سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با هشدار نسبت به تغییر مدل نابودی باغات؛

تندگویان: کاهش طبقات، دردی از باغ‌ها دوا نمی‌کند

نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در مورد پیشنهاد کاهش طبقات در باغات واکنش نشان داد و گفت: این برخوردهای سلبی و توبیخی تنها مردم را به نابودی باغات تشویق می‌کند.
رئیس سازمان هواشناسی:

بلندمرتبه‌سازی مانع تهویه طبیعی شهرها شده‌ است

رئیس سازمان هواشناسی کشور معتقد است نه تنها بلندمرتبه ‌سازی بلکه نوع چینش ساختمان‌ها نیز بر روی تهویه طبیعی شهرها بسیار اثرگذار است.
فراموشی سیاست های مهاجرتی؟

شهرهای بی قواره و خطر ناامنی پیامد بی اعتنایی به آمایش سرزمین

بر کسی پوشیده نیست که مهاجرت گسترده به کلان شهرها که بحران اشتغال سال های اخیر نیز به آن دامن زده سال هاست به حال خود رها شده اما این بی اعتنایی به معنای این نیست که شهرهایی همانند تهران از این اشباع جمعیت که منجر به توزیع نابرابر امکانات، آلودگی هوا و ترافیک بیشتر و در مجموع کاهش کیفیت زندگی شده است در رنج نیستند.
1300 میلیارد تومان هزینه یک پروژه ناکارآمد؛

یک استاد دانشگاه: منتظر تخریب پل صدر تا 10 سال آینده باشیم

با گذشت بیش از سه سال از افتتاح پل طبقاتی صدر تهران، این پرسش هنوز برای بسیاری از متخصصان شهری مطرح است که 1300 میلیارد تومان از پول مردم برای ساخت این پل به عنوان یکی گرانترین پروژه های شهری، با چه توجیه علمی هزینه شده است.
کارنامه دیگران را خراب نکنید!

گاف یا تعمد رییس‌جمهور و معاونش درباره برج‌سازی در تهران +سند

در اولین مناظره تلویزیونی، رئیس جمهور درحالی مسئولیت بلند مرتبه سازی در تهران را به گردن شهردار پایتخت انداخت که بر اساس قانون، ۶عضو کمیسیون تصویب کننده دولتی هستند و شهرداری تنها یک رای در آن دارد.
نقش خانه درسبک‌زندگی ایرانی‌اسلامی؛

تازیانه ساخت‌وساز جدید بر تن معماری اصیل؛ حریم خانه بر باد است

تبریز که روزگاری به خاطر خانه‌ها و معماری خود شهره بود، این روزها با بیماری مزمنی به نام بلندمرتبه‌سازی و آپارتمان‌سازی دست‌به‌گریبان است؛ تبی که امان معماری اصیل این شهر را بریده است.
تهران ٣ برابر گران‌تر اداره شد؛

غیرمتخصص‌ها از دوره احمدی‌ن‍ژاد و قالیباف به شهرداری آمدند

وزنامه شهروند در گفتگو با پیروز حناچی، دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی و معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی به مشکلات متعدد تهران پرداخته است.
خانه‌های دوچرخه خاک می‌خورند؛

توسعه دوچرخه‌سواری در پایتخت به بن‌بست خورد

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آن که در روز 19 آوریل (روز جهانی دوچرخه سواری)، شاهد اجرای اقدامات و برنامه های متعدد و متنوعی در جهت توسعه و ترویج استفاده از دوچرخه در شهرهای مختلف جهان بودیم، گفت: با وجود اقدامات تبلیغی فراوانی که در چند سال اخیر در تهران انجام شده، پروژه توسعه دوچرخه سواری و استفاده از دوچرخه در پایتخت با شکست کامل رو به رو شده است.
سوگ آذرشهر؛

آذر شهر پس از سیل

تصاویری از خسارات وارد شده به آذر شهر پس از سیل اخیر آذربایجان شرقی
نوسازی بافت های فرسوده؛

انتقاد محسن هاشمی از "شهرفروشی"

محسن هاشمی با بیان اینکه شاهد عدم جذابیت نوسازی بافت‌های فرسوده از سوی سازندگان و سرمایه داران به علت صدور مجوزهای بی رویه بلندمرتبه سازی و تراکم فروشی در مناطق شمالی هستیم.
سیل؛ بحرانی دائمی؛

از سال ۹۰ تا سال ۹۴، ۵۵۲ مورد سیل در ایران رخ داده

از ابتدای سال ۱۳۳۰ تا شش ماهه اول سال ۹۴، در مجموع شش‌هزار و ۳۵۹ فقره سیل در ایران رخ داده است.
رئیس انجمن انبوه سازان استان خوستان؛

۱۲ درصد کل بافت فرسوده کشور در خوزستان است

رئیس انجمن انبوه سازان استان خوستان گفت: ۱۲ درصد کل بافت فرسوده کشور در خوزستان است در حالیکه تسهیلات در نظر گرفته برای این بخش بسیار ناچیز است.
معاون گردشگری تهران خبرداد؛

گاف ۱۰۰ هزار نسخه‌ای در تهران!

معاون گردشگری تهران اعلام کرد که نزدیک به ۱۰۰ هزار نسخه نقشه گردشگری در استان تهران به‌مناسبت نوروز توزیع شده، اما این نقشه‌ها کم از چیستان ندارند و ادامه‌ی اتوبان‌ها، خط مترو یا موزه‌ها و سایت‌های گردشگری را که حدود چهار یا پنج سال از افتتاح‌شان می گذرد، باید حدس زد!
زرگرایان و تفریحی به‌نامِ شورانشینی؛

فروپاشیِ عدالت در شهر

از نشانه‌های فروپاشیِ عدالت در شهر، یکی هم شکل‌گیری شبکه‌ی قدرت‌ثروت است که آشکارا خودنمایی می‌کند. تا همین چند سال پیش، چنین تجمیع و تمرکزی در کار نبود. از روزی که زرگرایان، هوای بازیِ سیاسی به سرشان زد و برای اوقات فراغت خود، در کنار سیاحت در غرب و تجارت در شرق تفریحی به نام […]

نمک‌پاشی خیابان‌ها و جاده‌ها چطور خودروها و محیط زیست را نابود می‌کند؟

هنوز هم با وجود روش‌های جدید یخ‌زدایی از سطح خیابان‌ها استفاده از روش‌ بسیار قدیمی شن و نمک حسابی در شهرهای مختلف به خاطر ارزانی کاربرد دارد. استفاده از نمک اما علاوه بر مشکلات زیست‌محیطی باعث تخریب خودروها می‌شود.
سید امیر محسن ضیائی:

۲۰۰ هزار تهرانی کشته می‌شوند

رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره تلفات زلزله تهران گفت: فرکانس زلزله تهران خیلی نزدیک است و حداقل بالای ۲۰۰ هزار نفر کشته می‌شوند.
مدعى بهترين تجهيزات بودند؟

تهران تبدیل به سیاه‌چاله شده/ هر بار به قالیباف انتقاد کردیم، گفتند سیاسی است!

محمد حقانی گفت: تهران فاقد زیر ساخت‌های ایمنی است. همچنین در حادثه پلاسکو به جای مدیریت‌ بحران، بحران مدیریت وجود داشت.
سازمان‌های دولتی مسئول ساماندهی متکدیان هستند؛

طبق قانون، شهرداری وظیفه جمع‌آوری متکدیان زیر 15 سال را ندارد

طرح جمع آوری متکدیان تنها از طریق همکاری و عملکرد مکملی دستگاه های ذیربط به نتیجه خواهد رسید به گونه ای که در صورت ضعف یکی از دستگاها عملکرد سایر دستگاه ها زیر سوال خواهد رفت و موثر نخواهد بود به گونه ای که طرح ها تنها در حکم مسکن موقت در کلان شهرهایی چون تهران عمل می کند.
زابل آلوده‌ترین شهر جهان؛

زابل در صدر لیست خطرناک ترین هوای جهان+ سند

به نوشته گاردین 9 شهر در جهان به عنوان خطرناک ترین هوا در جهان به ثبت رسیده اند که زابل ایران رکوردار این شهرها در جهان است.
شهرداری باید برای برج‌ها شناسنامه ایمنی صادر کند؛

آمار جدید از برج‌های پایتخت/ 231 برج فاقد اطلاعات

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران لیستی از وضعیت برج‌های پایتخت در صحن شورای شهر تهران اعلام کرد که براساس آن 231 برج در تهران فاقد اطلاعات هستند و 13 برج قدیمی که قبل از انقلاب ساخته شده‌اند.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها