سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آغاز اخذ عوارض از معابر شهری؛

قدم زدن در تهران پولی شد

شهروندان برای عبور از پل ایجاد شده درحد فاصل دوپارک پردیسان و نهج البلاغه باید ۱۰ هزار تومان پرداخت کنند که به گفته رئیس کمیسیون حمل ونقل شورای شهر دریافت این عوارض غیرقانونی است.
نوسازی بافت فرسوده؛

مهلت ۴ روزه برای ورود سرمایه‌گذاران به بافت فرسوده

سرمایه‌گذاران ساختمانی که علاقه‌مند هستند در پروژه‌های نوسازی بافت فرسوده با شهرداری و دولت همکاری کنند، ۴ روز مهلت دارند تا به دعوت سازمان نوسازی شهر تهران درخصوص ثبت‌نام در جمع متقاضیان شرکت در این پروژه، پاسخ دهند.
تحول در بافت فرسوده؛

چهار امتیاز شهرداری به سرمایه‌گذاران بافت فرسوده

با استارت برنامه ملی بازآفرینی شهر از سوی رئیس‌جمهوری، نوسازی بافت فرسوده پایتخت در مسیر جدیدی قرار گرفت. سازمان نوسازی شهر تهران با شناسایی ۱۵ قطعه زمین به‌عنوان نقاطی که آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران ساختمانی در چارچوب برنامه ملی بازآفرینی شهری است را اعلام کرد. آدرس بازار جدید ساختمانی پایتخت تاکنون در اراضی یک هزار و ۸۰۰ متری تا ۴ هکتاری در ۷ منطقه فرسوده شهر شناسایی شده‌اند. مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به استارت برنامه بازآفرینی شهری در محدوده ۳ هزار و ۲۶۸ هکتاری پایتخت، دو رویکرد اصلی از اجرای این طرح را تشریح کرد.
عضو شورای شهر تهران:

زیرساخت‌های کاربردی از نقاط قوت قالیباف بود

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: اهتمام به سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌ها و عمدتا زیرساخت‌های کاربردی مانند پل صدر، خطوط ۳، ۶ و ۷ مترو بوده از نقاط قوت شهردار سابق تهران است.
اولادقباد:

توسعه زیرساخت های شهری به ویژه مترو راهکار بهبود محیط زیست پایتخت

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس تقویت تشکل های غیردولتی زیست محیطی شهر تهران را از راهکارهای پیشنهادی خود برای بهبود وضعیت محیط زیست پایتخت دانست.
حذف 92ردیف غیرمرتبط از بودجه؛

پول‌ مردم تهران صرف چه اموری می‌شود؟

پول مردم تهران صرف چه اموری می‌شود؟ طی سال‌های گذشته شهرداری تهران روند مبهمی در بودجه‌ریزی داشته‌ اما با انتشار جزئیات بودجه سال97 به روشنی مشخص است که شهرداری تهران پول مردم شهر را صرف چه اموری می‌کند.
نمره مردودی جایکا؛

ماموریت پنجم «جایکا» برای زلزله تهران از ۲۰۱۸ شروع می‌شود

فنآژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) پنجمین مرحله همکاری مشترک با شهرداری تهران به منظور ارتقای تاب‌آوری این شهر در برابر مخاطرات طبیعی به ویژه زلزله را کلید زد.
طرح مسکن «پیشگام»؛

سـوخت محرک نوسازی بافت فرسوده

طرح مسکن «پیشگام» در اولین ارزیابی از سوی کارشناسان اقتصاد مسکن و شهری، بابت شرط موفقیت در اجرا، مورد قضاوت قرار گرفت.نتایج بررسی‌ها درباره میزان امیدواری به اجرای سریع این طرح از روزهای آینده نشان می‌دهد: بر اساس تجربه‌های مشابه در دولت برای اجرای طرح‌های منتهی به نوسازی بافت‌های فرسوده که طی ۵/ ۱ دهه اخیر در تهران به اجرا درآمده است، هر نوع طرح جدید برای این منظور، بدون تدارک منابع مالی مکفی و در دسترس، به شکست خواهد انجامید.
بافت فرسوده نوسازی می‌شود؛

استارت طرح مسکن «پیشگام»

طرح مشترک دولت و شهرداری تهران برای «تامین مسکن در بافت فرسوده»، نهایی شد.
پروانه مافی:

زیر ساخت‌های شهر هوشمند در تهران آماده شده است

پروانه مافی گفت: در حال حاضر با توجه به تعامل مسئولان ذی ربط در حوزه شهر هوشمند، مقدمات و زیر ساخت‌های پیاده سازی شهر هوشمند در تهران آماده شده است و پایتخت در حال هوشمند سازی است.
برندینگ شهری؛

چگونگی تدوین استراتژی برند شهری

یکی از موضوعات جالبی که امروزه در دوران شکوفایی برند و برندینگ اتفاق افتاده این است که کالاهایی که با برندی قدرتمند از طرف تولیدکنندگان به مشتریان وفادار ارائه می‌شوند، دارای شخصیت و صفات انسانی هستند که در فرهنگ لغات برندینگ از آن به عنوان «شخصیت برند» (Brand Personality) نام برده می‌شود؛ مانند: نام‌های تجاری کوکاکولا و وولو با شخصیت‌های «سرگرمی» و «ایمنی». شهرهای مطرح دنیا نیز که امروزه به عنوان برندهای شهری قدرتمند در حال جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران هستند، از این صفات دور نیستند.
به گفته کارشناسان در برنامه تیتر امشب؛

قوت و ضعف برنامه پنجم در احیای بافت های فرسوده

باید سالانه 10 درصد بافت های فرسوده نوسازی و مقاوم سازی شود وگرنه فاجعه به بارمی آید و ساخت و سازهای موجود هم کم کم به بافت های فرسوده تبدیل و مشکل دو چندان خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

ضرورت مجهز شدن آتشنشانی های کشور به تجهیزات مدرن

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سال گذشته 100میلیارد تومان اعتبار برای مجهز کردن آتش نشانی های سراسر کشور اختصاص داده شد، گفت: مجلس به دنبال تخصیص بودجه مورد نیاز آتشنشانی ها بوده و هست.
یک عضو کمیسیون برنامه:

سهم کلان‌شهرها از مالیات بر ارزش افزوده باید اصلاح شود

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات گفت: سهم کلان‌شهرها از مالیات بر ارزش افزوده در قانون جدید باید اصلاح شود و کمیسیون اقتصادی در این بخش باید مشکلات کلانشهرها به خصوص شهر تهران را که با کاهش چشمگیر درآمدها مواجهند، در نظر بگیرد.
پلان سوم برای رونق مسکن به دولت می‌رود؛

نسخه نفوذ به بافت فرسوده

نسخه نفوذ به بافت فرسوده، در قالب «پلان سوم» رونق مسکن، به دولت ارائه می‌شود. سازمان نوسازی شهر تهران – متولی اصلی بافت فرسوده پایتخت- یک طرح برای «رونق از معبر مناطق پوسیده» تهیه کرده که می‌تواند به اختلاف‌نظر اساسی در دولت نسبت به چگونگی اقدام در بافت فرسوده پایان دهد.
ظرفیت‌های زندگی شبانه در پایتخت ؛

عطش شهر برای «اقتصادِ شب»

ناصر فکوهی، انسان‌شناس: تقریباً کلانشهری در جهان نمی‌بینیم که شهر شب نداشته باشد
ساماندهی دستفروشان از نیمه شهریور آغاز می شود؛

جدال "کسبه" و "دستفروشان"

ماجرای درگیری کسبه با دستفروشان روز دوشنبه هم در خیابان جمهوری تنش هایی ایجاد کرد اینباره در پاساژ پر رفت و آمد علاءالدین این تشنج ایجاد شد. درگیری دلالان مقابل پاساژ با کسبه باعث شد که با دخالت پلیس برای ساعتی پاساژ تعطیل شود.
شهری که قرار است گرانتر شود؛

گران شدن هزینه زندگی در تهران الزامی است!

اصلاح‌طلبان مطرح می‌کنند که بایستی برای کم کردن میزان مهاجرت و همچنین آلودگی هوا در تهران هزینه زندگی در پایتخت افزایش بیابد.
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران تشریح کرد؛

سهم دو درصدی مالیات املاک در بودجه شهرداری تهران

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه در تهران مالیات و یا عوارض بر املاک که در غالب عوارض نوسازی مسکن گرفته می شود، در سال ۹۴ تنها در حدود ۱.۸ درصد از کل بودجه و نیز تنها ۴ درصد از فصل درآمدهای جاری شهرداری بوده است، گفت: در سال ۹۵ این درصد به حدود ۲ درصد از کل بودجه و نیز ۴.۶ درصد از فصل درآمدهای جاری شهرداری رسیده که این نسبت در مقایسه با سایر کشورها حتی کشورهای در حال توسعه مطرح آسیایی نیز بسیار کم است.
محمد حقانی:

پل«صدر» برای اکثریت 96 درصد یا اقلیت 4 درصد؟

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با طرح این پرسش که ساخت پل طبقاتی صدر برای اکثریت 96 یا اقلیت 4 درصدی ساخته شده است؟ گفت: پل «صدر« نماد شهر خودرو محور است.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها