سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تائید همگان برای تابلوهای شهری امکان پذیر نیست/ نمی‌توان سلیقه همه گروه‌ها را تامین کرد
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران:

تائید همگان برای تابلوهای شهری امکان پذیر نیست/ نمی‌توان سلیقه همه گروه‌ها را تامین کرد

انتقادات زیادی نسبت به نحوه تبلیغات در تابلوهای شهری وجود دارد. برخی از عدم وجود نشاط شهری در این تبلیغات گلایه مندند و برخی عدم پوشش دهی مناسبت های مختلف را ضعف سیستم زیباسازی می‌دانند و برخی دیگر نقش تابلوهای شهری را در آگاهی بخشی شهروندان کمرنگ ارزیابی می‌کنند. برزین ضرغامی در این رابطه معتقد است نمی‌توان رضایت همه شهروندان را به دست آورد و انتقاد همیشه وجود داشته است.
دکورهای شهری محرم + عکس
زیباسازی مذهبی؛

دکورهای شهری محرم + عکس

یکی از مراحل آماده‌سازی هیئت‌ها برای برگزاری مراسم عزاداری محرم طراحی و ساخت فضای داخلی یا نمادهایی از واقعه کربلاست. اکثر تزئینات در این ایام تحت تاثیر فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی تاریخی و مذهبی شکل می گیرد. مردم با انگیزه های شخصی و ابزارهای خانگی اقدام به ساخت دکورهایی در کوچه و خیابان‌ها می کنند تا بتوانند به شکل بصری وقایع یا سمبلهای کربلا و شهادت امام حسین (ع) را در فضای امروز شهرنشینی برای عزاداران مجسم کنند.
بی‌توجهی سازمان زیبا سازی به رنگی شدن پایتخت/ نظری: پیشنهادات ما اجرا نمی‌شود
رنگی شدن پایتخت در حد حرف ماند؛

بی‌توجهی سازمان زیبا سازی به رنگی شدن پایتخت/ نظری: پیشنهادات ما اجرا نمی‌شود

شهردار تهران دستور رنگی شدن پایتخت را از ابتدای دوره کاری خود داده این در حالی است که همچنان تهران خاکستری چند دیوار نگاره را به خود دیده است؛ اتفاقی که مورد انتقاد جدی عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران قرار گرفت.
اشتباه در درج اطلاعات مجسمه ناصرخسرو سهوی بود
شهرداری تهران:

اشتباه در درج اطلاعات مجسمه ناصرخسرو سهوی بود

مجسمه ناصرخسرو در بوستان ملت پایتخت نیز خبرساز شد و مسئولان زیباسازی در حالی که می‌گویند سرقت مجسمه اصلی مربوط به سال ۸۹ بوده، اشتباه در درج مشخصات مجسمه را می‌پذیرند و می‌گویند که سهوی بوده و درصدد اصلاح آن هستند.
نقاشی های مردمی
زیبایی شهر؛

نقاشی های مردمی

دیوارنویسی های غیر مجاز با جملات غیر اخلاقی به زیبایی شهرمان لطمه وارد می کند. شهروندان نیز باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند زیرا تبلیغات بر روی در و دیوارها و معابر عمومی به جز اماکنی که شهرداری آن را مجاز شناخته است ممنوع است و به حقوق عمومی مردم تعدی می شود.
کاهش 50درصدی چمن تا سال 1402
آبیاری مکانیزه فضای سبز شهری؛

کاهش 50درصدی چمن تا سال 1402

اهمیت موضوع آب و ضرورت صرفه‌جویی در منابع آبی با تقویت ساختار اداری امور اجرایی آب به‌قدری زیاد است که سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهری با ایجاد معاونت آب‌و انرژی درصدد کاهش آن برآمده. حالا برنامه طرح جامع آب خام در مناطق 22گانه در اولویت قرار دارد و این سازمان در تلاش است سرانه مصرف آب در فضای سبز درون‌شهری را کاهش دهد؛ البته با تغییر رویکرد سازمان از روش آبیاری سنتی به روش‌های نوین و مکانیزه (آبیاری قطره‌ای و بارانی) زمینه مصرف بهینه آب در فضای شهری فراهم شده است. علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها در گفت‌وگو با همشهری درباره این موضوع صحبت کرده است.
عدالت در توزیع فضای سبز در تهران وجود ندارد
مدیر کل محیط زیست استان تهران:

عدالت در توزیع فضای سبز در تهران وجود ندارد

کیومرث کلانتری مدیر کل محیط زیست استان تهران با تاکید بر تحقق سرانه ۱۵ متر فضای سبز برای شهروندان تهرانی گفت: عدالت در توزیع فضای سبز در این شهر وجود ندارد.
زمزمه‌های ورود دستگاه قضایی به موضوع فضای سبز کاخ مروارید
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج گفت:

زمزمه‌های ورود دستگاه قضایی به موضوع فضای سبز کاخ مروارید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج گفت: اگر مقاومتی در برابر خواست و اراده شورای شهر و شهرداری برای اصلاح وضعیت فضای سبز کاخ مروارید وجود داشته باشد حتماً اقدامات قضایی لازم انجام می‌شود.
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها