نمک‌پاشی خیابان‌ها و جاده‌ها چطور خودروها و محیط زیست را نابود می‌کند؟

هنوز هم با وجود روش‌های جدید یخ‌زدایی از سطح خیابان‌ها استفاده از روش‌ بسیار قدیمی شن و نمک حسابی در شهرهای مختلف به خاطر ارزانی کاربرد دارد. استفاده از نمک اما علاوه بر مشکلات زیست‌محیطی باعث تخریب خودروها می‌شود.
سید امیر محسن ضیائی:

۲۰۰ هزار تهرانی کشته می‌شوند

رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره تلفات زلزله تهران گفت: فرکانس زلزله تهران خیلی نزدیک است و حداقل بالای ۲۰۰ هزار نفر کشته می‌شوند.
مدعى بهترين تجهيزات بودند؟

تهران تبدیل به سیاه‌چاله شده/ هر بار به قالیباف انتقاد کردیم، گفتند سیاسی است!

محمد حقانی گفت: تهران فاقد زیر ساخت‌های ایمنی است. همچنین در حادثه پلاسکو به جای مدیریت‌ بحران، بحران مدیریت وجود داشت.
سازمان‌های دولتی مسئول ساماندهی متکدیان هستند؛

طبق قانون، شهرداری وظیفه جمع‌آوری متکدیان زیر 15 سال را ندارد

طرح جمع آوری متکدیان تنها از طریق همکاری و عملکرد مکملی دستگاه های ذیربط به نتیجه خواهد رسید به گونه ای که در صورت ضعف یکی از دستگاها عملکرد سایر دستگاه ها زیر سوال خواهد رفت و موثر نخواهد بود به گونه ای که طرح ها تنها در حکم مسکن موقت در کلان شهرهایی چون تهران عمل می کند.
زابل آلوده‌ترین شهر جهان؛

زابل در صدر لیست خطرناک ترین هوای جهان+ سند

به نوشته گاردین 9 شهر در جهان به عنوان خطرناک ترین هوا در جهان به ثبت رسیده اند که زابل ایران رکوردار این شهرها در جهان است.
شهرداری باید برای برج‌ها شناسنامه ایمنی صادر کند؛

آمار جدید از برج‌های پایتخت/ 231 برج فاقد اطلاعات

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران لیستی از وضعیت برج‌های پایتخت در صحن شورای شهر تهران اعلام کرد که براساس آن 231 برج در تهران فاقد اطلاعات هستند و 13 برج قدیمی که قبل از انقلاب ساخته شده‌اند.
همایش ملی مناسب سازی اماکن و معابر؛

انتقاد ربیعی از برج‌سازی در کوچه‌های سه متری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: معلولان نه تنها به لحاظ حرکت فیزیکی با مشکل مواجهند که آرامش روانی آنها در جامعه نیز کم است.
بررسی رفتار نابرابر با کارخانه‌های متحرک آلودگی هوا؛

تردد آزاد دو متهم آلودگی

ردیابی «سهم» هر کدام از منابع آلاینده هوا در بحران آلودگی تهران، از وزن موثر «خودروهای دیزلی» و «موتورسیکلت‌ها» حکایت دارد. این دو متهم اصلی، در نقش کارخانه‌های متحرک تولید ذرات معلق، 8 برابر خودروهای شخصی، توان آلایندگی دارند؛ اما از مقررات سه گانه «تردد در معابر» معاف هستند.
مدیر واحد پایش و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران:

طرح LEZ آنقدر چکش‌کاری شد که کارآیی مورد نظر خود را از دست داد

مدیر واحد پایش و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درخصوص وضعیت فعلی طرح کاهش (L.E.Z)، گفت: این طرح آنقدر با اصلاح و چکش‌کاری مواجه شد که دیگر آن کارایی مورد نظر در طرح اولیه را از دست داد و درحال حاضر هم فقط به بحث اخذ برگه‌های معاینه فنی رسیده است.
محمدحسین بازگیر:

وجود پسماند خطرناک در نخاله‌های پلاسکو/ روزانه ۷۰ مورد آتش‌سوزی در تهران داریم

رئیس محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه پسماند ساختمان پلاسکو باید تفکیک شود، گفت: احتمال دارد، پسماند‌های ویژه یا خطرناک مانند پسماند‌های الکترونیکی (e-waste) درون نخاله‌های به جامانده از ساختمان پلاسکو وجود داشته‌ باشد.
ایمنی ساختمانهای تجاری پر رفت و آمد؛

یک سوم ساختمان‌های پایتخت ایمن نیست

عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در خصوص وضعت ایمنی ساختمان‌های تجاری و عمومی شهر تهران گفت: یک سوم ساختمان‌های تهران نا ایمن است.
امكان نظارت بر عملكرد مديريت شهري؛

ناكارآمدی نظارت در شورای شهر

سه سال و نوزده روز از حادثه تلخ آتش‌سوزي در خيابان جمهوري مي‌گذرد و ما هنوز اندر خم همان خيابان و اين‌بار داغدار حادثه پلاسكو هستيم.
تاثیر ساختمان‌های بلند در آلودگی هوا؛

بلندمرتبه‌سازی را رها کنیم

در حالی که دولت از جمله سازمان حفاظت محیط‌زیست و وزارت راه و شهرسازی به تاثیر ساختمان‌های بلند در آلودگی هوا تاکید دارند، اما شهرداری تهران و شرکت کنترل کیفیت هوا این ادعا را غیرعلمی دانسته و معتقد است:
بعد از پلاسکو؛

بزرگ‌ترین فاجعه انسانی قرن در کمین تهرانی‌ها

بر اساس آمارهای موجود، تهران حدود یک میلیون و 200 هزار بنا دارد که 4 درصد از این میزان در هر سال یا مورد بازسازی قرار می‌گیرند و یا دوباره‌سازی می‌شوند.
عدم ضمانت اجرایی برخی قوانین:

جای خالی سازمان ایمنی احساس می‌شود

نایب رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از عدم ضمانت اجرایی برخی قوانین گلایه کرد.
قصور و کوتاهی مسئولین در پیدایش حادثه پلاسکو؛

پلاسکو واقعا بازرسی نشده بود؟

آتشفشان پلاسکو در حالی به خاموشی گرایید و آواربرداری از این ساختمان ۵۴ ساله به پایان رسید که موضوع نقص ایمنی و بازرسی از واحدهای تولیدی آن همچنان سرتیتر اخبار و گزارش‌های روز است.
حضور در بازار مال ها :

راه خروج صنوف از منطقه پرخطر پایتخت

تهدید یک هزار ساختمان و بنای تجاری مستعد حریق، با انجام معامله برد-برد در بازار «مال»ها می‌تواند مهار شود.
تذکر تلویحی لاریجانی به قالیباف:

برج‌سازی‌های وسیع در تهران قطعا برای آینده شما مشکلاتی ایجاد می‌کند

علی لاریجانی رئیس مجلس پس از قرائت گزارش وزیر کشور، شهردار تهران و همچنین کمیسیون های تخصصی در مورد حادثه پلاسکو در جلسه علنی چهارشنبه-13 بهمن- به بیان نکاتی در رابطه با گزارش‌های مذکور پرداخت
نماد یک دوران و رشد یک پدیده؛

تبیین علل فروریختن پلاسکو

فروریختن ساختمان پلاسکو و شکل گیری آن رویداد نشان داد که ما در بحث نرم افزاری به شدت عقب افتاده ایم. مراد از نرم افزار بخصوص در واکاوی پدیده حادثه هولناک پلاسکو مدیریت است.
الهه راستگو مطرح کرد:

سرنوشت پلاسکو برای آلومينيوم و علاءالدين

رییس کمیته مشارکتهای مردمی شورای اسلامی شهرتهران بر ضرورت تغییر رویکرد و نگاه فراجناحی به ابعاد حادثه پلاسکو و دیگر حوادث شهر تاکید کرد.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها