سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
افتتاحیه هفته فرهنگی آذربایجان؛

صالحی امیری: مرز فرهنگی با ملت آذربایجان نداریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما با جمهوری آذربایجان ۷۵۰ کیلومتر مرز مشترک داریم اما با ملت بزرگ آذربایجان هیچ گونه مرز فرهنگی نداریم.
تبیینی بر «آتش به اختیار»؛

حرکت های خودجوش مردمی توانسته موانع مختلف فرهنگی را ازمیان بردارد

حرکت های خودجوش مردمی در قالب نهاد ها و تشکل های قانونی و معین توانسته است در حرکتی طبیعی و برآمده از تکلیف مداری انقلابی موانع مختلف فرهنگی را از میان بردارد.
کابینه روحانی و توجه به حوزه فرهنگ؛

وزرای روحانی با اصحاب فرهنگ و هنر دیدار کردند

چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری چهار وزیر دولت روحانی در دیداری که با اصحاب فرهنگ و هنر در تالار وحدت داشتند حرفهای مهمی زدند. اگر چه شاید در وهله اول این گفته ها تکرار صحبت های پیشین و یا حتی برنامه تبلیغاتی برای انتخاب مجدد روحانی بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبریز ؛

کاریکاتور زبان دوم جامعه است/ تمام نقادان را به رسمیت می‌شناسیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کاریکاتور را زبان دوم جامعه دانست و گفت: گاهی یک کاریکاتور به اندازه ۱۰کتاب سخن می گوید.
کاراندیش خبر داد؛

تأسیس شرکت توسعه هنر ایران/ ارشاد برای صدور مجوزها هیچ‌وجهی دریافت نمی‌کند

معاون توسعه مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تأسیس شرکت توسعه هنر ایران خبر داد و تأکید کرد: وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور هیچ مجوزی از متقاضیان وجه دریافت نمی‌کند.
افسون و افسانه‌ی فرهنگ‌گرایی:

نقدی بر فرهنگ‌گرایی معنویت‌گرای مصطفی ملکیان

محمدمهدی مجاهدی در صدانت نوشت: موضوع این نوشتار یکی از بن‌بست‌های بزرگ سیاست‌ورزی، خصوصا در جامعه و زمانه‌ی ما ست. این آفت یا بن‌بست یا گرفتاریِ سیاست را اجمالا «فرهنگ‌گرایی» می‌خوانم.
بررسی ارتباط امنیت و فرهنگ:

امنیت فرهنگی چیست؟

روزنامه 'نسل فردا' روز یکشنبه در تیتر نخست خود در مطلبی با عنوان ' امنیت فرهنگی'، امنیت و فرهنگ را از منظری کاربردی مورد بررسی قرار داد.
بازیگری پدیده‌ عجیب انسانی :

ایفای نقش زیر تیغ دیدگاه‌های روانشناسی

بازیگری پدیده‌ای عجیب است. همه‌ ما تا حدی بازیگر هستیم و نقش‌های مختلفی را در تعامل با دیگران می‌آزماییم
نقویان:

با چوب و چماق کسی تربیت نمی شود

استاد حوزه و دانشگاه گفت: با چوب، چماق، کسی تربیت نمی شود حقیقت دینداری یعنی اینکه انسان به مرز تربیت نزدیک شود و خوبی ها را بخاطر خوبی انجام دهد و بدیها را به دلیل بد بودن ترک کند، به دلیل ترس از جریمه کاری را انجام ندادن هنر نیست.
محدود کردن ابزار رسانه‌ای شهروندان فرصت یا تهدید؟

نقش نهادهای فرهنگی در واکسینه کردن کاربران

نائب ریس فراکسیون امید مجلس با تاکید بر آموزش و افزایش سواد رسانه‌ای کاربران گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آموزش و پرورش، وزارت ارتباطات و سازمان‌های مردم نهاد باید با افزایش سواد رسانه‌های کاربران تهدیدهای فضای مجازی را کاهش دهند.
وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران:

سبک زندگی ایرانی ها نیازمند اصلاح است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اصلی ترین مسئله مربوط به سبک زندگی در حال حاضر در جامعه ایران، اصلاح شیوه های هنجاری، رفتاری و تعاملی در جامعه است.
محدودیت رسانه‌ای،فرصت یا تهدید؛

نقش نهادهای فرهنگی در واکسینه کردن کاربران

نباید به بهانه آسیب‌های شبکه‌های مجازی خودمان را از تکنولوژی‌های فضای مجازی محروم کنیم. اگر از فرصت‌ها و فضای به وجود آمده استفاده مناسبی نداشته باشیم؛ فرصت‌هایی که شبکه‌های مجازی به وجود می‌آورند را از دست خواهیم داد و در چنین شرایطی تهدید رخ می‌دهد.
قطارهای خاص هنری در مسکو

قطارهای خاص هنری در مسکو

قطارهای «آکوارل» طرحی است که در متروی شهر مسکو اجرا می‌شود.
دکتر محمود سریع القلم مطرح كرد؛

۳۰ ویژگی افراد انرژی مثبت

دکتر محمود سریع القلم سی ویژگی افراد با انرژی مثبت را در یادداشتی ذکر کرده است.

هنرمندانی که نمی‌خواهند در کشور بیگانه باشند

ایران این روزها دومین رویداد بین‌المللی خود را در زمینه‌ی نمایشگاه هنر محیطی در خارج از مرزهای ایران تجربه می‌کند و لزوم حمایت از هنرمندان این عرصه را برای فعالیت در ایران، بار دیگر گوشزد می‌کند.
به دلیل ویژگی‌های خاص پوکمون گو

موضع‌گیری رسمی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مورد بازی "پوکمون گو"

بازی موبایلی «پوکمون گو» نزدیک به یک ماه است که در بازار جهانی منتشر شده و تاکنون حاشیه‌ها و جنجال‌های فراوان اجتماعی، فرهنگی و امنیتی را به‌همراه داشته است. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در واکنش به این بازی، در روزهای نخست انتشار آن با ناشر بازی مکاتبه کرده و شرایط ورود به ایران را به آنها اعلام کرده بود. در شرایط کنونی باتوجه به موضوع فراسرگرمی بازی پوکمون گو موضع رسمی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام شد.
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

اهل تعامل هستیم نه تقابل

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی سومین اجلاس مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما اهل تعامل هستیم نه تقابل.
وزیر ارشاد:

ائمه جمعه درباره صحت اخبار تحقیق کنند

وزیر ارشاد گفت: برخی فکر می‌کنند کار فرهنگی و اصلاح جامعه فقط بر دوش این وزارتخانه است و دیگران هیچ مسئولیتی ندارند. در حالی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نهادی حاکمیتی است و بیشتر کار نظارتی می‌کند و مجوز برگزاری برنامه‌های فرهنگی را می‌دهد
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

دولت هیچ کاری به تحولات فرهنگی کشور ندارد/ حقوق‌های نجومی بخشی از فسادهای سازمان یافته است

حسن بنیانیان عنوان کرد: ما یادگرفته‌ایم تا نام فرهنگ می‌آید یاد بدحجابی می‌افتیم. اما متوجه نیستیم که در کشور فساد های سازمان یافته شکل میگیرد و نمود آن حقوق های نجومی برخی از مدیران است.
واکنش سخنگوی انجمن قلم به واگذاری ممیزی؛

بحث تفویض اختیار در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح نشده/ مسئولیت برعهده مجریان است

محسن پرویز گفت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در واقع مسئولیت بحث نظارت بر نشر را به طور مطلق به هیات نظارت که منتخب خود است، سپرده و صحبتی از تفویض اختیار به دیگران نشده است.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها