نفوذ در دل مردم؛

نیاز جامعه فرهنگی؛ شخصیتی‌های کاریزماتیک

افراد کاریزماتیک کسانی اند که از تأثیر گذاری بالایی برخوردارند و می توانند در دل مردم نفوذ کنند، دارای محبوبیت عمومی هستند، با یک سخنرانی و یا یک بیانیه می توانند مردم را بسیج کنند. هر جامعه ای برای اعتلا و سربلندی خود نیاز به شخصیتهای کاریزماتیک فرهنگی و مردمی دارد.
دبیر نخستین جشنواره ایثار و رسانه تأکید کرد:

لزوم انتقال فرهنگ ایثار به نسل جدید/ ایثارگری آتش‌نشانان در پلاسکو یادآور جانفشانی رزمندگان دفاع مقدس

سعید علامیان گفت: ایثار و ایثارگری همواره نزد افکار عمومی جانفشانی، فداکاری و شهادت رزمندگان دفاع مقدس را در اذهان پدید می‌آورد که انتقال این فرهنگ به نسل جدید به عنوان الگو و تداوم این فرهنگ ضروری است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد:

خطر تلگرام با تولید محتوا خنثی شود نه فیلتر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: خطر شبکه های مجازی باید با تولید محتوا و نه با فیلتر خنثی شود.
لحن رسانه ها چقدر برای مخاطب جذاب است؟

در جست و جوی بیان تازه برای رسانه

این مصرع کوتاه، به زیبایی اشتیاق و استقبال مخاطب از گوینده سخن را وصف کرده است. گوینده سخن هر که می‌خواهد باشد، نهایت آرزویش این است که به گونه‌ای سخن بگوید که چنین حسی در مخاطب برانگیخته شود.
علت گرایش جوانان در قزوین به دابسمش چیست؛

از سلفی تا دابسمش در میان جوانان

موج سلفی گرفتن و منتشر کردن در شبکه ها مجازی هنوز تمام نشده که موج دیگری از راه رسید و شبکه های اجتماعی بخصوص اینستاگرام را در بر گرفت. این موج جدید که در پی موج قبلی ایجاد شد "دابسمشDubsmash"نام دارد .
دبیر دومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی – اسلامی خبر داد:

تخصیص بسته‌های تشویقی و حمایتی به برگزیدگان جشنواره

دبیر دومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی از تخصیص بسته‌های تشویقی و حمایتی به تمامی برگزیدگان دومین جایزه کالاهای فرهنگی خبر داد.
پیوست فرهنگی قطعه گم شده فضای مجازی؛

چراغ امنیت فرهنگی کشور خاموش است؟

فرهنگی در موضع انفعال قرار می گیرد و تحت تاثیر پدیده ای دستخوش تغییر می شود، این اتفاق می تواند با پیوست فرهنگی رخ ندهد!
بازیگری پدیده‌ عجیب انسانی :

ایفای نقش زیر تیغ دیدگاه‌های روانشناسی

بازیگری پدیده‌ای عجیب است. همه‌ ما تا حدی بازیگر هستیم و نقش‌های مختلفی را در تعامل با دیگران می‌آزماییم
وزیر فرهنگ الجزایر:

ریشه های افراط گرایی در جوامع؛ طرح نقشه راه فرهنگی ایران و الجزایر

وزیر فرهنگ الجزایر ضمن تشریح ریشه های افراط گرایی در جوامع امروز به جزئیات طرح نقشه راه فرهنگی برای توسعه روابط فرهنگی ایران و الجزایر پرداخت.
در حاشیه طرح مجوزدار کردن کانال های بالای 5 هزار عضو؛

آقای وزیر! دست مریزاد اما با «رسانه‌های نیابتی» چه می‌کنید؟

بده بستان‌های رسانه‌ای و رویکرد حمایتی این کانال‌ها از دولت و جریان اصلاح طلب به ذهن متبادر می‌کند که این کانال‌های جعلی «رسانه‌های نیابتی» هستند که گردانندگان آنها در خارج ارتباط وثیقی با طیف سیاسی خاصی در داخل کشور داشته و برای آنان چتر حمایتی ایجاد می کنند.
پاسخ منتظمی به یادداشت وزیر ارشاد؛

یک روز دانشجویان منتقد انقلابی را بی‌سواد می‌خوانید روز دیگر آن‌ها را با فرقان و رجوی لعین مقایسه می‌کنید

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در واکنش به یادداشت وزیر ارشاد در روزنامه ایران آن را نمود بارز سر بریدن تشکل‌های انقلابی توسط صالحی امیری دانست و نوشت: روزی دانشجویان منتقد انقلابی را بی‌سواد می‌خوانید و روز دیگر آنها را با رجوی لعین مقایسه می‌کنید.
نقویان:

با چوب و چماق کسی تربیت نمی شود

استاد حوزه و دانشگاه گفت: با چوب، چماق، کسی تربیت نمی شود حقیقت دینداری یعنی اینکه انسان به مرز تربیت نزدیک شود و خوبی ها را بخاطر خوبی انجام دهد و بدیها را به دلیل بد بودن ترک کند، به دلیل ترس از جریمه کاری را انجام ندادن هنر نیست.
محدود کردن ابزار رسانه‌ای شهروندان فرصت یا تهدید؟

نقش نهادهای فرهنگی در واکسینه کردن کاربران

نائب ریس فراکسیون امید مجلس با تاکید بر آموزش و افزایش سواد رسانه‌ای کاربران گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آموزش و پرورش، وزارت ارتباطات و سازمان‌های مردم نهاد باید با افزایش سواد رسانه‌های کاربران تهدیدهای فضای مجازی را کاهش دهند.
وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران:

سبک زندگی ایرانی ها نیازمند اصلاح است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اصلی ترین مسئله مربوط به سبک زندگی در حال حاضر در جامعه ایران، اصلاح شیوه های هنجاری، رفتاری و تعاملی در جامعه است.
محدودیت رسانه‌ای،فرصت یا تهدید؛

نقش نهادهای فرهنگی در واکسینه کردن کاربران

نباید به بهانه آسیب‌های شبکه‌های مجازی خودمان را از تکنولوژی‌های فضای مجازی محروم کنیم. اگر از فرصت‌ها و فضای به وجود آمده استفاده مناسبی نداشته باشیم؛ فرصت‌هایی که شبکه‌های مجازی به وجود می‌آورند را از دست خواهیم داد و در چنین شرایطی تهدید رخ می‌دهد.
جزئیات لایحه بودجه سال۹۶ کل کشور؛

نحوه تقسیم بودجه نهادهای فرهنگی/صدا و سیما در رتبه اول

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور، بیشتر بودجه نهادهای فرهنگی به ترتیب به صداو سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص یافته است.
لایحه بودجه ۹۶ کل کشور

افزایش 13/7 درصدی بودجه نهادهای فرهنگی/ سهم وزارت ارشاد کمتر از 25 درصد بودجه فرهنگ

حسن روحانی روز (یکشنبه 14 آذر ماه) لایحه بودجه ۹۶ کل کشور را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد و مطابق با مواد آن، بودجه سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی نسبت به سال گذشته، رشد قابل توجهی داشته است. با این وجود به نظر می‌آید برخی از سازمان‌ها به بودجه بیشتری نسبت به سایرین نیاز داشته باشند.
وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران:

قصد اعمال فیلتر بر فضای مجازی را نداریم/ راه حل دولت؛ مدیریت و نظارت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه همایش ملی سبک زندگی از فقدان تصمیم اعمال فیلتر بر فضای مجازی گفت.
سلبریتی های ایران؛

عجیب‌ترین سلبریتی‌های ایرانی چه کسانی هستند؟

شبکه های اجتماعی در سال‌های اخیر شاهد ظهور پدیده‌های ناشناخته‌ای هستند که شهرتشان را با چیزهای عجیب و غریب به کسب کرده‌اند و بعضی‌هایشان حتی از این طریق نان می‌خورند
وزیر اشاد در دیدار با معاون رئیس‌جمهور:

سیاسیون از زمین ارشاد خارج شوند

سیدرضا صالحی‌ تاکید کرد: امیری ثبات و آرامش باعث توسعه یافتگی می‌شود؛ پرهیز از ایجاد مناقشه سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها