سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران:

بیش از یک میلیون درخت در تهران با روش تگ‌گذاری الکترومغناطیسی شناسنامه‌دار می شوند

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از شناسنامه دار شدن بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار اصله از درختان شهر تهران با روش تگ گذاری الکترومغناطیسی خبر داد.
توسعه فضاهای سبز؛

باغ‌های پشت بامی در فضای مدرن شهری

فضاهای سبز تأثیر قابل ملاحظه‌ای در کاهش گرمای شهرها دارد، اما با توجه به کمبود فضای شهری پدیده پشت بام های گلخانه ای در بسیاری از نقاط جهان رونق گرفته است.
سایه ناامنی و تصادفات خیابانی؛

مرگ ۵ کارگر در تهران و بررسی امنیت کارگران شهرداری و در معرض تصادف بودن آنها

۵ کارگر کشته شده شهرداری در حادثه اخیر، اولین کارگرانی نیستند که جانشان را در تصادفات این‌چنینی از دست می‌دهند، به گفته ابوالفضل اشرف‌منصوری ریس کانون انجمن‌های صنفی حفاظت ایمنی و بهداشت کار سراسر کشور، گزارش‌های خبری از وضعیت شغلی کارگران خدمات شهری نشان می‌دهد آنها در شرایط ناایمنی کار می‌کنند و حوادثی از این دست بازهم در خصوص کارگران این بخش رخ داده اما بعضا ابعاد خبری پیدا نکرده است.
مختاری خبر داد؛

افزایش استفاده از پساب تصفیه خانه‌ها برای آبیاری فضای سبز تهران

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران گفت: براساس توافق با شرکت آب و فاضلاب پساب حاصل از تصفیه خانه های جدیدالاحداث شهر تهران در اختیار فضای سبز قرار می‌گیرد.
مختاری مطرح کرد؛

شهرداری تهران وضعیت درختان حیاط منازل را با تصاویر ماهواره ای رصد می کند

مدیر سازمان پارک‌ها و شهرداری تهران در خصوص چگونگی نظارت روی درختان منازل گفت : «در صورتی که مالکان به هر نحوی درختان موجود در فضای محل مسکونی خود را از بین ببرند، با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و آرشیوهای موجود موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد.»
وقتی زیبایی شهری فدای تبلیغات شود؛

وصله های نچسب برای آدرس های کف خیابانی

حتما تا کنون نگاهتان به تبلیغات کف خیابان خورده است. چقدر به نظر زیبا می آید و تا چه میزان توجه شهروندان را به خود جلب می کند؟
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران:

تشخیص و حفظ باغات در کمیسیون ماده 7 سیستماتیک می‌شود/ صدور 90 پروانه ساخت باغات در سال گذشته

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از اجرای طرح بررسی پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون ماده 7 به صورت سیستماتیک و در ذیل سامانه صدور پروانه شهرداری تهران خبر داد.
محمد فاضلی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی؛

مقام مسئولا! در و دیوار شهر را با نصیحت پر نکنید!

محمد فاضلی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در کانال خود مطلب جالبی در خصوص نوع جامعه پذیر کردن افراد و آموزش به آنها در ضرورت رعایت اخلاق شهروندی نوشت.
قطع درختان بدون هماهنگی؛

مگر می‌شود یک شهر این‌قدر بی‌حساب‌وکتاب باشد؟!

مگر امکان دارد که در یک شهر حجم بالایی از درختان بدون هماهنگی با فرماندار یا شهردار آن شهر و توسط اعضای شورای شهر قطع گردد
کمبود سرانه فضای سبز؛

چقدر فضای سبز کافی است و بهترین راه برای اجرای آن چیست؟

نیمی از مردم جهان در حال حاضر در نواحی شهری زندگی می‌کنند که این موضوع باعث می‌شود بر سر منابع رقابت شکل بگیرد و فشار مضاعفی بر فضاهای سبز محدود فعلی وارد شود.
علی محمد مختاری:

کاشت چمن در تهران ممنوع شد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از تلاش شهرداری برای احیای هفت رود دره در تهران خبر داد و گفت: تغییر گونه‌های گیاهی تهران در دستور کار شهرداری است.
جایی که هزارتو تمام می‌شود؛

درباره طراحی‌های پرپیچ‌وخم در باغ‌های شخصی

هزارتو معماری جادویی دارد و در افسانه‌‌های کشورهای مختلف معمولا قهرمان داستان در پیچ‌های هزارتو گمراه می‌شود. درباره مقصد نهایی در هزارتوهای زندگی این‌طور گفته‌اند: هزارتو جایی تمام می‌شود که هرگز پیش از آن در چنان مکانی نبوده‌ای و در آن مکان کاری را انجام می‌دهی که پیش از آن هرگز در زندگی‌ات انجام نداده‌ای!
درختان خشکیده ولیعصر اثر هنری می شوند؛

درخت خشکیده بدهید، اثر هنری تحویل بگیرید

درختستان طرحی است که در آن مجسمه سازان برای زیباسازی شهر تهران با استفاده از درختان خشکیده خیابان ولیعصر آثار هنری خلق می کنند. آثاری که شاید نگاه ها را بیشتر به سمت درختان خشک شهر جلب کند.
طاهر شیخ‌الحکمایی :

شهرداری برای زیباسازی شهر، سراغ نخبه‌های مجسمه‌سازی برود

طاهر شیخ‌الحکمایی همواره بر توجه به هنرمندان نامدار گذشته تاکید دارد و معتقد است باید بررسی کرد چرا دیگر از خیلی از اساتید خبری نیست و به آن ها رجوع نمی‌شود.

تاکید شهردار تهران به کاشت 740 درخت 15 ساله در خیابان ولیعصر

شهردار تهران در توییتی خبر از کاشت 740 چنار 15 ساله تا پایان سال در خیابان ولیعصر خبر داد.
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران خبر داد:

جایگزینی 400 تا 700 چنار سالم با درختان مبتلا به سرطان رنگی

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به اینکه درختان خیابان ولیعصر احیاء می شوند، گفت: در این طرح 400 تا 700 چنار سالم با درختان مبتلا به سرطان رنگی و آفت زده جایگزین می شوند.
«نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر»؛

آیا این «غنیمت» به تهران بازمی‌گردد؟

آلودگی‌ بصری تهران چیزی از آلودگی‌های دیگرش کم ندارد، با این حساب باید فرصت تماشای یک اثر هنری در سطح آن را غنیمت بدانیم.
معاون شهردار تهران:

زیباسازی شهر به معنای بزک‌کردن نیست

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: زیباسازی شهر به معنای بزک کردن نیست و شاهد تغییر جهت کلی در سازمان زیباسازی و محتوای تبلیغات شهری خواهیم بود.
مصوبه ای که اجرایی نشد؛

مصوبه برج باغ‌ها حتی یک باغ را هم حفظ نکرد

اینطور که مخالفان مصوبه برج‌باغ‌ها بر آن تأکید دارند، اجرای این مصوبه که هدفش حفظ باغات ضمن رعایت حقوق مالکان بود، موفق نبوده و حتی یک باغ را هم حفظ نکرده است. به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران دیروز در جلسه‌ای که با حضور رئیس شورای شهرتهران، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری و معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران برگزار شده بود، گزارشی درباره روند اجرای طرح موضعی باغات کن ارائه شد و در آن زهرا صدراعظم نوری در سخنانی عملکرد گذشته شهرداری تهران را در بسیاری از موارد قابل دفاع ندانست و گفت: بعضی از گزارش‌ها درمورد نابودی باغات دل آدم را به درد می‌آورد.
قطع درختان صد ساله و ادعای دغدغه مندی برای محیط زیست؛

قطع درختان خیابان ولیعصر در ورودی پارک ملت + تصاویر

تصاویری از قطع درختان خیابان ولیعصر (عج) در ورودی پارک ملت تهران را مشاهده می‌نمایید.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها