سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس اداره محیط زیست تهران مطرح کرد:

بی‌توجهی به دفع زباله‌ها و پساب‌های بیمارستانی/معرفی ۸ بیمارستان به مراجع قضایی

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران از ارجاع پرونده ۸ بیمارستان به مراجع قضایی به دلیل عدم رعایت مدیریت پسماندهای بیمارستانی و پساب‌های عفونی خبر داد.
عضو شورای شهر تهران مطرح کرد؛

تدوین طرح جامع پسماند با مشاور خارجی/ کیفیت پایین کمپوست

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران، گفت: طرح جامع پسماند بزودی تدوین می شود و تلاش می کنیم کیفیت کمپوست تولیدی افزایش یابد.
نبود بودجه را برای مدیریت پسماند بهانه نکنید؛

سازمان حفاظت محیط‌زیست به وظایفش عمل نمی‌کند

مشکل پسماند در استان‌های شمالی و ورود شیرابه‌های فاضلاب به رودخانه‌ها و جنگل‌ها صدمات زیست محیطی جبران‌ناپذیری به طبیعت زیبای منطقه شمال واردکرده است، اما متاسفانه به گفته نماینده مردم استان مازندران در مجلس نه از سوی سازمان حفاظت محیط زیست نظارت دقیقی صورت می‌گیرد و نه دیگر دستگاه‌ها به وظایف خود در زمینه مدیریت پسماند عمل می‌کنند.
خداکرمی ؛

پیگیر بحث تفکیک زباله‌ از مبدأ هستیم‌

عضو شورای شهر تهران گفت: ما تلاش می‌کنیم جمع‌آوری زباله به بازیافت‌ تبدیل شود و برای انرژی پاک مصرف شود.
مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست عنوان کرد؛

«پسماند» اولین محور برنامه 100 روزه محیط زیست/آخرین اخبار از چالش بی‌ زباله

مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تشریح چرایی انتخاب موضوع پسماند به عنوان محور برنامه 100 روز، آخرین اخبار مربوط به چالش بی‌زباله را گزارش داد و گفت: خوشبختانه استقبال افراد مختلف از این چالش کم‌نظیر بوده است.
سازمان پسماند شهرداری تهران خبر داد؛

خرید پسماندهای الکترونیکی از شهروندان در غرفه‌های بازیافت

سازمان پسماند شهرداری تهران از جمع‌آوری و خرید پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی (انواع باتری، لامپ‌های روشنائی، قطعات رایانه و مخابراتی، لوازم خانگی و ...) از شهروندان برابر قیمت مصوب و تعیین شده در غرفه‌های بازیافت مستقر در سطح مناطق خبر داد.
جمالی نوبندگانی:

تفکیک زباله های عفونی و غیرعفونی تهرانی ها در هاله ای از ابهام/تفکیک زباله با مسامحه نظارت می شود

نماینده مردم فسا درمجلس، با انتقاد از عدم به کارگیری متخصصان درمدیریت پسماند، گفت: شهرداری برای مدیریت پسماند بیمارستانی هزینه های بسیاری را طلب می کند.
پسماندسوزی در 60 منطقه جنوب تهران؛

رایزنی با دستگاه قضا برای دادن کارت ضابط به ماموران مقابله با زباله‌سوزی

پسماندسوزی در استان تهران از جمله معضلاتی زیست محیطی است که به گفته رییس سازمان حفاظت محیط زیست تنها در جنوب تهران ۶۰ منطقه زباله‌سوزی وجود دارد که بخشی از آن در مناطق غرب استان از جمله شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان اتفاق می‌افتد.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران:

تولید برق از زباله‌های پایتخت افزایش می‌یابد

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به تولید روزانه ۳ مگاوات برق از زباله‌های تهران گفت: با ورود سرمایه‌گذاران، تولید برق از زباله‌های پایتخت افزایش می‌یابد.
بازیافت زباله های الکترونیکی؛

خطر زباله‌های الکترونیکی

دیگر گذشت آن روزگاری که ابزارهای ساده در چشم برهم‌زدنی انتظارات مردم را برآورده می‌کردند. حالا در امور روزمره دستگاه‌های الکترونیکی حرف اول را می‌زنند؛ از جارو برقی، اتو و ماشین لباس شویی گرفته تا تلفن، لوح فشرده، پرینتر و فکس و...
طلای کثیف؛

آیا تولید روزانه ٩٥٠٠تن زباله در تهران می‌تواند به فرصتی برای این شهر بدل شود

حالا بسیاری از شهروندان نمی‌توانند تهران را با کوچه‌باغ‌هایش به‌خاطر بیاورند؛ خیابان‌های کم‌عرضی که تنها تعدادی کالسکه در آن رفت‌وآمد داشتند و اکثر شهروندان با هم آشنا بودند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران؛

روزانه 9500 تن پسماند در تهران تولید می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:روزانه 9500 تن پسماند در تهران تولید می‌شود. با وجود قانون مصوب و مصوبات شورا و اشکالات مختلف در جهت فرهنگ‌سازی کاهش تولید پسماند کوتاهی می‌شود.
به منظور آشنایی با جداسازی پسماند؛

بازدید شهردار تهران از مرکز بازیافت اینچئون در سئول

شهردار تهران و هیات همراه با حضور در مرکز بازیافت اینچئون ضمن دیدار و گفتگو با مسئولان این مرکز از بخش های مختلف آن بازدید کرد.
رییس اداره محیط زیست شهر تهران خبر داد:

ارائه طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران تا سال آینده

رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به ضعف در مدیریت پسماند برخی نقاط شهرستان تهران گفت: لازم است که طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران از سوی شهرداری هر چه زودتر به‌روز رسانی و به اداره محیط زیست پایتخت ارائه شود.
جعفرزاده مطرح کرد:

دفن زباله در ۱۴ هکتار از سطح جنگل های سراوان

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: استفاده از سیاست های تشویقی برای مشارکت بخش غیر دولتی در مدیریت پسماند استان های شمالی کشور ضروری است.
گفتگو با تنها زن رفتگر کشور:

اوقات فراغت در غسالخانه کار می‌​کنم

صغری خانی شهرآباد را حالا خیلی​ها با عنوان تنها بانوی رفتگر در کشور می​شناسند، برای دیدن او باید 688 کیلومتر راه را برویم تا شهرستان مانه و سقلمان در استان خراسان شمالی و بنشینم پای حرف های زنی که نان آور چند خانواده است.
دفن پسماندها در بیابان‌های صفادشت؛

زباله‌های خطرناک، همسایه زمین‌های کشاورزی

از پشت تپه خودش را به ما می‌رساند و می‌گوید «بار دارید؟» و ما که مثلا قرار است لجن‌های صنعتی کارخانه روغنمان را در این بیابان چال کنیم گُل از گُلمان می‌شکفد و به عیوض که دست‌و‌رویش سیاه است و لهجه افغانستانی دارد می‌گوییم چطور باید پسماندها را در این بیابان دفن کنیم؟ لودر اجاره کنید تا خاک بریزد رویش. نمی‌شود مثل بقیه آشغال‌ها بماند...
دور ریختن آشغال؛

بر اساس این قانون، اگر اشغال بریزید جریمه می شوید!

بارها شده که شاهد دور ریختن زباله از پنجره اتومبیل بوده‌ایم. در اینجا به این موضوع توجه نمی‌کنیم که مسئولیت حفظ پاکی شهر همان ‌قدر بر عهده ماست که وظیفه حفظ تمیزی اتومبیل و خانه‌مان.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران؛

روزانه معادل ۳۰ کیلومتر فیلتر سیگار در تهران دور انداخته می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با تاکید بر لزوم فرهنگسازی در حوزه پسماند، از تولید روزانه ۳۰ کیلومتر فیلتر سیگار در شهر خبر داد.
راهکار موفق تورنتو برای مبارزه با حجم عظیم زباله؛

آموزش شهروندان، وجود محرک اقتصادی و آمادگی سیستم شهری/ زباله در تورنتو دو هفته 1 بار جمع می شود

شاید برای ما هر شب زباله را در حاشیه خیابان گذاشتن یا به شوت زباله آپارتمان انداختن یک عادت شده باشد. ارتش بزرگی از کارگران زحمت کش شهرداری در شب های داغ تابستان و سوز و سرمای زمستان حجم عظیم زباله ها را از سطح شهر جمع آوری می کنند تا صبح اثری از کیسه های سیاه، متورم و گاه دریده از پنجه موش و گربه ها در کوچه و خیابان ها نباشد. آخر هر سال هم هزینه های پسماند از شهروندان بر مبنای محله و به مساوات توسط شهرداری اخذ می شود. با این نگاه شاید تصور این که زباله ها دو هفته روی هم انباشته شوند خارج از تصور ما باشد.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها