سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس کل دادگستری استان اصفهان:

کوتاه‌کردن روند دادرسی پرونده‌های قضائی ضروری است

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: یکی از اقدامات اساسی در راه تحول دستگاه قضایی،کوتاه‌کردن روند رسیدگی به پرونده‌های قضائی است و باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب به این هدف دست یابیم.
فاطمه ذوالقدر عنوان کرد؛

طرح تشدید مجازات اسیدپاشی بازدارنده است

فاطمه ذوالقدر، عضو کمیسیون زنان مجلس، به نقش بازدارنده طرح تشدید مجازات اسیدپاشی اشاره کرد و گفت: این طرح نکات بسیار خوبی دارد. همین‌ که در جامعه مطرح می‌شود و مردم می‌دانند دولت جدی است و نمایندگان مجلس به فکر هستند، موجب بازدارنده بودن این طرح می‌شود.این نماینده مجلس تاکید کرد: البته پیشنهاد تعیین مجازات برای فروشندگان اسید را به کمیسیون قضایی داده بودیم، اما چاپ‌ نشده بود. بنابراین قرار شد این مورد را اصلاح کنیم. در واقع مخالفت‌ها با طرح تشدید مجازات اسیدپاشی جدی نبود، تنها چهار مخالف داشت و کلیات آن با اکثریت آرا تصویب شد.
معاون حقوقی قوه قضاییه خبر داد؛

ارسال آیین‌نامه شیوه تشکیل شعب مراجع قضایی به رئیس قوه قضاییه

معاون حقوقی قوه قضاییه گفت: بررسی و تدوین «آیین‌نامه شیوه تشکیل شعب تخصصی مراجع قضایی» در معاونت اتمام یافته و این آیین‌نامه برای تأیید و امضا به حوزه ریاست قوه قضاییه ارسال شده است
ناصر امانی:

ادعای "۲۰ هزار میلیارد هزینه فاقد سند" در دوره قالیباف دروغ از آب درآمد

معاون اسبق برنامه ریزی و امور شورا‌های شهرداری تهران درمورد شایعه بدهی ۲۰ هزار میلیاردی شهرداری سابق بیان کرد: کیفرخواست منتشر کننده خبر دروغ بدهی شهرداری قالیباف از سوی شعبه ۴ بازپرسی صادرشد.
در کمیسیون قضایی مصوب شد؛

متن نهایی طرح ۱۰ماده‌ای اعاده اموال نامشروع مسئولان

طرح جدید نمایندگان درباره اعاده اموال نامشروع مسئولان روز گذشته در دستور کار کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی قرار داشت که این طرح پس از استماع نظرات مخالفان و موافقان به‌تصویب رسید.
اصلاح قانون آئین دادرسی کیفری؛

بررسی پیشنهاد رئیس قوه قضائیه برای اصلاح آیین دادرسی کیفری

تاريخ قضائي ايران هنوز تبعات تلخ حذف دادسراها را فراموش نکرده که احتمال حذف تجديدنظرخواهي در برخي پرونده‌هاي کيفري مطرح شده است. ماحصل حذف دادسرا در سال 73 چيزي نبود جز ضربه‌اي اساسي و مهلک بر نظام قضائي ايران و حقوق عمومي کشور که تا مدت‌ها بعد از اصلاح قانون و برقراري مجدد دادسراها همچنان کابوس آن آزاردهنده است.
تعهد جبران خسارت؛

مسئولیت در برابر بحران برف

️ مسئولان وظیفه دارند شهرها و اماکن دولتی و عمومی را به گونه‌ای بسازند که در بحران‌ها کمترین آسیب به مردم و اموال‌شان وارد شود، حتی در حالت دیگر، مسئولان موظف هستند بر کارکنان‌شان و مردم نظارت کافی داشته باشند تا کسی نتواند آسیبی به دیگری برساند یا سهل‌انگاری کند و در زمان بحران همان سهل‌انگاری موجب آسیب رسیدن به دیگری شود.
مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور بانوان و خانواده ؛

۸ قاضی زن عضو هیئت‌های تخلفات تامین اجتماعی شدند

مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور بانوان و خانواده گفت: برای نخستین بار هشت قاضی زن به عنوان عضو هیئت‌های تخلفات این سازمان مشغول به کار شده‌اند.
همه ایرادهای یک آزمون؛

قانونی برای ارزان شدن حق‌الوکاله‌؟

یک حقوقدان معتقد است ابداعات و نوآوری‌های طرح تغییر قوانین وکالت آن‌قدر است که از ضعف‌های آن بتوان چشم پوشی کرد. این حقوقدان از تخصصی شدن وکالت، اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان بیکار و ارزان شدن و در دسترس قرار گرفتن خدمات حقوقی به عنوان نکات مثبت این طرح یاد کرد.
اخبار امور مالياتي؛

جدول جرایم مالیاتی

جدول جرایم مالیاتی با تفکیک قبل و بعد از اصلاحیه به شرح زیر می باشد.
حقوق و اقتصاد؛

کمک تاریخی قوه‌ قضاییه به اقتصاد ایران

مواضع و برخی انتصابات رییس جدید قوه ‌قضاییه امید اصلاح امور کشور را در این دوره بی‌عملی و یأس، افزایش داده است. قوه ‌قضاییه برای بهبود محیط کسب‌وکار، اقدامات بزرگی می‌تواند انجام دهد، تا حدی که ندانم‌کاری‌ها و خراب‌کاری‌ها و بی‌عملی‌های دو قوه دیگر جبران شود.
رئیس قوه قضاییه:

لازم است قضازدایی، جرم زدایی و حبس زدایی در تصویب قوانین مدنظر قرار گیرد

رئیس قوه قضاییه، حربه امروز دشمنان ایران و در راس آنها آمریکا را برای عقب راندن و تسلیم کردن جمهوری اسلامی، ناامیدسازی مردم و ایجاد یأس برشمرد و هماهنگی، همدلی، همکاری و هم اندیشی همه قوا را راهبردی ضروری قلمداد کرد.
پاسخی به سوال رئیس قوه قضاییه؛

كاهش عناوين مجرمانه تنها راه حل نجات قوه قضائيه

يكي از مهمترين كليد واژه هاودغدغه هاي هميشگي چهار رئيس قوه قضائيه كشور (آيت الله يزدي ،مرحوم آيت هاشمي شاهرودي؛آيت الله آملي لاريجاني وآيت الله رئيسي) حجم بالاي پرونده هاي قضايي واطاله دادرسي بوده وهست واينك رياست جديد قوه قضائيه براي رفع اين معضل دريك فراخوان غيررسمي ولي عمومي خواستارارائه راهكارهايي ازسوي كارشناسان براي كاهش ورودي پرونده هاي قضايي شده است .
نعمت احمدی/حقوق‌دان:

دادستانی تهران و صلاحیت مضاعف

چنانچه انتظار می‌رفت با انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه، حجت‌الاسلام رئیسی، تغییراتی را در سازمان دستگاه قضائی پیش‌رو خواهیم داشت؛ صرف نظر از پست‌های ستادی و انتصاباتی که در دیوان‌عالی کشور و رؤسای کل دادگستری‌ها منتظر هستیم، مهم‌ترین پست قضائی کشور، یعنی دادستان عمومی و انقلاب تهران هم روز گذشته منصوب شد.
رئیس قوه قضائیه اعلام کرد؛

اختصاص ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای مجموعه قضائی سیستان‌وبلوچستان

رئیس قوه قضائیه گفت: قرار شد ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای رفع نیازهای اولیه قضائی سیستان‌وبلوچستان اختصاص یابد و مابقی اعتبارات مورد نیاز هم در دولت پیگیری شود.رئیس قوه قضائیه با اشاره به دیدار خود با علما، نخبگان و دانشگاهیان، مسئولان و کارکنان دادگستری استان و حضور در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان، از ارائه نظرات همه اقشار و مدیران و مسئولان استانی قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با همکاری و تعامل دستگاه‌ها، مشکلات مردم شریف و مؤمن سیستان و بلوچستان برطرف شود.
معاون فناوری اطلاعات قوه قضائیه خبر داد:

دستور رئیس قوه قضاییه برای راه‌اندازی سامانه ثبت اموال مسئولان

معاون فناوری اطلاعات قوه قضائیه از دستور رئیس قوه قضائیه برای راه‌اندازی سامانه ثبت و ضبط اموال مسئولان کشور خبر داد و گفت: آئین‌نامه این سامانه به‌زودی ابلاغ می‌شود.
رئیس قوه قضاییه در دیدار با قضات و کارکنان قضایی استان سیستان و بلوچستان:

اگر کار مردم عقب بیفتد، باید روز های تعطیل هم سرکار حاضر شد

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه حفظ نشاط و شادابی قضات و کارکنان دستگاه قضایی برای ما موضوعیت دارد، گفت: با همین انگیزه و روحیه انقلابی که شرط موفقیت در کار قضایی است، به کار خود ادامه دهید
آيت‌الله جوادي‌آملي به قوه قضائيه تأكيد کرد؛

جلوگيري از سوءاستفاده برخي از خلأ‌هاي قانوني

رئيس قوه قضائيه در سفر خود به قم و ملاقات با مراجع تقليد با آيت‌الله جوادي‌آملي ديدار و گفت‌وگو کرد.
دبیر اجرایی انجمن علمی آئین دادرسی مدنی ایران گفت:

گسترش فرهنگ داوری راهکار اساسی کاهش پرونده‌های قضایی

دبیر اجرایی انجمن علمی آئین دادرسی مدنی ایران گفت: این انجمن برای کاهش پرونده‌های حقوقی کشور که خواسته به حق رئیس قوه قضاییه نیز هست طرح‌هایی از جمله برگزاری دوره‌های پنج‌گانه ارتقاء سطح علمی داوری را در برنامه‌های خود دارد.
گزارش تصویری؛

همایش روسای کل دادگستری‌های کشور

همایش روسای کل دادگستری‌های و دادستان های سراسر کشور با حضور رئیس قوه قضاییه برگزار شد.
صفحه  از ۲۱
نظرات و گلایه ها