سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
علی دینی ترکمانی نوشت؛

نه به اعدام، آری به بازتوزیع ثروت صاحبان سرمایه

علی دینی ترکمانی اقتصاددان در کانال تگرامی خود نوشت : سرانجام دو سلطان بازار ارز و طلا به نام‌های ناآشنای، وحید مظلومین و محمد‌اسماعیل قاسمی، به جرم اختلال در این بازارها و برهم زدن نظم اقتصادی، روز چهارشنبه ۲۳ آبان، اعدام شدند. اعدام، ممکن است، در کوتاه‌مدت، راهکار مناسبی برای کنترل تلاطم‌های بازارها، از طریق ایجاد رعب و ترس در میان کارگزاران فعال باشد؛ ولی در بلندمدت اثرگذار نیست.
رأی قصاص نفس برای محیط بان منطقه حفاظت شده نشر؛

محیط‌بان وظیفه شناش همدانی به اعدام محکوم شد

رای محکومیت محیط بان منطقه حفاظت شده نشر شهرستان همدان صادر شد: قصاص نفس. محیط بان اعدام می شود؟
عضو شوای مرکزی عدالتخواه:

زندان نرفتن آخوندی، توهین به ملت است

زندان نرفتن آخوندی، توهین به ملت است/ چرا دادستان وی را محاکمه نمی‌کند؟
مطهری با طرح ۴ سوال از مصباحی مقدم؛

مطهری: چیزی هم برای مصوبات مجلس باقی بگذارید!

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در تایید رویه فعلی هیات نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام در ارتباط با مصوبات مجلس، گفت: اگر این رویه باب شود، چیزی برای مصوبات مجلس باقی نمی­ماند، چون مجلس هر طرح یا لایحه­‌ای را تصویب کند این هیأت می­‌تواند به استناد بندی از صد‌ها سیاست­ کلی آن را رد کند و، چون خود را قائم مقام رهبری در این موضوع می­‌داند حق الزام را هم برای خود محفوظ می­‌شمارد و در این صورت چیزی برای مجلس باقی نمی­‌ماند.
کانون وکلا یا سازمان ثبت اسناد؛

پاسخگوی تخلف احتمالی کارمند سابق مجلس کیست؟

کارمند بازنشسته یکی از قوای سه‌گانه که اینک نیز در آنجا مشغول به کار است، تمایلی به پاسخگویی به رسانه‌ها ندارد؛ در حالی که گفته می‌شود او با رانت، پروانه وکالت و سردفتری کسب کرده، آیا نهادهای مربوطه در این خصوص پاسخگو خواهند بود؟
کالاهای احتکار شده کجایند؛

چرا وزارت صنعت کالاهای احتکاری را در بازار توزیع نمی‌کند؟

درحالی که ۸۰ درصد پرونده‌های احتکار مختومه شده اما اقدامات دفتر امور خدمات بازرگانی وزرات صنعت، معدن و تجارت تنها منجر به توزیع ۸ درصد کالاهای احتکاری در بازار شده است.
محمود صادقی:

رهبری اجازه مداخله در فرآیند قانون‌گذاری به مجمع نداده است

محمود صادقی می‌گوید: مجمع تشخیص مصلحت نظام یک نقش قانون‌گذاری در جای خودش دارد آن هم جایی است که مجلس با شورای نگهبان بر سر موضوعی به اختلاف برخورد کنند. اما اینکه نقش نظارتی مجمع که نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام است تبدیل به نقش تقنینی شود منجر به تضعیف ارکان نظام خواهد شد
سؤالاتی که همچنان باقی است؛

پاسخ سازمان ثبت به ابهامات آزمون سردفتری

آزمون سردفتری امسال پس از سال‌ها برگزار شد و ۷۵ هزار داوطلب واجد شرایط در آن شرکت کردند اما پس از اعلام نتایج، ابهامات و سؤالات زیادی باعث اعتراض داوطلبان شده است.
انتقاد تند مطهری از بدعت هیات نظارت؛

اقدام «هیات نظارت» مجمع تشخیص، بدعت در روند قانون گذاری است

نایب رییس مجلس اظهار داشت: اکنون بدعتی در سیر قانون‌گذاری کشور ایجاد شده و آن این است که بعد از آنکه طرح یا لایحه‌ای به تصویب مجلس رسید و به شورای نگهبان رفت، همزمان با بررسی شورای نگهبان از نظر انطباق مصوبه مجلس با شرع اسلام و قانون اساسی، هیات نظارت مذکور مصوبه را از نظر انطباق با سیاست‌های کلی بررسی می‌کند و نظر خود را به شورای نگهبان می‌فرستد. بدین ترتیب، هم دو مبنای انطباق به سه مبنا افزایش یافته و هم یک شورای نگهبان دیگر اضافه شده و ما دو شورای نگهبان پیدا کرده‌ایم.
وحدت:

آخوندی باید درباره اشتباهاتش به قوه قضائیه پاسخگو باشد

عضو فراکسیون مستقلان مجلس گفت: وزارت‌ راه و شهرسازی در زمان تصدی آخوندی اشتباهاتی داشته که قوه قضائیه باید ورود کرده و برخوردهای لازم در این خصوص صورت گیرد.
میرمحمد صادقی:

توسعه اختیارات مجمع تشخیص با قانون اساسی منافات دارد

معاون قوانین مجلس با بیان اینکه حوزه صلاحیت مجمع تشخیص تنها به رفع اختلاف نظر مجلس و شورای نگهبان محدود می شود، ادامه داد: توسعه دادن اختیارات مجمع بیش از مورد مذکور با قانون اساسی منافات دارد.
نامه سرگشاده اساتید حقوق، علوم سیاسی؛

تأیید CFT کمک به افزایش فشار تحریم ها با نام شورای نگهبان است

تعدادی از اساتید حقوق، علوم سیاسی و دیپلمات ها پیرامون بررسی لایحه CFT به شورای نگهبان نامه نوشتند.
بهمن کشاورز:

تصمیمات هیات نظارت مجمع، نمی تواند قانون گذاری باشد

یک حقوقدان معتقد است نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام که به وسیله هر فرد یا گروهی و یا حتی کل مجمع تشخیص مصلحت صورت گیرد، نمی تواند مرحله ای از فرایند قانون گذاری در جمهوری اسلامی را تشکیل دهد زیرا این فرایند در قانون اساسی به طور مشخص بیان شده است
عضو پیشین کمیسیون قضایی مجلس:

حضور هیات نظارت مجمع در فرآیند قانون گذاری خلاف است

عضو پیشین کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اگر تصور این است که هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام می تواند در روند قانون گذاری قرار گیرد و مصوبه مجلس با تایید این هیات 15 نفره قانونی و اجرایی شود، ایده ای خلاف اصول قانون اساسی است
کاهش سن ازدواج؛

بی توجهی به پیامدهای اجتماعی ـ سیاسی طرح افزایش سن ازدواج

کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه خانواده ایرانی بر پایه شرایط اجتماعی و اقتصادی برای ازدواج فرزندانش برنامه‌ریزی می‌کند گفت: نابسامانی‌های موجود در ازدواج قابل سیاستگذاری است و نباید مانعی برای آن ایجاد کرد
خواسته دادسرای پاریس؛

سکوت سینه‌چاکان FATF در قبال پرونده رشوه سنگین توتال

در شرایطی که پرونده رشوه توتال به باند «مهدی هاشمی» دوباره به جریان افتاده، از سینه چاکان مبارزه با پولشویی انتظار می‌رود نسبت به معلوم کردن سرنوشت آن پول‌های بزرگ روشنگری کنند.
روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی مطرح کرد:

واكنش به دروغ‌پراکنی و انتشار اخبار كذب در یک خبرگزاری ضد دولت

روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی در ادامه روند انتشار اخبار دروغ در جهت تشویش افکار عمومی و همچنین به دنبال انتشار گزارشی سراسر کذب با عنوان "رستوران، ایستگاه آخر آخوندی" با ارسال جوابیه‌ای، واکنش نشان داد.
در گفتگو با نمایندگان مجلس مطرح شد؛

واکنش نمایندگان مجلس به عدم اجرای دستور رئیس دستگاه قضا برای برخورد با رسانه‌های تفرقه‌افکن

با آنکه چند هفته‌ای از دستور رئیس دستگاه قضا به دادستان تهران مبنی بر برخورد با رسانه‌های منتشرکننده شایعه سواستفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایرانی می‌گذرد اما هنوز هیچ خبری در رسانه‌ها از برخورد با منتشرکنندگان این شایعه منتشر نشده است. این سکوت دادستان تهران، واکنش نمایندگان مجلس نیز در پی داشته است.
وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم

تصور کنید آقای الف بخاطر داشتن یک اختلاف با آقای ب، به دنبال گرفتن انتقام از او باشد. فرض کنید، آقای ب ماشین گران قیمتی مثلا به ارزش 770 میلیون تومان دارد. کافی است آقای الف، خودش یا هر کس دیگری با یک ماشین مثلا یک پراید خیلی کار کرده محکم به شکل تصادف به ماشین گران قیمت آقای ب بکوید و بعد با آرامش از ماشین پیاده شود و 110 را بگیرید و آدرس بدهد تا افسر راهنمایی و رانندگی برای کشیدن کروکی و تعیین مقصر به صحنه بیاید.
چه کسی پاسخ می دهد؟!

ضمانت‌های بانکی چگونه برای اَبَر بدهکار بانکی صادر می‌شد؟

نهمین جلسه رسیدگی به پرونده حمید باقری درمنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد.قاضی صلواتی مسئل رسیدگی به این پرونده است.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها