سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سقوط ساختمان‌های مهندسی‌ساز؛

«نوساز»ها فروریختند، خانه‌های «قدیمی» تاب آوردند

مشاهدات میدانی، گزارش‌های توصیفی و تصاویر مخابره شده از چهره شهرها و روستاهای منطقه زلزله‌زده غرب کشور از یک نامعادله ساختمانی غیرقابل باور خبر می‌دهد: برخی «نوساز»ها تخریب شده‌اند اما برخی خانه‌های قدیمی در مقابل لرزه ۳/ ۷ ریشتری تاب آورده‌اند.
ساختمان های نا ایمن در برابر زلزله؛

سازمان نظام مهندسی کارایی لازم را ندارد

زلزله کرمانشاه با تمام تلخی‌هایش باید فرصتی برای اصلاح قوانین، عملکرد و فرآیندهای مرتبط با ساخت و ساز باشد؛ کاری که هنوز با گذشت ۲۷ سال از زلزله رودبار و منجیل محقق نشده است.
در یادداشتی مطرح شد؛

زلزله کرمانشاه و فعال‌تر شدن گسل‌های جدید

علی‌محمد مؤدب می‌نویسد: «ما فریفته و مغرور سیاست استادیومی شده‌ایم، و الگوی غلط هواداری سیاسی در حال نابود کردن همه چیزمان است. بخاطر خدا دست برداریم!».
رجبی:

برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان نظام مهندسی در مناطق زلزله زده/علل بروز تخریب ها در دست بررسی است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از تشکیل نشست فوق‌العاده سازمان متبوعش در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: علل بروز تخریبات با هدف تهیه گزارش جامع از آن در دست بررسی است.
مسعود تجریشی اعلام کرد؛

سهم 50 درصدی کامیون‌ها در آلودگی هوای پایتخت

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه کامیون ها 30 تا 50 درصد سهم ترددهای شبانه را در تولید ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون دارند، گفت: تردد وسایل نقلیه سنگین است که که نقش پررنگی را در آلودگی هوا دارد.
بافت فرسوده دردسرساز؛

دوگانگی در بافت شهری

شهرهای ما امروزه در گوشه‌گوشه خود با مسائل و مشکلاتی روبه‌رو هستند که این مسائل و مشکلات مواردی است که در طول دوره‌های مختلف همیشه به شهر تحمیل شده و متاسفانه نظامی هم برای مواجهه با آن ها پیش‌بینی نشده است؛ لذا هر روز مسائل و مشکلات موجود در شهرها افزایش پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین مشکلات شهرهای امروز کشور چندگانگی میان مسائل و مشکلات است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان:

ساخت ۹۰ درصد ساختمان‌ها با افراد فاقد صلاحیت

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران: حدود ۹۰ درصد ساختمان‌ها در استان تهران و کشور را افراد فاقد صلاحیت ساخته اند.
عدم اجرای پیوست های اجتماعی در پروژه های شهری؛

پیوست های اجتماعی روی زمین، پیوست های روانی در راه شورای شهر

این روزها خلا پیوست های اجتماعی به شدت احساس می شود. در این خصوص دیده شده بسیاری از پروژه های شهری به مشکلات اجتماعی ختم می شود که اگر چنین پیوستی در ضمیمه وجود داشت و یا آنکه برخی تذکرات اجرا می شد این رخدادها پیش نمی آمد
با آلودگی هوا چه باید کرد؟

آلودگی هوای تهران و آدرس های اشتباه

آلودگی هوا ده ها سال است مهمان شهر تهران است. در این مدت ، تغییراتی خواسته یا ناخواسته رخ داده است. به صورتیکه امروزه دیگر، منوکسید کربن عامل آلودگی هوای تهران نیست. بلکه در سالهای اخیر این ذرات معلق بوده است که به آلاینده شاخص هوای تهران تبدیل شده است.
در کمیسیون عمران شورای شهر تهران بررسی شد؛

توقف پروژه های فرهنگی با ارقام نجومی!!

بازدید از مناطق در شورای جدید چندی است که صورت میگیرد تا برنامه های سال آینده به طور مشخص اولویت بندی شود؛ اما در میان این بازدید ها به مواردی بر می خوریم که گاه چندان خوشایند نیست. در بررسی اخیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به دو پروژه ای بر می خوریم که اعتبار بودجه آن چندان منطقی نیست و به هر گونه بخواهیم چرتکه بیندازیم و ساختمانی مجلل تحویل بدهیم باز هم عاقلانه به نظر نمی رسد.
شباهت نجفی و قاليباف؛

سريال پست‌گرفتن بازنشستگان در شهرداري

سريال پست‌گرفتن بازنشستگان در شهرداري همچنان ادامه دارد. اين در حالي است که بر اساس قانون چنين اقدامي غيرقانوني و ممنوع است، با اين حال اگرچه قوانين براي قاليباف و نجفي يکي است اما هر دو آنها نشان داده‌اند در بي‌تفاوتي نسبت به اين بخش از قانون شبيه هم عمل مي‌کنند.
عضو شورای شهر تهران؛

شهامت کافی برای رسیدگی به وضع باغات وجود ندارد

بحث باغات تهران در شورای چهارم سر و صدای زبادی به پا کرد و سبب شد تا برخی سودجویان با استفاده از خلاهای قانونی فضای سبز شهر را از مردم بگیرند اما اصلاح طلبان با شعار رفع این موانع توانستند رای و اعتماد مردم را جلب کنند.
گزارش از هزینه‌های تحمیلی معضلی زیست‌محیطی؛

30 میلیارد دلار خسارت سالانه آلودگی هوا برای ایران

براساس آمارهای بانک جهانی سالانه 2.3 درصد از جی دی پی ایران هزینه آلودگی هوا می‌شود.
استقبال استاندار تهران از طرح قالیباف برای مدیریت آلودگی هوا؛

مقیمی: مدیریت آلودگی هوا مسئول مشخصی داشته باشد بهتر است

مقیمی استاندار تهران گفت:همه در آلودگی تهران نقش داشته اند، لذا عکس آن اقداماتی که منجر به آلودگی این شهر شده است باید صورت بگیرد و همه هم باید در این راه تلاش کنند.
نتایج یک تحقیقات علمی اثبات کرد؛

اثر معکوس طرح زوج و فرد بر آلودگی هوای پایتخت

نتایج یک تحقیق علمی نشان می دهد که اجرای طولانی مدت طرح زوج و فرد باعث افزایش ۲ درصدی ذرات معلق در کل شهر تهران شده است.
هشدار کارشناسان پزشکی؛

دهلی‌نو، آلوده ترین پایتخت جهان

در پی آلودگی شدید هوا در هند تا هفتاد بار بالاتر از سطح سالم اعلام شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، همه مدارس ابتدایی در دهلی نو پایتخت این کشور امروز تعطیل شد.
آلودگی هوا سالانه ۲۱ هزار نفر را در ایران می‌کشد؛

هزینه آلودگی هوا در ایران چقدر است

آلودگی هوا سالانه ۲۱ هزار نفر را در ایران می‌کشد. 4 شهر از 10 شهر آلوده دنیا نیز در ایران قرار دارند و اهواز، یکی از آلوده‌ترین شهرهای ایران به حساب می‌آید.
زمین لرزه در کمین شهرهای بزرگ؛

۸۰ درصد شهر‌های بزرگ در خطر زلزله است

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی: باید در بازآفرینی شهری به مسئله زلزله توجه کنیم، زیرا هر ۱۰ سال یک بار زلزله بیش از ۷ ریشتر در کشور اتفاق می افتد.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران:

معطل ماندن طرح LEZ در وزارت کشور و پلیس/ کاری برای قانون فیلتر دوده انجام نشده است

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از عدم اجرای کامل قانون نصب فیلترهای دوده روی دیزل‌ها انتقاد کرد و گفت: طرح LEZ نیز مصوبات متعدد دولت و وزارت کشور را دارد اما در پیچ و خم اداری وزارت کشور و پلیس راهور مانده است.
هاشم زایی مطرح کرد:

بناهای تجاری پرخطر و تکرار حوادثی مانند پلاسکو/ اتمام مهلت قضایی و بی توجهی مالکان به رعایت استانداردها

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: باید سیاست های تنبیهی و تشویقی مناسب برای ترغیب مالکان به ایمن سازی در نظر گرفته شود.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها