سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در ماه‌های اخیر بارها قانون ممنوعیت نمایش ساز شکسته شد؛

پایان «صدای بی‌سیما»‌ی ساز در تلویزیون؟

نمایش تصویر ساز در تلویزیون سال‌های سال یک تابوی بزرگ بود. ایده‌ای که اگرچه معلوم نبود با چه هدف و مکانیزمی برای تلویزیون تعریف شده اما سال‌ها بر آنتن حکومت کرد و مانع از پخش تصویر ساز شد و حتی سازهای بومی و محلی مردم در مناطق مختلف کشور را از صفحه نمایش جعبه جادویی سانسور کرد.
سید مجتبی حسینی عنوان کرد؛

مجوزهای هنری بازنگری می‌شود

مجوزهای قابل صدور حوزه معاونت امور هنری براساس قوانین و اقتضائات و به‌ منظور بهبود فضای کسب و کار در عرصه هنر، بازبینی می‌شوند.
کیهان:

چرا وزیر ارشاد درباره جرائم جعفر پناهی پس از انتخابات ۸۸ چیزی نگفت؟

وزیر ارشاد در پاسخ به سؤال ساده درباره مجوز خروج جعفر پناهی به جای اتخاذ موضعی محکم به پشتوانه قانون بدون هیچ‌گونه موضع روشن درباره فعالیت‌های ضدامنیتی و ضد ملی پناهی در جریان فتنه پس از انتخابات ۱۳۸۸ و حتی اشاره‌ای ساده به محکومیت و حکم قضایی او و یا اینکه خیلی ساده بگوید تصمیم راجع به چنین مسئله‌ای با توجه به موضوع تفکیک قوا در نظام جمهوری اسلامی در حیطه اختیار بنده قرار ندارد، با دستپاچگی و از روی انفعال جملاتی را سرهم کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

رابطه ایران و آذربایجان همانند رابطه سر و پیکر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر همکاری در صدور مجوز برای اکران فیلم و نمایش ترکی آذربایجانی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تقویت فرهنگ و زبان ترکی آذربایجانی تلاش می‌کند.
واکنش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ؛

واکنش وزیر به بازداشت رئیس ارشاد مشهد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی به بازداشت رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد واکنش نشان داد و به آزاد شدن او اشاره کرد.
تلاش های همیشه بی نتیجه؛

داستان ایرانی‌ها و فیلتر؛ عبرتی که گرفته نمی‌شود

تلاش شد با جمع کردن دیش‌های ماهواره از پشت بام‌ها با این پدیده برخورد کنند اما نشد. مگر می‌شود به تک تک پشت بام ایرانی‌ها رفت و دیش‌ها را به پایین پرتاب کرد.
در گفتگو با اصغر مسعودی:

مهم‌ترین فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی مجلس در سال 96

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس گفت: لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی‌ـ‌فرهنگی و طرح ترویج کتابت قرآن به رسم الخط مفاخر ملی از طرح‌هایی بود که طی سال 96 در کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی شد.
مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر کرد؛

عمده‌ترین مسائل کشور در حوزه فرهنگ و صداوسیما

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در سال 1395 کتاب مهمی با عنوان «عمده‌ترین مسائل کشور: اولویت‌ها و راهبردهای مجلس شورای اسلامی در دوره دهم» منتشر کرد که به تدریج خلاصه‌ی هر یک از بخش‌های موضوعی آن در شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی منتشر می‌شود.
رئیس فرهنگستان علوم با تاکید بر اینکه تاکنون به فکر منابع کشور نبوده‌ایم:

اگر آینده را نسازیم، اکنون را تکرار می‌کنیم

رئیس فرهنگستان علوم بر ساختن آینده و تدوین برنامه توسعه هماهنگ تأکید کرد و گفت: در صورت نساختن آینده اکنون را تکرار می‌کنیم.
فعالان این عرصه اظهارنامه نمی دهند؛

مالیات بر ارزش افزوده از بلیت تئاتر، سینما و موسیقی حذف شد

طی جلسه ای با مدیران عامل خانه تئاتر، سینما و موسیقی، مقرر شد مالیات بر ارزش افزوده از بلیت تئاتر، سینما و موسیقی حذف شود.
محمود واعظی در جمع خبرنگاران؛

بودجه همه دستگاه‌ها محدود شده است

رئیس دفتر رئیس جمهور پس از بازدید از جشنواره تئاتر فجر گفت: بودجه تنها در حوزه تئاتر محدود نشده است بلکه سایر دستگاه‌ها هم با محدودیت بودجه مواجه هستند و بودجه‌شان به طور کامل تخصیص نمی‌یابد باید بتوانیم قدری مهندسی مصرف داشته باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

اشکالی بر حضور نوازندگان زن روی صحنه وجود ندارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جشنواره ها به درآمدزایی به عنوان یک موضوع کمک کننده نگاه می کنیم؛ اینکه بتوانیم فضای فرهنگ و هنر را با اقتصاد عجین کنیم به طوری که بین هزینه و درآمد نسبتی برقرار شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

ایجاد یأس و بدبینی برای نظام خطرساز است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ایجاد یأس و بدبینی در جامعه برای نظام اسلامی خطرساز است، گفت: شعارهای تند انقلابی‌نمایانه به بهانه دفاع از ارزش‌ها، ناامیدی را در جامعه می‌پراکند و وقتی مسؤولان نطام به بهانه‌های ثابت‌نشده محکوم شوند، زمینه‌های انفاقات سوء فراهم می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

جامعه علمی تشیع به وجود آیت الله آقا نجفی همدانی مفتخر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از جمله این ستارگان درخشان، آیت الله آقانجفی همدانی است که نه تنها خطه عالم خیز و کهن همدان، بلکه جامعه علمی تشیع، مفتخر به وجود اوست.
با حکم سید عباس صالحی؛

حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد

سید عباس صالحی در حکمی «حسین انتظامی» را به عنوان دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب کرد.
بررسی عملکرد ۶ ساله انتظامی در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد؛

سپاس از مردی که رسانه ها را متحول کرد

خداحافظی حسین انتظامی و اعلام جالب نام معاون مطبوعاتی جدید وزارت ارشاد توسط خودش، عاملی شد تا اهالی فرهنگ و چهره‌های شناخته شده حوزه‌های مختلف برای عملکرد او در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادداشت‌هایی بنویسند.
شناخت ،مسئله اصلی فرهنگ؛

نقد نگاه به بودجه‌ریزی برای فرهنگ

گاهی نقدهایی به بودجه فرهنگی مطرح می‌شود، اما واقعیت این است که زاویه نگاه دوستان اشتباه است.
جایگاه بودجه های فرهنگی؛

بودجه های فرهنگی با جامعه ما چه کرده است؟

فرهنگ یکی از دغدغه های اصلی کشور ما محسوب شده و اگر نیک بنگریم این مهم نه فقط زیربنای اخلاق اجتماعی، همبستگی ملی و هویت ما بلکه اثر مستقیم در تجارت و سیاست و آینده ما هم دارد. وقتی باور کردیم که این انسان ها هستند که تجارت می کنند، سیاست می ورزند و تک تک اعضای جامعه را تشکیل می دهند، خواهیم دانست که فرهنگ آنها تضمین کننده نوع تعامل آنها با جامعه خواهد بود. هر چه غنی تر و پرورده تر، انسان هایی نیکو گفتارتر و نیکو رفتارتر با هدفی والاتر.
امیرزاده خبر داد؛

سهم هفت میلیارد تومانی «ادبیات» از بودجه ۹۷

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد مجموع بودجه در نظر گرفته برای حمایت از حوزه ادبیات را که در ۴ ردیف مجزا در لایحه بودجه ۹۷ منظور شده، ۷ میلیارد تومان اعلام کرد.
مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل کانون پرورش فکری؛

نظری:اعتماد عمومی به کانون باید افزایش یابد/اولویت توسعه کیفی است

مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از توسعه کیفی و افزایش اعتماد عمومی به این مرکز در کنار توجه به ابزارهای نوینِ تعاملی به عنوان مهمترین رویکردهای کاری خود نام برد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها