سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو شورای شهر تهران؛

افزایش نرخ کرایه‌های سرویس مدارس امسال چقدر است؟

امسال نیز آموزش و پرورش سامانه‌ای به نام سپند معرفی کرده است و مدارس باید از تاکسی‌های مورد تأیید سازمان تاکسیرانی استفاده کنند. شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران گفت: نرخ کرایه سرویس مدارس امسال بر اساس نرخ تورم، حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.
سرویس دهی تاکسی‌های ون ؛

آیا تاکسی‌های ون خطی می‌توانند دربستی مسافر بزنند؟

علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: سرویس دهی تاکسی‌های ون در خارج از خط با اجازه مدیر منطقه امکان پذیر است.
در اطلاعیه ای اعلام شد؛

تعطیلی مراکز معاینه فنی در روزهای تاسوعا و عاشورا

ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در اطلاعیه‌ای از تعطیلی مراکز معاینه فنی در روزهای تاسوعا و عاشورا (18 و 19 شهریورماه) خبر داد.
آیا پراید از ناوگان سرویس مدارس حذف می‌شود؟

آخرین مهلت ثبت نام رانندگان سرویس مدارس اعلام شد

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت ثبت نام رانندگان برای فعالیت در ناوگان سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدید گفت: ثبت نام پیمانکاران و شرکت‌های مجاز حمل و نقل برای حضور در ناوگان سرویس مدارس از ماه قبل آغاز شده و لیست نهایی آن‌ها در سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان مدارس) ثبت و در حال به روز رسانی است.
افزایش درآمد رانندگان تاکسی های اینترنتی؛

افزایش درآمد رانندگان تاکسی‌های اینترنتی با سیستم قیمت‌گذاری بهینه

پس از تورم انفجاری یک سال گذشته و موج گرانی‌های اخیر، کسب‌وکارهای مختلف برای جبران هزینه‌های معمول و حفظ جایگاه خود در بازار به ناچار قیمت کالا و خدماتشان را افزایش دادند.
طرح جدید ترافیک در بوته نقد؛

طلایی: شورای شهر تنها به دنبال تغییر شکل طرح ترافیک بود

عضو سابق شورای شهر و رئیس پلیس پیشین تهران گفت: به اعضای شورای شهر تهران پیشنهاد می‌کنم پلیس را در این مسیر با خودشان همراه کنند زیرا اگر حمایت پلیس را در مسائل حمل و نقل شهری نداشته باشند، هرگز نمی‌توانند مسائل ترافیکی را به سرانجام برسانند.
گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری؛

«بیدود» برای خبرنگاران رایگان می‌شود

یوسف حجت جانشین رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره برنامه شهرداری جهت گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری در شهر اظهار داشت: مدتی پیش اعلام کردیم که ۵ هزار دانشجو در ۵ دانشگاه محدوده مرکزی شهر تا ابتدای مهر می‌توانند با مساعدت شهرداری به صورت رایگان عضو «بیدود» شوند. بر همین اساس برنامه‌ای نیز برای خبرنگاران در نظر گرفته‌ایم تا بتوانند به صورت رایگان عضو «بیدود» شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت:

احتمال تجدید نظر در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: پس از بازگشایی مدارس طرح جدید کاهش آلودگی هوای شهر تهران مورد بررسی قرار می گیرد و اگر دستاوردی نداشته باشد در اجرای آن تجدید نظر می کنیم.
توسعه خط 7؛

افتتاح ایستگاه میدان محمدیه مترو+عکس

مراسم افتتاح ایستگاه میدان محمدیه در خط ۷ مترو صبح دوشنبه ۴ شهریور با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد.
روش‌های نوین تامین مالی در پروژه‌های حمل‌ونقلی؛

کانال اتصال «مترو» به بودجه پایدار

پنج مزیت اصلی قطار شهری برای مسافران نسبت به سایر مدهای حمل‌ونقلی، «توسعه خطوط و ناوگان مترو» را به یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری تبدیل کرده است. مدیریت شهری پایتخت معتقد است توسعه مترو کانال اصلی برای حل دو چالش اصلی پایتخت‌نشینان یعنی آلودگی هوا و ترافیک است. حمل‌ونقل شهری یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در همه دوران‌ها در برنامه‌ریزی شهری مورد توجه قرار گرفته است. در طول تاریخ حمل‌ونقل، بین دسترسی، انواع خدمات حمل‌ونقلی و توسعه نواحی شهری ارتباط معناداری وجود داشته است و در این واقعیت که سکونتگاه‌های بشری در طول تاریخ تمدن همواره به‌شدت تحت‌تاثیر گونه رایج جابه‌جایی عصر خود بوده‌اند، جای هیچ‌گونه تردیدی نیست.
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت:

موتورسیکلت‌های فرسوده از پارکینگ‌ها به خیابان‌ها برمی‌گردند!

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت با بیان تردد ۸ تا ۹ میلیون موتورسیکلت در سطح کشور، مدعی شد: موتورسیکلت‌هایی که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی از برخی افراد متخلف گرفته می‌شود، عموما فرسوده هستند و باید از پارکینگ به مراکز اسقاط فرستاده شود یا به کشورهای همسایه فروخته شوند، اما در حال حاضر این موتورسیکلت‌ها بعد از مدتی دوباره سند دریافت می‌کنند و در داخل کشور به مردم فروخته می‌شوند.
شهردار تهران خبر داد؛

تزریق 5000 میلیارد برای تکمیل دو خط مترو/ متروی تهران در رتبه 15 دنیا

پیروز حناچی صبح امروز در آیین افتتاح 8.5 کیلومتر از نیمه شرقی خط 7 مترو تهران و بهره برداری از دو ایستگاه بسیج و مهدیه با بیان اینکه تامین منابع پروژه عظیم مترو کار آسانی نیست گفت: دو موضوع آلودگی هوا و ترافیک جزو دغدغه‌های مردم است چرا که هم آلودگی هوا و هم ترافیک تاثیر مستقیمی بر زندگی و سلامت آنها می‌گذارند به همین دلیل حل این دو دغدغه و پاسخگویی به مطالبات مردمی جزو اولویت‌های کاری مدیریت شهری است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری وزارت کشور ؛

حذف واسطه‌ها در توزیع لاستیک یارانه‌ای در ۲۱ استان

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری وزارت کشور از حذف واسطه در توزیع لاستیک یارانه‌ای ناوگان سنگین و نیمه سنگین در ۲۱ استان با اتصال سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل درون­شهری (UTCMS) به سامانه جامع تجارت وزارت صمت خبر داد.
از فردا؛

استفاده شهروندان از ایستگاه‌های متروی بسیج و میدان محمدیه

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: بهره‌برداری غیر رسمی ایستگاه متروی بسیج و میدان محمدیه، فردا ( ۲۸ مرداد ماه) همزمان با شب عید غدیر انجام می‌شود و شهروندان می‌توانند از این دو ایستگاه استفاده کنند.امام با اشاره به اینکه تمام موارد ایمنی برای افتتاح و بهره‌برداری از بخش شرقی خط ۷ به‌طول هشت و نیم کیلومتر مهیاست، تصریح کرد: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره‌برداری این دو ایستگاه به پایان رسیده است.
معاون شهردار تهران:

اظهار نظر پلیس درباره وضعیت ترافیکی براساس اعداد و ارقام نیست

محسن پورسیدآقایی، در مورد اظهارنظرهای ترافیکی بیان کرد: آمار ترافیک تهران تنها در اختیار شرکت کنترل ترافیک است. اظهارنظر پلیس راهنمایی و رانندگی برای افزایش یا کاهش ترافیک نیز براساس حس تجربی از خیابان‌های مختلف است و مبتنی بر آمار، اعداد و ارقام نیست. به منظور دقیق بودن گزارشات ترافیکی باید به آمار و ارقام دوربین‌های شرکت کنترل ترافیک توجه کرد.
تونل اعتبارات مترو مسدود است؛

کمبود بودجه چه اثری بر توسعه زیرساخت‌ها و خطوط مترو می‌گذارد؟

ایده ساخت مترو در تهران قدمتی بیش از ۱۰۰ سال دارد. اما هنوز این پروژه بزرگ حمل‌ونقل با چالش‌های اساسی مثل کسری و کمبود بودجه برای ادامه توسعه زیرساخت خود روبه‌رو است. تاسیس تراموای شهری از جمله نکات پیش‌بینی‌شده در امتیازنامه‌ای بود که بارون ژولیوس دو رویتر در عهد ناصرالدین‌شاه روی کاغذ آورد. اولین طرح شبیه به مترو امروزی که برای تهران طراحی و اجرا شد، طرح واگن اسبی بود که از حرم حضرت عبدالعظیم تا میدان حُر امروزی کشیده شده و تا سال ۱۳۱۰ نیز دایر بود.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خبر داد؛

تهران دارای ۵۹۲۶ اتوبوس/ ۱۰۰ اتوبوس دوکابین در راه پایتخت

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: از ابتدای سال تا پایان تیر ماه، ۱۶۵ میلیون جابجایی مسافر توسط شرکت واحد اتوبوسرانی تهران صورت گرفته است که این رقم با دوره مشابه سال قبل به طور تقریبی برابری می کند.
حذف ایستگاه‌های تقاطعی در مترو ؛

گم شدن یک ایستگاه مترو در پایتخت + جزییات

وجود ایستگاه‌های تقاطعی در مترو برای تسهیل در تردد مسافران بسیار پراهمیت است،‌ چرا که مسافران می‌توانند بدون طی مسافت‌های طولانی با استفاده از ایستگاه‌های تقاطعی که محل اتصال دو خط مترو است، جابجا شوند؛‌ ایستگاه‌هایی همچون شهدا، امام خمینی‌(ره)، دروازه شمیران، دروازه دولت و.... به عنوان ایستگاه‌های تقاطعی که نسبت به تبادل مسافر در زیر زمین به سایر خطوط اقدام می‌کنند،‌ بسیار ضروری و در صنعت مترو تهران نیز همواره این مهم مورد تاکید قرار گرفته اما متاسفانه این مسئله در احداث خط سه مغفول مانده است؛ بگونه‌ای شاید باورش سخت باشد اما خط سه و خط دو متروی تهران هیچ ایستگاه تقاطی ندارند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲ تهران خبر داد؛

مخدوش کردن پلاک مانع دریافت عوارض پارک حاشیه‌ای نمی‌شود

حیدر نیا گفت: برای مالکانی که پلاک وسیله خود را در زمان پارک در محدوده طرح مدیریت پارک هوشمند می‌پوشانند و یا مخدوش می‌کنند، پیامک اخطار ارسال می‌شود.
پدرام سلطانی؛

سندروم جامعه موتوری

مدتی است که موتورسیکلت ذهن مرا به خود مشغول کرده است. از دید من موتورسیکلت عنصر مهمی در تاریخ ایران پس از انقلاب است. موتور تقریباٌ با همه ی روندهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ما پیش آمده و در هر قابی از تحولات چهار دهه ی اخیر حضور داشته است و اهمیت آن فراتر از یک وسیله ی نقلیه ی ساده و اقتصادی است و آن چنان که شاید به آن پرداخته نشده است.
صفحه  از ۵۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها