سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون استاندار تهران خبر داد:

احتکار کالا توسط برندهای معروف در تهران

معاون استاندار تهران با تاکید بر لزوم نظارت همه جانبه بر عرضه کالا در بازار با توجه به نوسانات به وجود آمده، گفت: برخی برندهای معروف، کالاها را در انبارهای تهران احتکار کرده‌اند که باید با چنین اقداماتی برخوردهای قاطعی صورت بگیرد.
احتکار و گرانی؛

علت قحطی لوازم خانوادگی در بازار+تصاویر

دستگاه قضایی و نیروهای اداره کل اطلاعات استان کرمان انبارهای چند صد میلیاردی احتکار کنندگان در کرمان را پلمب کردند.
معاون دادستان کل کشور؛

30 میلیون نفر فیلتر تلگرام را دور می‌زنند

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: تعداد 30 میلیون و 100 هزار نفر، طبق آماری که مرکز ملی فضای مجازی در تاریخ نوزدهم تیر ماه 1397 اعلام کرده است، از طریق فیلترشکن‌های هاتگرام و تلگرام طلایی، فیلتر تلگرام را دور می‌زنند.
دسترسی آزاد به اطلاعات؛

وقتی قوه‌قصاییه، صداوسیما و آستان‌قدس به شفافیت تن‌ ندادند

در حالی‌که تعداد قابل توجهی از سازمان‌های زیرمجموعه قوه مجریه و مققنه به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات متصل شده‌اند، از قوه قضاییه تنها یک سازمان به این سامانه پیوسته است.
خرم‌آبادی مطرح کرد:

هاتگرام و تلگرام طلایی مانع مهاجرت ۷۰ درصد کاربران به پیام‌رسان‌های داخلی شدند

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه می‌گوید "برخی مسئولان فضای مجازی کشور اجازه دادند هاتگرام و طلاگرام فیلتر تلگرام را دور بزنند و مانع از مهاجرت ۷۰ درصد کاربران ایرانی به پیام رسان‌های داخلی شوند و از این طریق برای تلگرام زمان خریده‌اند."
برداشت های نادرست؛

حکومت «قانون» یا «به‌وسیله قانون»

حکومت قانون، ارزشی بنیادین در جوامع مدرن است. معنای حکومت قانون، به زبان ساده این است که همه باید تابع قانون باشند و سرپیچی از قانون، باید به‌عنوان یک ضد ارزش رواج داده شود. همین که قانونی تصویب شد، چه دولت و چه مردم باید از آن تبعیت کنند و در پی آن نباشند که برای منافع شخصی و گروهی، از قانون تخطی کنند. اما از حکومت قانون، گاه برداشت‌های نادرستی می‌شود.
قائم مقام وزیر نیرو مطرح کرد؛

درخواست وزارت نیرو برای تعیین مجازات کیفری حفاران چاه غیرمجاز

قائم مقام وزیر نیرو در سمینار تخصصی «بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی» از قوه قضاییه خواست برای حفاران چاه های غیرمجاز مجازات کیفری در نظر بگیرد.
دوگانه قانون و بي‌قانوني؛

روند تغيير و تحولات مديريت شهر تهران

شهرداري تهران دچار دوگانگي گسترده و عميقی شده است که موجب مشکلات حقوقي متعددي است. از يک سو، قوانين و مقررات موجود، دستوراتي را به شهرداري و شهروندان تکليف کرده است که از نظر حقوقي بايد اجرا شوند، از سوي ديگر، شهرداري به شيوه‌هاي مختلف اين دستورات را کنار گذاشته و روش‌هاي ديگري را که ناقض يا معارض دستورات قانوني است، پيشه کرده است.
مگر کشور قانون ندارد؛

یعنی چه که «ابربدهکار» بانکی از کشور خارج شد؟

مراجع رسیدگی کننده به پرونده این ابربدهکار اگر به اندازه خود این فرد مقصر نباشند، حتما کمتر از او هم مقصر نیستند، چون در این رویداد، «ح.ز» همان طور که توانسته با سوء استفاده و بی قانونی بخشی از اموال بیت المال را در دست بگیرد، به همان شکل هم از کشور خارج شده است. الان علاوه بر اینکه در مورد اموال بیت المال نگرانی وجود دارد، درباره بی قانونی برخی افراد و دور زدن قوانین مصرح کشور هم توسط آنها نگرانی هایی در سطح جامعه ایجاد شده که مسئولان امر باید خیلی زود به آن ورود کرده و جلوی آن را بگیرند.
نقدی پرداخت کنید!

فرار مالیاتی با حذف کارتخوان‌

«نقدی پرداخت کنید کارتخوان خراب است.» این جمله را این روزها زیادتر از همیشه می‌شنوید؛ در مطب پزشکان بیشتر از همه و در رستوران‌های بزرگ، آرایشگاه‌های زنانه و هر جا که فکرش را کنید. کارتخوان‌ها یا همان دستگاه‌های پوز یا غیب شده‌اند یا این‌که استفاده سابق را ندارند. از وقتی دولت اعلام کرده است كه تصمیم دارد وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی را کم کند و بیشتر روی درآمدهای مالیاتی متمرکز شود، گویا بررسی تراکنش‌های بانکی جدی‌تر شده است و حالا برخی اقشار پردرآمد تلاش می‌کنند با حذف دستگاه‌های کارتخوان از زیر بار پرداخت مالیات واقعی‌شان شانه خالی کنند.
سید رحیم کاظمی خبرداد:

انفصال خدمت سه قاضی در لرستان

معاون قضایی و رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری از انفصال از خدمت سه قاضی در لرستان خبر داد.
بررسی ابعاد حقوقی «کولبری» ؛

درک انسان دوستانه وضعیت کولبران نباید مجوز قاچاق تلقی شود

نکته ی مغفول مانده این است؛ کسانی که که سردمداران کولبرها و صاحبان اصلی کالاهای قاچاق هستند چه کسانی اند؟!
سخنگوی فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی:

جزئیات بازداشت بانوی بدنساز، به‌دلیل انتشار عکس

فضای مجازی در بین ورزشكاران محبوبیت خاصی دارد. این روزها كمتر ورزشكاری را می‌توان پیدا كرد كه به حضور در این قبیل شبكه‌های مجازی علاقه نشان نداده و فعالیت‌های روزانه‌اش را در معرض دید هوادارانش قرار ندهد.
دادخواست تعلیق برخی مدیران انجمن صنفی منحله روزنامه‌نگاران روی میز قاضی؛

وزارت کار: تخلفات محرز است

برخی مدیران انجمن صنفی منحله روزنامه نگاران در اقدام غیرقانونی احیای این انجمن را در دستور کار دارند؛ این در حالی است که وزارت کار اخیراً با اعلام احراز تخلفات عدیده این افراد در انجمن قبلی، دادخواستی علیه آنها تنظیم و خواستار تعلیق آنها از سوی مراجع قضایی شد.
وقتی حقوق شهروندی از سوی دستگاه‌های دولتی رعایت نمی‌شود!

چرا حریم خصوصی را رعایت نمی‌کنند؟

در اختیار قرار دادن و افشای اطلاعات شخصی افراد ممنوع است و در صورت لزوم به درخواست نهادهای قضایی و اداری صالح منحصراً در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
حقوقدان‌ها و کارشناس‌ها بررسی کردند

دریافت حقوق‌های نامتعارف، جرم یا دور زدن قانون؟

موجی که این روزها با عنوان چالش فیش‌های حقوقی مدیران دولتی و شبه دولتی در کشور به راه افتاده صرفنظر از اینکه توسط چه کسانی و با چه هدفی ایجاد شد در هر صورت پدیده‌ای مذموم و ناپسند است که مفهوم عدالت را در کشور زیر سؤال برده است.
پیگیری پرونده زنجانی به دادگاه‌های ترکیه رسید؛

امانتدار زنجانی سهم او از شرکت هواپیمایی را فروخته است

در پی فروش سهام ۵۱ درصدی زنجانی از شرکت هواپیمایی اونرایر توسط قدرت تنجل به باگانا سهامدار اولیه این شرکت، وکیل شرکت نفت با تایید این موضوع از ورود وکلای خارجی وزارت نفت به این پرونده و حسابرسی دفاتر این شرکت در دادگاه‌های ترکیه خبر داد.
موضوع سلب عضویت اعضای شورا

موضوع سلب عضویت اعضای شورا چه زمانی امکان طرح دارد + سند قانونی شورا

رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: اگر هر عضو شورا 6 جلسه متوالی در جلسات حاضر نشود، بحث سلب عضویت امکان طرح خواهد داشت.
افراد مشهور و قدرتمند ثروت‌شان را در حساب‌های بانکی خارج از کشور پنهان می‌کنند

اعلام نام پدرو آلمادوار، جکی چان و آمیتاب باچان در رسوایی پاناما

سه شخصیت از میان چهره‌های مهم دنیای سینما در فهرستی جای دارند که حکایت از استفاده از حساب‌های بانکی پنهان در خارج از کشورشان دارد.
هشدار؛ حکم‌ مرگ با انواع مواد‌محترقه «قتل عمد» یا «شبه عمد» است

۵ سال حبس برای فروش ترقه

یک حقوقدان و وکیل دادگستری می‌گوید: بدیهی است، استفاده از لوازم و اشیای خطرناک و غیرعقلایی در مراسم چهارشنبه سوری، جز اینکه کام همگان را تلخ کند و در نهایت باعث توجه مجازات به افرادی که چنین کاری می کند شود، حاصلی ندارد.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها