سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گردش مالی زندان‌های امریکا
زندان‌های آمریکا؛

گردش مالی زندان‌های امریکا

سیستم مالی زندان‌های آمریکا آنقدر بزرگ است که قابل تصور نیست. در واقع حجم گردش مالی در این زندان‌ها به اندازه تولید ناخالص داخلی برخی از کشورهای دنیا است.حجم پول در گردش در زندان های امریکا بنابر آخرین اطلاعات ۱۰۰ میلیارد دلار بوده است که می توان گفت این رقم نزدیک به تولید ناخالص داخلی برخی از کشورهای دنیا است.
تقابل تمام‌قد رئیسی با راهزنی دولت کانادا
رسالت بین‌المللی قوه قضائیه؛

تقابل تمام‌قد رئیسی با راهزنی دولت کانادا

رئیس قوه قضائیه در برابر اقدام کانادا در مصادره اموال ایران اعلام کرد: « در صورت عدم رفع توقیف اموال ایران با همکاری وزارت امور خارجه و بخش بین‌الملل قوه قضائیه کار مشترکی را برای شناسایی و توقیف اموال کانادا انجام خواهیم داد.»
وضعیت قرمز اینترپل برای متهم متواری فساد بانکی
سعادتی در کنار خاوری و مهرگان خسروی؛

وضعیت قرمز اینترپل برای متهم متواری فساد بانکی

مجید سعادتی متهم ردیف دوم پرونده علی دیواندری و ۸ متهم دیگر مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور و خیانت در امانت نسبت به وجوه بانک‌های ملت و پارسیان از آغاز رسیدگی به پرونده تاکنون با گذشت سه جلسه از دادگاه همچنان متواری است و وکیل وی در جلسه رسیدگی به پرونده حضور دارد.
دکتر سلیمانی در آستانه آزادی؟
پیگیری آزادی محقق ایرانی؛

دکتر سلیمانی در آستانه آزادی؟

استاد دانشگاه تربیت‌مدرس که اوایل آبان‌ماه سال گذشته در جریان سفر به کشور آمریکا برای استفاده از فرصت مطالعاتی خود در بدو ورود به فرودگاه شیکاگو توسط نیروهای امنیتی و پلیس فدرال این کشور دستگیر شد.
در برابر توقیف اموال ایران در کانادا مقابله به مثل می‌کنیم
وزیر دادگستری:

در برابر توقیف اموال ایران در کانادا مقابله به مثل می‌کنیم

سید علیرضا آوایی در سفر استانی خود به زنجان، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اموال توقیف شده ایران در کانادا، اظهار کرد: آن مقدار که امکان داشته و ضوابط بین‌الملل اجازه دهد، مقابله به مثل خواهیم کرد.
اجرای حکم لندن برای دکل گم‌شده
در گفت و گو با نصرت رحيمي؛

اجرای حکم لندن برای دکل گم‌شده

رئيس هيئت‌رئيسه صندوق‎هاي بازنشستگي صنعت نفت از تهديدهاي پرشماري مي‎گويد که در اين سال‎ها متحمل شد، اما به کمک مديران اين صندوق زير بار آنها نرفته است. رحيمي از خروج صندوق بازنشستگي صنعت نفت شش ماه پس از برجام ابراز اميدواري و اعلام كرد تدابيري انديشيده شده تا امکان دوباره تحريم اين صندوق از ميان برداشته شود.
خرید و فروش اسلحه بین کشورها ممنوع نیست
یک کارشناس حقوق بین‌الملل:

خرید و فروش اسلحه بین کشورها ممنوع نیست

«علی بیگدلی»، کارشناس حقوق بین‌الملل، در این باره که خرید و فروش سلاح بین کشورهای چگونه است و چرا یمن به‌دلیل داشتن سلاح سرزنش می‌شود، گفت: فقط دستورالعمل صادره از شورای امنیت هست که کشورها را از فروش اسلحه منع می‌کند. همانگونه که قطعنامه 2231 بعد از صدور برجام از طرف شورای امنیت صادر شد و ایران را موظف کرد که از خرید و فروش منع شود و حق اجاره و خرید و فروش را نداشته باشد. در این صورت است که کشورها منع می‌شوند.
جایی برای شکایت ایران از کانادا وجود ندارد
کارشناس حقوق بین‌الملل و استاد دانشگاه:

جایی برای شکایت ایران از کانادا وجود ندارد

«یوسف مولایی»، کارشناس حقوق بین‌الملل و استاد دانشگاه، در خصوص مصادره دو ساختمان در کانادا که متعلق به ایران است و مرجعی که بتوان در آن طرح دعوی کرد، به خبرنگار سیاسی برنا گفت: جلوگیری از اقدام کانادا طول و تفصیل زیادی دارد. کانادا اقدامی را بر اساس قوانین داخلی خود انجام داده است؛ اگر ایران اعتراضی به این امر دارد و این امر را ناقض حقوق بین الملل می داند، باید جایی را پیدا و در آنجا دعوی خود را مطرح کند. در حال حاضر چنین جایی وجود ندارد، بنابراین موضوع قفل می‌شود.
نظرات و گلایه ها