سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت:

ورود قلیان به پارک‌ها ممنوع است/تابلو زده ایم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: ورود قلیان به پارک‌ها ممنوع است و به افراد تذکر می دهیم.
آفتی به نام طراحی نما؛

وضعیت نظارت بر نما در تهران و چند شهر جهان چگونه است؟

نمای ساختمان‌ها شاید مهم‌ترین بخش هویت یک شهر باشد؛ از این‌روست که کشورهای مختلف جهان ضوابط و مقرراتی برای ساماندهی ساخت‌وساز‌های شهری خود تدوین کرده‌اند و آن را اجرا می‌کنند. بیشترین بخش ضوابط و مقررات ساخت‌وساز شهری با ایمنی سازه‌ها در ارتباط است اما این مقررات بر ارتفاع، محل بنای سازه‌ها، مواد به‌کار گرفته‌شده در ساخت‌وساز و دیگر جزئیات بنای ساختمان نیز نظارت دارند.
تدوین برنامه‌های زیست‌محیطی در برنامه سوم توسعه شهر تهران ؛

پنج گام به سوی شهر سبز

10هزار متخصص و کنشگر محیط‌زیست کشور، در چارچوب بررسی و اصلاح برنامه سوم توسعه شهر تهران، پیشنهادهایی به شورای شهر ارائه کردند. به گزارش همشهری نمایندگان کنشگران محیط‌زیست شامل حسین آخانی، اویس ترابی، مژگان جمشیدی، محمد درویش، محمد فاضلی، نفیسه صمدی، زهرا قلیچی‌پور، عباس محمدی، مهدی معتق و عبدالحسین وهاب‌زاده به نمایندگی از امضاکنندگان پیشنهادی کنشگران محیط زیست در جلسات با اعضای شورای شهر و مرکز محیط‌زیست شهرداری تهران 5راهکار برای بهبود محیط‌زیست تهران ارائه کردند. پیشنهادهایی که می‌تواند در برنامه سوم توسعه شهر تهران جای گیرد و وضعیت تهران را به تعبیر آنان بهتر کند.
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران:

تبدیل سه پادگان در تهران به محدوده فضای سبز

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران از تبدیل سه پادگان در تهران به محدوده فضای سبز خبر داد .
چالش آبی فضای سبز؛

چالش آبي توسعه پايدار در شهرها

در بسياري از شهرهاي ايران و به‌ويژه شهر تهران حرکتي آغاز شده که ظاهرا هدف آن داشتن فضايي زيبا و دلنواز است و از قرار معلوم مي‌خواهد سروساماني به خيابان‌ها و پياده‌روها بدهد! اما در اصل کارش محصورکردن درخت‌ها و درختچه‌ها با سنگ و بتون و جدول‌کشي‌هاي متنوع و سنگ‌هاي رنگارنگ است که نتيجه‌اي غير از جلوگيري از رسيدن آب باران جمع‌شده در پياده‌روها و خيابان‌ها به پاي گياهان ندارد. اين نوع فعاليت‌هاي زيباسازي هم از سوي شهرداري، نهادها و سازمان‌هاي دولتي و عمومي و البته هم از سوی شهروندان به شکل گسترده‌اي در حال انجام است که با اين اقدامات پايه‌هاي اصلي يکي از راه‌هاي دستيابي به دکوراسيون شهري متناسب با کم‌آبي و خشکسالي را از بين مي‌بريم. اين در حالي است که سامانه‌هاي هدايت آب باران به فضاي سبز و گياهان موجود در سطح شهرها و فناوري‌هاي نوين در اين زمينه ويژه مناطق کم‌آب و خشک نيست و به‌عنوان بخش الزام‌آور شهر پايدار در کشورهاي پرآب نيز استفاده مي‌شود.
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران:

بیش از یک میلیون درخت در تهران با روش تگ‌گذاری الکترومغناطیسی شناسنامه‌دار می شوند

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از شناسنامه دار شدن بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار اصله از درختان شهر تهران با روش تگ گذاری الکترومغناطیسی خبر داد.
توسعه فضاهای سبز؛

باغ‌های پشت بامی در فضای مدرن شهری

فضاهای سبز تأثیر قابل ملاحظه‌ای در کاهش گرمای شهرها دارد، اما با توجه به کمبود فضای شهری پدیده پشت بام های گلخانه ای در بسیاری از نقاط جهان رونق گرفته است.
سایه ناامنی و تصادفات خیابانی؛

مرگ ۵ کارگر در تهران و بررسی امنیت کارگران شهرداری و در معرض تصادف بودن آنها

۵ کارگر کشته شده شهرداری در حادثه اخیر، اولین کارگرانی نیستند که جانشان را در تصادفات این‌چنینی از دست می‌دهند، به گفته ابوالفضل اشرف‌منصوری ریس کانون انجمن‌های صنفی حفاظت ایمنی و بهداشت کار سراسر کشور، گزارش‌های خبری از وضعیت شغلی کارگران خدمات شهری نشان می‌دهد آنها در شرایط ناایمنی کار می‌کنند و حوادثی از این دست بازهم در خصوص کارگران این بخش رخ داده اما بعضا ابعاد خبری پیدا نکرده است.
مختاری خبر داد؛

افزایش استفاده از پساب تصفیه خانه‌ها برای آبیاری فضای سبز تهران

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران گفت: براساس توافق با شرکت آب و فاضلاب پساب حاصل از تصفیه خانه های جدیدالاحداث شهر تهران در اختیار فضای سبز قرار می‌گیرد.
مختاری مطرح کرد؛

شهرداری تهران وضعیت درختان حیاط منازل را با تصاویر ماهواره ای رصد می کند

مدیر سازمان پارک‌ها و شهرداری تهران در خصوص چگونگی نظارت روی درختان منازل گفت : «در صورتی که مالکان به هر نحوی درختان موجود در فضای محل مسکونی خود را از بین ببرند، با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و آرشیوهای موجود موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد.»
وقتی زیبایی شهری فدای تبلیغات شود؛

وصله های نچسب برای آدرس های کف خیابانی

حتما تا کنون نگاهتان به تبلیغات کف خیابان خورده است. چقدر به نظر زیبا می آید و تا چه میزان توجه شهروندان را به خود جلب می کند؟
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران:

تشخیص و حفظ باغات در کمیسیون ماده 7 سیستماتیک می‌شود/ صدور 90 پروانه ساخت باغات در سال گذشته

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از اجرای طرح بررسی پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون ماده 7 به صورت سیستماتیک و در ذیل سامانه صدور پروانه شهرداری تهران خبر داد.
محمد فاضلی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی؛

مقام مسئولا! در و دیوار شهر را با نصیحت پر نکنید!

محمد فاضلی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در کانال خود مطلب جالبی در خصوص نوع جامعه پذیر کردن افراد و آموزش به آنها در ضرورت رعایت اخلاق شهروندی نوشت.
قطع درختان بدون هماهنگی؛

مگر می‌شود یک شهر این‌قدر بی‌حساب‌وکتاب باشد؟!

مگر امکان دارد که در یک شهر حجم بالایی از درختان بدون هماهنگی با فرماندار یا شهردار آن شهر و توسط اعضای شورای شهر قطع گردد
کمبود سرانه فضای سبز؛

چقدر فضای سبز کافی است و بهترین راه برای اجرای آن چیست؟

نیمی از مردم جهان در حال حاضر در نواحی شهری زندگی می‌کنند که این موضوع باعث می‌شود بر سر منابع رقابت شکل بگیرد و فشار مضاعفی بر فضاهای سبز محدود فعلی وارد شود.
علی محمد مختاری:

کاشت چمن در تهران ممنوع شد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از تلاش شهرداری برای احیای هفت رود دره در تهران خبر داد و گفت: تغییر گونه‌های گیاهی تهران در دستور کار شهرداری است.
جایی که هزارتو تمام می‌شود؛

درباره طراحی‌های پرپیچ‌وخم در باغ‌های شخصی

هزارتو معماری جادویی دارد و در افسانه‌‌های کشورهای مختلف معمولا قهرمان داستان در پیچ‌های هزارتو گمراه می‌شود. درباره مقصد نهایی در هزارتوهای زندگی این‌طور گفته‌اند: هزارتو جایی تمام می‌شود که هرگز پیش از آن در چنان مکانی نبوده‌ای و در آن مکان کاری را انجام می‌دهی که پیش از آن هرگز در زندگی‌ات انجام نداده‌ای!
درختان خشکیده ولیعصر اثر هنری می شوند؛

درخت خشکیده بدهید، اثر هنری تحویل بگیرید

درختستان طرحی است که در آن مجسمه سازان برای زیباسازی شهر تهران با استفاده از درختان خشکیده خیابان ولیعصر آثار هنری خلق می کنند. آثاری که شاید نگاه ها را بیشتر به سمت درختان خشک شهر جلب کند.
طاهر شیخ‌الحکمایی :

شهرداری برای زیباسازی شهر، سراغ نخبه‌های مجسمه‌سازی برود

طاهر شیخ‌الحکمایی همواره بر توجه به هنرمندان نامدار گذشته تاکید دارد و معتقد است باید بررسی کرد چرا دیگر از خیلی از اساتید خبری نیست و به آن ها رجوع نمی‌شود.

تاکید شهردار تهران به کاشت 740 درخت 15 ساله در خیابان ولیعصر

شهردار تهران در توییتی خبر از کاشت 740 چنار 15 ساله تا پایان سال در خیابان ولیعصر خبر داد.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها