سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیریت پسماند به سبک ماقبل تاریخ
دفن زباله در شهرهای بزرگ؛

مدیریت پسماند به سبک ماقبل تاریخ

مساله زباله محدود به مازندران و چهاردانگه و اعتراض و تجمع آنها نیست، این فقط بهانه‌ای بود برای انبوهی از مشکلات ایجاد‌شده در حوزه مدیریت پسماند که اطلاع از آن کار سختی هم نیست.
نان ما را نخاله ها می دهند
گورستان ضایعات ساختمانی؛

نان ما را نخاله ها می دهند

اولین روز کارش است. 16 سالگی را اینجا آغاز می‌کند؛ در گورستان نخاله حوالی پاکدشت که از خانه‌اش در سردشت کیلومترها فاصله دارد. مهدی حالا یکی از کارگرانی است که هر روز گونی‌های خاک و آجر و پلاستیک را در گودال‌هایی که چند برابر قدشان ارتفاع دارند، جابه‌جا می‌کنند و آخر وقت با سر و تن خاک گرفته، از آن بیرون می‌آیند.تا چشم کار می‌کند، چاله‌های بزرگی دیده می‌شود که مثل دهان‌هایی حریص در انتظار بلعیدن بازمانده‌اند. دهانه‌ای بزرگ‌تر از دهانه آتشفشان که انگار هر لحظه از آن انتظار فورانی تازه می‌رود. هرچند دقیقه یک بار سر و کله کامیون‌ها از میان گرد و غبار پیدا می‌شود. بارشان قبلاً سقف و دیوار یا پی خانه کسی بود. چه خاطره‌ها میان آن کپه خاک‌هایی که پی‌در‌پی خالی می‌شود نهفته است، خدا می‌داند. حالا اما همه آنچه پیش از این حکم خانه‌ای را داشت، بار این کامیون‌ها شده است.
مخالفت قوه قضائیه با دوچرخه سورای هم‌زمان مردان و زنان
رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران:

مخالفت قوه قضائیه با دوچرخه سورای هم‌زمان مردان و زنان

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران صبح امروز در نشست روز جهانی بدون خودرو که با حضور نماینده UNED برگزار شد با بیان اینکه در این دوره مدیریت شهری تمهیداتی در راستای تبدیل شهر تهران به یک شهر زیست پذیر انجام شده است، گفت: باید شهروندان‌مان از هوایی پاک بهره‌مند شوند و اگر روزهای ملی و جهانی را مرور کنیم، می‌بینیم که کاملا به یک مسئله تشریفاتی که ردپایی هم در سیاست‌های کلان دارد، تبدیل شده است.
درآمدهای چندهزار میلیاردی باندهای تجارت طلای کثیف در پایتخت
ماجرای بی سرانجام تفکیک زباله ها؛

درآمدهای چندهزار میلیاردی باندهای تجارت طلای کثیف در پایتخت

ارزش کل زباله‌های خشک در سال ۹۷، بالغ بر ۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان است که به تفکیک ارزش تقریبی زباله‌های جمع‌آوری‌شده در بخش رسمی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان و در بخش غیررسمی ۲ هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان است.
انبارها هیچ پسماندی ندارند که شهرداری مطالبه عوارض پسماند دارد
رئیس اتحادیه صنف دارندگان انبارهای کالاهای تجارتی؛

انبارها هیچ پسماندی ندارند که شهرداری مطالبه عوارض پسماند دارد

سید مهدی کشاورز رئیس اتحادیه صنف دارندگان انبارهای کالاهای تجارتی، سراها و سرد خانه های تهران اظهار داشت: در انبارها اگر کالایی هم به امانت سپرده شود با همان کارتن به صاحب کالا تحویل می گردد و یا اگر آهن آلات باشد که هیچ پسماندی ندارد اما شهرداری با نگاه به متراژ انبار از صاحب انبار ، عوارض پسماند دریافت می کند که این ظلم و زور فاحش است، انبار داران هیچ گونه پسماندی ندارند.
ربط دادن پسماند به مافیا، شیوه‌ای ارعابی برای تداوم انحصار است
عضو شورای شهر تهران :

ربط دادن پسماند به مافیا، شیوه‌ای ارعابی برای تداوم انحصار است

الهام فخاری عضو شورای شهر تهران گفت: موضوع پسماند بسیار پیچیده‌تر از چیزی است که از بیرون به نظر می‌رسد،‌ اما مساله تنها پیمانکار نیست، الهام فخاری در رابطه با مافیای پسماند گفت: من اصطلاح مافیا را به کار نمی‌برم،‌
زباله گردهای تهران فرم بر تن و چرخ دار می شوند / ممانعت از زباله گردی زنان و کودکان در پایتخت
مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری تهران:

زباله گردهای تهران فرم بر تن و چرخ دار می شوند / ممانعت از زباله گردی زنان و کودکان در پایتخت

مدتی است که زباله گردهای تهران ، مجهز به چرخ به جای گونی بر دوش شده اند و لباس های مخصوص جمع آوری پسماند از سوی شهرداری بر تن آنها شده است تا ضمن دقت به بهداشت و سلامت آنها به دقت بیشتر بر عملکرد پیمانکاران این حوزه وجود داشته باشد.
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها