سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انتخابات شورای شهر تهران ؛

منحل‌کنندگان شورای شهر اول جنگ غنائم را از سر گرفتند

در حالی که بیش از ۵ روز از انتخابات شورای شهر تهران نمی‌گذرد، افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی جنگ بر سر غنائم را آغاز کردند.
مشاور مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد :

حمایت بنیاد برکت از گروه‌های جهادی برای محرومیت‌زدایی

مشاور مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به حمایت این نهاد از گروه‌های جهادی برای محرومیت‌زدایی گفت: قریب به ۲۲ استان گستره فعالیت حدود ۱۸۰ گروه جهادی مورد حمایت بنیاد برکت بوده و نزدیک به ۲۰میلیارد تومان اعتبار نیز برای محرومیت‌زدایی صرف شده است.
اينجا چراغي روشن است؛

مشارکت بالای مردم مناطق محروم در انتخابات ریاست جمهوری

از مناطق صعب‌العبور، جاده‌هاي پرپيچ‌وخم و ناامن روستايي مي‌آيند. هر چهار سال يک‌بار مي‌آيند و اميدوارند که اين‌بار مطالباتشان در رأس پيگيري‌هاي رئيس‌جمهوري منتخب باشد.
اسماعیل زیارتی نصرآبادی :

تاسیس پنج هزار و 345 دهیاری در روستاهای کشور در دولت یازدهم

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ ها و دهیاری ‌های وزارت کشور گفت: با همت و نگاه توسعه محور دولت یازدهم در 5 هزار و 345 روستای کشور دهیاری تاسیس شده است که نقش مهمی در توسعه و آبادانی مناطق روستایی دارند.
روزنامه پیام آشنا منتشر کرد؛

نقش و ضرورت به کار گیری نخبگان در مدیریت شهری

روزنامه پیام آشنا در شماره روز دوشنبه خود مطلبی را با عنوان نقش و ضرورت به کار گیری نخبگان در مدیریت شهری را منتشر کرده است.
وزیر نیرو :

واژه «روستای بدون آب و برق» تا ۳ سال آینده از قاموس کشور حذف می‌شود

وزیر نیرو با بیان اینکه نبود آب و برق باعث شده بود بسیاری از روستاها خالی از سکنه شوند، گفت: قبل از سال نود و دو ۶۵۰۰ تا ۷۵۰۰ روستای کشور با تانکر آبرسانی می‌شد اما خوشبختانه در ۳.۵ سال گذشته ۴ میلیون نفر از نعمت آب بهره‌مند شده‌اند.
نرخ رشد جمعیت در کشور ۲.۱:

تهران با نرخ رشد 1/7، بیش از یک‌سوم جمعیت غیربومی دارد

تهران با جمعیتی بالغ بر هشت میلیون نفر با مشکلات زیادی روبرو بوده که وجود برج های سر به فلک کشیده هویت این شهر را به طور جدی مورد تهدید قرار داده است.
اقدامات دولت یازدهم در روستاها؛

توسعه روستایی بزرگترین دستاورد دولت

آمارهای رسمی وزارت نفت و نیرو نشان می‌دهد 9هزار روستا در دولت یازدهم گاز رسانی و به بیش از دو هزار و 152 روستا برق‌رسانی شده‌ است.
استاد اقتصاد دانشگاه الزهراء:

شهر فقط سازه نیست بلکه مسائل اجتماعی دارد

یک استاد اقتصاد دانشگاه الزهراء با بیان این‌که شهر فقط سازه و ساختمان نیست بلکه مسائل اجتماعی دارد،‌ گفت: باید افرادی وارد شورای شهر شوند که به مسائل اجتماعی،‌ سیاسی و اقتصادی آگاهی داشته باشند.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست؛

شوراها سواد محیط زیستی خود را به‌روز کنند

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ضرورت توجه به حوزه محیط زیست در شورای پنجم شهر و روستاها، گفت: با توجه به مشکلاتی که در حوزه مدیریت شهری وجود دارد، انتظار می‌رود مردم کشور ما دست به انتخاب افراد صاحب تجربه و دانش در حوزه‌های مدیریت شهری، برنامه‌ریزی شهری و محیط زیست شهری بزنند.
شهردار مشهد؛

توسعه پایدار جهانی از مسیر همکاری‌های میان شهری تحقق می یابد

شهردار مشهد گفت: راهبرد توسعه پایدار جهانی از مسیر همکاری‌های میان شهری در چارچوب یک نهاد بین المللی همچون اتحادیه شبکه شهرهای جهان اسلام می‌تواند پیگیری شود.
گازرسانی به روستاها:

رکوردهای دولت یازدهم در توسعه روستایی

یکی از مهم‌ترین کارنامه‌های دولت یازدهم در حوزه روستاهاست. این مسأله را کارشناسان به اتفاق مورد تأکید قرار می‌دهند. خدمت‌رسانی به مناطق محروم روستایی کشور یکی از مهم‌ترین اولویت‌های 4 سال اخیر محسوب می‌شود.
ایرج مزارعی:

مشارکت در امور شهری موتور توسعه

در الگوی جدید برنامه ریزی و مدیریت شهری جهانی، اجرای پروژه های مشارکت شهری جایگاه خاصی یافته است.
گذر و نظر؛

توسعه پايدار و پارادايم های جديد توسعه شهری

مفهوم شهر پايدار مفهومي بسيار ارزشمند و نويد بخش است و جانشيني موجه و معقول براي شهرسازي مخرب قرن بيستم محسوب مي‎شود كه در آن به موازات توجه به مسائل زيست محيطي، به مسائل اجتماعي و انساني، نظير مسكن مناسب و زندگي حداقل نيز توجه مي‎شود.
محمدرضا نعمت‌زاده:

بودجه ۱.۵ میلیارد دلاری برای اشتغال در روستاهای مرزی لازم است

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برای جلوگیری از ایجاد مشاغل کاذب در مناطق مرزی، بودجه ۱.۵ میلیارد دلاری با اولویت روستاهای مرزی به صندوق توسعه ملی پیشنهاد شده و برنامه‌هایی برای ایجاد اشتغال مولد در این مناطق داریم.
نگاهی مردم شناسانه به تفاوت ساختمان های بومی و مدرن:

آرامش، غایب بزرگ درمعماری آپارتمانی

قصه زندگی بسیاری از آپارتمان نشینان شهری حکایت‌هایی با خود دارد که گویای عدم توجه به نقش روابط اجتماعی در برنامه‌ریزی، طراحی و ایجاد محیط انسان ساخت پیرامون محل زندگی است.
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

جزئیات طرح مسکن اجتماعی ابلاغ شد

توانمندسازی متقاضیان مسکن و بد مسکن‌ها از طریق نهادهای حمایتی و اجتماعی هدف این طرح است طرح مسکن اجتماعی، درابتدای روی کارآمدن دولت، مطرح شده بود و حالا به تصویب نهایی رسیده است. جزئیات آن نیز روز گذشته ابلاغ شد و بنیاد مسکن مسئول اجرایی این طرح شناخته شد.
پول نفت و اصلاحات ارضی در گفت‌وگو با دکتر منصور وثوقی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران؛

حسادت شاه به ارسنجانی و امینی عامل شکست اصلاحات ارضی

اصلاحات ارضی از اتفاقات مهمی است که در تاریخ ایران روی داده. این اتفاق را از چند بُعد می توان بررسی کرد. عده ای معتقدند که زوال و اضمحلال روستاهای ایران با شروع اصلاحات ارضی بوده. عده ای دیگر معتقدند که اصلاحات ارضی برنامه خوبی بوده اما درست اجرا نشد و عده ای دیگر معتقدند که دوره اول از دوره های سه گانه اصلاحات ارضی خوب بوده و باقی مراحل قطار اصلاحات را از ریل خارج و بسیاری مشکلات دیگر ایجاد کرده است.
تبدیل شدن ۳۰ میدان تهران به پلازا (محل خرید)؛

جزئیات پلازای میدان ولیعصر/ بازگشت دوباره پلازا به ادبیات شهری

قرار است به زودی پلازای میدان ولیعصر به بهره‌برداری برسد، مسئولان شهری این پروژه را در جهت ساماندهی عابران پیاده و با الهام‌گیری از معماری ایرانی-اسلامی طراحی کرده‌اند.
گزارش وزیر راه و شهرسازی از مدیریت سوداگرانه در توسعه شهرها؛

انتقاد صریح آخوندی از زد و بندها در مدیریت شهری

حکمرانی موفق به‌گونه‌ای است که بتواند همه افراد را موظف کند تا هزینه‌ای به دیگری تحمیل نکنند. این موضوع در شهرسازی ایران به درستی رعایت نشده است و هزینه سوداگران شهرها به شهروندان تحمیل می‌شود. از همین روی است که ساختار زندگی شهری در ایران دچار آشفتگی شده است و شهرها بیشتر از آن‌که بستری برای رفاه و بالندگی شهروندان باشند، تبدیل به کالاهای تجاری و محلی برای درآمدزایی شده‌اند.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها