سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون حقوقي قوه قضاييه؛

جرایم سیاسی و امنیتی در آیین دادرسی کیفری اصلاح می‌شوند

معاون حقوقی قوه قضاییه از اتمام اصلاح بررسی قانون آیین دادرسی کیفری تا پایان سال به همشهری خبر داد.
دسترسی آنلاین؛

دسترسی به آخرین وضعیت شرکتهای ثبت شده

با اعلام اداره ثبت شرکتها دسترسی برخط به اطلاعات پلمب دفاتر قانونی و آخرین وضعیت مالیاتی مودیان و… بصورت خودکار از طریق پنجره واحد فراهم گردیده که دسترسیهای ایجاد شده در بخش پیوندهای سایت اطلاع رسانی اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری به نشانی sherkat.ssaa.ir در اختیار تمامی ذینفعان و صاحبان اشخاص حقوقی قرار خواهد گرفت.
فتحی:

از زمان تصویب قانون جرائم سیاسی حتی در یک مورد نیز به این قانون در محاکم استناد نشده است

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:مرتکبین جرم سیاسی با عنوان مجرمانه "اقدام علیه امنیت ملی" محاکمه می‌شوند.
از بخشنامه رئیس قوه قضائیه تا طرح نمایندگان مجلس؛

ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها

یک فوریت طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها در حالی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که مواد این طرح همان بخشنامه 33 ماده ای رییس قوه قضاییه است.
رئیس مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضاییه خبرداد:

ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه تأییدی بر قانونی بودن مرکز مشاوران قوه قضاییه است

مومنی با اشاره به شکایت تعدادی از کانون‌های وکلا پیرامون ابطال آزمون مرکز مشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان قوه قضاییه گفت: این مرکز طبق ماده 88 برنامه ششم توسعه و مطابق ماده 187 برنامه سوم توسعه ایجاد شده است و باید طبق قانون با وظایف تعیین شده به کار خود ادامه دهد.
وزیر دادگستری:

مجازات تنها راه اصلاح بازار نیست

وزیر دادگستری تصریح کرد: اینکه تصور کنیم بحث اصلاح بازار ما فقط با مجازات اتفاق می افتد، به نظرم کمتر کسی چنین نظری دارد، اما با متخلفان حتما باید برخورد کنیم.
بهمن کشاورز ؛

کلید سوالات آزمون وکالت 96 در اسرع وقت در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) با بیان اینکه تلاش‌مان بر این است که کلید سوالات آزمون وکالت سال 96 در اسرع وقت در اختیار داوطلبان قرار گیرد، گفت: همچنین سعی بر آن است که حداکثر تا دو ماه آینده نتیجه آزمون مشخص شود.
دستیار رییس جمهور در امورحقوق شهروندی؛

تلاش می کنیم مجازات را جایگزین حبس کنیم

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: معتقدم با توجه به آسیب های که حبس و زندان بر روی خانواده ها دارد باید مجازات ها را جایگزین حبس کنیم.

نظريه مشورتى قانون نحوه اجراى محكوميتهاى مالى

با توجه به ماده ۲۲ قانون حمایت خانواده، اگر دادگاه احراز نمود که زوج ملائت ۲۰۰ قطعه سکه بهار آزادی را دارد ولی از پرداخت آن خودداری می‌کند آیا می‌تواند برای ۲۰۰ قطعه سکه زوج را بازداشت کند...
دادگاه نظامی؛

ایجاد مجتمع شورای حل اختلاف ویژه پرونده‌های مطبوعاتی

دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی،اطلاع رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از ایجاد مجتمع شورای حل اختلاف ویژه پرونده‌های مطبوعاتی با ۳ شعبه تخصصی خبر داد.
یعقوبی خبر داد:

راه اندازی سایت جامع گزینش/امکان طرح شکایت

مشاور رسانه ای و روابط عمومی هیات عالی گزینش کشور از راه اندازی سایت جامع گزینش خبر داد.
حقوقی و قضایی؛

پروانه وکالت، هدیه بازنشستگی و بازخریدی و استعفا

در برخی از کشورهای دارای نظام قضائی common law ، شرط قاضی شدن داشتن سابقه چند یا چندین سال وکالت است.
محمود علیزاده طباطبایی خبر داد:

حکم اعدام "محمدعلی طاهری" نقض شد

شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور حکم اعدام محمدعلی طاهری رئیس عرفان حلقه را دوباره نقض کرد.
مدیرکل تدوین لوایح و مقررات قوه قضائیه:

دستگاه قضایی در حال بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت است

مدیرکل تدوین لوایح و مقررات قوه قضائیه از بررسی "لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" طی جلسات مستمر و تخصصی در دستگاه قضایی خبر داد.
بازداشت نزدیکان مسوولان کشور ؛

آزمون تخلفات نزدیکان و نمره دولت ها در حراست از قانون

خبر بازداشت برخی نزدیکان مسوولان و مقامات کشور به سبب اهمیت موضوع گاهی در صدر اخبار و تحلیل های سیاسی روز قرار گرفته است. اما آنچه از خبر و دلیل بازداشت و جزییات پرونده نزدیکان مسوولان پررنگ تر هدف برجسته سازی رسانه های قرار گرفته، نوع رویکرد و واکنش مسوولان به این بازداشت ها بوده است.
مالیات حق تمبر؛

معافیت وکلای تسخیری از پرداخت علی الحساب مالیات

معافیت وکلای تسخیری از پرداخت علی الحساب مالیات حق تمبر موضوع ماده 103 ق.م.م
هاشم کارگر تشریح کرد؛

مزایای الکترونیکی شدن دفاتر املاک ثبتی

معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به مزایای الکترونیکی شدن دفاتر املاک ثبتی گفت: افزایش سرعت و دقت در انجام امور، کاهش خطای انسانی در ثبت دفاتر، شفاف سازی مالکیت‌ها، ارتقا سلامت اداری، جلوگیری از جعل، بروزرسانی لحظه‌ای اطلاعات اراضی و املاک، نظارت آنی بر نقل وانتقالات رسمی معاملات و کوتاه شدن دست زمین خواران از مزایای مهم این دفاتر است
مسئول سازمان بسیج حقوقدان؛

آغاز اجرای طرح کشوری آموزش همگانی حقوق

مسئول سازمان بسیج حقوقدان با اشاره به اجرای طرح کشوری آموزش همگانی حقوق گفت: آموزش همگانی حقوق بر پایه هر مسجد یک حقوقدان در مرحله اول با شناسایی مساجد شاخص و الگوی استان‌ها شروع شده است.
مولاوردی خبر داد:

تهیه برنامه اقدام و عمل برای پیشبرد اهداف منشور حقوق شهروندی

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: اشاعه حقوق شهروندی در کشور نیازمند گفتمان‌سازی و تعامل همه نهادهای دولتی، مراکز دانشگاهی و سازمان‌های مردم نهاد است.
گفت‌وگو با قاضی پیشرو در صدور احکام جایگزین حبس؛

از استقبال متهمان از آراء صادره تا تحت تکفل قرار دادن کودکان یتیم نیازمند

قاضی خوش ذوق گنبد کاووسی احکام خلاقانه‌ای برای برخی مجرمان صادر می‌کند که از آن جمله می‌توان به تحت تکفل قراردادن کودکان یتیم، مطالعه کتب، شرکت در دوره آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی و. ..اشاره کرد.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها