سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مانیفست تازه یک بازیگر؛

سلبریتی‌ها در دو راهی مهناز افشار ـ پگاه آهنگرانی!

مانیفست تازه پگاه آهنگرانی که با توجه به سوابق رفتارهای سیاسی او غیرمنتظره بود، به عنوان یک واکنش تازه حتی از سوی برخی هنرمندان مورد توجه قرار گرفت و مهناز افشار در توییتی نوشت: «پگاه آهنگرانی عزیزم، پیغامت رو همه شنیدن؛ امیدوارم هرچه زودتر حکم ممنوع الخروجی‌ات لغو بشه.»
شوآف کردن بین سلبریتی‌ها؛

بادیگارد یا نمایش اشرافی‌گری از سوی سلبریتی‌ها

در سینمای جهان مراسم هایی مانند فستیوال اسکار، کن و ...برخی از بازیگران سرشناس برای محافظت از جان خود از محافظ های شخصی یا به اصطلاح بادیگارد استفاده می کنند، چنین مواردی در غرب ناشی از سوقصدهایی به جان سلبریتی ها بوده است که قبلا مورد حمله و صدمه قرار گرفته اند و تا حدی می توان به آن ها حق داد اما در ایران موردی به یاد نمی آید که هنرمندی مورد سوءقصد قرار گرفته باشد.
واکنش ها به ماجرای دختر آبی:

احمد نجفی: سلبریتی ها بدلیل نداشتن دانش کافی بی محابا به همه چیز می تازند

احمد نجفی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در واکنش به ورود سلبریتی ها به همه مسائل و اظهار نظر غیرکارشناسی آنها در مورد مسائل کشور انتقاد کرد.وی با اظهار تاسف راجع به اتفاق دختر آبی، گفت:بنده هم از این اتفاق تلخ نگران شدم، فوتبال بهانه ای بزرگ برای فشار جدید سیاسی- اجتماعی از چهره های اپوزسیون گرفته تا رسانه های خارجی مانند بی بی سی شده است.
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری:

مشکلات اقتصادی به تئاتر دینی ضربه زده است

کوروش زارعی، بازیگر و کارگردان تئاتر و مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری معتقد است به دلیل مشکلات اقتصادی که این روزها در کشور وجود دارد، هنرمندان کمتر تمایلی برای روی صحنه بردن نمایش‌های دینی پیدا می‌کنند.
دستمزد بادیگارد‌ها؛

بادیگارد‌ها از سلبریتی‌ها چقدر دستمزد می‌گیرند؟ +عکس

دو تصویر توسط کاربران در فضای مجازی باهم مقایسه شد که بازتاب زیادی هم داشت. در تصویر پایین چهره‌های مطرح سینمای جهان را می‌بینیم که در حال استفاده از وسایل نقلیه عمومی و در کنار مردم هستند و در تصویر بالا برخی سلبریتی‌های وطنی دیده می‌شوند که در کنار افراد تنومندی که به بادیگارد معروف اند راه می‌روند.
هومان حسن‌پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران؛

کتاب‌های‌ داغ بازار در بساط دستفروش‌های انقلاب

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با انتقاد از فعالیت دستفروش‌های کتاب در خیابان انقلاب گفت‌:‌ این دستفروش‌ها، کتاب‌های نو و داغ بازار را با ۷۰ درصد تخفیف مقابل کتابفروشی که میلیاردها سرمایه‌اش را وقف کتاب کرده است،‌ بفروش می‌رسانند،‌ چرا؟
عروسی های لاکچری ؛

عروسی می کنیم تا فیلم بگیریم!

یکی از سوژه‌های اینستاگرامی در این روزها، ویدئوهای یک‌دقیقه‌ای از جشن‌های عروسی است. فیلم‌هایی از عروس و دامادی که در ماشین لاکچری نشسته‌اند و با آهنگ طنّازی می‌کنند
جعل نوشته‌های ادبی به نام مفاخر؛

کاکایی: این جعلیات دنباله پشت‌ماشین‌نویسی‌های قدیم است!

در سال‌های اخیر و با گسترش فضای مجازی میزان انتشار اشعار و متون ادبی جعلی منتسب به بزرگان شعر و ادبیات معاصر کشورمان به سرعت افزایش یافت.
رستمی هشدار داد :

عده ای تلاش بر تغییر مسیر حرکت های انقلابی دانشجویی دارند

حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در بیستمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به چگونگی شکل گیری این اتحادیه گفت: یک زمان عده‌ای تلاش کردند تا انجمن های اسلامی را که در ابتدای انقلاب با رویکردی شتاب بخش در راستای حرکت انقلاب اسلامی شکل گرفته بود را از مسیر خود جدا کنند.
با توهین کردن طرفداری ثابت نمی‌شود!

چه شد که کری‌های بچه‌گانه فوتبال ایران را فرا گرفت؟

عجیب است اما بحث اصلی این روزهای فوتبال ایران، فارغ از مشخص شدن زمان شروع لیگ نوزدهم، کری‌های بچه‌گانه و توهین‌آمیزی است که در تلویزیون و فضای مجازی بین طرفداران سرخابی‌های پایتخت رواج پیدا کرده.
روایت سرگردانی مردم؛

از تاثیر مُدجهانی تا تقابل با متولیان مد و لباس

بسیاری از جوانان معتقدند که علاقه و تمایل آنان به سمت جریان جهانی مد بیشتر است و دیدگاه‌های نهادها و سازمان‌های متولی با آنان کاملاً فرق می‌کند. جوانان در جریانات ترند جهانی هستند و گویی نهادها، سازمان‌ها، طراحان و پژوهشگران در راهی دیگر.شاید در جریان برنامه‌ریزی برای بهبود یا فرهنگی کردن مسئله پوشش در جامعه ایرانی اتفاقاتی رخ داده باشد اما دوگانگی و گسست همچنان پایدار است.
انتقاد علیزاده از صداوسیما؛

وای به حال مملکتی که صداوسیمای آن اهمیت موسیقی را درک نکند

حسین علیزاده گفت: جشنواره موسیقی جوان تقلید ندارد و به طور ناب از فرهنگ ماست. نشست خبری جشنواره جوان با انتقاد شدید از رویکرد صداوسیما در قبال موسیقی و همچنین برنامه‌های استعدادیابی تلویزیون همراه بود. در این نشست همچنین هشدار داده شد که باید قوانینی وضع شود تا از استفاده ابزاری و تبلیغاتی خانواده‌ها از کودکان هنرمند و برگزیده‌شان، جلوگیری شود.
صداوسیما، پاسخگوی بودجه نیست؛

بعد از گیت خیابان جام‌جم، کشوری دیگر است و قانون ایران اعتبار ندارد؟

در چند روز اخیر، اِعمال نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد که از چند سال قبل برای همه اداره‌ها و دستگاه‌های کشور اجرا می‌شود، موجب نگرانی مدیران صدا و سیما شده است. در حالی که این شیوه تخصیص بودجه‌، باعث شفافیت و کارآیی بیشتر می‌شود، معلوم نیست چرا به‌جای حرکت بر اساس آن، به بحث‌های حاشیه‌ای دامن زده شده است. آیا سازمان صدا و سیما، به پیروی نکردن از قانون، معتاد شده است؟
مشاور آموزش بنیاد سعدی:

فرهنگ، اولین قربانی شرایط نامطلوب اقتصادی

تحریم‌ها و به تبع آن شرایط نامطلوب اقتصادی بر آموزش زبان فارسی برای زبان‌آموزان خارجی هم سایه انداخته است. تا جایی که معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی در گفت‌وگو با «ایران» تأکید می‌کند باید در اولین فرصت کاری کرد تا فرهنگ‌ ایرانی در این بخش آسیب جدی نبیند. او تلاش برای گسترش زبان فارسی را از مهم‌ترین راه‌ها برای دستیابی به دیپلماسی عمومی می‌داند و در عین حال اظهار تأسف می‌کند که چرا فرهنگ همیشه نخستین قربانی مسائل سیاسی قرار می‌گیرد.
رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان:

کار فرهنگی سودی ندارد که مشمول مالیات شود

رئیس اتحادیه صنف ناشران و کتاب‌فروشان، درباره معافیت‌های مالیاتی این صنف گفت: کار فرهنگی، چیزی نیست که سود آنی داشته باشد و در میان سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت اجتماعی جای می‌گیرد و کل درآمد دولت از این مالیات ناچیز است.
یادداشت فرهاد تیمورزاده؛

چرا فهرست گیرندگان کاغذ یارانه‌ای منتشر نمی‌شود؟

بهای امروز کاغذ در بازار آزاد به روشنی اشتباه راهبردی دولت در ۲ و ۳نرخی کردن ارز را اثبات می‌کند. اما آیا کسی هست جواب دهد که بهای فعلی کاغذ آزاد را چه تصمیم و چه رفتاری رقم زده است؟
تغییر در لباس‌های قدیمی به جای خرید لباس نو؛

آغاز کمپین «مد یا مصرف‌گرایی» در جشن حافظ

هانا کامکار و آزیتا ترکاشوند با پیوستن به کمپین «مد یا مصرف‌گرایی» به استقبال جشن حافظ رفته و از دیگر هنرمندان نیز خواستند که با توجه به شرایط اقتصادی جامعه به این پویش اجتماعی و فرهنگی بپیوندند.
آزاده صمدی مطرح کرد:

در پدیده زباله‌گردی کودکان همه ما مقصریم

آزاده صمدی می‌گوید: دعوت که همیشه نباید برای مهمانی‌ باشکوه و مجلل باشد، نمی‌میریم اگر یکبار هم دل به دریا بزنیم و خود را به ضیافت غمگین کودکان بی‌پناه این شهر برسانیم.
یک آسیب شناسی فرهنگی؛

کیوسک‌های به ظاهر مطبوعاتی

کیوسک‌های مطبوعاتی به جای عرضه اقلام فرهنگی به یک سوپرمارکت خوش آب و رنگ تبدیل شده اند.
شبیه ترین کشور به ایران؛

شباهت ایران و ایتالیا چیزی فراتر از سه‌رنگ پرچم دو کشور + تصاویر

پرچم دو کشور ایران و ایتالیا از سه رنگ قرمز، سبز و سفید تشکیل شده اما شباهت دو کشور چیزی بیش از رنگ پرچم است.
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها