سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مرتضی ضامنی مطرح کرد؛

خرید و فروش خطوط تاکسیرانی

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور، گفت: خرید و فروش خطوط تاکسیرانی در شهرهای کشور گزارش شده است که با این تخلف برخورد خواهد شد.
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران:

ابطال معاینه فنی ۲۰۰۰ خودروی دودزا در تهران با اعلام شهروندان

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران از ابطال معاینه فنی دو هزار خودروی دودزا با اعلام شهروندان در سال گذشته خبر داد.
نگاه درآمدزایی به مدیریت پایتخت؛

طرح ترافیک پولی با چاشنی ترافیک و آلودگی هوا

اصلاح طلبان علاوه بر محدوده طرح ترافیک سعی می کنند به عناوین مختلف از جمله ورود به محدوده آلودگی هوا (طرح زوج و فرد) و خودروهای فرسوده از مردم پول دریافت کنند.
توقف مجدد طرح نوسازی تاکسی های فرسوده؛

توقف مجدد طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با افزایش قیمت‌ها

طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده که خردادماه‌ سال جاری از سرگرفته شده بود، بار دیگر به دلیل افزایش قیمت خودرو متوقف شد.
تارنمای طرح جدید؛

احتمال لغو طرح ترافیک جدید و بازگشت زوج یا فرد به پایتخت

برخی از کارشناسان بر این باورند با اجرای طرح کاهش آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) پایتخت روز‌های پرترافیک و آلوده تری را تجربه می‌کند.
محسن هاشمی:

دولت بابت کاهش مصرف سوخت، یک سنت هم تاکنون به مترو نداده است‌

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ضرورت دارد اتصال شهر‌های اقماری به کلان‌شهر‌ها از طریق ریل و قطار‌های حومه‌ای توسعه یابد، گفت: مترو بابت جابه‌جایی ۷ میلیارد مسافر و کاهش مصرف سوخت، ۷۰۰ میلیون دلار از دولت طلب دارد.
محمودی، عضو کمیسیون شوراها:

تاکسی های اینترنتی باید متولی داشته باشند

محمد محمودی شاه نشین گفت: شورای شهر هرچه سریع تر مقررات مربوط به استفاده از تاکسی های اینترنتی را تنظیم کند.
میرلوحی عنوان کرد؛

ابطال ۴۰ هزار طرح ترافیک خواص

محمود میرلوحی امروز در جلسه شورای شهر تهران در واکنش به اجرای طرح ترافیک جدید در پایتخت با بیان این که هم خوشحال و هم نگران هستیم که شاخص ششم آلودگی هوا یعنی ازن خود را نشان داده است، گفت: خوشحالیم از این بابت که ۵ عامل قبلی رنگ باخته و حالا عامل ششم نمایان شده است واز طرف دیگر نگرانیم چرا که باید فکری به حال این شاخص آلودگی هوا بکنیم.
سه شنبه های بدون خودرو؛

دوچرخه‌سواری آذری‌جهرمی در خیابان‌های تهران!+فیلم

محمدجواد آذری جهرمی با اجابت دعوت شهردار تهران به کمپین سه شنبه های بدون خودرو پیوست. آذری جهرمی، امیرحاتمی، سورنا ستاری و پدر همسرش را به کمپین سه شنبه های بدون خودرو دعوت کرد.
دافعه دوم در سفرهای مترو؛

ریل عبور از «ازدحام» در قطارهای پایتخت چیست؟

وجود دو نیروی دافعه در سفرهای مترویی پایتخت موجب شده تعداد سفرهای انجام‌شده با این وسیله نقلیه عمومی در سال ۹۷ در مقایسه با سال قبل از آن بهبود چندانی نداشته باشد. نیروی دافعه اول مدت زمان معطلی در ایستگاه‌هاست که در حال حاضر در برخی خطوط به بیش از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نیز می‌رسد. تمام خطوط متروی تهران برای سرفاصله ۲ دقیقه‌ای طراحی شده‌اند، به این معنا که هر دو دقیقه یک بار باید یک قطار در ایستگاه توقف کرده و مسافران را سوار و پیاده کند؛ این در حالی است که اکنون سرفاصله خطوط بین ۴ تا ۱۵ دقیقه اعلام می‌شود که در عمل گاهی از این اعداد نیز فراتر می‌رود.
ماجرای رینگ سوم طرح ترافیک تهران؛

رینگ سوم طرح ترافیک تهران نداریم

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با رد اجرای طرحی موسوم به رینگ سوم طرح ترافیک پایتخت گفت: این موضوع ایده شخصی برخی کارشناسان است.
معاون شهردار تهران:

نه تونل مترو را زیرزمین کور کردیم و نه تونل به اطلس مال فروختیم

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به اظهارات اخیر مهدی چمران درباره عدم توانایی مدیریت شهری در ساخت مترو گفت: اگر در این مدت کاری هم نکرده بودیم، بهتر از این بود که تونل بسازیم و بعد ورودی آنرا به پروژه اطلس مال بفروشیم و تونل کنده شده مترو را کور کنیم و یک منطقه شهر را از مترو محروم کنیم.
حلقه سوم طرح ترافیک؛

نقشه جدید برای جیب تهرانی‌ها؟

پس از آنکه اعلام نارضایتی مردم از طرح ترافیک جدید شهرداری تهران به رسانه ها کشید و حتی برخی هم به شهرداری طعنه زدند که می توان از عبور مردم در پیاده روها هم پول گرفت، ظاهرا این شوخی در حال جدی شدن است، چون زمزمه هایی از ایجاد حلقه سوم طرح ترافیک از سوی اعضای شورای شهر تهران شنیده می شود.
پورسیدآقایی:

‌‌ تاکسی‌های اینترنتی زیر ذره‌بین شهرداری

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه پیش‌نویس آیین‌نامه نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی در وزارت کشور تهیه شده است،‌ گفت: با ابلاغ این آیین‌نامه توسط شورای عالی ترافیک، همه تاکسی‌های اینترنتی تحت نظارت شهرداری قرار می‌گیرند.
طرح کاهش آلودگی هوا ؛

بازار داغ انتقاد به طرح جدید ترافیک

طرح کاهش آلودگی هوا از ابتدای تابستان جایگزین طرح زوج و فرد در پایتخت شد؛ طرحی که ۱۴ سال از عمر آن گذشته بود با اعلام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران منقضی اعلام شد و بر اساس طرح جدید، دیگر زوج یا فرد بودن پلاک خودرو ملاک مجوز تردد در حلقه دوم طرح ترافیک نیست.
غلامحسین آرام خبر داد؛

بررسی طرح زوج و فرد جدید در فرمانداری تهران

معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران گفت: اگر نقاط ضعف طرح جدید زوج و فرد مازاد نقاط قوت آن باشد، قطعا در اجرای آن تجدیدنظر خواهیم کرد.
حمل و نقل بدون آلودگی؛

راهکار شهردار تهران برای کمک به تولید "موتورسیکلت‌های برقی"

شهردار تهران با اشاره به ضرورت حمایت شهرداری از توسعه استفاده از موتورسیکلت‌های برقی، راهکاری برای کمک به تولید موتورسیکلت‌های برقی مطرح کرد.
طیبه سیاوشی خبر داد؛

"ال‌آرتی" در میان مدت جایگزین "بی‌آرتی" می‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: پروژه مطالعاتی ال‌آرتی (قطار سبک شهری) پس از انجام مطالعات اولیه و نهایی در میان مدت جایگزین خطوط بی‌آرتی می‌شود.
مدیراتحادیه تاکسیرانی شهری مطرح کرد؛

نوسان قیمت خودرو مشکل عمده در نوسازی تاکسی‌ها

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۰ هزار تاکسی فرسوده در کشور وجود دارد، گفت: براساس برآوردها تا سال ۱۴۰۰ این رقم به ۲۴۰ هزار تاکسی فرسوده خواهد رسید.
حمل و نقل پاک ؛

دعوت "حناچی" از "وزیر ارتباطات" برای دوچرخه‌سواری

پیروز حناچی صبح امروز در دومین نمایشگاه تخصصی «دوچرخه شهری و حمل و نقل پاک» با بیان اینکه نگاهی به آمار سلامتی مردم نشان می‌دهد که وضعیت سلامت مردم می‌تواند بهبود یابد، گفت: از همه مردم، خبرنگاران و اعضای هیأت دولت دعوت می‌کنم که به کمپین دوچرخه‌های بدون خودرو بپیوندند.
صفحه  از ۴۹
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها