سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:

دستورالعمل واگذاری زمین به فضاهای ورزشی و فرهنگی ابلاغ شد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از ابلاغ دستورالعملی برای تسهیل در تامین اراضی مورد نیاز ساخت فضاهای عمومی شامل بناهای فرهنگی، تفریحی و ورزشی در غیرکلانشهرها خبر داد.
از بناهای تاریخی؛

"پروژه‌ای 20میلیاردی" و بسته شدن درب آن به‌روی مردم

حدود یکسال است که باوجود صرف میلیاردها تومان پول ازجیب مردم تهران،درهای باغ ملی و میدان مشق به روی مردم بسته است!قرار بود این مسیر تاریخی اصلاح شود و برای مردم بازگشایی شود تا بتوانند ازاین فضای تاریخی که با صرف هزینه‌های زیاد اصلاح و آماده شده، استفاده کنند؛اما یکسالی هست که وزارت امورخارجه برخلاف قول‌ها و وعده‌هایش درهای باغ را بعد از اتمام ساعت اداری به روی مردم می‌بندد؛
تبدیل میدان قیصر امین پور به چهارراه؛

میدان «قیصر امین پور» غیب شد

با تصمیم مسؤولان شهرداری منطقه ۲، میدان قیصر امین پور به چهارراه تبدیل شد.
بررسی یک دروغ مجازی دیگر ؛

آیا پارک لاله تهران پولی شده است؟

عکسی در فضای مجازی در خصوص پولی شدن پارک لاله تهران منتشر شده بود که این موضوع از مسوولان شهرداری و شورای شهر تهران پیگیری شد و موضوع فوق تکذیب گردید.
محمدسعید ایزدی تاکید کرد:

کاهش بارگذاری در پادگان 06

شورا‌ی عالی شهرسازی و معماری با موضوع بارگذاری در پادگان 06 تهران که در زمان شهرداری محمدباقر قالیباف در کمیسیون ماده 5 به تصویب رسیده مخالف بوده و در صدد کاهش میزان بارگذاری است.
مترو برای حفاری، آب «چشمه علی» را خالی کرد؛

چشمه علی شهرری بعد از 20 روز دوباره جوشید

سازمان میراث فرهنگی دلیل خشک شدن چشمه علی شهرری را تخلیه آب چشمه، برای تعمیر دستگاه حفر مترو خط شش اعلام کرد. شرکت مترو تا به امروز دخالت این پروژه در خشک شدن چشمه باستانی شهرری را تکذیب کرده .
مدیرعامل آتش‌نشانی تهران:

وضعیت ایمنی بیمارستان‌های تهران مناسب نیست

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به وضعیت نامناسب ایمنی برخی بیمارستان‌های پایتخت گفت: در تلاشیم که با برگزاری جلسات مشترک با وزارت بهداشت، برای ایمن سازی بیمارستان‌ها اقدام کنیم.

بررسی نحوه تدوین طرح جامع برج میلاد

مدیرعامل برج میلاد اعلام کرد: دربازدید فرزانه صادق، مدیر کل شهرسازی و طرح‌های شهری، سید حمید موسوی، مدیر کل معماری و ساختمان و مدیران سازمان سرمایه‌گذاری از پروژه فاز دوم یادمان ملی ایرانیان، موارد ایمن‌سازی، ادامه اجرای پروژه فازدوم برج میلاد، تکمیل طرح جامع برج میلاد، تعیین تکلیف نحوه ارتباط سایت برج میلاد با کاربری‌های اطراف این مجموعه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
گزارش تصویری؛

مشهورترین پارک‌های جهان

پس از انقلاب صنعتی جهان، پارک به عنوان مکانی خاص برای القای حس طبیعت در داخل شهرها، معنی جدیدی یافت و کم کم فعالیت‌های ورزشی و تفریحی، از اجزای اصلی پارک‌های شهری شد.
توسعه به روز؛

طراحی “همه‌ شمول” فضاهای بازی در شهر

فضاهای بازی همه شمول برای استفاده همه کودکان با طیف گسترده‌ای از توانایی‌ها طراحی شده است. بنابراین هیچ یک از کودکان از بازی با دیگر کودکان و حضور در این فضاها محروم نمی‌شود. ساخت چنین فضاهایی چه از آغاز و چه بازسازی و استانداردسازی فضاهای موجود، طی دهه گذشته به طور کلی در حال افزایش بوده است.
یادداشت امین عارف‌نیا‌؛

سیاست نامگذاری خیابان‌ها؛ باید‌ها و نبایدها

نامگذاری خیابان‌ها، میادین، کوچه‌ها، معابر و اماکن در هر شهری، از مهم‌ترین اقداماتی است که مدیران و تصمیم‌سازان برای شهروندان به انجام می‌رسانند. درست است که این نامگذاری‌ها تابع سیاست‌ها و قوانین خاصی است اما نکته مهم در این بین این است که اماکن شهری اعم از کوچه و خیابان و میدان جزئی از خاطرات شهروندان محسوب می‌شود و آمد و شد هرروزه مردم از این معابر، آنها را به بخشی از خانه و زندگی آن ها تبدیل کرده است.
به منظور پیشگیری از خطرات جانی و مالی؛

دادستانی تهران حکم پلمب «دراکولا» را صادر کرد

معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: با دستور معاون دادستان تهران پاساژ «دراکولا» پرخطرترین ساختمان تجاری تهران پلمب می شود.
دندان لق پاساژهای تهران کشیده می‌شود؛

حکم پلمب پاساژ «دراکولا» صادر شد

معاونت حفاظت و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به شناسایی واحدهای تجاری ناایمن از ابتدای سال۹۷، اظهار کرد: با دستور معاون دادستان تهران پاساژ «دراکولا» پرخطرترین ساختمان تجاری تهران پلمب می شود.
پژوهشگران شهری بررسی کردند؛

رابطه فاصله با جذابیت در شهرهای جدید

جامعه‌شناسان و پژوهشگران شهری رابطه بین فاصله شهرهای جدید با شهر مادر و میزان جذابیت سکونتی این شهرها را تشریح کردند.
عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران؛

پل گیشا تبدیل به پیاده راه می‌شود / استحکام بخشی پل کریمخان به اتمام رسید

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در خصوص پل‌های موقت دهه 50 گفت: « سازوکارهای پل کریمخان اصلاح و استحکام بخشی شده است و دیگر خطر فروریزش پل را تهدید نمی‌کند. اقدامات لازم برای تمامی پل های تهران در دستور کار است .»
خروج از بن بست؛

ورود دوباره خودروها به خیابان 17 شهریور

طرح پیاده راه آیینی 17 شهریور که قرار بود در زمان محمد باقر قالیباف به یکی از مراکز گردشگری و مذهبی پایتخت تبدیل شده و کیفیت زندگی را در محله های منتهی به میدان امام حسینی و خیابان 17 شهریور بالا ببرد، به دلیل غیر کارشناسی بودن آن و بروز مشکلات بسیار برای کسبه به زودی پرونده اش بسته و مسیر خودروها به این خیابان باز می شود.
میدان شهری؛

میدان های شهری، تبلور زندگی جمعی

میدان های شهری باید پاسخگوی نیاز زندگی اجتماعی و جمعی آنها در مقیاسی بالاتر از حد محلات باشند. میدان شهری باید بتواند تجمع و کنش بین شهروندان را بارور سازد.
انتقاد تندگویان:

چرا در فضاهای باز شهری برای تماشای فوتبال از مردم پول می‌گیرید؟

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از گرفتن مبلغی به عنوان ورودی از شهروندان برای تماشای فوتبال در فضاهای باز شهری انتقاد کرد و از شورای شهر و شهرداری خواست که به این مساله ورود کنند.
استاندار تهران خبر داد؛

آغاز بازسازی ساختمان پلاسکو از عید فطر امسال

در جلسه عصر روز دوشنبه درباره بازسازی ساختمان پلاسکو که با حضور استاندار تهران، رئیس بنیاد مستضعفان، جمعی از مدیران استانی و کسبه ساختمان پلاسکو برگزار شد، محمدحسین مقیمی گفت: از زمانی که اجرای طرح جدید و بازسازی ساختمان پلاسکو به استانداری تهران محول شد، جلسات متعددی با همین موضوع برگزار و در نهایت مقرر شد این ساختمان بازسازی شود؛ به نحوی که پنج طبقه برای اقدامات خدماتی ساخته شود و از محل درآمد آن هزینه‌های ساختمان تأمین شود. بنیاد مستضعفین هزینه‌های ساختمان را تقبل کرده است.
پیش به سوی شهری شاد؛

بررسی نقش فضای شهری در ایجاد نشاط در جامعه

توسعه روزافزون شهرنشینی در دنیای معاصر به همراه گسترش شهرهای بزرگ ضرورت توجه به شاخص‌های شهر شاد را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. با گسترش شهر نشینی و رشد شتابزده کلانشهرها، سطح رفاه، کیفیت زندگی و شادمانی کاهش یافته و فضاهای شهری ماهیت و کیفیت مطلوب خود را از دست داده‌اند.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها