سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قانونی منع ورود نداریم؛

چرا بازداشت زنان حاضر در مقابل ورزشگاه آزادی غیرقانونی بود؟

تا‌آنجا‌که ما می‌دانیم تا این زمان قانونی برای منع ورود خانم‌ها به استادیوم‌های ورزشی تصویب نشده است و بنابراین این حضور صرف‌نظر از اینکه مسابقه یا مسابقات مد نظر در چه رشته یا رشته‌هایی باشد، امری مباح و مجاز محسوب می‌شود و می‌توان آن را از حقوق اساسی زنان به حساب آورد.
جعفرزاده ایمن‌آبادی مطرح کرد:

قصور دستگاه‌های قضایی در پرونده سیدامامی

نایب رییس نخست فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با ابراز نگرانی نسبت به این‌که منشور حقوق شهروندی فقط سیاه کردن چند ورق کاغذ باشد، ایراد اصلی در جریان سیدامامی را متوجه دولت دانست و با انتقاد نسبت به صداوسیما گفت: چرا صداوسیما به‌جای نمایش تصاویر خصوصی سیدامامی، اسناد جاسوسی‌اش را منتشر نکرد.
یک وکیل دادگستری :

نسبت دادن بخش عمده فساد در دستگاه قضا به وکلای دادگستری بی‌انصافی است

یک وکیل دادگستری نسبت دادن بخش عمده فساد در دستگاه قضا به وکلای دادگستری را بی‌انصافی دانست و گفت: اگر جریان ناسالم و فسادزایی در دستگاه قضایی کشور وجود داشته باشد، باعث و بانی آن قطعاٌ وکلای دادگستری نیستند بلکه وکلا نیز به عنوان آحادی از ارباب رجوع دادگستری، از وجود فساد بیشترین لطمه را خورد.
مصوبه برای جولان متخلفان؛

زمین‌خواری قانونی شد!!

مجلس شورای اسلامی در حالی دیروز قانون امکان خریداری زمین‌های تغییر کاربری داده‌شده به نرخ روز را به تصویب رساند که این قانون سودای زمین‌خواری را تقویت می‌کند.
نهادهای غیرشفاف‌ها دولتی؛

نهادهای غایب در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات را بشناسید

با گذشت 8 ماه از راه اندازی سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات هنوز نهادهایی چون سازمان اسناد و کتابخانه ملی، نهاد ریاست جمهوری، شهرداری تهران، سازمان اداری استخدامی کشور، معاونت اجرایی رئیس جمهور و معاونت حقوقی رئیس جمهور، هنوز به این سامانه نپیوسته اند.
فساد دیگر در حوزه نفتی؛

غفلت نهادهای اطلاعاتی و به غارت رفتن اموال ایران توسط یک فرد دو تابعیتی

پرونده فساد نفتی بابک زنجانی همچنان در حال پیگیری است که در روزهای اخیر یک فساد دیگر در حوزه نفتی توسط یکی از سایت ها رونمایی شد. این بار نیز یک دو تابعیتی دیگر، میلیاردها تومان از پول این مملکت را به یغما برد و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در این زمینه غفلت کردند.
نقدی بر فرایند دشوار «الزام به تنظیم سند خودرو»؛

ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد الزامی شد، بی آنکه کسی سراغی از مردم بگیرد!

از دی ماه سال 89 که مجلس شورای اسلامی طی مصوبه ای، تنظیم سند خودرو در دفترخانه ها را قانونی اعلام کرد، نیروی انتظامی پیاپی با این قانون مخالفت کرد و به شهروندان متذکر شد، برای احراز مالکیت خودرو، نیازی به تنظیم سند در دفترخانه ندارند؛ مخالفتی که بسیاری از شهروندان را از تنظیم سند خودرو منصرف کرد تا با کوتاه آمدن نیروی انتظامی از مخالفت های گذشته دچار مشکلات فراوانی شوند.
علی اکبر جوانفکر:

اگر رییس قوه قضاییه استعفا ندهد راهی جز درخواست از رهبر معظم انقلاب برای برکناری وی باقی نخواهد ماند

دکتر احمدی نژاد پیشنهاد کرده است که آقای آملی لاریجانی از سمت خود استعفا کند و اگر چنین امری حادث نشود، برای بازگرداندن اعتبار قوه قضاییه، راه دیگری جز درخواست از رهبر معظم انقلاب برای برکنار کردن وی از ریاست قوه قضاییه باقی نخواهد ماند.
آیت الله آملی لاریجانی:

به شبهات درباره عملکرد قوه قضائیه پاسخ داده شود

روز گذشته همزمان با تأکید رئیس قوه قضائیه بر پاسخگویی به شبهات مربوط به عملکرد دستگاه قضایی، دادستان کل کشور گفت که پاسخ احمدی‌نژاد را یکی دو روز آینده می‌دهیم.
ایراد کار کجاست؟

جدی بگیریم

رئیس جمهوری در همایش اولین اجلاس حقوق شهروندی مطالبی را بیان کردند که در واقع تأکید بر برخی شعارها و برنامه‌های اعلام شده از سوی ایشان بود.
پاسحگویی مدیران؛

10 دستگاه ملی در اجلاس اجرای حقوق شهروندی به مردم و رئیس جمهور گزارش می دهند

در اولین اجلاس سالانه اجرای حقوق شهروندی که روز سه شنبه 28 آذرماه جاری برگزار می شود، 10 دستگاه ملی و وزارتخانه از عملکرد خود دفاع می کنند.
آیا این افزایش عوارض از جهت حقوقی موجه است؛

عوارض خروج و حقوق شهروندی

دکتر حمید قنبری براساس آنچه در رسانه‌ها منتشر شده است، عوارض خروج از کشور که در حال حاضر برای هر نفر ۷۵ هزار تومان است در بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۱۳۹۷ به مبلغ ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است. قرار است ‌این رقم برای سفرهای بیش از یک بار نیز افزایش پیدا ‌کند. آیا این افزایش عوارض از جهت حقوقی موجه است؟ نگاهی به اسناد حقوقی داخلی و بین‌المللی، تردیدهایی را در این باره مطرح می‌کند.
کامران آقایی:

برخی مواد قانونی در انتظار نظر شورای نگهبان به حالت متروک درآمده‌ است

عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز گفت:در موارد خاص برخی از مواد قانونی در انتظار تامین نظر شورای شورای نگهبان و ایرادهایی که وجود داشته به حالت متروک درآمده‌اند.
اقدام برای دادن آزادی بیشتر به مطبوعات؛

نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضاییه درباره توقیف دو روزه کیهان + متن نامه

توکلی خطاب به رئیس قوه قضاییه نوشت: ریاست محترم قوه قضائیه! با مجموعه‌ای از راهکارهای منسجم و مطالعه شده، راه رشد رسانه‌ها را که آزادی بیشتر است هموار فرمایید.
سه عامل انفعال مجلس دهم؛

بعد از نظارت، قانونگذاری هم به کما رفت

عملکرد مجلس دهم در بُعد نظارتی به دلیل همگرایی دولت و مجلس به کُما رفته و علاوه بر آن در بُعد قانونگذاری نیز عملکرد مجلس بسیار منفعلانه است.

‌اطلاعیه قوه‌قضاییه درمورد تحریف سخنان اژه‌ای درباره سیف

دفتر سخنگوی قوه قضاییه در مورد واکنش به تحریف برخی خبرگزاری ها در باره سخنان حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در باره 'ولی الله سیف' رئیس کل بانک مرکزی اطلاعیه ای صادر کرد.
پرونده پیچیده «سپنتا»؛

بازتاب لغو عضویت عضو زرتشتی شورای شهر یزد گسترده‌تر شد

عضو شورای نگهبان معتقد است تصمیم فقهای شورای نگهبان، قانونی، قطعی و غیرقابل تغییر است. اما در این میان تکلیف حقوق مردم و آرای آن ها چه می شود؟ دموکراسی و حقوق شهروندی کجا می رود؟
قانون چه می‌گوید؟

پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات

سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در خصوص پرونده دری‌اصفهانی اظهاراتی بیان کرده که از جهات مختلف نادرست است.
آشنایی با تکنیک «خالف تعرف»؛

آقای علی مطهری، کاش لای کتاب قانون را می‌گشودید!

هیچ معلوم نیست چرا علی مطهری، برای دفاع از متهمان مورد نظر هم که شده، لای کتاب قانون اساسی را نگشوده و فصل مربوط به حقوق ملت و این اصل مهم را از رو نخوانده تا مرتکب اشتباهی چنین فاحش نشود و شرایطی نامعقول و سختگیرانه‌تر از قانون را در بازداشت متهمان پیشنهاد ننماید!
رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی:

مجلس در اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر تجدیدنظر کند

رییس کل دادگستری خراسان رضوی یکی از دلایل افزایش قاچاق مواد مخدر به کشور را اقدام مجلس شورای اسلامی در اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و خواستار تجدیدنظر مجلس در اصلاح این قانون شد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها