سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیریت پسماند شهری؛

سامانه زباله‌سوز، گام مهمی برای کنترل و دفع پسماند است

شهردار تهران در بازدید از مجتمع پردازش و دفع آرادکوه از پروژه‌های زیست‌محیطی واقع در آن مجموعه دیدن کرد و درجریان اقدامات محیط‌زیستی برای کنترل آلایندگی زباله‌سوزها قرار گرفت. به گزارش همشهری، در این بازدید مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با شرح روند فعالیت اجرایی و پروژه‌های زیست‌محیطی، مراحل استحصال گاز متان از پسماند شهری، استحصال مصالح از نخاله‌های ساختمانی و تصفیه شیرابه پسماند را شرح داد.
ابراهیم مرشد:

70 درصد آلودگی‌های زباله‌ها به پسماندهای الکترونیکی مربوط می‌شود

فعالان زیست‌محیطی در حالی توانستند با استفاده از روش‌های دوستدار محیط زیست فلزات پایه چون مس و قلع را بازیافت کنند که به گفته آنها این محققان در دستیابی به این نوع پسماندها باید با پیمانکارانی که بعضا اتباع سایر کشورها هستند، رقابت کنند.
مدیر یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ؛

هر ایرانی به‌ طور متوسط سالانه 8 کیلوگرم زباله الکترونیک تولید می‌کند

مدیر یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کرد: هر ایرانی به‌طور متوسط سالانه 8 کیلوگرم پسماند الکترونیک تولید می کند.پسماندهای الکترونیک 2 درصد حجم پسماندها را به خود اختصاص می‌دهند که در اثر بازیافت غیراصولی بسیار خطرساز بوده و شیرابه آن‌ها بانفوذ به زمین در آب نفوذ کرده و مواد سمی خطرناکی وارد آب‌های زیرزمینی می‌شود.
افزایش پسماند پلاستکی در ایام محرم؛

افزایش 10درصدی تولید پسماند پلاستیکی در تاسوعا و عاشورا

با نزدیک شدن به تاسوعا و عاشورای حسینی میزان تولید پسماند خشک، به‌ویژه زباله پلاستیکی در شهر تهران افزایش می‌یابد.
هوای پاکبانان را نداریم!!

افزایش 10درصدی تولید پسماند پلاستیکی در تاسوعا و عاشورا

با نزدیک شدن به تاسوعا و عاشورای حسینی میزان تولید پسماند خشک، به‌ویژه زباله پلاستیکی در شهر تهران افزایش می‌یابد. سازمان پسماند تهران امسال از روز نخست ‌ماه محرم به حالت آماده‌باش درآمده و این روند تا روز سوم شهادت امام حسین(ع)، یعنی روز سیزدهم‌ ماه محرم ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تهران؛

سرنوشت نامعلوم ۳۰ تن زباله خطرناک درتهران +تصاویر

سرنگ، باندهای آلوده، کیسه خون و ادرار بدون بی‌خطرسازی با زباله‌های عادی مخلوط می‌شود. بیمارستان‌ها داستان جداسازی را جدی نمی‌گیرند و معلوم نیست سرنوشت ۳۰ تن زباله عفونی در تهران چه می‌شود.
یادداشت علی نوذرپور؛

تفکیک پسماند، هم استراتژی و هم تاکتیک

بیش از دو دهه است که تفکیک پسماند در ادبیات مدیریت شهری آمده است. تحقیقات و پژوهش‌های متعددی انجام گرفته و در قوانین و مقررات مختلف ازجمله قانون مدیریت پسماند به آن اشاره شده است که برای مدت‌ها پیش ‌باید این امر در شهرهای کشور محقق می‌شد. لیک با وجود اقدامات و فعالیت‌های مختلف شهرداری‌ها همچنان در ابتدای راهیم و این امر به‌ویژه در تهران وضعیت خوبی ندارد. آمارها نشان می‌دهد در ابتدای دوره جدید مدیریت شهری، تفکیک پسماند خشک از مبداء حدود 3درصد بوده است و درخصوص تفکیک پسماند‌ تر اساسا هیچ‌گونه اقدامی نشده است.
رییس اداره محیط زیست شهر تهران عنوان کرد؛

عدم مدیریت پسماند در ۴۰ درصد بیمارستان‌های تهران

رییس اداره محیط زیست شهر تهران از تعطیلی دو مرکز درمانی در سال گذشته بدلیل عدم مدیریت پسماند خبر داد و گفت: به طور معمول در هر پایش سازمان محیط زیست از بیمارستان‌ها حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد از مراکز درمانی در خصوص مدیریت پسماندهای بیمارستانی دارای مشکل هستند.
رضا عبدلی:

مافیای بزرگ برای زباله خشک در تهران

رضا عبدلی از مافیای بزرگ زباله‌های خشک در پایتخت خبر داد. او گفت: «متأسفانه مافیای بزرگی با توجه به سود زیاد جمع‌آوری زباله‌های خشک شکل گرفته که برای ساماندهی آن ها توسط افراد خلاق اپلیکیشنی طراحی شده که اگر این اپلیکیشن به‌طور کامل اجرایی شود، می‌تواند نقش بسزایی در ساماندهی جمع‌آوری زباله‌های خشک داشته باشد.»
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند :

تبدیل نخاله به مصالح ساختمانی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت: به زودی کارخانه تبدیل پسماند به مصالح ساختمانی افتتاح خواهد شد.
حاشیه ها، منبع بیماری؛

زباله های بیمارستانی تهدیدی جدی برای سلامت جامعه

زباله های بیمارستانی اگر به درستی مدیریت و دفع نشود، به عنوان یکی از مهمترین معضلات جوامع شهری و تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می شود و این در حالی است که همواره شاهد حجم زیادی از زباله های رها شده در اطراف شهرها هستیم.
رییس اداره محیط زیست تهران:

بیشتر زباله‌گردها پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری هستند

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه همه افرادی که برای تفکیک زباله به سطل‌های زباله مراجعه می‌کنند، فقیر نیستند، اظهار کرد: بیشتر این افراد را پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری تشکیل می‌دهند.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

معرفی متخلفین رهاسازی نخاله در ورودی وخروجی شهرها به مراجع قضایی

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از ضرورت معرفی متخلفین رهاسازی نخاله ها در مناطق مختلف استان و به ویژه ورودی و خروجی مرکز استان به مراجع قضایی خبر داد.

صدراعظم نوری: شهرداری درخصوص زباله‌های بیمارستانی مسئولیتی ندارد

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات محیط زیست شورای شهر تهران گفت: اگر شهروندان موردی را مشاهده کردند که زباله‌های بیمارستانی و خطرناک امحا و رفع خطر نشده است سریعاً آن را به شورا تذکر دهند. ما این مسأله را منتشرمی‌کنیم و در صحن شورا تذکر خواهیم داد.
در یک پژوهش علمی بررسی شد؛

اقتصاد زباله‌ای/درآمدزایی ۲.۲ میلیارد تومانی از زباله‌های تهران

در فعالیتی علمی پژوهشی که نتایج آن اخیراً انتشار یافته است، محققان ایرانی "اقتصاد زباله‌ای" را مورد بررسی قرار داده و به جنبه‌های مختلف آن به‌عنوان اقتصادی غیررسمی اشاره کرده‌اند.
عبدلی خبر داد :

احداث 2 نیروگاه 1600 تنی زباله سوز برای تهران

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در خصوص وضعیت فعلی نیروگاه زباله سوز تهران گفت: «روزانه حدود 200 تن زباله ریجکت (زباله خشکی که ارزشمند و تَر نیست و زباله‌ایست که از ارزش حرارتی بالایی برخوردار است) به عنوان مواد اولیه در کارخانه سوزانده و از انرژی تولید شده حدود 3 مگا وات بر ساعت برق تولید می‌شود.»
تبدیل پسماند به منابع اقتصادی؛

کسب درآمد از بازیافت پسماند های صنعتی

صنعت بازیافت به‌عنوان یکی از صنایع مهم و درآمد زا در سراسر جهان مطرح است. در واقع می توان با آگاهی درست از این موضوع و مدیریت صحیح، ‌درصد قابل ‌توجهی از پسماند ها و ضایعات غیر قابل استفاده را به منابع اقتصادی تبدیل نمود.
مدفون شده در پلاستیک؛

رکورد ایران در مصرف پلاستیک

ایران پنجمین کشور مصرف کننده پلاستیک در جهان است.
رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس مطرح کرد؛

چگونه 50درصد کاهش پسماند از مبدا داشته باشیم؟

میزان تولید روزانه پسماند در کشور ما حدود 50هزار تن است؛ آن هم درحالی‌که در بسیاری از شهرها پسماند به صورت غیربهداشتی مدیریت می‌شود.
رئیس اداره محیط زیست تهران مطرح کرد:

بی‌توجهی به دفع زباله‌ها و پساب‌های بیمارستانی/معرفی ۸ بیمارستان به مراجع قضایی

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران از ارجاع پرونده ۸ بیمارستان به مراجع قضایی به دلیل عدم رعایت مدیریت پسماندهای بیمارستانی و پساب‌های عفونی خبر داد.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها