سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
محافظت از مجسمه ها و سردیس های پایتخت؛

نصب موقعیت‌یاب، راهکار پلیس برای جلوگیری از سرقت مجسمه‌های شهری

جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران پیشنهادهایی را برای محافظت از مجسمه ها و سردیس های پایتخت ارائه کرد که یکی از آنها نصب موقعیت‌یاب بود.
یک مدرس دانشگاه مطرح کرد؛

هیچ تناسبی میان فضاهای عمومی و اوضاع شهر وجود ندارد

لیلا ملایی یک مدرس دانشگاه گفت: از کاربردهای مهم فضای عمومی درون شهر مسائلی چون گذراندن اوقات فراغت و ایجاد تفریح‌گاه‌هایی برای مردم است . مسئله تناسب فضاهای عمومی شهر با اوضاع عمومی شهر و شهروندان را می‌توان به عنوان یکی از معضلات شهرنشینی حال حاضر تهران دانست به‌شکلی که شاهد هستیم میزان تناسب فضاهایی که در دسترس عموم قرار می‌گیرد در سطح بسیار پائینی قرار دارد و هیچ سنخیتی نیز با وضع عمومی شهر و شهروندان ندارد،
وزیر نیرو:

۱۰ میلیون نفر از جمعیت روستایی به شبکه پایدار آب متصل می‌شوند

وزیر نیرو با اشاره به اینکه اکنون ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در روستاها از شبکه آب سالم و پایدار بهره‌مند هستند، گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان دولت دوازدهم این میزان به ۱۰ میلیون نفر برسد.
اجرای ۱۵۸۰ پروژه بازآفرینی در ایران؛

۱۵۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی ‌برای طرح اختصاص یافت

معاون وزیر راه و شهرسازی از ‌اجرای ۱۵۸۰ پروژه بازآفرینی در ایران خبر داد و گفت: ‌۱۵۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی ‌برای طرح اختصاص یافت. وی بیان کرد: قرار بر این است تا یک هزار و 500 میلیارد تومان از اعتبارات اختصاص یافته صندوق توسعه ملی نیز برای این پروژه‌ها استفاده شود. مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر اینکه از این میزان 300 میلیارد تومان در سال گذشته اختصاص یافت گفت: یک هزار و 200 میلیارد تومان از این محل و حدود 160 میلیارد تومان از ردیف‌های دیگر به این مبلغ اضافه می‌شود.
کیفیت زندگی در مناطق مختلف جهان چگونه است؟؛

سه کشور میزبان شهرهای برتر

نتایج رده‌بندی ۱۴۰ شهر دنیا براساس «کیفیت زندگی» که توسط «واحد اطلاعات اکونومیست» تهیه شده، حاکی است: عمده ۱۰ شهر برتر، در سه کشور استرالیا، کانادا و ژاپن قرار دارند. «بحران تغییرات آب و هوایی و اقدامات کشورها برای مقابله با آن» و همچنین «تنش‌های سیاسی درونی و بین‌المللی کشورها»، دو پارامتر با بیشترین تاثیرگذاری بر رتبه کیفیت سکونتی شهرها در مقایسه با سایر پارامترهای تعیین‌سطح است. جایگاه «تهران» تنزل کرده است.
بررسی دوباره یک نسخه قدیمی؛

سه راهکار اقتصادی شدن کوچ دولت از تهران

انتقال پایتخت شدنی است و هزینه‌ای هم برای دولت ندارد؛ این نتیجه تحقیقات برخی از پژوهشگران است که معتقدند دولت به راهکارهایی که نشان می‌دهد می‌توان پایتخت را تغییر داد، بی‌توجهی می‌کند.
در جریان صبحانه کاری حناچی و لودویگ؛

تاکید شهرداران تهران و وین بر گسترش همکاری‌ها

«پیروز حناچی» شهردار تهران در دیدار با «مایکل لودویگ» شهردار وین گفت: تهران آماده اجرای سند همکاری میان پایتخت دو کشور است. این سند که خرداد سال ۱۳۹۵ میان شهرداران وقت پایتخت دو کشور به امضاء رسید بر گسترش همکاری‌ها در زمینه‌ توسعه و برنامه‌ریزی شهری، حمل و نقل عمومی، مدیریت ضایعات، کارآیی انرژی، گردشگری، فرهنگ و اقتصاد نظارت دارد.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر ؛

زیست شبانه زیرزمینی مشکل آفرین است نه زیست شبانه در انظار عمومی

محمد سالاری اظهار داشت: با رویکرد تبیین مبانی نظری زیست شبانه و برنامه‌های آن، بالاخره شورای حل اختلاف با وجود حضور نماینده قوه قضائیه به این طرح، رای داد و قبول کردند که زیست شبانه عملیاتی شود.
تخریب و نوسازی به سبک تورنتو؛

محله‌های روباتیک جای بافت‌فرسوده را می‌گیرد

گذار به شهر هوشمند از مناطق کلنگی؛ تهران می‌تواند از فرصت «بازآفرینی» بهره ببرد؟
ضرورت رسیدگی به چالش مسکن؛

سهم بیش از ۵۰ درصدی اجاره بها در سبد خانوار ایرانی

شهردار تهران با بیان اینکه موضوع توسعه مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها می‌تواند یک نقطه‌عطف باشد؛ گفت: چرا که شهرداران معمولا بزرگ‌ترین موجران شهر هستند و قدرت مانور بالایی دارند.
معضل مدفوع انسانی در شهرها؛

شهر‌های مختلف آمریکا در تسخیر "مدفوع انسانی" در اماکن و خیابان‌های اصلی! + تصاویر

یکی از معضلاتی که آمریکایی‌ها در چند سال اخیر در خیابان‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند،" بحران مدفوع" است!
رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت:

رشد جمعیت روستاها منفی است/طرح جدید بنیاد برکت برای ایجاد ۹۰ هزار شغل

رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت با اشاره به اینکه رشد جمعیت در روستا‌ها منفی است گفت: سالانه هفت دهم درصد کاهش جمعیت در روستا‌ها ثبت شده در صورتی که نرخ رشد جمعیت کشور حدود ۲ درصد است.
درپی دیدار عراقچی و شهردار تهران توافق شد؛

همکاری برای برگزاری جشنواره «شهرهای دوست و خواهرخوانده» در اردیبهشت 1399

پیروز حناچی شهردار تهران و سید عباس عراقچی معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه عصر روز گذشته به‌منظور بررسی جزئیات برگزاری جشنواره «شهرهای دوست و خواهرخوانده» در اردیبهشت سال آینده، دیدار کردند.
توسعه شهری؛

دریاچه هنر تهران افتتاح می‌شود

دریاچه هنر با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و باغ هنر با مساحت ۵ هزار متر مربع به عنوان بزرگترین طرح هنری قلب پایتخت فردا افتتاح می‌شود.
نصرالله حمالی معزآبادی اعلام کرد؛

اتاق تعاونی قشم دایر می شود

با رایزنی‌های انجام شده با اتاق تعاونی استان هرمزگان و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قشم اتاق تعاونی این شهرستان ایجاد می شود.مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تاکسیرانی قشم افزود: همچنین هم اکنون تعاونی‌ها برای انجام امور خود به صورت مستقل باید به اداره‌ها و سازمان‌ها مراجعه کنند که با بازگشایی اتاق تعاون، نماینده آن از قدرت چانه زنی بیشتری در رایزنی با سایر نهادها برخوردار می‌شود.
مفقودی «پیاده‌راه گیشا» ؛

نقص بزرگ پروژه‌های شهری در پایتخت

نقص کلیدی پروژه‌های تفریحی و تفرجی شهر تهران در جدیدترین پروژه اجرایی شهرداری نیز برطرف نشده است. پروژه موسوم به «پل زندگی» که قرار است از تبدیل پل قدیمی گیشا به پیاده‌راه و محل مکث شهروندان متولد شود، در حالی مراحل نهایی طراحی را سپری می‌کند که گروهی از کارشناسان ترافیکی از هم‌اکنون نسبت به سرنوشت جریان ترافیکی در این محدوده پس از بهره‌برداری از پروژه مذکور ابراز نگرانی می‌کنند. فقدان ظرفیت توقف با خودرو در این محدوده همین حالا هم ساکنان محله گیشا را با مشکل روبه‌رو کرده و در صورت اجرای یک پروژه فرامنطقه‌ای منحصربه‌فرد در این منطقه، قطعا جذب سفر به گیشا بسیار بیشتر از ظرفیت این محله خواهد بود و باید در فاز طراحی، برای این موضوع چاره اساسی اندیشیده شود.
فرمول بازار بزرگ مشارکت در ساخت اعلام شد؛

سه شرط دولت در خانه‌سازی شراکتی

همزمان با اعلام فرمول شراکت سازنده‌های بخش خصوصی در بزرگ‌ترین بازار مشارکت در خانه‌سازی دولتی، فعالان ساختمانی دست‌کم به سه شرط تعیین شده ازسوی دولت در این طرح واکنش نشان دادند. ترس تورمی سازنده‌ها از ورود به بازار جدید خانه‌سازی یکی از مهم‌ترین دلایل اعلام نه رسمی برای ورود به این بازار از سوی یکی از طیف‌های فعال در ساخت‌وساز مسکن - انبوه‌سازان - است؛ این گروه از فعالان ساختمانی پس از دریافت اسناد مناقصه برای ورود به بزرگ‌ترین بازار مشارکت در ساخت مسکن در نامه‌ای به متولی بخش مسکن با اشاره به دست‌کم سه شرط تعیین‌شده در محتوای فرمول تعیین‌شده، متن قرارداد را عملا غیرقابل امضا عنوان کردند.
رییس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:

بخشی از خیابان مطهری و بهشتی پیاده‌رو می‌شود

رییس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از انجام مطالعات برای اجرای طرح «خیابان کامل» در محدوده خیابان بهشتی و مطهری خبرداد.
اجاره داری حرفه ای؛

ورود شهرداری‌ها، فرصت یا تهدید؟

وضعیت نابسامان اجاره مسکن، دولت را بر آن داشته تا به سیستم مسکن استیجاری از طریق «اجاره‌داری حرفه‌ای» ورود کرده و بازار اجاره مسکن را سامان بخشد. در این میان رئیس‌جمهوری اخیرا در جمع مدیران ارشد بخش مسکن از شهرداری‌ها برای ورود به بازار مسکن اجاره‌ای دعوت کرده است. او عنوان کرد: شهرداران کلانشهرها می‌توانند طرحی برای اجاره ارزان مسکن به اقشاری که تحت‌فشار اقتصادی هستند، داشته باشند که در این راستا باید برنامه‌ریزی کنند.
چرا بازآفرینی شهری به نتیجه نمی رسد؟

نوسازی بافت های فرسوده قصّه پر غصّه بازار مسکن

نوسازی بافت های فرسوده یکی از اصلی ترین برنامه های وزارت راه و شهرسازی محسوب می شود و با تحقق کامل این برنامه به راحتی می توان انتظار داشت که کمبود مسکن تا حدودی کاهش یابد.بنابراین مسئولان هم چند سالی است که بازآفرینی شهری را در دستور کار خود قرار داده‌اند هر چند برای تحقق این مهم موانع و مشکلات زیادی وجود دارد.
صفحه  از ۳۸
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها