سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر:

تخفیف ۴۰ درصدی در طرح ترافیک نداریم

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر با تاکید بر این موضوع که تخفیف ۴۰ درصدی در طرح ترافیک نداریم، گفت: فقط ۲۰ درصد تخفیف در مصوبه بیشتر قائل نشده ایم.
عملکرد ضعیف شهرداری؛

عدم انتشار قراردادهای بالای یک میلیارد در سایت شهرداری+سند

نجفی در ابتدای فعالیت خود در شهرداری اعلام کرد که به دنبال شفاف سازی است؛ ولی یکی از اصلی ترین وعده هایش که راه اندازی سایتی برای اطلاع رسانی قراردادهای بالای یک میلیارد بود تاکنون محقق نشده است.
برخورد با مدیران متخلف مددسراهای شهرداری؛

توضیحات شهرداری در خصوص سرباز‌‌‌‌زدن مددسراها از خدمت رسانی به مددجویان در نوروز

معاون حمایت های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از برخورد با مدیران متخلف مددسراهایی که از ارائه خدمات شبانه روزی به مددجویان در طول نوروز 97 سر باز زدند، خبر داد.
پایتخت قربانی بازی های سیاسی؛

تلاش جدید نجفی برای ماندن در شهرداری با کارت بلیط تندروهای اصلاح طلب

در ایام تعطیلات نوروز که اکثریت جامعه در حال سفر یا دید و بازدید هستند، اصلاح طلبان فرصت را غنیمت شمرده تا در این فرصت ایجاد شده یک بازی جدید را در خیابان بهشت راه بیاندازند.
نام گذاری های سیاسی؛

نامگذاریِ خیابانی به نام مصدق و باقی قضایا

کمتر کشوری در جهان می‌توان سراغ گرفت که در آن نام‌گذاری مکان‌ها مانند ایران به سیاست آغشته باشد. پادشاهان گذشته -‌آنگاه که دستشان می‌رسید- شهری به نام خود می‌ساختند و اگر وسعشان کفاف نمی‌داد، به ساخت مسجد، بازار یا کاروانسرا بسنده می‌کردند.
پرویز سروری عضو پیشین شورای اسلامی شهر تهران؛

نشانه ای از سازندگی شهر در دستور کار اجرایی شهرداری نیست

عضو سابق شورای شهر گفت: هنر شهرداری تهران در شش ماه گذشته تخریب, ضایع کردن دستاوردهای سابق, و متوقف کردن پروژه های به بهره برداری رسیده بوده است.
طرح ساماندهی دستفروشان؛

ساماندهی دستفروشان، اتفاقی میمون یا برنامه ای خانه خراب کن؟!

با ساماندهی دستفروشان خیابان ولیعصر(عج) گرچه خیابان شکل زیبایی گرفته اما درآمد دستفروشان به شدت کاهش یافته است.
نقدی بر این روزهای شهرداری؛

عملکرد پر ابهام نجفی در هفت ماه گذشته

در حالی که این انتظار وجود داشت با روی کار آمدن هم فکران دولت در شهرداری تهران، فرایند مدیریت شهر کارآمدتر شود و حداقل مشکلات مالی مرتفع شود اما شهرداری در دوره جدید به هر موضوعی نگاه درآمدی دارد و حتی در این راه حاضر است فلسفه حمل و نقل عمومی را نیز زیر سوال ببرد. در این بین شورای شهر تهران نیز به جای نظارت مشغول اقدامات سیاسی و کارهای نمایشی شده است.
شهرداری تهران:

ساخت پلاسکو به دلیل نداشتن مجوزهای لازم متوقف شد

شهردار منطقه 12 تهران گفت: عملیات احداث ساختمان جدید پلاسکو به دلیل نداشتن مجوزهای لازم و عدم پیگیری برای اخذ مجوزهای قانونی موردنیاز، متوقف شد.
محمود صادقی:

املاک نجومی شهرداری تهران، وزیر کشور را به مجلس کشاند

سوال محمود صادقی، رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی مجلس و ۱۵ نماینده دیگر پارلمان از وزیر کشور درباره دو موضوع مربوط به ماجرای موسوم به املاک نجومی شهرداری تهران، دیروز عبدالرضا رحمانی‌فضلی را به مجلس شورای اسلامی کشاند.
سیده فاطمه حسینی:

شاهد اقدام جدی قوه قضاییه در برخورد با عاملان تضییع حقوق سپرده‌گذاران نبودیم

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که طرح سوال از رییس‌جمهوری درحالی که مجلس در مرداد امسال ماده ۲۳۶ را درمورد موسسات مالی و اعتباری تصویب، و خواستار رسیدگی موضوع ازسوی قوه قضاییه شده بود، بی‌مورد بوده و بهتر بود به‌جای بازگرداندن مسیر به ابتدای راه و تلف کردن وقت مردم، بر عدم رسیدگی به موضوع در قوه قضاییه نظارت می‎کرد.

انتقاد چمران از بی‌تجربگی اعضای شورای شهر در حوزه مسائل شهری

رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: با توجه به بی‌تجربگی و عدم‌سابقه اعضای شورای شهر در مناسبات شهری بهتر است بدنه شهرداری لوایح کارشناسی‌شده‌ای را تهیه کند و در اختیار شورا قراردهد.
عضو شورای شهر تهران اظهار کرد؛

تحقیق و تفحص از مؤسسه همشهری کلید خورد

با رأی اکثریت اعضای شورای شهر تهران طرح تحقیق و تفحص از مؤسسه همشهری رقم خورد.
افشین حبیب زاده عضو شورای شهر پتجم تهران؛

تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک جدید

معاون نظارت شورای شهر تهران با تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک جدید گفت: روز شنبه ایرادات این هیات در کمیسیون تخصصی بررسی می‌شود.
نقدها را باید دید؛

نشست «چالش ها و چشم اندازهای شهر تهران در آئینه بودجه 97»

روز گذشته، نشست چالش ها و چشم اندازهای شهر تهران در آئینه بودجه 97، با حضور فرشاد مومنی«اقتصاددان» یاشار سلطانی«کارشناس حوزه شهری و رسانه» و حجت الله میرزایی«معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران» برگزار شد.
محمدجواد حق‌شناس:

نیاز به چشم‌بندی نیست،چشمتان را باز کنید

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر گفت: مگر بودجه‌نویسی بر اساس عدالت و انصاف نیست؟ ما چه قاعده‌ای را در این باره رعایت کرده‌ایم؟ کاهش ۲۴درصدی برچه مبنایی است؟سه هفته است می‌گوییم قاعده‌تان را بگویید هنوز نتوانسته‌اید اعلام کنید.
دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی:

نیازهای مشروع جوانان باید به‌درستی پاسخ داده شود

دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی گفت: جوانان این مرز و بوم در تمامی عرصه های انقلاب نقش موثر و کلیدی داشته و دارند بنابراین باید به تخصص‌های جوانان در پیشبرد اهداف انقلاب توجه ویژه داشته و به آنان اعتماد کنیم.
مطبوعات آزاد؛

امتیازات شهری ملزومات کار خبرنگاران

مطبوعات آزاد به‌عنوان یکی از ارکان نظام‌های دموکراتیک در نظر گرفته می‌شوند و حاکمان به منظور حفظ مشروعیت خود می‌کوشند با فعالان این عرصه همکاری کنند. در بسیاری از کشورها امتیازات ویژه‌ای برای فعالان حوزه رسانه در نظر گرفته می‌شود تا این افراد بتوانند رسالت خبری خود را به نحو احسن به انجام برسانند. به این منظور اغلب ترتیباتی اتخاذ می‌شود که روند کار روزانه روزنامه‌نگاران را تسهیل می‌کند و آنها را از صرف هزینه‌های اضافی در امان نگه می‌دارد. در این گزارش برخی از این امتیازات و نیز روند اعطای آنها بررسی شده است.
انتقاد سلطانی و راغفر در نشست اصلاح بودجه؛

کمک میلیاردی شهرداری به هیات یک مداح!

حسین راغفر با انتقاد از عدم پاسخگویی دولت ها در خصوص بودجه عمومی کشور گفت: مشکل با دادن آمارهای غلط رشد و اشتغال توسط رییس جمهور حل نمی شود، مسائل شائبه‌دار اقتصادی، تورم، نارضایتی و اغتشاش به وجود می‌آورد.
میرزایی‌نیکو مطرح کرد؛

توضیحات تکمیلی درباره امام‌زاده مجهز به سونا و جکوزی

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با بیان این‌که بعضی از نزدیکان مدیریت قبلی شهرداری تهران سعی می‌کنند با دادن آدرس غلط افکار عمومی را گمراه کنند، گفت که امام‌زاده مجهز به سونا و جکوزی «قاضی صابر» نام دارد.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها