سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طرح مسکن «پیشگام»؛

سـوخت محرک نوسازی بافت فرسوده

طرح مسکن «پیشگام» در اولین ارزیابی از سوی کارشناسان اقتصاد مسکن و شهری، بابت شرط موفقیت در اجرا، مورد قضاوت قرار گرفت.نتایج بررسی‌ها درباره میزان امیدواری به اجرای سریع این طرح از روزهای آینده نشان می‌دهد: بر اساس تجربه‌های مشابه در دولت برای اجرای طرح‌های منتهی به نوسازی بافت‌های فرسوده که طی ۵/ ۱ دهه اخیر در تهران به اجرا درآمده است، هر نوع طرح جدید برای این منظور، بدون تدارک منابع مالی مکفی و در دسترس، به شکست خواهد انجامید.
بافت فرسوده نوسازی می‌شود؛

استارت طرح مسکن «پیشگام»

طرح مشترک دولت و شهرداری تهران برای «تامین مسکن در بافت فرسوده»، نهایی شد.
پروانه مافی:

زیر ساخت‌های شهر هوشمند در تهران آماده شده است

پروانه مافی گفت: در حال حاضر با توجه به تعامل مسئولان ذی ربط در حوزه شهر هوشمند، مقدمات و زیر ساخت‌های پیاده سازی شهر هوشمند در تهران آماده شده است و پایتخت در حال هوشمند سازی است.
برندینگ شهری؛

چگونگی تدوین استراتژی برند شهری

یکی از موضوعات جالبی که امروزه در دوران شکوفایی برند و برندینگ اتفاق افتاده این است که کالاهایی که با برندی قدرتمند از طرف تولیدکنندگان به مشتریان وفادار ارائه می‌شوند، دارای شخصیت و صفات انسانی هستند که در فرهنگ لغات برندینگ از آن به عنوان «شخصیت برند» (Brand Personality) نام برده می‌شود؛ مانند: نام‌های تجاری کوکاکولا و وولو با شخصیت‌های «سرگرمی» و «ایمنی». شهرهای مطرح دنیا نیز که امروزه به عنوان برندهای شهری قدرتمند در حال جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران هستند، از این صفات دور نیستند.
به گفته کارشناسان در برنامه تیتر امشب؛

قوت و ضعف برنامه پنجم در احیای بافت های فرسوده

باید سالانه 10 درصد بافت های فرسوده نوسازی و مقاوم سازی شود وگرنه فاجعه به بارمی آید و ساخت و سازهای موجود هم کم کم به بافت های فرسوده تبدیل و مشکل دو چندان خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

ضرورت مجهز شدن آتشنشانی های کشور به تجهیزات مدرن

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سال گذشته 100میلیارد تومان اعتبار برای مجهز کردن آتش نشانی های سراسر کشور اختصاص داده شد، گفت: مجلس به دنبال تخصیص بودجه مورد نیاز آتشنشانی ها بوده و هست.
یک عضو کمیسیون برنامه:

سهم کلان‌شهرها از مالیات بر ارزش افزوده باید اصلاح شود

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات گفت: سهم کلان‌شهرها از مالیات بر ارزش افزوده در قانون جدید باید اصلاح شود و کمیسیون اقتصادی در این بخش باید مشکلات کلانشهرها به خصوص شهر تهران را که با کاهش چشمگیر درآمدها مواجهند، در نظر بگیرد.
پلان سوم برای رونق مسکن به دولت می‌رود؛

نسخه نفوذ به بافت فرسوده

نسخه نفوذ به بافت فرسوده، در قالب «پلان سوم» رونق مسکن، به دولت ارائه می‌شود. سازمان نوسازی شهر تهران – متولی اصلی بافت فرسوده پایتخت- یک طرح برای «رونق از معبر مناطق پوسیده» تهیه کرده که می‌تواند به اختلاف‌نظر اساسی در دولت نسبت به چگونگی اقدام در بافت فرسوده پایان دهد.
ظرفیت‌های زندگی شبانه در پایتخت ؛

عطش شهر برای «اقتصادِ شب»

ناصر فکوهی، انسان‌شناس: تقریباً کلانشهری در جهان نمی‌بینیم که شهر شب نداشته باشد
ساماندهی دستفروشان از نیمه شهریور آغاز می شود؛

جدال "کسبه" و "دستفروشان"

ماجرای درگیری کسبه با دستفروشان روز دوشنبه هم در خیابان جمهوری تنش هایی ایجاد کرد اینباره در پاساژ پر رفت و آمد علاءالدین این تشنج ایجاد شد. درگیری دلالان مقابل پاساژ با کسبه باعث شد که با دخالت پلیس برای ساعتی پاساژ تعطیل شود.
شهری که قرار است گرانتر شود؛

گران شدن هزینه زندگی در تهران الزامی است!

اصلاح‌طلبان مطرح می‌کنند که بایستی برای کم کردن میزان مهاجرت و همچنین آلودگی هوا در تهران هزینه زندگی در پایتخت افزایش بیابد.
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران تشریح کرد؛

سهم دو درصدی مالیات املاک در بودجه شهرداری تهران

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه در تهران مالیات و یا عوارض بر املاک که در غالب عوارض نوسازی مسکن گرفته می شود، در سال ۹۴ تنها در حدود ۱.۸ درصد از کل بودجه و نیز تنها ۴ درصد از فصل درآمدهای جاری شهرداری بوده است، گفت: در سال ۹۵ این درصد به حدود ۲ درصد از کل بودجه و نیز ۴.۶ درصد از فصل درآمدهای جاری شهرداری رسیده که این نسبت در مقایسه با سایر کشورها حتی کشورهای در حال توسعه مطرح آسیایی نیز بسیار کم است.
محمد حقانی:

پل«صدر» برای اکثریت 96 درصد یا اقلیت 4 درصد؟

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با طرح این پرسش که ساخت پل طبقاتی صدر برای اکثریت 96 یا اقلیت 4 درصدی ساخته شده است؟ گفت: پل «صدر« نماد شهر خودرو محور است.
1300 میلیارد تومان هزینه یک پروژه؛

یک استاد دانشگاه: منتظر تخریب پل صدر تا 10 سال آینده باشیم

با گذشت بیش از سه سال از افتتاح پل طبقاتی صدر تهران، این پرسش هنوز برای بسیاری از متخصصان شهری مطرح است که 1300 میلیارد تومان از پول مردم برای ساخت این پل به عنوان یکی گرانترین پروژه های شهری، با چه توجیه علمی هزینه شده است.
سعید متصدی مطرح کرد؛

اما و اگرهایی درباره ساخت «اتوبان صدر»

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه رژیم جاده‌ای در دنیای امروز بر توسعه حمل و نقل زیرزمینی تمرکز دارد، گفت: ساخت اتوبان صدر اقدامی غیرعلمی است.
بنیانگذار مقاوم‌سازی و مدیریت‌بحران در ایران خبر داد:

مستنداتی که ثابت می‌کند باید نگران ویرانی طبقه دوم بزرگراه صدر در زلزله تهران بود

بنیانگذار مقاوم‌سازی و مدیریت‌بحران در ایران مستنداتی را به خبرآنلاین ارائه داده است که نشان می‌دهد باید نسبت به ایمنی طبقه دوم بزرگراه صدر در زلزله تهران نگران بود؛ سابقه جهانی نشان داده که چنین پل‌های احتمال تخریب بالایی دارند.
افزایش همه جانبه بودجه صنعت آب:

زنگ خطر بحران آب برای تابستان به صدا درآمد

رحیم میدانی معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو در خصوص آخرین وضعیت آبی کشور اظهار داشت: مهمترین هدف ما برای آینده کاهش ۱۱ میلیارد مترمکعبی مصارف آبی طی برنامه ششم است که این مهم در صحن علنی به تصویب رسیده و امیدواریم در شورای نگهبان نیز به تصویب نهایی برسد.
رییس مرکز مطالعات شهر تهران:

شهرهوشمند ضامن تحقق اقتصاد مقاومتی است/حرکت درمسیرهوشمندسازی شهری

رییس مرکز مطالعات شهر تهران گفت: زیرساختهای هوشمند تهران بستر مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
در زمینه ارزش گذاری زمین

عوامل اثرگذار بر قیمت زمین در ایران

در عصر حاضر، زمین و مهم‌تر از آن مسکن یکی از نیازهای اساسی خانوارها محسوب شده و به عنوان یک کالای اقتصادی لحاظ می‌شود که در تعیین کیفیت زندگی نقش بسزایی ایفا می‌کند.
تامین بودجه اداره شهرها و اقتصاد مقاومتي؛

اقتصاد مقاومتی، در حوزه مدیریت شهرها

تا اکنون همواره در تامین بودجه اداره شهرها با چالش ها و مشکلاتی دسته و پنجه نرم کرده ایم که تبعات و تاوان آن به گردن شهروندان بار ‏شده است.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها