خطرات بدتر از جنگ در کمین کودکان:

به خاطر بچه‌هایمان ...

جنگ بد است اما کودکان امروز تنها درگیر جنگ نیستند. بسیاری از کودکان در جهان در صلح و آرامش زندگی می‌کنند اما خطرات جدی آنها را تهدید می‌کند. خطراتی که می‌تواند گاهی حتی خطرناک‌تر از موشک و گلوله باشد. نمونه ملموس این روزهای آن آلودگی هواست.
چه کسی از مغشوش کردن اذهان عمومی نفع می‌برد؟

معاینه فنی «ویژه»؛ طرحی که نیامده لغو شد!

هنوز چند روز از اعلام طرحی جدید در حوزه ترافیک پایتخت نگذشته، خبر لغو آن منتشر شد تا رکوردی جدید در تصویب و ابلاغ یک طرح و لغو آن در کشورمان به ثبت برسد!
با افزایش ۵۰ درصدی تعطیلی مدارس؛

طرح L.E.Z هم شکست خورده است؟

با اجرای L.E.Z انتظار می‌رفت شاهد بهبود هوای پایتخت باشیم، اما مقایسه نیمه دوم سال ۹۴ و ۹۵ نشان می‌دهد علی‌رغم اجرای آن، نه تنها تعطیلات مدارس به دلیل آلودگی هوا کاهش نداشته بلکه ۵۰ درصد اضافه شده و آمار برخورد پلیس با متخلفان نیز کاهش یافته است.
سخنی با شهردار تهران؛

آقای شهردار وقت آسوده دارید؟

پیش از هر چیز شما باید بگویید چرا کارتن‌خواب‌ها، گورخواب‌ها و بی‌خانمان‌ها از شهریار به گرمخانه‌های شهرداری تهران نمی‌آیند؟ مگر آن‌ها شغل ثابت یا مسکن دارند که به شهریار پایبندشان کند؟ نکند آن‌ها دهان به دهان داستان مهدی عربی را شنیده‌اند؟
تشخیص نادرست؛

آدرس غلط ترافیک پایتخت

ترافیک تهران به‌خاطر «تشخیص نادرست» علت، با شیب تندی رو به افزایش است و‌ نسخه‌‌ تجویزشده برای مهار ترافیک، چون پاسخگوی نیاز اصلی سفرهای درون‌شهری نبوده، «اثر وارونه» بر حجم عبور و مرور خودروها گذاشته است. متولیان ترافیک «تعداد خودروهای موجود در تهران» را علت بار سنگین تردد عنوان می‌کنند.
محمود صادقی در نشست «فصل رویش»؛

بودجه شهرداری تهران با فروش شهر تأمین می‌شود

محمود صادقی نماینده تهران از وضعیت شهرداری‌ها بویژه تهران و مشهد انتقاد کرد. وی در نشست «فصل رویش» که به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، گفت: امروز برخی شهرداران خود را مساوی با نظام می‌شمارند و هرگاه اهرم مبارزه با فساد به سمت آنها نشانه گرفته می‌شود، گفته می‌شود ارکان نظام متزلزل شده است. البته ما در شهر تهران برای شهرداری تحقیق و تفحص گذاشتیم، اما بعد متوجه شدیم وضعیت مشهد از تهران هم بد‌تر است.
گلایه قالیباف از رفتار دولت با مترو؛

پول جرائم به کجا می‌رود؟/دروغ‌پردازان را به خدا می‌سپاریم

شهردار تهران گفت:پول جرائم راهنمایی و رانندگی به خزانه دولت واریز می‌‌شود تا 60 درصد آن به شهرداری و 40 درصد نیز به نیروی انتظامی پرداخت شود ولی در شهر هزینه نمی‌شود این پول کجا می‌رود؟

هفت نماینده خواستار توضیح درباره قطع درختان پارک چیتگر توسط شهرداری منطقه ۲۲ شدند

هفت نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد وزیر کشور با شهرداری منطقه ۲۲ تهران به‌علت قطع درختان پارک چیتگر شدند.
محمدباقر قالیباف در صفحه اینستاگرام خود مطرح کرد؛

دولت در اجرای سیاست‌هایی که منجر به کاهش آلودگی می‌شود گام جدی بردارد

شهردار تهران با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود از دولت خواست که در اجرای سیاست‌هایی که منجر به کاهش آلودگی می‌شود گام جدی بردارد.
حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی:

شهرداری‌ها فعال‌تر درگیر مسائل مربوط به کودکان شوند

وزیر دادگستری و رئیس مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: هدف باید این باشد که فرزندان ما دچار ناهنجاری و ارتکاب جرم نشوند و چنانچه با قانون تعارض پیدا کردند، به جای بکارگیری اهرم مجازات، از آموزش و توجیه استفاده شود.
قالیباف در صحن شورای شهر:

در واگذاری‌ها به هیچ عنوان جرم صورت نگرفته است

شهردار تهران در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در مدت ۱۱ سال مدیریتم بر شهرداری، سراغ ندارم که حتی یک بار درباره علت بازرسی‌ها سوال کرده باشم.
مهدی رزمی :

امکان رسیدگی به اعتراضات شهروندان نسبت به رقم عوارض وجود دارد

مدیر کل وصول و تشخیص درآمد شهرداری تهران گفت: رقم حاصل از درآمد کمیسیون ماده 77 برای شهرداری تهران قابل توجه نیست و حدود 30 تا 40 میلیارد تومان است.
بررسي ماجراي زمين هاي اهدايي شهرداري؛

اهدای زمین به همسر قالیباف

رحمت‌الله حافظی عضو شورای شهر خبر از واگذاری زمین‌هایی از طرف شهرداری به خیریه‌ای که متعلق به همسر قالیباف است، داده است. زمینی که در اصل برای ساخت بیمارستان مغز و اعصاب است.

فتحی خبر داد؛ حضور قالیباف در نشست هفته آتی مجمع نمایندگان تهران/ ادامه روند تفحص از شهرداری تهران

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی از دعوت مجمع نمایندگان تهران از محمدباقر قالیباف به‌منظور بیان برخی توضیحات درخصوص تحقیق و تفحص از شهرداری تهران خبر داد.
سروری در جلسه امروز شورای شهر تهران عنوان کرد؛

اقدامات فانتزی شهرداری در مهارسفیدبالک‌ها/واگذاری اختیارات شهرداری به میراث فرهنگی فسادزاست

رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران گفت: واگذاری بخشی از اختیارات شهرداری به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری موجب پدید آمدن فساد می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

سقف وام مسکن مهر افزایش نمی‌یابد/ تدابیر ویژه برای پردیس/ قیمت اوراق مسکن را با عرضه بیشتر کنترل می‌کنیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای کاهش قیمت اوراق مسکن درصدد افزایش عرضه هستیم، گفت: به دنبال افزایش سقف تسهیلات فردی مسکن مهر نیستیم چرا که نمی‌خواهیم این انتظار در جامعه ایجاد شود، بنابراین به دنبال حل مسائل زیرساختی واحدهای مسکن مهر به خصوص در شهر جدید پردیس هستیم.
پاسخ بانک شهر به اظهارات رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان؛

وثیقه‌گذاری سپرده نظام مهندسی با توافق هیأت مدیره وقت بوده است

در پی اظهارات حبیب الله بیطرف رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران در نشست خبری با خبرنگار، بانک شهر با ارسال جوابیه ای مطالب عنوان شده را کذب عنوان کرد.
زایش بحران؛

پازل فرونشست زمين در تهران كامل شد

مورخان می‌گویند دلیل اصلی شكل‌گیری نخسیتن شهر - دولت‌ها در شرق، «مدیریت آب» بوده است. اگر این گفته درست باشد، حالا پس از هزاران سال تجربه، دولت ایران توانسته خطی قرمز بر پیكره همه تاریخ و سابقه دلیل شكل‌گیری‌اش بكشد.
طرح پیاده‌راه ۱۷ شهریور؛

چرا پیاده‌راه در تهران شکست خورد و در تبریز موفق شد؟

تررد خودروها از دیروز از ابتدای خیابان صفا، تا میدان شهدا آزاد شده و نا موفق بودن این طرح بعد از ۵ سال پذیرفته شد.
عدم اجرای الگوی جهانی مهار آلودگی هوا؛

سانسور عجیب نسخه ضدآلودگی

مدیریت شهری تهران بدون توجه به مصوبه دولت مبنی‌بر اجرای الگوی جهانی مهار آلودگی هوا، باز هم طرح ناکارآمد و منسوخ «زوج و فرد» را در معابر پایتخت به اجرا گذاشت. هرچند طرح زوج و فرد امسال، به داشتن معاینه فنی مجهز شده، اما اثر معکوس اصل طرح در کاهش ذرات آلاینده، سال گذشته به‌واسطه آزمایش‌های فنی کیفیت هوا اثبات شد.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها