سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس خانه کشاورز استان همدان پاسخ داد؛

کدام شهر ایران زودتر بی‌آب می‌شود؟

رئیس خانه کشاورز استان همدان گفت: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده بسیاری از استان‌های کشور در ۵۰ سال آینده دچار بی‌آبی می‌شوند اما با این آهنگ مصرف، همدان طی ۲۰ سال آینده آبی نخواهد داشت.
در یادداشتی به بهانه سالروز "زلزله ورزقان" بررسی شد؛

چالش‌های اصلی مطالعات زلزله در کشور

رخداد زلزله ورزقان در سال 91 و زلزله 21 آبان 96 در ازگله سرپل ذهاب نشان داد که در 6 سال گذشته چالش‌های زلزله کماکان یکسان باقی مانده است و در شرایطی قرار داریم که هیچ مدیری حاضر نیست برای انجام پژوهش‌های خوب در این زمینه سرمایه‌گذاری کند،چرا که روحیه فناوری‌محور و تولید ابزار به تدریج اهمیت بیشتری یافته است و حتی در مجموعه شورای عتف، وزارت علوم و معاونت علمی ریاست‌جمهوری نیز چنین موضوعات بنیادی و ضروری برای کشور مورد اقبال نیست. به این ترتیب مدیران دانشگاهی و مراکز پژوهشی نیز به پیروی از همین سیاست، حاضر به پذیرش و سرمایه‌گذاری در کارهای با دردسری مانند پیش‌بینی زلزله نیستند.
بانک جهانی ارائه کرد؛

نسخه فوری هوای پاک برای شهرداری پایتخت

بانک جهانی با بررسی وضعیت آلودگی هوای تهران و مقایسه آن با کیفیت هوای ۲۵ شهر بزرگ دنیا اعلام کرد: ذرات معلق موجود در هوای تهران سه تا چهار برابر بیش از حد مجاز است که منشأ اصلی انتشار آن به خودروهای سنگین و موتورسیکلت‌ها مربوط می‌شود.
زلزله اندونزی؛

زلزله هفت ریشتری در اندونزی

تکان های شدید زلزله هفت ریشتری دیروز اندونزی
طرح آبرسانی اضطراری تهران؛

مصوبات شورای شهر تهران در شرایط اضطرار

طرح آبرسانی اضطراری شهر تهران تصویب شد.
رئیس مدیریت بحران تهران خبرداد؛

تهیه لایحه واکنش اضطراری در برابر زلزله تهران

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تهیه لایحه واکنش اضطراری در برابر زلزله و ارائه آن به شورای شهر خبر داد.
در اختتامیه مسابقه عبور از بحران زلزله عنوان شد؛

راهکارهای معمارانه برای عبور از بحران زلزله تهران

مراسم اختتامیه مسابقه معماری با عنوان راهکارهای معمارانه برای عبور از بحران زلزله برگزار شد.
دلایل مشاهده نور در زلزله‌ کرمانشاه؛

عقب‌ماندگی ۱۴ساله ایران در استفاده‌ از سامانه‌های هشدار

در حالی که برخی نظریه‌های غیر علمی و ناصحیح در زمینه مشاهده نور در بعد از زلزله‌های کرمانشاه مطرح کردند، محققان کشور بر این اعتقاد هستند که مشاهده نور بعد از رخدادهای لرزه‌ای مهم، پدیده‌ای طبیعی به نام "نورهای زلزله" و به دلیل وارد شدن تنش به سنگ‌ها و آزاد شدن بارهای الکتریکی آنها است.
مهدی زارع:

وارد دهه پر زلزله شده‌ایم!

مهدی زارع استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی معتقد است زلزله‌های کنونی جبران دوران آرام ۲۰ سال گذشته است و احتمالا این روند ادامه پیدا می‌کند تا تعداد زلزله‌های ایران در یک دوره ۵۰ ساله به تعادل آماری خودش برسد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران:

مدیریت شهری باید آماده شرایط خاص کشور و بحران باشد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مدیریت شهری باید آماده شرایط خاص کشور و بحران باشد.
عضو شورای شهر تهران:

زنگ‌های هشدار کم آبی شنیده نمی شود

عضو شورای شهر تهران گفت: زنگ‌های هشدار درخصوص معضل آب از مدت‌ها قبل به صدا در آمده است و متأسفانه این زنگ‌ها یا شنیده نشده یا آنکه با دولتی فرض کردن و پرداخت‌های صرفاً فنی به موضوع، حل بحران کم‌آبی به چارچوب‌های فکری محدودی منحصر شده است.
در گفتگو با صدر اعظم نوری؛

از اخذ تصیمات تازه برای سازمان مدیریت بحران تا جایگزینی برای مصوبه برج باغ

این روزها کارشناسان کمیسیون محیط زیست، خدمات شهری و سلامت شورای شهر تهران در حال بررسی برنامه ها، لوایح و طرح هایی است که از سوی شهرداری تهران برای مصوب شدن به شورای شهر تهران ارجاع داده شده است. تعیین طرح جایگزین مصوبه برج باغ ها که توسط اعضای شورای پنجم شهر تهران لغو شد، یکی از برنامه های مهم این کمیسیو ن است. البته ناایمن بودن فضاهای عمومی و تصویب طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران نیز یکی از موضوعات مهمی است که کمیسیون محیط زیست در حال بررسی آن است.
10 عامل "تاب‌آوری شهری" چیست؟

تهران به عنوان "شهری تاب‌آور" طراحی نشده است

مدیرگروه سوانح و بازسازی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی با تشریح عواملی که برای ایجاد شهر تاب‌آور باید مد نظر قرار گیرد، درباره وضعیت تاب‌آوری تهران گفت: در تهران کارهایی از سوی شهرداری انجام می‌شود که هم امیدوار کننده است و هم ناامید کننده.
روزبهانی؛

ورود ما به حوادث زمانی است که به بحران تبدیل شود

سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: کاری که از سازمان برمی‌آید در زمانی است که شکل واقعه از حادثه به بحران تغییر پیدا می‌کند.
راهکارهای کاهش آثار مخاطرات؛

ضرورت افزایش تاب‌آوری کلانشهر تهران حتی درصورت انتقال‌پایتخت

رییس دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر ضرورت مقاوم سازی شهرها در برابر بلایای طبیعی گفت: چه ما بخواهیم پایتخت را تغییر دهیم چه نخواهیم تهران به عنوان یک شهر بزرگ همچنان در معرض تهدید زلزله قرار دارد و باید یکسری اقدامات برای افزایش تاب‌آوری شهر اجرایی شود.
توصیه‌های سازمان آتش نشانی؛

احتمال وقوع طوفان مجدد در تهران/ شهروندان درصورت امکان از منزل خارج نشوند

با توجه به پیش بینی مبنی بر وقوع طوفان٬ شهروندان گرامی درصورت امکان از منزل خارج نشوند. از قرار گرفتن در فضای باز و صاعقه گیر خودداری کنند.
سرپرست معاونت آمادگی عملیات سازمان مدیریت بحران مطرح کرد؛

خودداری سازمان ورزش شهرداری تهران از بازگرداندن سوله‌های مدیریت بحران

سرپرست معاونت آمادگی عملیات و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تلاش برای بازپس‌گیری سوله‌های مدیریت بحران که تغییر کاربری داده‌اند خبر داد و گفت تعدادی از این پایگاه‌ها در اختیار سازمان ورزش شهرداری است که این سازمان برخلاف مصوبات شورای شهر از بازگرداندن پایگاه‌های مذکور خودداری کرده است.
احمد صادقی عنوان کرد؛

شناسایی ۴۱۴ تقاطع حساس در پایتخت

جانشین شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران گفت: ۴۱۴ نقطه دارای تقاطع و محل‌های حساس شناسایی شد و برنامه ایمن‌سازی شریان‌های حیاتی در دستور کار قرار گرفته است.
نتایج ردیابی متفاوت گسل‌های پایتخت تحویل شهرداری شد؛

نقشه لرزه‌ای ۳۵۴ محله تهران

سنجش وضعیت لرزه‌ای نواحی و محله‌های مختلف شهر تهران، با دسترسی به یک نقشه متفاوت از موقعیت پهنه‌های گسلی پایتخت امکان‌پذیر شد.
علی بیت‌اللهی:‌

خطر زلزله در کمین 10 میلیون ساختمان

علی بیت‌اللهی اظهار کرد:‌ ایران کشوری لرزه‌خیز و نیازمند تدبیر برای آمادگی با بحران زلزله است.
صفحه  از ۱۸
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها