سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
محمد فاضلی؛

سیاستگذاری با منطق «تِنِسی تاکسیدو و چاملی»!

کارتون «تنسی تاکسیدو و چاملی» خاطره‌ای برای کودکان دهه شصت است. تنسی (پنگوئن) و چاملی (گراز دریایی) در باغ وحش زندگی کسالت‌باری دارند و تلاش می‌کنند کارهایی انجام دهند که برای‌شان مفرح یا حلّال مشکلات باشد.
نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خوشنویسان باید از نظر اقتصادی حمایت شوند

نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن خوشنویسان به اختلاف میان اعضای این صنف اشاره کرد و گفت: اعضای این صنف در بسیاری از موارد باهم اختلاف دارند که اگر رقابت و حسادت میان افراد از بین برود، مشکلاتشان کاهش می یابد.
رییس صندوق اعتباری هنر ؛

سقف اعطای وام در صندوق اعتباری هنر تعریف شده‌است/ رسانه‌ها باید نشان دهنده فرصت‌ها باشند

سیدحسین سیدزاده؛ مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در نشست رسانه‌ای این صندوق در پاسخ به خبرنگار آنا با اشاره به اینکه سقف اعطای وام در صندوق اعتباری هنر تعریف شده‌است گفت: صندوق اعتباری هنر مانند هر صندوق دیگری با شرایط ضامن معتبر وام می‌دهد.
وزیر ارشاد :

اجازه دهیم مردم با طعم‌های تازه در دفاع مقدس آشنا شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما در دوران دفاع مقدس زیرخاکی‌های بسیار داریم باید ابعاد دفاع مقدس را بشناسیم، هرچه به ابعادش بیشتر برسیم بیشتر کشف خواهیم کرد و نباید دیوارسازی برای نوآوری‌ها داشته باشیم.
علی عسگری؛

موضع ما در قبال فتنه 88 موضع رهبر معظم انقلاب است

رئیس رسانه ملی گفت: موضع ما در قبال فتنه 88 روشن و موضع رهبری معظم انقلاب است و واقعیت این است که در فتنه 88 ظلم بزرگی به مردم، نظام و رهبری شده است، و افرادی که در فتنه فعال بوده اند باید عملکرد خود را که باعث امیدواری دشمن شد جبران کنند و صادقانه عذرخواهی کنند.
آیت‌الله اراکی :

رسانه‌های ما اگر تهاجمی وارد شوند استخوان‌های فرهنگ فاسد غرب می‌شکند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: امروز در دنیا اگر بگویم ناآگاه‌­ترین مردم دنیا مردم آمریکا هستند مبالغه نکردم؛ یعنی برخلاف آنچه انتظار می‌­رود و با امپراتوری رسانه­‌ای که دارند، از این نظر عقب­‌مانده هستند این یعنی مردم آمریکا که مستضعف فکری نگهداشته شده‌اند برای جبهه حق فرصت هستند.
جمشید جعفرپور مطرح کرد؛

انتقاد رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس به نگاه دست دومی دولت‌ها به حوزه فرهنگ

گروه فرهنگی: جمشید جعفرپور اعتقاد دارد كه یكی از مشكلات اصلی حوزه فرهنگ نگاه دست دومی به این حوزه است و مشكل همیشگی با دولت‌ها این است كه فرهنگ را به عنوان شهروند درجه دوم می‌بینند.
تعامل وزارت فرهنگ با حوزه علمیه؛

توییت وزیر ارشاد پس از بازگشت از قم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس بازگشت از قم، پیامی را درباره این سفر در توییتر منتشر کرد.
درخواست تبیین فرهنگ ناب اسلام؛

تاکید مراجع تقلید بر تعامل وزارت ارشاد با حوزه علمیه

آیات عظام ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی، سید محمدعلی علوی گرگانی و لطف الله صافی گلپایگانی با اشاره به این که وزارت ارشاد یک وزارت خانه بسیار مهم و دارای رسالت سنگین است بر تعامل حوزه علمیه با این وزارت در راستای تولید محتوا، استفاده از ظرفیت های مراکز علمی و پژوهشی حوزه برای تبیین فرهنگ ناب اسلام، آموزه های انقلاب اسلامی، افزایش سرانه مطالعه و رشد و توسعه مسائل فکری و فرهنگی در جامعه تاکید کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- دولت دوازدهم؛

مصون‌سازی فرهنگی در نگاه رهبرانقلاب/ برنامه «ارشاد» دوازدهم چیست؟

اکنون که وزیر فرهنگ و ارشاد در حال برنامه‌ریزی برای یک دوره چهار ساله است؛ بازخوانی تأکیدات رهبرانقلاب درباره اهمیت مصون‌سازی فرهنگی بیش از پیش الزامی به نظر می‌رسد.
کابینه دوازدهم؛

آیا وزیر فرهنگ دولت دوازدهم توان ایجاد توازن میان دو جبهه را دارد؟

دوران عباس صالحی، با انتظارات معوقه و متورم شده ی طرفداران دولت روحانی -به ویژه سینماگران و اهالی موسیقی - همراه است. از صالحی انتظار می‌رود کاری که علی جنتی با سابقه دیپلماتیک و سید رضا صالحی امیری با سابقه امنیتی و مطالعات فرهنگی نتوانستند به فرجامی برسانند، را به انجام رساند. او می‌تواند چنین نکند و با هجمه سنگین طرفداران روحانی مواجه شود اما در مقابل واکنش تیم سیاسی دولت چه خواهد بود؟
بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد ؛

صالحی راه‌کاری برای رفع چالش‌های فرهنگ ندارد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و دادگستری، دفاع، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت وارد بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی شدند.
برنامه پیشنهادی وزرا؛

برنامه ها و وعده های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تصدی پست وزارت برنامه زیر را ارائه کرده است.
وزیر پیشنهادی ارشاد؛

گفتند می‌توانم «نخ تسبیح» باشم/ توجه به کارآمدی در انتخاب همکاران

وزیر پیشنهادی ارشاد می‌گوید که در فرآیند متقاعدسازی‌اش برای پذیرش این مسئولیت، نقشی که او به عنوان حلقه ارتباطی با سایر نهادهای حوزه فرهنگ می‌تواند ایفا کند، موثر بوده است.
رییس فرهنگستان هنر خبر داد

رییس جمهور گروهی را مسئول بررسی ۵۰۰ اثر هنری کرد

چندی پیش رییس فرهنگستان هنر در نامه سرگشاده به اهالی هنر و مسئولان خواستار رسیدگی به وضعیت ۵۰۰ اثر هنری از هنرمندان ایرانی شد که به گفته وی شرکتی ادعای مالکیت این آثار را دارد.
آینده یکی از وزارتخانه‎ها؛

چرا «صالحی امیری» باید در وزارت ارشاد بماند؟

در همین چند ماهی که صالحی امیری سکان هدایت وزارت ارشاد را در دست گرفته‌اند شاهد تحولات مثبتی در این وزارت خانه بوده‌ایم. تحولاتی که در صورت تداوم می‌تواند فضای فرهنگ و هنر را از رکود خارج کرده و به آن پویایی ببخشد.
امروز و با امضا یک تفاهمنامه امکانپذیر شد؛

تسهیلات به کتابفروشی‌ها با اندوخته ۱۰ میلیارد تومانی وزارت ارشاد

به گفته مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد، این معاونت در سه سال گذشته از بودجه های در اختیار خود مبلغ ۱۰ میلیارد تومان صرفه جویی کرده تا صرف تجهیز و احداث کتابفروشی‌ها در کشور شود.
معاون اسناد کتابخانه ملی مطرح کرد؛

تدوین سند راهبردی در اسناد ملی/نگهداری سه میلیون پرونده

معاون اسناد کتابخانه ملی گفت: در حال حاضر در مخازن آرشیو ایران حدود سه میلیون پرونده نگهداری می شود و ما برای بهبود وضعیت نگهداری آنها در سال ۹۵ یک سند راهبردی در اسناد ملی تدوین کردیم .
همایون امیرزاده عنوان کرد؛

الزام‌های واگذاری نمایشگاه کتاب به ناشران

سخنگوی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای تحقق کامل واگذاری نمایشگاه کتاب به تشکل‌های نشر دو مقوله مهم استقلال مالی و خودگردان بودن نمایشگاه بدون نیاز به تامین منابع مالی از بودجه عمومی لازم هست.
ذوالفقاری:

فرهنگستان در حق «زبان مادری» اجحاف نمی‌کند

مدیر گروه آموزش زبان فارسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی از امضای تفاهم‌نامه میان فرهنگستان و آموزش و پرورش برای تسهیل آموزش زبان فارسی در مناطق دوزبانه خبر داد و گفت: فرهنگستان در حق زبان مادری اجحاف نمی‌کند.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها