سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس فرهنگستان علوم با تاکید بر اینکه تاکنون به فکر منابع کشور نبوده‌ایم:

اگر آینده را نسازیم، اکنون را تکرار می‌کنیم

رئیس فرهنگستان علوم بر ساختن آینده و تدوین برنامه توسعه هماهنگ تأکید کرد و گفت: در صورت نساختن آینده اکنون را تکرار می‌کنیم.
فعالان این عرصه اظهارنامه نمی دهند؛

مالیات بر ارزش افزوده از بلیت تئاتر، سینما و موسیقی حذف شد

طی جلسه ای با مدیران عامل خانه تئاتر، سینما و موسیقی، مقرر شد مالیات بر ارزش افزوده از بلیت تئاتر، سینما و موسیقی حذف شود.
محمود واعظی در جمع خبرنگاران؛

بودجه همه دستگاه‌ها محدود شده است

رئیس دفتر رئیس جمهور پس از بازدید از جشنواره تئاتر فجر گفت: بودجه تنها در حوزه تئاتر محدود نشده است بلکه سایر دستگاه‌ها هم با محدودیت بودجه مواجه هستند و بودجه‌شان به طور کامل تخصیص نمی‌یابد باید بتوانیم قدری مهندسی مصرف داشته باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

اشکالی بر حضور نوازندگان زن روی صحنه وجود ندارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جشنواره ها به درآمدزایی به عنوان یک موضوع کمک کننده نگاه می کنیم؛ اینکه بتوانیم فضای فرهنگ و هنر را با اقتصاد عجین کنیم به طوری که بین هزینه و درآمد نسبتی برقرار شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

ایجاد یأس و بدبینی برای نظام خطرساز است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ایجاد یأس و بدبینی در جامعه برای نظام اسلامی خطرساز است، گفت: شعارهای تند انقلابی‌نمایانه به بهانه دفاع از ارزش‌ها، ناامیدی را در جامعه می‌پراکند و وقتی مسؤولان نطام به بهانه‌های ثابت‌نشده محکوم شوند، زمینه‌های انفاقات سوء فراهم می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

جامعه علمی تشیع به وجود آیت الله آقا نجفی همدانی مفتخر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از جمله این ستارگان درخشان، آیت الله آقانجفی همدانی است که نه تنها خطه عالم خیز و کهن همدان، بلکه جامعه علمی تشیع، مفتخر به وجود اوست.
با حکم سید عباس صالحی؛

حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد

سید عباس صالحی در حکمی «حسین انتظامی» را به عنوان دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب کرد.
بررسی عملکرد ۶ ساله انتظامی در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد؛

سپاس از مردی که رسانه ها را متحول کرد

خداحافظی حسین انتظامی و اعلام جالب نام معاون مطبوعاتی جدید وزارت ارشاد توسط خودش، عاملی شد تا اهالی فرهنگ و چهره‌های شناخته شده حوزه‌های مختلف برای عملکرد او در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادداشت‌هایی بنویسند.
شناخت ،مسئله اصلی فرهنگ؛

نقد نگاه به بودجه‌ریزی برای فرهنگ

گاهی نقدهایی به بودجه فرهنگی مطرح می‌شود، اما واقعیت این است که زاویه نگاه دوستان اشتباه است.
جایگاه بودجه های فرهنگی؛

بودجه های فرهنگی با جامعه ما چه کرده است؟

فرهنگ یکی از دغدغه های اصلی کشور ما محسوب شده و اگر نیک بنگریم این مهم نه فقط زیربنای اخلاق اجتماعی، همبستگی ملی و هویت ما بلکه اثر مستقیم در تجارت و سیاست و آینده ما هم دارد. وقتی باور کردیم که این انسان ها هستند که تجارت می کنند، سیاست می ورزند و تک تک اعضای جامعه را تشکیل می دهند، خواهیم دانست که فرهنگ آنها تضمین کننده نوع تعامل آنها با جامعه خواهد بود. هر چه غنی تر و پرورده تر، انسان هایی نیکو گفتارتر و نیکو رفتارتر با هدفی والاتر.
امیرزاده خبر داد؛

سهم هفت میلیارد تومانی «ادبیات» از بودجه ۹۷

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد مجموع بودجه در نظر گرفته برای حمایت از حوزه ادبیات را که در ۴ ردیف مجزا در لایحه بودجه ۹۷ منظور شده، ۷ میلیارد تومان اعلام کرد.
مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل کانون پرورش فکری؛

نظری:اعتماد عمومی به کانون باید افزایش یابد/اولویت توسعه کیفی است

مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از توسعه کیفی و افزایش اعتماد عمومی به این مرکز در کنار توجه به ابزارهای نوینِ تعاملی به عنوان مهمترین رویکردهای کاری خود نام برد.
کاهش نفوذ خانه سینما؛

چرا اهالی سینما برای دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد دست‌چین شدند؟

فرهاد توحیدی، رئیس وقت هیأت مدیره خانه سینما در زمان تصدی این مسئولیت گفت: «دوستان ما آمار تکان‌دهنده‌ای از جشنواره فیلم فجر تهیه کردند که آمار از حدود 120 فیلمی که توسط هیأت انتخاب دیده‌اند، استخراج شده است و در برخی حرفه‌ها 70 درصد افرادی که در این فیلم‌ها شاغل بودند، نیروهای خارج از صنف بوده‌اند.»
جمال شورجه:

پول دو سه تا موشک را خرج شلیک آثار فرهنگی کنیم

جمال شورجه در گفت‌وگو با اکبر نبوی در برنامه «چشم شب روشن» با اشاره به اینکه حال سینمای دفاع مقدس خوب نیست، تاکید کرد اگر پول دو سه موشک خرج شلیک آثار فرهنگی شود، توجه همه دنیا به ما جلب می‌شود.
سرسنگی در نشست خبری:

گاهی بودجه‌های فرهنگی به نهادهایی تخصیص می‌یابد که نقشی در فرهنگ ندارند

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: در کشور سالیانه بودجه‌های خوبی برای فرهنگ در نظر گرفته می‌شود ولی متاسفانه گاهی این بودجه‌ها به نهادها و ارگان‌هایی تخصیص می‌یابد که علنا نقشی در فرهنگ ندارند.
صالحی؛

طرح شامد گامی در جهت صیانت از آثار تولیدکنندگان و پدیدآورندگان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ازجمله آسیب های فضای مجازی را زیر پاگذاشتن حقوق تولیدکنندگان و پدیدآورندگان اثر عنوان کرد و گفت:طرح شامد در این زمینه گامی در جهت صیانت از آثار است که به کمک و یاری تولیدکنندگان و پدیدآورندگان محتوا و اثر در این فضا آمده است.
گپ و گفتی با مدیر حراج تهران؛

بانک‌های بزرگ دنیا با ضمانت اثر هنری وام می‌دهند

«در بانک‌های بزرگ دنیا مانند بانک‌های سوئیس، آلمان یا انگلستان اثر هنری را به عنوان سرمایه قبول می‌کنند، آن را به عنوان ضمانت قبول دارند و به شما وام می‌دهند. اما در ایران این‌گونه نیست؛ امیدواریم این اتفاق بیفتد، در این صورت به ارزش اقتصادی هنر اهمیت بیشتری داده خواهد شد.»
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد؛

ارجاع لایحه سازمان نظام رسانه ای برای بررسی« برخی مواد»

دبیر هیأت دولت: فعالان رسانه ای نظرات اصلاحی خود را ارسال کنند
صالحی؛

لایحه سازمان نظام رسانه ای به کمیسیون فرهنگی دولت ارجاع شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی از ارجاع لایحه سازمان نظام رسانه ای به کمیسیون فرهنگی دولت برای بررسی برخی مواد آن خبر داد.
در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست روحانی؛

دو بند از سند روابط علمی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران تصویب شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی طی بررسی سند روابط علمی بین‌المللی، بهره‌گیری از ظرفیت سفارتخانه‌های کشورمان برای توسعه روابط علمی بین‌المللی و طراحی سامانه امن برای ثبت اطلاعات و یافته‌های علمی را تصویب کرد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها