سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در گفتگو با صدر اعظم نوری؛

از اخذ تصیمات تازه برای سازمان مدیریت بحران تا جایگزینی برای مصوبه برج باغ

این روزها کارشناسان کمیسیون محیط زیست، خدمات شهری و سلامت شورای شهر تهران در حال بررسی برنامه ها، لوایح و طرح هایی است که از سوی شهرداری تهران برای مصوب شدن به شورای شهر تهران ارجاع داده شده است. تعیین طرح جایگزین مصوبه برج باغ ها که توسط اعضای شورای پنجم شهر تهران لغو شد، یکی از برنامه های مهم این کمیسیو ن است. البته ناایمن بودن فضاهای عمومی و تصویب طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران نیز یکی از موضوعات مهمی است که کمیسیون محیط زیست در حال بررسی آن است.
10 عامل "تاب‌آوری شهری" چیست؟

تهران به عنوان "شهری تاب‌آور" طراحی نشده است

مدیرگروه سوانح و بازسازی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی با تشریح عواملی که برای ایجاد شهر تاب‌آور باید مد نظر قرار گیرد، درباره وضعیت تاب‌آوری تهران گفت: در تهران کارهایی از سوی شهرداری انجام می‌شود که هم امیدوار کننده است و هم ناامید کننده.
روزبهانی؛

ورود ما به حوادث زمانی است که به بحران تبدیل شود

سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: کاری که از سازمان برمی‌آید در زمانی است که شکل واقعه از حادثه به بحران تغییر پیدا می‌کند.
راهکارهای کاهش آثار مخاطرات؛

ضرورت افزایش تاب‌آوری کلانشهر تهران حتی درصورت انتقال‌پایتخت

رییس دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر ضرورت مقاوم سازی شهرها در برابر بلایای طبیعی گفت: چه ما بخواهیم پایتخت را تغییر دهیم چه نخواهیم تهران به عنوان یک شهر بزرگ همچنان در معرض تهدید زلزله قرار دارد و باید یکسری اقدامات برای افزایش تاب‌آوری شهر اجرایی شود.
توصیه‌های سازمان آتش نشانی؛

احتمال وقوع طوفان مجدد در تهران/ شهروندان درصورت امکان از منزل خارج نشوند

با توجه به پیش بینی مبنی بر وقوع طوفان٬ شهروندان گرامی درصورت امکان از منزل خارج نشوند. از قرار گرفتن در فضای باز و صاعقه گیر خودداری کنند.
سرپرست معاونت آمادگی عملیات سازمان مدیریت بحران مطرح کرد؛

خودداری سازمان ورزش شهرداری تهران از بازگرداندن سوله‌های مدیریت بحران

سرپرست معاونت آمادگی عملیات و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تلاش برای بازپس‌گیری سوله‌های مدیریت بحران که تغییر کاربری داده‌اند خبر داد و گفت تعدادی از این پایگاه‌ها در اختیار سازمان ورزش شهرداری است که این سازمان برخلاف مصوبات شورای شهر از بازگرداندن پایگاه‌های مذکور خودداری کرده است.
احمد صادقی عنوان کرد؛

شناسایی ۴۱۴ تقاطع حساس در پایتخت

جانشین شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران گفت: ۴۱۴ نقطه دارای تقاطع و محل‌های حساس شناسایی شد و برنامه ایمن‌سازی شریان‌های حیاتی در دستور کار قرار گرفته است.
نتایج ردیابی متفاوت گسل‌های پایتخت تحویل شهرداری شد؛

نقشه لرزه‌ای ۳۵۴ محله تهران

سنجش وضعیت لرزه‌ای نواحی و محله‌های مختلف شهر تهران، با دسترسی به یک نقشه متفاوت از موقعیت پهنه‌های گسلی پایتخت امکان‌پذیر شد.
علی بیت‌اللهی:‌

خطر زلزله در کمین 10 میلیون ساختمان

علی بیت‌اللهی اظهار کرد:‌ ایران کشوری لرزه‌خیز و نیازمند تدبیر برای آمادگی با بحران زلزله است.
کجاست گوش شنوای مسئولان؛

ساخت "سازه مقاوم در برابر زلزله" با یک‌سوم قیمت کانکس

وقوع بحران پس از زلزله کرمانشاه و تب‌وتاب بی‌برنامه مسئولان برای خرید کانکس و اهدای آن به مناطق آسیب‌دیده، طرحها و ابتکارات علمی کشور را به حاشیه راند، در حالی که متخصصان دانشگاهی کشور، سازه‌های بومی ارزان و مقاوم در برابر زلزله را ساخته‌اند.
سعید پورعلی:

اگر برنامه‌ریزی وجود داشته‌باشد، باید ماهی یک‌بار مانور زلزله و آتش برگزار شود

استاد دانشگاه‌فونیکس با مدرک دکترای مدیریت با تمرکز بر مدیریت جهانی، معتقد است: اولین قدم در اجرایی کردن قانون مدیریت بحران، آموزش و توجیه مدیران ارشد کشور در چهار زمینه بنیادی مدیریت بحران شامل پیشگیری، آماده سازی، مقابله، و بازسازی و باز توانی است. این قدم سخت ترین مرحله ایجاد یک سیستم بنیادی مدیرت بحران است،
۳ چالش تامین آب برای حریق بعد از زلزله؛

ایجاد آب انبارهای مدرن برای پایتخت/ چه کنیم پس از زلزله زنده بمانیم

آب انبارهای مدرن و جدید شهر تهران برای تامین آب مورد نیاز پس از زلزله احتمالی پایتخت پیش بینی شده که با ایجاد این آب انبارها تهرانی ها دست کم در ۳ روز اول مشکل آب آشامیدنی ندارند.
رئیس سازمان امداد و نجات؛

تدوین برنامه پاسخگویی به زلزله تهران/وظایف دستگاه‌های مسئول مشخص شد

رئیس سازمان امداد و نجات ضمن توضیح جزئیات توزیع کمک هزینه خرید اقلام ضروری میان زلزله‌زدگان کرمانشاه، از تنظیم برنامه عملیاتی پاسخگویی به زلزله تهران خبر داد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

یک نفر هم در سرپل ذهاب بدون کانکس نیست

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر اینکه عده ای در شهرستان سرپل ذهاب هنوز در چادر زندگی می کنند و کانکس ندارند، گفت: یک نفر هم در شهرستان سرپل ذهاب بدون کانکس نیست. حتی کسانی که به جای کانکس پول گرفته بودند، هم کانکس گرفتند.
هفته پرکار امدادگران؛

امدادرسانی به بیش از دو هزار تن در سیل و آبگرفتگی ۱۵ استان

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۱۵ استان کشور طی روزهای گذشته متاثر از سیل، آب‌گرفتگی و طوفان بود، گفت: امدادگران به دو هزار و ۹۵۵ نفر خدمات امدادی ارائه کردند.
ويژگی‌های گسل فعال؛

این تصاویر و نشانه‌ها می‌گوید زلزله تهران جدی‌ است

زمین‌لرزه‌های مخرب تاریخی در ناحیه شهر ری در زمان 4 سده پیش از میلاد مسیح و همچنین زلزله های تاریخی 743، 855، 958 شهری ری و از سوی دیگر رخداد زلزله‌های مهم 1177 و 1962 میلادی بوئین‌زهرا در جنوب دشت قزوین در غرب تهران که برآورد می‌شود همگی بزرگایی بیش از 7 داشته‌اند، نمایانگر احتمال رخداد زلزله‌های مخرب در ناحیه شهری یا در نزدیکی گستره شهر تهران است.
معاون وزیر کشور خبر داد:

کشته‌شدن ۷۷۱ نفر بر اثر حوادث غیرمترقبه در ۳۱ استان/۷۲ هزار واحد مسکونی آسیب دیدند

معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران گفت: در سال ۱۳۹۶، ۳۱ استان کشور تحت تأثیر وقوع حوادث غیرمترقبه نظیر زلزله، سیل، طوفان و ... قرار گرفتند که منجر به فوت ۷۷۱ نفر ازهموطنان عزیزمان شد.
وقوع زلزله در ایران؛

سال گذشته ایران ۱۷هزار بار لرزید!

در سال ۱۳۹۶، ۱۷هزار و ۹۰ زمین ­لرزه با بزرگای بیش از ۱ ریشتر به وقوع پیوست که از این تعداد ۵۳۱۱ زمین ­لرزه دارای بزرگای بین ۲.۵ و ۴ بوده است. از مهم ترین زلزله ها در سالی که گذشت می توان به زمین لرزه کرمانشاه، هجدک کرمان، زلزله اطراف تهران اشاره کرد.
تجربه زلزله شب یلدا در پایتخت؛

زلزله‌‌ای که تهران را تکان داد اما مسئولان را نه!

بعد از زلزله هشتم خرداد ماه 1383 که بخش‌هایی از البرز شمالی و تهران را لرزانده بود، رویداد دیگری مردم پایتخت را تکان نداده بود تا اینکه 29 آذر ماه 1396 یک لرزش در گسل اشتهارد، دوباره تهرانی‌ها را به خودشان آورد که زلزله بیخ گوششان است؛ زمین‌لرزه‌ای که اگرچه مردم را ترساند اما نشان داد مسئولان هنوز در خواب هستند.
انتشار ویدئوی دردسرساز؛

واکنش ستاد مدیریت بحران به یک فیلم جنجالی

ستاد مدیریت بحران به انتشار یک ویدئو در فضای مجازی مبنی بر حضور وی در محل یادمان شهدای شلمچه با خودرو واکنش نشان داد.
صفحه  از ۱۷
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها