سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مراسم اختتامیه؛

پایان کار جشنواره «ساعت شنی» + عکس

اختتامیه جشنواره بین المللی «ساعت شنی» با موضوع مرگ بر اسرائیل شامگاه پنجشنبه در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
گفتگو با مجتبی حسینی؛

در محدوده مربع تهدید

یکی از گسترده‌ترین معاونت‌های تحت نظر وزارت ارشاد، معاونت هنری است که به دلیل تنوع مأموریت‌های خود مخاطبان فراگیری دارد و به دلیل مطالبات طیف متنوع هنرمندان، مدیران این مجموعه باید پاسخ‌گوی هر یک از آنها باشند. البته موضوع زمانی سخت‌تر می‌شود که مطالبات بحق جا مانده از گذشته به دلیل ناکارآمدی برخی از مدیران پیشین همچنان باقی مانده و برای مدیران این مجموعه همچون میراثی سرگردان به ارث رسیده باشند.
مروری بر یک رسم فراموش شده؛

بابا جون یکی یه پول خروس...

تهران در سکوت و تاریکی محض فرو رفته است. حتی پرنده‌ها هم به خواب رفته‌اند و صدای آوازشان شنیده نمی‌شود. نسیم خنکی که در کوچه‌باغ‌ها پیچیده از پنجره راهش را به خانه‌های کاهگلی و آجری شهر باز می‌کند و صورت افرادی را که روی پشت‌بام‌ها جا انداخته و مشغول دیدن ستاره‌ها هستند نوازش می‌کند.
نظر مردم در مورد زندگی آقازاده ها؛

حاضری داماد یک آقازاده شوی؟

در این برنامه به سراغ مردم رفتیم تا ببینیم نظر آنها در مورد زندگی آقازاده ها چیست؟ آیا حاضرند همانند فرزندان آقازاده ها زندگی کنند؟
دیرین دیرین؛

من، دنبال یک لقمه نان حرام هستم!

من فقط، دنبال یک لقمه نان حرام هستم!
آسیب شناسی؛

چرا اعتماد مردم به اخبار تلویزیون رو به کاهش است

از حدود یک نسل قبل بررسی‌های تخصصی در گوشه و کنار جهان آغاز شد تا مشخص شود چه چیز مردم را ترغیب می‌کند تا به اخباری که از گیرنده تلویزیون پخش می‌شود اعتماد کنند. این بررسی‌ها در مجموع یک نتیجه واحد را در پی داشت و مشخص شد که مخاطبان می‌خواهند اخبار به‌صورت عادلانه، بی‌طرف، دقیق و کامل پخش شود و با وجود این هنوز بدرستی مشخص نیست این عوامل شامل چه جزئیاتی می‌شود و سازمان‌های خبری بخصوص مراکز تولید اخبار در شبکه‌های تلویزیونی چگونه می‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.
نسبت و پیوندهای مشروطیت با تجدد ؛

مشروطه ؛ دروازه مدرنیته یا تجددگرایی وارونه؟

مفهوم مشروطیت با تجدد گره خورده است و شناخت مشروطیت موکول به اهداف و آرمان‌های تجددخواهانه است. از سویی دیگر تداوم نگرش متجددانه بعد از نهضت مشروطیت و گسترده بودن موضوع، موجب تلقی‌های متفاوت درباره تجدد در هر دوره از تاریخ ایران در سال‌های پس از مشروطیت (پهلوی اول و دهه‌های 1320 تا 1350) شده است و به این اعتبار شناخت درخور از مدرنیته برای آگاهی از اهداف اصیل مشروطیت ضروری است.
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در بازدید از روزنامه «شرق» خبر داد:

تشکیل کمیته ویژه برای حل مشکل کمبود کاغذ

سه‌روز پيش از ۱۷ مرداد که به نام روز خبرنگار در تقويم ثبت شده است، محمد سلطاني‌فر، معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، به‌همراه حميد ضيايي‌پرور، مدير کل مرکز مطالعات و برنامه‌ريزي رسانه‌ها، با حضور در تحريريه «شرق»، اين روز را به خبرنگاران «شرق» تبريک گفت.
اینفوگرافی؛

کدام زبان‌های دنیا بیشتر استفاده می‌شوند؟

زبان یکی از راه‌های ارتباطی است؛ چه در سفر و مکالمات بین افراد و چه برای استفاده از وبسایت‌های مختلف. در این میان زبان چینی به دلیل جمعیت زیاد این کشور، بیشترین استفاده را بین مردم جهان دارد و بعد از آن، زبان انگلیسی قرار دارد.
رشیدپور عنوان کرد؛

خلیج فارس فقط برای اینترنت و فضای مجازیست

حفاظت و نگهداری از خلیج فارس بیشتر در حد حرف و سخن است و در فضای مجازی مطرح است نه در فضای حقیقی و واقعی!
رابطه تحصیل و شخصیت؛

یکی از مایوس کننده ترین مسائل در قرن بیستم ...

در میان فیلسوفان این عقیده شیوع بیشتری پیدا کرد که قرن بیستم نقطه ی پایانی بر اومانیسم نهاده است و دوران تازه ای آغاز شده است که آن را پسااومانیسم خواندند، چون روشن نبود چگونه باید این دوران تازه را تعریف کرد.
آخرش خانواده می ماند ؛

۹۰۰دوست فیسبوکی ، ۲۵۰مخاطب واتس آپی

باز هم بیرون آی سی یو، او فقط زن وبچه و والدینش را داشت، کسانی که هرگز وقتی نداشت تا با آنها صرف کند.
گفتگو با میثم محمدحسنی؛

واسطه دیدار حجت الاسلام رئیسی و تتلو چه کسی بود؟

میثم محمدحسنی به سوال‌های بسیاری درباره جزئیات همکاری‌هایش با افراد مختلف از حامد زمانی گرفته تا یغما گلرویی و تتلو پاسخ داده است.
میزگردی با حضور هادی خانیکی و مقصود فراستخواه؛

وقتی مردم جلوتر از روشنفکرانشان گام برمی‌دارند

دغدغه این روزهای برخی از صاحبنظران، کمرنگ شدن نقش مرجعیت‌های فکری- اجتماعی در جامعه است و بر این باورند که مردم در واکنش به مسائل جامعه حتی پیشگام‌تر از آنان حرکت می‌کنند. اگر این ادعا را بپذیریم آن وقت این پرسش مطرح می‌شود که این امر باید مثبت ارزیابی شود یا منفی؟ و چه پیامدها یا مزیت‌هایی برای جامعه دارد؟ برای بررسی این موضوع به سراغ هادی خانیکی، استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و مقصود فراستخواه، عضو هیأت علمی مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی رفتیم تا برای این مسأله روز جامعه‌ پاسخی بگیریم.
مدیرمسوول روزنامه شرق اظهار داشت؛

صداوسیما با پخش دفاعیات علیخانی به ضرر خود عمل کرد

مدیرمسوول روزنامه شرق با ارزیابی پخش برنامه «حالا خورشید» که به مدت یک ساعت به دفاعیات احسان علیخانی روی آنتن زنده اختصاص داشت، تصریح کرد که صداوسیما با پخش این برنامه به ضرر خود عمل کرد.
حق دفاع آری یا نه ؛

آقای صداوسیما، حیثیت علیخانی مهم‌تر از هاشمی و ناطق است؟

روز گذشته تریبون زنده تلویزیون در اختیار احسان علیخانی، یکی از مجریان سیما قرار گرفت تا او از اتهامات مطرح شده علیه خود در ارتباط با پرونده تخلفات مؤسسه ثامن‌الحجج دفاع کند.
واکنش یک حقوقدان به شکایت مهران مدیری از روزنامه شرق؛

گزارش روزنامه مذکور وجه «مجرمانه» ندارد چون اسم کامل هیچ شخص خاصی در آن ذکر نشده!

انتشار خبر افشای ردّپای دو مجری تلویزیون به نامهای «م.م» و «الف.ع» در پرونده تخلفات یک موسسه مالی-اعتباری(اینجا را بخوانید) ابتدا واکنش احسان علیخانی مجری «ماه عسل» را به دنبال داشت که در یادداشتی متناقض و با «مستقل» خواندن خود(!!) ابتدا از این گفت که «الف.ع» او نیست و در انتها بر اسپانسرینگ موسسه مذکور بر برنامه های مختلفی که اجرا کرده تأکید نمود.
لزوم توجه به اعتراضات صنفی؛

انتقاد دیرین دیرین از صدا و سیما

صدای اعتراض صنفی رانندگان کامیون را بشنوید!
موسسات مالی و سلبریتی ها ؛

واکنش احسان علیخانی نسبت به دریافت ۳ میلیارد تومان از موسسه ثامن الحجج

احسان علیخانی در واکنش به مطلب منتشر شده درباره دریافت ٣ میلیارد تومان از موسسه لغو مجوز شده ثامن الحجج خواستار شفاف‌سازی موضوع از سوی سازمان صدا و سیما و مراجع قضایی و نظارتی شد.
موسسات مالی و سلبریتی ها ؛

روزی که مهران مدیری موسسات مالی را سوژه دورهمی قرارداد

در روزی که گزارش جنجالی برخی مطبوعات از داد و ستد مالی دو مجری تلویزیون، مهران مدیری و احسان علیخانی با موسسه مالی ثامن‌الحجج به سوژه داغ فضای مجازی تبدیل شد برخی از سایت‌ها یکی از قسمت‌های دورهمی را بازنشر کردند که در آن مدیری با زبان گزنده موسسات مالی و اعتباری را زیر تیغ انتقاد قرار می‌دهد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها