سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران :

مذاکره با وزیر ارشاد برای انتقال نمایشگاه کتاب به شهرآفتاب از سال آینده

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران گفت: در راستای برگزاری نمایشگاه کتاب در مجموعه شهر آفتاب با وزیر فرهنگ و ارشاد صحبت کردیم تا این نمایشگاه از سال آینده به این مجموعه منتقل شود تا دیگر شاهد مشکلاتی که به لحاظ ترافیکی در بخش مرکز شهر رخ می دهد نباشیم.
وزیر ارشاد:

آمریکا سرمایه اجتماعی و امید مردم را هدف گرفته است

سیدعباس صالحی در مراسم تکریم و معارفه معاونت مطبوعاتی خود، از نقش حیاتی رسانه‌ها در شرایط جنگ اقتصادی امروز گفت.
بازخوانی نقدهای معاون هنری وزارت ارشاد؛

از بودجه‌خواری تا فعالیت‌های موازی در هنر

بدون شک، سال ۹۷ برای هنر سال سختی بود. جدا از مشکلات اقتصادی که دامن‌گیر کل فعالیت‌های مختلف کشور شد و به تبع آن هنر نیز از این جریان بری نبود، در شش ماه دوم سال هجمه‌هایی به سوی هنر وارد شد که پیش از بی‌سابقه بود. این نوشتار مروری دارد به بررسی دیدگاه‌های معاون هنری وزیر ارشاد و نیز چشم‌اندازی که برای هنر در سال 98 می‌توان متصور بود.
محمدعلی وکیلی عنوان کرد؛

دولت کوچکترین نقد را هم تحمل نمی‌کند

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی از وزیر ارشاد خواسته شده بود که حتما حضور داشته باشند اما صالحی در آن جلسه حضور پیدا نکرده بود. عدم حضور وزیر ارشاد باعث بروز دلخوری‌هایی شده بود و تا حدودی برای روحانی گران تمام شده بود زیرا رای انتخاب سعیدرضا عاملی برای دبیری بسیار مرزی بوده است و حضور آقای صالحی و رای او می‌توانست آرایش ترکیبی را تا حدودی تغییر دهد. این موضوع یکی از دلایل ناراحتی روحانی از وزیر ارشاد بوده است.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اعلام کرد؛

وجود ۳۰۰پروژه نیمه‌تمام در کشور

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: وزارت فرهنگ در کل کشور 300 پروژه در حال احداث دارد و برنامه این است که ابتدا پروژه‌هایی با پیشرفت بالا به اتمام برسد و بعد اعتبارات به سمت پروژه‌های با پیشرفت پایین برود.این مسئول خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط فعلی کشور و سیاست‌هایی که دولت در خصوص اتمام پروژه‌های نیمه تمام دارد، اولویت با پروژه‌های با پیشرفت بالا است.کاراندیش اضافه کرد: اتمام پروژه‌هایی که درصد پیشرفت پایینی دارند در مرحله بعدی قرار دارد لذا ما با مشکل مواجه هستیم و نمی‌توانیم اعتبار کلانی را به پردیس سینمایی قزوین اختصاص دهیم.
ابهامات یک رویداد؛

ابهام‌زدایی سازمان سینمایی درباره هزینه‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر/ عکس

پیرو ابهام‌سازی انجام گرفته در خصوص بند ۹ گزارش عملکرد هزینه‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، جزییات این بند به منظور ابهام‌زدایی منتشر شد.
حواشی وزیر فرهنگ ؛

عباس صالحی: استعفایی در کار نبود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مسئله استعفایش ، گفت: پیش تر آقای واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری درحاشیه هیات دولت به این مسئله اشاره کرد ،من نیز می گویم استعفایی درکار نبود.
طیبه سیاوشی عضو کمیسیون فرهنگی پاسخ می دهد؛

«پول کثیف» و «سرمایه گذاران ناشناخته» در سینمای ایران

اینکه سرمایه گذاران وارد سینما و ... شوند، اتفاق خیلی خوبی است که موجب شکوفایی فضای هنر خواهد شد. اما در عین حال، نگرانی ها درباره پول‌های کثیف را نمی‌توان ناپدید گرفت و‌ اجازه داد تا سواستفاده گران، شرایط را برای سواستفاده فراهم ببیند.
تایید شد؛

استعفای معاون مطبوعاتی پذیرفته شد

با استعفای محمد سلطانی‌فر که حدود یک سال معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت، موافقت شد.
معاون سینمایی عنوان کرد؛

فساد باشفاف‌سازی از بین می‌رود نه بگم بگم!

حسین انتظامی، سرپرست سازمان سینمایی که مهمان برنامه «شهر فرنگ» با عنوان«چشم انداز سینمای ایران» بود، از این گفت که آمده است در سینما بماند و تاکید کرد مبارزه با فساد با شفافیت پیش می‌رود و نه با بگم بگم.او سپس در پاسخ به پرسشی درباره لزوم شفافیت در سینمای ایران، با بیان اینکه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سال ۸۷ در مجلس و سال ۸۸ در مجمع تشخیص مصلت نظام تصویب شده است، گفت: «مطابق این قانون اگر شهروند ایرانی تقاضای اطلاعات و اسنادی را داشته باشد، البته به جز مسئله حریم خصوصی و اسناد طبقه‌بندی شده، دستگاه مربوطه باید اسناد خواسته شده را در اختیار شهروند قرار دهد. شفافیت با بگم بگم میسر نمی‌شود و اوج آن، پیش بینی‌پذیری را در پی دارد.»
وکیلی عنوان کرد:

مهمترین دلیل استعفای سلطانی‌فر عدم هماهنگی در درون وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی

عضو ناظر مجلس در هیئت نظارت بر مطبوعات، مهمترین دلیل استعفای سلطانی‌فر را عدم هماهنگی در درون ستاد وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد
با پذیرش استعفای سلطانی فر؛

«معزی» گزینه اصلی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

با پذیرش استعفای سلطانی فر، سیدعباس صالحی در انتخاب معاونین جدید با چالش مواجه می‌شود و این بار حتی برای این مسئولیت، سرپرست نیز منصوب نکرد و به همین دلیل، گمانه زنی‌ها درباره گزینه‌ای که این منصب کلیدی را در اختیار می‌گیرد، ادامه دارد. در همین زمینه، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع​رسانی دفتر رئیس جمهور در دولت یازدهم، گزینه اصلی معاون مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
ایران؛ بهشت هنرهای تجاری؛

مشاغل پردرآمدی که معافیت مالیاتی دارند

اجرای معافیت‌های مالیاتی در بخش فرهنگ، هنر و موسیقی در شرایطی بدون قید و شرط ادامه می‌یابد که یک حساب سرانگشتی از درآمد برخی کنسرت‌ها نشان می‌دهد هرکدام آنها حدود 200 میلیون تومان فروش دارد.
نمایندگان یکطرفه به قاضی رفتند!؛

چرا مجلس از زائری دعوت نکرد تا حرفهایش را بشنود؟

روزنامه ایران در واکنش به ممنوع التصویر شدن حجت الاسلام زائری بعد از انتقادهایش به نمایندگان مجلس نوشت: بارها شده که عکس نمایندگان در حالت‌های غیر طبیعی مثل حالت خواب، تناول میوه و تنقلات، شوخی‌های عجیب و غریب و امثال اینها در صحن مجلس منتشر و مورد انتقاد مردم قرار گرفته است.
ایوب دهقانکار:

مصلا مکان برگزاری نمایشگاه کتاب شد

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از انتخاب مصلای امام خمینی (ره) به عنوان مکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: به رغم این انتخاب همچنان باب تعامل و گفت‌وگو با مدیران مصلای امام خمینی (ره) در خصوص ساز و کار اجرایی مفتوح است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران:

مسیر نظارت بر واردات کاغذ بسته نشده است

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه «جایزه فیروزه» و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حمایت ۲ هزار میلیاردی از کالا‌های فرهنگی از جمله حمایت‌هایی است که در حوزه کالا‌های فرهنگی ایجاد شده و زمینه جدیدی را برای تسهیلات در مشاغل فرهنگی ایجاد می کند.
الحسود لایسود؛

در شورای انقلاب فرهنگی چه می‌گذرد؟

محمد مهاجری، فعال رسانه‌ای اصولگرا در واکنش به انتقادات عزت‌الله ضرغامی به انتصاب سیدسعیدرضا عاملی به‌عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در توییترش نوشته بود: دبیر جدید شورای انقلاب فرهنگی را نمی‌شناسم. اما این‌طور که برادر ضرغامی علیه او خیز برداشته، آدم یاد جمله پشت‌کامیونی «الحسود لایسود» می‌افتد. لابد او برای کرسی دبیری شورای انقلاب فرهنگی کت و شلوار دوخته و ناگهان دیده به درد نمی‌خورد. کت و شلوار را نگه‌دار سردار؛ انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک است».
ضرغامی روایت کرد

رد پای وحید حقانیان در انتخاب دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

عزت الله ضرغامی در توییتر خود از دخالت ها در بررسی صلاحیت نامزد دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقاد کرد.
جلسه دیشب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی؛

دو تخلف محرز در انتخاب دبیر جدید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی

در جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی، در حالی "عاملی" به عنوان دبیر انتخاب شد که در این جلسه و انتخاب، آئین‌ نامه اجرا نشده است.
جایگزین مخبر دزفولی؛

دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی کیست؟+ سوابق

یکی از دستور جلسه‌های عصر امروز سه شنبه ۱۱ دی‌ماه شورای عالی انقلاب فرهنگی، رای‌گیری برای انتخاب دبیر جدید این شورا بود که بر این اساس، دکتر«سعیدرضا عاملی» با رای اعضای شورا به عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شد تا پس از تایید عضویتش در شورای عالی اتقلاب فرهنگی توسط رهبر معظم انقلاب، جایگزین مخبر دزفولی شود.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها