سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

شرکت پست و اداره ثبت شرکت ها پاسخ دهند

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان می توانند درد دل های خود را از اینجا برای الف ارسال کنند.
در پی بلاتکلیفی مسافرین پرواز مشهد-کرمانشاه؛

اخرین وضعیت پرونده قضایی تاخیر در فرودگاه مشهد

در پی شکایت، نارضایتی و بلاتکلیفی مسافرین پرواز مشهد-کرمانشاه، بازپرس ویژه جرائم فرودگاه شهید هاشمی نژاد با حضور به موقع و سریع در محل و احضار رئیس ایستگاه شرکت هواپیمایی کاسپین دستورات لازم را صادر و به بلاتکلیفی و نارضایتی مسافرین خاتمه داد.
معاون فرهنگی قوه قضائیه:

در کشور ما فرهنگ مراجعه به داوری به درستی شکل نگرفته است

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: متاسفانه در کشور ما فرهنگ مراجعه به داوری به درستی شکل نگرفته و مردم به جای مراجعه به داوری یک راست به سراغ دادگستری می‌روند.
نرخ مالیات نقل وانتقال خودرو تغییر می کند؟

انتقاد یک سردفتر به نرخ بالای مالیات و حق‌الثبت سند خودرو

نایب رئیس سابق کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی کشور و سردفتر شماره ۱۱۱ تهران در انتقاد به نرخ بالای مالیات و حق‌الثبت سند خودرو، خواستار کاهش این نرخ شد.
سوءاستفاده کارفرما در فقدان قرارداد کتبی کار؛

از شغل‌های یک هفته‌ای بدون حقوق تا کارآموزی‌های طولانی‌مدت

آمار بیکاری روز به روز در حال افزایش است و بسیاری از جوانان تحصیلکرده فاقد شغل و درآمد هستند و همین مسئله سبب شده که در این وانفسای بیکاری و کمبود فرصت شغلی، سوءاستفاده از افراد جویای کار شدت بیشتری بگیرد.
دادستان کل کشور عنوان کرد:

آقای قاضی، آقای مسئول اگر خود شما دو ماه حقوق نگیری صدایت بلند نمی‌شود؟

دادستان کل کشور خواستار توجه جدی و بیش از پیش دادستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور به ایفای وظایف قانونی خود در خصوص صیانت از حقوق عامه و تداوم برقراری امنیت در ابعاد مختلف شد و گفت:
اسناد تخلفات گسترده حسین فریدون؛

آقای قوه قضائیه "العدل اساس الملک"

مدت هاست که مردم از لسان رجال سیاسی در مورد تخلفات برادر رئیس جمهور سخنان تعجب بر انگیزی می شنوند. شاید از شاخص ترین آن ها حرف های رئیس سازمان بازرسی کل کشور بود که اعلام کرد مدیران نجومی با حمایت جدی برادر رئیس جمهور منسوب شدند و ما هشدارهای لازم را داده بودیم و ایشان با نفوذش آن ها را منسوب کرد؟! و پس از آن اسنادی از تاسیس صرافی در زمان اوج تحریم ها منتشر شد.
عضو هیئت مدیره کانون وکلای مرکز:

دیواری کوتاه‌تر از کانون وکلا پیدا نکرده‌اند/کانون نقشی در تعیین ظرفیت ندارد

یک عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز درباره حذف ظرفیت از آزمون وکالت و برداشتن محدودیت برای پذیرش کارآموزان وکالت می‌گوید که «اصلاً کانون وکلا نقشی در تعیین ظرفیت ندارد و دیواری کوتاه‌تر از دیوان کانون پیدا نکرده‌اند.»
به روایت قاضی دیوان عالی؛

مقصر پلاسکو کیست؟

ساختمانی که مطابق نظر کارشناس شهرداری مخاطره آمیز است، پلیس ساختمان موظف است بدون ملاحظه حسب و نسب مالک و بدون ملاحظه عواقب آن، بعد از اخطار و انقضای مهلت متعارف، نسبت به انجام تکلیف خود که رفع خطر است اقدام کند.
مدیرکل پیشگیری‌های وضعی قوه قضائیه اعلام کرد؛

آخرین خبر از طرح «نصب ردیاب بر روی خودروها»

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی قوه قضائیه از اعلام فراخوان به شرکت‌های خصوصی برای مشارکت در اجرای طرح نصب ردیاب خودرو تا یک ماه آینده خبرداد و گفت: امیدواریم این طرح تا پایان سال اجرایی شود.
دبیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی:

هیچ‌کس نباید به دلیل قرابت با رئیس جمهور از مصونیت آهنین برخوردار باشد

دبیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: اتهامات برادر رئیس‌جمهور قابل اغماض نیست و انتظار می رود دستگاه قضایی باوجود فشارها، فضاسازی‌ها و جیغ‌های بنفش کوتاه نیاید و در اسرع وقت به محاکمه و مجازات چنین عناصری اقدام کند.
چک های سوخته پلاسکو نقد شدنی نیست؛

تکلیف چک‌های سوخته در پلاسکو چیست؟

در حالی فرو ریختن ساختمان پلاسکو در هفته گذشته خسارت مالی بسیاری برای کسبه به همراه داشت که بخشی از این ضایعه مالی مربوط به اسناد و مدارکی است که در مغازه‌های آن‌ها باقی ماند. حال چه مدارکی که در صندوق‌های فروشگاه قرار داشت، چه جاهای دیگر.
پنج نکته درباره ممانعت پلیس در تبریز؛

روشن کردن شمع هم مجوز می خواهد؟!

مقام پلیس به درستی گفته که وظیفه دارند امنیت شهروندان را تأمین کند ولی مگر کسانی که می خواستند شمع روشن کنند شهروند نبودند؟
هر شخص ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد؛

حق دسترسی مردم به اطلاعات

سوال کلیدی این است که دیوان محاسبات به عنوان مرجع قانونی که برای صیانت از بیت‌المال صاحب رای است، چرا آرای خود را در مورد حقوق‌های نجومی اعلام نمی‌کند؟
اتفاق عجیب در شاهین شهر اصفهان؛

سگ های خانگی مردم جمع آوری شدند و در بیابان رها شدند

روزنامه شهروند نوشت: سگ های خانگی شاهین شهری ها جمع آوری شد به مردم گفته اند که سگ هایشان را در بیابان رها کرده اندو مردم هم در اطراف شهر دنبال سگ هایشان می گردند.

پیشنهاد روحانی برای شفاف‌سازی حساب‌های قوه‌قضائیه

رئیس جمهور اعلام کرد: دولت حاضر است با تشکیل سامانه‌ای، تمام دخل و خرج و حساب‌هایش را روشن کند.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران:

نادیده گرفتن جایگاه سند رسمی دستگاه قضا را دچار حجم بالایی از پرونده‌های اختلافی می‌کند

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: نادیده انگاشتن جایگاه سند رسمی دستگاه قضا را در آینده نه چندان دور دچار حجم عظیمی از پرونده‌های اختلافی خواهد کرد.
نکاتی درخصوص اصلاحیه قانون کار؛

اصلاح قانون کار و مقاومت های شدید/ آیا قانون فعلی به سود کارگران است؟

نتیجه‌ی رویکرد حاکم بر قانون کار کشور این بوده است که از طرفی بخش عمده‌ی نیروی کار کشور به دلیل عدم استخدام، از ابتدایی ترین حقوق کارگری محروم هستند و از طرف دیگر کارفرمایان نیز نیروی کار دائمی استخدام نکرده‌اند.
نجفی‌توانا:

تضعیف جایگاه وکالت ظلم به نظام است/ برخی برای تحدید وکلا تلاش می‌کنند

عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز با انتقاد از برخی از برنامه‌های صداوسیما گفت: رسانه ملی نباید با ساخت برنامه‌هایی جایگاه وکلا را زیر سوال ببرد و باعث ازدیاد کجروی‌ها شود.
اصل اجرای قانون است،نه گفتن آن؛

منشور حقوق شهروندی بی حاصل است

یحیی یثربی نوشت: منشور حقوق شهروندی از جهات مختلف بی حاصل به نظر می رسد؛ همه اینها و بیش از اینها را در قانون اساسی داریم که شخص رییس جمهور هم مسئول اجرای آن است.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها