سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شهرداری تهران:

اشتباه در درج اطلاعات مجسمه ناصرخسرو سهوی بود

مجسمه ناصرخسرو در بوستان ملت پایتخت نیز خبرساز شد و مسئولان زیباسازی در حالی که می‌گویند سرقت مجسمه اصلی مربوط به سال ۸۹ بوده، اشتباه در درج مشخصات مجسمه را می‌پذیرند و می‌گویند که سهوی بوده و درصدد اصلاح آن هستند.
زیبایی شهر؛

نقاشی های مردمی

دیوارنویسی های غیر مجاز با جملات غیر اخلاقی به زیبایی شهرمان لطمه وارد می کند. شهروندان نیز باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند زیرا تبلیغات بر روی در و دیوارها و معابر عمومی به جز اماکنی که شهرداری آن را مجاز شناخته است ممنوع است و به حقوق عمومی مردم تعدی می شود.
آبیاری مکانیزه فضای سبز شهری؛

کاهش 50درصدی چمن تا سال 1402

اهمیت موضوع آب و ضرورت صرفه‌جویی در منابع آبی با تقویت ساختار اداری امور اجرایی آب به‌قدری زیاد است که سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهری با ایجاد معاونت آب‌و انرژی درصدد کاهش آن برآمده. حالا برنامه طرح جامع آب خام در مناطق 22گانه در اولویت قرار دارد و این سازمان در تلاش است سرانه مصرف آب در فضای سبز درون‌شهری را کاهش دهد؛ البته با تغییر رویکرد سازمان از روش آبیاری سنتی به روش‌های نوین و مکانیزه (آبیاری قطره‌ای و بارانی) زمینه مصرف بهینه آب در فضای شهری فراهم شده است. علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها در گفت‌وگو با همشهری درباره این موضوع صحبت کرده است.
مدیر کل محیط زیست استان تهران:

عدالت در توزیع فضای سبز در تهران وجود ندارد

کیومرث کلانتری مدیر کل محیط زیست استان تهران با تاکید بر تحقق سرانه ۱۵ متر فضای سبز برای شهروندان تهرانی گفت: عدالت در توزیع فضای سبز در این شهر وجود ندارد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج گفت:

زمزمه‌های ورود دستگاه قضایی به موضوع فضای سبز کاخ مروارید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج گفت: اگر مقاومتی در برابر خواست و اراده شورای شهر و شهرداری برای اصلاح وضعیت فضای سبز کاخ مروارید وجود داشته باشد حتماً اقدامات قضایی لازم انجام می‌شود.
سیدمجتبی موسوی خبرداد؛

مرمت یکی از اولین تندیس‌های نصب شده بعد از انقلاب در ایران

یکی از اولین تندیس‌های نصب شده بعد از انقلاب در ایران برای اولین بار از سوی سازمان زیباسازی به طور کامل مرمت می‌شود.
شاهکار سردیس سازی؛

سردیس‌های یک‌ شکل شهرداری برای چهره‌های مشهور

کاریکاتور سردیس‌های یک‌ شکل شهرداری برای چهره‌های مشهور.
زیباسازی شهر در نوروز؛

هزینه‌های کلان، اما غیر شفاف برای زیباسازی پایتخت

شهرداری تهران در ایام نوروز در مناطق مختلف شهر پایگاه‌هایی را ایجاد کرد که در کنار افزایش روحیه نشاط در جامعه، هزینه‌های بسیاری را برای مدیریت شهری به همراه داشت.
فرصت همدلی؛

دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر رونمایی شد

جدیدترین دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) با عنوان فرصت همدلی سحرگاه امروز اکران شد.
ماموریت ۲۲ شهردار تهران ابلاغ شد؛

رنگ‌ها در پایتخت متحول می‌شود

ریز تکالیف و ممنوعه‌ها برای زیباسازی شهر به شهرداران مناطق اعلام شد.
ساخت و ساز های غیرعادی؛

مجوز برج باغ هابه خاطربدهی شهرداری به مالکان صادر شد

اواخر هفته گذشته شورای شهر تهران درحالی به ساخت و ساز در ۶۲ باغ پایتخت، رأی مثبت داد که حفظ حیات کلانشهر تهران و رهایی از آلودگی هوا در گرو حفظ باغ‌ها است. هرچند تصویب استفساریه شهرداری در شورای شهر با مخالفانی مواجه بود اما دست آخر بدهی‌های کلان شهرداری و ناتوانی در پرداخت دیون مردم توانست شرایط را به نفع 62 برجی که قرار است در باغ‌های پایتخت ساخته شود تغییر دهد.رئیس شورای عالی استان‌ها می گوید: مصوبه جدید شورای شهر تهران برای جلوگیری از ساخت و ساز در باغ برج‌ها و مربوط به ۶۲ موردی است که تمام عوارض مربوط را پرداخت کرده‌اند. به گزارش ایرنا مرتضی الویری افزود: موضوع بررسی برج باغ‌ها که در شورای شهر تهران مطرح شد درست منعکس نشد.
آغاز فاز دوم احیاء درختان چنار خیابان ولیعصر؛

۱۱۰۰ اصله درخت چنار در خیابان ولیعصر (عج) کاشته شد

روز جمعه با حضور و کاشت درخت توسط پیروز حناچی شهردار تهران، فاز دوم طرح ساماندهی و احیاء درختان چنار خیابان ولیعصر آغاز می شود.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت:

ورود قلیان به پارک‌ها ممنوع است/تابلو زده ایم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: ورود قلیان به پارک‌ها ممنوع است و به افراد تذکر می دهیم.
آفتی به نام طراحی نما؛

وضعیت نظارت بر نما در تهران و چند شهر جهان چگونه است؟

نمای ساختمان‌ها شاید مهم‌ترین بخش هویت یک شهر باشد؛ از این‌روست که کشورهای مختلف جهان ضوابط و مقرراتی برای ساماندهی ساخت‌وساز‌های شهری خود تدوین کرده‌اند و آن را اجرا می‌کنند. بیشترین بخش ضوابط و مقررات ساخت‌وساز شهری با ایمنی سازه‌ها در ارتباط است اما این مقررات بر ارتفاع، محل بنای سازه‌ها، مواد به‌کار گرفته‌شده در ساخت‌وساز و دیگر جزئیات بنای ساختمان نیز نظارت دارند.
تدوین برنامه‌های زیست‌محیطی در برنامه سوم توسعه شهر تهران ؛

پنج گام به سوی شهر سبز

10هزار متخصص و کنشگر محیط‌زیست کشور، در چارچوب بررسی و اصلاح برنامه سوم توسعه شهر تهران، پیشنهادهایی به شورای شهر ارائه کردند. به گزارش همشهری نمایندگان کنشگران محیط‌زیست شامل حسین آخانی، اویس ترابی، مژگان جمشیدی، محمد درویش، محمد فاضلی، نفیسه صمدی، زهرا قلیچی‌پور، عباس محمدی، مهدی معتق و عبدالحسین وهاب‌زاده به نمایندگی از امضاکنندگان پیشنهادی کنشگران محیط زیست در جلسات با اعضای شورای شهر و مرکز محیط‌زیست شهرداری تهران 5راهکار برای بهبود محیط‌زیست تهران ارائه کردند. پیشنهادهایی که می‌تواند در برنامه سوم توسعه شهر تهران جای گیرد و وضعیت تهران را به تعبیر آنان بهتر کند.
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران:

تبدیل سه پادگان در تهران به محدوده فضای سبز

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران از تبدیل سه پادگان در تهران به محدوده فضای سبز خبر داد .
چالش آبی فضای سبز؛

چالش آبي توسعه پايدار در شهرها

در بسياري از شهرهاي ايران و به‌ويژه شهر تهران حرکتي آغاز شده که ظاهرا هدف آن داشتن فضايي زيبا و دلنواز است و از قرار معلوم مي‌خواهد سروساماني به خيابان‌ها و پياده‌روها بدهد! اما در اصل کارش محصورکردن درخت‌ها و درختچه‌ها با سنگ و بتون و جدول‌کشي‌هاي متنوع و سنگ‌هاي رنگارنگ است که نتيجه‌اي غير از جلوگيري از رسيدن آب باران جمع‌شده در پياده‌روها و خيابان‌ها به پاي گياهان ندارد. اين نوع فعاليت‌هاي زيباسازي هم از سوي شهرداري، نهادها و سازمان‌هاي دولتي و عمومي و البته هم از سوی شهروندان به شکل گسترده‌اي در حال انجام است که با اين اقدامات پايه‌هاي اصلي يکي از راه‌هاي دستيابي به دکوراسيون شهري متناسب با کم‌آبي و خشکسالي را از بين مي‌بريم. اين در حالي است که سامانه‌هاي هدايت آب باران به فضاي سبز و گياهان موجود در سطح شهرها و فناوري‌هاي نوين در اين زمينه ويژه مناطق کم‌آب و خشک نيست و به‌عنوان بخش الزام‌آور شهر پايدار در کشورهاي پرآب نيز استفاده مي‌شود.
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران:

بیش از یک میلیون درخت در تهران با روش تگ‌گذاری الکترومغناطیسی شناسنامه‌دار می شوند

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از شناسنامه دار شدن بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار اصله از درختان شهر تهران با روش تگ گذاری الکترومغناطیسی خبر داد.
توسعه فضاهای سبز؛

باغ‌های پشت بامی در فضای مدرن شهری

فضاهای سبز تأثیر قابل ملاحظه‌ای در کاهش گرمای شهرها دارد، اما با توجه به کمبود فضای شهری پدیده پشت بام های گلخانه ای در بسیاری از نقاط جهان رونق گرفته است.
سایه ناامنی و تصادفات خیابانی؛

مرگ ۵ کارگر در تهران و بررسی امنیت کارگران شهرداری و در معرض تصادف بودن آنها

۵ کارگر کشته شده شهرداری در حادثه اخیر، اولین کارگرانی نیستند که جانشان را در تصادفات این‌چنینی از دست می‌دهند، به گفته ابوالفضل اشرف‌منصوری ریس کانون انجمن‌های صنفی حفاظت ایمنی و بهداشت کار سراسر کشور، گزارش‌های خبری از وضعیت شغلی کارگران خدمات شهری نشان می‌دهد آنها در شرایط ناایمنی کار می‌کنند و حوادثی از این دست بازهم در خصوص کارگران این بخش رخ داده اما بعضا ابعاد خبری پیدا نکرده است.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها