سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رویترز خبر داد؛

دادگاهی در آمریکا مجوز توقیف نفتکش «گریس ۱» را صادر کرد

دادگاهی در آمریکا حکم توقیف نفتکش حامل نفت ایران موسوم به «گریس ۱» را که پیشتر توسط نیروی دریایی انگلیس توقیف شده بود، صادر کرد.
برچسب‌های روی تابوت با اجساد مطابقت نداشت؟

ناگفته هایی از شناسایی شهدای فاجعه منا

تابوت‌های قرمز، دو برچسب سبز و سفید داشت. هر برچسبی مشخصات متفاوت داشت. یکی از تابوت ها را که برای نمونه باز کردیم متوجه شدیم نه تنها برچسب‌ها با مشخصات متفاوت هستند بلکه جسد داخل تابوت زن است، در حالی که در برچسبها دو تا اسم مرد متفاوت بود.
نگار قدس کنی کیست؛

شهروند ایرانی چگونه اتهامات دادگاه آمریکا را پذیرفت؟

نگار قدس کنی زندانی ایرانی که ماه گذشته از استرالیا به آمریکا منتقل شده بالاخره بعد از چندین سال تلاش برای آزادی و عدم استرداد به آمریکا، اتهاماتش مبنی بر ارسال تجهیزات به ایران را پذیرفته است.
با رأی یک دادگاه استیناف فدرال؛

لغو حکمِ مصادره اموال منتسب به ایران در منهتن نیویورک

دادگاه استیناف فدرال در آمریکا یک حکم قضایی را که به دولت آمریکا اجازه می داد یک برج اداری منتسب به ایران را در منطقه منهتن نیویورک مصادره نماید، رد کرد.
به دلیل خودداری از ادای شهادت علیه «ویکی لیکس»؛

«چلسی منینگ» به یکسال حبس و پرداخت جریمه سنگین محکوم شد

یک قاضی فدرال در آمریکا «چلسی منینگ» را به دلیل خودداری از ادای شهادت علیه وبگاه افشاگر ویکی لیکس، به یکسال حبس و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار جریمه محکوم کرد.
ورود ایران و انگلیس به چالشی جدید؛

حکم دادگاه عالی بریتانیا درباره قرارداد قدیمی فروش تانک‌ به ایران

دادگاه عالی بریتانیا با صدور حکمی به نفع یک شرکت تسلیحاتی بریتانیایی، اعلام کرد که این شرکت نباید همه سود ناشی از مبلغی را که بابت فروش تانک به ایران دریافت کرده، به تهران پرداخت کند و با صدور این حکم ایران و انگلیس را با چالش جدیدی درگیر کرد.
قانون محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا؛

شکایت یک وکیل ایرانی از ترامپ به سازمان ملل

به گزارش بی بی سی، شهرام ایران بومی یک وکیل ایرانی - آلمانی که نتوانسته برای خاکسپاری فرزندش به آمریکا برود از رئیس جمهور آمریکا به سازمان ملل شکایت کرده است.وی نخستین شخصی است که به صورت کاملا مستقل در اعتراض به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به سازمان ملل شکایت کرده است.
صباح زنگنه:

ایران می‌تواند پرونده تخلف نفتکش انگلیسی را به دادگاه ارجاع دهد

یک حقوقدان تاکید کرد که کشتی انگلیسی مقررات دریاها را رعایت نکرده در حالی که به محض اخطار باید متوقف می‌شد، بنابراین جمهوری اسلامی ایران این حق را داشته تا براساس قوانین اقدام لازم را انجام دهد.
با ترسیم نقشه دریاییstena impero؛

دلایل حقوقی برای توقیف نفت‌کش انگلیسی چیست؟

جمهوری اسلامی ایران به‌دلایل حقوق دریایی نفت‌کش انگلیسی«stena impero» را توقیف کرد.
کدخدایی:

قاعده مقابله به مثل در حقوق بین‌الملل امری شناخته شده است

عباسعلی سخنگوی شورای نگهبان، در واکنش به توقیف نفتکش انگلیسی از سوی ایران، طی توئیتی در صفحه شخصی خود نوشت: قاعده مقابله به مثل در حقوق بین الملل امری شناخته شده است که در مقابل اقدامات خلاف یک دولت مورد استفاده قرار می گیرد.
دادگاهی در آمستردام؛

حبس ابد برای قاتل محمدرضا کلاهی در هلند

دادگاهی در آمستردام فردی را که گفته می‌شود عامل ترتیب دادن قتل «محمدرضا کلاهی» بوده، به حبس ابد محکوم کرد.
بر اساس ادعای دادستانی مصر؛

محکومیت 5 ایرانی در مصر به 15 سال زندان به اتهام جاسوسی

دادگاهی در مصر دیروز 5 ایرانی از جمله یک زن را به اتهام جاسوسی برای نهادی در ایران در فاصله سال های 2012 تا 2016 به تحمل 15 سال زندان محکوم کرد.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

۹۰۰ پرونده در دیوان داوری لاهه درخصوص شکایت ایران از آمریکا درحال بررسی است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر اخیر خود به هلند و ارایه گزارشی از دیوان داوری لاهه گفت: دراین دیوان بیش از ۹۰۰ پرونده مربوط به شکایت ایران علیه آمریکا درجریان است که ، پرونده‌های آن به نفع ایران درحال بررسی است.
تمدید توقیف نفتکش ایرانی؛

دادگاه جبل‌الطارق حکم توقیف نفتکش ایرانی را ۱۴ روز تمدید کرد

یک دادگاه عالی در قلمروی جبل‌الطارق بریتانیا حکم توفیف نفتکش ایرانی را تا ۱۴ روز تمدید کرد.
«ایندیپندنت» گزارش داد؛

۲۱۹ سال حبس، برای یک استاد دانشگاه

یک استاد دانشگاه چینی‌الاصل در آمریکا به اتهام قاچاق چیپ‌های الکترونیکی نظامی به چین، با حکم احتمالی 219 سال زندان روبروست، اما وکیل او معتقد است این اتهامات ساختگی است.
دادستانی فرانسه؛

سارکوزی با اتهام فساد مالی به دادگاه می‌رود

پرونده رئیس جمهوری پیشین فرانسه با اتهام فساد مالی شامل "رشوه" و "اعمال نفوذ" به دادگاه کیفری این کشور ارجاع شد.
منتقدان بخوانند؛

گزارش تخلف با ارسال فیلم و عکس به مراکز پلیس امری متداول در کشور‌های دنیا

پلیس و نهاد‌های انتظامی و قضایی در کشور‌های مختلف جهان از مردم می‌خواهند در راستای مقابله با قانون شکنی و هنجارشکنی متخلفان با این ادارات از طریق ارائه گزارش در اشکال حضوری و آنلاین همکاری کنند.
حکم آزار جنسی کودکان در آمریکا ؛

اخته شیمیایی متجاوز‌ان جنسی

به گزارش بی بی سی، ایالت آلابامای آمریکا قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن محکومانی که به‌علت آزار و تجاوز جنسی کودکان در زندان هستند، درصورت تقاضای عفو باید با مصرف داروهایی که ترشح هورمون‌های جنسی آنها را کاهش می‌دهد، موافقت کنند؛ فرایندی که به اخته‌شیمیایی هم شهرت یافت.
امیرآبادی خبر داد:

وکلای ایرانی امروز در دادگاه لاهه از حقوق ایران دفاع می‌کنند

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که وکلای ایرانی امروز در دادگاه لاهه از حقوق ایران در مورد دعاوی ایران و آمریکا دفاع می‌کنند.
به اتهام مشارکت در تظاهرات ضد حکومتی؛

حکم اعدام در انتظار «کوچک‌ترین زندانی سیاسی» در عربستان

منابع رسانه‌ای از صدور حکم اعدام برای نوجوان ۱۸ ساله اهل قطیف در شرق عربستان خبر دادند. مقام‌های سعودی او را زمانی‌که چهارده سال داشت به اتهام مشارکت در تظاهرات ضد حکومتی بازداشت کردند.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها