سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران تشریح کرد؛

سهم دو درصدی مالیات املاک در بودجه شهرداری تهران

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه در تهران مالیات و یا عوارض بر املاک که در غالب عوارض نوسازی مسکن گرفته می شود، در سال ۹۴ تنها در حدود ۱.۸ درصد از کل بودجه و نیز تنها ۴ درصد از فصل درآمدهای جاری شهرداری بوده است، گفت: در سال ۹۵ این درصد به حدود ۲ درصد از کل بودجه و نیز ۴.۶ درصد از فصل درآمدهای جاری شهرداری رسیده که این نسبت در مقایسه با سایر کشورها حتی کشورهای در حال توسعه مطرح آسیایی نیز بسیار کم است.
محمد حقانی:

پل«صدر» برای اکثریت 96 درصد یا اقلیت 4 درصد؟

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با طرح این پرسش که ساخت پل طبقاتی صدر برای اکثریت 96 یا اقلیت 4 درصدی ساخته شده است؟ گفت: پل «صدر« نماد شهر خودرو محور است.
1300 میلیارد تومان هزینه یک پروژه؛

یک استاد دانشگاه: منتظر تخریب پل صدر تا 10 سال آینده باشیم

با گذشت بیش از سه سال از افتتاح پل طبقاتی صدر تهران، این پرسش هنوز برای بسیاری از متخصصان شهری مطرح است که 1300 میلیارد تومان از پول مردم برای ساخت این پل به عنوان یکی گرانترین پروژه های شهری، با چه توجیه علمی هزینه شده است.
سعید متصدی مطرح کرد؛

اما و اگرهایی درباره ساخت «اتوبان صدر»

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه رژیم جاده‌ای در دنیای امروز بر توسعه حمل و نقل زیرزمینی تمرکز دارد، گفت: ساخت اتوبان صدر اقدامی غیرعلمی است.
بنیانگذار مقاوم‌سازی و مدیریت‌بحران در ایران خبر داد:

مستنداتی که ثابت می‌کند باید نگران ویرانی طبقه دوم بزرگراه صدر در زلزله تهران بود

بنیانگذار مقاوم‌سازی و مدیریت‌بحران در ایران مستنداتی را به خبرآنلاین ارائه داده است که نشان می‌دهد باید نسبت به ایمنی طبقه دوم بزرگراه صدر در زلزله تهران نگران بود؛ سابقه جهانی نشان داده که چنین پل‌های احتمال تخریب بالایی دارند.
افزایش همه جانبه بودجه صنعت آب:

زنگ خطر بحران آب برای تابستان به صدا درآمد

رحیم میدانی معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو در خصوص آخرین وضعیت آبی کشور اظهار داشت: مهمترین هدف ما برای آینده کاهش ۱۱ میلیارد مترمکعبی مصارف آبی طی برنامه ششم است که این مهم در صحن علنی به تصویب رسیده و امیدواریم در شورای نگهبان نیز به تصویب نهایی برسد.
رییس مرکز مطالعات شهر تهران:

شهرهوشمند ضامن تحقق اقتصاد مقاومتی است/حرکت درمسیرهوشمندسازی شهری

رییس مرکز مطالعات شهر تهران گفت: زیرساختهای هوشمند تهران بستر مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
در زمینه ارزش گذاری زمین

عوامل اثرگذار بر قیمت زمین در ایران

در عصر حاضر، زمین و مهم‌تر از آن مسکن یکی از نیازهای اساسی خانوارها محسوب شده و به عنوان یک کالای اقتصادی لحاظ می‌شود که در تعیین کیفیت زندگی نقش بسزایی ایفا می‌کند.
تامین بودجه اداره شهرها و اقتصاد مقاومتي؛

اقتصاد مقاومتی، در حوزه مدیریت شهرها

تا اکنون همواره در تامین بودجه اداره شهرها با چالش ها و مشکلاتی دسته و پنجه نرم کرده ایم که تبعات و تاوان آن به گردن شهروندان بار ‏شده است.
راغفر از ٣ شوك قيمتي در دهه ٨٠ خبر مي دهد

فرار مغزها با نبود مسكن

موضوع مسکن، به عنوان عامل اصلي فقر در تهران زماني مطرح شد که پايتخت ايران، رکورد نسبت هزينه مسکن به کل مخارج در دنيا را از آن خود کرد. نتايج يک تحقيق دانشگاهي نشان مي دهد که عامل مسکن، اصلي ترين تبيين کننده فقر در تهران بوده و شاخص هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي در اولويت هاي بعدي قرار دارند.

رحمت الله حافظی خبر داد؛ تامین منابع به روز رسانی تجهیزات آتش نشانی در دستور کار شورا

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: تامین منابع بروز رسانی تجهیزات آتش نشانی در دستور دویست و هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای شهر قرار گرفت.
جهانگیری:

مشکلات ساماندهی بافت‌های فرسوده باید به حداقل برسند

معاون اول رییس جمهور گفت: باید در سال جاری از بخش مسکن حمایت شود.
نماینده شهرداران کشور:

ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی در شهرداری‌ها مشهود است

نماینده شهرداران کشور در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی در شهرداری‌ها بیش از هر مجموعه دیگری مشهود است.
جاوید با اشاره به اتمام پروژه‌های بزرگراهی فعلی؛

تا ۲۵سال آینده کار باقیمانده‌ نداریم

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از ساخت بیش از ۹۰درصد از زیرساخت‌های شهری براساس برنامه جامع راهبردی اول، دوم و سوم شهر تهران خبرداد.
وزیر نیرو وعده داد؛

افزایش 9 درصدی پوشش شبکه فاضلاب شهری تا پایان دولت یازدهم

وزیر نیرو گفت: شاخص بهره مندی مردم شهرهای کشور از پوشش شبکه فاضلاب تا پایان دولت یازدهم تا 9 درصد افزایش می یابد.
قالیباف دلیل عقب ماندن از برنامه را گفت:

کمک ناچیز دولت به حوزه ریلی شهر

شهردار تهران گفت: اگر از کلان برنامه عقب هستیم به دلیل این است که ۵۰ درصد از تعهدات حوزه ریلی مربوط به دولت بوده که کمک بسیار ناچیزی در این حوزه ارائه کرده است.
مقاله ای پیرامون تأمین منابع مالی پایدار

راهبردهای تأمین منابع مالی پایدار شهرداری با تأکید بر سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی

شهرداری‌ها بهتر است با مطالعه ساختار درآمدی و بر پایه اقتصاد مقاومتی، راهکارهای جدیدی را برای تأمین منابع درآمدی پایدار و مستمر به منظور ارائه خدمات مطلوب به شهروندان داشته باشند.
مصلا کی به بهره‌برداری می‌رسد؟

دولت برنامه‌ای برای همکاری با سرمایه‌گذاران خارجی در ساخت مصلا ندارد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که قرار نیست در ادامه ساخت مصلای امام خمینی (ره) از مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی استفاده شود گفت: بازدید هیئت‌ها و وزرای سایر کشورها با هدف آشنایی آن‌ها با توان معماران و مهندسان ایرانی صورت می‌پذیرد.
نگاه به پسماند به عنوان ثروت؛

براي سرمايه‌گذاران خارجي در حوزه پسماند امتياز قائل مي‌شويم

مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران، با بيان اينکه پسماند را مي‌توان به عنوان ثروت نگاه کرد، گفت: سياست ما اين است که براي شرکت‌ها و برندهاي خارجي که با آوردن سرمايه بخواهند بخشي از توليد خود در حوزه صنايع مرتبط با پسماند را اينجا انجام دهند، امتيازاتي قائل شويم.

هر روستا یک محصول، هر خانه یک کارخانه

درچند سال گذشته در شعارهای انتخابی مقام معظم رهبری برای سال ها واژه اقتصاد خیلی پررنگ به چشم می خوردوازکلمه جهاداقتصادی ،اقتصاد مقاومتی ،کارو سرمایه ایرانی نیز برای آن استفاده شد که این امر مبین اهمیت اقتصاد در دیدگاه رهبری است.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها