سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
راهکار «راهور» برای تصفیه هوا؛

رتبه‌بندی خودروهای مردودی در تست آلودگی

سرمنشأ آلودگی هوای پایتخت در نشست خبری آغاز اجرای فاز دوم طرح کاهش از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران:

توسعه مترو تنها راهکار رفع ترافیک تهران است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: توسعه خطوط ریلی و مسیرهای مترو تنها راهکار حل معضل ترافیک این شهر با کمترین هزینه و سریع ترین زمان دسترسی است.
پورسیدآقایی خبر داد؛

اجرای فاز دوم طرح کاهش آلودگی هوا از اول آبان

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به آغاز فاز دوم طرح کاهش آلودگی هوا از اول آبان گفت: تمام خودروهایی که به محدوده شهر تهران وارد می‌شوند باید دارای معاینه فنی باشند و در غیر این صورت روزی ۵۰هزار تومان جریمه خواهند شد.
معاون ترافیک شهرداری تهران:

دریافت "باربرگ" برای خودروهای حمل بار در پایتخت الزامی شد

محسن پورسید آقایی ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران با بیان این که بر اساس مصوبه‌ دولت، ساماندهی خودروهای حمل بار در داخل شهرها باید به مانند حمل بار در خارج از شهرها باشد، گفت: بر همین اساس طرحی تهیه شده است که خودروهای حمل بار در شهر تهران ملزم به دریافت بارانه باشند.
دعوای صوری در مترو برای جیب بری

مواظب باشید در مترو، وقتی می‌خواهید ثواب کنید، کباب نشوید!

یکی از مسافران که ادعا می‌کرد برای کمک و میانجی‌گری بین افراد درگیر که سه نفر بودند، اقدام کرده است هنگام میانجیگری متوجه سرقت رفتن گوشی‌اش شد که در تحقیقات، مشخص شد طرفین دعوا از افراد جیب‌بر و سابقه‌دار هستند که با ایجاد دعواهای صوری اقدام به سرقت گوشی همراه مسافران کرده‌اند.
پاسخ معاون شهردار به حواشی جابجایی‌ها؛

افراد سفارشی جایی در معاونت ندارند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به حواشی ایجاد شده پیرامون انتصابات در معاونت حمل و نقل واکنش نشان داد و گفت: مدیر توصیه‌ای و سفارشی نداریم.
محسن پورسید آقایی؛

فاز جدید "طرح کاهش" از ۱۰ روز دیگر اجرایی می شود

آبان ماه سال ۹۵، برای اولین بار طرح کاهش (LEZ)، تنها در سطح محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد اجرایی شد، فاز دوم طرح کاهش با هدف معاینه فنی خودروها،‌ اتوبوس‌ها و ناوگان حمل بار اجرایی می‌شود،این طرح بر سیاست‌های کاهش آلودگی هوا با تاکید بر کاهش ذرات معلق تنظیم شده است چراکه مهمترین آلاینده شهر تهران ذرات معلق به ویژه ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرون است که عموما ناشی از وسایل نقلیه موتوری به ویژه ناوگان خودروهای دیزلی، خودروهای سواری فرسوده دودزا و موتورسیکلت‌ها هستند.
کنترل آلودگی هوای شهر؛

اجرای فاز جدید "طرح کاهش" از ۱۰ روز دیگر

آبان ماه سال ۹۵، برای اولین بار طرح کاهش (LEZ)، تنها در سطح محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد اجرایی شد، ملاک اجرای این طرح بروی کنترل معاینه فنی متمرکز بود و مسئولان بارها اعلام کردند اگر خودرویی فاقد معاینه فنی باشد، جریمه ۵۰هزار تومانی در انتظارش است و حالا براساس تصمیمات مسئولان،از اول آبان ماه امسال طرح کاهش در سراسر شهر تهران و به صورت ۲۴ساعته و کل روزهای هفته اجرایی می شود، هرچند که معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری ضمن اعلام برنامه ها عنوان کرد که برنامه های ویژه ای را هم برای کامیون، اتوبوس‌ها و... دارد.
رئیس شورای شهر تهران:

19هزار دستگاه اتوبوس در کشور تولید می شود

رئیس شورای شهر تهران گفت: مقرر شده قطعات مورد نیاز 19 هزار دستگاه اتوبوس وارد کشور شود تا در داخل ساخته شده و در نهایت بین شهرداری ها و ناوگان حمل و نقل برون شهری توزیع شود.وی از موضوع ورود اتوبوس های دست دوم و کارکرده به داخل کشور اظهار بی اطلاعی کرد و افزود: رئیس جمهوری در موضوع تغییر سیستم اتوبوسرانی و استفاده از اتوبوس های با مصرف سوخت پایین حساسیت ویژه ای دارند و دستوری در این خصوص صادر کرده که شامل کامیون ها نیز می شود.
جولان خودروهای تک سرنشین؛

خودروهای تک سرنشین مهمترین عامل ترافیک

فرهنگ سازی راهکار موثر استفاده از حمل و نقل عمومی
اعضای شورای شهر تهران در حضور فرمانده نیروی انتظامی پایتخت:

موتورسیکلت‌های متخلف امان مردم را بریده‌اند

جلسه شورای شهر تهران دیروز حسابی پرتذکر بود؛ آنطور که نیمی از 20عضو حاضر، تذکرات و پیشنهادهای خود را پیش از ورود به دستور جلسات، در حضور فرمانده انتظامی پایتخت ارائه کردند. همین باعث شد تا محسن هاشمی، رئیس شورا به مزاح بگوید: «آقای سردار حسین رحیمی، گویا آمدن شما به صحن شورا باعث شده تا همه اعضا تذکری داشته باشند.»
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت:

روزهای تعطیل مترو میزبان مسافران دوچرخه سوار است

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: برای نخستین بار در کشور، طرح ترکیبی مترو و دوچرخه از صبح روز جمعه 21 شهریور ماه 97با هدف جابجایی دوچرخه سواران با مترو به نقاط مختلف شهر، از ایستگاه متروی شهرری به اجرا در آمد و با استقبال خوبی از سوی شهروندان روبرو شد
محسن هاشمی:

رکورد سفر درون‌شهری در تهران شکسته می‌شود+ جزئیات

محسن هاشمی درباره اقدامات صورت‌گرفته برای کاهش ترافیک شهر تهران اظهار کرد: سیاست‌های خودرومحوری در تهران ترافیک را کاهش نخواهد داد لذا باید سیاست‌های خودرومحوری را تغییر دهیم و به سمت حمایت جدی‌تر از حمل‌ونقل عمومی برویم؛ درحال حاضر شهر تهران به حمل‌ونقل عمومی انبوه‌بر یا همان مترو نیاز دارد و خوشبختانه زیرساخت‌های این کار از سال‌های گذشته انجام شده و در حال حاضر در شهر تهران بیش از ۲۰۰ کیلومتر تونل و مسیر و ۲۰۰ ایستگاه داریم اما متأسفانه به دلیل تجهیز نشدن برخی از ایستگاه‌ها نمی‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم لذا اولویت اول مجموعه مدیریت شهری تأمین تجهیزات مترو است تا به امید خدا سفرها را با مترو به حدود ۷ میلیون سفر برسانیم
کنترل آلایندگی در صنعت خودرو؛

اصلی‌ترین راه کنترل آلایندگی خودروها

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتشار یادداشتی در فضای مجازی، با اشاره به اینکه بسیاری از ابزارهای حل مساله آلودگی هوا در اختیار نهادهای حاکمیت محلی نیست، به این موضوع پرداخته که در تهران هر روز بیش از ۱۰۰۰ خودروی جدید پلاک می‌شود؛ اما شهرداری به جز رقم ناچیزی تحت عنوان عوارض مالکیت، هیچ نوع عوارض دیگری از تردد این خودروها دریافت نمی‌کند؛ البته به استثنای محدوده طرح ترافیک.
براي اولين بار توسط تاكسيراني تهران؛

راه‌اندازی سامانه استعلام بر خط سرویس مدارس

سامانه استعلام بر خط سرویس مدارس برای نظارت بیشتر والدین راه‌اندازی و اجرایی شد.
تکلیف تضمینی ۱۸ وزارتخانه برای هوای تهران؛

مقابله پایتخت با دودزایی خودروهای دولتی

مهلت دو هفته‌ای ۱۸ وزارتخانه برای اجرای مصوبه زیست‌‌محیطی-ترافیکی شورای عالی ترافیک کشور در تهران از امروز آغاز می‌شود.
اتوبوس‌ها معاینه فنی می‌گیرند اما دود می‌کنند؛

شهروندان تهرانی در صورت مشاهده اتوبوس دودزا با 1888 تماس بگیرند

سه هفته تا آغاز مرحله دوم «طرح کاهش» در تهران باقی مانده است؛ طرحی که از سال 95بر پایه معاینه فنی در محدوده‌های مرکزی شهر پی‌ریزی شد و توانست به ضرب و زور بیش از چهار میلیون برگ جریمه‌، این مهم را در تهران حاکم کند. در مرحله جدید کاهش، اتوبوس‌های شرکت واحد هم در چرخه نظارت قرار می‌گیرند اما معاینه فنی آنها چگونه است که هنوز در چرخه آلودگی هوا سهیم هستند؟
معاون شهردار پایتخت:

اتوبوس‌های دودزا را به 1888 گزارش کنید

معاون شهردار پایتخت از شهروندان تهرانی خواست در نظارت عمومی بر اتوبوس‌های دودزای تهران مشارکت کنند.
در جلسه کمیسیون سلامت و محیط زیست؛

تخفیف ۷۰ درصدی به آژانس ها برای ورود به طرح

زهرا صدر اعظم نوری از تصویب ۲۰ درصد تخفیف بیشتر برای عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی شهر برای وانت بار و آژانس ها به شرط ثبت در سامانه شهرداری در کمیسیون سلامت خبر داد.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه :

سرفاصله قطارها در تمامی خطوط مترو اعلام شد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه سرفاصله قطارها در تمامی خطوط مترو را اعلام کرد و گفت: در خط 3 سرفاصله قطارها 9 دقیقه است.
صفحه  از ۳۱
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها