سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اصلاح قانون حمایت از کودکان؛

ازدواج ممنوعه

اصلاح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بدسرپرست و بی‌سرپرست با انتقادات بسیاری روبه‌رو است
مشاور وزیر راه و شهرسازی؛

دعوای موافقان و مخالفان قانون پیش فروش ساختمان بر سر چیست؟

مشاور وزیر راه و شهرسازی از وجود تعداد زیادی پرونده تخلفات انبوه سازان در محاکم قضایی به دلیل عدم اجرای قانون پیش فروش ساختمان خبر داد.
معاون حقوقی قوه قضائیه خبر داد:

اصلاح آیین نامه مترجمان اسناد رسمی در دستور کار است

خدائیان با بیان اینکه اصلاح آیین ­نامه اجرایی مترجمان رسمی در دستور کار است اعلام کرد: پیشنهاد افزایش حق­ الزحمه مترجمان به ریاست قوه ­تقدیم شده است که در صورت موافقت ابلاغ خواهد شد.
چگونگی شکایت در دستگاه قضایی؛

تا چه زمانی و از چه جرائمی می توان شکایت کرد؟

گاهی ممکن است حق شما ضایع گردد و یا ممکن است خدای نکرده موجب ضایع شدن حق دیگری شوید. در صورتیکه پس از گذشت چندین ماه یا چندین سال به محکمه یا دادگاه، جهت شکایت و اقامه دعوی مراجعه نمایید، به شکایت شما رسیدگی و توجه نمیشود و یا به عبارتی دیگر دعوایتان شامل «قاعده مرور زمان» شده است.
امین زاده مطرح کرد:

حقوق شهروندی باید به مطالبه ملی در کشور تبدیل شود

الهام امین زاده دستیار ویژه رئیس جمهوری امروز در همایش ملی حقوق شهروندی در بجنورد گفت:حقوق شهروندی، مسیر جدیدی است که در برنامه پنج ساله و 10 ساله دنبال می شود و برای تحقق آن باید باور کنیم که حقوق شهروندی یک شعار نیست.
آگاهی بیشتر از حقوق شهروندی؛

حقوق شهروندی دانستنی، خواستنی و گرفتنی است

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری همه کاندیدا‌ها در تلاش برای جذب آرای مردم هستند و در این بین منشور حقوق شهروندی از جمله بحث هایی است که این روز‌ها نامزد‌های مخالف دولت هر روز در هر جمعی که فرصت سخنرانی پیدا می‌کنند مورد انتقاد قرار می‌‌دهند.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی؛

تبدیل مجازات اعدام به 30 سال حبس برای تولید، توزیع و فروشندگان موادمخدر

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با یادآوری تعیین تکلیف طرح تعدیل مجازات اعدام گفت: تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و فروشندگان موادمخدر محکوم به مجازات اعدام نمی‌شوند.
تحلیل مباحث حقوق شهروندی؛

چگونه نباید بیش از حد حکومت کرد!

دولت خود نمی تواند هم مجری و‌ هم ناظر بر اجرای منشور باشد ، و باید بتواند با دو قوه دیگر بر سر اجرا ونظارت این منشور به توافق برسد و آنرا در معرض ۀرای عمومی قرار دهد.که تنها در اینصورت بصورت قراردادی خواهد بود که دو طرف موضوع یعنی دولت و شهروندان را مجبور خواهد کرد که به آن تمکین نمایند.
نسخه ای شفا بخش بنام «قضا درمانی»؛

ایده «قضا درمانی» مبنای توسعه قضایی

ورود و ثبت سالانه بالغ بر 15 میلیون فقره پرونده در دستگاه قضا و به تبع آن افزایش رو به تزاید آمارجمعیت کیفری، تکرار چرخه جرم، ناهنجاری های اجتماعی از دغدغه های اساسی قوه قضائیه است.
چرا قاچاقچیان اعدام نشوند؛

حذف مجازات اعدام برای حاملان مواد مخدر

مصوبه کمیسیون قضایی مجلس مبنی بر حذف مجازات اعدام برای حاملان مواد مخدر، با استقبال بسیاری از حقوقدانان و مددکاران اجتماعی مواجه شده است.
برای مقابله با آلودگی صوتی؛

بررسی و یادآوری قانون 18 سال پیش

موضوع آلودگی به صورت اعم و زیرشاخه های از آن دست مصائبی هستند که سال هاست تلاشهایی در سطح داخلی و بین المللی برای رفع آن در دست اقدام است.آلودگی صوتی هم از این امر مستثنی نبوده و مسئولان و قانونگذاران ایرانی چه قبل و چه بعد از انقلاب تلاشهایی را برای مقابله با آن مبذول داشته اند.البته علی رغم اینکه چندین بار مقرره های هم برای مقابله با آلودگی صوتی تهیه و تدوین شده ولی باید در نهایت تاسف ابراز داشت که این آئیین نامه هم همانند بسیاری از قوانین و آئیین نامه های دیگر تا حد زیادی به دست فراموشی سپرده شده است.
در کارگاه حقوق شهروندی:

دولت می‌تواند اجرای حقوق شهروندی را الزامی کند

مدیر کل حقوقی وزارت ارشاد گفت: رییس جمهور می تواند اجرای حقوق شهروندی را در اجزای قوه مجریه و دستگاههای اجرایی الزامی کند.
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ؛

لایحه حمایت از محیط‌بانان چه تغییری در وضعیت آنها ایجاد می‌کند؟

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، آخرین وضعیت لایحه حمایت از محیط‌بانان را که در هیات دولت به تصویب رسید، تشریح کرد.
۱۲۰ شهيد براي تصويب قانون؛

تصویب دیرهنگام لایحه حمایت از محیط بانان

حدود 15میلیون هکتارعرصه منابع طبیعی در کشور وجود دارد که توسط دو هزارو700 محیط‌بان صیانت می‌شود.از عوامل مهم شهادت محیط‌بانان و تعرض شکارچیان غیرمجاز به عرصه‌های طبیعی، کمبود نیروی انسانی برای محافظت از منابع طبیعی است. نزدیک به 120 نفر باید شهید می شدند تا گامی مهم در حمایت از مدافعان جنگل برداشته شود.
گرمی ها اعدام نشوند؛

پیشنهاد قوه قضائیه برای اصلاح مجازات موادمخدر

معاون حقوقی قوه قضائیه از ارسال نظرات دستگاه قضا پیرامون اصلاح قانون مجازات جرائم مواد مخدر به مجلس خبر داد و گفت: پیشنهاد داده ایم میزان مواد مخدر مشمول اعدام از ۳۰ گرم افزایش یابد.
مصاحبه تفصیلی با الهام امین زاده:

منشور حقوق شهروندی «وحی منزل» نیست/ صدور کارت هویت به جای کارت ملی

دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی به موضوعاتی نظیر وحی منزل نبودن منشور حقوق شهروندی، گردآوری قوانین کشور در منشور، صدور کارت هویت برای برخی افراد، قائل بودن حقوقی بیشتر برای برخی افراد نسبت به سایرین و تأکید قانون اساسی بر حقوق ملت نه حقوق مؤمنین اشاره کرد.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ؛

ورود قوه‌قضائیه به طرح مجازات جایگزین اعدام

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی می‌گوید قوه‌قضائیه درخواست مهلت کرده تا نظر خود را در خصوص طرح مجازات جایگزین اعدام در جرایم مواد مخدر ارائه کند.
قوه قضاییه بعنوان یک قوه مستقل دارای جایگاه ویژه ای در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :

عجز از رویارویی مستقیم با سند رسمی

قوه قضاییه بعنوان یک قوه مستقل دارای جایگاه ویژه ای در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ( مستند به اصول 156 الی 174) و واجد قدرت نابی است که از ناحیه مقام معظم رهبری با نصب ریاست آن اعمال میشود.
3 راه طلاق گرفتن سریع؛

تبلیغ عجیب یک موسسه حقوقی برای طلاق گرفتن سریع

در حالیکه آمار طلاق هر سال در کشور ما افزایش می‌یابد و باعث بروز آسیب‌های اجتماعی معتدد در جامعه می‌شود؛ یک موسسه حقوقی نسبتاً معروف، ۳ راه طلاق گرفتن سریع را بر روی پرتال اینترنتی خود آموزش داده است.
دادستان کل کشور:

ساماندهی فضای مجازی مطالبه جدی ما از دولت است

دادستان کل کشور گفت: مطالبه جدی ما از دولت ساماندهی فضای مجازی و جلوگیری از آسیب‌های این فضا است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها