بعد از اختتامیه جشنواره؛

اذعان مسئولان جشنواره موسیقی به پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی

یکی از مسئولان جشنواره موسیقی فجر در گفت‌وگویی تایید کرده که حق‌الزحمه ناچیز خیلی از هنرمندان موسیقی نواحی هنوز پرداخت نشده است.
با تولیدکنندگان کالاهای فرهنگی:

غفلت از نقش فرهنگی نوشت‌افزار/ بچه‌هایی که باکلاه قرمزی غریبه‌اند

یک تولیدکننده نوشت‌افزار رقابت میان طرح‌های داخلی و خارجی را نابرابر دانست و گفت: هنوز هم کلاه قرمزی برای بچه امروز، شخصیت شناخته شده‌ای نیست اما همه باب اسفنجی را می‌شناسند.
جدیدترین خبرها از بازسازی تئاترشهر؛

یک مشکل در معامله با ایتالیایی‌ها/ موضوع به ۲ وزیر منتقل شد

در حالیکه معامله ای با یک کمپانی ایتالیایی برای خرید و نصب ماشینری سالن اصلی تئاتر شهر در حال نهایی شدن بود، موضوع بودن نام دو مقام وزارت ارشاد دولت دهم در لیست تحریم ها، مشکلاتی ایجاد کرد.
سرنوشت حجت‌الله ایوبی؛

وزیر ارشاد دلایل برکناری ایوبی را اعلام کرد

وزیر ارشاد درباره دلایل برکناری ایوبی از سازمان سینمایی گفت: مبنای عمل ما در وزارتخانه خلاقیت، نوآوری و به کارگیری تجربه‌ها در حوزه‌های مختلف است. ایوبی هم از مدیران باتجربه و باسابقه‌ای است که از این پس با بنده همکاری می‌کند.
مشکلات رسانه ملی؛

نامه رئیس صداوسیما به رهبر انقلاب برای افزایش بودجه

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه به مقام معظم رهبری نامه نوشته و درخواست افزایش بودجه پایه صدا و سیما را داشته و ایشان به رئیس مجلس فرموده اند که کمک کند، افزود: انتظار داشتیم همان 7 دهم درصدی که در کمیسیون تلفیق برنامه پنج ساله ششم تایید شد داخل بودجه سالانه هم بیاید و پایه بودجه افزایش داشته باشد؛ اما با این شرایط رسانه ملی در سال آینده قابل اداره نیست.
وزیر ارشاد و لغو کنسرت‌ها؛

کشور یک رهبر، یک نظام، یک دولت و یک مجلس دارد و یک قانون حاکم است

وزیر ارشاد گفت: کمتر یک درصد کنسرت‌ها لغو شده است ولی زمانی که این اتفاق در مشهد می‌افتد نشانه بزرگی است و تبعات سیاسی هم خواهد داشت.
با گذشت چند سال؛

ساختمان فیلمخانه ملی در بن‌بست بی‌پولی/اعتبار ۵ میلیاردی لازم است

سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره میزان بودجه و اعتباری که برای تکمیل ساختمان فیلمخانه ملی لازم است، توضیح داد.
صالحی امیری:

تلقی عبور دستگاه فرهنگی دولت از خطوط قرمز به هیچ‌وجه صحیح نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به بازتاب رسانه‌ای اظهاراتش درباره کاهش سختگیری در زمینه ممیزی گفت: این تلقی که دستگاه فرهنگی دولت یازدهم از خطوط قرمز عبور کرده است، به هیچ وجه صحیح نیست.
در حاشیه جلسه هیئت دولت صورت گرفت؛

پاسخ وزیر ارشاد به انتقادات علیه جشنواره فجر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به برخی انتقادات مطرح شده درباره فیلم فجر ۹۵ واکنش نشان داد.
در كشور همه آزادانه قلم بزنند و نشر بدهند؛

واکنش وزير ارشاد در برابر انتقاد از كنسرت‌ها

شايد سه ماه وقت لازم بود تا سيدرضا صالحي اميري، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به آن بخش از صحبت‌هاي علي جنتي، وزير پيشين ارشاد برسد كه در مورد موسيقي گفته بود «برخي فكر مي‌كنند كار وزارت ارشاد فقط برگزاري و صدور مجوز براي كنسرت است و كار ديگري ندارد» و همان حاشيه‌هايي را شخصا تجربه كند كه علي جنتي پيش از اين زماني كه سكان‌دار وزارت ارشاد بود با آنها مواجه مي‌شد.
قطعه هنرمندان؛

دفن یک هنرمند در بهشت زهرا چه مراحلی دارد؟

هفته پیش، خانواده یک هنرمند موسیقی از شرایطی که برای مزار فرزندشان ایجاد شد و این‌که از دفن هنرمندی دیگر در همان قبر اطلاع نیافتند و این موضوع آن‌ها را شوکه کرد، اظهار ناراحتی کردند. هرچند آن موضوع، با هوشمندی خود هنرمندان، بین خودشان حل شد، اما پرسش‌هایی را درباره روند تدفین در قطعه هنرمندان مطرح کرد.
صالحی امیری:

استراتژی من حاکم کردن گفتمان رهبری در وزارت ارشاد است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکید کرد: در دوران تصدی من گفتمان حاکم در فرهنگ و ارشاد اسلامی گفتمان حاکم مقام معظم رهبری خواهد بود و این یک استراتژی است و نه تاکتیک.
سید رضا صالحی امیری:

در مورد فضای مجازی تابع سیاست های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی مجازی هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه محیط فضای مجازی باید صیانت،پالایش و سالم سازی شود، گفت: پاک سازی فضای مجازی باید به نحوی باشد که فرزندان این مرز و بوم برای استفاده از آن دچار بحران های اجتماعی و اخلاقی نشوند.
فضای مجازی روز به روز در حال مسموم شدن است؛

سالانه 420 میلیون صفحه مستهجن در حال اضافه شدن است

استاد مرکز تخصصی نماز استان قم با بیان اینکه فضای مجازی روز به روز در حال مسموم شدن است، گفت: سالانه 420 میلیون صفحه مستهجن در حال اضافه شدن است.
علی مرادخانی در جمع خبرنگاران:

پیگیر بحث عمرانی تئاتر شهر هستیم/ بررسی نامه ۷۰۰ منتقد

علی مرادخانی در حاشیه اختتامیه دوسالانه نگارگری درباره توقف بخش عمرانی تئاترشهر، نامه اعتراضی ۷۰۰ نفر از اهالی موسیقی و تجلیل از بزرگان موسیقی در اختتامیه جشنواره موسیقی فجر سخن گفت.
بازار توزیع محصولات فرهنگی؛

حاشیه سودی که موزع را مولد می‌کند/فقر ویترین مشکل اصلی توزیع است

در حالی که آمارها از وضع نحیف بدنه توزیع محصولات فرهنگی به ویژه کتاب در کشور خبر می‌دهند، موزعان نیز از تمایلشان به سمت تولید به جای توزیع به دلیل حاشیه سود بیشتر خبر می‌دهند.
معاون وزیر ارشاد:

تکمیل طرحهای نیمه تمام فرهنگی ۲۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۲۳۰ طرح نیمه تمام از محل اعتبارات تملک دارایی در کشور وجود دارد که تکمیل آنها به ۲۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
توضیحات فرهنگستان زبان و ادب فارسی :

تشریح عملکرد فرهنگستان زبان در ارتباط با بودجه دریافتی

فرهنگستان زبان و ادب فارسی درباره حواشی پیش آمده درباره بودجه این نهاد فرهنگی توضیحاتی را منتشر کرد.
جایگاه هنر انقلاب در سینما:

کم توجهی مسئولین در حوزه هنر و فرهنگ/ نگرانی از شکاف بین فرهنگ و انقلاب

سیاوش حقیقی تهیه کننده سینما و کارشناس فرهنگی در رابطه با جایگاه هنر انقلاب اسلامی در سینمای کشور و ضرورت پرداختن به این هنر گفت: دغدغه رشد و احیای هنر انقلاب اسلامی در کشور ما وجود ندارد و متأسفانه هیچ یک از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر کار شایسته ای در این راستا انجام نداده اند.
کارنامه جلال به روایت آمار؛

زیر و بم‌های یک جایزه ادبی

جایزه ادبی جلال آل احمد در حالی فردا به اختتامیه نهمین دوره خود می‌رسد که در هشت دوره از برگزاری آن اتفاقات متعددی پیرامون این جایزه رخ داده است.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها