سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دیگه کدوم راه مونده که ...؟

اخذ عوارض از تونل‌ها و بزرگراه‌ها!

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری گفت: بر اساس قانون باید حق انتخاب به شهروندان در دسترسی به راه‌ها داده شود و اخذ عوارض از تونل‌ها و راه‌ها نقض حقوق شهروندی است.
گزارشی از تاکسی های آنلاین؛

تغییر و تحولات زیر پوستی در حوزه "حمل‌ونقل آنلاین"

تاکسی‌های آنلاین با رفع دو شکست بازاری در مقایسه با رقبای سنتی‌شان، به شکلی روزافزون محبوب شدند تا جاییکه بستر سنتی را نیز به تکاپو انداختند تا وارد این رقابت شود اما این روزها شاهد نوعی تحولات زیرپوستی در روند فعالیت این برنامه‌ها هستیم.
مدیرعامل شركت ايران خودرو دیزل:

آمادگی ایران خودرو دیزل برای بازسازی اتوبوس های فرسوده شهری

مدیرعامل شركت ايران خودرو دیزل از آغاز بازسازي و نوسازي اتوبوس هاي فرسوده ناوگان حمل و نقل شهري شهرداري كلانشهرهاي سطح كشور در اين شركت خبرداد.
دریافت عوارض جهت عبور از ۵ تونل شهر تهران ؛

واکنش شهردارى تهران به خبر پیشنهاد پولى شدن تونل‌های شهری

طرح اخذ بهاى تردد از تونل‌هاى شهرى در قالب لایحه از سوى معاونت حمل و نقل و ترافیک شهردارى تهران پیشنهاد شده و صِرف ارائه پیشنهاد به منزله پذیرش آن نیست و ارسال آن به شوراى اسلامى شهر تهران مستلزم تأیید آن در شهردارى تهران است. این طرح هنوز به استحضار و تأیید پیروز حناچی شهردار تهران نرسیده و صرفا در مرحله پیشنهاد است.
چالش در ساخت خط 3 مترو؛

جزئیات کورشدن مترو خط ۳ در نیاوران

مدیرعامل مترو با بیان این که هنوز تونل پر نشده است و پایدار سازی نیز به طور کامل انجام نشده است، گفت: اگر پوشش بتنی تونل تکمیل شود همه خیالشان راحت می‌شود که اتفاقی نمی‌افتد اما الان دغدغه تونل ناایمن در زیر یک خیابان را داریم و از مشاور خواسته‌ایم که در این زمینه بررسی‌های لازم را انجام دهد
دبیرکمیسیون عمران وحمل ونقل شورای شهرتهران:

غفلت از درآمد ۱۰۰۰ میلیاردی در حوزه حمل و نقل شهرداری تهران

دبیرکمیسیون عمران وحمل ونقل شورای شهرتهران گفت: ظرفیت بالقوه ای درحدود هزارمیلیاردتومان درآمدازطریق واگذاری هشت مجتمع ایستگاهی وجود داردکه معاونت حمل ونقل اولویتی برای انجام و پیگیری آن ندارد.
شهردار تهران:

قرارداد خرید 600 واگن به زودی بسته می شود

شهردار تهران در خصوص انعقاد قرارداد خرید حدود 600 واگن گفت: این قرارداد در قالب فاینانس چین است.
بررسی اثرات واگذاری مترو به خصولتی‌ها؛

بلیت مترو ۱۰ هزار تومان می‌شود؟

رئیس شورای شهر تهران در حالی افزایش قیمت بلیت مترو را رد کرد که هیچ تضمینی برای رشد نجومی آن در سال‌های آینده نداده است.طی سال‌های گذشته افزایش قیمت بلیت مترو روندی متناسب با افزایش نرخ تورم داشته است، اما در یک ماه گذشته سیدمحمود میرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در اظهار نظری ناگهانی گفت: قیمت تمام شده هر بلیت مترو ۱۰ هزار تومان است.این اظهار نظر میرلوحی موجب شد تا بسیاری از شهروندان نگران تصویب بلیت ۱۰ هزار تومانی مترو برای سال ۹۸ بشوند.
سید نواب حسینی‌منش:

۸۰ درصد موتورسیکلت‌ها نباید معاینه فنی بگیرند

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه براساس قانون هوای پاک، ارائه برگه معاینه فنی به به خودروهای فرسوده ممنوع است، گفت: بیش از ۷۰ درصد اتوبوس‌های شرکت واحد و حدود ۸۰ درصد موتورسیکلت‌های تهران نباید معاینه فنی دریافت کنند، اما از آنجا که نمی‌توانیم آنها را نوسازی کنیم، ناگزیر به آنها برگه معاینه فنی می‌دهیم.
دادستان کل کشور ابلاغ کرد؛

از فعالیت تاکسی‌های اینترنتی تا اطلاع ثانوی ممانعت نشود+سند

دادستان کل کشور با ارسال نامه‌ای به تمامی دادستانی‌های استانی اعلام کرد تا زمان تدوین دستورالعمل مشترک نظارت شهرداری‌ها بر تاکسی‌های اینترنتی، از هرگونه برخورد و ممانعت از کسب‌وکار این شرکت‌ها به درخواست شهرداری‌ها خودداری کنند.
شش چالش طرح ترافیک جدید؛

حضور دو برابری خودروهای غیرمجاز در محدوده

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: تعداد افرادی که به صورت غیر مجاز وارد محدوده طرح ترافیک شده‌اند دو برابر افرادی است که هزینه پرداخت کرده و به صورت مجاز وارد شده‌اند.
اتوبوس‌های مرگ در خیابان‌های تهران؛

چقدر احتمال تکرار حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات وجود دارد؟

اتوبوس‌های فرسوده و خارج از رده شرکت واحد و بخش خصوصی این روزها به یکی از معضل‌های شهری تبدیل شده است و متاسفانه هیچ یک از نهادها و سازمان‌های مربوطه پاسخگوی این مسئله نیستند.
اصلاح مدیریت ترافیک تهران ؛

اولین سکانس از طرح ترافیک ۹۸

اولین سکانس از طرح ترافیک ۹۸ قابل رویت شد. این سکانس نمایی از ترکیب هفت اقدام و پیشنهاد برای اصلاح نواقص نسخه سال ۹۷ ترافیک است که برخی از آنها پیشنهادهای کارشناسی بوده و برخی دیگر در درون مدیریت شهری طراحی شده است. اگرچه هنوز اجرایی شدن اغلب این پیشنهادها نهایی نشده است و برخی نیازمند بررسی یا جلب موافقت ارکان تصمیم‌ساز نظیر شورای‌عالی ترافیک است، اما در صورتی که اجرای آنها قطعی شود، شاهد اجرای نسخه تکامل‌یافته طرح ترافیک در سال آتی خواهیم بود.
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر ؛

درآمد طرح ترافیک به نصف رسید

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر به موضوع طرح ترافیک اشاره کرد و گفت: ما مدام به مدیریت شهری گفتیم که زیرساخت‌ها برای اجرای این طرح فراهم نیست و کار را به تعویق بیندازند؛ اما آنها قبول نکردند و درآمد طرح ترافیک به نصف رسید.علیخانی گفت: در بودجه سال جاری پیش‌بینی شده بود که 900 میلیارد تومان شهرداری باید از پارک حاشیه‌ای درآمد کسب کند و تاکنون یک ریال هم درآمد کسب نکرده است. اگر این رقم محقق می‌شد می‌توانستند آن را در تکمیل و توسعه مترو و اتوبوس هزینه کنند؛ همه کارها را تعطیل کرده اتد و دنبال کارهای بدون اولویت هستند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران خبرداد؛

طرحی جدید برای نوسازی تاکسیرانی

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: در حال حاضر در تهران 18 هزار ناوگان فرسوده وجود دارد و از سال گذشته ارائه خودرو محدود و تقریباً متوقف شده است.
معاون حمل و نقل ترافیک تهران:

همه وام های ارزی و ریالی در دوره قالیباف خرج شد!

محسن پورسید آقایی، معاون پرحاشیه حمل و نقل و ترافیک تهران، فردی است که در این یک سال و چند ماه، سه شهردار متفاوت را پشت سرگذاشته است. او در هر سه دوره، با وجود انتقاداتی که به عملکردش وارد بود، تاب آورد و برخلاف خیلی‌ها که معتقد به جایگزینی او بودند، همچنان به کارش ادامه داد. نام او اگرچه با طرح ترافیک و حذف سهمیه‌ها و رانت‌ها گره خورده، اما پشت سرش همچنان حرف و حدیث هایی‌ است که از او یک تصویر مخالف نشان می‌دهد.
مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای همدان:

نیمی از ناوگان بار همدان فرسوده است

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای همدان گفت: از ۱۳ هزار ناوگان باری استان حدود ۵۰ درصد آن به سن فرسودگی رسیده است. تحریم‌های ظالمانه دشمنان موجب شده است نتوانیم به سرعت این ناوگان را نوسازی کنیم.
پوریا محمدیان‌ یزدی:

حذف طرح زوج و فرد هيچ مستنداتي ندارد

سال‌هاست مرکز تهران درگير آزمون‌‌‌وخطا برای مديريت ترافيکي و رفت‌وآمد خودروهاست. طرح ترافيک، طرح زوج‌و‌فرد، طرح کاهش (LEZ) بخشي از برنامه‌ها و طرح‌ها براي مديريت اين وضعيت هستند. با‌اين‌حال نتايج نهايي اين طرح‌ها هنوز آن‌طور که بايد و انتظار مي‌رفت، موفقيت‌آميز نبوده و رضايت شهروندان و مسئولان شهري را تأمين نکرده است.
پیرحسین‌لو؛

صندوق توسعه حمل و نقل عمومی در تهران راه‌اندازی می‌شود

مشاور معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران از راه‌اندازی صندوق توسعه حمل و نقل عمومی در تهران خبر داد.
مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک شهرداری خبر داد:

تسهیلات شهرداری تهران برای ساکنین محدوده طرح ترافیک

رئیس مرکز صدور آرم طرح ترافیک گفت: ساکنین محدوده طرح ترافیک می توانند یک بارتا قبل از 8:30 صبح از محدوده خارج و بعد از 17 وارد محدوده شوند و اگر بخواهند در ساعات میانی تردد کنند باید هزینه پرداخت کنند.
صفحه  از ۳۶
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها