سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نظارت بي نتيجه شوراي عالي شهرسازي بر شهرداران ؛

نقطه كور "رصدخانه" شهرداري ها

فرجام مصوبات شوراي عالي شهرسازي در حوزه نظارت بر اجراي طرح هاي جامع و تفصيلي شهرهاي خاص، از «نقطه کور» در نهاد رصدکننده شهرداري ها حکايت دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی:

اسکان مجدد 70 هزار خانوار حاشیه‌نشین/سیاست اشتباه پاکسازی خاک سفید را تکرار نمی‌کنیم

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به 6 مدل ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی اظهار داشت: در 6 مدل ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی 70 هزار خانوار اسکان مجدد می‌شوند و به واجد شرایط‌ ها سند مالکیت می‌دهیم.
شهردار جدید تهران؛

دفاع «نجفی» از معاونش بابت داستان املاک نجومی!

شهردار تهران در باره انتصاب یکی از معاونین خود توضیحاتی داد.
از سوی وزارت کشور صورت گرفت؛

ابلاغ دستورالعمل اجرایی نحوه رسیدگی به تخلفات ساختمانی در روستاها

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور از ابلاغ دستورالعمل اجرايي فرآيند تشكيل كميسيون و نحوة رسيدگي به تخلفات ساختماني در روستاها، شهرهاي جديد فاقد شهرداري، شهرك‌ها و خارج از حريم شهرها، موضوع تبصرۀ(2) بند(3) مادۀ (99) قانون شهرداري در استانداري‌ها، از سوي وزير كشور به استانداران خبر داد.
ابلاغ شد؛

دستورالعمل اجرایی نحوه رسیدگی به تخلفات ساختمانی در روستاها

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور از ابلاغ دستورالعمل اجرايي فرآيند تشكيل كميسيون و نحوة رسيدگي به تخلفات ساختماني در روستاها، شهرهاي جديد فاقد شهرداري، شهرك‌ها و خارج از حريم شهرها، موضوع تبصرۀ(2) بند(3) مادۀ (99) قانون شهرداري در استانداري‌ها، از سوي وزير كشور به استانداران خبر داد.
مسئولیت ۳۲ دستگاه در نوسازی؛

رشد ۶۸درصدی نوسازی در پنج ماه ابتدایی سال

با وجود اینکه ۳۲ دستگاه در نوسازی مسئولیت دارند، اما با توجه به حجم گسترده بافت فرسوده در تهران بسیاری از مدیران از بی‌توجهی دستگاه‌ها به ایفای نقش خود در این بخش گلایه دارند.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

رشد سکونتگاه‌های غیر رسمی منفی شد/ آغاز مهاجرت معکوس حاشیه نشین‌ها

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در چهار سال گذشته با اقدامات وزارت راه و شهرسازی در دو مسیر پیشگیری و درمان در بحث ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی، رشد حاشیه نشینی در کشور منفی شد، گفت: نه تنها رشد حاشیه نشینی متوقف شده بلکه روند مهاجرت معکوس هم آغاز شده است.
مدیرعامل آبفای استان تهران:

بهره برداری از طرح ارتقای آب شرب جنوب تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از افتتاح طرح ارتقای آب شرب جنوب تهران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در روز سه‌شنبه 14 شهریورماه خبر داد.
توسعه شهری؛

مدیریت کارآمد و عدالت محور دو مولفه مهم برای اداره شهر تهران

مدیریت کارآمد شهر تهران با رویکردی مشارکتی و در سایه همگرایی و تعامل همگان در پی راهکار حل چالش های شهری است تا بتواند با ارتقای مولفه های اساسی به تامین آرامش و آسایش شهروندان بپردازد.
خانه، خانه ای امن؛

فراخوانی جهانی برای کاهش مخاطرات طبیعی

مجمع عمومی سازمان ملل متحد به منظور ارتقای فرهنگ جهانی کاهش خطرپذیری که پیشگیری و آمادگی در سوانح را دربرمی‌گیرد، 21 مهر را به عنوان روز جهانی کاهش خطرپذیری سوانح نامگذاری کرده است.
انتخاب شهرداران کارآمد؛

گشایش دروازه توسعه شهری

توسعه شهرها، ارتقای خدمات شهری، حفظ هویت فرهنگی شهرها، افزایش سلامت، رفاه اجتماعی و احیای زیرساخت های گردشگری برای افزایش رونق کسب و کار در استان سمنان راهی جز انتخاب شهرداران کارآمد و باتجربه از سوی شوراهای اسلامی ندارد.
مرتضی طلایی؛

تهران امروز، الگوی سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی

محمدباقر قالیباف 12 سال سکاندار مدیریت شهری در شهرداری تهران بود. سکانداری او هفته گذشته با پایان یافتن دوره چهارم شورای شهر به اتمام رسید و «محمدعلی نجفی» جایگزین او شد. با یک نگاه به شهر می‌توان شاهد تغییرات تهران در طول بیش از یک دهه گذشته بود و بدون شک قالیباف در این مدت اقدامات فراوانی را انجام داده است. مرتضی طلایی، نایب‌رئیس شورای چهارم شهر تهران در گفت‌وگو با «فرهیختگان» از اقدامات شهردار سابق تهران می‌گوید.
توسعه خدمات شهری؛

افزایش سهم اعتبارات آتش‌نشانی در مدیریت جدید

شهردار تهران در بازدید از محل حریق انبار واقع در خیابان فداییان اسلام گفت: متاسفانه تهران از نظر ایمنی شرایط خوبی را ندارد و در آینده ما به دنبال افزایش سهم اعتبارات سازمان آتش‌نشانی خواهیم بود.
دکتر ایرج حریرچی تشریح کرد؛

مامنی برای درمان مردم

بیمارستان‌ها و اورژانس‌های شلوغ پایتخت، نبود همراه‌سراهای کافی برای اقامت همراهان بیمارانی که به شهرهای بزرگی چون تهران و ... می‌آیند و هزینه‌های سنگینی که به دنبال این موضوع به خانواده‌ها و در سطح کلان به کشور و نظام سلامت وارد می‌شود، این پرسش را در ذهن ایجاد می‌کند که چرا مردم برای دریافت خدمات درمانی تخصصی که ممکن است در شهرها یا مراکز استان شهرهایشان وجود داشته باشد، به شهرهای بزرگ مراجعه می‌کنند؟
حسین ایمانی جاجرمی:

مدیران موفق و خلاق باید جایگزین تکنوکرات‌های کهنه‌کار در شهرداری شوند

رییس موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه مدیران موفق و خلاق باید جایگزین تکنوکرات‌های کهنه‌کار در شهرداری شوند، گفت: تهران تبدیل به یک کالا و غنیمت شده‌است، همه از این شهر استفاده می‌کنند، اما هزینه اداره آن به عهده فقرا است.
برنامه پیشنهادی وزرا؛

برنامه ها و وعده های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی برای تصدی پست وزارت برنامه زیر را ارائه کرده است.
پایتخت ایران؛

پنجمین شهر در معرض خطر درآمد اقتصادی جهان است

مرکز مطالعات ریسک دانشگاه کمبریج نخستین تحلیل ارزیابی ترکیب صدمات وارده به شهرهای جهان بر اثر دسته ‌جامعی از تهدیدات مهم را ارائه کرده است.
خرید مسکن:

50 نکته مهم خرید مسکن

برای هر شخصی خرید خانه یکی از مهمترین اتفاقات زندگی است، بویژه اگر خانه اول باشد. 50 نکته کاربردی زیر کمک می کند خرید خانه و یا آپارتمان بهتری داشته باشیم.
سعیدرضا جندقیان:

۱۲۰۰ کارآفرین روستایی در کشور شناسایی شد

سعیدرضا جندقیان معاون سازمان شهرداری‎ها و دهیاری‎های کشور از فعالیت ۳۳ هزار و ۵۰۰ دهیاری در کشور خبر داد و گفت: تاکنون یک هزار و ۲۰۰ کارآفرین روستایی در گلستان شناسایی‌شده‌اند.
تحلیلی از عجایب انتخابات شورا:

رای پاک، پاکبان را کنار بزرگان می نشاند

بالاخره انتخابات عظیم، اخیر و پرهزینه کشورمان در هر دو سطح ملی و محلی به پایان رسید و پرونده آن مانند همیشه ، با کمترین تحلیل های مدیریتی و آسیب شناسی های اجتماعی بسته شد. متن حاضر ، با توجه به این نقیصه ، قصد تحلیل برخی از عجایب بوجود آمده در نتایج انتخابات شوراها را دارد. عجایبی که در واقع امر، واقعیت ها و سنت های حرکت های سالم درونی بوده ولی در دنیای معامله گرای بیرونی، بشکل سنت شکنی ها و خرق عادت ها، نمایان شده اند.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها