سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازتاب افتتاح بزرگترین کتابفروشی جهان در تهران؛

نشریه آمریکایی: باغ کتاب تهران رکورد گینس را شکست +عکس

یک نشریه آمریکایی در گزارشی از افتتاح بزرگترین مجموعه فرهنگی و کتابفروشی جهان در تهران، به ویژگی‌های منحصربه فرد باغ کتاب تهران پرداخت.
نقش مدیریت آینده محور در مبلمان شهری؛

اثرات مبلمان شهری در جامعه

امروزه به مدد تکنولوژی و فضای مجازی سرک کشیدن به شهرهای مدرن و پیشرفته دنیا و بررسی مدیریت نوین شهری، کاری آسان و سهل شده است. با نگاهی به دکوراسیون و مبلمان شهری در شهرهای پیشرفته دنیا در می یابیم انتخاب و چینش مبلمان شهری در این شهر ها تصادفی و سلیقه ای نیست بلکه یک ساختار مدیریتی قوی و علمی باعث شده تا به نظر برسد همه چیز در جای خودش قرار گرفته است.
آرزوهای طراح؛

ایده طراحی پل طبیعت از کجا آمد؟

لیلا عراقیان، طراح جوان پل طبیعت، می‌گوید: نیاز داریم پیاده‌روها و مسیرهای دوچرخه در شهر ایجاد شود تا افراد کمتر از خودروهای شخصی استفاده کنند و وضعیت آلودگی هوا هم هر روز بدتر نشود.
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت:

ارسال ۳۶۰ اخطاریه اعمال ایمنی ساختمان به دادستانی

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با اعلام اینکه دیروز بار دیگر شاهد یک تجلی وحدت ملی با حضور تمامی اقشار جامعه و مقامات عالی رتبه کشور بودیم، گفت: حضور مردم با قطرات اشک نشانه مظلومیت شهدای آتش نشان بود که دل به آهن و آتش و آوار زدند تا جان مردم را نجات دهند.
نقد معماری و شهرسازی معاصر در گفتگو با معماران؛

بزرگ ترین آثار معماری بر روح شهرها، تاثیر بر سبک زندگی است

نقد معماری معاصر از سوی معماران در حالی مطرح می‌شود که شهرها به گونه‌ای افسارگسیخته در بیشتر نقاط با هویت ایرانی، فاصله‌ای عمیق گرفته‌اند. گفته می‌شود، بزرگترین کاری که معماری انجام می‌دهد، تأثیر گذاشتن بر سبک زندگی انسان است.
وزیر راه و شهرسازی:

بناهای بلند آسایش و آفتاب را از همسایه می‌گیرند

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که متاسفانه تکنولوژی را دستمایه شیره‌کشیدن از طبیعت کردیم، گفت: در ساخت بناهای بلند تمام آسایش و آفتاب را از همسایه می‌گیریم برای آنکه به آفتاب بیشتری برسیم.
بازسازی آشپزخانه:

قبل و بعد بازسازی 10 آشپزخانه قدیمی!

آشپزخانه به لحاظ اینکه قطب عملکردی هر فضای داخلی محسوب می شود، همواره مورد توجه بوده است. اینکه بتوان در چنین بخشی از دکوراسیون تان فضای کافی برای طبقه بندی و نظم دهی داشته باشید یا حتی فضایی مناسب برای پخت و پز موضوعی است که خیلی از افراد را وادار به بازسازی آشپزخانه ی خود می کند.
غارها و تونل ها:

تصاویری از سازه های زیر زمین

غارها و تونل ها بدون شک بخشی از زندگی انسان ها هستند. انسان به صدها دلیل گاهی برای تفریح و تماشای دیدنی ها و گاهی به اقتضای ضرورت های زندگی به اعماق زمین رفت و آمد می کند.
آیا تعطیلی مهرآباد خواست سودجویان است؟

پرواز سودجویان برفراز مهرآباد

در شرایطی که وزارت راه و شهرسازی به دنبال توسعه فرودگاه مهرآباد و افزایش توان مسافرگیری آن است، برخی انتقادها باعث شده بار دیگر گمانه‌زنی برای تعطیلی این فرودگاه آغاز شود. موضوعی که مدیر کل مهرآباد معتقد است افراد سودجو آن را پیگیری می‌کنند.
رئیس کمیته امداد امام :

خانه زن سوم رضاشاه تاریخی نبود/ قانونی تخریب کردیم

رئیس کمیته امداد امام گفت: تذکری نسبت به خانه توران وجود نداشته و ما به طور کلی در کمیته امداد سعی می‌کنیم طبق ضوابط قانونی رفتار کنیم و این خانه، بنای تاریخی نبوده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی:

۱۴۰۰ میلیارد تومان برای بازآفرینی محلات تاریخی مصوب شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از احیا و بازآفرینی ۲۷۰۰ محله تاریخی در طول برنامه ششم خبر داد و گفت: ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای بازآفرینی محلات تاریخی مصوب شد.
در جلسه علنی شورای شهر تهران مطرح شد؛

هشدار در خصوص تخریب خانه های تاریخی

رییس کمیته میراث شورای شهر تهران نسبت به تخریب خانه های تاریحی پایتخت در یک ماه گذشته انتقاد کرد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خبرداد:

سامانه ثبت اطلاعات بناهای ارزشمند (سامانه ثابا) راه اندازی می شود

معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با هدف شناسایی و حمایت از بناهای واجد ارزش پایتخت سامانه «ثابا» را راه اندازی می کند.
حکیمی پور:

باید 24 ساعته کشیک می دادیم تا کمیته امداد خانه را تخریب نکند/ثبت اضطراری فایده ای نداشت

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با انتقاد از تخریب خانه توران گفت: تخریب خانه توران نشان از كم توجهی مسئولان سازمان میراث فرهنگی، کمیته امداد و شهرداری تهران دارد.
پروژه ای ناتمام:

مصلی امام خمینی، پروژه ای که پایان ندارد

مردم می خواهند بدانند به راستی چرا مصلی امام خمینی (ره) به این روز افتاده است؟ چرا باید زمان ساخت این پروژه اینچنین طولانی گردد؟ هزینه های هزار میلیاردی ساخت آن تاکنون از کجا تامین می شود.
طرح کاداست؛

دو هزار باغ تا 6 ماه آینده شناسامه دار می شوند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران تا پایان سال، 2 هزار پلاک از باغات تهران را شناسنامه دار خواهد کرد.
در نشست ساماندهی فضاهای نمایشگاهی تهران تاکید شد

نمایشگاه شهر آفتاب، تحولی در نظام نمایشگاهی شهر تهران

نشست علمی - تخصصی ساماندهی فضاهای نمایشگاهی شهر تهران با هدف واکاوی تجربه برگزاری نمایشگاه کتاب درشهر آفتاب، توسط انجمن علمی دانشجویان شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی و با حمایت مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران برگزار شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر:احتمال منتفی شدن تخریب علاء‌الدین با روش فعلی/شبهه در عدم تخریب علاء الدین

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر گفت: تخریب طبقه هفتم علاء‌الدین خیلی طول کشیده و اگر بر این منوال ادامه یابد به نظر می رسد دیگر تخریبی صورت نگیرد و جای شبهه است چرا تاکنون تخریب صورت نگرفته است.
مسجد جامعی:

بازار گل منطقه 14 تهران نیازمند ساماندهی است

عضو شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از بازار گل منطقه 14 تهران گفت: طرح ساماندهی بازار گل در دست بررسی است و این بازار به زودی ساماندهی می شود.
رییس شورای شهر تهران عنوان کرد:

بررسی فاز ۲ برج میلاد در شورای عالی شهرسازی

رئیس شورای شهر تهران گفت: گود برج میلاد در کمیسیون ماده پنج مطرح شد، اما در خصوص آن تصمیم‌گیری نهایی نشده است.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها