سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

رفع مشکل هویت فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: با تعیین تکلیف طرح اصلاح قانون تابعیت، ۷۰ درصد مشکلات هویتی فرزندان ناشی از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی رفع می شود.
مولاوردی:

قوانین حقوقی برای افزایش جمعیت پیری در ایران آماده نیست

دستیارویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: جمعیت پیر ایران رو به افزایش است؛ این در حالی است که قوانین حقوقی هنوز برای این افزایش جمعیت و مسائل حقوقی حول این موضوع آماده نیست.
دادستان تهران :

تحقیق از ۱۸۶ متهم پرونده املاک نجومی

ششمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران در موضوع تحقیقات پرونده‌های قضایی، روز بیست و دوم مرداد ‌ماه سال جاری با حضور تعدادی از معاونان دادستان، سرپرستان نواحی و دوایر نظارت دادسرای تهران و بازپرسان چهار ناحیه دادسرا، به ریاست دادستان تهران برگزار شد.
برنامه پیشنهادی وزرا؛

برنامه ها و وعده های وزیر پیشنهادی دادگستری

وزیر پیشنهادی دادگستری برای تصدی پست وزارت برنامه زیر را ارائه کرده است.
الهام امین زاده؛

نقشه راه حقوق شهروندی در دولت روحانی

وصف عملیاتی کردن مفهوم حقوق شهروندی، نیازمند داشتن نقشه‌ای جامع است.
قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

نه اعدام حذف می شود؛ نه مواد مخدر دولتی، توزیع

حجت‌الاسلام حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در پاسخ به روزنامه ایران مبنی بر اینکه آیا شما سخنان قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر درباره اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی توزیع دولتی موادمخدر را رد کردند تأیید می‌کنید یا خیر؟ گفت: نخیر اشتباه می‌کنند.
در نشست هم اندیشی صمت مطرح شد؛

ارتقای آگاهی های عمومی و دانش حقوقی، امری ضروری در ایفا و استیفای حق است

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در نشست هم اندیشی تخصصی حوزه های نظارت و بازرسی سازمان های صمت استان ها و مسئولین سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، ارتقای آگاهی های عمومی و دانش حقوقی را امری ضروری برای ایفا و استیفای حق دانست.
"وندال" های مجازی در تور قانون؛

توهین کنندگان اینترنتی چگونه مجازات می شوند؟

مجازی شدن ارتباطات انسانی در بین میلیون‌ها شهروند ایرانی باعث تغییر سبک زندگی و عادات و رفتارهای روزانه شده است. صحبت‌های رودررو و ارتباطات شفاهی و دیداری هر چند کمتر شده است اما روز به روز بر غوغای زندگی مجازی شهروندان افزوده می‌شود.
اعطای تابعیت به دختر مریم میرزاخانی؛

اصلاح قانون گذرنامه در مجلس شورای اسلامی

در جلسه نمايندگان به جمع‌آوري امضا براي صدور بيانيه‌اي که به موضوع ميرزاخاني و وضعيت تابعيت فرزندش مي‌پرداخت، اقدام کردند. در اين بيانيه تسريع در رسيدگي به طرح يک‌فوريتي اصلاح قانون تابعيت در کميسيون‌هاي مجلس با هدف اعطاي تابعيت به دختر مريم ميرزاخاني، نخبه رياضي ايراني، مطرح شده بود. اين همزماني، اين شائبه را ايجاد کرده بود که احتمال دارد طرح مذکور نيز در ارتباط با وضعيت خانم ميرزاخاني و فرزند او مطرح شده است.
با صدور رأی هیئت عمومی دیوان عالی کشور؛

حکم طلاق زوجه به علت عدم تعادل روانی زوج ابرام شد

هیئت عمومی دیوان عالی کشور با بررسی پرونده اصراری ردیف ۵۰/۹۵ رأی شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور مبنی بر متارکه زوجین را ابرام کرد.
وزیر دادگستری:

برای تدوین اجرای برنامه‌های اصلاحی نیازمند مشارکت مردم هستیم

وزیر دادگستری گفت: دقت در احکام باید بیشتر شود و حکم اتقان و استحکام لازم را داشته باشد. باید برنامه ریزی کنیم طوری تا به نتایج مطلوب تری دست یابیم.
قانون مبارزه با مواد مخدر؛

اعدام موادفروش‌ها با ۱۰۰ کیلو مواد سنتی و دو کیلو مواد صنعتی

بر اساس اصلاحات انجام گرفته « چنانچه مرتکب موفق به ساخت، تولید، توزیع، فروش یا وارد کردن مواد مخدر و روانگردان موضوع ماده چهار قانون مبارزه با موادمخدر (مانند تریاک، شیره، سوخته و غیره) مشروط به اینکه بیش از یکصد کیلوگرم باشد مجازات مرتکب اعدام خواهد شد.»
توصیه رهبری به قوه قضاییه؛

رسانه ها در جایگاه امر به معروف و نهی از منکر قرار دارند

در تحقیقی که پژوهشکده شورای نگهبان انجام داده این احتمال به میان آمده که اگر در قانون اساسی در اصول دیگر به این موضوع پرداخته نشده به این خاطر است که اصولی درباره احزاب و مطبوعات آمده و اگر منظور صرفا برداشت های اخلاقی بود نیز نیاز به تأکید بر «قانون» نبود.
دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران؛

قانون دادرسی در رابطه با مسائل امنیتی اصلاح می‌شود

دادستان کل کشور با بیان اینکه نفس تشکیل ستاد این است که هم‌افزایی رخ دهد اما در کشور ما در ستادها کارها بین اعضا پاس داده می‌شود.
اصلاح قانون حمایت از کودکان؛

ازدواج ممنوعه

اصلاح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بدسرپرست و بی‌سرپرست با انتقادات بسیاری روبه‌رو است
مشاور وزیر راه و شهرسازی؛

دعوای موافقان و مخالفان قانون پیش فروش ساختمان بر سر چیست؟

مشاور وزیر راه و شهرسازی از وجود تعداد زیادی پرونده تخلفات انبوه سازان در محاکم قضایی به دلیل عدم اجرای قانون پیش فروش ساختمان خبر داد.
معاون حقوقی قوه قضائیه خبر داد:

اصلاح آیین نامه مترجمان اسناد رسمی در دستور کار است

خدائیان با بیان اینکه اصلاح آیین ­نامه اجرایی مترجمان رسمی در دستور کار است اعلام کرد: پیشنهاد افزایش حق­ الزحمه مترجمان به ریاست قوه ­تقدیم شده است که در صورت موافقت ابلاغ خواهد شد.
چگونگی شکایت در دستگاه قضایی؛

تا چه زمانی و از چه جرائمی می توان شکایت کرد؟

گاهی ممکن است حق شما ضایع گردد و یا ممکن است خدای نکرده موجب ضایع شدن حق دیگری شوید. در صورتیکه پس از گذشت چندین ماه یا چندین سال به محکمه یا دادگاه، جهت شکایت و اقامه دعوی مراجعه نمایید، به شکایت شما رسیدگی و توجه نمیشود و یا به عبارتی دیگر دعوایتان شامل «قاعده مرور زمان» شده است.
امین زاده مطرح کرد:

حقوق شهروندی باید به مطالبه ملی در کشور تبدیل شود

الهام امین زاده دستیار ویژه رئیس جمهوری امروز در همایش ملی حقوق شهروندی در بجنورد گفت:حقوق شهروندی، مسیر جدیدی است که در برنامه پنج ساله و 10 ساله دنبال می شود و برای تحقق آن باید باور کنیم که حقوق شهروندی یک شعار نیست.
آگاهی بیشتر از حقوق شهروندی؛

حقوق شهروندی دانستنی، خواستنی و گرفتنی است

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری همه کاندیدا‌ها در تلاش برای جذب آرای مردم هستند و در این بین منشور حقوق شهروندی از جمله بحث هایی است که این روز‌ها نامزد‌های مخالف دولت هر روز در هر جمعی که فرصت سخنرانی پیدا می‌کنند مورد انتقاد قرار می‌‌دهند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها