سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار خبر داد؛

عرضه محصولات ارگانیک در 30 نقطه میادین شهرداری تهران

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار گفت:‌ 30 نقطه از غرفه‌های میادین و تره‌بار تهران محصولات ارگانیک را عرضه می‌کنند که البته کافی نیست و تعداد آن باید افزایش یابد.
سهم ثروتمندان در شارژ پایتخت؛

هزینه سکونت در تهران به تناسب برخورداری از خدمات واقعی می‌شود؟

نامعادله «شارژ شهری» در تهران با اقرار مدیریت شهری به «تبعات تداوم نسبت‌های نابرابر عوارض نوسازی در مناطق کم‌برخوردار و پربرخوردار»، در دستور کار مدیران جدید پایتخت برای حل و اصلاح قرار گرفته است. مطابق مقررات شهری، مالکان املاک مسکونی در تهران موظفند همه ساله عوارضی تحت عنوان «عوارض نوسازی» بابت خدماتی که در ازای مالکیت و بهره‌برداری از امکانات شهر دریافت می‌کنند، به شهرداری بپردازند.
شیوه تازه‌ای از سکونت؛

کانکس‌نشینی در تهران، متری 200 هزار تومان

کانکس‌نشینی پدیده تازه پایتخت است. پدیده‌ای که برخی مالکان آژانس‌های بزرگ مسکن تهران به آن اشاره می‌کنند و می‌گویند؛ شیوه تازه‌ای از سکونت در تهران به چشم می‌خورد و آن کانکس‌نشینی است.
دکتر موسی غنی‌نژاد:

گزارش‌دهی و حقوق شهروندی

دانستن از حقوق پایه‌ای شهروندی است. مردم حق دارند بدانند دولتمردان یا صاحبان قدرت سیاسی در مقام نمایندگان منافع عمومی که از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند و روی تخصیص منابع ملی تاثیر مستقیم یا غیر‌مستقیم می‌گذارند، چه تصمیماتی می‌گیرند و چگونه رفتار می‌کنند. البته آن سوی سکه حق عبارت از تکلیف است.

رعایت حقوق شهروندی، از ادعا تا عمل

حقوق شهروندی یک اصل است که باید برای حفظ جامعه رعایت شود و بدون رعایت آن نمی‌شود به یک جامعه ایده‌آل رسید.
سخنگوی شورای شهر تهران مطرح کرد:

تمرکززدایی مهمترین راهکار جلوگیری از مهاجرت/گرانی زندگی در حاشیه

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: تمرکززدایی از تهران، مهمترین راهکار جلوگیری از این میزان مهاجرت به پایتخت کشور است.
کیفیت زندگی ؛

پدیده خانوارهای کوچک

خانوار های ایرانی در سه دهه گذشته روند کوچک شدن را در پیش گرفته اند.
ابوالفضل رضوی؛

احتمال اجرای طرح سرباز نخبه پژوهشی در روستاها از سه ماه آینده

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور پیش بینی کرد که ظرف سه ماه آینده طرح سرباز نخبه پژوهشی قابلیت اجرا داشته باشد.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛

گله "ربیعی" از وام‌هایی که روستاییان را بدهکار کرده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم اتصال روستاهای کشور به بازارهای جهانی برای توسعه پایدار، گفت: بی تردید تولیدات روستایی می‌تواند در عرصه بازارهای جهانی عرضه شود.
خبر خوش نجفی برای سالمندان؛

خدمات بیشتری از طریق کارت‌های منزلت ارائه می‌شود

شهردار تهران گفت: شهرداری قول می‌دهد، کارت‌های منزلت در سطح وسیع‌تری در بین شهروندان توزیع و خدمات بیشتری به آنها ارائه شود.
وضعيت زنان دستفروش در مترو؛

چرخ زندگي‌مان با دستفروشي مي‌چرخد

وقتي وارد مترو مي‌شوي تا گپ‌وگفتي با زنان فروشنده در مترو داشته باشي، كمتر ايستگاهي را خالي از حضور آنها مي‌بيني. تقريبا در همه ايستگاه‌ها، در داخل يا خارج از قطارهايي كه به سرعت مي‌آيند و به كندي مي‌روند، زنان دستفروش مشغول فروش خرده‌ريزهايي هستند براي چرخيدن چرخ زندگي‌شان.
دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری گفت:

اختصاص ۵۰۰میلیارد برای‌حل‌مشکل‌حاشیه‏‌نشینی

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری گفت: سازمان برنامه و بودجه از محل تملک دارایی های دولت، ۵۰۰ میلیارد تومان به رفع مشکلات حاشیه نشینی تخصیص داد.
در شهر پیش قلعه استان خراسان شمالی؛

تنها بانوی رفتگر ایران +عکس

صغری خانی شهرآبادی تنها بانوی رفتگر ایران است که در شهر پیش قلعه استان خراسان شمالی به مدت دوازده سال است که با تکیه بر دستانش روزگار می گذراند.
مناطق محروم تهران را دریابید؛

درصد مناطق تهران دارای کمترین سطح رفاه و توسعه هستند

فقط ٢٣ درصد از جمعیت تهران در محله‌های توسعه‌یافته زندگی می‌کنند که در پنج منطقه حائز بیشترین رتبه توسعه‌یافتگی به‌ ترتیب شامل مناطق شش، سه، یک، دو و هفت ساکن هستند. در مقابل، ٦٠ درصد مناطق تهران دارای کمترین سطح رفاه و توسعه هستند که این امر سبب شکاف عمیق میان مناطق شمالی و جنوبی شده است، شکافی که مانند دژی نامرئی از دو دنیای متفاوت خبر می‌دهد.
مرکز تحقیقاتی «مرسر» با بررسی 231 شهر معرفی کرد؛

بهترین شهرها برای زندگی

موسسه تحقیقاتی «مرسر» در تازه‌ترین بررسی خود با درنظر گرفتن معیارهای مختلف فهرست جدیدی از باکیفیت‌ترین شهرهای جهان را ارائه کرده است. براساس گزارش این مرکز، به‌رغم افزایش بی‌ثباتی سیاسی و مالی در اروپا، بسیاری از شهرهای این قاره موفق شده‌اند بالاترین رتبه‌های کیفیت زندگی جهان را به‌دست آورند. «وین» پایتخت اتریش، برای هشتمین سال متوالی رتبه نخست را در فهرست باکیفیت‌ترین شهرهای جهان به خود اختصاص داد. تهران با صعودی 4 پله‌ای موفق شده است رتبه 199 را به‌دست آورد.
خستگی که بر تن می ماند؛

دستان پاک رفتگر

چقدر امشب گشنگی کشیدیم ! بدشانسی بابا زود اومد خونه، با اون دستاش که از صبح تا شب توی آشغالهای مردمه آدم حالش بهم میخوره باهاش غذا بخوره
متکدیانی که روحیه شهر را بهم می ریزند:

درد پنهان جامعه و سلب آرامش شهروندان

این پدیده از زشت ترین وقایع اجتماعی است که دیدن صحنه هایش روح هر رهگذری را زخمی می کند.
جنگل نشینان پایتخت نشین؛

شهرداری بی خبر از خانه های سیمانی در پارک چیتگر

بعد از گورخواب ها مردمانی در پایتخت یافت شدند که هیچکس از وجودشان باخبر نبود، خانه های سیمانی آنها که حتی پلاک هم نداشت مانند کپرها از روی تصاویری ماهواره ای یافت شدند تا مشخص شود در تهران نیز زندگی مانند کپرنشینی وجود دارد.
بازار روز از کجا آمده است؛

اینجا دستفروشی قانونی است!

چندشنبه‌بازارها راه درآمدی بسیاری از کسانی است که آن‌ها را به عنوان دست‌فروش می‌شناسیم؛ اما این دستفروش‌ها چرا دستفروش‌ شده‌اند و کسب و کارشان چه شکلی است؟
پاساژگردی پدیده‌ای مدرن

ژست اجتماعی با پاساژ‌گردی

پاساژها و مال‌ها که با اهداف تجاری و برای خرید و فروش کالا احداث می‌شوند، کاربرد دیگری پیدا کرده‌اند و بسیاری از افرادی که به آنها مراجعه می‌کنند هم هدف دیگری جز خرید دارند و این مراکز کاربرد تفریحی پیدا کرده‌اند. پاساژگردی پدیده‌ای مدرن است که در جامعه ما نیز رواج یافته است.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها