سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
برگ منفی در کارنامه شهردار تهران؛

تکلیف املاک نجومی شهرداری به کجا رسید؟

املاک نجومی برگ منفی در کارنامه شهردار تهران است که با گذشت ماه‌ها از این ماجرا موضوع آن همچنان بر سر زبان‌ها است.
رد ادعای آمریکایی درباره پلاسکو؛

فرضیه انفجار عمدی به پنج دلیل مردود است

رئیس هیات ویژه حادثه «پلاسکو» به دو ادعا در گزارش «کمیته حقیقت ‏یاب حادثه یازده سپتامبر» پاسخ داد.
30 میلیارد تومان برباد رفت!

قالیباف برق که نگرفت هیچ، آب آشامیدنی را هم زهر کرد

اینجا بیابانهای اطراف زندان «گوانتانامو» یا «آلکاتراس» نیست. عبداله آباد و مهدی آباد تهران است در نزدیکی سایت دفن زباله کهریزک که با گیت ها و نیروهای بیسیم به دست بسیاری محافظت میشود. وارد شدن به سایت غیر ممکن است اما بوی دریاچه شیرابه و تعفنی که در محیط اطراف نشت میکند، بدون هماهنگی محافظان وارد محدوده زندگی ساکنان اطراف میشود.
رئیس کمیسیون سلامت؛

قالیباف پاسخگوی ابهامات فاجعه پلاسکو باشد

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با طرح سوال های متعددی از منظر مدیریتی به حادثه پلاسکو، گفت: شهردار تهران باید از منظر مدیریتی پاسخگوی حادثه پلاسکو به افکار عمومی باشد.
در گفتگو با عضو شورای اسلامی شهر قم مطرح شد؛

تا کی باید شاهد برخورد فیزیکی با دستفروشان باشیم

عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: برخی از همشهریان چاره ای ندارند و زندگیشان با دستفروشی و با وانت و چرخ دستی و بساطی که پهن کرده اند می چرخد و یک خانواده چند نفره را تامین می کند باید این افراد را درک کرد وضعیت اقتصادی کشور مساعد و مطلوب نیست و عده ای با همین حداقل درآمد زندگی می کنند.
سروری:

۶ دستگاه دولتی در حادثه پلاسکو مقصرند

رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر تهران گفت: بر اساس گزارش دولت «۶ دستگاه دولتی» در حادثه پلاسکو در مقابل شهرداری مقصر هستند. با این اوصاف آیا لازم نیست دولت و حامیانشان در شورا بابت تمام اتهاماتی که در این مدت به شهردار تهران زدند، عذرخواهی کنند؟‌
کاسبان پلاسکو در انتظار دریافت تسهیلات؛

وعده‌ای که بعد از سه ماه محقق نشد

باگذشت ۳ ماه از حادثه پلاسکو همچنان تسهیلاتی به آسیب دیدگان پرداخت نشده و کاسبان پلاسکو در انتظار معرفی به بانک‌ها توسط اتحادیه‌های مربوط هستند.
نوشتن خطای قالیباف برای روحانی؛

آقای رئیسی آدرس غلط ندهید

حجت‌الاسلام رئیسی در حالی نسبت به افزایش ساخت مال‌ها و مراکز تجاری برای عرضه محصولات و برندهای خارجی از روحانی انتقاد می‌کند که مجوز ساخت اکثر این مال‌ها از سوی قالیباف شهردار اصولگرا صادر شده است.
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران؛

قصور ۵ وزارتخانه در حادثه پلاسکو/ جریان‌های سیاسی از نظر کارشناسان متخصص تبعیت کنند

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: براساس گزارش دولت مسئولیت شهرداری در حادثه پلاسکو کمتر از ۱۷ درصد بوده است و ۵ وزارتخانه و نهاد دیگر در اعمال وظایف نظارتی و اجرایی خود قصور کرده‌اند.
تأملی بر چکیده منتشر شده از گزارش حادثه پلاسکو؛

سه هدفی که «گزارش ملی پلاسکو» محققشان نکرده است!

هرچند مهلت تعیین شده از طرف رئیس جمهور برای تهیه «گزارش ملی» پلاسکو و ارائه آن به مردم چند روزی ا‌ست که پایان یافته، ساعاتی پیش، چکیده این گزارش منتشر شد تا مشخص شود که برخی اهداف تعیین شده برای تهیه این گزارش به این زودی ها محقق شدنی نیستند!
انتقاد از شهرداری؛

نمی‌شد این پول را بهتر برای تهران خرج کرد؟

طرح شهرداری تهران برای چند چهارراه مهم، تحت عنوان «آرام‌سازی»، مخالفانی دارد؛ هم در بین کسبه و مردم و هم از اعضای شورای شهر؛ اما پروژه همچنان در حال انجام است.

بررسی ابعاد حقوقی حادثه پلاسکو؛ چه کسی مقصر است؟

بررسی حادثه پلاسکو از مهم‌ترین موضوعاتی است که جامعه‌ حقوقی باید به آن پاسخ مناسب دهد؛ به همین خاطر در مقاله‌ پیش‌ ­رو، مسئولیت اشخاصی که به نوعی با تخطی از وظایف خود زمینه بروز این حادثه را فراهم ساختند نقد و بررسی می شود.
رئیس کمیته عمران شورای شهر مطرح کرد؛

گزارش ابتدایی کمیته فنی شورا از حادثه پلاسکو

رئیس کمیته عمران شورای شهر در خصوص پلاسکو گزارش اولیه‌ای ارائه کرد.
انتقاد از شهرداری؛

باید با هلی‌کوپتر رفت بالا و دید در وسط میدان‌ولیعصر چه‌خبر است!

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران می‌گوید: میدان ولیعصر (عج) را باید از ارتفاع و با هلی‌کوپتر یا از بام ساختمان‌های چند طبقه مشاهده کنیم تا متوجه شویم آن پایین چه خبر است و چه اتفاقی در این میدان رخ داده.
سکوت درباره استخدام‌نجومی!!

چمران واگذاری املاک با تخفیف ۱۷۰میلیونی را تکذیب کرد

چمران در نشست خبری خود اعلام کرد دادستانی می‌گوید درباره هیچ‌یک از اعضای شورای شهر، مسئله واگذاری نجومی املاک واقعیت نداشته ولی محسن پیرهادی در صحن علنی شورا گفته بود ۱۷۰ میلیون تومان تخفیف روی خرید یک ملک گرفته است.
منازعات بزرگان تهران!!

چرا قالیباف استیضاح نمی‌شود؟

این روزها شهر تهران بیش از آنکه در آرامشِ آمادگی برای ورود به سال جدید به سر ببرد بیشتر نظاره‌گر منازعات بزرگان تهران بوده است؛ بزرگان شهرداری و شورای شهر. گرچه ریشه‌های این درگیری‌ها سری دراز دارد و خاستگاه آن بسیار سیاسی است؛ اما، حداقل می‌دانیم که چندی است گسترۀ درگیری‌ها، حدود و ثغور متعارف را درنوردیده است. بعضاً، این درگیری‌ها در قالب پرخاش و خشونت عریان بروز می‌یابند و به‌جای چاره‌اندیشی در باب مسائل موجود، به بروز مسائلی جدیدتر و حادتر دامن می‌زند.
خانواده شهدای‌آتش‌نشان پلاسکو:

هیچکس از ما عذرخواهی نکرد

پای حرف‌های خانواده سه شهید آتش‌نشان پلاسکو در چهلمین روز درگذشت آنها؛ مادر شهید علی‌تبار، پدر شهید حسین‌زاده و همسر شهید کوهی
پشمچی‌زاده:

آخوندی و همکارانش به مردم آدرس غلط می دهند/ غفلت وزارت کار و وزارت راه و شهرسازی از پلاسکو

پشمچی زاده گفت: می‌گویند که تهران یک پارکینگ بزرگ شده است؛ من می‌پرسم، سیاست‌گذار تولید اتومبیل‌ها و ورودشان به تهران کیست؟ کدام دولت همین چندماه پیش با تسهیلات خرید و وام 25میلیونی ناگهان حجم انبوهی از خودرو را به این شهر وارد کرد؟
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس؛

حادثه پلاسکو مستندسازی شود

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: با مستندسازی حادثه پلاسکو و استفاده از تجربیات آن باید کاری کرد تا از تکرار حوادث مشابه در آینده پیش‌گیری شود.
قالیباف در صحن علنی مجلس:

سازمان مدیریت بحران از سال ۹۲ دارای اشکالات قانونی است

شهردار تهران مدیریت بحران در کشور را دارای مشکل ساختاری و فرآیندمحوری دانست و گفت: از سال ۹۲ تاکنون سازمان مدیریت بحران دارای اشکالات قانونی است.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها