سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شیعیان هدف اصلی جنایات ضد بشری ریاض؛

تداوم جنایات رژیم عربستان در سکوت مجامع بین الملل

حضور ۳۳ فرد شیعه در میان ۳۷ شهروند اعدام شده در هفته گذشته در عربستان حاکی از این است که آل سعود در سکوت سنگین مجامع بین المللی همچنان به سرکوب گسترده فعالان شیعه در این کشور ادامه می‌دهد.
در هشتمين جلسه دادگاه پرونده شرکت بازرگاني پتروشيمي مطرح شد؛

بازداشت متهم پتروشيمي‌گيت‌ در آمريکا

در هشتمين جلسه دادگاه پرونده شركت بازرگاني پتروشيمي به رياست قاضي مسعودي‌مقام در شعبه سوم دادگاه کيفري، چند نفر از متهمان و وكلايشان به دفاع از خود پرداختند. در اين ميان، سيدامين قرشي‌سروستاني، يكي ديگر از متهمان غایب اين جلسه بود و به همين دليل نتوانست به دفاع از خود بپردازد، اما وكيلش با رد اتهامات واردشده به موکل خود گفت: «برحسب اوراق کيفرخواست، متهم خارج از کشور به سر مي‌برد و به اتهام تأمين تجهيزات ماهواره‌اي براي ايران در آمريکا تحت تعقيب قرار گرفته و اکنون بازداشت شده است که به اين دليل موفق به گفت‌وگو با او نشدم.»
جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهور مطرح کرد؛

پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف در شرایط تحریمی خودکشی است؟

معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: هر چهارماه وضعیت ایران بررسی و رصد می‌شود، پس ما هر چهار ماه در معرض ریسک هستیم و دولت نمی‌خواهد این ریسک اتفاق بیفتد. ریسک اینکه تعلیق ایران از فهرست کشورهای غیرهمکار منتفی شود.وی افزود: دولت معتقد است برای حفظ ارتباطات بانکی بایدFATFرا بپذیریم و خودمان نباید زودتر به استقبال اینکهدر لیست سیاه قرار گیریم، برویم.
جلوگیری از رسیدن کمک‌های بین‌المللی به ایران؛

توضیحات جنیدی در ارتباط با طرح دعوا علیه آمریکا

معاون حقوقی رئیس جمهور در ارتباط با طرح دعوا علیه امریکا توضیحاتی ارائه داد.
حقوق بشر از جنس آل سعود؛

جرم واقعی افراد در عربستان

روزنامه «نیویورک‌تایمز» به نقل از سازمان‌های حامی حقوق بشر نوشته است: «دستکم ۳۳ نفر از کسانی که اعدام شدند، متعلق به اقلیت شیعه پادشاهی سنی سعودی بوده‌اند و سازمان‌های حقوق بشری در مورد منصفانه بودن محاکمه آن‌ها ابراز تردید کرده‌اند.»«آدامکوگل» که در سازمان دیده‌بان حقوق بشر پرونده عربستان سعودی را دنبال می‌کند، می‌گوید احکام صادر شده برای این افراد صرفاً بر اساس «اعترافاتی» بوده که این زندانیان بعداً صحت آن‌ها را رد کرده و گفته‌اند که تحت شکنجه مجبور به چنین اعترافاتی شده‌اند.
رأی دادگاه لندن درباره پرونده دکل گمشده ؛

کشف فساد جدید در پرونده دکل گمشده

حکم دادگاه لندن که بالغ بر 50 صفحه و 27 هزار کلمه است، بخش‌هايي از ماجراي «دکل گمشده» را روشن مي‌کند که پيش از اين در مصاحبه‌هاي متهمان با رسانه‌ها ناگفته مانده يا کمتر به آن توجه شده بود.
بهانه‌جویی‌های حقوق بین‌الملل؛

گذری بر آسیب‌شناسی بهانه‌جویی‌های حقوق بین‌الملل

صرف‌نظر از رایزنی‌ها و گمانه‌زنی‌های معمول اهالی سیاست و رسانه، که بعضا تفاسیر خود را از رویدادهای سیاسی و اجتماعی دقیقا مطابق واقع می‌پندارند و سعی در به خورد مخاطب دادن آن دارند، برخی افشاگری‌ها از سوی افرادی که یا در حوزه سیاست باقی هستند و یا اطلاعاتی که ارائه می‌کنند مربوط به منابع دقیق حاکمیتی خود است، که می‌توان با قریب به یقین دانستن واقعیت موضوع، راهکارها و بعضا چالش‌های حقوقی متنوعی را در حوزه حقوق بین‌الملل رقم زد
معاون حقوقی رئیس جمهور:

تروریست خواندن سپاه توسط آمریکا یک بدعت در روابط بین‌الملل است

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: تروریست خواندن سپاه پاسداران یک بدعت در روابط بین الملل است؛ پیش از این برای چنین موضوعی سابقه تاریخی وجود ندارد.
عکس سلفی در امارات ممنوع شد؛

6 ماه زندان و جریمه 500 هزار درهمی در انتظار سلفی‌گیران اماراتی

دولت امارات متحده گرفتن عکس سلفی که باعث نقض حریم خصوصی شود را جرم و جریمه سنگینی را برای آن تعیین کرد.
عفو بین‌الملل گزارش داد؛

کاهش چشمگیر مجازات اعدام در ایران و جهان

گزارش تازه عفو بین الملل نشان می‌دهد مجازات اعدام در جهان نزدیک در سال ۲۰۱۸ میلادی نسبت به سال پیش از آن نزدیک به یک سوم کاهش پیدا کرده است.بر اساس این گزارش، در حالی که بیشتر کشور‌ها از جمله ایران شاهد کاهش شمار اعدام‌ها در سال گذشته میلادی بوده‌اند در کشور‌هایی مانند بلاروس، ژاپن، سنگاپور، سودان جنوبی و آمریکا در همان زمانی افراد بیشتری نسبت به سال ۲۰۱۷ اعدام شده‌اند. تایلند اعدام محکومان را پس از دوره‌ای توقف از سر گرفته و مالزی تهدید کرده حکم اعدام را مجددا برقرار می‌کند.
تله حقوقی امریکا برای ایران؛

نامگذاری سپاه پاسداران به عنوان یک «سازمان تروریست خارجی»یک تله حقوقی/سیاسی

چند سال پیش دولت محافظه‌کار کانادا (دولت ‌هارپر)- پیش از قطع روابط دیپلماتیک با تهران- دولت ایران را رسماً به عنوان «دولت حامی تروریسم» نامگذاری کرد. هدف از این «تله حقوقی» این بود که دولت بعدی- علیرغم تمایل و وعده‌های انتخاباتی خود- نتواند به آسانی روابط دیپلماتیک‌ کانادا و ایران را برقرار سازد. در واقع، دولت بعدی کانادا (دولت لیبرال) می‌بایست یا نشان دهد ایران دیگر حامی سازمان‌هایی مانند حزب‌الله لبنان و حماس نیست، یا ثابت کند این سازمان‌ها دیگر طبق قوانین کانادا سازمان‌های «تروریستی» محسوب نمی‌شود.نامگذاری سپاه پاسداران به عنوان یک «سازمان تروریست خارجی» نیز یک تله حقوقی/سیاسی از همین جنس است
معاون امور حقوقی و پارلمانی بانک مرکزی:

با اجرای رای علیه ایران در دادگاه لوکزامبورگ، راه برای دیگر آرای آمریکا هموار می شد

معاون امور حقوقی و پارلمانی بانک مرکزی با بیان این که دولت آمریکا در چندین رای صدها میلیارد دلار دولت ایران را محکوم کرد، گفت: با اجرا شدن رای علیه ایران درباره حادثه ١١ سپتامبر، سدها شکسته و راه برای اجرایی شدن دیگر آرای آمریکا علیه کشورمان هموار می شد.
تحولات قضایی پرونده ترامپ؛

بازرس «مولر» گزارش تبانی ترامپ و روسیه را تحویل داد

دادستانی کل آمریکا بالاخره بعد از حدود دو سال انتظار، گزارش نهایی بازرس ویژه درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تحویل گرفت.رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به نفع پیروزی دونالد ترامپ، بالاخره نتیجه تحقیقات خود را به دادستانی کل این کشور ارائه داد. البته هنوز مشخص نیست که متن گزارش وی علنی خواهد شد یا خیر اما به گفته یک منبع آگاه، مولر علیه اشخاص جدیدی طرح اتهام نکرده است.
حقوقدان بین‌المللی تشریح کرد؛

آیا دستگاه قضایی ایران می‌تواند آمریکا و طراحان تحریم‌ را محاکمه کند؟

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان هفته گذشته در سخنانی با بیان اینکه دستگاه قضایی کشور سران آمریکا و طراحان تحریم را به خاطر جنایت علیه بشریت، در داخل و خارج تحت پیگرد قرار دهد، گفت: ما باید ابتدا در دستگاه قضایی خودمان این شکایت را مطرح کنیم که آمریکا با تحریم‌های خود و کسانی که او را یاری می‌دهند، علیه بشریت جنایت می‌کنند و باید محاکمه شوند و سپس آن را از دادگاهی بین‌المللی بخواهیم.
سیاست خصمانه علیه ایران؛

محکومیت شهروند استرالیایی به اتهام دور زدن تحریم های ضد ایران

یک شهروند استرالیایی به دلیل دور زدن تحریم‌های ایران و ارسال غیرقانونی قطعات هواپیما به دوسال حبس محکوم شده است.
قصاب بوسنی؛

قصاب بوسنی به حبس ابد محکوم شد

ادوان کاراجیچ، ملقب به قصاب بوسنی و رهبر سابق صرب‌های بوسنی که به جرم ارتکاب جنایات جنگی و نسل‌کشی در یوگسلاوی سابق در زندان بود، به حبس ابد محکوم شد
جریمه مالی گوگل ؛

جریمه ۱.۵ میلیارد یورویی گوگل توسط اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا به دلیل آنچه نقض قوانین ضد تراست خواند، گوگل را ۱.۵ میلیارد یورو جریمه مالی کرد
شکایت اولگ دریپاسکا از دولت آمریکا؛

شکایت میلیاردر روس از آمریکا به امید لغو تحریم ها

اولگ دریپاسکا که روزی بزرگترین سرمایه دار روسیه با حدود 30 میلیارد دلار دارایی به حساب می آمد در پی تحریم های آمریکا و برباد رفتن میزان قابل توجه ای از ثروت خود، از وزارت دارایی آمریکا به دادگاه فدرال ایالات متحده شکایت کرده است.
شکایت علیه گوگل ؛

تصمیم گروهی از وکلای آمریکایی جهت شکایت علیه گوگل

بعضی گزارش ها گویای آن است که یک گروه از وکلای ایالتی در آمریکا به دنبال آن هستند که پرونده ای را جهت شکایت علیه گوگل به جریان اندازند.
کنگره ایرانیان کانادا:

احتمال استرداد خاوری به ایران کم است

بیژن احمدی، عضو هیأت‌مدیره کنگره ایرانیان کانادا در گفت‌وگو با یورونیوز: از سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ با دولت محافظه‌کار استیون جوزف هارپر و دولت لیبرال جاستین ترودو مساله آقای خاوری را مطرح کردیم اما تا کنون دولت پاسخگو نبوده است.
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها