یک اصطلاح روان‌شناسی فنی ؛

رفتار شهروندی سازمانی چیست؟

رفتار شهروندی سازمانی چیست؟ این اصطلاح، یک اصطلاح روان‌شناسی فنی برای تعریف مجموعه‌ای از رفتارهای فردی در قالب گروه است.
روایت عکاس ایتالیایی از زیبایی سحر آمیز روستاهای ایران؛

نگاهی به تصاویر ماسیمو رومی از ایران در ۳۰ قاب متفاوت

ایران، سرزمین شگفتی های آسیا و جهان، جشنواره ای از رنگ ها و اقوام و سنت ها را در اقلیمی چهار فصل با تمدن ده هزار ساله در معرض دید عاشقان فرهنگ و هنر قرار می دهد که از هر نظر، سرزمینی منحصر به فرد محسوب می شود.

عجیب‌ترین خیابان جهان

عجیب‌ترین خیابان جهان که به علت شیب زیاد معروف و ثبت جهانی شده است در نیوزلند قرار دارد.
تولید انرژی پاک؛

به زباله‌هایتان جور دیگری نگاه کنید

چه احساسی به شما دست می‌دهد اگر بدانید آنچه که هر شب ساعت 9 با شلوارک، رکابی و دمپایی ابری سفیدتان، با چشمان خواب آلود بیرون می‌گذارید می‌تواند بشریت را نجات دهد؟
27 اقدام شهروندی برای کاهش آلودگی هوا؛

از سیگار نکشیدن تا ایجاد یک باغچه کوچک

برای جلوگیری از تبدیل مشکل آلودگی به یکی از مشکلات حاد مثل مرگ و میر انسانها، نیاز به یک جنبش محیط زیستی با مشارکت حداکثری شهروندان احساس می شود.
عاشقانه‌ترین خدمت؛

به عشق زائران امام(ع) دستشویی تمیز می‌کنم

ماسکی را روی صورتش جابه جا می‌کند و با تی دسته بلندی که توی دست‌هایش فشار می‌دهد، داخل یکی از سرویس های بهداشتی می رود و شروع می کند به تمیز کردن.
تصاویر عجیب ترین روستاهای ایران

روستاهای عجیب و غریب ایران !

میمند روستایی صخره‌ای و دستکند با چند هزار سال قدمت یادآور ایامی است که انسانها خدایان خود را در بلندای کوه‌ها جستجو می‌کردند و کوه نشانه استواری و توان و پایداری و اراده شناخته می‌شود.این بنای دستکند باستانی، بی‌گمان از نخستین سکونتگاه‌های بشری در ایران به شمار می‌رود.
بهترین شهرهای دنیا؛

۲۳ شهر برتر دنیا از نظر کیفیت زندگی + تصاویر

این نوشتار به معرفی ۲۳ بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی می‌پردازد.
آشنایی با نماد شهرهای بزرگ دنیا

آشنایی با نماد شهرهای بزرگ دنیا

هر کشوری برای خود یک هویت منحصربه فرد دارد که به آن می‌بالد و افتخار می کند. سپس برای نشان دادن این افتخار به جهانیان نماد و سمبلی برای خود برمی‌گزیند که همه جای دنیا آن را به آن نماد بشناسند. این نماد می‌تواند یکی از آثار باستانی آن کشور، یک معماری خاص و منحصر بفرد و یا عنصر طبیعی باشد. هر چه که هست آشنایی با این نمادها برای هر فردی خالی از لطف نیست.
در آستانه ایام حج

اعتراض به اقدامات الشجرة الملعونة در بیلبوردهای پایتخت

"الشجرة الملعونة" کلید واژه ای بود در پیام نغز و قاطع امسال مقام معظم رهبری به مناسبت فرارسیدن موسم حج، که به فاجعه منا و نقش حاکمان بی‌دین و بی‌وجدان سعودی در شکل‌گیری این فاجعه‌ بزرگ اشاره کرد. این روزها میادین و بزرگراه های پایتخت به بیلبوردهایی در اعتراض به اقدامات"شجره ملعونه" اختصاص یافته است.

نگاهی به شهرها در 30 سال آینده

ساختمان‌ها در آینده فاقد پنجره خواهند بود و نمایشگرهای واقعیت مجازی جای آنها را خواهند گرفت.

همسایگی فقر و ثروت در شانگهای

ساکنان محله «گوانگ فو لی» در شهر بندری شانگهای در چین، در محلی با ارزش اما با سختی زندگی خود را سپری می کنند. در کنار آنها آپارتمان های میلیون دلاری ساخته می شود اما آنها حاضر به ترک خانه های خود نیستند. مقامات محلی به دنبال خرید این زمین ها برای ساخت آپارتمان های جدید هستند.
گفت‌وگو با ایرج شهروز تهرانی؛

از نظر شهرسازی و طراحی شهری قوی نیستیم/ مسکن مهر مرا به عنوان یک معمار آزار می‌دهد

متاسفانه بیشتر پایان‌نامه‌های معماری تبدیل به پایان‌نامه‌های صرفا تئوریک شده است که اکثرا هم کپی‌برداری است/ معمار ایرانی نباید معماری روکوکو را به مردم تحمیل کند/ کشور ما از نظر شهرسازی، برنامه‌ریزی شهری و طراحی شهری قوی نیست/ دلیل اصلی تغییر کاربری میدان‌ها و فضای شهری، نبود برنامه جامع است.
یاد خیابان های قدیمی؛

این‌جا آسمان لاله‌زار است ...

اینجا آسمان لاله‌زار است، یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران که در قدیم از میدان توپ‌خانه (سپه) شروع و به چهارراه اسلامبول (استانبول) که حدود 150 سال پیش دشتی سرسبز بود، ختم می‌شد... خیابانی با آسمان آبی و البته شیروانی‌های قهوه‌ایِ رنگ و رو رفته.

پل‌هایی برای وصل کردن دو کشور

پل‌ها را می‌شود از زوایای مختلف دسته‌بندی کرد‌؛ زیباترین پل‌های جهان‌، بلندترین، معروف‌ترین یا طولانی‌ترین پل‌ها... در این گزارش ما به پل‌هایی می‌پردازیم که دست آشتی شده‌اند میان دو کشور یا قاره.

گرانترین خانه دهه ۴۰ تهران

موزه مقدم درحقیقت خانه پدری محسن مقدم از جمله خانه های مجلل دوران قاجار متعلق به یکی از درباریان آن زمان به نام محمد تقی خان احتساب الملک بوده است. احتساب الملک دارای دو پسر به نام های حسن و محسن بود که برای ادامه تحصیل به اروپا رفتند.
ثبت نام نمایید

نحوه دریافت کارت ملی هوشمند به صورت اینترنتی

با فایل آموزشی ثبت نام کارت ملی هوشمند به راحتی و بدون هیچگونه ابهام و سوالی می توانید برای کارت ملی هوشمند ثبت نام نمایید.
چگونه به کاهش آلودگی هوا کمک کنیم؛

رژیم غذایی مناسب برای این روزها

آلودگی هوا یکی از مهمترین معضلاتی است که ساکنین کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته را به یک میزان تحت تاثیر قرار می دهد.

ریشه درختان در مناطق شهری

ریشه درختان در مناطق شهری، با عبور از دیوارها، سنگفرش پیاده روها و موانع بتنی به رشد خود ادامه می دهد
آسمان خراش هنگ کنگ

آسمان خراش های هنگ کنگ

نگاهی داریم به آسمان خراش های بلند و پرتعداد هنگ کنگ.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها