سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ويژگی‌های گسل فعال؛

این تصاویر و نشانه‌ها می‌گوید زلزله تهران جدی‌ است

زمین‌لرزه‌های مخرب تاریخی در ناحیه شهر ری در زمان 4 سده پیش از میلاد مسیح و همچنین زلزله های تاریخی 743، 855، 958 شهری ری و از سوی دیگر رخداد زلزله‌های مهم 1177 و 1962 میلادی بوئین‌زهرا در جنوب دشت قزوین در غرب تهران که برآورد می‌شود همگی بزرگایی بیش از 7 داشته‌اند، نمایانگر احتمال رخداد زلزله‌های مخرب در ناحیه شهری یا در نزدیکی گستره شهر تهران است.
معاون وزیر کشور خبر داد:

کشته‌شدن ۷۷۱ نفر بر اثر حوادث غیرمترقبه در ۳۱ استان/۷۲ هزار واحد مسکونی آسیب دیدند

معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران گفت: در سال ۱۳۹۶، ۳۱ استان کشور تحت تأثیر وقوع حوادث غیرمترقبه نظیر زلزله، سیل، طوفان و ... قرار گرفتند که منجر به فوت ۷۷۱ نفر ازهموطنان عزیزمان شد.
وقوع زلزله در ایران؛

سال گذشته ایران ۱۷هزار بار لرزید!

در سال ۱۳۹۶، ۱۷هزار و ۹۰ زمین ­لرزه با بزرگای بیش از ۱ ریشتر به وقوع پیوست که از این تعداد ۵۳۱۱ زمین ­لرزه دارای بزرگای بین ۲.۵ و ۴ بوده است. از مهم ترین زلزله ها در سالی که گذشت می توان به زمین لرزه کرمانشاه، هجدک کرمان، زلزله اطراف تهران اشاره کرد.
تجربه زلزله شب یلدا در پایتخت؛

زلزله‌‌ای که تهران را تکان داد اما مسئولان را نه!

بعد از زلزله هشتم خرداد ماه 1383 که بخش‌هایی از البرز شمالی و تهران را لرزانده بود، رویداد دیگری مردم پایتخت را تکان نداده بود تا اینکه 29 آذر ماه 1396 یک لرزش در گسل اشتهارد، دوباره تهرانی‌ها را به خودشان آورد که زلزله بیخ گوششان است؛ زمین‌لرزه‌ای که اگرچه مردم را ترساند اما نشان داد مسئولان هنوز در خواب هستند.
انتشار ویدئوی دردسرساز؛

واکنش ستاد مدیریت بحران به یک فیلم جنجالی

ستاد مدیریت بحران به انتشار یک ویدئو در فضای مجازی مبنی بر حضور وی در محل یادمان شهدای شلمچه با خودرو واکنش نشان داد.

پاساژ امیرکبیر پلمب شد

پاساژ امیرکبیر در منطقه 12 به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی پلمب شد
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت:

طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران تهیه می شود

تهیه و تدوین طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران با رویکرد بررسی تمامی مخاطرات طبیعی و انسان ساز و با هدف ارتقای ظرفیت تاب آوری و مقاومت شهر و شهروندان آغاز شد.
لطفا بداد برسید. لطفا …

مدیریت بحران ما بحران دارد

با هر دیدگاهی که به مسئله نقد سازمان مدیریت بحران و عملکرد دستگاه های فعال در این حوزه نگریسته شود، عمق بحران های مشهود و عدیده را می توان ملاحظه نمود. سوال این است که در یک کشور دارای پتانسیل بالای وقوع سوانح و حوادث طبیعی و غیر طبیعی،چرا باید نسبت به ساختار،تشکیلات، عملکرد،چنین حوزه ای کم تفاوت بود؟ گزارش زیر با این رویکرد، اقدام به نقد سازمان مدیریت بحران با تاکید بر عملکرد نشان داده شده در سوانح هوایی اخیر نموده است. منتظر روشنگری های احتمالی روابط عمومی سازمان یا دیگر دستگاه های فعال در این حوزه هستیم.
در واکنش به احتمال فوران آتشفشان دماوند مطرح شد؛

از وضعیت آتشفشان دماوند بی‌خبریم

عضو هیات علمی دانشکده علوم زمینی دانشگاه شهید بهشتی در واکنش به جدی بودن خطر فوران آتشفشان دماوند گفت: شناخت کافی نسبت به این کوه وجود ندارد. دماوند شبیه مریضی است که هیچ خبری از حالش نداریم.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو:

برای زندگی در زمین ناآرام، باید آموزش ببینیم

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با تاکید بر نقش آموزش در مواجهه با بلایای طبیعی گفت: هرتصمیم باید متکی به آموزش باشد و برای زندگی در زمین ناآرام، باید آموزش ببینیم.
مدیر گروه ارتباطات یونسکو؛

آموزش پیشگیری و مقابله با بلایای طبیعی در کتاب های درسی مغفول مانده است

مدیر گروه ارتباطات یونسکو گفت: در دروس و کتاب های درسی، آموزش پیشگیری از بلایای طبیعی و مقابله با این آنها مغفول مانده است.
۱۰ دلیل برای ترسیدن از زلزله تهران؛

زلزله تهران هم برای بافت‌های فرسوده خطرناک است و هم برای برج‌های تازه‌ساز

استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی درباره زلزله تهران می‌گوید: خارجی ها مثلی دارند بر این معنا که اگر باوری هست راهی برایش پیدا می‌شود، حال این مثل در قالب کشور ما عملا کجا قرار می گیرد؟
مدیریت افکار عمومی در بحران؛

انحراف مدیریت بحران

این نوشتار براساس این رویکرد تهیه شده است که در تبیین شرایط لرزه‌خیزی و اقدامات اساسی مورد نظر متخصصان مرتبط با زلزله و مدیریت ریسک، شاید موثر افتد.
فنون ۶گانه اداره شهر هنگام بارش برف؛

درس زمستانی از شهرداران موفق

شهرداران موفق جهان برای «غافلگیر نشدن» در روزهای برفی و همچنین «دچار نشدن» به توجیه ناکامی‌های احتمالی عوامل برف‌روب، به سبک خاصی از اداره شهرها در فصل زمستان متعهد و پایبند هستند.
رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری خبرداد:

تحویل کامل سوله‌های مدیریت بحران تا سال ۹۸

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: به گونه‌ای برنامه ریزی شده که تمام سوله‌های مدیریت بحران تا پایان سال ۹۸ تحویل و در اختیار سازمان مدیریت بحران قرار گیرد.
پدر زلزله‌شناسی ایران اعلام شد؛

برداشت بی‌رویه آب‌ زیرزمینی، عامل ایجاد زلزله‌های کوچک/اثرات متفاوت بودن خاک جنوب با شمال تهران

با ادامه خشکسالی‌ها و آب‌ زیرزمینیها، برداشت آب از آب‌های زیر زمینی در کشور رو به افزایش است که به اعتقاد پدر زلزله‌شناسی ایران برداشت بی‌رویه آب‌های زیر زمینی زلزله‌های کوچک کمتر از ۵ ریشتر را ایجاد خواهد کرد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت:

تاکنون یک مورد انفجار ناشی از مواد محترقه گزارش شده است

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: روز ۲۹ اسفند ماه و لحظه تحویل سال، روز سه شنبه است به همین خاطر این امکان وجود دارد که آتش نشان‌ها یک هفته قبل و روز ۲۹ اسفند برای مراسم چهارشنبه سوری آخر سال استقرار داشته باشند.
تا کی هدررفت منابع؟!

بحران مدیریت بحرانی شهر

روزنامه فرهیختگان در شماره سه شنبه خود با درج مطلبی با عنوان بحران مدیریت بحرانی شهر به موضوع گرانی خدمات شهری، عدم همراهی دولت با شهرداری و افزایش بدهکاری‌ها می پردازد.
لایحه تعیین نرخ عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده‌های مرکزی شهر تهران؛

شهرداری با حذف سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران نشان داد شناختی از «خبر» ندارد

لایحه تعیین نرخ عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده‌های مرکزی شهر تهران حاشیه و سر و صدای زیادی داشت. یکی از چالش برانگیزترین آنها حذف سهمیه خبرنگاران بود. روزنامه‌نگاران بسیاری نسبت به این موضوع اعتراض دارند.
محققان کشور بررسی کردند؛

زلزله‌های تاریخی دشت تهران از 3 تا 7.6 ریشتر

به گفته محققان کشور دشت تهران به دلیل وجود گسل‌های متعدد لرزه‌خیر است از این رو همواره انتظار رخدادهای لرزه‌ای در آن وجود دارد ولی زمان آن قابل پیش‌بینی نیست.
صفحه  از ۱۷
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها