سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دانستنی ها؛

چرا بايد سواد رسانه اي بياموزيم؟

مشکلي که جوامع امروز و حتي ايران ما بيشتر با آن دست به گريبان است از تنوع رسانه اي و تهديدات فرامرزي آن نيست بلکه از عدم شناخت درست رسانه و کارکرد هر يک از اين رسانه ها است .
صالحی:

تلاش ایران تثبیت نگاه وحدت‌گرا و ضدافراطی‌گری درجهان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ ایران هراسی را از تلاش‌های استکبار عنوان کرد و گفت: مخالفان جمهوری اسلامی درصدد هستند تا چهره‌ای غیر واقعی از ایران معرفی کنند در حالیکه تلاش ایران تثبیت نگاه وحدت‌گرا و ضدافراطی‌گری در جهان است.
یادداشت دکتر روح‌الله اسلامی ؛

فرهنگ ملی، زیربنای توسعه

ایران چهارراه است؛ یعنی در موقعیتی قرار گرفته که محل عبور ارتش‌ها، افکار، جمعیت‌ها و تمدن‌های شرقی و غربی است. این وضعیت باعث شده تنوعی از قومیت‌ها و فرقه‌ها در ایران وجود داشته و به لحاظ طبیعی باید گسست‌های تاریخی فراوانی خلق شده باشد. با همه تنوع، ایران وحدت تاریخی و پیوستگی ملی دارد که از عهد باستان تاکنون تداوم داشته است. به‌عنوان مثال نام ماه‌های ایرانی همان امشاسپندان فرهنگ مزدایی است.
توسعه یافتگی شوخی نیست!

توسعه و پیشرفت عربستان بدون آزادی بیان امکان ندارد

نیم قرن بعد از شاه پهلوی، بن سلمان جوان تازه یاد گرفته به زنان اجازه حضور اجتماعی دهد، تئاتر بسازد و سینما تاسیس کند؛ زنان اجازه حضور در ورزشگاهها بعنوان تماشاگر داشته باشند و رانندگی کنند
تغذیه روح یا بدن؛

کتابفروشی های خیابان انقلاب آماده کافه شدن

بازار داغ نخریدن کتاب کار را به جایی رسانده که بورس کتابفروشی ایران یعنی خیابان انقلاب در حال ورشکستی کامل است. فروشندگان آرزوی تعطیلی دارند اما حتی مغازه هایشان را کسی نمی خرد.
پوتین: شب‌ها خیام می‌خوانم و می‌خوابم؛

سیاستمداران بزرگ خارجی عاشق کدام شاعران ایرانی هستند؟

شاید برای ما ایرانی‌ها جالب باشد که سیاستمداران و رهبران معروف دنیا، توجه خاصی به شاعران بزرگ ایرانی داشته باشند.
آیا می دانید...

باسوادترین مردم دنیا کجا زندگی می‌کنند؟

مجمع جهانی اقتصاد، هر سال کشورها را بر اساس آمار و ارقامی که منتشر می‌کنند در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف طبقه‌بندی می‌کند تا مشخص شود کشورها نسبت به یکدیگر در چه جایگاهی قرار دارند. بهترین کشور دنیا از نظر دسترسی به آموزش و مهارت‌آموزی نروژ در شمال اروپاست که البته تقریبا در تمام رده‌بندی‌های مربوط به رفاه و توسعه‌یافتگی در بالاترین پله قرار دارد.
تابلوها عوض شدند؛

ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد

بعد از فراز و نشیب‌ها و جریان‌سازی‌های تابلوهای ورود ساز ممنوع در پارک‌ها، سرانجام نوشته‌های این تابلوها در پارک جمشیدیه تهران پاک شد.
ظرفیت های ناشناخته؛

مناطق آزاد، پلی به دنیای فرهنگ و هنر

تجارت، از مهم‌ترین ارکان مناطق آزاد به شمار می‌آید و لازم است تمام راه‌هایی که در این مناطق پیموده می‌شوند، به رشد و شکوفایی اقتصادی و تجاری برسند. در این‌روزها که اوضاع اقتصادی کشور چندان مساعد نیست و بسیاری حال اقتصادمان را وخیم می‌خوانند، مناطق آزاد می‌توانند در توان خود در بالین اقتصاد بیمارمان قرار بگیرند و حال آن را بهبود ببخشند. حال پرسش این است که فعالیت‌های فرهنگی در مناطق آزاد، به چه اندازه می‌تواند در رونق اقتصادی‌موثر باشد؟
دوست و دشمن در مسیر فروپاشی خانواده؛

هشدارهای صالحی درباره وضعیت بحرانی خانواده

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروزه با خطر فرسایش ملی در بخش های مختلف هویت دینی و هویت های جمعی روبه رو هستیم.
مصطفی ملکیان عنوان کرد:

فایده و ضرورت های گفتگو

بخشی از سخنرانی مصطفی ملکیان در زمستان ۹۵ با موضوع «فایده و ضرورت های گفتگو» که در کانال تلگرامی وی منتشر شده در پی می آید.
پخش متفاوت اهدای جام جهانی؛

کارگزاران نظام با مدیریت و تدبیر به سراغ رفع خطوط قرمز فرهنگی فاقد پشتوانه جدی بروند

آنچه اکنون باید در نظر داشت، همین مسئله مدیریت رفع خطوط فرهنگی غیرواقعی و یا جابجایی خطوط قرمز بنابر بر مصلحت و در چارچوب اصول و باورهای فرهنگی و مذهبی است.
تحلیل اقتصاددان از دعوت سلبریتی؛

کمپین «نه به خرید» شانس موفقیت دارد؟

علی کریمی فوتبالیست مشهور مردم را به کمپینی دعوت کرده که هدفش به آرامش رساندن بازار و ارزان شدن قیمت کالاها بوده است. در برخورد با این کمپین دو رویکرد وجود داشت؛ عده‌ای به این کمپین خرده گرفتند و عده‌ای دیگر به کمپین احترام گذاشتند؛ ولی در عین حال یادآوری می‌کردند که چه نکاتی در این کمپین دیده نشده است یا بهتر است چه نکاتی در نظر گرفته شود.
پروژه غنی‌سازی‌ میراث تهران؛

بازسازی و تغییر کاربری خانه‌های مشاهیر!

بعد از افتتاح خانه‌موزه جلال آل‌احمد و سیمین دانشور، اکنون نوبت به راه‌اندازی موزه نقاشی‌های ایران درودی رسیده است. البته موضوع اختصاص موزه‌ای به کارهای درودی ـ نقاش برجسته ایرانی ـ در سال95 مطرح شد اما با روی‌کارآمدن شورای پنجم شهر تهران و تغییرات در مدیریت شهری، این پروسه روند بهتری پیدا کرده است.
شجاعی طباطبایی:

نگاه همگرایانه در هنر به حمایت از کالای ایرانی کمک می کند

معاون هنری حوزه هنری، گفت: هنر یک زبان فراگیر است که حمایت از محصولات این عرصه نگاه هم افزایی و همه جانبه مردم، هنرمندان و مسئولان را می طلبد.
شعار حمایت و تحقق آن؛

ظرافت‌های رسانه‌ای طرح شعار سال

هنوز در ابتدای سال جدید هستیم و ۱۱ ماه دیگر قرار است این شعار کلیدی و سرنوشت ساز یعنی "حمایت از کالای ایرانی" برای کشور سرلوحه و سرمشق دولت و ملت باشد.
بیداری اجتماعی- فرهنگی ایرانیان؛

برای عرضهِ هویتِ اصیل ایرانی به جهان باید از کالای ایرانی حمایت کنیم

امروز نه تنها برای حفظ استقلال ملی خودمان با وجود تحریم های اقتصادی دشمنان ایران و ایرانی ، بلکه برای عرضه هویت اصلی مان به جهانیان ناگزیر به پیاده سازی یک بسته اجتماعی- فرهنگی بیدار کننده ایرانی و ایرانیان هستیم تا افق چشم انداز حمایت از خرید کالای ایرانی را ترسیم و دستیابی به آن را عینیت عمومی ببخشد.
محمد سلطانی فر؛

در حوزه کودک، فقر فعالیت پژوهشی داریم

معاون مطبوعاتی در نخستین جلسه کارگروه «کودک و رسانه» به انجام فعالیت زیربنایی موثر در حوزه کودک تاکید کرد.
گفت‌وگو با هادي خانيكي؛

تهران، شهر گذار از سنت‌هاست

بازگشت تعامل مبتني بر اعتماد و بازگشت اميد به شهر، مستلزم توجه به ابعاد فرهنگي مديريت شهري و نقيصه‌هاي فرهنگي مديريت چند دهه اخير است. به شخصه نقيصه بزرگ را در اين زمينه، فقدان نگاه مبنايي فرهنگي مي‌دانم و با وجود آنکه ما تعداد زيادي فرهنگسرا در شهر ايجاد کرده‌ايم، يا تلاش کرده‌ايم مثلا از طريق بيلبورد و موارد اين‌چنيني فرهنگ‌سازي کنيم، نتوانسته‌ايم در جلب مشارکت فرهنگي توفيقي کسب کنيم.
ممکن یا ناممکن بودن خبر خوب؛

«خبر خوب» در ایران نیست یا نمی بینیم؟

صبح تا شب در معرض خبرهای منفی سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی و... هستیم. از صبح که بیدار می‌شویم سیاستمداران یقه همدیگر را گرفته‌اند، از آن سو خبر می‌رسد که ترامپ تهدید کرده که از برجام بیرون می‌آید.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها