سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خرید مسکن:

50 نکته مهم خرید مسکن

برای هر شخصی خرید خانه یکی از مهمترین اتفاقات زندگی است، بویژه اگر خانه اول باشد. 50 نکته کاربردی زیر کمک می کند خرید خانه و یا آپارتمان بهتری داشته باشیم.
سعیدرضا جندقیان:

۱۲۰۰ کارآفرین روستایی در کشور شناسایی شد

سعیدرضا جندقیان معاون سازمان شهرداری‎ها و دهیاری‎های کشور از فعالیت ۳۳ هزار و ۵۰۰ دهیاری در کشور خبر داد و گفت: تاکنون یک هزار و ۲۰۰ کارآفرین روستایی در گلستان شناسایی‌شده‌اند.
تحلیلی از عجایب انتخابات شورا:

رای پاک، پاکبان را کنار بزرگان می نشاند

بالاخره انتخابات عظیم، اخیر و پرهزینه کشورمان در هر دو سطح ملی و محلی به پایان رسید و پرونده آن مانند همیشه ، با کمترین تحلیل های مدیریتی و آسیب شناسی های اجتماعی بسته شد. متن حاضر ، با توجه به این نقیصه ، قصد تحلیل برخی از عجایب بوجود آمده در نتایج انتخابات شوراها را دارد. عجایبی که در واقع امر، واقعیت ها و سنت های حرکت های سالم درونی بوده ولی در دنیای معامله گرای بیرونی، بشکل سنت شکنی ها و خرق عادت ها، نمایان شده اند.
نمایندگان مجلس تصویب کردند:

برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی

در صورت اجرای صحیح و اصولی و با درنظر گرفتن شرایط کشور این لایحه می تواند به عنوان یک نقطه قوت در دولت دوازدهم مطرح شود و با اجرای ناقص و بدون قبول بار مسئولیتی نیز به پاشنه آشیل و نقطه ضعف نه تنها دولت دوازدهم مبدل شود، بلکه اثرات سوء و منفی آن سایر زحمات دولت را در عرصه اقتصاد تحت شعاع خود قرار دهد.
چمران در چهل‌ و یکمین جلسه شورای عالی استان‌ها؛

12 شهریور زمان پایان فعالیت شورای چهارم است

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: بر اساس قانون آخرین زمان فعالیت شوراهای سراسر کشور همان دوازدهم شهریور ماه خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد؛

ساماندهی فوری هلال فقر در پایتخت/اختصاص 839 میلیارد تومان بودجه نوسازی

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که برای سال جاری 839 میلیارد تومان ردیف بودجه به بحث نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد شهری اختصاص یافته است گفت: دولت تدبیر و امید تلاش دارد با ارایه تسهیلات ارزان قیمت و کمک تمام دستگاه‌های متولی و نیز ظرفیت شورای منتخب شهر تهران کیفیت زندگی در مجموعه شهرهای حاشیه‌ای تهران را از جنوب غرب تا جنوب شرق که از آن به عنوان هلال فقر یاد می‌کنیم افزایش دهد
رییس بنیاد مسکن مازندران؛

اثرات اجراي طرح هادي در ترويج بوم گردي روستايي

سید مجید هاشمی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران : باتوسعه شهرنشيني و سكونت در ساختمان هاي آپارتماني بافضاهاي محدودنياز به گذران اوقات فراغت بيش از پيش خودنمايي مي نمايد.
نگاهی به کلیات لایحه اشتغال؛

همیاری گام نخست اشتغال پایدار روستاییان

ایجاد اشتغال پایدار روستایی هر چند که می تواند با اعتبار اختصاص یافته از سوی دولت محقق شود اما برای هماهنگی این شیوه از اشتغال با فرهنگ روستایی، نیاز است تا تمامی ظرفیت ها و همیاری هایی که در روستاها وجود دارد به خوبی شناخته شوند.
کیفیت زندگی در تهران ؛

" پایتخت ۱۴۰۰ "

یک مطالعه درباره اوضاع کنونی شاخص‌های کیفیت زندگی در تهران و میزان انطباق آنها با استانداردهای موجود در اسناد بالادست پایتخت نشان می‌دهد شهردار آینده برای بهبود متغیرهای کلیدی شهر همچون «خدمات و رفاه شهری، محیط‌زیست، بودجه شهرداری و همچنین کیفیت ایمنی شهر» باید برای هر کدام از شاخص‌های ۵۵‌گانه، ماموریت مشخص داشته باشد تا وضعیت طی ۴ سال به حداقل سطح قابل قبول بهبود یابد.
نجفی:

کیش الگویی مناسب برای مدیریت شهری تهران است

متاسفانه این سیستم در کشور ما برقرار نیست و در گذشته از تجربیات ارزنده مدیران استفاده نشده است. جهت گیری رئیس جمهور در دولت دوزادهم می تواند بر مبنای استفاده از تجربیات مدیران موفق و با تجربه باشد.

حذف ۸۰ درصد رفت و آمدهای شهری در آینده حذف خواهد شد

مانفرد شفن‌هاخن آینده جهان را این گونه ترسیم می کند: رقیبان ما شرکت‌های تولید خودرو نیستند بلکه شرکتهایی مثل اپل, گوگل و سیسکو هستند.
تمدن ایران ؛

تهران، هویت ناشناخته

تمدن ایران به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین خاستگاه های تمدن بشری و به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین سکونتگاه‌های زیستی جهان شناخته شده است. این تمدن در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و در معنای کلان توسعه‌ای، مختصات خود را دارد.
روسای چهار دانشکده دانشگاه تهران ؛

تهران از نگاه استادان شهرسازی

روسای چهار دانشکده دانشگاه تهران با تحلیلی از وضعیت کنونی شهر تهران از منتخبان شورای شهر پنجم خواستار انتخاب یک شهردار غیر سیاسی، اما آشنا با مخاطرات طبیعی و انسانی پایتخت شدند.
با تفاهم سازمان فضایی و شرکت پست؛

کد پستی ۱۰ رقمی جایگزین آدرس اماکن می‌شود

با تفاهم سازمان فضایی و شرکت پست کدپستی ۱۰ رقمی آدرس واحد اماکن می‌شود و دیگر نیازی به آدرس‌دهی از مسیرهای متعدد برای یک پلاک مشخص نخواهد بود.
رییس مجمع نمایندگان خوزستان خبرداد؛

اختصاص 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاها

رییس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه‌ای برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه خبرداد.
انتخابات شورای شهر تهران ؛

منحل‌کنندگان شورای شهر اول جنگ غنائم را از سر گرفتند

در حالی که بیش از ۵ روز از انتخابات شورای شهر تهران نمی‌گذرد، افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی جنگ بر سر غنائم را آغاز کردند.
مشاور مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد :

حمایت بنیاد برکت از گروه‌های جهادی برای محرومیت‌زدایی

مشاور مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به حمایت این نهاد از گروه‌های جهادی برای محرومیت‌زدایی گفت: قریب به ۲۲ استان گستره فعالیت حدود ۱۸۰ گروه جهادی مورد حمایت بنیاد برکت بوده و نزدیک به ۲۰میلیارد تومان اعتبار نیز برای محرومیت‌زدایی صرف شده است.
اينجا چراغي روشن است؛

مشارکت بالای مردم مناطق محروم در انتخابات ریاست جمهوری

از مناطق صعب‌العبور، جاده‌هاي پرپيچ‌وخم و ناامن روستايي مي‌آيند. هر چهار سال يک‌بار مي‌آيند و اميدوارند که اين‌بار مطالباتشان در رأس پيگيري‌هاي رئيس‌جمهوري منتخب باشد.
اسماعیل زیارتی نصرآبادی :

تاسیس پنج هزار و 345 دهیاری در روستاهای کشور در دولت یازدهم

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ ها و دهیاری ‌های وزارت کشور گفت: با همت و نگاه توسعه محور دولت یازدهم در 5 هزار و 345 روستای کشور دهیاری تاسیس شده است که نقش مهمی در توسعه و آبادانی مناطق روستایی دارند.
روزنامه پیام آشنا منتشر کرد؛

نقش و ضرورت به کار گیری نخبگان در مدیریت شهری

روزنامه پیام آشنا در شماره روز دوشنبه خود مطلبی را با عنوان نقش و ضرورت به کار گیری نخبگان در مدیریت شهری را منتشر کرده است.
صفحه  از ۹
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها