سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حرکتی مثبت از مدیری شجاع؛

انتشار میلیاردها تومان اسناد مالی سینمای ایران تداوم می‌یابد؟

این اقدام مثبت محمدمهدی حیدریان، رئیس سازمان سینمایی که با تأکید سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رخ داد، یک گام بزرگ در جهت شفاف سازی بود. بسیار بعید به نظر می‌رسد که صاحبین پیشین منصب مدیریت سینمای ایران شجاعت برداشتن این گام را داشتند و حتی برخی دیگر از معاونین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز رویه حیدریان را پیش نگرفته و دست به شفاف سازی گسترده نزده اند.
معاون وزیر ارشاد:

80 مانع پیش روی کسب و کار فرهنگ و هنر شناسایی شده است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهبود وضعیت کسب و کار بخش فرهنگ و هنر را از مهمترین برنامه های این وزارتخانه دانست و گفت: 80 مانع پیش روی کسب و کار فرهنگ و هنر شناسایی شده است
قانون منع بکارگیری بازنشستگان؛

آیا علی عسکری از صدا و سیما می‌رود؟!

با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، بیش از ۱۷۰ مدیر ارشد سازمان که به واسطه سابقه طولانی و بیش از ۳۷ ساله‌شان حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند، دیگر امکان ادامه فعالیتشان در سازمان وجود نخواهد داشت.
لزوم حل مشکلات هنرمندان؛

آیا وزیر ارشاد ناجی مالی خانه هنرمندان می‌شود؟

در حالی که حسینی، معاون پژوهش خانه هنرمندان از مشکلات مالی این نهاد سخن گفت، رجبی معمار میزبان وزیر فرهنگ در خانه هنرمندان بود.
رئیس سازمان صداو سیما:

۲۹۰ شبکه ضد انقلاب توسط دشمن ایجاد شده است

رئیس سازمان صداو سیما گفت: ۲۹۰ شبکه ماهواره ای ضد انقلاب توسط دشمن برای ضربه زدن به کشور ایجاد شده است.
معاون هنری وزارت ارشاد:

دوسالانه های هنری زمینه ارتقاء و رشد کیفی هنرمندان را مهیا می کند

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری دوسالانه های هنری فرصت ارزشمندی برای ارتقاء کیفی فعالیت هنرمندان و رقابت پذیری هدفمند و کمک به اقتصاد هنر است.
تشریح اقدامات یک ساله وزارت؛

صالحی: دغدغه یوزپلنگ ایرانی داریم اما...

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما دغدغه یوزپلنگ ایرانی داریم که باید هم داشته باشیم اما دغدغه این که موسیقی اقوام که بخشی از فرهنگ ما در فنا است، نداریم؛ در حالی که این ریشه‌های عمیقی که از دست می‌دهیم، دیگر در عمق کشت نمی‌شود و سطحی است.
تغییرات در زیرمجموعه وزارت فرهنگ؛

تغییر مدیران سازمان سینمایی پیش از تغییر رئیس رخ خواهد داد؟

موفق‌ترین تجربه مدیریت سینما به باور گروه‌های منصف، دوره مدیریت سیف‌الله داد بوده و این اتفاق به واسطه انتخاب یک مدیرِ سینماگر تحقق یافته است؛ مدیری که نه تنها تجربه مدیریت موفق در خانه سینما را داشت، بلکه خود کارگردان بود و به همین دلیل، درک کاملی از فرآیندهای سینمایی و نقاطی که باید اصلاح شود تا مسیر فیلمسازی ایران بهبود یابد، داشت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

سیستم پایش فرهنگ عمومی را در استان ها قوی تر کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باید پایش فرهنگ عمومی را ملی؛ منطقه‌ای و استانی انجام داد، گفت: سیستم پایش فرهنگ عمومی را در استان ها قوی تر کنیم.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

کیش ظرفیت مناسبی برای توسعه هنرهای معاصر دارد

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کیش برای توسعه هنر معاصر ظرفیت بسیار مناسبی دارد و باید به طور جدی به آن پرداخته شود.
سید مرتضی موسویان خبر داد:

تدوین سامانه‌ای جدید برای حمایت از کپی رایت

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی سامانه‌ای برای حمایت از کپی رایت تسط این مرکز خبر داد. سید مرتضی موسویان گفت: این سامانه با استفاده از فناوری بلاک چین (Block Chain) به زودی ایجاد خواهد شد.
امیرعلی نجومیان مطرح کرد:

پیشنهاد تأسیس رشته «نقد فیلم» در مقطع ارشد

امیرعلی نجومیان نویسنده، نظریه‌پرداز و مترجم بر این گمان است که یک منتقد خوب، منتقدی است که بتواند ارتباط خوبی بین حوزه‌های مختلف دانش ایجاد کند.
سید‌عباس صالحی خبر داد؛

ثبت سفارش کاغذ با حمایت بانک مرکزی سرعت گرفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سرعت گرفتن ثبت سفارش کاغذ با حمایت بانک مرکزی خبر داد.
تغییر در راه است؟

معادله چندمجهولی سکان‌داری بازنشستگان در سینما

آیا تصویب قانون «ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان» در مجلس شورای اسلامی در ترکیب مدیران سینمایی هم تغییراتی را رقم خواهد زد؟
ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان؛

چرا کسی به بازنشستگی در صداوسیما توجه نمی‌کند؟!

مدیران رده‌بالای سازمان صداوسیما بایستی آرام آرام بار و بنه ببندند و به سیاست جدید جوان‌گرایی که قطار آن شروع به حرکت کرده، سرعت ببخشند.
مازنی مطرح کرد:

برنامه‌ ایران برای کسب درآمد از طریق سینما

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از آمادگی کمیسیون خود برای بسترسازی قانونی ورود سینما به بورس خبر داد.
تاثیر «قانون منع بکارگیری بازنشستگان» در سینما ؛

چه کسانی باید از سازمان سینمایی کناره‌گیری کنند؟

با تصویب قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان و کارمندان دولت توسط مجلس تعدادی از مدیران فرهنگی و سینمایی نیز شامل این قانون می‌شوند. محمد مهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی یکی از کسانی است که از سازمان صدا و سیما بازنشست شده است. اما حیدریان اکنون مدیریت سازمان سینمایی را بر عهده دارد.
در نشستی مشترک اعلام شد؛

حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از احیای جایگاه کانون پرورش

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی و سمعی، بصری و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نشستی مشترک راه‌های گسترش همکاری‌ها در حوزه سینمای کودک و نوجوان را بررسی کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد؛

چند مدیر در ارشاد مشغول به کار هستند

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آخرین وضعیت مدیران شاغل در این وزارتخانه را اعلام کرد. براساس گزارش این وزارتخانه، 102 مدیر در رده‌های ستادی و استان‌ها فعالیت دارند.
سعیدابوطالب:

بگیر و ببند شکست خورده؛ حاکمیت در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تساهل نشان دهد

نماینده اصولگرای مجلس هفتم گفت: فرهنگ از جنس ایمان و باور است و وابستگی آن دقیقاً به توده مردم است. به نظر او فرهنگ مجموعه اعتقادات، ایمان‌ها، باورها و رفتارهای توده مردم است و باعث و بانی ندارد که با بخش‌نامه و دستور تغییر کند.ابلاغیه ناجا برای ممنوعیت فروش مانتوهای جلو باز، بستن آبشار مارگون و... روش‌هایی هستند که در چند دهه قبل هم تجربه شده و نه تنها موفق نبوده بلکه صدمات بیشتری را در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی کرده است. همین که ما نیروی انتظامی را متولی فرهنگ و هنر و موضوعات اجتماعی بدانیم، اساساً اشتباهی بزرگ است.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها