سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حسن خلیل آبادی اعلام کرد؛

نامگذاری خیابان یا مکانی به نام جان‌باختگان "سانچی"

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش از نامگذاری معبر یا مکانی به نام جان باختگان حادثه سانچی خبر داد.
معضل ترافیک تهران ؛

ال آرتی، راه فرار تهران از ترافیک

4گزینه ممکن برای راه‌اندازی خطوط ال آرتی که می‌تواند ترددهای شهری را متحول کند
سیدابوالفضل رضوی تشریح کرد؛

اعلام کارمزد وام‌های اشتغال‌زایی مناطق روستایی و مرزی

معاون توسعه و محرومیت زدایی روستایی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه راه گریز از قانون بر روی تسهیلات گیرانِ وام های اشتغال زایی در روستاها بسته شده، میران کارمزد وام‌های اشتغال‌زایی در مناطق روستایی و مرزی را اعلام کرد.
سولماز رضایی ؛

نقدی به نحوه اطلاع‌رسانی درباره ابعاد طرح ترافیک جدید

اجرای پروژه‌ها و طرح‌های خرد و کلان شهری با توجه به ارتباط مستقیم با نوع و کیفیت زندگی شهروندان، از سرعت اثرگذاری بالاتری نسبت به بسیاری از پروژه‌های ملی برخوردار است. بنابراین اطلاع رسانی دقیق، به موقع و عاری از هرگونه ابهام و نیز بیان چگونگی در نظر گرفته شدن دغدغه‌های شهروندان در فرآیند برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های مرتبط با پروژه‌های شهری از سوی مسوولان ضروری است.
جمشید ستوده عنوان کرد؛

تعریف مشوق‌های محله‌محور

نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری اگرچه موضوعی است که طی سال‌های اخیر به یکی از عبارت‌های پرکاربرد در ادبیات سیاست‌گذاری حوزه مسکن تبدیل شده است و به‌خصوص طی چهار سال اخیر به اصلی‌ترین و محوری‌ترین سیاست دولت در عرصه تولید واحدهای مسکونی بدل شده است، اما در عمل اقدامات انجام شده نتوانسته است توفیق چندانی را متوجه این محدوده‌های با اهمیت شهری کند.
مشکلات کلانشهر ها و راه حل ؛

پرهیز از مداخلات مستقیم دولتی

گستره‌های وسیعی از شهرهای کشور، به‌ویژه کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ، با معضل نابسامانی کالبدی، فقر خدمات شهری، ناکارآمدی زیرساخت‌های شهری، امنیت، بحران هویت و افت منزلت اقتصادی و اجتماعی روبه‌رو هستند. بافت‌های ناکارآمد شهری و مسائل و مشکلات مبتلابه آنها، طی چند دهه اخیر به‌عنوان یکی از جدی‌ترین چالش‌های نظام برنامه‌‌ریزی و مدیریت شهرهای کشور مطرح شده است.
مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه؛

تکمیل خطوط 6 و 7مترو توقع به‌حق شهروندان پایتخت

امروزه سهم مترو در شبکه حمل‌ونقل عمومی شهرهای بزرگ و مترقی دنیا بیش از 80درصد است و این در حالی است که تهران به‌عنوان یکی از کلانشهرهای پرجمعیت و پرترافیک جهان، هنوز با استانداردهای حمل‌ونقل مسافر از طریق خطوط ریلی درون‌شهری فاصله زیادی دارد. هم‌اکنون سهم خطوط متروی پایتخت در حمل‌ونقل عمومی، به گواه آمار مستدل و در خوش‌بینانه‌ترین حالت، به حداکثر 30درصد می‌رسد.
مدیریت شهری؛

مترومترو ، جایی برای زیستن جایی برای رفتن و نماندن

مترو جایی است برای رفتن. نه ماندن. همیشه قطارها می‌روند. به تعبیر رسول یونان؛ «قطاری که نتواند مرا به جایی ببرد قطار نیست».
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران:

کاری می‌کنیم مردم به مترو علاقه‌مند شوند

«قرار است تا سال 1404متروی تهران روزانه بیش از شش میلیون مسافر جابه‌جا کند»؛ این را مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران می‌گوید. فرنوش نوبخت معتقد است که باید اقداماتی در متروی تهران صورت گیرد که شهروندان علاقه‌مند به استفاده از مترو باشند، نه اینکه مترو گزینه اجباری در انتخاب‌هایشان باشد. او از افزایش خدمات متروی تهران تا پایان سال خبر می‌دهد.
سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری:

ارائه سود تضمین شده ۱۸ درصد به توسعه‌گران بافت فرسوده

سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری با بیان اینکه به ازای میزان سرمایه گذاری توسعه گران بافت فرسوده سود تضمین شده 18 درصد پرداخت می شود، گفت: احتمال اینکه برخی از واحدهای نوسازی شده در بافت فرسوده برای اجرای طرح استیجاری مسکن اجتماعی استفاده شود، وجود دارد.
نوسازی بافت فرسوده؛

بازآفرینی 66هزار هکتار بافت‌ فرسوده

بازآفرینی شهری؛ رؤیایی که حالا نزدیک به 20سال از آغاز آن می‌گذرد اما هنوز محقق نشده و هنوز هم ـ آنگونه که حسن روحانی، رئیس‌جمهور در مراسم رأی اعتماد وزرا اظهار کرد ـ جزو اولویت‌های دولت محسوب می‌شود.
برای اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری؛

پرداخت وام دو میلیارد تومانی اشتغال به روستائیان با چهار وثیقه

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از پرداخت وام ۲ میلیارد تومانی اشتغال به روستائیان خبر داد و گفت: حدود ۳۰۰ هزار شغل با تسهیلات ۱۲ هزار میلیارد تومانی در مناطق روستایی و عشایری ایجاد خواهد شد.
عملکرد وزارت راه و شهرسازی؛

دستورات روحانی برای نوسازی بافت فرسوده به دیوار خورد

درحالی اواخر مهرمحمدباقر نوبخت از ابلاغ برنامه برج‌سازی در بافت‌های فرسوده به وزارت راه خبر داد و در ادامه حکم ترکان به‌عنوان مشاور روحانی در امور هماهنگی این بافت‌ها امضا شد که مقاومت‌هایی دربرابر اجرای دستورات و احکام رییس‌جمهور دیده می‌شود.
جزییات بودجه 97؛

سهم روستائیان و عشایر از بودجه ۹۷ چقدر است؟

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد که سهم اعتبارات قابل احصای مدیریت و توسعه روستایی و عشایری، از کل مصارف بودجه عمومی دولت، معادل ۷.۲ درصد است.
آخوندی اعلام کرد:

احیای 66هزار هکتار بافت فرسوده شهری طی پنج سال

وزیر راه و شهرسازی گفت: 25 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری در کشور بازآفرینی می‌شوند و در یک دوره پنج ساله قرار است 66 هزار هکتار از بافت‌های فرسوده شهری در کشور بازآفرینی شود.
جالیز در آپارتمان؛

کشاورزی شهری و راهی که در پیش است

با «کشاورزی شهری» نه تنها می‌توان با آلودگی جنگید، بلکه شرایط برای کسب درآمد پایدار توسط شهروندان و رشد اقتصاد شهری نیز فراهم می‌شود. ۱۵ درصد از محصولات کشاورزی جهان در شهرها تولید می‌شود. مدیران شهری در ایران کشاورزی در شهر را جدی بگیرند.
غلامرضا مجیدی خبر داد؛

وام مسکن روستایی به ۲۵ میلیون تومان افزایش می‌یابد

مدیرکل برنامه ریزی و هماهنگی طرح های بنیاد مسکن می گوید برای سال آینده طرحی آمده که مبلغ وام مسکن روستایی به ۲۰ و ۲۵ میلیون تومان افزایش می یابد.
معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر کار خبر داد:

ابلاغ دستورالعمل اشتغال روستایی به استانداران

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دستورالعمل اشتغال روستایی به استانداران ابلاغ شده و فرایند معرفی طرح‌ها به سرمایه گذاران و نقش دستگاه‌ها نیز تبیین شده است.
همسو با بندهای منشور حقوق شهروندی؛

بهره مندی روستاییان از آب شرب پایدار به 84 درصد می رسد

«حق حیات،‌ سلامت و کیفیت زندگی» از سرفصل های اصلی «منشور حقوق شهروندی» به شمار می رود و بر پایه این رویکرد، وزارت نیرو بهره مندی جمعیت روستایی از آب شرب پایدار را در دستور کار خود قرار داده است.
شهر هوشمند؛

شهر هوشمند چه امکاناتی در اختیار شهروندان قرار می‌دهد؟

شهروندان در شهرهای هوشمند از چه امکاناتی برخوردارند؟
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها