سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سیستم‌های جهانی غذا ؛

مروری بر گزارش جهانی سیاستگذاری غذا 2018

گزارش جهانی سیاستگذاری غذا 2018 هفتمین گزارش مؤسسۀ بین‌المللی تحقیقات سیاستگذاری غذا است که به بررسی موضوعاتی همچون روندهای ضدجهانی شدن و آثار تغییرات جاری جریان کالاها بر سرمایه‌گذاری‌ها، مردم، و سیستم‌های جهانی غذا می‌پردازد. مسائل مورد بحث در گزارش حاضر نتیجۀ مشورت با متخصصان در هر حیطۀ خاص بوده است.گزارش جهانی سیاستگذاری غذا 2018 هفتمین گزارشIFPRIاست که به بررسی موضوعاتی همچون روندهای ضدجهانی شدن و آثار تغییرات جاری جریان کالاها بر سرمایه گذاری‌ها، مردم، و سیستم‌های جهانی غذا می‌پردازد. مسائل مورد بحث در گزارش حاضر نتیجۀ مشورت با متخصصان در هر حیطۀ خاص بوده است. تنها موضوعاتی در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‌اند که نمایانگر پیشرفتی جدید در سیاستگذاری غذا بوده‌اند و ماهیتی بین‌المللی داشته‌اند.
نمایشگاه عیدانه؛

امسال نمایشگاه‌های بهاره برپا می‌شوند؟

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: امسال به علت رکود اقتصادی احتمال کمی برای برپایی نمایشگاه بهاره وجود دارد.
حرف‌زدن اوضاع را خراب‌تر نمی‌کند؟

فراسوی گفت‌وگوهای دوستانه

هر آدم سالمی در طول زندگی با دوستان خود به اختلاف می‌خورد و دلگیر می‌شود. اما معمولاً نمی‌دانیم در این مواقع باید چه‌کار کنیم؟ با رفیق صمیمی‌مان حرف بزنیم و توضیح دهیم چرا از او دلخوریم؟ یا شاید بهتر باشد سکوت کنیم و در عمل نشانش دهیم که از او گلایه‌ای داریم؟ حتی ممکن است به این نتیجه برسیم که گذشت زمان زخم‌های رفاقتمان را بهتر درمان می‌کند. دبورا تانن، در کتاب جدیدش، می‌گوید پیچیدن یک نسخۀ واحد برای همه، فقط اوضاع را خراب‌تر می‌کند.
قانون دسترسی آزاد به اطلاعات؛

ثبت بیش از هزار سند در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

از هنگام راه‌اندازی سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات تاکنون، تعداد ١٠٠٩ سند بر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر شده است.
مخوف‌ترین شکنجه‌گاه؛

موزه عبرت

پس از تغییر مخوف‌ترین شکنجه‌گاه تاریخ ایران به موزه عبرت ایران، کار بازسازی و آسیب‌شناسی این مکان آغاز گردید و سرانجام موزه عبرت ایران در تاریخ ۸ بهمن ماه ۸۲ افتتاح شد.
نام‌ها و یادهای ژاپنی ؛

نوستالژی‌های ایرانی «اصل ژاپن»

تیم ملی فوتبال ایران روز دوشنبه به مصاف تیم ملی فوتبال ژاپن می‌رود و همه منتظرند تا شاگردان کی‌روش با عبور از سد ژاپنی‌ها فینالیست جام ملت‌های آسیا شوند.
هوشنگ گلمکانی عنوان کرد؛

با شنیدن حرف‌های جواد خیابانی، کهیر می‌زنم

هوشنگ گلمکانی در اینستاگرام خود نوشت :هر چه می‌خواهم خویشتن‌داری کنم، هر چه می‌‌خواهم طاقت بیاورم، سعه صدر داشته باشم، ماهیت تبلیغاتی سیمای پروپاگاندا را درک کنم و از کنارش بگذرم، اما نمی‌شود و این شب‌ها با تماشای برنامه‌ «فوتبال آسیایی» در کانال «ورزش» سیما و شنیدن حرف‌های جواد خیابانی، کهیر می‌زنم.
احمد امیرآبادی فراهانی ؛

لیست موسسات فرهنگی که در سال ۹۷ بودجه سفارشی گرفتند +رقم دریافتی

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در صفحه شخصی خود در توئیتر اسامی موسسات فرهنگی که در سال ۹۷ بر اساس سفارش بودجه دریافت کردند را منتشر کرد.
گاف شبکه من و تو؛

توهین وقیحانه کارشناس من و تو به مردم بلوچ + فیلم

کارشناس شبکه من و تو به طرز بی شرمانه‌ای به مردم کشورمان توهین کرد.
بررسی یک نهاد مهم فرهنگی؛

اعضای شورا چه کسانی هستند؟ +جدول

سعید رضا عاملی به عنوان دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شد. اصولگرایان به او اتهام همکاری با سیا زده‌اند. پیش از او کی نژاد دبیر این شورا بوده است.روز گذشته خبر رسید سعید رضا عاملی دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی شده است. با این حال این حکم با واکنش قسمت تندروی جریان اصولگرا مواجه شد. خبرگزاری تسنیم از صبح سه شنبه سه خبر علیه سعید رضا عاملی منتشر کرده است. در یکی از این خبرها آمده است با توجه به آئین‌نامه داخلی شورای عالی انقلاب فرهنگی، حداقل ۲ تخلف آشکار در انتخاب «عاملی» محرز است؛ حضور کاندیدا در جلسه شورا و کاندیداتوری فردی غیر از اعضای شورا، از جمله تخلفات محرز در جلسه انتخاب دبیر بوده است.
کنایه ژوله به آذری جهرمی:

تا وقتی فیلتر هست چرا فرهنگ‌سازی؟

امیرمهدی ژوله : شما زحمت برای فرهنگ سازی نکش، برادران در هر حال فیلتر میکنند. اصلا تا وقتی فیلتر هست چرا فرهنگ سازی؟
گاف عجیب بی بی سی فارسی؛

وقتی رسانه انگلیسی فرق مصلی و حسینیه را نمی‌داند!+ تصاویر

رسانه سلطنتی انگلیس درحالی تصویر بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب را منتشر کرده که ایشان امسال هنوز بازدیدی از این نمایشگاه انجام ندادند.
به بهانه درگذشت ابوالفضل زرویی نصرآباد ؛

مرثیه ای تلخ برای سرنوشت هنر طنز

تا همین یک دهه پیش از بی‌شمار شوخی، مزه، لودگی، لطیفه و جوک، فکاهه، هجو و هزل و طنزی که امروز با این حجم انبوه و چنین گستره‌ای در دسترسمان قرار گرفته است، خبری نبود؛ بیشترشان(جز آنها که امکانی برای نشر داشتند) مکتوم می‌ماند، یا آنکه در جمع‌های خانوادگی و شب‌نشینی‌ها و میهمانی‌ها خلاصه می‌شد. چرا که فرصت و امکان عرضه عمومی طنز قابل قیاس با امکانات امروزینش نبود؛ گسترش اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به کل داستان را تغییر داده و حالا هرکسی مختصر ذوقی دارد، به مدد شبکه‌های اجتماعی می‌تواند توجه دیگران را به شوخی‌های خود جلب کند.
فردین علیخواه؛

به دنبال حواس‌پرتی می‌گردم

گریز(escapism) یکی از مفاهیم مطالعات فرهنگی است و به معنای آن است که وقتی ما با واقعیتی ناخوشایند مواجه می‌شویم به دنبال حواس‌پرتی می‌رویم. درواقع آنچه در «گریز» رخ می‌دهد استقبال خودخواستۀ فرد از حواس‌پرتی است تا شاید به این طریق بتواند ساعت‌ها یا روزهایی خود را از نظر جسمی و ذهنی از آن واقعیت ناخوشایند دور کند. در موضوع گریز، دو موقعیت « گریز از » و « گریز به » وجود دارد. افراد مختلف معمولاً گریزگاه خود را می‌جویند.
اینفوگرافی:

قوانین پنج گانه سواد رسانه ای و اطلاعاتی (ام آی ال)

در مطلب زیر با قوانین پنج گانه سواد رسانه ای و اطلاعاتی آشنا شوید.
اینفوگرافیگ؛

غذای ایرانی سومین مکتب غذایی در جهان

غذای هند، ترک و عرب نیز از مکتب آشپزی و غذای ایرانی منشعب شده اند. کشور ما با ۲۳۰۹ نوع تنوع غذایی و نوشیدنی در رتبه سوم مکتب غذایی جهان قرار گرفته است.
یادداشت یوسف بهمن‌آبادی؛

بی‌طرفی، سراب یا واقعیت؟

هنگامی که رسانه‌ها به نقش خود در اطلاع‌رسانی می‌پردازند اصل عینیت و بی‌طرفی رسانه در قبال اخبار منتشر شده اهمیت فراوانی پیدا می‌کند این مهم تا آنجاست که رعایت چنین اصلی در درازمدت می‌تواند اعتبار و اعتماد ویژه‌ای برای رسانه به همراه آورد.«عینی‌گرایی از مفاهیم اساسی در روزنامه‌نگاری غربی است که آموزه‌های آن امروز به الگوی مسلط روزنامه‌نگاری حرفه‌ای در بیشتر نقاط جهان تبدیل شده است. به بیان دیگر، عینی‌گرایی یکی از اسطوره‌های روزنامه‌نگاری حرفه‌ای است که در خدمت بازگویی و انتقال اجزای واقعیت یا رویداد، بدون دخالت نظرهای شخصی و تمایلات و گرایش‌های خبرنگار، روزنامه‌نگار یا حتی ساختار سردبیری است.بدین ترتیب در مقوله عینی‌گرایی، خبرنگار در گزارش رویدادها دست به جهت‌گیری شخصی نمی‌زند، ماجراها، آدم‌ها و موضوع‌ها را به بد و خوب یا سیاه و سفید تقسیم نمی‌کند و معتقد است مخاطب، آگاه و دارای قدرت تحلیل و نتیجه‌گیری است و خبرنگار موظف است اطلاعات دقیق و جامع را پیرامون یک رویداد در اختیار بگذارد تا خود به قضاوت و ارزیابی بپردازد.»
"آداب خردمندی"

خردمندی حاصل هوش، اخلاق و اراده

منظور از خردمندی، هوشمندی نیست، زیرا بسیاری از افراد که از هوش و استعداد بالایی برخوردار بوده اند اما ویژگیهای خردمندی را کمتر داشته اند.
یادداشت احسان پوری؛

مدیریت نوین رسانه‌ای در عصر اطلاعات

زنگ خطر کاهش تیراژ مطبوعات کشور مدت‌هاست به صدا درآمده و با توجه به اوضاع نابسامان اقتصادی در شرایط کنونی و گرانی مواداولیه تولید رسانه‌های چاپی ازجمله کاغذ، حیات مطبوعات به خطر افتاده است. در این بین دوران حمایت‌ها و یارانه‌های مطبوعاتی نیز به سر آمده و مهم‌ترین منبع درآمد مطبوعات، یعنی آگهی‌های تبلیغاتی نیز که تابع شرایط اقتصادی و به نوعی آینه رونق اقتصادی است، کاهش چشمگیری داشته است. همچنین ظهور و گسترش بازارهای مجازی، انتشار کم‌هزینه و متنوع آگهی‌های چندرسانه‌ای و حجم انبوه کاربران شبکه‌های اجتماعی موجب عدم‌تمایل سازمان‌ها و شرکت‌ها برای درج آگهی و تبلیغات در مطبوعات شده است. درحالی‌که ظهور و توسعه فضای مجازی در جهان توانسته انقلاب عظیمی در رونق اقتصادی رسانه‌ها ایجاد کند، در کشور ما نه‌تنها به آن توجه نشده و از فرصت‌های ناب آن در راستای توسعه کسب‌وکار رسانه‌ای بهره‌ای برده نشده بلکه همواره به چشم یک رقیب و حتی دشمن مطبوعات دیده شده است.
انتقال آثار موزه هنرهای معاصر تهران به آلمان؛

چشم طمع سفیر آلمان به گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران

حدود دو سال قبل بود که طرحی با عنوان واگذاری آثار موزه هنرهای تهران به کشورهای اروپایی و به طور خاص، آلمان کلید خورد. این طرح، در ظاهر یک حرکت فرهنگی برای نمایش آثار هنری موجود در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران بود. اما از همان ابتدا، ماجرا رنگ و بویی مشکوک و حتی سیاسی یافت.سفیر آلمان در تهران که قبلا نیز علاقه شدید خود به انتقال آثار موزه هنرهای معاصر تهران به آلمان را نشان داده بود، همچنان به آثار این موزه، چشم طمع دارد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها