سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوست خیابان دشمن آلودگی؛

دوچرخه‌ به شرط همراه!

مريم، دوچرخه‌سوار تهرانی: زماني كه ركاب مي‌زدم به عنوان يك انسان ركاب مي‌زدم، نه به عنوان زنی كه مي‌خواهد عرف را زيرپا بگذارد.
کیفیت زندگی های امروزی؛

انسان فراموش شده در شهر مدرن

غلبه‌ خودرو بر انسان، مسئله‌ای‌است که تقریبا در بیشتر شهرهای بزرگ کشورمان به آن دچار هستیم. شهروندان در چنین شهرهایی به‌عنوان عابران پیاده، از تردد در بعضی معابر واهمه دارند و انگار به خودشان اجازه رقابت با خودرو را نمی‌دهند.
پرونده دستمزد ۹۷ بسته شد؛

رشد ۱۰.۴ درصدی+ ۸۴۶۰۰ تومان رقم ثابت

در نشست امروز تعیین دستمزد ۹۷، با توافق نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت، دستمزد نهایی حداقلی بگیران و دستمزد سایر سطوح مزدی تعیین و پرونده دستمزد ۹۷ بسته شد.
کیفیت زندگی امروزی ؛

زندگی در محله‌های عمودی

اینکه ما در زندگی‌‌مان تغییراتی داده‌ایم، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. منظورم از تغییرات، مدل ماشین و فرش و وسایل خانه نیست، دارم درباره مدل زندگی‌کردن صحبت می‌کنم؛ مدلی که البته باعث تغییرات اساسی در ظاهر زندگی هم می‌شود.
گزارشی از نتایج پژوهش درباره نقشه فقر در ایران؛

فقیرنشین‌ترین شهرهای ایران کدامند؟

نتایج یک پژوهش معتبر در خصوص فقرنشان می‌دهد که تهران با دارا بودن ١٧٠ هزار خانواده فقیر، رتبه نخست شهرستان‌های فقیر نشین را دارد.
مردم از زندگی در تهران به تنگ آمده‌اند؛

مهاجرت از تهران، زنگ خطری برای مدیریت شهری

مهاجرت معکوس تهرانی‌ها اگرچه برخی از کسانی را که قبلاً بارها درباره تراکم جمعیت تهران شنیده بودند خوشحال کرده اما به اعتقاد کارشناسان این موضوع یک آسیب است و باید به آن به شکل زنگ خطر نگاه کرد.
بخاطر آلودگی هوا، زلزله و ...

موج مهاجرت از «تهران» آغاز شد/ مقصد کجاست؟

دود و آلودگی هوا، بوق و سر و صدا، شلوغی شهر و خیابان؛ تهرانِ پُرچناری که به تاریخ پیوسته را اگر کنار بگذاریم، همین چند کلمه بسیاری از شهروندان را از وضع این شهر خسته کرده. در هر یک کیلومتر مربع از مساحت تهران، ٩٦٩نفر زندگی می‌کنند؛ یعنی ٢٠ برابر متوسط کشور. کارشناسان می‌گویند، تهران دیگر بیش از این ظرفیت توسعه ندارد. کارشناسان با تکیه بر اطلاعات مرکز آمار، همین جمله را برای مهاجرپذیری این شهر تکرار می‌کنند.
تخلیه جمعیت مرزهای شرقی؛

شرق ایران متروکه می شود؟!

مرزهای شرقی ایران خالی از سکنه می‌شود. سرعت تخلیه روستاهای مرزی سیستان‌وبلوچستان، خراسان‌جنوبی و خراسان رضوی بالا گرفته است و حالا روستاهای این سه استان به تنهایی یک‌چهارم تا یک‌پنجم روستاهای خالی از سکنه کشور را تشکیل می‌دهند. بر اساس اعلام معاونت توسعه مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری از یک‌هزار و ٥٤٣ روستای خالی از سکنه کشور، ٣٧٤ آبادی در این سه استان شرقی خالی از جمعیت شده‌اند. از این میان سیستان‌وبلوچستان وضع به مراتب بدتری دارد و تقریبا یک‌سوم روستاهای خود را از دست داده است و چیزی نزدیک به نیمی از جمعیت شهرنشین این استان حاشیه‌نشین شده‌اند و استان خراسان جنوبی هم حدود نیمی از روستاهای خود را از دست داده است؛ به گونه‌ای که استان خراسان جنوبی ٣‌هزار و ٥٦٠ آبادی طبق سرشماری‌ سال ٩٥ دارد که یک‌هزار و ٧٨١ روستا دارای سکنه بوده و جمعیت حدود ٣١٥‌هزار نفری را در خود جای داده‌اند و یک‌هزار و ٧٧٠ روستای دیگر نیز تخلیه شده‌اند.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار خبر داد؛

عرضه محصولات ارگانیک در 30 نقطه میادین شهرداری تهران

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار گفت:‌ 30 نقطه از غرفه‌های میادین و تره‌بار تهران محصولات ارگانیک را عرضه می‌کنند که البته کافی نیست و تعداد آن باید افزایش یابد.
سهم ثروتمندان در شارژ پایتخت؛

هزینه سکونت در تهران به تناسب برخورداری از خدمات واقعی می‌شود؟

نامعادله «شارژ شهری» در تهران با اقرار مدیریت شهری به «تبعات تداوم نسبت‌های نابرابر عوارض نوسازی در مناطق کم‌برخوردار و پربرخوردار»، در دستور کار مدیران جدید پایتخت برای حل و اصلاح قرار گرفته است. مطابق مقررات شهری، مالکان املاک مسکونی در تهران موظفند همه ساله عوارضی تحت عنوان «عوارض نوسازی» بابت خدماتی که در ازای مالکیت و بهره‌برداری از امکانات شهر دریافت می‌کنند، به شهرداری بپردازند.
شیوه تازه‌ای از سکونت؛

کانکس‌نشینی در تهران، متری 200 هزار تومان

کانکس‌نشینی پدیده تازه پایتخت است. پدیده‌ای که برخی مالکان آژانس‌های بزرگ مسکن تهران به آن اشاره می‌کنند و می‌گویند؛ شیوه تازه‌ای از سکونت در تهران به چشم می‌خورد و آن کانکس‌نشینی است.
دکتر موسی غنی‌نژاد:

گزارش‌دهی و حقوق شهروندی

دانستن از حقوق پایه‌ای شهروندی است. مردم حق دارند بدانند دولتمردان یا صاحبان قدرت سیاسی در مقام نمایندگان منافع عمومی که از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند و روی تخصیص منابع ملی تاثیر مستقیم یا غیر‌مستقیم می‌گذارند، چه تصمیماتی می‌گیرند و چگونه رفتار می‌کنند. البته آن سوی سکه حق عبارت از تکلیف است.

رعایت حقوق شهروندی، از ادعا تا عمل

حقوق شهروندی یک اصل است که باید برای حفظ جامعه رعایت شود و بدون رعایت آن نمی‌شود به یک جامعه ایده‌آل رسید.
سخنگوی شورای شهر تهران مطرح کرد:

تمرکززدایی مهمترین راهکار جلوگیری از مهاجرت/گرانی زندگی در حاشیه

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: تمرکززدایی از تهران، مهمترین راهکار جلوگیری از این میزان مهاجرت به پایتخت کشور است.
کیفیت زندگی ؛

پدیده خانوارهای کوچک

خانوار های ایرانی در سه دهه گذشته روند کوچک شدن را در پیش گرفته اند.
ابوالفضل رضوی؛

احتمال اجرای طرح سرباز نخبه پژوهشی در روستاها از سه ماه آینده

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور پیش بینی کرد که ظرف سه ماه آینده طرح سرباز نخبه پژوهشی قابلیت اجرا داشته باشد.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛

گله "ربیعی" از وام‌هایی که روستاییان را بدهکار کرده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم اتصال روستاهای کشور به بازارهای جهانی برای توسعه پایدار، گفت: بی تردید تولیدات روستایی می‌تواند در عرصه بازارهای جهانی عرضه شود.
خبر خوش نجفی برای سالمندان؛

خدمات بیشتری از طریق کارت‌های منزلت ارائه می‌شود

شهردار تهران گفت: شهرداری قول می‌دهد، کارت‌های منزلت در سطح وسیع‌تری در بین شهروندان توزیع و خدمات بیشتری به آنها ارائه شود.
وضعيت زنان دستفروش در مترو؛

چرخ زندگي‌مان با دستفروشي مي‌چرخد

وقتي وارد مترو مي‌شوي تا گپ‌وگفتي با زنان فروشنده در مترو داشته باشي، كمتر ايستگاهي را خالي از حضور آنها مي‌بيني. تقريبا در همه ايستگاه‌ها، در داخل يا خارج از قطارهايي كه به سرعت مي‌آيند و به كندي مي‌روند، زنان دستفروش مشغول فروش خرده‌ريزهايي هستند براي چرخيدن چرخ زندگي‌شان.
دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری گفت:

اختصاص ۵۰۰میلیارد برای‌حل‌مشکل‌حاشیه‏‌نشینی

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری گفت: سازمان برنامه و بودجه از محل تملک دارایی های دولت، ۵۰۰ میلیارد تومان به رفع مشکلات حاشیه نشینی تخصیص داد.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها