پشمچی‌زاده:

آخوندی و همکارانش به مردم آدرس غلط می دهند/ غفلت وزارت کار و وزارت راه و شهرسازی از پلاسکو

پشمچی زاده گفت: می‌گویند که تهران یک پارکینگ بزرگ شده است؛ من می‌پرسم، سیاست‌گذار تولید اتومبیل‌ها و ورودشان به تهران کیست؟ کدام دولت همین چندماه پیش با تسهیلات خرید و وام 25میلیونی ناگهان حجم انبوهی از خودرو را به این شهر وارد کرد؟
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس؛

حادثه پلاسکو مستندسازی شود

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: با مستندسازی حادثه پلاسکو و استفاده از تجربیات آن باید کاری کرد تا از تکرار حوادث مشابه در آینده پیش‌گیری شود.
قالیباف در صحن علنی مجلس:

سازمان مدیریت بحران از سال ۹۲ دارای اشکالات قانونی است

شهردار تهران مدیریت بحران در کشور را دارای مشکل ساختاری و فرآیندمحوری دانست و گفت: از سال ۹۲ تاکنون سازمان مدیریت بحران دارای اشکالات قانونی است.
روزهای پر التهاب حادثه پلاسکو؛

ماجرای احضار آتش‌نشانان به حراست چیست؟

ماجرا از آنجا آغاز شده که با انتشار گفت‌وگویی از «مسعود پزشکیان»، نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی نسبت به احضار آتش‌نشانان به حراست انتقاد کرد و از قول وی نوشت: "این کار دیگر بسیار بد است. این کار برای این است که صورت‌مسئله را پاک کنند.
به شهردار درباره حادثه پلاسکو تذکر داده شد؛

شهرداری یک هفته پس از پلاسکو، ۵۰میلیارد به آتش‌نشانی داد

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در تذکری از شهردار تهران خواست تا در کوتاه‌ترین زمان درباره چرایی عدم تخصیص اعتبارات مصوب شورای شهر تهران درباره بودجه سازمان آتش‌نشانی توضیح دهد.
پاسخ به سوال پس از حادثه؛

چرا در حادثه پلاسکو از بالگرد استفاده نشد؟!

در حادثه پلاسکو می‌توانستیم با استفاده از هلیکوپتر و هدف‌گیری جهت شلیک فوم و یا آب به نقاط آتش گرفته؛ سهل‌تر، سریعتر و دقیق‌تر آتش را خاموش کنیم و قطعا امروز شاهد این میزان خسارت جانی و مالی نبودیم.
محل هزینه کرد عوارض آتش‌نشانی؟

تخلف شهرداری در عدم ارجاع پرونده پلاسکو به کمیسیون ماده ۱۰۰

یک وکیل دادگستری گفت: در خصوص ساختمان پلاسکو تنها به صدور اخطاریه اکتفا شده و ناایمن بودن آن به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع نشده که این تخلف است.
رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر؛

آقای نوبخت! براساس کدام بررسی فنی صحبت می‌کنید؟

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر با تاکید بر این موضوع که پلاسکو را سیاسی نکنید گفت: آقای نوبخت براساس کدام بررسی فنی و حقوقی مطالب خود را عنوان می‌کنید؟ این اقدامات شما فرار به جلو است.
احمد مسجدجامعی:

در برنامه‌هایمان شکست‌ خورده‌ایم/ می‌خواهند مردم را مقصر حادثه پلاسکو جلوه دهند

یک عضو شورای شهر گفت: باوجود سخنرانی‌های پرهیجانی که انجام می‌دهیم ظرفیت آتش‌نشانی ما در این حد است که منجر به از دست دادن حدود 20نفر از بهترین نیروهای این سازمان شده و تعدادی از شهروندان نیز جان خود را از دست دا‌ده‌اند.
عباس عبدی:

انتشار فایل صوتی به نفع قالیباف نشد

عباس عبدی در روزنامه ایران نوشت:سه سال پیش در همین روزها آتش‌سوزی در یک کارگاه مربوط به پوشاک درهمین خیابان جمهوری رخ داد که 2 خانم برای فراراز آتش خود را از بالای ساختمان به پایین پرتاب کردند تا بلکه نجات یابند.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:

قبول مسئولیت‌ فقط برای ژست‌ گرفتن و پُز دادن نیست/وزارت کار بازخواست شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره حادثه پلاسکو گفت: تا زمانی که نظارت و بازخواست کردن مسئولان با قوت انجام نمی‌شود بروز چنین حوادثی دور از انتظار نیست.
شهرداری تهران و مدیران ارشد آتش نشانی جواب دهند؛

کجاست آن تجهیزات بروز آتش نشانی که حرفش را می زدید؟!

باید به این مدیران مدعی گفت شما یک ماسک تنفسی محافظ دود به آتش نشان ها نداده اید تا ریه هایشان از بین نرود؛ آن وقت واقعاً با چه رویی از تکمیل بودن امکانات حرف می زنید؟ شاید منظورتان از امکانات، دوربین و میکروفن و میز کنفرانس باشد که به وفور در اختیارتان است!
در نشست خبری مطرح شد؛

پاسخ به تمام شایعات پلاسکو/دلیل خارج نشدن چهارمین جسد کشف شده

نشست خبری بررسی ابعاد حادثه پلاسکو برگزار و به شایعاتی که در این رابطه مطرح بود پاسخ داده شد.
مانند پلاسکو نمونه‌های متعددی در شهر تهران وجود دارد؛

پیشنهاد معاون شهردار تهران برای "اجباری شدن بیمه" و "نوسازی قوانین قدیمی"

فرمانده عملیات آواربرداری پلاسکو از لزوم توجه به صنعت بیمه برای پیشگیری از خطرات و همچنین لزوم بازنگری در قوانین خبر داد.
معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیاء؛

آواربرداری بیش از یک هفته طول می‌کشد

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیاء اعلام کرد: به دلیل در هم تنیدگی مصالح و همچنین سازه فلزی ساختمان، احتمالا کار آواربرداری بیش از یک هفته طول بکشد.
سرقفلی واحدها به مردم واگذار شده بود؛

سعیدی‌کیا: پلاسکوی جدید را دوساله می‌سازیم

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه این ساختمان قبل از انقلاب ساخته شده و سرقفلی همه واحدهای آن به مردم واگذار شده بود عنوان کرد: بنابراین ما هیچ چیزی در اختیار نداشتیم جز اصل مالکیت ساختمان. البته ما هم مسئولیتی داریم و از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمی کنیم.
یک مقام مسئول در بنیاد مستضعفان:

بنیاد مستضعفان مالک پلاسکو است/ بعد از آوار برداری پاسخ شایعات را می‌دهیم

یک مقام مطلع در بنیاد مستضعفان با تایید مالکیت بنیاد مستضعفان بر ساختمان پلاسکو، گفت: میزان خسارات وارد آمده، هنوز نهایی نشده است و پس از آواربرداری رقم نهایی خسارات وارد آمده اعلام می‌شود.
بررسی فاجعه پلاسکو؛

پنج دلیل برای تقصیر شهرداری‌ در فاجعه‌پلاسکو

با وقوع فاجعه پلاسکو ، عوامل شهرداری تهران و رئیس شورای شهر تهران ، برای اثبات عدم مسئولیت و تقصیرشهردارو شهرداری تهران مرتباً تبلیغ می کنند که شهرداری در چندسال اخیر، مثلاً 14 بار به این ساختمان اخطار ایمنی داده است .
خیرالله خادمی در بازدید از پروژه مطرح کرد؛

تشریح آخرین وضعیت عملیات قطعه یک آزادراه تهران- شمال

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل عنوان کرد: پس از بررسی گزارش‌های مجریان طرح زمان اتمام عمیات آزادراه تهران-شمال از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام خواهد شد.
خون آتش‌نشانانی که جانشان را می‌دهند ؛

شهرداری پاسخگو باشد

محسن سرخو، عضو شورای شهر تهران در یادداشتی تلگرامی مقصر اصلی مرگ آتش‌نشانان در حادثه هولناک فروریختن ساختمان پلاسکو، شهرداری دانست.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها