سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در میزگرد بررسی موانع طرح کاداستر مطرح شد؛

طرح کاداستر به عنوان یک زیرساخت امنیتی نباید توسط بیگانگان اجرا شود

سبزه کار، مدیر کارگروه کاداستر ملی بسیج دانشجویی در نشست بررسی موانع طرح کاداستر در ایران گفت: هر کشوری کاداستر را متناسب با اقلیم و فرهنگ خود بومی سازی کرده و متفاوت از دیگر کشورها از آن بهره برداری می کند با این وجود آنچه اهمیت دارد این است که ما کاداستر را متناسب با فرهنگ بومی خود اجرا کنیم.
پایان جهان ؛

۸ راهی که دنیا را به پایان می‌رساند

این روزنامه‌نگار علمی ۸ راه برای پایان یافتن جهان شناسایی کرده که بدین ترتیب هستند: بیوتکنولوژی، هوش مصنوعی، جنگ هسته‌ای، ابرآتشفشان، آدم فضایی‌ها،برخورد سیارک به زمین، تغییرات آب و هوایی،بیماری‌های عفونی کشنده و همه‌گیر.
گزارشی که در فضای مجازی حاشیه ساز شد؛

ماجرای گزارش خبرنگار زن از استخر مردانه! + فیلم

لازم به ذکر است که خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در زنجان با ماموران بهداشت به یک استخر خالی رفته بود.
خاطره روزنامه‌نگار امریکایی از احمدی‌نژاد؛

۲۸ دقیقه، هاله نور درسازمان ملل مرا محاصره کرده بود

«مایک ایوانس»، روزنامه‌نگار امریکایی طرفدار اسرائیل با نگارش مطلبی در روزنامه «جروزالم پست» اسرائیل، خاطره‌ای از مصاحبه خود با احمدی‌نژاد (در نیویورک) در دوران ریاست جمهوری او نقل کرده است.
عقاب بی‌آشیانه؛

احوال این روزهای خلیل عقاب

پهلوان «خلیل عقاب» که روزی او را به نام «پد‌‌‌‌‌ر سیرک ایران» می شناختند‌‌‌‌‌ و با حرکات عجیب و غریب و باستانی د‌‌‌‌‌ر قالب یک هنرپیشه ایرانی همه را به وجد‌‌‌‌‌ می ‌آورد‌‌‌‌‌ از پایتخت ایران راند‌‌‌‌‌ه شد‌‌‌‌‌ و به روستای انجیره د‌‌‌‌‌ر چند‌‌‌‌‌ کیلومتری شیراز آمد‌‌‌‌‌ه است.
وعده‌های بی‌سرانجام ،چوب‌لای‌چرخ تولیدکنندگان؛

عرضه کیف مدارس با مواد بازیافتی چینی

در حالی که سال گذشته رهبر معظم انقلاب بر حمایت از نوشت‌افزار بومی تأکید کرده‌اند، تولیدکنندگان این حوزه هنوز با مشکلات ریز و درشت دست و پنجه نرم می‌کنند.هفتمین دوره نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی اسلامی با عنوان «ایران‌نوشت» در حالی کار خود را آغاز کرده که تولیدکنندگان این حوزه به‌رغم وعده‌های مختلف مسئولان، همچنان با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند. نوشت‌افزار ایرانی اسلامی که روزی کار خود را با دو برند آغاز کرد و در وهله اول بسیاری، حتی برخی از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب، نیز آینده چندانی برای آن متصور نبودند، امروز کار خود را با 100 تولیدکننده گسترش داده است.
رقابت آرایشگران؛

رقابت آرایشگران از سراسر ایران

از آرایش با آتش تا ترکیب مهارت های رزمی و آرایشگری را در رقابت آرایشگران از سراسر ایران ببنیند.
طراحان زیرزمینی؛

پدیده طراحان زیر زمینی در ایران

بخش اعظمی از صنعت مد در کشور توسط طراحان زیر زمینی هدایت می شود.
وزیر اطلاعات:

از مصاحبه با ایرنا می‌ترسم! + فیلم

حجت الاسلام علوی، هنگام حضور خبرنگاران، از مصاحبه با خبرگزاری دولتی «ایرنا» امتناع کرد و گفت: از مصاحبه با ایرنا واهمه دارم.
بررسی نقشه راه صحیح؛

ورود فراکسیون زنان مجلس به فقره مد و لباس کشور با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای فراکسیون زنان مجلس، پایان تیرماه، روز متفاوتی بوده است؛ روزی که این فراکسیون به دعوت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه‌ای را به مسئله مد و لباس کشور اختصاص داد. هرچند درباره فقره مد و لباس و آسیب‌های آن، به تبادل نظر و ذکر صحبت‌هایی که همواره در این حوزه مطرح می‌شود، بسنده کرده‌اند. نکته اساسی که از سخنان بانوان محترم حاضر در جلسه وزیر فرهنگ، استنباط می‌شود، عدم توجه آنان به اتفاقات روز این حوزه است.
اتحادیه صحاف تهران:

به دفتر مشق کاغذ دولتی نمی‌دهند

رئیس اتحادیه صحاف شهرستان تهران با بیان اینکه وزارت ارشاد برای تولید دفتر مشق کاغذ در اختیار واحدهای تولیدی قرار نمی‌دهد، گفت: فرآیند تولید دفتر مشق از چند ماه گذشته آغاز شده و پیش‌بینی‌ها بر آن است که بازار با کمبودی مواجه نخواهد بود اما قیمت تمام شده محصولات رشد قابل‌توجهی داشته است.
پیر شدن به سبک اپلیکیشن فیس اپ!

چهره بازیگران مرد در پیری!

اخیرا با معروف شدن و همه گیر شدن اپلیکیشن فیس اپ ،کاربران زیادی از این اپلیکیشن برای تغییر چهره خود در دوران پیری از آن استفاده می کنند.در این میان استفاده از این اپ برای طراحی چهره بازیگران نیز رواج یافته است که در این مطلب تغییر چهره بازیگران مرد در پیری را مشاهده می نمایید.
مسیر اشتباه یارانه فرهنگی؛

جای مخاطبان در معادلات حمایتی ارشاد کجاست؟

انتشار مطلبی درباره نشریات یک شرکت خصوصی و یارانه اختصاص یافته به آن واکنش‌های متفاوتی را در روزهای اخیر به‌وجود آورده و اعتراض بسیاری از فعالان مطبوعاتی را شکل داده است.این اتفاق بیشتر از هر چیزی یک بار دیگر سازوکار نادرست یارانه مطبوعات را به چالش کشیده و این سوال جدی را دوباره مطرح کرده است که راه درست تخصیص یارانه به مطبوعات چیست و دولت چگونه می‌تواند هم به رسانه‌ها و مخاطبانشان کمک کند و هم راه‌های بروز رانت و فساد را ببندد. البته در همین رابطه روزنامه «دنیای‌اقتصاد» بارها با انتشار گزارش و مصاحبه با کارشناسان به شیوه تخصیص یارانه مطبوعات اعتراض کرده و ماهیت این شیوه از اختصاص یارانه را از اساس زیر سوال برده است.
بازیگران سینما ؛

شخصی که اشتباهی پسر بازیگر پیشکسوت شد

اسدالله یکتا با انتشار این عکس نوشت: تصویر منتشر شده تحت عنوان همسر و فرزند اسدالله یکتا این پسر مؤدب آقای حامی جهانی رفیق دیرینه، بازیگر و از همکاران بنده در سینماست و همانند یک پسر برای من عزیز است.
مروری بر نظرسنجی ایسپا؛

رفتار خوب صاحبخانه‌ها با 70.6 درصد اجاره‌نشینان

در نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) که در روزهای ۱۷ و ۱۸ تیر ماه ۹۸ به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام شده است، از پاسخگویان پرسیده شده: «آیا شما چیزی درباره پویش صاحب خانه خوب شنیده‌اید؟»
نائب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا:

کاغذ بندی ۱۵۰ هزار تومان چرا باید ۵۰۰ هزار تومان فروخته شود؟

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا می‌گوید:‌ قیمت واقعی کاغذ در بازار آزاد باید بندی ۱۵۰ هزار تومان باشد نه ۵۰۰ هزار تومان.
حقوق های نجومی در آموزش و پرورش ؛

معاون آموزش‌وپرورش "۲۰ میلیون تومان" حقوق می‌گیرد! + سند

یکی از معاونان فعلی وزارت آموزش‌وپرورش ماهانه ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند البته این رقم فقط شامل پایه حقوق و مزایا بدون احتساب مبلغ ساعات اضافه کار جناب معاون وزیر است!
پدر و پسر در یک قاب؛

مرد کوچک سینما ایران و پسر قهرمانش+عکس

اسدالله یکتا و پسرش را در تصویر مشاهره می کنید. ایشان در فیلم های سینمایی و تلویزیونی متعددی بازی داشته است و جز هنرمندان پیشکسوت سینمای ایران محسوب می شوند.
کمپین "مد یا مصرف‌گرایی"؛

لباس جدید نخرید!

خیلی غیر قابل تصور نیست که بگوییم برای تولید یک دست تیشرت و شلوار جین نزدیک به ۲۰ هزار لیتر آب و برای تولید یک جفت کفش چرم تقریباً ۸ هزار لیتر آب نیاز است!
عیدی دادن سخنگوی دولت به خبرنگاران ؛

توئیت علیرضا معزی درباره ابتکار ساده و صمیمانه سخنگوی دولت در برخورد با اهالی رسانه

علیرضا معزی، دبیر شورای اطلاع رسانی دولت در توئیتر خود به عیدی دادن سخنگوی دولت به خبرنگاران به مناسبت تولد امام رضا (ع)، اشاره کرد و نوشت: ربیعی⁩ نه دولتمرد این یکی دو روز است و نه سیاستمداری ساده و نابلد اما صمیمیتش رابطه و ⁧ گفتگو⁩ را تسهیل می‌کند. این ویژگی‌، سخنگویی را کارآمدتر خواهدکرد. ابتکاری ساده و احیاءسنتی ایرانی هم جای کارت‌هدیه‌های رایج و مخارج و حواشی‌اش را گرفت و هم فرصتی شد برای احوالپرسی با خبرنگاران.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها