معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری مطرح کرد؛

وعده ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در روستاها با اجرای طرح اشتغالی ۱.۵ میلیارد دلاری

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با دفاع از لایحه ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغالزایی روستایی گفت: در عرض کمتر از ۱ سال حدود ۲۰۰ هزار شغل پایدار در سطح روستاها و مناطق عشایری ایجاد خواهیم کرد.
شهرها و چالش حکمروایی خوب؛

حکمروایی شهری در کشور ما با چالشهای جدی مواجه است

مرور این تجارب نشان می دهد که شهرها و کشورها با توجه به اقتضائات تاریخی جغرافیایی فرهنگی و اجتماعی خود الگوی حکمرانی خوب را پیگیری کرده اند و در کشور ما نیز این موضوع توسط شهرها و بخصوص کلانشهرها دنبال می شود و اگرچه به دلیل نبود رویکرد و نگرش مدیریت یکپارچه شهری و تفرق و مواری کاری و تعدد متولیان امور شهری، حکمروایی شهری در کشور ما با چالشهای جدی مواجه است اما کلانشهر تهران طی یک دهه گذشته گامهای مهمی را در راستای نهادینه کردن الگوی حکمرانی مطلوب برداشته است.

۲۱ هزار روستای کشور از نعمت گاز برخوردار هستند

مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: ۲۱ هزار و ۶۰۰ روستای کشور تاکنون به شبکه سراسری گاز متصل شده اند.
تدوین پارادایم روستایی" ؛

کشورهایی توسعه‌یافته ابتدا در توسعه کشاورزی و روستایی موفق شدند

چی بکاریم، کجا و با چه هدف و روشی بکاریم؟ بحثی بسیار مهم که معلوم نیست چرا میان کشاورزان ما معمول نیست. کشاورزان ما برای تأمین معیشت، محصولاتی کشت می‌کنند که زود به بار بنشیند که البته این موضوع می‌تواند هم برای محیط زیست و هم منابع طبیعی مضر واقع شود.
زرندی:

شهرنشینی در ایران به مرز ۷۵ درصد می رسد

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: ایران مانند سایرکشورهای درحال توسعه شهرنشینی سریع و مهارنشده را تجربه کرده وبه احتمال قوی درنتایج سرشماری سال ۹۵ شهرنشینی کشور به مرز ۷۵ درصد می رسد.
سیاست مهم دولت تدبیر و امید؛

بودجه ساماندهی حاشیه نشینی به 4700 میلیارد ریال افزایش یافت

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بودجه ساماندهی حاشیه‌ نشینی از 370 میلیارد ریال به بیش از چهار هزارو 700 میلیارد ریال افزایش یافته؛ گفت: توجه به این مناطق در دولت تدبیر و امید بیشتر شده است.
چمران:

شهر ایده آل باید دارای مولفه های فیزیکی و روانی مناسبی باشد

رئیس شورای عالی استان ها و رئیس شورای شهر تهران گفت: شهر ایده آل باید دارای مولفه های فیزیک شهری و مسائل روحی و روانی مناسبی برای شهروندان باشد که چنین شهری در کشور نداریم.

تکمیل چرخه اقتصادی روستاها در برنامه ششم توسعه

در برنامه ششم توسعه چرخه اقتصادی روستاها و کشاورزی با صنایع تبدیلی تکمیل می‌شود.
با دستور رئیس جمهور؛

لایحه اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال در روستاها تقدیم مجلس شد

رئیس جمهور لایحه «اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها با اولویت مناطق کمتر توسعه‌یافته، عشایری و مرزی» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
لایحه مدیریت شهری که به محله محوری می پردازد؛

محله‌ها جان می گیرند

نوذرپور: رابطه تنگاتنگ مردم و شوراها می‌تواند از برخی فسادها و رانت‌ها جلوگیری کند اما اگر شورای محله شکل نگیرد علاوه بر این‌که این مسائل ادامه خواهند داشت، برای شورای شهر هم خطرساز است.
در نشست انجمن علمی اقتصاد شهری ایران مطرح شد

فرصت‌ها و تهدیدهای جمعیت ۷۳ درصدی شهری ایران

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: بر آوردها نیز نشان می دهد امروز ما از ۷۳ درصد شهرنشین نیز عبور کردیم. این جمعیت عظیم شهری از یک سو فرصت و از یک سو تهدید به حساب می آید.
اجرای یک تجربه موفقیت آمیز:

ديدگاه موفق محله گرايی درشهرها

به دنبال رشد وسیع فیزیکی شهرها و گسترده شدن دامنه مبادلات انسانی موضوع هویت یابی در محله های مسکونی و سازماندهی روابط ساکنین شهری با سکونتگاه های زیستی در شهر، واحد محله شهری به یکی از لوازم ضروری ساماندهی شهر تبدیل شده است
چینی‌ها پلی ساختند که هیچ انتهایی ندارد و مردم نگران گم شدن در آن هستند.

این پل انتها ندارد+تصاویر

چینی‌ها پلی ساختند که هیچ انتهایی ندارد و مردم نگران گم شدن در آن هستند.
نریمان مصطفایی خبر داد

اجرای 200 طرح عمرانی در سکونتگاه‌های غیررسمی

مدیرکل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی ازاختصاص بیش از ۱۴هزار میلیارد ریال اعتبار و اجرای ۲۰۰ طرح عمرانی در محلات ناکارآمد و سکونتگاه‌های غیررسمی کشور خبر داد.
عواملی که باعث رشد یک شهر می شوند؛

6 قانون طلایی برای آنکه یک شهر باشکوه داشته باشیم

الکس گاروین برنامه ریز شهری در کتابی با عنوان «چه عواملی باعث رشد یک شهر می شوند»، 6 قانون را برای رشد و توسعه پایدار شهرها مطرح کرده است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

۹۰درصد روستاها گازدار می‌شوند

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: سیاست گذاری شرکت ملی گاز بر این است که گازکشی به روستاها را به ۹۰ درصد برساند.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور؛

طرح های اقتصاد روستایی در کشور 100میلیارد تومان تسهیلات می گیرند

معاونت امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: 100 روستا در استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی (گلستان ،اردبیل، کرمان ،آذربایجان شرقی و لرستان ) به منظور توسعه و عمران این مناطق انتخاب شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی:

مخالف اجرای مدل "زمین صفر" هستم / در تهران سیاست واگذاری زمین نداریم

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان این که مخالف اجرای مدل زمین صفر به معنای واگذاری رایگان زمین به انبوه‌سازان هستم، گفت: سیاست دولت و وزارت راه و شهرسازی دخالت در بازار مسکن نیست.
قائم مقام وزیر راه عنوان کرد:

افزایش غیرقانونی قیمت "مسکن مهر" ممنوع است

اصغری مهرآبادی: 10 میلیون تومان تسهیلات اختیاری مسکن‌مهر برای متقاضیان در نظر گرفته شده است
تحلیل کارشناسان از جغرافیای آسیب‌های اجتماعی

حاشیه‌نشین‌های دیروز، طردشدگان امروز

«چرا می‌خواهیم حاشیه‌نشینی را با آسیب‌های اجتماعی، برابر در نظر بگیریم و این مسأله را به مردم بقبولانیم؟ من هم یک حاشیه‌نشین بودم. من هم در حاشیه به دنیا آمدم. من هم در حاشیه بزرگ شدم. من هم در حاشیه درس خواندم.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها