سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکتر عبدالرضا سروقد مقدم:

استانداردهای دنیا برای پس لرزه‌ها انجام نمی‌شود

رئیس پژوهشکده سازه پژوهشگاه بین‌المللی زلزله و مهندسی زلزله با تاکید بر اینکه نباید در خصوص سالم ماندن و یا تخریب سازه‌ها در زلزله زود قضاوت کرد، به وضعیت مسکن مهر در زلزله اخیر کرمانشاه اشاره و گفت: تخریب این سازه‌ها به دلیل سست بودن اجزاء غیر سازه‌ای بوده است.
اظهارات تکان‌دهنده مهندس سرحدی؛

زلزله کرمانشاه نمایی کلی از وضعیت حاکم بر ساخت وساز را نشان داد

یک عضو سازمان نظام مهندسی با بیان این‌که تهران در برابر زلزله تسلیم محض است گفت: بساز و بفروش‌ها از کار می‌زنند؛ شهرداری‌ها برای منافع خودشان مقررات را نادیده می‌گیرند؛ سازمان نظام مهندسی به بنگاه تجاری تبدیل شده و در این شرایط وزارت راه و شهرسازی فقط روی بخش راه تمرکز کرده است.
زلزله هایی که ایران را عزادار کرد؛

شدیدترین زلزله‌های ۱۰۰ سال اخیر ایران +عکس

شدیدترین زلزله‌های 100 سال اخیر ایران را مشاهده می کنید.
کابوس مسکن مهر؛

مسکن مهر را به سازندگانش بدهید؛

کابوس مسکن مهر خواب آرام را از ساکنان خود ربود و مهر بی مهری را بر دلشان حک کرد. ساخت مساکن بی کیفیت در طرح مسکن مهر فاجعه آفریده است؛ مساکنی که قرار بود سرپناه باشند، حالا بر اثر زلزله بر سر مردم آوار شده‌اند؛ مردمی از خطه کرمانشاه و از قشر کم‌درآمد جامعه که با هزاران امید و آرزو مامنی را برای خود دست و پا کرده بودند، اکنون با تخریب منازلشان مواجه هستند.
مدیرعامل شرکت ملی گاز خبر داد:

تمهیدات شرکت گاز برای زلزله احتمالی در تهران

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از امکان تخلیه سریع گاز شبکه سطح شهر در سریعترین زمان ممکن خبر داد و گفت: در صورت وقوع زلزله در شهرهای بزرگ، وصل مجدد گاز و تغذیه شبکه گازرسانی و نشت یابی کوچه به کوچه ماه ها به طول می انجامد.
هشداری جدی؛

آیا زلزله کرمانشاه گسل تهران را فعال می‌کند؟

زمین لرزه وحشتناک در مرز ایران و عراق در طول دو روز گذشته منجر به مرگ افراد زیادی شده است و حتی به گفته نشنال جئوگرافیک این زلزله به عنوان مرگبارترین زلزله سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.
تهران پسازلزله؛

«هفت ریشتر» با پایتخت چه می‌کند؟

زلزله ۳/ ۷ ریشتری یکشنبه شب در نقطه مرزی غرب کشور، حساسیت از دست رفته مدیران شهری نسبت به خطر «زلزله بزرگ» در پایتخت را احیا کرد. دیروز رئیس شورای شهر تهران، «آسیب‌پذیری ساختمان‌های نوساز» در کنار محله‌های فرسوده را ضعف اصلی در «تاب‌آوری» پایتخت مقابل زلزله عنوان کرد. مطالعه درباره «تهران پسازلزله» تحت‌تاثیر فعالیت سه گسل اصلی پرخطر نشان می‌دهد با وقوع زلزله هفت ریشتری، بر حسب منشا گسل، ۱۰ تا ۵۵ درصد ساختمان‌ها دچار تخریب یا آسیب اساسی می‌شود و ۳/ ۰ تا ۶ درصد جمعیت ساکن، از بین می‌رود.
چه کمکی از دست شما بر می آید؟

دوازده پیشنهاد ساده برای حمایت از زلزله زدگان

در این روزهای تلخ حادثه، راه حل های ساده و پیشنهادهای سازنده ای وجود دارد که می تواند به هرکدام از ما برای ایفای نقش درست، کمک کند.
زمین لرزه، بلای طبیعی ؛

میزان خسارات مالی زلزله احتمالی در تهران و دیگر شهرهای جهان +اینفوگرافی

زلزله یکی از بلایای طبیعی است که در اثر لغزش صفحان سنک کره به وجود می‌آید.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد:

احتمال سوءاستفاده از کمک‌های نقدی به زلزله‌زدگان

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: کسانی که قصد کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور را دارند فقط از طریق مراجع رسمی کمک‌های خود را اهدا کنند چراکه اخیراً سوء استفاده و شماره کارت‌های متعددی در فضای مجازی رد و بدل می‌شود که هیچکدام قابل تأیید نیست.
شایعات بی اساس زلزله؛

پاسخ به پنج شایعه درباره زلزله غرب کشور+ عکس

پنج شایعه درباره زلزله اخیر به روایت یک کارشناس که صحت ندارد.
رئیس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران:

مرکز اصلی زلزله در ایران بوده است

رئیس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد:مرکز اصلی زلزله حدفاصل ازگله تا سرپل ذهاب در استان کرمانشاه بوده است.
بیمارستان‌ها قبرستان نشود!

آیا دفاتر فنی و مهندسین شاغل در آن‌ها، صلاحیت لازم برای نظارت بر بیمارستان سازی را دارند؟

تخریب بیمارستان شهدای سر پل ذهاب در جریان زلزله شب گذشته نشان داد که وزارت بهداشت و مجموعه نظارتی عمرانی این وزارت‌خانه از زیر مسئولیت خود کمی شانه خالی کرده‌اند.
ابعاد بزرگترین زلزله ربع قرن ایران؛

پاسخ به دو پرسش و پنج شایعه درباره زلزله غرب کشور

زلزله یکشنبه شب غرب ایران(مرز ایران و عراق)که در دو نقطه نزدیک به هم در خاک ایران و عراق-به‌عنوان نقاط اصلی زمین‌لرزه-رخ داد، به ثبت زمین‌لرزه بی‌سابقه طی ۲۷ سال اخیر در ایران منجر شد و در عین حال «لرزش محسوس» در ۱۶ استان کشور و ۸ کشور همسایه ایران و عراق را به همراه داشت.
شب وحشـت؛

بررسی ابعاد فنی زلزله مهیب غرب کشور

قرار گرفتن ایران در یکی از مناطق لرزه‌خیز جهان و احتمال وقوع زلزله‌های مخرب در همه نقاط کشور، شناخت ماهیت لرزه‌ای ایران را از دیدگاه لرزه‌خیزی بااهمیت ساخته است.
آمادگی در برابر زلزله با بزرگ‌داده‌ها؛

چگونه تکنولوژی به مقابله با بلایای طبیعی کمک می‌کند؟

مثل همیشه غافلگیر شدیم! زلزله هر وقت می‌آید ما را می‌لرزاند و تا مدت‌ها ترس و غم را به دل‌مان سنجاق می‌کند. با این حال اما ما خیلی اتفاقات را خیلی زود فراموش می‌کنیم تا دوباره و دوباره غافلگیر شویم؛
مرکز تحقیقات مسکن اعلام کرد؛

کرمانشاه تا سه ماه می‌لرزد/کارشناسان مرکزتحقیقات درمناطق زلزله‌زده

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات مسکن گفت:زلزله‌هایی مثل زلزله کرمانشاه ، پس‌لرزه‌های زیادی را به دنبال دارد و انتظار داریم که این پس‌لرزه‌ها تا ۲ یا ۳ ماه آینده نیز در منطقه ادامه داشته باشد.
وقوع ۱۱۸ پس لرزه در کشور؛

مرکز لرزه‌نگاری: چنین زلزله‌ای صددرصد تا ماه‌ها پس لرزه خواهد داشت

رییس مرکز لرزه‌نگاری از وقوع ۱۱۸ پس‌لرزه پس از زلزله اصلی شب گذشته در کرمانشاه خبر داد و گفت: بعد از وقوع چنین زلزله‌ای احتمال پس‌لرزه تا ماه‌ها وجود دارد.
گسل‌های مشترک ایران با کشورهای همسایه؛

وجود نه گسل مشترک میان ایران و کشورهای همسایه +جدول

ایران علاوه بر گسل‌های فعال دارای گسل‌هایی است که ادامه آنها به کشورهای همسایه کشیده شده است که از آن جمله می‌توان به گسل‌های "حاجی آباد" مشترک با کشور افغانستان، "مکران" در ساحل ایران و پاکستان و گسل اصلی جوان «زاگرس» اشاره کرد که امتداد شمال غربی آن از مریوان تا کردستان عراق کشیده شده است.
بررسی زلزله های مرگبار ؛

بزرگترین زلزله های ۱۰۰ ساله اخیر ایران

در سال ۱۲۸۸ در منطقه سیلاخور زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷/۴ ریشتر بوقوع پیوست که ۸۰۰۰ کشته و ۶۴ تخریب روستا را به همراه داشت.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها