سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بهاره آروین عنوان کرد؛

عقب نشینی از سیاست های ضد فساد / بازگشت واسطه ها به مبادلات غیر نقد

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمندشورای شهر تهران کلیات لایحه «دستورالعمل اجرایی مدیریت منابع و مصارف غیرنقد» را یک گام به عقب در جهت مبارزه با فساد و بازگشت دوباره واسطه ها به چرخه مبادلات غیرنقد دانست.
خودشیفتگی در شورای پنجم؛

ایجاد شرایط راحت برای اعضای شورای پنجم پایتخت !

شورای شهر تهران حاشیه‌های فراوانی در این دو سال داشته است که دامنه آن از خرید خودرو صفر و تبلت گرفته تا سیاسی کاری! اخیرا خبر تصادف و تخریب خودرو صفر یکی از اعضای شورا که سال پیش با جنجال فراوان به اعضای شورای شهر پایتخت برای تسهیل رفت و آمدشان تحویل داده شد، خبرساز شده است. این خودرو به «ناهید خداکرمی» عضو شورای شهر تهران که مواضع جنجالی زیادی دارد، تحویل داده شد..
جمشيد اثني‌عشري:

بيم و اميد اجراي يك قانون

مجلس شورای اسلامی طرحی را به تصویب رساند که مطابق آن مسئولان کشوری که بازنشسته شده اند نمی توانند در پست های دولتی حضور پیدا کنند اما حالا دایره افرادی که استثنا هستند هر روز گسترش پیدا می کند ، در ادامه یادداشت جمشيد اثني‌عشري را در همین زمینه می خوانید
مردمانِ رانده شده از شهر چرا می‌نالند؛

در آلونک‌هایی که نام شان مسکن مهر است، حاشیه‌نشین شدیم

کمال اطهاری معتقد است؛ شهرهای جدید، به نوعی تله فضایی فقر هستند درحالی‌که قرار بوده کمبودهای زیستی مادرشهرها را برطرف کنند. نوعی کژکاری که مشابه بسیاری از نقایص، محصول عدم توجه به نهادسازی و اقتصادِ دانش- بنیان است.
بهرام‌غفاری:

شهرداری ضامن کنترل کیفیت ساختمان

نویسنده پیش‌نویس قانون نظام مهندسی ساختمان ضمن تاکید بر این‌که نظارت بخش مهمی از کیفیت ساختمان را تشکیل می‌دهد، گفت: مصالح ساختمانی، تاسیسات و تجهیزاتی که در ساختمان بکار می‌رود، نیروی انسانی، تکنولوژی ساختمان مناسب، نظام کنترل کیفیت، شناخت خریدار در انتخاب، فاکتورهای نشان‌دهند استاندار کیفیت به‌شمار می‌روند و در حقیقت ساختمان دارای کیفیت و استاندارد باید این موارد را داشته باشد، که البته نظارت هم بخشی از این عناصر محسوب می‌شود.
وزارت نفت در واکنش به سخنان محسن هاشمی؛

وزارت نفت به سخنان رئیس شورای شهر تهران پاسخ داد

وزارت نفت به اظهارات رئیس شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر بدهی این وزارتخانه به شهرداری پایتخت پاسخ داد
چه کسی پاسخگوست؟!

کسی نمی‌داند چرا GPS‌ و اینترنت تهران و حومه مختل شد؟

مختل‌شدن GPS‌ ها و سامانه‌های مسیریاب پایتخت که از روز ۱۹ شهریورماه آغاز شد، حالا به جز مختل کردن ترافیک ابرشهر تهران قربانی‌های تازه‌ای دست و پا کرده است؛ کاربران اینترنت TD-LTE که ارتباطشان با اینترنت جهانی را نیز به‌طور کلی از دست دادند.
چرا با شورا مشورت نشد ؛

مخالفت شورا با انتقال سازمان نوسازی به حوزه شهردار

انتقال سازمان نوسازی از معاونت شهرسازی و معماری به حوزه شهردار در شورای اداری شهرداری تهران مصوب شد. موضوعی که به شدت مورد اعتراض اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران قرار گرفت . به اعتقاد آنها این تغییر و جا به جایی نیاز به مصوبه شورای شهر تهران دارد و دست کم قبل از این انتقال باید با کمیسیون تخصصی آن مشورت می شد .
به دلیل کارشکنی‌های شهرداری؛

خودسوزی مقابل شهرداری و فندکی که کار نمی کرد....

عضو شورای شهر: من خودم داوطلب شدم که از سوی شورا، پیگیر ماجرا باشم. در همین راستا ابتدا می‌خواستم سری به خانه آن مرحوم بزنم، ولی همکاران گفتند به دلیل آنکه خانواده آن مرحوم ممکن است شهرداری را مقصر بدانند، چندان به صلاح نیست که به آنجا بروید.
بنر عجیبی از شهرداری علیه حجاب ؛

واکنش «رحیم‌ پور ازغدی» به بنر شهرداری علیه حجاب

شهرداری تهران روز گذشته در نمایشگاه زنان و تولید ملی بوستان گفت وگو در آستانه ماه محرم اقدام به زدن بنر عجیبی علیه پوشش چادر در معرض دید بینندگان در ورودی این نمایشگاه قرار داده بود
عدم پاسخگویی با مردم چه می‌کند؛

آیا صدایی از مردی که سوخت، بلند خواهد شد؟

جریان اختلافات حقوقی و قانونی میان یک شهروند و شهرداری بر سرِ تغییر کاربری یک ملک مسکونی به تجاری کار را به جایی رساند که او راضی به خودسوزی شد. برخی از حالت غیرعادی او می‌گویند و برخی معتقدند، اشکال کار این است، که کارِ مردم در سیستم اداری کشور اصلا پیش نمی‌رود.
شهرداری تهران:

گوش بری شهرداری منطقه سه دکتر افشانی + دستور جهانگیری

شهرداری تهران در واکنش به انتشار کلیپی درباره بریدن گوش یک کودک کار از شهروندان خواست او را معرفی کنند و اعلام کرد: تاکنون هیچ مراجعه و شکایتی در این باره به ما نشده است و در تلاش برای یافتن کودک و بررسی جزئیات بیشتر هستیم.
حضور ضعیف شهرداری ها!

انتقاد شدید وزیر کشور از عملکرد شهرداری‌ها

در روز وقوع چند اتفاق تلخ در پایتخت رحمانی فضلی بالاترین مقام مسئول در مدیریت شهرها به نقد عملکرد شهرداری ها پرداخت وزیر کشور با بیان این که شهرداری‌ها کمتر به مسائل اجتماعی شهر پرداختند، گفت: باید به مسائل اجتماعی همچون موضوع حاشیه‌نشینی نگاه ویژه داشت و شهرداری‌ها به تکالیف خود در حوزه اجتماعی عمل کنند.
نگاهی به خودسوزی‌های مقابل شورا و شهرداری؛

صدای مردم از پشت دیوارهای شیشه‌ای شنیده نمی‌شود

چند روز پیش مرد میانسالی خود را مقابل ساختمان شهرداری آتش زد، این نخستین خودسوزی در مقابل ساختمان شورا و شهرداری نیست و دلیل بیشتر این خود سوزی ها بی توجهی مدیران شهری به درخواست های مردمی است .
حاشیه‌های جالب یک جلسه؛

چرا دولتی‌ها در آسانسور گیر نمی‌کنند؟!

دولتی‌هایی که در آسانسور گیر نمی‌کنند، آسانسور غیراستاندارد استانداری و کارهایی که «یک‌جوری» است، تنها گوشه‌ای از حاشیه‌های شورای استاندارد لرستان بود.
محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:

ماهانه ۴۵ میلیارد تومان به روزنامه همشهری یارانه می‌دهیم

رئیس شورای شهر تهران گفت: در ۱۲ سال گذشته روزنامه همشهری بسیار بزرگ شده است و در حال حاضر ۱۱۰۰ نیرو دارد و شهرداری ماهانه ۴۵ میلیارد تومان به روزنامه همشهری یارانه می‌دهد.
شفافیت به سبک شهرداری تهران؛

از اعطای طرح ترافیک به سیاستمداران تا قرارداد میلیاردی !

"شفافیت" یکی از وعده‌های شورای پنجم شهر تهران بود که هر چند این روزها در حال تحقق است اما همین تحقق نیمه‌کاره این وعده هم کم برای مجموعه شهرداری و شورا حاشیه نداشته است و باعث نمی‌شود رسانه‌ها و مردم چشم بر سایر تخلفاتی که در پس قراردادهای شهرداری صورت می‌پذیرد ببندند و خوشحال از تحقق وعده "شفافیت" باشند.
فسادهای دنباله دار در شهرداری؛

کشف اختلاس ۶۷ میلیاردی در سازمان بازنشستگی شهرداری/ حکم بازداشت مدیر مالی دوره قبل گرفته شد

مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری با اشاره به کشف دزدی در مجموعه عمران کارکنان می‌گوید: در حال تحقیق و بررسی هستیم و حتی برای این موضوع وکیل هم گرفته‌ام. مدیر امور مالی در اینجا بوده که ما اکنون حکم توقیف او را گرفته‌ایم.
محسن هاشمی :

مردم دوست دارند منتخبشان در رفع انسداد ها از خودش مایه بگذارد

«فکر می‌کنید مردم چرا امام حسین(ع) را دوست دارند، برای اینکه فرض مردم این است که امام بر سر وعده‌ها و پیمانش ایستاد و در راه این ایستادگی، زندگی خود و خانواده‌اش را فدا کرد.»
پرسش رسانه‌های از روسای حوزه و شورای شهر؛

چرا مدیر پردیس آزادی از خویشاوندانش برای مدیریت این پردیس استفاده کرده؟

استفاده از آقازادگان و فک و فامیل در بیزنسهای شخصی و متکی به سرمایه افراد حقیقی نمیتواند محل نقد قرار گیرد اما خویشاوندسالاری در اداره سیستمهایی که کاملا متصل به منابع عمومی هستند نه تنها زیبنده نیست که ممکن است شبهه ویژه خواری را هم رقم زند.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها