سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازگشت غول‌های آلودگی!

گزارش از یک دستور برای پلاک گذاری موتورسیکلت های کابراتوری

روزهای سرد‌ سال نزدیک است. پیش‌بینی پایداری هوا، پیش‌بینی هوای ناسالم. پاییز و زمستان مثل سابق نیست که تنها یادآور باران و برف و سرما باشد. در سال‌های اخیر فصل‌های سرد‌ سال مرورگر روزهای ناسالم؛ روزهای هشدار برای کودکان، سالمندان، بیماران، ورزشکاران و زنان باردار است. ‌سال گذشته ٨٠روز ناسالم برای همین گروه‌های حساس داشتیم و ٩روز هم هوا برای همه گروه‌ها ناسالم شد.
ایزدی خبرداد:

اسکان مجدد ۷۰ هزار خانوار حاشیه‌نشین

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در ۶ مدل ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی، ۷۰ هزار خانوار اسکان مجدد می‌شوند.
مردم عامل ترافیک اند!!

معاون نجفی ریشه معضل ترافیک تهران را کشف کرد

معاون نجفی در پاسخ به این سئوال که چه برنامه‌ای برای رفع معضل ترافیک در شهر تهران دارید،‌ گفت: تا مردم نخواهند ترافیک حل شود و تا مردم همکاری نکنند واقعا هیچ کسی نمی‌تواند مشکل را حل کند.
شهردار تهران؛

وضعیت نظافت پایتخت قابل قبول نیست

محمد علی نجفی پایبندی به ضوابط و قوانین را از نکات مهم مورد توجه این دوره از مدیریت شهری معرفی و بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی شهرداری تهران فرار از قانون است.
نایب رییس شورای شهر:

مأموران شهرداری حق دست به یقه شدن با دستفروشان را ندارند

ابراهیم امینی، نائب رئیس حقوقدان شورای پنجم به همراه صالح نیکبخت؛ حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری با عنوان «بررسی چالش‌های حقوقی شورای شهر» با اشاره به ضعف‌های حقوقی و قانونی شورای شهر تاکید کردند که تا زمانی که پای حقوقدانان به این نهاد نظارتی باز نشود، جایگاه حقوقی آن نهادینه نخواهد شد.
بناهای ناایمن؛

«اروپا» پلمب شد

درس‌های حادثه پلاسکو سبب شده تا شهرداری و سازمان آتش‌نشانی تهران از یکسو و دادستانی از سوی دیگر با هیچ بنای ناایمنی به‌خصوص ساختمان‌های تجاری پرخطر در مرکز شهر شوخی نداشته باشند.
بحران‎های شهردار جدید تهران:

بدهی ۳۱۰۰ میلیارد تومانی به بیمه و مالیات، میراث «قالیباف» برای «نجفی»

شهرداری تهران چیزی نزدیک به ۳۱۰۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی و بیمه‌ای دارد. این رقم بدهی‌ها، بزرگ‌ترین مشکل را بر بدنه شهرداری جدید و شخص محمدعلی نجفی وارد می‌کند که رهایی از آن نیازمند اقدامات مدیریتی جدی است آن هم در شرایطی که بسیاری از زیرمجموعه‌های شهرداری تهران نظیر بهشت‌زهرا، میادین میوه و تره‌بار، عمران مناطق و غیره، در معرض خطرات ناشی از سوء مدیریت شهرداری پیشین قرار دارند که در 6 ماهه گذشته، با صدور دستور قضایی حساب آن‌ها مسدود و از آن‌ها برداشت‌شده است.
رئیس اتحادیه پیراهن فروشان؛

موزاییک‌های خیابان ولیعصر سرقفلی دارند/ ضرورت اختصاص مکان‌هایی خاص برای دستفروشان

درودیان گفت: در سایر کشورها برای افراد دستفروش که توانایی اجاره مغازه یا تهیه سرمایه ندارند مکان‌هایی در نظر گرفته شده که با پرداخت اجاره به شهرداری از امکاناتی مانند میز و برق بهره‌مند می شوند و به راحتی می توانند به کسب و کار خود برسند.
وقتی همه خواب بودیم؛

شهرسازی مرگبار و غفلتی که گران تمام شد

طنز تلخ اکثر اقدامات شهرسازی در کشور اینست که بسختی می توان برای آنها توجیه علمی ای حتی مبتنی بر ادبیات ۵۰ سال قبل 'علم شهرسازی' پیدا کرد، چه برسد به اینکه انتظار داشت این اقدامات مبتنی بر علم روز شهرسازی در جهت ارتقای سلامت شهروندان باشد.
گام های آهسته شورای پنجم برای لغو مصوبه برج باغات؛

آخرین وضعیت مصوبه صیانت از برج باغات در شورای پنجم

مصوبه برج باغات در شورای گذشته با کشاکش بسیاری مواجه شد؛ تا جائی که برخی اعضا از آن به عنوان لکه ننگ بر پیشانی شورای چهارم نام می برند؛ بر این اساس برخی اعضای شورای پنجم در مصاحبه های خود قبل از ورود به شورا از لغو این مصوبه صحبت کرده بودند و با ورود به شورا حرف و حدیث درباره لغو این مصوبه جان تازه گرفته است.
بادامچی؛

زلزله و نشست زمین تهران را تهدید می کند/ لزوم مقاوم سازی بیمارستان ها و بافت های فرسوده

عضو مجمع نمایندگان استان تهران بر لزوم بازسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده و سازه های ناایمن برای کاهش خسارات ناشی از زلزله احتمالی تاکید کرد.
چالشی جدی پیش روی شهردار تهران؛

بحران پرداخت حقوق در شهرداری ارثیه «قالیباف» برای «نجفی»

ماه‌عسل انتخاب شهردار تهران پایان یافت. اکنون کلیددار بهشت و ساکنان آن ازجمله اعضای شورای شهر پایتخت با موضوعات جدی پیرامون مسائل شهری و موضوعات مرتبط با سازمان شهرداری رو‌به‌رو هستند که مهم‌ترین آن، پرداخت‌های مالی کارکنان شهرداری و دستمزد ماهیانه آن‌ها است که حل هرچه سریع‌تر آن‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید در دستور کار شهرداری قرار گیرد؛ چالشی که در حال تبدیل‌شدن به یک بحران است.
عضو مجمع نمایندگان تهران تاکید کرد:

انسداد دروازه چرخش هوای پایتخت با بلندمرتبه‌های منطقه۲۲

رحیمی از احداث سازه‌های بلند خارج از ضوابط در منطقه۲۲ انتقادکرد.
تاثیر ترافیک در زندگی عادی و رفتار مردم؛

مردم به تامین ایمنی خودروی خود اهمیت نمی دهند

با تغییر سبک زندگی و پیچیدگی‌ مسائل اجتماعی مردم با مشکلات و مولفه‌های بسیار مواجه شده‌اند ترافیک در شهرهای بزرگ و کلان شهرها مساله‌ای است که زندگی خصوصی و اجتماعی شهروندان را تحت تاثیر قرار داده است و در این میان نقش تاثیرگذاری و تاثیرپذیری رفتار انسانی، نقش مهمی را ایفا می‌کند.
نائب رییس انجمن حمایت از حقوق کودکان، مطرح کرد؛

بهره‌کشی شهرداری از کودکان زیر ۱۵ سال

زباله‎گردی؛ واژه‌ای که در چشم جامعه، به‌ روزمره‌ای تکراری تبدیل شد است. کودکان زباله‌گرد؛ جثه‌های کوچکی که گاهی تا کمر در سطل‌های زباله خم می‌شوند و گاهی زندگی کمرشان را خم می‌کند.
اندر حکایت پارکبانان ؛

اجاره خیابان‌های پایتخت همچنان ادامه دارد

با وجود ممنوعیت فعالیت پارکبان‌ها و اخذ مبلغ از شهروندان، همچنان تعداد زیادی از پارکبان‌ها با قدرت به کارشان ادامه می‌دهند و از این راه درآمد دارند.
ابطالی؛

بازگشت مگس های سفید به پایتخت

معاون فنی سازمان حفظ نباتات گفت: مگس سفید جزئی از اکو سیستم شهری شده که با گرمای هوا در تهران و کلان شهرهای بزرگ ظاهر می‌شود.
چالشی به نام حاشیه نشینی؛

خالی شدن روستاها چه ضربه ای به اقتصاد کشور می زند؟

رشد حاشیه نشینی یا سکونت گاه‌های غیر رسمی از معضلاتی است که مهار،کنترل و مدیریت آن جز با به کار بستن تدابیر اقتصادی امکان پذیر نمی باشد.
راهکارهای جدید برای مهار ترافیک؛

طرح خطوط "پرسرنشین" و "اشتراک آنلاین سفر" برای کاهش ترافیک

طراحی بزرگراه‌های تهران و خروجی‌ها و ورودی‌های متعدد باعث می‌شود اجرای این طرح تنها به ازدحام بیشتر، هرج‌ومرج و نارضایتی رانندگان منجر شود، حدود 30تا50 درصد خودروهای تهران بیشتر از دو سرنشین دارند...
بازهم هجوم مگس های سفید؛

سفید بالک ها امانمان را بریده‌اند؛بگویید مسئولان به دادمان برسند

ممکن نیست 80 ثانیه پشت چراغ قرمز خیابان ها توقف کنی و متوجه هجوم لشگری از مگس های سفید نشوی یا برای مدت کوتاهی زیر درختان کنار خیابان بایستی و مانتو و مقنعه هایی که معمولا مشکی است پر از این موجودات ریز سفید رنگ نشود. علی‌رغم اینکه چندی پیش شهرداری تهران اعلام کرد با استفاده از اقداماتی مانند روغن‌پاشی روی درختان و شست وشو با آب و صابون، مگس سفیدبالک را کنترل کرده، شهروندان تهرانی شاهد افزایش سفید بالک ها هستند .
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها