باز هم پای “کارت بازرگانی یکبارمصرف” درمیان است:

جزئیات تازه از قاچاقچی تجهیزات پیشرفته رایانه‌ای

شخصی به نام (م.ف) قاچاقچی تجهیزات کامپیوتری که توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد، پیش از این نیز سابقه قاچاق این تجهزات را در سابقه خود داشته است.
رییس سازمان بازرسی کل کشور:

ابطال قراردادی در کیش به ارزش 20 هزار میلیارد تومان

رییس سازمان بازرسی کل کشور از پیگیری‌های قضایی برای اعاده زمینی به ارزش 20 هزار میلیارد در کیش به منطقه آزاد کیش خبر داد.
رئیس سازمان تعزیرات مطرح کرد؛

تاکید برلزوم افزایش سرعت در رسیدگی به تخلفات

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در نشست تخصصی مدیران سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی ضمن بررسی مواردی که موجب تعلل در رسیدگی و اجرای احکام می شود؛ اطاله در رسیدگی به پرونده ها و اجرای احکام را موجب تضییع حقوق مردم برشمرد.
برای احراز هویت کانال های با بیش از 5 هزار کاربر؛

سامانه «شامد» هفته آینده راه اندازی می شود

«با راه‌اندازی سامانه «شامد»(شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال) برای احراز هویت کانال‌های با بیش از 5 هزار کاربر، دولت و حاکمیت به دنبال بستن شبکه‌های اجتماعی خارجی نیست بلکه حاکمیت با راه‌اندازی این سامانه به دنبال استفاده مفید از شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی و ممانعت از کلاهبرداری و اشاعه ناهنجاری‌های اجتماعی است.»
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد؛

آغاز برخورد با آرایشگاه های غیرمجاز/۵۰درصد لوازم آرایشی تقلبی است

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: ۵۰ درصد لوارم آرایشی به صورت تقلبی در کشور توزیع می شود که این میزان رقم یک میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده است.
استاد و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران:

برگ سبز خودرو مدرک است و سند رسمی محسوب نمی‌شود

عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: براساس ادله موجود در حوزه تعریف سند رسمی باید بگوییم که برگ سبز ناجا مدرک است و سند رسمی حساب نمی‌شود.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی؛

پایبندی مسئولان به قانون راه جلوگیری از فساد

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: امروزه فساد یک جرم سنتی مانند سرقت نیست بلکه عناصر تشکیل دهنده فساد با جرایم سنتی مثل سرقت متفاوت است و باید بدانیم که اگر مسئولان به قانون پایبند باشند حتما از فساد جلوگیری می کنند.
دفاتر اسناد رسمی، مرجع صدور سند خودرو؛

براساس رأی دیوان عدالت مرجع صدور سند خودرو، دفاتر اسناد رسمی هستند

نائب رئیس کانون سردفتران با اشاره به برداشت‌های مختلفی که از قوانین مربوط به ثبت سند خودرو می‌شود ،گفت: در رأی صادر شده از سوی دیوان عدالت اداری مشخص شد که مرجع صدور سند خودرو دفاتر اسناد رسمی محسوب می‌شوند.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور؛

رسیدگی الکترونیکی پرونده‌ها در سازمان تعزیرات پیگیری می‌شود

جمشیدی گفت: در حال فراهم کردن رسیدگی در بستر الکترونیکی برای تسریع بیشتر در امور هستیم.
نگاهی به تأخیر یکساله در تشکیل شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم

جولان جرم پشت درهای بسته شورای پیشگیری

حدود یک سال قبل بود که قانون پیشگیری از وقوع جرم در 6 ماده تصویب شد. بر اساس ماده 2 همین قانون باید شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم با 23 عضو و به ریاست رئیس قوه قضائیه و نیابت معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شود و حداقل در هر فصل یک بار جلسه‌ای برگزار کند.
به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی؛

حزب ندای ایرانیان خواستار برکناری ۱۶۵ مدیر بازنشسته شد

حزب ندای ایرانیان با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی و بی توجهی برخی وزارتخانه ها به این قانون، از نبود اراده جدی در زمینه گردش نخبگان انتقاد کرد.
اعتراض به رأی هیات کار و امور اجتماعی در رأس شکایت‌ها؛

ارسال بیش از 112 هزار شکایت از نهادهای دولتی به دیوان عدالت در سال 94

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه در سال 94 بیش از 112 هزار پرونده در خصوص شکایت از نهادها و سازمان‌های دولتی به دیوان عدالت اداری واصل شده است، گفت: ‌طی 8 ماهه امسال 960 مورد شکایت از مصوبات و آیین‌نامه‌ها در دیوان عدالت اداری ثبت شده که به 822 مورد رسیدگی شده است.
آیا حکومت موفق به کنترل فساد می شود؟

فساد و حکومت داری

یکی از تاکیدات اسلام مبارزه با انواع فساد در سطح جامعه و حکمت است و یکی از آرمانهای هر امتی اقامه قسط و عدل در جامعه بود
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی

باید فشارها بر مبارزه با قاچاق کالا را بشکنیم

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با تأکید بر اینکه تعزیرات در موضوع قاچاق کالا به طور جدی وارد شده و دنبال شفاف‌سازی است تأکید کرد البته فشارهایی وجود دارد که باید آنها را بشکنیم.
معاون قضایی دادستان کل کشور عنوان کرد:

معاون قضایی دادستان کل کشور: انجام امور اداری با تلگرام جرم است

معاون قضایی دادستان کل کشور، ضمن اشاره به این موضوع که دادستان کل کشور به عنوان عضوی از شورای عالی فضای مجازی پیگیر استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی است گفت: «استفاده از تلگرام برای انجام امور اداری ممنوع است و در صوت اطلاع از این موضوع، علیه آن اعلام جرم خواهیم کرد.»
دادستان کل کشور عنوان کرد:

تخلفی در ۱۰۴ تعاونی شهرداری وجود نداشته است/ برخی مدیران بیش از مقدار تعیین‌شده تخفیف گرفته‌اند/ شهردار تهران اعلام کرد در جریان تخفیف‌ها نبوده است/ واگذاری املاک به 29 نفر خارج از مجموعه شهرداری

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در گفت‌وگوی ویژه خبری به تشریح عملکرد دادستانی کل کشور در حیطه وظایف قانونی پرداخت و آخرین وضعیت پرونده‌های مهم قضایی از جمله واگذاری املاک در شهرداری تهران را تشریح کرد.
جمشیدی در همایش سراسری تعزیرات:

نفوذی‌ها، تعزیرات را در پرونده‌های قاچاق تحت فشار قرار می‌دهند

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: برخی نفوذها، همکاران رسیدگی کننده به پرونده های قاچاق را تحت فشار قرار می دهند اما انتظار ما این است که آرای قدرتمند بدون واهمه صادر شود.
فاضلی در همایش سراسری تعزیرات:

اتاق اصناف ابزار برخورد با تخلف را ندارد/آمدم از تعزیرات کمک بخواهم/ بسیاری از اصناف کالای قاچاق را مخفی کردند

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در اتاق اصناف ابزار اجرایی لازم را نداریم و برای برخورد با تخلف باید با تعزیرات همکاری کنیم.
وزیر دادگستری :

از قبل هم قرار نبود تعزیرات به قاچاق در عرضه ورود کند/اگر اصناف پرونده دادند ما هم رسیدگی می‌کنیم

وزیر دادگستری درباره ابلاغیه اخیر معاون اول رئیس‌جمهوری درباره مبارزه با کالای قاچاق گفت: اصلا این حرف‌هایی که گزارش شده درست نیست. اصلا از قبل چنین چیزی نبوده و ما در خصوص عرضه قرارمان نبود که ورود کنیم.
نذورات محیط زیستی یک وکیل دادگستری

از ساخت آبشخور حیات وحش تا وکالت رایگان پرونده‌های محیط زیستی

در و دیوار روستاها و سکونتگاه های اطراف منطقه حفاظت شده خائیز در جنوب استان کهگیلویه و بویراحمد که یکی از بهترین زیستگاه‌های کل و بز در ایران است چند ماهی است که مملو از شعارهای محیط زیستی و پیام‌های مرتبط با حفاظت از طبیعت شده است.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها