سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون حقوقی رئیس جمهوری:

تحمیل فرهنگ، اندیشه های افراطی را برمی انگیزد

معاون امور حقوقی رئیس جمهوری توجه به تنوع فرهنگی را برای رسیدن به مفاهیم فراگیری حقوق بشری ضروری دانست و گفت: تحمیل فرهنگ، قابلیت فراگیر شدن ندارد و چه بسا برخی به دلیل احساس تبعیض و تحقیر به مقابله برخیزند و در صدد ترویج اندیشه های افراطی برآیند.
فرهنگی که در ابتدای راه آن هستیم؛

«عذرخواهی» از شما «پذیرفتن» با ما

پذیرش اشتباه جزو صفات خوب و پسندیده محسوب می‌شود که ضرورت نهادینه سازی و فرهنگ شدن آن در شرایط امروز بیش از پیش احساس می‌شود، چه بسا اگر مسئولین به اشتباهات خود اعتراف و عذرخواهی کنند، پذیرش آن از سوی مردم، غیرممکن نخواهد بود.
استاندار:

نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه ضروری است

استاندار لرستان در دیدار با مدیرکل اوقاف و امورخیریه لرستان که به مناسبت دهه وقف برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت موضوع وقف نه تنها توسط اداره کل اوقاف، بلکه از نظر فرهنگی بودن این موضوع، باید در جامعه تبیبن شود.
ابراهیمی ترکمان در همایش گفتگوی فرهنگی ایران و لهستان پیشنهاد کرد؛

رایزنی فرهنگی ایران و لهستان تاسیس شود

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: ایران و لهستان سال هاست تفاهم نامه فرهنگی امضا کرده اند اما تاکنون رایزنی فرهنگی دو کشور راه اندازی نشده که امیدواریم با مساعدت دولت لهستان این امر محقق شود.
شرايط میراث جهانی یونسکو؛

خرم‌آباد و فلك‌الافلاك، استعداد و اشتياق ثبت جهاني دارند

میراث جهانی یونسکو (به انگلیسی: World Heritage Sites) به مجموعه مکان‌های فرهنگی و یا طبیعی ثبت ‌شده در سازمان جهانی یونسکو مانند جنگل، کوه، آبگیر، صحرا، بقعه، ساختمان، مجموعه و یا شهر گفته می‌شود که به صورت فهرستی توسط کمیته میراث جهانی یونسکو همه ساله برگزیده شده‌اند.
با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

آغاز به‌کار رسمی پرتال کودک و نوجوان

پرتال کودک و نوجوان در هفته‌ ملی کودک و روز «کودک و فن‌آوری‌های نوین» با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
توسعه فرهنگی؛

فرهنگ درست برای عصر دیجیتال

ریسک‌گریزی، مشتری‌‌محوری ضعیف و ذهنیت انفرادی جایی در دنیای دیجیتال امروز ندارند.
مجموعه عکس؛

درخشش جهانی مجموعه عکاس ایرانی

مجموعه عکس "دختران انتظار" اثر عکاس ایرانی توانست جایزه نخست جشنواره جهانی مونو ویژن لندن را کسب کند.
با ادب باشیم ؛

وقتی میشه همچین باشیم چرا باید فحش بدیم؟

همیشه ادب و اخلاق خوش باعث پیشرفت و رسیدن به هدف می شود.
اقدام انسان دوستانه؛

"عروسک های معلول" برای روحیه دادن به کودکان معلول

یک شرکت انگلیسی"عروسک های معلول" تولید میکنه. این عروسک ها نقض عضو، ماه گرفتگی و ... دارند. بعضی هاشون هم از سمعک استفاده می کنند.
گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل ؛

استاندارد ملی سایز لباس تدوین می شود

با همکاری سازمان ملی استاندارد ایران و فعالان عرصه پوشاک و مد در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندارد ملی سایز لباس تدوین و تجدید نظر می شود.
تقدم و تاخر حوزه توسعه؛

توسعه فرهنگی, زیر بنای توسعه اقتصادی

یکی از مهمترین شاخصه ها و ارکان توسعه یافتگی هر جامعه ای, بحث ضریب امنیت فرهنگی و میزان توسعه یافتگی فرهنگی آن جامعه است. موضوعی بسیار مهم که شاید بتوان از آن به عنوان زیربنا و شالوده توسعه همه جانبه یک جامعه یاد کرد.
بر خلاف رضا کیانیان؛

چرا هنرمندان مصلح فرهنگی نمی‌شوند؟

کیانیان نشان داد، یک هنرمند تا چه حد می‌تواند وارد صحنه شود و در یک فرهنگ سازی عمومی ایفای نقش کند. این بازیگر پیشکسوت، بی‌شک نباید در این مسیر تنها بماند و انتظار می‌رود دیگر هنرمندان، نویسندگان، ورزشکاران و... نیز به صحنه بیایند و خود، بخشی از کوشش عملی برای اصلاح سوءرفتارها باشند. آیا دیگر سلبریتی‌ها در مسیر کیانیان گام می‌نهند؟
افتتاحیه هفته فرهنگی آذربایجان؛

صالحی امیری: مرز فرهنگی با ملت آذربایجان نداریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما با جمهوری آذربایجان ۷۵۰ کیلومتر مرز مشترک داریم اما با ملت بزرگ آذربایجان هیچ گونه مرز فرهنگی نداریم.
تبیینی بر «آتش به اختیار»؛

حرکت های خودجوش مردمی توانسته موانع مختلف فرهنگی را ازمیان بردارد

حرکت های خودجوش مردمی در قالب نهاد ها و تشکل های قانونی و معین توانسته است در حرکتی طبیعی و برآمده از تکلیف مداری انقلابی موانع مختلف فرهنگی را از میان بردارد.
کابینه روحانی و توجه به حوزه فرهنگ؛

وزرای روحانی با اصحاب فرهنگ و هنر دیدار کردند

چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری چهار وزیر دولت روحانی در دیداری که با اصحاب فرهنگ و هنر در تالار وحدت داشتند حرفهای مهمی زدند. اگر چه شاید در وهله اول این گفته ها تکرار صحبت های پیشین و یا حتی برنامه تبلیغاتی برای انتخاب مجدد روحانی بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبریز ؛

کاریکاتور زبان دوم جامعه است/ تمام نقادان را به رسمیت می‌شناسیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کاریکاتور را زبان دوم جامعه دانست و گفت: گاهی یک کاریکاتور به اندازه ۱۰کتاب سخن می گوید.
کاراندیش خبر داد؛

تأسیس شرکت توسعه هنر ایران/ ارشاد برای صدور مجوزها هیچ‌وجهی دریافت نمی‌کند

معاون توسعه مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تأسیس شرکت توسعه هنر ایران خبر داد و تأکید کرد: وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور هیچ مجوزی از متقاضیان وجه دریافت نمی‌کند.
افسون و افسانه‌ی فرهنگ‌گرایی:

نقدی بر فرهنگ‌گرایی معنویت‌گرای مصطفی ملکیان

محمدمهدی مجاهدی در صدانت نوشت: موضوع این نوشتار یکی از بن‌بست‌های بزرگ سیاست‌ورزی، خصوصا در جامعه و زمانه‌ی ما ست. این آفت یا بن‌بست یا گرفتاریِ سیاست را اجمالا «فرهنگ‌گرایی» می‌خوانم.
بررسی ارتباط امنیت و فرهنگ:

امنیت فرهنگی چیست؟

روزنامه 'نسل فردا' روز یکشنبه در تیتر نخست خود در مطلبی با عنوان ' امنیت فرهنگی'، امنیت و فرهنگ را از منظری کاربردی مورد بررسی قرار داد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها