سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کباب بجای کتاب؛

کتابفروشی بعد از ۵۸سال، تبدیل به اغذیه‌فروشی شده + عکس

کتابفروشی انتشارات آسیا بعد از 58 سال به اغذیه فروشی تبدیل شد.
قائم مقام نمایشگاه اعلام کرد؛

افتتاحیه نمایشگاه کتاب با حضور روحانی

قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران از برگزاری آئین افتتاحیه این رویداد در روز ۱۱ اردیبهشت با حضور رئیس جمهور و برپایی آئین اختتامیه این دوره با حضور رئیس مجلس در روز ۲۲ اردیبهشت خبر داد.
حجت الاسلام زائری در اینستاگرام خود نوشت؛

کاش این تصویر جهانی بشود

حجت الاسلام زائری در اینستاگرام خود با انتشار این تصویر نوشت: شیخ اسماعیل آذری نژاد مروج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در حال حمل کتاب بوسیله الاغ برای کودکان روستایی که مسیری صعب العبور دارد.
همایون امیرزاده:

بن کتاب نمایشگاه کتاب امسال هم ارائه می شود

همایون امیرزاده سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران، از ابلاغ دستورالعمل ارائه یارانه بن کتاب نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.
ذائقه کتابخوان‌ها؛

ایرانی‌ها همچنان «می‌می‌نی» می‌خوانند

مجموعه «می‌می‌نی»، «خانه درختي» و «شازده کوچولو» در صدر پرفروش‌ترین آثار کودک و نوجوان سومین طرح عيدانه كتاب قرار گرفتند.
سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران:

دستورالعمل پرداخت بن کتاب در نمایشگاه کتاب اعلام شد

سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران از ابلاغ دستورالعمل یارانه بن خرید کتاب در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.
قهر با کتاب؛

وضعیت ناامیدکننده مطالعه در ایران

یکی از ویژگی های جامعه ایرانی که واجد نتایج منفی در عرصه های فردی و جمعی است، میزان بسیار پایین مطالعه است. به واقع جامعه ی ایران را می توان جامعه ی بی مطالعه نام نهاد. جامعه ای که با کتاب قهر است . مردمی که ترجیح می دهند به جای خواندن، بشنوند.
مدیر عامل خانه کتاب :

دویست هزار ایرانی در طرح عیدانه کتاب شرکت کردند

مدیرعامل خانه کتاب گفت: حدود دویست هزار ایرانی در هشتمین دوره طرح عیدانه کتاب شرکت کرده و مبلغ دو هزار میلیارد و 700 میلیون تومان کتاب خریداری کردند.
دنیای کتاب؛

مشهورترین کتاب‌فروشی‌های دنیا

کتاب‌فروشی‌ها اهمیت زیادی در شکل‌دهی فرهنگ و تاریخ دنیا دارد و بسیاری از رخدادهای فرهنگی در کتاب‌فروشی‌ها رخ می‌دهد. در این مطلب کتاب‌فروشی‌های مهم و اثرگذار دنیا را معرفی می‌کنیم.
کتابی با 17 مراسم جشن امضا!

کتاب‌هايي كه در سال 96 خبرساز شدند

در میان انبوه کتاب‌های منتشر شده در سال 96 در حوزه ادبیات، چند کتاب توانستند نظر مخاطبان این حوزه را به خود جلب کنند و خبرساز شوند.
طرح «عیدانه کتاب»؛

افزایش میزان فروش در کوتاه‌ترین دوره عیدانه

باتوجه به زمان طرح «عیدانه کتاب» در سال 97 که 10 روز کمتر از دو دوره قبل بود، ما شاهد افزایش میزان فروش بودیم، به‌طوری که این دوره از «عیدانه کتاب» با رشد 4 درصدی نسبت به دوره قبل همراه بوده است.
نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه؛

۹ ایرانی در فهرست راه‌یافتگان به نمایشگاه کتاب شارجه ۲۰۱۸

دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه لیست تصویرگران راه یافته به نمایشگاه 2018 خود را معرفی کرد که نام 9 ایرانی در آن دیده می‎شود.
معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

برخورد قاطعانه با فروش کتب ممنوعه در نمایشگاه کتاب

دهقانی درباره راهکار مسئولین نمایشگاه برای جلوگیری از فروش کتب قاچاق و ممنوعه در این دوره اضافه کرد: سال گذشته هم شاهد فروش برخی آثار غیر قانونی توسط ناشران در غرفه‌ها بودیم که به طور جدی با آن‌ها برخورد شد و امسال حق حضور در نمایشگاه کتاب را نخواهند داشت، اما امسال هم برخورد با این متخلفین با قاطعیت بسیار زیاد صورت خواهد پذیرفت.
«سَل» شرکتی فعال در زمینه عرضه کتب خارجی؛

فهرستی از ۱۱۴۴ عنوان کتاب خارجی که در نمایشگاه تهران عرضه می‌شود

یک شرکت عرضه و فروش کتاب که از چندین ناشر خارجی برای عرضه آثارشان در ایران نمایندگی دارد، فهرست ۱۱۴۴ عنوان از کتاب‌های آنان را که در نمایشگاه تهران عرضه می‌شوند، اعلام کرد.
لزوم توجه به کتابخوانی؛

ثبات و استواری فرهنگی با ترویج کتابخوانی

کتابخوانی از جمله عوامل پیشرفت جوامع انسانی است که سبب ثبات و استواری فرهنگی می شود و جایگاه کشورها را در عرصه بین المللی ارتقا می بخشد. به همین منظور میزان سرانه مطالعه در زمره شاخصه های توسعه قرار دارد و نقشی اساسی در ارتقای آگاهی و دانش افراد ایفا می کند.
آمار و درصد تغییر تعداد کتاب‌ها؛

افزایش 6 درصدی انتشار کتاب عمومی دی ماه 96

مقایسه آمار نشر کتاب در دی ماه 96 با مدت مشابه سال 95 نشان از افزایش 6 درصدی انتشار کتاب عمومی طی یکسال دارد.
روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران؛

نمایشگاه کتاب پاریس با حضور ایران افتتاح شد

سی و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس روز گذشته (جمعه) با حضور جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.
ورود طرح حمایتی به بازار کتاب؛

«عیدانه کتاب» از شهرستان‌ها آغاز شد

با اجرای سومین طرح عیدانه کتاب که دیروز سه‌شنبه در شهرستان‌های کشور آغاز شد و از جمعه در پایتخت اجرا می‌شود، خیال برخی از اهالی کتاب که نگران برپا نشدن آن در این دوره بودند آسوده شد. طرح عیدانه کتاب که از جمله طرح‌های حمایتی زیر نظر وزارت ارشاد است، چند سالی است با تخصیص یارانه کتاب از طریق خرید از کتابفروشی‌ها، بین مردم، ناشران و کتابفروشان جا افتاده و کم‌کم در حال تبدیل شدن به یک سنت فرهنگی است.
مهدی فیروزان خبر داد؛

نخستین دوره جایزه کتاب سال توسعه دی‌ماه 97 برگزار می‌شود

مدیرعامل موسسه شهر کتاب از برگزاری نخستین دوره جایزه کتاب سال توسعه در سال 97 خبر داد و گفت: امسال طراحی جایزه کتاب سال توسعه در موسسه شهر کتاب،‌ صورت گرفت و طبق برنامه‌ریزی نخستین دوره آن در تاریخ 20 دی‌ماه 1397 همزمان با سالروز فوت امیرکبیر برگزار خواهد شد.
اشکالات واگذاری نمایشگاه کتاب؛

چرا واگذاری نمایشگاه کتاب به بدنه نشر به مصلحت نیست؟

واگذاری نمایشگاه کتاب به بدنه صنعت نشر، هم در شکل واگذاری و هم در فلسفه‌ آن، دارای اشکالات جدی است؟ به نظر می‌رسد آمادگی و بلوغ و پختگی لازم جهت به عهده گرفتن یک کار اجرایی جدی در این ابعاد
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها