سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

بررسی نحوه تدوین طرح جامع برج میلاد

مدیرعامل برج میلاد اعلام کرد: دربازدید فرزانه صادق، مدیر کل شهرسازی و طرح‌های شهری، سید حمید موسوی، مدیر کل معماری و ساختمان و مدیران سازمان سرمایه‌گذاری از پروژه فاز دوم یادمان ملی ایرانیان، موارد ایمن‌سازی، ادامه اجرای پروژه فازدوم برج میلاد، تکمیل طرح جامع برج میلاد، تعیین تکلیف نحوه ارتباط سایت برج میلاد با کاربری‌های اطراف این مجموعه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
گزارش تصویری؛

مشهورترین پارک‌های جهان

پس از انقلاب صنعتی جهان، پارک به عنوان مکانی خاص برای القای حس طبیعت در داخل شهرها، معنی جدیدی یافت و کم کم فعالیت‌های ورزشی و تفریحی، از اجزای اصلی پارک‌های شهری شد.
توسعه به روز؛

طراحی “همه‌ شمول” فضاهای بازی در شهر

فضاهای بازی همه شمول برای استفاده همه کودکان با طیف گسترده‌ای از توانایی‌ها طراحی شده است. بنابراین هیچ یک از کودکان از بازی با دیگر کودکان و حضور در این فضاها محروم نمی‌شود. ساخت چنین فضاهایی چه از آغاز و چه بازسازی و استانداردسازی فضاهای موجود، طی دهه گذشته به طور کلی در حال افزایش بوده است.
یادداشت امین عارف‌نیا‌؛

سیاست نامگذاری خیابان‌ها؛ باید‌ها و نبایدها

نامگذاری خیابان‌ها، میادین، کوچه‌ها، معابر و اماکن در هر شهری، از مهم‌ترین اقداماتی است که مدیران و تصمیم‌سازان برای شهروندان به انجام می‌رسانند. درست است که این نامگذاری‌ها تابع سیاست‌ها و قوانین خاصی است اما نکته مهم در این بین این است که اماکن شهری اعم از کوچه و خیابان و میدان جزئی از خاطرات شهروندان محسوب می‌شود و آمد و شد هرروزه مردم از این معابر، آنها را به بخشی از خانه و زندگی آن ها تبدیل کرده است.
به منظور پیشگیری از خطرات جانی و مالی؛

دادستانی تهران حکم پلمب «دراکولا» را صادر کرد

معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: با دستور معاون دادستان تهران پاساژ «دراکولا» پرخطرترین ساختمان تجاری تهران پلمب می شود.
دندان لق پاساژهای تهران کشیده می‌شود؛

حکم پلمب پاساژ «دراکولا» صادر شد

معاونت حفاظت و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به شناسایی واحدهای تجاری ناایمن از ابتدای سال۹۷، اظهار کرد: با دستور معاون دادستان تهران پاساژ «دراکولا» پرخطرترین ساختمان تجاری تهران پلمب می شود.
پژوهشگران شهری بررسی کردند؛

رابطه فاصله با جذابیت در شهرهای جدید

جامعه‌شناسان و پژوهشگران شهری رابطه بین فاصله شهرهای جدید با شهر مادر و میزان جذابیت سکونتی این شهرها را تشریح کردند.
عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران؛

پل گیشا تبدیل به پیاده راه می‌شود / استحکام بخشی پل کریمخان به اتمام رسید

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در خصوص پل‌های موقت دهه 50 گفت: « سازوکارهای پل کریمخان اصلاح و استحکام بخشی شده است و دیگر خطر فروریزش پل را تهدید نمی‌کند. اقدامات لازم برای تمامی پل های تهران در دستور کار است .»
خروج از بن بست؛

ورود دوباره خودروها به خیابان 17 شهریور

طرح پیاده راه آیینی 17 شهریور که قرار بود در زمان محمد باقر قالیباف به یکی از مراکز گردشگری و مذهبی پایتخت تبدیل شده و کیفیت زندگی را در محله های منتهی به میدان امام حسینی و خیابان 17 شهریور بالا ببرد، به دلیل غیر کارشناسی بودن آن و بروز مشکلات بسیار برای کسبه به زودی پرونده اش بسته و مسیر خودروها به این خیابان باز می شود.
میدان شهری؛

میدان های شهری، تبلور زندگی جمعی

میدان های شهری باید پاسخگوی نیاز زندگی اجتماعی و جمعی آنها در مقیاسی بالاتر از حد محلات باشند. میدان شهری باید بتواند تجمع و کنش بین شهروندان را بارور سازد.
انتقاد تندگویان:

چرا در فضاهای باز شهری برای تماشای فوتبال از مردم پول می‌گیرید؟

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از گرفتن مبلغی به عنوان ورودی از شهروندان برای تماشای فوتبال در فضاهای باز شهری انتقاد کرد و از شورای شهر و شهرداری خواست که به این مساله ورود کنند.
استاندار تهران خبر داد؛

آغاز بازسازی ساختمان پلاسکو از عید فطر امسال

در جلسه عصر روز دوشنبه درباره بازسازی ساختمان پلاسکو که با حضور استاندار تهران، رئیس بنیاد مستضعفان، جمعی از مدیران استانی و کسبه ساختمان پلاسکو برگزار شد، محمدحسین مقیمی گفت: از زمانی که اجرای طرح جدید و بازسازی ساختمان پلاسکو به استانداری تهران محول شد، جلسات متعددی با همین موضوع برگزار و در نهایت مقرر شد این ساختمان بازسازی شود؛ به نحوی که پنج طبقه برای اقدامات خدماتی ساخته شود و از محل درآمد آن هزینه‌های ساختمان تأمین شود. بنیاد مستضعفین هزینه‌های ساختمان را تقبل کرده است.
پیش به سوی شهری شاد؛

بررسی نقش فضای شهری در ایجاد نشاط در جامعه

توسعه روزافزون شهرنشینی در دنیای معاصر به همراه گسترش شهرهای بزرگ ضرورت توجه به شاخص‌های شهر شاد را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. با گسترش شهر نشینی و رشد شتابزده کلانشهرها، سطح رفاه، کیفیت زندگی و شادمانی کاهش یافته و فضاهای شهری ماهیت و کیفیت مطلوب خود را از دست داده‌اند.
شفاف‌سازی‌ در حوزه میوه و تره‌بار؛

ناهید خداکرمی از کنترل کیفیت محصولات میادین شهرداری می‌گوید

کنترل کیفیت میوه ‌و تره‌بار پایتخت یکی از بحث‌های با اهمیت در عرضه این محصولات است. ظاهرا میزان سموم در میوه و سبزیجات بیشتر از حد معمول است. ناهید خداکرمی، عضو کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر تهران درباره این موضوع با همشهری صحبت کرده است.
اتمام‌حجت با کیوسک‌داران در قراردادهای جدید؛

ممنوعیت فروش اقلام غیرمطبوعاتی بویژه دخانیات

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با تاکید بر اینکه در قراردادهای جدید با کیوسک داران نسبت به ممنوعیت فروش دخانیات و سایر اقلام به جز مطبوعات به آنها اطلاع رسانی می شود افزود: هرگونه تخلف علاوه بر جریمه می تواند به جمع آوری کیوسک نیز منتهی شود.
مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا:

اگر قبری با قیمت نجومی معرفی کنید؛ ۴ برابر هدیه می‌دهم

مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا (س) در واکنش به قیمت‌های نجومی قبر گفت: اگر شما بتوانید قبری با قیمت نجومی به من معرفی کنید، چهار برابر قیمت آن را به عنوان کادو تقدیم می‌کنم.
مردن به چه قیمتی؟

قبر در تهران به ۵۰۰ میلیون تومان رسید!

در تهران یک قبر سه طبقه را به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به فروش گذاشتند.
رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران؛

فضای سبز جای ساختمان های خطرناک را می گیرد

انبار نفت شهران، انباری که روی گسل زلزله هاست طی سالیان گذشته، ساختمان های بسیار زیادی مجوز ساخت روی گسل را دریافت کردند. ساختمان هایی که صاحبان آن غافل از این هستند که هر لحظه با خطر رو به رو هستند و یک زلزله برای پایتخت کفایت می کند.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران:

بیشتر پاساژ‌های ناایمن در مناطق ۱۱ و ۱۲ تهران واقع شده اند

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: پاساژ آزاد که در منطقه ۱۱ شهرداری تهران واقع شده، تخلفات گسترده‌ای در زمینه گودبرداری غیرقانونی و عدم ایمن سازی بنا مرتکب شده است.
ترافیک و شلوغی، ترجیع‌بند پایتخت؛

نمایشگاه کتاب در دو راهی مصلی و آفتاب

محل برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران همچون سایر رویداد‌های بزرگ نمایشگاهی، مخالفان و موافقان خاص خود را دارد. برخی موافق برگزاری این نمایشگاه در مصلی تهران و تعدادی مخالف آن هستند و عده‌ای می‌گویند این نمایشگاه باید در شهر آفتاب که به همین منظور احداث و به بهره برداری رسیده، برگزار شود.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها