رئیس اتاق اصناف عنوان کرد:

حادثه پلاسکو در تهران تکرار شدنی است/ تولیدی‌ها باید از شهر خارج شوند

در حالی که یکی از دلایل سختی اطفای حریق ساختمان پلاسکو وجود مواد سوختنی بسیار در آن بود، رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به گستردگی حضور غیرقانونی تولیدی‌ها در داخل تهران، تکرار این حادثه را در دیگر نقاط را دور از ذهن ندانست.
نخستین آسمان‌خراش خاورمیانه فروریخت:

ساختمان پلاسکو آن‌قدر نوسازی نشد تا ناگهان ویران شد

ساختمان پلاسکو را حبیب‌الله القانیان، رئیس انجمن کلیمیان تهران و مالک شرکت پلاسکو ساخت پیش از این هم این ساختمان به دنبال حریق سینما تهران دچار آتش سوزی شده بود اما همان زمان با تدابیر درست این آتش خاموش شد و بعد از آن بود که بازار کویتی ها شکل گرفت.
سه نکته درباره فاجعه "پلاسکو" ؛

بمب غول پیکر بعدی کی و کجا منفجر خواهد شد؟

مختصر بگویم: تا زمانی که دسته اول در کشور ما اکثریت دارند، نه فقط کار امدادرسانی در حوادث، که همه امور کشور با اختلال و وقفه مواجه خواهد بود.
هشدارهایی درباره پایتخت؛

ظرفیت تهران تمام شده/ آلودگی آب‌ها و مرگ خاموش انسان‌ها

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ظرفیت بارگذاری جمعیت و صنعت در تهران سالهاست به پایان رسیده و ادامه فشار برای بارگذاری صنعتی و جمعیتی در تهران منجر به چالش های بزرگتر محیط زیستی می شود.
دبیرمرجع کنوانسیون ملی حقوق کودک وزارت دادگستری :

ساماندهی مناطق حاشیه ای نیازمند همکاری تشکل های مردمی است

دبیرمرجع کنوانسیون ملی حقوق کودک وزارت دادگستری گفت:اعتیاد بزرگترین معضل زنان در مناطق حاشیه نشین کلان شهرهاست و دولت بتنهایی نمی تواند حاشیه ها را ساماندهی کند، لازم است تشکل های مردمی نیز دراین زمینه مساعدت کنند .
درد گورخوابی!

ماجرای معتادان گورستان نصیرآباد

روزنامه شهروند در واکنش به ماجرای معتادان گورستان نصیرآباد کارتون زیر را منتشر کرد.
وزیر نیرو در بوشهر؛

هدر رفت آب از شبکه‌های آب‌رسانی کشور ۲۴ درصد است

وزیر نیرو گفت: هر چند درآمدهای وزارت نیرو از محل آب و برق مصرفی مشترکان در مقابل هزینه‌ها ناچیز است ولی مطالبات دستگا‌ه‌ها از این محل برای اجرای طرح‌ها پرداخت شود.
در نامه جهانگیری به 3 عضو کابینه تعیین شد:

پرداخت 25 هزار میلیارد ریال از بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها

معاون اول رئیس جمهور طی نامه‌ای به سه عضو کابینه نسبت به پرداخت 25 هزار میلیارد ریال از بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها را تعیین تکلیف کرد.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران:

میهمان جدید شش های پایتخت نشینان معرفی شد: نیتروژن دی اکسید

در حالی که تاکنون ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون علت اصلی آلودگی هوای تهران معرفی می شد حال مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت از افزایش آلاینده ( NO۲ ) یا همان نیتروژن دی اکسید خبر می دهد که می تواند به زودی در رده آلاینده های مهم شهر قرار گیرد.
معضل ترافیک

ابرشهرهای دنیا برای کاهش ترافیک کشنده، چه می‌کنند؟

ترافیک مسئله‌ای است که نه تنها در تهران بلکه در شهرهای بزرگ دنیا هم هنوز وجود دارد، با این وجود ابرشهرهای مختلف برنامه‌های متفاوتی برای کاهش ترافیک انجام می دهند، برنامه‌هایی که در برخی شهرها تاثیرگذار هم بوده است.
حاشیه نشینی شهری و روستایی؛

جمعیت روستایی کشور در حال کاهش است

دکتر سیدمحمد موسوی گفت: بسیاری از روستانشینان ایران به دلایل شرایط نامطلوب زیستی مانند خشکسالی مجبور به ترک روستا ها شده اند.
ظرفیت جمعیت‌پذیری پایتخت اشباع شده؛

پیگیری فرونشست زمین در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران با تاکید بر آنکه ظرفیت شهر تهران از نظر بلندمرتبه‌سازی و ساخت فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای (Mall) اشباع شده است، گفت: ساخت بی‌رویه واحدهای تجاری بزرگ، اقتصاد خرد محلی را از بین می‌برد.
ابعاد خروج صنایع آلاینده از شهرها؛

اخراج کارخانه‌ها

تنها ۲۰درصد صنایع آلاینده از تهران خارج شده ‌است خروج واحدهای کوچک بدون ایجاد زیرساخت، موجب تعطیلی مشاغل شده است خروج کارخانجات تنها راهکار نجات شهر از آلودگی نیست.
کاسه صبر وزارت نیرو به سر آمد؛

صدور اخطاریه قطع آب بدهکاران فاضلاب

ارسال اخطاریه های قطع آب درب منزل پایتخت نشینان به حدی گسترده شده که اعلام اولیه قسط بندی هزینه های نصب انشعاب فاضلاب نیز همراه با اخطار قطع آب ارسال می شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران تشریح کرد

بایدها و نبایدهای بلندمرتبه سازی در ایران

یک استاد دانشگاه با تاکید بر ضرورت انجام ملاحظات کارشناسی در ساخت بناهای بلند گفت: اگر با مطالعات کافی مشخص شود که در مواردی می توان بنای بلند احداث کرد طراحی و اجرا، برنامه ریزی و مدیریت نگه داری باید با حداکثر کیفیت انجام شود.
گسترش شبکه جمع آوری آب های سطحی برای جلوگیری از آبگرفتگی ها در تهران

رسیدگی تاکسیرانی به تخلف تاکسی ها

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: جمع آوری آب های سطحی مانع از آب گرفتگی معابر در شهر تهران می شود و تا زمانی که شاهد تکمیل این شبکه در تهران نباشیم آبگرفتگی ها را شاهد خواهیم بود.
آلودگی های همیشگی و جواب های همیشگی مسئولان

"باران" آلودگی را شست بُرد؟!

بحران های آب و هوایی در این چند سال اخیر برای بسیاری از ما در بخش های مختلف کشور تبدیل به یک امر بدیهی شده، بحران هایی که مسئولان هیچ وقت در برابرشان پاسخ قانع کننده ای برای مردم نداشتند.
پیرامون درگیری شهربان ها و دستفروشان

«مقصر اصلی» نواخته شدن سیلی به گوش زن دستفروش کیست!؟

بررسی درگیری شهربان ها و دستفروشان بیش از آنکه یک جو احساسی را طلب کند نیاز به یک بررسی کاملا تخصصی دارد. ساختار یا کنش گر!؟ به راستی کدام یک مقصر اصلی نواخته شدن یک سیلی به گوش زن دست فروشی فومنی هستند؟!
چرنوبیل شدن تهران

شایعاتی که در «روزهای آلوده» جان می‌گیرند

خبر چرنوبیل شدن تهران، اگرچه یک سال پیش از سوی مسئولان مربوطه تکذیب شد، اما دوباره با شروع آلودگی هوا جان گرفته و به جان مردم افتاده. خبری که معاون اداره محیط زیست استان تهران، آن را کذب محض می‌خواند: موارد مطرح‌شده در این خبر، کذب بودن آن را تأیید می‌کند. بارها این را گفته‌ایم اما مردم توجهی ندارند.
تعطیلی هایی که تسکین دهنده نیست

دولتی ها آلودگی هوا را باورندارند

وقتی آلودگی هوای تهران از حد هشدار می گذرد و همچنان آبی از سازمان محیط زیست گرم نمی شود نشان می دهد که دولت آلودگی هوا را باور ندارد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها