سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فضای سبز ماندگار؛

پوشیده شدن نمای آپارتمان‌ها با گیاه

ساختمان‌هایی که با لایه‌ای از پوشش گیاهی و سبز تزیین شده‌اند در نقاط مختلف جهان وجود دارند. از جمله One Central Park در سیدنی، Bosco Verticle در میلان و Oasia Hotel Downtown در سنگاپور.
دوستی انسان و طبیعت؛

مدیریت شهری و توسعه مناسب فضای سبز

روز درختکاری برای نخستین بار توسط جولیوس استرلینگ مورتون از ایالت نبراسکا در ۱۰ آوریل ۱۸۷۲ پایه گذاشته شد. در ایالات متحده بعدها این روز (Arbor Day)، به چهارمین جمعه آوریل، منتقل شد و در ایران، روز ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان «هفته منابع طبیعی» نامگذاری شده و نخستین روز این هفته یعنی ۱۵ اسفند «روز درختکاری» است .
بهشتی مطرح کرد؛

لزوم بهره‌مندی عادلانه‌ از طبیعت در نظام ساخت و ساز

رئیس سومین کنفرانس بناهای‌بلند و رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی با تقدیر از عزمی که در شفافیت موضوعات مرتبط با شهرسازی و معماری به وجود آمده است، گفت: در زمینه فنون و دانش مهندسی، مهندسان دانش خود را به روز کردند اما در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، بحث و گفتگو در زمینه ابعاد ساخت ساختمان‌های بلند مورد غفلت واقع شده است.
آسیب شناسی معماری در مدرنیته ایرانی؛

چهارگوش خواستن دایره !

معماری ایران، همچون بیشتر پدیده‌هایی که ما در نوع «خاص» مدرنیته خویش بازتعریف و به گونه‌ای به انحراف کشیده‌ایم، بیمار است. این حداقل چیزی است که می‌توان درباره این موقعیت گفت. حال آنکه معماری، هنری است که شکوفایی، جوشش و خلاق بودنش می‌تواند گویای زنده بودن، رشد و توانمندی‌های هر تمدنی باشد. فرآیندهای تمدنی و رشد یا سقوط آنها بر اساس میزان ساخته‌های معماری و شهرسازی سنجیده می‌شود و این چندان به دور از عقلانیت نیست، زیرا میزان سازماندهی برای ساخت معماری و سازمان دادن به یک شهر و بویژه ساخت و مدیریت فضاهایی کاربردی و زیبا و مکان در معنای عام آن که به مردم لذت و آسایش بدهد، می‌توانند شاخص‌هایی پر معنا برای سطح رشد فکر و دور شدن از هیجان‌های گذران، شور، انگیزه‌ها و غرایز به دور از عقلانیت و همچنین به دور از تنش‌ها و جنگ‌ها و درگیری‌های خشونت‌آمیز به حساب آیند.
هویت تاریخی شهری

وصله ناجور "کامپوزیت" در معماری شهری/ قوطی را نمی‌توان بزک کرد!

سال‌هاست استفاده از نمای کامپوزیت در ساختمان‌های مسکونی رواج پیدا کرده در صورتی‌که برخی معماران معتقدند این نمای سرد و بی‌روح برای برج‌های اداری طراحی شده نه ساختمان‌های مسکونی.
مبلمان شهری:

خلاقیت در مبلمان شهری

مبلمان شهری یکی از اجزای با اهمیت شهرهاست وسائلی که برای استفاده عموم طراحی شده و علاوه بر کاربردی بودن می تواند جلوه خاصی به شهر دهند.
فضای شهری مفهومی فراتر از فضاهای همگانی است؛

میدان‌ها صحنه نمایش خاطرات جمعی

در ذهن بیشتر مردم، مفهوم فضای شهری با فضای همگانی یکسان در نظر گرفته می‌شود. حال آنکه فضاهای همگانی به خودی خود دارای هویت مشخصی نبوده و تنها به‌عنوان مفصل و فضای ارتباط دهنده فضاهای خصوصی و نیمه‌خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
معاون سازمان زیباسازی شهر تهران:

مرمت دیوار کتابخانه ملی به پایان رسید

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از اتمام مرمت دیوار کتابخانه ملی خبر داد و گفت: دیوار کتابخانه ملی، که تصویری از کتاب‌های معروف ایرانی بود از سوی سازمان مرمت و بهسازی شد.
رییس ستاد محیط زیست شهرداری تهران خبر داد؛

توانمند کردن محلات با تدوین استانداردهای محیط زیستی

رییس ستاد محیط زیست شهرداری تهران گفت: توانمند کردن محلات با تدوین استانداردهای لازم جهت اندازه گیری شاخص های محیط زیستی سطح محله صورت می گیرد.

سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر کرد؛فراخوان طراحی آثار حجمی با مضامین معنوی و مذهبی

سازمان زیباسازی شهر تهران، در راستای پاسخگویی به نیاز مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران به آثار معنوی و مذهبی، همچنین به منظور ارتقای کیفی محیط شهر، با مشارکت هنرمندان مجسمه ساز، سومین دوره طراحی آثار حجمی با مضامین معنوی و مذهبی را برگزار می‌کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران؛

محتوای بنرهای نصب شده در سطح تهران را آمریکایی‌ها قبول دارند/چرا برخی معترض‌اند؟

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت:بنرهایی که در عرشه پل‌ها وجود دارد خود آمریکایی‌ها نیز معترض به این اتفاق‌ها در داخل کشورشان هستند و ما نیز چیزی به این مطالب اضافه نکرده‌ایم.

قالیباف تشریح کرد؛ آخرین وضعیت تبدیل زندان اوین به پارک

شهردارتهران گفت: با موافقت رئیس سازمان زندانها مقرر شد زندان اوین به پارک عمومی تبدیل شود.
بررسی برگزاری نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر از نگاه هنرمندان

نگارخانه‌ای به وسعت چشمان هنرمند

طرح «نگارخانه‌ای به وسعت شهر» در خیابانهای شهر تهران در حال برگزاری است که به مناسبت این رویداد هنرمندان به اظهارنظر در مورد آثار پرداخته‌اند.
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران:

نگاه کارشناسی به حوزه فضای سبز نیست/هزینه بالا برای خریدگل لاله

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران، گفت: خرید میلیاردها تومان گل لاله برای تهران لازم است یا حفظ باغات پایتخت؟ تصمیم گیران شهری باید در عمل به این پرسش پاسخ دهند.
گزارشی از طرح توسعه گردشگری در خیابان 30 تیر

200 میلیارد تومان هزینه سنگفرش سازی

شهردار منطقه ١٢ تهران گفت: سنگفرش‌های خیابان‌های ٣٠‌تیر، پامنار، منوچهری و بازارچه ترخانی ٢٠٠‌میلیارد تومان خرج برداشته است.
مجتبی عبدالهی:

واگذاری زمین مورد نیاز شهرداری شرط تحقق ۵۰هزار هکتار کمربندسبز

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه کمربند فضای سبز در حال حاضر ۳۸هزار هکتار است، اظهار کرد: لازمه افزایش فضای کمربند سبز تهران، واگذاری زمین های مورد نیاز به شهرداری تهران است.
حقانی:

معلوم نیست 35 میلیارد تومان از بودجه حفظ باغات کن چه شد

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با انتقاد نسبت به کاهش بودجه خرید باغات کن گفت: این بودجه 150 میلیارد تومان پیش بینی شده بود اما اکنون گفته شده 115 میلیارد تومان است.
شهردار منطقه ۱۱

باغ هنرهای ایرانی در مرکز شهر تهران ایجاد می شود

شهردار منطقه ۱۱ در نخستین روزهای سال جدید از آغاز عملیات اجرایی احداث بوستان در زمین ۲۲هزار متری باغ دامپزشکی خبر داد.
ویژه برنامه سازمان مدیریت پسماند در روز 13 فروردین؛

توزیع کیسه‌های ویژه پسماند دربوستان‌های منتخب

سازمان مدیریت پسماند در روز 13 فروردین با پاسبانی از طبیعت و با همکاری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، در بوستان‌های منتخب هر منطقه برنامه‌های ویژه‌ای را به اجرا می‌آورد.
در هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی انجام شد؛

ارائه نظریه بنیادی هنر، معماری و زیبایی در تمدن اسلامی

جلسه شورای علمی کارگروه هنر کرسی هنر و معماری و شهرسازی هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره با حضور از اعضای آن برگزار شد.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها