینه حداکثر ۸ میلیونی برای ورود به محدوده طرح ترافیک برای یک سال

بر اساس طرح ترافیک جدید، عوارض ورود به محدوده سبز بر حسب ساعات ورود و خروج و میزان آلایندگی‌ خودروها، نزدیک به 10 تا 36 هزار تومان و هزینه سالانه آن بیش از ۸ میلیون تومان خواهد شد.
معاون شهردار تهران؛

جزئیات طرح جدید ترافیک تهران اعلام شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: مقدمات و زیرساخت‌های اجرای طرح ترافیک جدید فراهم شده و این طرح از ۱۵ فروردین ۹۷ اجرایی می‌شود.
کاهش ۵۰ درصدی بودجه متروی کلانشهرها؛

دولت در بودجه ۹۷ به مترو هم رحم نکرد

دولت در بودجه سال آینده خود سهم متروی کلانشهرها را ۵۰ درصد کاهش داد. این درحالی است که دیون سال گذشته خود را در زمینه حمل و نقل ریلی درون شهری به درستی پرداخت نکرده است.
طرح‌های موقتی دردی را دوا نمی‌کنند؛

سواره‌محور بودن، راه را بر بهبود وضعیت آلودگی هوا بسته است

آذر تشکر، جامعه‌شناس شهری می‌گوید در تمام طول روز و در تمام نقاط شهر جنگ و کشمکش بین سواره و پیاده جریان دارد و در قریب به‌اتفاق مواقع این سواره است که برنده چنین جنگی می‌شود. در چنین شرایطی طبیعی است که هر کسی ترجیح بدهد در گروه برنده جا داشته باشد و به هر ترتیبی که شده خودرویی تهیه کرده و با آن رفت‌وآمد کند. نتیجه این وضعیت ترافیک دائمی است و راه‌حل آن هم به اعتقاد مسئولان ساخت هر چه بیشتر بزرگراه و آلودگی بیشتر هوا.
میرزایی نیکو:

نحوه صدور طرح ترافیک سالیانه باید اصلاح شود

عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: پیشنهاد شهرداری برای جایگزینی عوارضی بجای فروش طرح ترافیک سالانه باید در مجمع امید بررسی شود.
۲+۱ جایگزین طرح ترافیک؛

مدیریت شهری تهران موفق به اصلاحات ترافیکی می‌شود؟

عزم مدیریت شهری تهران برای اصلاح نسخه دهه ۵۰ «طرح ترافیک»، به بررسی‌های نیمه‌نهایی دو پیشنهاد منجر شد. در قالب یک گزینه جایگزین، یک سری اصلاحات در محدوده، تعرفه و سهمیه‌های طرح ترافیک، مدنظر است و در قالب گزینه دوم، حذف طرح ترافیک سالانه مشروط به افزایش عوارض، متناسب با میزان تردد و آلایندگی خودروها مطرح شده است. مدیران ترافیکی بنا دارند تا پیش از ثبت‌نام برای طرح ترافیک سال ۹۷ این روال کهنه و بی‌اثر بر ترافیک و آلودگی را تغییر دهند. تجربه جهانی اما گزینه سوم را نشان می‌دهد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران گفت:

حذف طرح ترافیک سالانه در سال‌۹۷ اجرا نمی‌شود

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران گفت: بازنگری در طرح ترافیک توسط شورای شهر، شهرداری و شورای ترافیک تهران در دست بررسی است و با توجه به محدویت زمان این طرح برای سال آینده امکان پذیر نیست.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها