سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شرايط میراث جهانی یونسکو؛

خرم‌آباد و فلك‌الافلاك، استعداد و اشتياق ثبت جهاني دارند

میراث جهانی یونسکو (به انگلیسی: World Heritage Sites) به مجموعه مکان‌های فرهنگی و یا طبیعی ثبت ‌شده در سازمان جهانی یونسکو مانند جنگل، کوه، آبگیر، صحرا، بقعه، ساختمان، مجموعه و یا شهر گفته می‌شود که به صورت فهرستی توسط کمیته میراث جهانی یونسکو همه ساله برگزیده شده‌اند.
با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

آغاز به‌کار رسمی پرتال کودک و نوجوان

پرتال کودک و نوجوان در هفته‌ ملی کودک و روز «کودک و فن‌آوری‌های نوین» با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
توسعه فرهنگی؛

فرهنگ درست برای عصر دیجیتال

ریسک‌گریزی، مشتری‌‌محوری ضعیف و ذهنیت انفرادی جایی در دنیای دیجیتال امروز ندارند.
مجموعه عکس؛

درخشش جهانی مجموعه عکاس ایرانی

مجموعه عکس "دختران انتظار" اثر عکاس ایرانی توانست جایزه نخست جشنواره جهانی مونو ویژن لندن را کسب کند.
با ادب باشیم ؛

وقتی میشه همچین باشیم چرا باید فحش بدیم؟

همیشه ادب و اخلاق خوش باعث پیشرفت و رسیدن به هدف می شود.
اقدام انسان دوستانه؛

"عروسک های معلول" برای روحیه دادن به کودکان معلول

یک شرکت انگلیسی"عروسک های معلول" تولید میکنه. این عروسک ها نقض عضو، ماه گرفتگی و ... دارند. بعضی هاشون هم از سمعک استفاده می کنند.
گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل ؛

استاندارد ملی سایز لباس تدوین می شود

با همکاری سازمان ملی استاندارد ایران و فعالان عرصه پوشاک و مد در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندارد ملی سایز لباس تدوین و تجدید نظر می شود.
تقدم و تاخر حوزه توسعه؛

توسعه فرهنگی, زیر بنای توسعه اقتصادی

یکی از مهمترین شاخصه ها و ارکان توسعه یافتگی هر جامعه ای, بحث ضریب امنیت فرهنگی و میزان توسعه یافتگی فرهنگی آن جامعه است. موضوعی بسیار مهم که شاید بتوان از آن به عنوان زیربنا و شالوده توسعه همه جانبه یک جامعه یاد کرد.
بر خلاف رضا کیانیان؛

چرا هنرمندان مصلح فرهنگی نمی‌شوند؟

کیانیان نشان داد، یک هنرمند تا چه حد می‌تواند وارد صحنه شود و در یک فرهنگ سازی عمومی ایفای نقش کند. این بازیگر پیشکسوت، بی‌شک نباید در این مسیر تنها بماند و انتظار می‌رود دیگر هنرمندان، نویسندگان، ورزشکاران و... نیز به صحنه بیایند و خود، بخشی از کوشش عملی برای اصلاح سوءرفتارها باشند. آیا دیگر سلبریتی‌ها در مسیر کیانیان گام می‌نهند؟
افتتاحیه هفته فرهنگی آذربایجان؛

صالحی امیری: مرز فرهنگی با ملت آذربایجان نداریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما با جمهوری آذربایجان ۷۵۰ کیلومتر مرز مشترک داریم اما با ملت بزرگ آذربایجان هیچ گونه مرز فرهنگی نداریم.
تبیینی بر «آتش به اختیار»؛

حرکت های خودجوش مردمی توانسته موانع مختلف فرهنگی را ازمیان بردارد

حرکت های خودجوش مردمی در قالب نهاد ها و تشکل های قانونی و معین توانسته است در حرکتی طبیعی و برآمده از تکلیف مداری انقلابی موانع مختلف فرهنگی را از میان بردارد.
کابینه روحانی و توجه به حوزه فرهنگ؛

وزرای روحانی با اصحاب فرهنگ و هنر دیدار کردند

چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری چهار وزیر دولت روحانی در دیداری که با اصحاب فرهنگ و هنر در تالار وحدت داشتند حرفهای مهمی زدند. اگر چه شاید در وهله اول این گفته ها تکرار صحبت های پیشین و یا حتی برنامه تبلیغاتی برای انتخاب مجدد روحانی بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبریز ؛

کاریکاتور زبان دوم جامعه است/ تمام نقادان را به رسمیت می‌شناسیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کاریکاتور را زبان دوم جامعه دانست و گفت: گاهی یک کاریکاتور به اندازه ۱۰کتاب سخن می گوید.
کاراندیش خبر داد؛

تأسیس شرکت توسعه هنر ایران/ ارشاد برای صدور مجوزها هیچ‌وجهی دریافت نمی‌کند

معاون توسعه مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تأسیس شرکت توسعه هنر ایران خبر داد و تأکید کرد: وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور هیچ مجوزی از متقاضیان وجه دریافت نمی‌کند.
افسون و افسانه‌ی فرهنگ‌گرایی:

نقدی بر فرهنگ‌گرایی معنویت‌گرای مصطفی ملکیان

محمدمهدی مجاهدی در صدانت نوشت: موضوع این نوشتار یکی از بن‌بست‌های بزرگ سیاست‌ورزی، خصوصا در جامعه و زمانه‌ی ما ست. این آفت یا بن‌بست یا گرفتاریِ سیاست را اجمالا «فرهنگ‌گرایی» می‌خوانم.
بررسی ارتباط امنیت و فرهنگ:

امنیت فرهنگی چیست؟

روزنامه 'نسل فردا' روز یکشنبه در تیتر نخست خود در مطلبی با عنوان ' امنیت فرهنگی'، امنیت و فرهنگ را از منظری کاربردی مورد بررسی قرار داد.
بازیگری پدیده‌ عجیب انسانی :

ایفای نقش زیر تیغ دیدگاه‌های روانشناسی

بازیگری پدیده‌ای عجیب است. همه‌ ما تا حدی بازیگر هستیم و نقش‌های مختلفی را در تعامل با دیگران می‌آزماییم
نقویان:

با چوب و چماق کسی تربیت نمی شود

استاد حوزه و دانشگاه گفت: با چوب، چماق، کسی تربیت نمی شود حقیقت دینداری یعنی اینکه انسان به مرز تربیت نزدیک شود و خوبی ها را بخاطر خوبی انجام دهد و بدیها را به دلیل بد بودن ترک کند، به دلیل ترس از جریمه کاری را انجام ندادن هنر نیست.
محدود کردن ابزار رسانه‌ای شهروندان فرصت یا تهدید؟

نقش نهادهای فرهنگی در واکسینه کردن کاربران

نائب ریس فراکسیون امید مجلس با تاکید بر آموزش و افزایش سواد رسانه‌ای کاربران گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آموزش و پرورش، وزارت ارتباطات و سازمان‌های مردم نهاد باید با افزایش سواد رسانه‌های کاربران تهدیدهای فضای مجازی را کاهش دهند.
وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران:

سبک زندگی ایرانی ها نیازمند اصلاح است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اصلی ترین مسئله مربوط به سبک زندگی در حال حاضر در جامعه ایران، اصلاح شیوه های هنجاری، رفتاری و تعاملی در جامعه است.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها