سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ابوالفضل رضوی؛

احتمال اجرای طرح سرباز نخبه پژوهشی در روستاها از سه ماه آینده

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور پیش بینی کرد که ظرف سه ماه آینده طرح سرباز نخبه پژوهشی قابلیت اجرا داشته باشد.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛

گله "ربیعی" از وام‌هایی که روستاییان را بدهکار کرده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم اتصال روستاهای کشور به بازارهای جهانی برای توسعه پایدار، گفت: بی تردید تولیدات روستایی می‌تواند در عرصه بازارهای جهانی عرضه شود.
خبر خوش نجفی برای سالمندان؛

خدمات بیشتری از طریق کارت‌های منزلت ارائه می‌شود

شهردار تهران گفت: شهرداری قول می‌دهد، کارت‌های منزلت در سطح وسیع‌تری در بین شهروندان توزیع و خدمات بیشتری به آنها ارائه شود.
وضعيت زنان دستفروش در مترو؛

چرخ زندگي‌مان با دستفروشي مي‌چرخد

وقتي وارد مترو مي‌شوي تا گپ‌وگفتي با زنان فروشنده در مترو داشته باشي، كمتر ايستگاهي را خالي از حضور آنها مي‌بيني. تقريبا در همه ايستگاه‌ها، در داخل يا خارج از قطارهايي كه به سرعت مي‌آيند و به كندي مي‌روند، زنان دستفروش مشغول فروش خرده‌ريزهايي هستند براي چرخيدن چرخ زندگي‌شان.
دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری گفت:

اختصاص ۵۰۰میلیارد برای‌حل‌مشکل‌حاشیه‏‌نشینی

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری گفت: سازمان برنامه و بودجه از محل تملک دارایی های دولت، ۵۰۰ میلیارد تومان به رفع مشکلات حاشیه نشینی تخصیص داد.
در شهر پیش قلعه استان خراسان شمالی؛

تنها بانوی رفتگر ایران +عکس

صغری خانی شهرآبادی تنها بانوی رفتگر ایران است که در شهر پیش قلعه استان خراسان شمالی به مدت دوازده سال است که با تکیه بر دستانش روزگار می گذراند.
مناطق محروم تهران را دریابید؛

درصد مناطق تهران دارای کمترین سطح رفاه و توسعه هستند

فقط ٢٣ درصد از جمعیت تهران در محله‌های توسعه‌یافته زندگی می‌کنند که در پنج منطقه حائز بیشترین رتبه توسعه‌یافتگی به‌ ترتیب شامل مناطق شش، سه، یک، دو و هفت ساکن هستند. در مقابل، ٦٠ درصد مناطق تهران دارای کمترین سطح رفاه و توسعه هستند که این امر سبب شکاف عمیق میان مناطق شمالی و جنوبی شده است، شکافی که مانند دژی نامرئی از دو دنیای متفاوت خبر می‌دهد.
مرکز تحقیقاتی «مرسر» با بررسی 231 شهر معرفی کرد؛

بهترین شهرها برای زندگی

موسسه تحقیقاتی «مرسر» در تازه‌ترین بررسی خود با درنظر گرفتن معیارهای مختلف فهرست جدیدی از باکیفیت‌ترین شهرهای جهان را ارائه کرده است. براساس گزارش این مرکز، به‌رغم افزایش بی‌ثباتی سیاسی و مالی در اروپا، بسیاری از شهرهای این قاره موفق شده‌اند بالاترین رتبه‌های کیفیت زندگی جهان را به‌دست آورند. «وین» پایتخت اتریش، برای هشتمین سال متوالی رتبه نخست را در فهرست باکیفیت‌ترین شهرهای جهان به خود اختصاص داد. تهران با صعودی 4 پله‌ای موفق شده است رتبه 199 را به‌دست آورد.
خستگی که بر تن می ماند؛

دستان پاک رفتگر

چقدر امشب گشنگی کشیدیم ! بدشانسی بابا زود اومد خونه، با اون دستاش که از صبح تا شب توی آشغالهای مردمه آدم حالش بهم میخوره باهاش غذا بخوره
متکدیانی که روحیه شهر را بهم می ریزند:

درد پنهان جامعه و سلب آرامش شهروندان

این پدیده از زشت ترین وقایع اجتماعی است که دیدن صحنه هایش روح هر رهگذری را زخمی می کند.
جنگل نشینان پایتخت نشین؛

شهرداری بی خبر از خانه های سیمانی در پارک چیتگر

بعد از گورخواب ها مردمانی در پایتخت یافت شدند که هیچکس از وجودشان باخبر نبود، خانه های سیمانی آنها که حتی پلاک هم نداشت مانند کپرها از روی تصاویری ماهواره ای یافت شدند تا مشخص شود در تهران نیز زندگی مانند کپرنشینی وجود دارد.
بازار روز از کجا آمده است؛

اینجا دستفروشی قانونی است!

چندشنبه‌بازارها راه درآمدی بسیاری از کسانی است که آن‌ها را به عنوان دست‌فروش می‌شناسیم؛ اما این دستفروش‌ها چرا دستفروش‌ شده‌اند و کسب و کارشان چه شکلی است؟
پاساژگردی پدیده‌ای مدرن

ژست اجتماعی با پاساژ‌گردی

پاساژها و مال‌ها که با اهداف تجاری و برای خرید و فروش کالا احداث می‌شوند، کاربرد دیگری پیدا کرده‌اند و بسیاری از افرادی که به آنها مراجعه می‌کنند هم هدف دیگری جز خرید دارند و این مراکز کاربرد تفریحی پیدا کرده‌اند. پاساژگردی پدیده‌ای مدرن است که در جامعه ما نیز رواج یافته است.
مدیرعامل بانک مسکن مطرح كرد؛

جزئیات طرح خرید مسکن قسطی

مدیرعامل بانک مسکن هم به طرح فروش قسطی مسکن اشاره و گفت:سیاست بانک مسکن روان کردن برنامه‌ها برای ارائه خدمات به انبوه سازان مسکن در طرح فروش قسطی است، لذا تاکنون 3 انبوه‌ساز برای فروش قسطی مسکن به بانک مسکن مراجعه کرده‌اند و در حال تنظیم و انعقاد قرارداد با آنها هستیم.

درآمد 3 تا 7 میلیونی متکدیان تهران

مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران با اعلام اینکه 50 درصد متکدیان جمع آوری شده نیاز مالی ندارند، گفت: ميانگين درآمد تكدي گري در چهارراه هاي تهران، ٣ ميليون تومان است كه در برخي از اين چهارراه ها از جمله ميدان توحيد، چهارراه پارك وي، شهرك غرب و هفت حوض نارمك، به حدود ٧ ميليون مي رسد.
عبدالحسین رحیمی مطرح کرد:

توزیع روزانه ۱۵۰ تن سبزی توسط سازمان میادین در تهران

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از ممنوعیت عرضه سبزی با ریشه در میادین میوه و تره بار سازمان خبر داد.
بنرهایی تبليغاتي براي كار خير؛

دعوت مردم به مشارکت اجتماعی در مترو/تشویق به تهیه جهیزیه

یکی از راهکارهای ایجاد رفتارسازی اجتماعی و فرهنگسازی بویژه در زمینه مشارکت عمومی، استفاده از ظرفیت‌های شهری و تبلیغات فرهنگی است.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران؛

طرح هبه، ویژه پیگیری می‌شود/ضرورت تامین جهیزیه برای خانوارنیازمند

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: یکی از اقدامات ما بعد از شناسایی پلاک‌های فقیر، تامین جهیزیه برای نوعروس‌هاست.
فرهنگ آمریکایی‌ها خانواده محور نیست؛

اظهارات عضو شورا در خصوص تبلیغات ضد آمریکایی

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این موضوع که آمریکایی‌ها فرهنگ خاص خودشان را دارند گفت:‌اما فرهنگ ایرانیان غنی‌تر است و ایرانیان خانواده محور هستند.
رئیس کمیته مشارکتهای مردمی شورای اسلامی شهر تهران:

برخی با شعار کاهش مشکلات مردم، اموال بیت المال را نشانه می روند/ حضور 200 هزار خانواده نیازمند در تهران

رئیس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم برخورد با مدیرانی که با شعار کاهش مشکلات مردم، کاهش اموال بیت المال را نشانه می روند تاکید کرد.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها