سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

اجرای زیرساخت‌های شهر هوشمند در کلانشهرهای کشور

نشست کمیسیون برنامه‌ریزی و سرمایه سازمانی مجمع شهرداران کلانشهرها به میزبانی شهرداری تهران برگزار و طی آن مقرر شد زیرساخت‌های شهر هوشمند در کلانشهرهای کشور بررسی و اجرایی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

آغاز پرداخت وام نوسازی بافت فرسوده از شهریورماه

روز گذشته با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و بخشی از فعالان بخش خصوصی و نمایندگان متولی طرح بازآفرینی شهری از پیش‌نویس بسته وزارت راه و شهرسازی برای مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذاری در نوسازی بافت‌های فرسوده رونمایی شد.
رییس شورای شهر تهران :

اختلافی بین روحانی و آخوندی در اجرای نوسازی بافت فرسوده وجود ندارد/ انبوه‌سازی در بافت فرسوده نداریم

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه اختلافی بین رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی درباره نحوه اجرای طرح نوسازی بافت فرسوده وجود ندارد، گفت: شهرداری اراضی خود را در اختیار اجرای طرح بازآفرینی شهری قرار می‌دهد.
دکتر بیژن عبدی؛

مدیریت شهری به هیچ وجه وابسته به تحریم های خارجی نیست

یک اقتصاددان گفت: تونل ها, پل ها, سازه ها و بسیاری از مواردی که در سال های مدیریت دکتر قالیباف ایجاد شد که در دوران گل و بلبل ساخته نشد, بلکه در اوج سخت ترین تحریم ها به مردم ارائه شد.
رئیس مجلس تاکید کرد؛

استقلال مالی شهرهای ایران در آینده نزدیک

رئیس مجلس که مهمان ششمین اجلاس شورای‌عالی استان‌ها بود بر اجرای طرح‌های ثروت‌زا در شهرها تأکید کرد.
رییس مرکز تحقیفات راه مسکن و شهرسازی خبر داد:

نصب سامانه پاسخ سریع زلزله در تهران

رییس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی گفت: با تعیین محدوده گسل ها در سه شهر تهران کرمان و تبریز آیین نامه ساخت و ساز در محدوده گسل ها در حال تدوین است که بزودی اجرایی می شود.
گفتگو امیر محسن ضیایی؛

تاب‌آوری شهری و اولویت‌های پیش رو

رئیس پیشین جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه تاب‌آوری اجتماعی از مهمترین ابعاد تاب‌آوری است به نقش و وظایفی که جمعیت هلال احمر در این زمینه دارد اشاره کرد و از طرحی به نام "شهر تاب‌آور کیش" نام برد که قرار بود به عنوان نمونه اجرایی شود.
آغاز اخذ عوارض از معابر شهری؛

قدم زدن در تهران پولی شد

شهروندان برای عبور از پل ایجاد شده درحد فاصل دوپارک پردیسان و نهج البلاغه باید ۱۰ هزار تومان پرداخت کنند که به گفته رئیس کمیسیون حمل ونقل شورای شهر دریافت این عوارض غیرقانونی است.
نوسازی بافت فرسوده؛

مهلت ۴ روزه برای ورود سرمایه‌گذاران به بافت فرسوده

سرمایه‌گذاران ساختمانی که علاقه‌مند هستند در پروژه‌های نوسازی بافت فرسوده با شهرداری و دولت همکاری کنند، ۴ روز مهلت دارند تا به دعوت سازمان نوسازی شهر تهران درخصوص ثبت‌نام در جمع متقاضیان شرکت در این پروژه، پاسخ دهند.
تحول در بافت فرسوده؛

چهار امتیاز شهرداری به سرمایه‌گذاران بافت فرسوده

با استارت برنامه ملی بازآفرینی شهر از سوی رئیس‌جمهوری، نوسازی بافت فرسوده پایتخت در مسیر جدیدی قرار گرفت. سازمان نوسازی شهر تهران با شناسایی ۱۵ قطعه زمین به‌عنوان نقاطی که آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران ساختمانی در چارچوب برنامه ملی بازآفرینی شهری است را اعلام کرد. آدرس بازار جدید ساختمانی پایتخت تاکنون در اراضی یک هزار و ۸۰۰ متری تا ۴ هکتاری در ۷ منطقه فرسوده شهر شناسایی شده‌اند. مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به استارت برنامه بازآفرینی شهری در محدوده ۳ هزار و ۲۶۸ هکتاری پایتخت، دو رویکرد اصلی از اجرای این طرح را تشریح کرد.
عضو شورای شهر تهران:

زیرساخت‌های کاربردی از نقاط قوت قالیباف بود

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: اهتمام به سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌ها و عمدتا زیرساخت‌های کاربردی مانند پل صدر، خطوط ۳، ۶ و ۷ مترو بوده از نقاط قوت شهردار سابق تهران است.
اولادقباد:

توسعه زیرساخت های شهری به ویژه مترو راهکار بهبود محیط زیست پایتخت

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس تقویت تشکل های غیردولتی زیست محیطی شهر تهران را از راهکارهای پیشنهادی خود برای بهبود وضعیت محیط زیست پایتخت دانست.
حذف 92ردیف غیرمرتبط از بودجه؛

پول‌ مردم تهران صرف چه اموری می‌شود؟

پول مردم تهران صرف چه اموری می‌شود؟ طی سال‌های گذشته شهرداری تهران روند مبهمی در بودجه‌ریزی داشته‌ اما با انتشار جزئیات بودجه سال97 به روشنی مشخص است که شهرداری تهران پول مردم شهر را صرف چه اموری می‌کند.
نمره مردودی جایکا؛

ماموریت پنجم «جایکا» برای زلزله تهران از ۲۰۱۸ شروع می‌شود

فنآژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) پنجمین مرحله همکاری مشترک با شهرداری تهران به منظور ارتقای تاب‌آوری این شهر در برابر مخاطرات طبیعی به ویژه زلزله را کلید زد.
طرح مسکن «پیشگام»؛

سـوخت محرک نوسازی بافت فرسوده

طرح مسکن «پیشگام» در اولین ارزیابی از سوی کارشناسان اقتصاد مسکن و شهری، بابت شرط موفقیت در اجرا، مورد قضاوت قرار گرفت.نتایج بررسی‌ها درباره میزان امیدواری به اجرای سریع این طرح از روزهای آینده نشان می‌دهد: بر اساس تجربه‌های مشابه در دولت برای اجرای طرح‌های منتهی به نوسازی بافت‌های فرسوده که طی ۵/ ۱ دهه اخیر در تهران به اجرا درآمده است، هر نوع طرح جدید برای این منظور، بدون تدارک منابع مالی مکفی و در دسترس، به شکست خواهد انجامید.
بافت فرسوده نوسازی می‌شود؛

استارت طرح مسکن «پیشگام»

طرح مشترک دولت و شهرداری تهران برای «تامین مسکن در بافت فرسوده»، نهایی شد.
پروانه مافی:

زیر ساخت‌های شهر هوشمند در تهران آماده شده است

پروانه مافی گفت: در حال حاضر با توجه به تعامل مسئولان ذی ربط در حوزه شهر هوشمند، مقدمات و زیر ساخت‌های پیاده سازی شهر هوشمند در تهران آماده شده است و پایتخت در حال هوشمند سازی است.
برندینگ شهری؛

چگونگی تدوین استراتژی برند شهری

یکی از موضوعات جالبی که امروزه در دوران شکوفایی برند و برندینگ اتفاق افتاده این است که کالاهایی که با برندی قدرتمند از طرف تولیدکنندگان به مشتریان وفادار ارائه می‌شوند، دارای شخصیت و صفات انسانی هستند که در فرهنگ لغات برندینگ از آن به عنوان «شخصیت برند» (Brand Personality) نام برده می‌شود؛ مانند: نام‌های تجاری کوکاکولا و وولو با شخصیت‌های «سرگرمی» و «ایمنی». شهرهای مطرح دنیا نیز که امروزه به عنوان برندهای شهری قدرتمند در حال جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران هستند، از این صفات دور نیستند.
به گفته کارشناسان در برنامه تیتر امشب؛

قوت و ضعف برنامه پنجم در احیای بافت های فرسوده

باید سالانه 10 درصد بافت های فرسوده نوسازی و مقاوم سازی شود وگرنه فاجعه به بارمی آید و ساخت و سازهای موجود هم کم کم به بافت های فرسوده تبدیل و مشکل دو چندان خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

ضرورت مجهز شدن آتشنشانی های کشور به تجهیزات مدرن

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سال گذشته 100میلیارد تومان اعتبار برای مجهز کردن آتش نشانی های سراسر کشور اختصاص داده شد، گفت: مجلس به دنبال تخصیص بودجه مورد نیاز آتشنشانی ها بوده و هست.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها