سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
زلزله در کمین شهر های بزرگ؛

مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله

قسمت‌های امن برای پناهگیری در نقاط مختلف خانه هم چون آشپزخانه، حمام، توالت، راهرو، اتاق‌ها و سالن را پیدا و به سایر افراد خانواده معرفی کنید.

پدیده جدید خیابان‌خواری در ایران

تخلف آشکار سازندگان یک آپارتمان با تعرض به فضاهای عمومی
در جلسه کمیسیون عمران با حضور شهردار تهران مطرح شد؛

عملیات ساخت ساختمان پلاسکو جمعه دهم آذرماه آغاز می‌شود

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت که در جلسه روز سه‌شنبه این کمیسیون با حضور شهردار تهران وعده آغاز عملیات ساخت ساختمان پلاسکو در روز جمعه دهم آذرماه داده شده است.
رئیس مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی؛

ضرورت ساخت سازه های بتنی در بناها و زیر ساخت ها

محمد شکرچی زاده با اشاره به عمر هشتاد ساله تولید بتن در کشور گفت:­ به دلیل قیمت ارزان قیر یک غفلت تاریخی از کاربرد رویه های بتنی در کشور­ ­شده است .
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد:

ایمن سازی بناها در مناطق مرکزی و جنوبی/پیگیری مصوبات شورای چهارم

عضو شورای شهر تهران بر ضرورت ایمن سازی مناطق مرکزی و جنوبی تهران هم به لحاظ آسیب های اجتماعی و هم بافت فرسوده تاکید کرد.
شب‌های زنده خیابان سی تیر؛

بهتر نیست این مدل را در کل شهر پیاده کنید؟

در حالیکه حضور مردم در خیابان سی تیر روز به روز در حال گسترش است و غرفه داران با استقبال خوب مردم مواجه شده اند، پلیس با این کار مخالفت کرده و سعی در جمع کردن این طرح جذاب شهرداری تهران دارد.
تاریخچه محیط کار، کارکنان آینده؛

ساختمان‌های آینده و تاثیر آن بر طراحی محیط کار

هوش مصنوعی، روبات‌ها و اتوماسیون فرآیندهای اداری، محیط کار را دگرگون خواهند کرد و بخش اعظمی از فعالیت‌هایی که امروزه توسط انسان‌ها انجام می‌شود، به ماشین‌ها واگذار خواهد شد، سپس نحوه رفت و آمد کارکنان آینده را پیش‌بینی کردیم.
ظرفیت های متصل به امام را از بین نبریم؛

بافت تاریخی اطراف حرم، پیوستگی جدی با مرقد امام رضا دارد

بناهای تاریخی زیادی تا کنون به بهانه نوسازی تخریب شده است و به جای آن ساختمان های بلندمرتبه ای قد کشیده که جز سود سرمایه داری، نفعی عاید شهروندان در کلان شهرها نمی کند .
بازتاب افتتاح بزرگترین کتابفروشی جهان در تهران؛

نشریه آمریکایی: باغ کتاب تهران رکورد گینس را شکست +عکس

یک نشریه آمریکایی در گزارشی از افتتاح بزرگترین مجموعه فرهنگی و کتابفروشی جهان در تهران، به ویژگی‌های منحصربه فرد باغ کتاب تهران پرداخت.
مدیریت آینده محور ومبلمان شهری؛

اثرات مبلمان شهری در جامعه

امروزه به مدد تکنولوژی و فضای مجازی سرک کشیدن به شهرهای مدرن و پیشرفته دنیا و بررسی مدیریت نوین شهری، کاری آسان و سهل شده است. با نگاهی به دکوراسیون و مبلمان شهری در شهرهای پیشرفته دنیا در می یابیم انتخاب و چینش مبلمان شهری در این شهر ها تصادفی و سلیقه ای نیست بلکه یک ساختار مدیریتی قوی و علمی باعث شده تا به نظر برسد همه چیز در جای خودش قرار گرفته است.
آرزوهای طراح؛

ایده طراحی پل طبیعت از کجا آمد؟

لیلا عراقیان، طراح جوان پل طبیعت، می‌گوید: نیاز داریم پیاده‌روها و مسیرهای دوچرخه در شهر ایجاد شود تا افراد کمتر از خودروهای شخصی استفاده کنند و وضعیت آلودگی هوا هم هر روز بدتر نشود.
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت:

ارسال ۳۶۰ اخطاریه اعمال ایمنی ساختمان به دادستانی

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با اعلام اینکه دیروز بار دیگر شاهد یک تجلی وحدت ملی با حضور تمامی اقشار جامعه و مقامات عالی رتبه کشور بودیم، گفت: حضور مردم با قطرات اشک نشانه مظلومیت شهدای آتش نشان بود که دل به آهن و آتش و آوار زدند تا جان مردم را نجات دهند.
نقد معماری و شهرسازی معاصر در گفتگو با معماران؛

بزرگ ترین آثار معماری بر روح شهرها، تاثیر بر سبک زندگی است

نقد معماری معاصر از سوی معماران در حالی مطرح می‌شود که شهرها به گونه‌ای افسارگسیخته در بیشتر نقاط با هویت ایرانی، فاصله‌ای عمیق گرفته‌اند. گفته می‌شود، بزرگترین کاری که معماری انجام می‌دهد، تأثیر گذاشتن بر سبک زندگی انسان است.
وزیر راه و شهرسازی:

بناهای بلند آسایش و آفتاب را از همسایه می‌گیرند

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که متاسفانه تکنولوژی را دستمایه شیره‌کشیدن از طبیعت کردیم، گفت: در ساخت بناهای بلند تمام آسایش و آفتاب را از همسایه می‌گیریم برای آنکه به آفتاب بیشتری برسیم.
بازسازی آشپزخانه:

قبل و بعد بازسازی 10 آشپزخانه قدیمی!

آشپزخانه به لحاظ اینکه قطب عملکردی هر فضای داخلی محسوب می شود، همواره مورد توجه بوده است. اینکه بتوان در چنین بخشی از دکوراسیون تان فضای کافی برای طبقه بندی و نظم دهی داشته باشید یا حتی فضایی مناسب برای پخت و پز موضوعی است که خیلی از افراد را وادار به بازسازی آشپزخانه ی خود می کند.
غارها و تونل ها:

تصاویری از سازه های زیر زمین

غارها و تونل ها بدون شک بخشی از زندگی انسان ها هستند. انسان به صدها دلیل گاهی برای تفریح و تماشای دیدنی ها و گاهی به اقتضای ضرورت های زندگی به اعماق زمین رفت و آمد می کند.
آیا تعطیلی مهرآباد خواست سودجویان است؟

پرواز سودجویان برفراز مهرآباد

در شرایطی که وزارت راه و شهرسازی به دنبال توسعه فرودگاه مهرآباد و افزایش توان مسافرگیری آن است، برخی انتقادها باعث شده بار دیگر گمانه‌زنی برای تعطیلی این فرودگاه آغاز شود. موضوعی که مدیر کل مهرآباد معتقد است افراد سودجو آن را پیگیری می‌کنند.
رئیس کمیته امداد امام :

خانه زن سوم رضاشاه تاریخی نبود/ قانونی تخریب کردیم

رئیس کمیته امداد امام گفت: تذکری نسبت به خانه توران وجود نداشته و ما به طور کلی در کمیته امداد سعی می‌کنیم طبق ضوابط قانونی رفتار کنیم و این خانه، بنای تاریخی نبوده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی:

۱۴۰۰ میلیارد تومان برای بازآفرینی محلات تاریخی مصوب شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از احیا و بازآفرینی ۲۷۰۰ محله تاریخی در طول برنامه ششم خبر داد و گفت: ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای بازآفرینی محلات تاریخی مصوب شد.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها