سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نوار بهداشتی بیش از سایر کالا در مناطق سیلزده!!!

نتیجه اظهارنظرهای بیجای سلبریتی‌ها!

در میان کمک های ارسالی به مناطق سیل زده ،قسمت مربوط به نوار بهداشتی بسیار وسیع تر از قسمت های دیگر است که گزارش دهنده بیان می دارد که این نتیجه نظر غیر کارشناسی سلبریتی هاست که مردم را به ارسال این مقوله به مناطق سیل زده ترغیب کرده اند.
«سلفی» نان جراحان پلاستیک را در روغن انداخت!!!

آثار مخرب «سلفی» نتیجه فرهنگ‌سازی نکردن است

از آغاز پیدایش عکاسی این امر که عکاس سوژه عکاسی خود شود مورد توجه بوده است. ایده سوژه شدن خود عکاس یک ابتکار بود تا اینکه با ورود گوشی‌های دوربین‌دار این امر عمومی شد.غفاری درباره ارتباط جراحی‌های پلاستیک و دوربین‌های سلفی، می‌گوید: عکس‌های سلفی باعث شده تا نان پزشکان جراحی پلاستیک در روغن باشد.درست است که سلفی سواد بصری جامعه را افزایش داده ولی به این معنا نیست که با یک عکس سلفی و یا عکس با دوربین گوشی بتوان هنر خلق کرد.
گفتگو با کبری خزعلی؛

عملکرد متفاوت مسئولین در ۴۰ سال گذشته مانع عمل گرایی در شورای عالی انقلاب فرهنگی شد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در شورا تصمیم بر این بوده که هم ساختار، هم سیاست، هم برنامه و تغییر کتاب را خود شورای عالی انقلاب فرهنگی به دست بگیرد. روسای دانشگاه را انتخاب و نظارت کند و شاخص نظارت داشته باشد. اما ضعیف عمل کرده‌ایم.
استوارت ام. بندر؛

نقش شبکه های اجتماعی در ایجاد یک جامعه نمایش و تماشا

حادثه تکان دهنده تیراندازی روز جمعه در کرایست چرچ {علاوه بر ابعاد نژاد پرستانه و ضد مسلمانان آن که توسط ایدئولوژیهای غربی تغذیه می شود و باید قبل از هر چیز از این زاویه مورد بررسی قرار بگیرد} اما از یک جنبه دیگر نیز قابل توجه است: استفاده از فناوری استریم کردن ویدئو برای پخش فیلم هولناک تیراندازی که به صورت اول شخص تهیه شده بود در شبکه های اجتماعی.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران؛

دستفروشان کتاب به نویسندگان آسیب می زنند

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره جمع‌آوری دستفروشان کتاب خیابان انقلاب که به‌تازگی پلیس نسبت به آن اقدام کرد، گفت: بالاخره دستفروشان کتاب که در خیابان انقلاب هستند، باید ساماندهی شوند. متاسفانه این دستفروشان به تمام کتاب‌هایی که تولید می‌شود، دسترسی دارند و قبل از اینکه نویسنده بتواند از سود مالی کتاب خود بهره ببرد، این دستفروشان آن را چاپ کرده و کنار خیابان به فروش می‌رسانند.
دنیای رنگارنگ مجازی؛

سر به زیر

اگر چند دقیقه‌ای در پیاده‌روهای شلوغ تهران قدم بزنیم، بارها به افرادی برمی‌خوریم که سرشان با گوشی‌هایشان گرم است. گوشی موبایل یا همان تلفن همراه، همزمان که با امکانات فراوانش ما را به دورترین افراد نزدیک کرده، از دنیای نزدیک خودمان دور کرده است.
یادداشت از محمد صرفی؛

شهرت، ثروت و قدرت در آفساید

اگر قرار بود اصحاب شهرت، ثروت و قدرت، به‌جای قانون براساس امیال خود عمل کنند و خطای آفساید آنان گرفته نشود، چه نیازی بود انقلاب کنیم؟!
خواننده مشهور پاپ؛

به دستور یک"صدا" دزدی کردم

دستگیری اعضای 47 باند زورگیری، جعل و کلاهبرداری، سرقت خودرو و خانه‌های پایتخت نتیجه عملیات کارآگاهان در هفتمین مرحله از طرح مبارزه با مجرمان در پلیس آگاهی تهران بزرگ بود.
آیین های غیر ایرانی ؛

خرس‌ها و قلب‌ها؛ حکایت تغییرات جامعه

آنچه این روزها در جامعه به چشم می آید در کنار دگرگونی های نقشی و کارکردی نظام خانواده نیاز به بازاندیشی در بسیاری از روندها را ضروری ساخته است.
خطر در کمین آینده زبان فارسی؛

فارسی را در «فظای مجاضی» پاس بداریم

فارسی نوشتن، آنقدرها که فکر می‌کنیم راحت نیست و می‌توان زبان مادری یا رسمی که هر لحظه در رسانه‌ها می‌شنویم و می‌خوانیم را نیز پر از غلط و اشتباه گفت و نوشت.
آرمان های فوتبالی؛

در آینه فوتبال چه شکلی هستیم؟

فوتبال، و بیشتر ورزش ها، از این نظر که هدف نهایی در آنها برای همه بازیکنان و دست اندرکاران آشکار و یگانه است، ساده ترین و همه فهم ترین مصداق برای تجسم و تشبیه هدف، آرمان، چشم انداز و موفقیت است.
تغییر سبک زندگی ؛

اصول موفقیت از نگاه غربی ها با ما چه کرده؟

این روزها بسیاری از افراد جامعه و مردم، متاسفانه خودشان و سبک زندگیشان را با الگو از افراد پولدار خراب کردند و می‌کنند: چرا دیگر آرامش در جامعه به آن شکل قدیم نیست؟ این همه استرس و ناراحتی از کجاست؟ عزت نفس زنان و مردان ایران اسلامی به کجا رفته که امروزه هزاران احادیث و توصیه اسلام عزیز را رها کرده‌اند و به آموزش‌های غرب و اصول موفقیت از نگاه آنان چسبیده‌اند؟فردی که به خاطر به دست آوردن یک زن پا بر روی همه اعتقاداتش می‌گذارد؛ کارمندی که برای رسیدن به چند هزار تومان حقوق بیشتر، زیر آب همکارش را می‌زند؛ حرص زدن برای عوض کردن ماشین و موبایل؛ ظلم به دیگران برای رسیدن به پول یا زن! و... به کدام سمت داریم می‌رویم؟
نمی‌دانیم که نمی‌دانیم؛

رسانه‌های اجتماعی چه‌قدر در «توهم دانایی» کاربران و دولتمردان نقش دارند؟

توهم دانايي» اين روزها شايد بيش از هميشه تاريخ گريبانگير انسان شده است. اينجاست كه برخي به واسطه تخصص يا مسئوليتي خاص در يك رشته يا زمينه، فكر مي‌كنند در بقيه حوزه‌ها نيز مي‌توانند صاحب‌نظر باشند
جشن طلاق؛

یک لاکچری‌ ایرانی در قاب خودنمایی

در حالیکه عمل "طلاق"، چه به صورت توافقی و یا غیرتوافقی آسیب‌های روحی زیادی برای طرفین ایجاد می‌کند، این روزها برگزاری "جشن طلاق" یکی از رسومات بیگانه‌ای است که در ایران و توسط زوجین به عنوان مراسم لاکچری و خاص برگزار می‌شود. در همین راستا برخی از کارشناسان حوزه خانواده معتقدند که این جشن‌ها نمی‌تواند عذاب‌ها و رنج‌های وارد شده بر زوج طلاق گرفته را از ذهن و یاد زوجین پاک کند
فقر مطالعه؛

شبکه‌های اجتماعی هر روز چقدر وقت ما را می‌گیرند؟

بر طبق مطالعه ای ،سرانه مطالعه کتابهای غیر درسی، قرآن کریم و ادعیه‌ها و ساعات حضور ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی در مقایسه با آمار جهانی در یک اینفوگرافی به شرح زیر ارائه شده است .
هاشم‌زایی:

صداوسیما ضد امنیت ملی حرکت می‌کند

یک نماینده مجلس تأکید کرد: من نه‌تنها عملکرد صداوسیما را در جهت رسالتی که بر عهده دارد نمی‌دانم بلکه معتقدم ضد امنیت ملی حرکت می‌کند. رسانه ملی که از بودجه ملی استفاده می‌کند باید شرعاً و قانونا به‌واقع ملی باشد و منافع ملی را در نظر بگیرد.
هیچکس در ناامنی نمی ماند؛

ابراز نگرانی روزنامه اصولگرا از فرارمغزها

دکتر مجتبی لشکربلوکی طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود با اشاره به نتایج آزمایشی درباره گنجشک‌ها به بررسی وضعیت امید در ایران و راهکارهای پیش‌رو پرداخت. وی معتقد است: «اگر در شرایطی باشیم که همه متغیرهای سیاسی و اقتصادی خوب باشد و ما امیدوار باشیم که هنری نیست.»
مستند "پول و پورن "؛

نقد و تحلیل فیلم پول و پورن در سینما روایت

فیلم مستند "پول و پورن " به تهیه کنندگی بنیاد روایت فتح روز گذشته با حضور دکتر شهناز سجادی و فاطمه دانشور و در غیاب کارگردان فیلم نقد و بررسی شد.
واکنش ده‌نمکی به یک چالش؛

چالش عکس ۱۰ سال پیش خاوری +عکس

ده‌نمکی به انتشار چالش عکس ۱۰ سال پیش محمود خاوری واکنش نشان داد
دعوای صنفی حوزه نشرکتاب ؛

جدل‌های صنفی، سرعت‌گیر مبارزه با قاچاق‌کتاب

در همین چند ماهه، وانت‌هایی پر از کتاب قاچاق کشف شده است، کتاب‌هایی که در همین خیابان انقلاب چاپ شده بودند و به راحتی در اختیار همه قرار می‌گرفتند. اما به گفته مسئولان اتحادیه ناشران که وظیفه برخورد با قاچاقچیان کتاب را دارند، در همین چند ماه اخیر یک میلیون کتاب قاچاق کشف شده است.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها