سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قطع درختان بدون هماهنگی؛

مگر می‌شود یک شهر این‌قدر بی‌حساب‌وکتاب باشد؟!

مگر امکان دارد که در یک شهر حجم بالایی از درختان بدون هماهنگی با فرماندار یا شهردار آن شهر و توسط اعضای شورای شهر قطع گردد
کمبود سرانه فضای سبز؛

چقدر فضای سبز کافی است و بهترین راه برای اجرای آن چیست؟

نیمی از مردم جهان در حال حاضر در نواحی شهری زندگی می‌کنند که این موضوع باعث می‌شود بر سر منابع رقابت شکل بگیرد و فشار مضاعفی بر فضاهای سبز محدود فعلی وارد شود.
علی محمد مختاری:

کاشت چمن در تهران ممنوع شد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از تلاش شهرداری برای احیای هفت رود دره در تهران خبر داد و گفت: تغییر گونه‌های گیاهی تهران در دستور کار شهرداری است.
جایی که هزارتو تمام می‌شود؛

درباره طراحی‌های پرپیچ‌وخم در باغ‌های شخصی

هزارتو معماری جادویی دارد و در افسانه‌‌های کشورهای مختلف معمولا قهرمان داستان در پیچ‌های هزارتو گمراه می‌شود. درباره مقصد نهایی در هزارتوهای زندگی این‌طور گفته‌اند: هزارتو جایی تمام می‌شود که هرگز پیش از آن در چنان مکانی نبوده‌ای و در آن مکان کاری را انجام می‌دهی که پیش از آن هرگز در زندگی‌ات انجام نداده‌ای!
درختان خشکیده ولیعصر اثر هنری می شوند؛

درخت خشکیده بدهید، اثر هنری تحویل بگیرید

درختستان طرحی است که در آن مجسمه سازان برای زیباسازی شهر تهران با استفاده از درختان خشکیده خیابان ولیعصر آثار هنری خلق می کنند. آثاری که شاید نگاه ها را بیشتر به سمت درختان خشک شهر جلب کند.
طاهر شیخ‌الحکمایی :

شهرداری برای زیباسازی شهر، سراغ نخبه‌های مجسمه‌سازی برود

طاهر شیخ‌الحکمایی همواره بر توجه به هنرمندان نامدار گذشته تاکید دارد و معتقد است باید بررسی کرد چرا دیگر از خیلی از اساتید خبری نیست و به آن ها رجوع نمی‌شود.

تاکید شهردار تهران به کاشت 740 درخت 15 ساله در خیابان ولیعصر

شهردار تهران در توییتی خبر از کاشت 740 چنار 15 ساله تا پایان سال در خیابان ولیعصر خبر داد.
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران خبر داد:

جایگزینی 400 تا 700 چنار سالم با درختان مبتلا به سرطان رنگی

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به اینکه درختان خیابان ولیعصر احیاء می شوند، گفت: در این طرح 400 تا 700 چنار سالم با درختان مبتلا به سرطان رنگی و آفت زده جایگزین می شوند.
«نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر»؛

آیا این «غنیمت» به تهران بازمی‌گردد؟

آلودگی‌ بصری تهران چیزی از آلودگی‌های دیگرش کم ندارد، با این حساب باید فرصت تماشای یک اثر هنری در سطح آن را غنیمت بدانیم.
معاون شهردار تهران:

زیباسازی شهر به معنای بزک‌کردن نیست

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: زیباسازی شهر به معنای بزک کردن نیست و شاهد تغییر جهت کلی در سازمان زیباسازی و محتوای تبلیغات شهری خواهیم بود.
مصوبه ای که اجرایی نشد؛

مصوبه برج باغ‌ها حتی یک باغ را هم حفظ نکرد

اینطور که مخالفان مصوبه برج‌باغ‌ها بر آن تأکید دارند، اجرای این مصوبه که هدفش حفظ باغات ضمن رعایت حقوق مالکان بود، موفق نبوده و حتی یک باغ را هم حفظ نکرده است. به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران دیروز در جلسه‌ای که با حضور رئیس شورای شهرتهران، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری و معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران برگزار شده بود، گزارشی درباره روند اجرای طرح موضعی باغات کن ارائه شد و در آن زهرا صدراعظم نوری در سخنانی عملکرد گذشته شهرداری تهران را در بسیاری از موارد قابل دفاع ندانست و گفت: بعضی از گزارش‌ها درمورد نابودی باغات دل آدم را به درد می‌آورد.
قطع درختان صد ساله و ادعای دغدغه مندی برای محیط زیست؛

قطع درختان خیابان ولیعصر در ورودی پارک ملت + تصاویر

تصاویری از قطع درختان خیابان ولیعصر (عج) در ورودی پارک ملت تهران را مشاهده می‌نمایید.
قلع و قمع ناجوانمردانه درختان ولیعصر؛

فرجام قتل سبز در خیابان ولیعصر

چندی پیش در گزارشی از قلع و قمع ناجوانمردانه چنارهای کهنسال خیابان حضرت ولی عصر (عج) گزارشی را منتشر کردیم که بازخوردهای فراوانی داشت و باعث شد تا شهرداری برای برخورد و پیدا کردن این قاتل سبز آستین بالا بزند.
مهرآباد نازیبا؛

کاش می شد، همیشه فرودگاه مهرآباد را در وزن مهرآباد دید؟

روز جمعه 12 آبان 1396،برای بدرقه دوستانی عزیز،گذارمان به فرودگاه مهرآباد و ترمینال دو فرودگاه افتاد. پرواز ساعت 7 و 15 دقیقه معراج به مقصد مشهد مقدس . اما تصاویر صبحگاهی فرودگاه ،چندان دلچسب نبود. ناگفته نماند که بدلیل رعایت مقررات در محوطه فرودگاه، از تصویر برداری بسیاری از صحنه های نازیبا، خودداری شد. کاش می شد ، همیشه فرودگاه مهرآباد را در وزن مهرآباد دید. فرودگاه مهرآباد،نماد قدمت و نهاد خدمت.
سیدمجتبی موسوی:

۲۵درصد مجسمه های پایتخت برنزی هستند

سرپرست معاونت فرهنگی هنرهای شهری سازمان زیباسازی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد مجسمه های شهر تهران برنزی هستند، گفت: اکثر این مجسمه ها در نقاط قابل کنترل، نگهداری می شوند.
امانی عضو شورای شهر تهران؛

ساعات آبیاری فضای سبز شهر مناسب نیست

احداث فضای سبز یکی از مصداق‌های مهم توسعه شهرهاست که در دنیای صنعتی و مکانیزه امروزی، درختان شریان‌های حیات شهرها بوده و احداث فضاهای سبز برای سلامت روحی و جسمی جامعه، ضروری است و آبیاری یکی از نیازهای اولیه و مهم در نگهداری فضای سبز است. اما مدیریت فضای سبز شهر خشک تهران که فرسخ ها با کار علمی و نیروی توانمند فاصله دارد و به منبعی برای هدر دهی منابع آبی تبدیل شده است.
بی مهری نسبت به زیباسازی شهر؛

سرقت مجسمه در تهران

مجسمه کودکی که بالای میدان ونک نصب شده بود، به سرقت رفت.
مجتبی موسوی:

شهر هویتش را از عناصرش می‌گیرد

ما در حوزه نماهای ساختمان ها متاسفانه دچار مشکلات زیادی از این حیث هستیم. به ویژه این ایراد در طراحی یا استفاده از مواد نامطلوب باعث شده است که چهره‌ زیبایی در بسیاری از مناطق شهری نداشته باشیم. ولی خوشبختانه از طرفی با توجه به این که ضرورت داشت که حداقل در مورد نما، طرح‌ها در ابتدا بررسی شود و بعد مجوز داده شده و نگاه کارشناسی اعمال شود.
عشایری:

استقبالی از تسهیلات نوسازی بافت فرسوده نشد

عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی گفت: در دوسال ابتداییِ پرداخت تسهیلات بافت فرسوده، استقبال چندانی از سوی مردم صورت نگرفت.
فضای سبز ماندگار؛

پوشیده شدن نمای آپارتمان‌ها با گیاه

ساختمان‌هایی که با لایه‌ای از پوشش گیاهی و سبز تزیین شده‌اند در نقاط مختلف جهان وجود دارند. از جمله One Central Park در سیدنی، Bosco Verticle در میلان و Oasia Hotel Downtown در سنگاپور.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها