سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

برج‌های هایلوکس در محله‌ الهیه تهران با دیواره‌های طلا و برنز

برج‌های هایلوکس در محله‌ الهیه تهران که بعد از اتمام حتی عوامل اجرایی آنها هم اجازه بازدید ندارند.
شکاف طیقاتی ؛

باستی هیلز، جایی برای کارگران نیست

اگر یک کارگر با حقوق متوسط یک میلیون و پانصد هزار تومان در ماه بخواهد یک ویلا در شهرک باستی هیلز لواسان بخرد چقدر زمان می‌برد؟
معاون شهردار تهران مطرح کرد؛

تشریح اقدامات شهرداری برای کاهش فاصله طبقاتی شمال و جنوب پایتخت

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اقدامات این معاونت برای کاهش فاصله طبقاتی شمال و جنوب پایتخت را تشریح کرد.
دستور رئیس حوزه قضایی؛

جمع آوری گیت ورودی شهرک «باستی هیلز» لواسان +عکس

گیت ورودی شهرک «باستی هیلز» لواسان با دستور رئیس حوزه قضایی لواسانات جمع آوری شد.
دستفروشی در مترو ؛

متروی تهران؛ بزرگ‌ترین فروشگاه متحرک دنیا

دختر آراسته و شیک‌پوشی در ایستگاه سعدی آویز به دست بین مسافران حرکت می‌کندهفته‌ای دو، سه روز در مترو فروش دارم چون دانشجو هستم و وقت ندارم اما با همین وقت کم ماهی بین پنج تا هفت‌میلیون تومان درآمد داریم، بیشتر کالاهایم را به صورت اینترنتی میفروشم.
ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای جهان برای مهاجران ؛

هنگ‌کنگ گران‌ترین شهر جهان برای مهاجرین خارجی

مؤسسه مرکر در بیست و چهارمین گزارش سالانه خود از هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف جهان به محاسبه هزینه‌های زندگی برای مهاجرین نیز پرداخته است. در این رتبه بندی که شامل ۲۰۹ شهر جهان است، هنگ کنگ که گران‌ترین شهر جهان از نظر هزینه‌های زندگی معرفی شده است گران‌ترین شهر برای مهاجران خارجی نیز لقب گرفت.
قیمت انتقال به دیار باقی؛

مسیر ۵۰۰.۰۰۰ تومانی در تهران!

مسأله حمل و نقل که امروزه گریبان زندگان را گرفته در خصوص مردگان نیز با چالش جدی رو به رو است. سه برابر شدن قیمت بلیت اتوبوس، تاکسی های درون شهری و تاکسی تلفنی ها مشکل شهروندان زنده است و از سویی دیگر مردگان هم برای رفتن به دیار باقی باید مشمول لطف افزایش قیمت ها بشوند.
قیمت گور هم از تورم جا نمانده!!

۱۵۰میلیون‌تومان برای قبر داخل شهر، نیم میلیون‌تومان برای حمل جسد

مسیر دربستی آمبولانس‌های جسدبر تا خانه آخرت بسیار گران‌تر تمام می‌شود چراکه هزینه انتقال بیمار با آمبولانس کمتر از هزینه انتقال جسد است. انتقال بیمار که نیازمند مراقب و همراه است و باید تحت‌نظر انتقال پیدا کند، هزینه‌اش کمتر از متوفی است که باید با آمبولانس جسدبر حمل شود. دریافتی‌های بالا برای انتقال متوفی به‌وسیله آمبولانس‌های جسدبر به محل‌های دفن و سایر تشریفات به جز هزینه قبر و سایر مراسم در حالی صورت می‌گیرد که بستگان متوفی باید هزینه‌های بالاتری را بپردازند.
آمار روایت می‌کند؛

نشانه‌های مهاجرت بزرگ از تهران

طبق آمار خرید و فروش، رشد قابل توجه در تولید مسکن و هم‌چنین سکونت معناداری در ۴۹۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه استان تهران اتفاق نیفتاده؛ با این حال حجم ساخت و سازها در استان‌های البرز و گیلان به عنوان مهاجرپذیرترین استان‌ها از تهران به ترتیب پنج برابر و دو برابر شده است.
ناهید خداکرمی :

جامعه ایرانی به آزادی اجتماعی نیاز دارد

از نظر بسیاری کارشناسان اگر مردم بتوانند فضای شادی داشته باشند و برای روش زندگی آنها خط و مرز ها زیاد نباشد ؛همراهان بهتری در روزهای سخت در کنار دولتمردان خواهند بود . توجه به شادی و آرامش روان مردم از بعدهای مختلف حائز اهمیت است مبحثی که مدیریت شهری تهران سعی دارد با برنامه ریزی دقیق در مسیر رسیدن به آن تلاش کند.
فعالیت های نوین مدیریت شهری؛

اقشار توانمندتر هزینه‌های بیشتر پرداخت کنند

در چند ماه اخیر با افزایش قیمت در تمامی زوایای معیشتی مواجه بودیم، قیمت مسکن، اجاره خانه، مواد غذایی، امکانات درمانی و در کل همه چیز افزایش یافت و باعث محدود شدن فعالیت‌های زندگی در همه ابعاد شد.
مشاغل سخت؛

مشقت زندگی کارگران

توسعه مترو علاوه بر بودجه به نیروی انسانی پرتلاشی نیاز دارد تا بتواند در عمق ۳۰ تا ۱۰۰ متری در زیر زمین و در فضایی پر از آلودگی، گرد و خاک، رطوبت و فاقد نور کار کند که این مهم بدون وجود کارگران زحمتکش و مهندسان متخصص عملا امکان پذیر نبوده و نیست.
مدیر مطالعات ساماندهی راهبردی حریم مشهد:

رویکردهای سودجویانه منابع حاشیه شهر مشهد را نابود کرده است

قربانعلی عباس‌زاده با بیان اینکه توجه به عوامل زیست محیطی از بایسته‌های توسعه شهری است، اظهار داشت: طبق مطالعه‌های اخیر که با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای انجام شده، جزایر حرارتی نه در کانون مشهد، بلکه در پیرامون شهر در حال تشکیل است و این مهم تمرکز بیشتر مدیران شهری به حریم شهر را می‌طلبد.
شهر برتر جهان که میزبان میلیونرها هستند؛

ثروتمندترین افراد جهان در کدام شهرها زندگی می‌کنند؟

لندن بیش از هر شهر دیگری در جهان، مورد علاقه کسانی است که 30 میلیون دلار و بیشتر ثروت دارند.
عباس آخوندی:

۱۹ میلیون جمعیت شهری در فقر مطلق هستند

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: به صورت ملی ۱۹ میلیون نفر جمعیت شهری در فقر مطلق زندگی می کنند که یک سوم جمعیت شهری ایران و یک چهارم کل جمعیت ایران است.
توزیع ناعادلانه امکانات شهری؛

بررسی وضعیت منطقه‌های آسیب‌پذیر در 3 کلانشهر کشور

آنها معلولند؛ معلول جامعه‌ای که توزیع ناعادلانه امکانات زیرساختی شهری، بی‌توجهی، غفلت، ناتوانی و... آنها را به حاشیه برده است. امروز حدود 20میلیون شهروند ایرانی حاشیه‌نشین هستند. وضعیت آنها در کلانشهرهای ایران چگونه است.
میرزاده از راهکار صاحبخانه شدن ساکنان کلان شهرها می‌گوید؛

تهران را رها کنید و به شهرستان‌ها برسید

میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص ادعای این کارشناسان و برنامه‌هایی که برای مهیا کردن شرایط صاحبخانه شدن اقشار متوسط جامعه در برنامه ریزی دولت قرار دارد، گفت: اینکه دیگر نمی‌توان به راحتی در کلان شهری چون تهران صاحب خانه شد، صحت دارد چراکه هزینه‌ها آنقدر بالا رفته که دیگر جایی برای ذخیره بخشی از درآمد وجود ندارد اما ما نباید همه چیز را با هم بخواهیم. اغلب پایتخت‌نشینان مهاجر هستند و از شهر و روستای دور و نزدیک به کلان شهرها ورود کرده‌اند بنابراین برای زندگی آسان‌تر، این افراد می‌توانند دوباره به شهر یا روستای خود بازگشته و از پتانسیل روستایی بهره‌مند شوند.
عضو شورای شهر تهران :

759 دکل تلفن همراه از شهر تهران جمع‌آوری می‌شود

عضو شورای شهر تهران گفت: از ۲۷۰۰ دکل نصب شده در شهر تهران ۷۵۹ دکل غیر استاندارد است که به مناطق اعلام کرده‌ایم نسبت به جمع آوری این دکل ها اقدام کنند.
گسترش نگهبانان محله درپایتخت؛

ممنوعیت انسدادکوچه و پرسش ازشهروندان

پلیس می گوید نگهبانان محله در راستای افزایش مشارکت مردم در تامین امنیت، گسترش می یابد اما این افراد حق مسدود کردن معابر و پرسش و پاسخ از شهروندان را ندارند.در حال حاضر به گفته رییس مرکز انتظامی پلیس پیشگیری ناجا، حدود ۷۵۰ موسسه حفاظتی و مراقبتی با بیش از ۱۰۰ هزار نیرو در کشور فعالیت می کنند که علاوه بر حفاظت از محلات، پتانسیل تامین امنیت شرکتها و ادارات مختلف را هم دارند.
یعقوب موسوی:

شکاف طبقاتی کلانشهرها عمیق‌تر شده است

«تهران یک کلانشهر نابرابر است» شما به‌عنوان یک شهروند که ممکن است ساکن هر نقطه‌ای از این شهر باشید تا چه اندازه با این عنوان موافقید؟ برخی از این نابرابری ها، فاصله اقتصادی شمال و جنوب شهرها را تصور می‌کنند، فاصله بین توزیع ثروت و امکانات رفاهی در خانه‌های اعیان نشین شمال شهرها! اما واقعیت این است که مفهوم نابرابری بیش از آنکه صاحبان سرمایه‌های خصوصی را هدف قرار دهد، به مسئولان شهری اشاره دارد که با توزیع امکانات و خدمات عمومی در شهر، بر این فاصله کاذب، اضافه کرده‌اند.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها