سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
امیرزاده خبر داد؛

سهم هفت میلیارد تومانی «ادبیات» از بودجه ۹۷

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد مجموع بودجه در نظر گرفته برای حمایت از حوزه ادبیات را که در ۴ ردیف مجزا در لایحه بودجه ۹۷ منظور شده، ۷ میلیارد تومان اعلام کرد.
مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل کانون پرورش فکری؛

نظری:اعتماد عمومی به کانون باید افزایش یابد/اولویت توسعه کیفی است

مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از توسعه کیفی و افزایش اعتماد عمومی به این مرکز در کنار توجه به ابزارهای نوینِ تعاملی به عنوان مهمترین رویکردهای کاری خود نام برد.
کاهش نفوذ خانه سینما؛

چرا اهالی سینما برای دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد دست‌چین شدند؟

فرهاد توحیدی، رئیس وقت هیأت مدیره خانه سینما در زمان تصدی این مسئولیت گفت: «دوستان ما آمار تکان‌دهنده‌ای از جشنواره فیلم فجر تهیه کردند که آمار از حدود 120 فیلمی که توسط هیأت انتخاب دیده‌اند، استخراج شده است و در برخی حرفه‌ها 70 درصد افرادی که در این فیلم‌ها شاغل بودند، نیروهای خارج از صنف بوده‌اند.»
جمال شورجه:

پول دو سه تا موشک را خرج شلیک آثار فرهنگی کنیم

جمال شورجه در گفت‌وگو با اکبر نبوی در برنامه «چشم شب روشن» با اشاره به اینکه حال سینمای دفاع مقدس خوب نیست، تاکید کرد اگر پول دو سه موشک خرج شلیک آثار فرهنگی شود، توجه همه دنیا به ما جلب می‌شود.
سرسنگی در نشست خبری:

گاهی بودجه‌های فرهنگی به نهادهایی تخصیص می‌یابد که نقشی در فرهنگ ندارند

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: در کشور سالیانه بودجه‌های خوبی برای فرهنگ در نظر گرفته می‌شود ولی متاسفانه گاهی این بودجه‌ها به نهادها و ارگان‌هایی تخصیص می‌یابد که علنا نقشی در فرهنگ ندارند.
صالحی؛

طرح شامد گامی در جهت صیانت از آثار تولیدکنندگان و پدیدآورندگان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ازجمله آسیب های فضای مجازی را زیر پاگذاشتن حقوق تولیدکنندگان و پدیدآورندگان اثر عنوان کرد و گفت:طرح شامد در این زمینه گامی در جهت صیانت از آثار است که به کمک و یاری تولیدکنندگان و پدیدآورندگان محتوا و اثر در این فضا آمده است.
گپ و گفتی با مدیر حراج تهران؛

بانک‌های بزرگ دنیا با ضمانت اثر هنری وام می‌دهند

«در بانک‌های بزرگ دنیا مانند بانک‌های سوئیس، آلمان یا انگلستان اثر هنری را به عنوان سرمایه قبول می‌کنند، آن را به عنوان ضمانت قبول دارند و به شما وام می‌دهند. اما در ایران این‌گونه نیست؛ امیدواریم این اتفاق بیفتد، در این صورت به ارزش اقتصادی هنر اهمیت بیشتری داده خواهد شد.»
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد؛

ارجاع لایحه سازمان نظام رسانه ای برای بررسی« برخی مواد»

دبیر هیأت دولت: فعالان رسانه ای نظرات اصلاحی خود را ارسال کنند
صالحی؛

لایحه سازمان نظام رسانه ای به کمیسیون فرهنگی دولت ارجاع شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی از ارجاع لایحه سازمان نظام رسانه ای به کمیسیون فرهنگی دولت برای بررسی برخی مواد آن خبر داد.
در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست روحانی؛

دو بند از سند روابط علمی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران تصویب شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی طی بررسی سند روابط علمی بین‌المللی، بهره‌گیری از ظرفیت سفارتخانه‌های کشورمان برای توسعه روابط علمی بین‌المللی و طراحی سامانه امن برای ثبت اطلاعات و یافته‌های علمی را تصویب کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

دامنه گسترده فعالیت های معاونت فرهنگی بر اهمیت آن می افزاید

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل دامنه گسترده فعالیت های خود از جهاتی دارای اهمیت است که حساسیت آن را نسبت به دیگر معاونت های این وزارتخانه بیشتر می کند.
در گفت‌وگو با امرالله فرهادی مطرح شد؛

مروری بر روند آژانس‌های تبلیغاتی در ایران

فرهادی گفت: قبل از انقلاب کار کردن در حوزه تبلیغات باعث سرشکستگی بود، چراکه تبلیغاتچی را کلاش، دزد و قالتاق معنی می‌کردند.
گمانه زنی جدی درباره یک تغییر کلیدی؛

حسن بلخاری ارشدترین مقام اجرایی هنر ایران می‌شود

برخی با وجود نقدهای گسترده‌ای که به مرادخانی وارد می‌دانند، با توجه به تجربه مرادخانی، او را معتدل تر از بلخاری می‌دانند، ولی با توجه به اینکه بلخاری عملاً هیچ سابقه اجرایی سطح بالایی ندارد، مشخص نیست بلخاری در صورت انتصاب و در مقام عمل چه رویکردی در پیش می‌گیرد. همزمان با این گمانه زنی‌ها، بلخاری همچنان به عنوان گزینه ریاست فرهنگستان هنر نیز مطرح است.
پاسخ وزیر ارشاد به اعتراضِ برخی رسانه‌ها به شیوه اعطای یارانه مطبوعات:

ثبت‌نام همچنان ادامه دارد/ نه تغییر اصل است و نه ثبات

سیدعباس صالحی تاکید کرد: تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را شروع کردیم. برخی از تغییرات اعلام شده و ان‌شاالله طی روزها و هفته‌های آینده اعلام خواهد شد.
محمد فاضلی؛

سیاستگذاری با منطق «تِنِسی تاکسیدو و چاملی»!

کارتون «تنسی تاکسیدو و چاملی» خاطره‌ای برای کودکان دهه شصت است. تنسی (پنگوئن) و چاملی (گراز دریایی) در باغ وحش زندگی کسالت‌باری دارند و تلاش می‌کنند کارهایی انجام دهند که برای‌شان مفرح یا حلّال مشکلات باشد.
نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خوشنویسان باید از نظر اقتصادی حمایت شوند

نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن خوشنویسان به اختلاف میان اعضای این صنف اشاره کرد و گفت: اعضای این صنف در بسیاری از موارد باهم اختلاف دارند که اگر رقابت و حسادت میان افراد از بین برود، مشکلاتشان کاهش می یابد.
رییس صندوق اعتباری هنر ؛

سقف اعطای وام در صندوق اعتباری هنر تعریف شده‌است/ رسانه‌ها باید نشان دهنده فرصت‌ها باشند

سیدحسین سیدزاده؛ مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در نشست رسانه‌ای این صندوق در پاسخ به خبرنگار آنا با اشاره به اینکه سقف اعطای وام در صندوق اعتباری هنر تعریف شده‌است گفت: صندوق اعتباری هنر مانند هر صندوق دیگری با شرایط ضامن معتبر وام می‌دهد.
وزیر ارشاد :

اجازه دهیم مردم با طعم‌های تازه در دفاع مقدس آشنا شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما در دوران دفاع مقدس زیرخاکی‌های بسیار داریم باید ابعاد دفاع مقدس را بشناسیم، هرچه به ابعادش بیشتر برسیم بیشتر کشف خواهیم کرد و نباید دیوارسازی برای نوآوری‌ها داشته باشیم.
علی عسگری؛

موضع ما در قبال فتنه 88 موضع رهبر معظم انقلاب است

رئیس رسانه ملی گفت: موضع ما در قبال فتنه 88 روشن و موضع رهبری معظم انقلاب است و واقعیت این است که در فتنه 88 ظلم بزرگی به مردم، نظام و رهبری شده است، و افرادی که در فتنه فعال بوده اند باید عملکرد خود را که باعث امیدواری دشمن شد جبران کنند و صادقانه عذرخواهی کنند.
آیت‌الله اراکی :

رسانه‌های ما اگر تهاجمی وارد شوند استخوان‌های فرهنگ فاسد غرب می‌شکند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: امروز در دنیا اگر بگویم ناآگاه‌­ترین مردم دنیا مردم آمریکا هستند مبالغه نکردم؛ یعنی برخلاف آنچه انتظار می‌­رود و با امپراتوری رسانه­‌ای که دارند، از این نظر عقب­‌مانده هستند این یعنی مردم آمریکا که مستضعف فکری نگهداشته شده‌اند برای جبهه حق فرصت هستند.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها