سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
افشین حبیب زاده :

پایش آسفالت‌های جدید پایتخت

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران از پایش آسفالت‌های پایتخت خبر داد.
اقتصاد شب؛

زیست شبانه، اشتغال و رونق اقتصادی می آورد

زیست شبانه یعنی برداشتن محدودیت از فعالیت برخی اصناف همچون رستوران، سینما، کافی شاب. به اعتقاد کارشناسان و صاحبظران این طرح به دنبال خود گردش اقتصادی، اشتغال و فرصت‌های جدیدی فراهم می‌کند و می‌توان با اخذ مالیات از این فعالیت‌ها امنیت و بستر لازم برای گسترش آن را فراهم کرد.
‌‌ رییس شورای شهر تهران :

سرمایه‌ مردم را به جای بافت فرسوده به ساخت‌وساز باغ‌ها کشانده‌ایم

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در سیاستگذاری‌ها طوری عمل کرده‌ایم که سرمایه مردم به جای بارگذاری در بافت‌های فرسوده به سمت ساخت و ساز در باغ ها می‌رود.
سید مهدی هدایت اعلام کرد؛

شرایط تقسیط واگذاری عرصه مسکن مهر پردیس اعلام شد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: متقاضیانی که درخواست خرید قسطی عرصه مسکن مهر خود را دارند با پرداخت 20 درصد از مبلغ کارشناسی عرصه را خریداری و الباقی را در اقساط پنج ساله با ارائه چک و یا سفته پرداخت کنند.
تفاوت رفتار قیمت مسکن با بازار اجاره؛

رشداجاره بها در سال ۹۸ چقدر خواهد بود؟

رشد ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن در یک سال این تصور غلط را در بازار مسکن ایجاد کرد که رشد اجاره بها در سال ۹۸ بیش از حد خواهد بود اما املاکی ها معتقدند که رشد اجاره بها امسال حداکثر ۲۰ درصد است.
هزینه نجومی جابجایی پایتخت؛

جابه‌جایی 240 هزار تهرانی به خارج از شهر

عضو شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکززدایی از تهران از آخرین تصمیمات این شورا در زمینه انتقال پایتخت خبر داد و گفت: انتقال پایتخت با احتساب گرانی‌های اخیر حدود 150 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.
مدیر اجرایی مسکن مهر پردیس ؛

آغاز فروش زمین مسکن مهر+ قیمت

شرکت عمران پردیس با اعمال تخفیف ۳۰ درصدی اقدام به فروش عرصه واحد های مسکن مهر کرده که ارزش کل هر واحد بدون احتساب تخفیف بین ۳۱ تا ۴۸.۸ میلیون تومان است.
در حاشیه؛ هادی آباد قزوین؛

۳.۵ میلیون مسکن نیاز به بازسازی دارد

بر اساس اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی حدود ۳.۵ میلیون مسکن در کشور نیاز به بازسازی دارد که جمعیتی حدود ۲۰ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند.
آخرین وضعیت شهرهای جدید؛

خانه در اطراف تهران چند؟

اگر به دنبال خانه زیر ۱۰۰ میلیون تومان در اطراف تهران هستید می‌توانید در شهرهای پاکدشت، قرچک، پرند، هشتگرد و ملارد به هدف خود برسید؛ اگر مقداری بیشتر هزینه کنید در شهر جدید اندیشه نیز می‌توانید با استفاده از وام و پول پیش خانه‌دار شوید.
ظرفیت‌های فرهنگی شهر؛

اقتصاد شهری و هزاران راه نرفته فرهنگی

همه شهرها دارای ظرفیت‌های بسیاری هستند که اگر فرصت نمایش به آنها داده شود، می‌توانند هم حال شهروندان‌شان را خوب کنند و هم راه‌های بسیاری را برای جذب گردشگر و درآمدهای پایدار به‌وجود ‌آورند؛ به‌خصوص راه‌هایی در مسیرهای فرهنگی و هنری.
معاون امور شهری سازمان پدافند غیرعامل :

تجهیز آتش نشانی به تجهیزات مقابله با حوادث میکروبی و شیمیایی

معاون امور شهری سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: قرارداد مطالعات پدافند غیرعامل برای ۲۲ شهر امضاء شده که در آن مواردی همچون برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌پذیری، پایش تهدیدات و ارائه برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت برای مقابله با بحران‌ها و شناسایی مراکز خطرساز، مورد توجه قرار گرفته است.
بررسی وضعیت قیمت مسکن در اطراف تهران؛

اوضاع مسکن در اطراف تهران + قیمت‌ها

بررسی وضعیت قیمت مسکن در اطراف تهران نشان می‌دهد با مبالغی بین ۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان می‌توان در این مناطق صاحب خانه شد.
رئیس شورای شهر مشهد:

سرمایه اجتماعی، گمشده امروز در سرمایه‌گذاری اقتصادی

رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: پیش‌ شرط موفقیت در سرمایه‌گذاری، فارغ از بحث های فنی و تکنیکی، سرمایه اجتماعی است؛ مدیریت های شهری نیز از همین نبود سرمایه اجتماعی لطمه می‌خورند که روز به روز تشدید شده است.
تب چند میلیاردی قیمت زمین در پایتخت؛

چرا زمین‌های ارزان در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد؟

توسعه نامتوازن شهرها و سیاست‌گذاری‌های نادرست، زمینه‌ساز افزایش بی‌رویه قیمت زمین در چند سال گذشته شده است.
اولویت های بودجه ۹۸ پایتخت؛

افزایش سهم درآمدهای پایدار

یک فوریت سیاست های کلی تدوین بودجه ۹۸ فردا در صحن شورا بررسی می شود.
قیمت زمین در مناطق مختلف تهران؛

عایدی ساخت‌وساز در مناطق پایتخت

عایدی ساخت‌وساز مسکونی در تهران براساس متوسط قیمت زمین و برآورد واقعی از هزینه احداث، محاسبه شد. «ارقام رسمی» مربوط به میانگین بهای خرید ملک کلنگی و همچنین «فراخوان مجهز به ریزهزینه‌ها» برای سرمایه‌گذاری ساختمانی نشان می‌دهد تابستان امسال مابه‌التفاوت قیمت فروش آپارتمان و قیمت تمام شده ساخت در پایتخت ۵۷ درصد بوده است. این میزان عایدی با لحاظ مدت زمان اجرای پروژه -۱۸ تا ۲۴ ماه- قابل وصول است. حاشیه سود ساخت‌و‌ساز در پایین شهر، زیر ۵ درصد و در مناطق شمالی تا دو برابر است.
ادعای رئیس جمهور؛

انتقال آب به سمنان اشتباه است

برارپور ضمن قدردانی از یوسف‌نژاد بخاطر رویکردهای‌ محیط‌زیستی‌اش گفت: ظرفیت تحمل محیط‌زیستی البرز و کاسپین پاسخگوی جمعیت ۳میلیونی مازندران نیست، پس چگونه قرار است بار اضافی تحمیلی از کویرسمنان را هم تحمل کند!
نگاه‌ها به کمیسیون عمران مجلس؛

مهار سوداگری مسکن با تصویب CGT

بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه امروز در کمیسیون عمران مجلس آغاز می شود؛ در صورت تصویب و ارسال این طرح به صحن علنی و تصویب نهایی ، برقرار شدن این مالیات سوداگری در مسکن را مهار می‌کند.
سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان برای تولید زیتون؛

راه اندازی بزرگترین باغ زیتون ایران بیخ گوش پایتخت نشینان

درست بیخ گوش تهرانی هادر سرخه حصار پاکدشت بزرگترین باغ زیتون ایران با سرمایه گذاری 50 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان راه اندازی شد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران :

افتتاح چهار پروژه عمرانی پایتخت در هفته آینده

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از افتتاح چهار پروژه جدید در شهرتهران طی هفته آینده خبرداد.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها