سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوست و دشمن در مسیر فروپاشی خانواده؛

هشدارهای صالحی درباره وضعیت بحرانی خانواده

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروزه با خطر فرسایش ملی در بخش های مختلف هویت دینی و هویت های جمعی روبه رو هستیم.
مصطفی ملکیان عنوان کرد:

فایده و ضرورت های گفتگو

بخشی از سخنرانی مصطفی ملکیان در زمستان ۹۵ با موضوع «فایده و ضرورت های گفتگو» که در کانال تلگرامی وی منتشر شده در پی می آید.
پخش متفاوت اهدای جام جهانی؛

کارگزاران نظام با مدیریت و تدبیر به سراغ رفع خطوط قرمز فرهنگی فاقد پشتوانه جدی بروند

آنچه اکنون باید در نظر داشت، همین مسئله مدیریت رفع خطوط فرهنگی غیرواقعی و یا جابجایی خطوط قرمز بنابر بر مصلحت و در چارچوب اصول و باورهای فرهنگی و مذهبی است.
تحلیل اقتصاددان از دعوت سلبریتی؛

کمپین «نه به خرید» شانس موفقیت دارد؟

علی کریمی فوتبالیست مشهور مردم را به کمپینی دعوت کرده که هدفش به آرامش رساندن بازار و ارزان شدن قیمت کالاها بوده است. در برخورد با این کمپین دو رویکرد وجود داشت؛ عده‌ای به این کمپین خرده گرفتند و عده‌ای دیگر به کمپین احترام گذاشتند؛ ولی در عین حال یادآوری می‌کردند که چه نکاتی در این کمپین دیده نشده است یا بهتر است چه نکاتی در نظر گرفته شود.
پروژه غنی‌سازی‌ میراث تهران؛

بازسازی و تغییر کاربری خانه‌های مشاهیر!

بعد از افتتاح خانه‌موزه جلال آل‌احمد و سیمین دانشور، اکنون نوبت به راه‌اندازی موزه نقاشی‌های ایران درودی رسیده است. البته موضوع اختصاص موزه‌ای به کارهای درودی ـ نقاش برجسته ایرانی ـ در سال95 مطرح شد اما با روی‌کارآمدن شورای پنجم شهر تهران و تغییرات در مدیریت شهری، این پروسه روند بهتری پیدا کرده است.
شجاعی طباطبایی:

نگاه همگرایانه در هنر به حمایت از کالای ایرانی کمک می کند

معاون هنری حوزه هنری، گفت: هنر یک زبان فراگیر است که حمایت از محصولات این عرصه نگاه هم افزایی و همه جانبه مردم، هنرمندان و مسئولان را می طلبد.
شعار حمایت و تحقق آن؛

ظرافت‌های رسانه‌ای طرح شعار سال

هنوز در ابتدای سال جدید هستیم و ۱۱ ماه دیگر قرار است این شعار کلیدی و سرنوشت ساز یعنی "حمایت از کالای ایرانی" برای کشور سرلوحه و سرمشق دولت و ملت باشد.
بیداری اجتماعی- فرهنگی ایرانیان؛

برای عرضهِ هویتِ اصیل ایرانی به جهان باید از کالای ایرانی حمایت کنیم

امروز نه تنها برای حفظ استقلال ملی خودمان با وجود تحریم های اقتصادی دشمنان ایران و ایرانی ، بلکه برای عرضه هویت اصلی مان به جهانیان ناگزیر به پیاده سازی یک بسته اجتماعی- فرهنگی بیدار کننده ایرانی و ایرانیان هستیم تا افق چشم انداز حمایت از خرید کالای ایرانی را ترسیم و دستیابی به آن را عینیت عمومی ببخشد.
محمد سلطانی فر؛

در حوزه کودک، فقر فعالیت پژوهشی داریم

معاون مطبوعاتی در نخستین جلسه کارگروه «کودک و رسانه» به انجام فعالیت زیربنایی موثر در حوزه کودک تاکید کرد.
گفت‌وگو با هادي خانيكي؛

تهران، شهر گذار از سنت‌هاست

بازگشت تعامل مبتني بر اعتماد و بازگشت اميد به شهر، مستلزم توجه به ابعاد فرهنگي مديريت شهري و نقيصه‌هاي فرهنگي مديريت چند دهه اخير است. به شخصه نقيصه بزرگ را در اين زمينه، فقدان نگاه مبنايي فرهنگي مي‌دانم و با وجود آنکه ما تعداد زيادي فرهنگسرا در شهر ايجاد کرده‌ايم، يا تلاش کرده‌ايم مثلا از طريق بيلبورد و موارد اين‌چنيني فرهنگ‌سازي کنيم، نتوانسته‌ايم در جلب مشارکت فرهنگي توفيقي کسب کنيم.
ممکن یا ناممکن بودن خبر خوب؛

«خبر خوب» در ایران نیست یا نمی بینیم؟

صبح تا شب در معرض خبرهای منفی سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی و... هستیم. از صبح که بیدار می‌شویم سیاستمداران یقه همدیگر را گرفته‌اند، از آن سو خبر می‌رسد که ترامپ تهدید کرده که از برجام بیرون می‌آید.
معاون حقوقی رئیس جمهوری:

تحمیل فرهنگ، اندیشه های افراطی را برمی انگیزد

معاون امور حقوقی رئیس جمهوری توجه به تنوع فرهنگی را برای رسیدن به مفاهیم فراگیری حقوق بشری ضروری دانست و گفت: تحمیل فرهنگ، قابلیت فراگیر شدن ندارد و چه بسا برخی به دلیل احساس تبعیض و تحقیر به مقابله برخیزند و در صدد ترویج اندیشه های افراطی برآیند.
فرهنگی که در ابتدای راه آن هستیم؛

«عذرخواهی» از شما «پذیرفتن» با ما

پذیرش اشتباه جزو صفات خوب و پسندیده محسوب می‌شود که ضرورت نهادینه سازی و فرهنگ شدن آن در شرایط امروز بیش از پیش احساس می‌شود، چه بسا اگر مسئولین به اشتباهات خود اعتراف و عذرخواهی کنند، پذیرش آن از سوی مردم، غیرممکن نخواهد بود.
استاندار:

نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه ضروری است

استاندار لرستان در دیدار با مدیرکل اوقاف و امورخیریه لرستان که به مناسبت دهه وقف برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت موضوع وقف نه تنها توسط اداره کل اوقاف، بلکه از نظر فرهنگی بودن این موضوع، باید در جامعه تبیبن شود.
ابراهیمی ترکمان در همایش گفتگوی فرهنگی ایران و لهستان پیشنهاد کرد؛

رایزنی فرهنگی ایران و لهستان تاسیس شود

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: ایران و لهستان سال هاست تفاهم نامه فرهنگی امضا کرده اند اما تاکنون رایزنی فرهنگی دو کشور راه اندازی نشده که امیدواریم با مساعدت دولت لهستان این امر محقق شود.
شرايط میراث جهانی یونسکو؛

خرم‌آباد و فلك‌الافلاك، استعداد و اشتياق ثبت جهاني دارند

میراث جهانی یونسکو (به انگلیسی: World Heritage Sites) به مجموعه مکان‌های فرهنگی و یا طبیعی ثبت ‌شده در سازمان جهانی یونسکو مانند جنگل، کوه، آبگیر، صحرا، بقعه، ساختمان، مجموعه و یا شهر گفته می‌شود که به صورت فهرستی توسط کمیته میراث جهانی یونسکو همه ساله برگزیده شده‌اند.
با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

آغاز به‌کار رسمی پرتال کودک و نوجوان

پرتال کودک و نوجوان در هفته‌ ملی کودک و روز «کودک و فن‌آوری‌های نوین» با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
توسعه فرهنگی؛

فرهنگ درست برای عصر دیجیتال

ریسک‌گریزی، مشتری‌‌محوری ضعیف و ذهنیت انفرادی جایی در دنیای دیجیتال امروز ندارند.
مجموعه عکس؛

درخشش جهانی مجموعه عکاس ایرانی

مجموعه عکس "دختران انتظار" اثر عکاس ایرانی توانست جایزه نخست جشنواره جهانی مونو ویژن لندن را کسب کند.
با ادب باشیم ؛

وقتی میشه همچین باشیم چرا باید فحش بدیم؟

همیشه ادب و اخلاق خوش باعث پیشرفت و رسیدن به هدف می شود.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها