گفت و گو با مظاهر معین الدینی، استاد محیط زیست دانشگاه تهران:

مهار آلودگی هوا، درگرو مدیریت یکپارچه است

همان‌طور که می‌دانیم، رشد شهر و شهرنشینی بارزترین ویژگی تحولات اجتماعی - اقتصادی در دو قرن اخیر بوده است. در حال حاضر نیز رشد شهرها، مخصوصاً در کشورهای در حال توسعه، منجر به شهرنشینی همراه با ضایعات زیست محیطی می‌شود.
رئیس بخش زلزله‌شناسی :

تهران جزو پنج شهر خطرناک دنیا است

رییس بخش زلزله شناسی راه، مسکن و شهرسازی با بیان این که تهران جزو 5 شهر بزرگ دنیا است که خطر زندگی در بالا است، گفت: زلزله، فروریزش، انفجار لوله‌های گاز و ... از جمله خطراتی است که جان مردم تهران را تهدید می کند.
مدیرکل آموزش‌های تخصصی موسسه علمی کاربردی هلال احمر:

رتبه خطرپذیری ایران 8 از 10 و رتبه آمادگی 9 از 100 است/ تیم‌های عملیاتی از درایت کافی برخوردار نیستند

مدیرکل آموزش‌های تخصصی موسسه علمی کاربردی هلال احمر گفت: باوجود اثبات نقش کلیدی مردم در کاهش ریسک و مدیریت سوانح، رتبه خطرپذیری ما عدد 8 از 10 و رتبه آمادگی، 9 از 100 است.
آسیب های مخاطره آمیز برای تهران؟

ایران نقشه راه جامعی برای کاهش خطر بلایای طبیعی ندارد

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مورد اثرات وقوع زلزله در پایتخت و اقدامات پیشگیرانه در این زمینه گفت: تهران تاب زلزله 6 ریشتری را ندارد و علی‌رغم انجام اقدامات پیشگیرانه از 15 سال پیش تاکنون هنوز ایران سند جامع کشوری در زمینه کاهش خطر بلایا ندارد در حالی که براساس تعهد بین المللی که داده‌ایم باید این موضوع در اولویت کاری مسئولان کشور قرار گیرد.
بحران های جدید در راه است؛

نسخه ایمنی کلانشهرهای کشور چیست/۱۰ اصل تاب آوری شهرها

ایران یکی ازکشورهایی است که مناطق شهری آن دارای آسیب پذیری زیادی است؛ طی یک دهه گذشته اقدامات قابل توجهی در خصوص تاب آوری شهرها انجام شده اما تا رسیدن به ایده آل ها فاصله بسیار است.
رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد؛

ضرورت عزم جدی دستگاه‌ها برای آمادگی و رفع بحران زلزله احتمالی پایتخت

رئیس جمعیت هلال احمر بر ضرورت عزم جدی دستگاه‌ها برای آمادگی و رفع بحران زلزله احتمالی پایتخت تاکیدکرد و گفت: تخصیص بودجه مناسب از سوی مجلس شورای اسلامی برای هلال احمر نقش به سزایی دارد.
درخواست دولت از مجلس برای رسیدگی فوری به لایحه اصلاح قانون منع آلودگی هوا

مصوبات دولت برای بهبود کیفیت هوا

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به جلسه صبح چهارشنبه 26 آبان ماه هیات وزیران، از مصوبه هیات دولت برای ارائه درخواست به مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی با قید فوریت لایحه اصلاح قانون منع آلودگی هوا خبر داد.
معاون سازمان مدیریت بحران کشور:

وقوع زلزله در تهران هر لحظه ممکن است/ بسیاری از استان‌ها ‌روی گسل‌ قرار دارند

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: شایعه زلزله بزرگ تهران به‌طور کامل کذب است زیرا اساس و استدلالی درباره پیش‌بینی زلزله وجود ندارد اما وقوع زلزله در هر لحظه ممکن است.
رئيس کميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران:

اجاره و فروش سوله هاي مديريت بحران

رئيس کميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران در نشستي خبري با اشاره به اهميت فعال بودن سوله هاي مديريت بحران در شهر تهران، گفت: طبق اسنادي که وجود دارد، تعداد زيادي از سوله هاي مديريت بحران اجاره داده شده يا به فروش رفته اند که تاکنون اسناد شش مورد از آنها به دست ما رسيده است.
رضا نریمانی:

بودجه آتش نشانی جوابگوی فعالیت‌های گسترده این سازمان نیست

معاون برنامه ریزی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهر تهران گفت: هزینه تعریف شده در بودجه برای سازمان آتش نشانی جوابگوی خدمات ارائه شده در فضای گسترده و پیچیده شهری نیست.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران خبر داد

بهره گیری از فناوری‌های نوین برای عبور از بحران آب شهر تهران

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران بهره گیری از فناوری های جدید را راهکاری مناسب در جهت بهبود هر چه بیش تر مدیریت منابع آب شهر تهران و حل چالش‌ها و مشکلات ناشی از کمبود آب دانست.
رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران عنوان کرد؛

تاثیر ایمن نبودن سیستم برق رسانی بر افزایش آتش سوزی ها

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران گفت: یکی از موضوعاتی که بیشترین تاثیر را در آتش سوزی ها دارد ایمن نبودن سیستم برق رسانی در شهرهاست.
چمران:

لزوم ایجاد کانال مشترک تاسیسات شهری/ تهران بدون مدیریت یکپارچه شهری در معرض تهدید است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حادثه آتش سوزی شهران نشان داد که نبود کانال مشترک تاسیسات شهری تا چه اندازه می تواند آسیب زا باشد.
ناجا عرصه‌های بی‌دفاع شهری را شناسایی کند

انتقاد حافظی از ضعف ساختاری ستاد مدیریت بحران کشور

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه تهران و شهرهای بزرگ کشور در برابر حوادث احتمالی آسیب پذیر هستند، گفت: بر اساس گزارش شورایاران در مناطق جنوب شهر موارد متعددی از خفت‌گیری، زورگیری و آزار و اذیت صورت می‌گیرد.
گری لوئیس خبر داد:

سازمان ملل در «تهران» مانور کنترل حادثه برگزار می‌کند

هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در ایران گفت: سازمان ملل متحد به دنبال برگزاری مانور دورمیزی برای سنجش میزان آمادگی دستگاه‌های متولی مدیریت بحران و میزان هماهنگی آنها در زمینه کنترل حادثه و سانحه در تهران است.
ساخت اتوبان امام علی و چمران بر روی رود دره

میلاد در مجاورت گسل

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: اتوبان امام علی (ع)، چمران و... بر روی روددره ساخته شده است که پیشنهاد می‌شود سیستم هشدار بالادستی قوی ایجاد شود .
در نخستین مانور دور میزی مدیریت سیلاب پایتخت عنوان شد

نصب ۴۰۰ مخزن کلرزنی آب برای زلزله تهران

دبیر کارگروه امور سیل و شریان‌های حیاتی با اشاره به طرح‌های انجام گرفته در شرکت آبفای استان تهران در زمینه آبرسانی اضطراری از آمادگی برای اجرای طرح نصب ۴۰۰ مخزن کلرزنی به منظور ذخیره و استفاده آب در شرایط اضطراری در تهران خبر داد.
در نخستین مانور دور میزی مدیریت سیلاب پایتخت عنوان شد

سیل مخاطره دوم، تهرانی‌ها

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران در مانور دور میزی مدیریت سیلاب پایتخت گفت:سیل مخاطره دوم،تهرانی‌ها است و از گذشته این مشکل مطرح بوده ولی مدیران در صحنه حادثه تازه به فکر تصمیم‌گیری می‌افتادند که این کوتاهی از نگاه افکارعمومی پذیرفته نیست.
مدیرعامل سازمان پسماند:

برخی مخازن زباله در روز چهارشنبه‌سوری جمع‌آوری می‌شوند

مدیرعامل سازمان پسماند شهر تهران گفت: برخی مخازن زباله در روز چهارشنبه‌سوری جمع‌آوری می‌شوند.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تاکید کرد:

لزوم توجه به نوسازی بافت فرسوده در بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه

فتح‌اللهی با بیان اینکه یک میلیون تهرانی در بافت‌های فرسوده پایتخت ساکن هستند، گفت: نوسازی بافت های فرسوده، راهگشای رونق بازار مسکن است.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها