سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکتر هادی خانیکی تحلیل می‌کند؛

نامعادله ارتباطات و توسعه در ایران

دکتر هادی خانیکی در جامعه دانشگاهی ایران عمدتا با آرا و آثارش پیرامون دو مفهوم «ارتباطات» و «توسعه» شناخته می‌شود. او معتقد است که سیاست‌گذاری‌های نادرست در حوزه ارتباطات و هدف‌گذاری‌های غلط سیاسی باعث شده است تا روندهای ارتباطی در ایران دچار اختلال شوند و این حوزه نتواند چنان که باید و شاید روند توسعه را در کشور تسریع کند.
بیگانگی برخی ادارات با کار فرهنگی ؛

گلایه اهالی فرهنگ و هنر از نبود زیرساخت‌ها در لنده

ضعف در ساختار اولیه مباحث فرهنگی وهنری و کمبود امکانات و اعتبارات در حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان لنده که قدمتی طولانی در بحث هنر بدیع تعزیه و سایر هنرهادارد یک مشکل اساسی در این شهرستان است.
مجلس به حقوق مالکیت ادبی و هنری ورود کرد؛

موانع مبارزه با قاچاق کالای فرهنگی

۱۳۰ سال از معاهده کنوانسیون برن می‌گذرد؛ معاهده‌ای که در آن حقوق مادی و معنوی آثار در جهان به رسمیت شناخته می‌شود. با وجود پیوستن ۱۶۵ کشور به این پیمان‌نامه و گذشت سال‌ها، تاکنون ایران به آن نپیوسته است و مولفان و خالقان آثار از این عدم عضویت آن رنج برده و البته برخی سوءاستفاده‌گران از غیاب آن بهره می‌‌برند. اگرچه هنوز از نظر قانونی تا پیوستن به این معاهده جهانی فاصله داریم ولی به‌ نظر می‌رسد در سال‌های اخیربا بازنگری قوانین داخلی تلاش شده تا حدی خلأ‌های قانونی دست‌کم برای تولید‌کنندگان آثار داخلی برطرف شود.

هشدارهای فرشید نوابی به علاقه مندان به بازیگری

فرشید نوابی بازیگر سینما و تلویزیون پس از 26 سال متوجه شدم، بازیگری به درد شغل اول نمی خورد!
غلامحسین سالمی:

مردم حق دارند کتاب نخوانند

غلامحسین سالمی با انتقاد از گرانی کاغذ و نبود حمایت از ناشران می‌گوید: مردم حق دارند کتاب نمی‌خوانند زیرا کاغذ گران است.
معاون مرکز هم استعفا کرد؛

خطر تعطیلی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی

در حالی که مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی همکاری با تعدادی از نیروها را به خاطر مشکلات بودجه‌ای پایان داده، معاون پژوهشی این مرکز هم در اعتراض به سوء مدیریت از سمتش استعفا کرد.
لمپن های رنگ و لعابدار؛

فاجعه ای به نام نوکیسگی

نوکیسگی را این گونه تعریف کرده اند: قشری که از نظر در آمد به طبقه بالا و از نظر فرهنگی به طبقه پایین و حتی لمپن ها بسیار نزدیک است.
بی فرهنگی ؛

حمله با نارنجک دست‌ساز به آرامگاه فردوسی (عکس)

عده‌ای ناشناس با نارنجک‌های دست‌ساز به کتیبه‌های آرامگاه فردوسی آسیب زدند.
نشانه‌های مبارزه با قاچاق آثار هنری؛

حساسیت‌ها به رعایت‌ کپی رایت افزایش یافت

در یکی، دو سال گذشته موضوع «کپی رایت» یا به عبارت دیگر «حق مولف» بیش از گذشته مورد توجه مسوولان و قانون‌گذاران قرار گرفته است. اگرچه تا امروز شیوه مواجهه با سارقان آثار هنری و فرهنگی چندان اثربخش نبوده و به تعبیری جدیت چندانی برای مقابله با این آسیب اجتماعی در میان مسوولان امر وجود نداشته، اما به نظر می‌رسد که اخیرا حساسیت‌ها درباره اهمیت حق مولف و حراست از آن بیشتر شده است.
دیرین دیرین دلار؛

کنایه دیرین دیرین به افزایش قیمت دلار

این قسمت در مورد دلار و مسئولین
پایان دور تسلسل، چه وقت؟

استفاده از ماهواره در ایران قانونی خواهد شد؟

هم‌اکنون بیشتر شبکه‌های صداوسیما روی ماهواره‌ها قابل دسترسی است و بسیاری از شهروندان، از این طریق به شبکه‌های تلویزیون ایران دسترسی دارند؛ اما این حضور قطعاً باید توسعه کیفی چشمگیری داشته باشد، تا مخاطبان فارسی زبان ـ که هم‌اکنون میان صدها شبکه مخیر به انتخاب هستند ـ ترجیح دهند، مشتری برنامه‌های شبکه‌های تلویزیون ایران باشند.
چرایی عدم رشد دانش؛

چرا همدیگر را قبول نداریم ؟

چرا در کشورهای جهان سوم علم و دانش رشد نمی­ کند؟ چون افراد حاضر نیستند بر آنچه دیگری انجام داده صحه بگذارند و آجری بر روی آجرهای گذشته بگذارند.
همه جا پر از بی اعتمادی؛

ما همه بابا پنجعلی شدیم

در ایام تعطیلات، خیلی از بحث ها حول فشارهای اقتصادی، نگرانی های سیاسی و دلشوره های بین المللی می گذشت اما من همچنان نگران شکاف اجتماعی و بی اعتمادی عمومی فراگیر در جامعه هستم. وضعیت به گونه ای است که گویی خیلی از ما ناخواسته تبدیل به یک باباپنجعلی بهت زده و نگران شدیم.
از رادیو و تلویزیون تا تبلیغات شهری؛

نتیجه پمپاژ ایدئولوژی در همه شؤون زندگی: دلزدگی و بی حسی!

حتی اگر نیت پمپاژ کنندگان این حجم انبوه از تبلیغات دینی و انقلابی خیر باشد و نه ریاکاری در میان باشد و نه تعمد تخریبگرانه، نتیجه، تحقق همان یافته روان شناسی است: ایجاد دلزدگی حاصل از تکرار بی قاعده.
نقض حریم خصوصی؛

می دانم تو حامله ای!

تارگت، مجموعه فروشگاه های بزرگ زنجیره ای است. آن ها یک بروشور به آدرس دختری ۱۵ ساله فرستادند با کوپن های تخفیف درباره شیشه شیر بچه و پوشک و گهواره آنهم دو هفته قبل از آنکه به والدینش بگوید که باردار شده است.
هنوز ما را اهميت گفت نيست؛

پروژه بي‌پايان گفت‌وگو كجا ايستاده است؟

سال ١٣٩٦ در حالي به پايان رسيد كه بيش از هر گزاره‌اي رسانه‌ها و نشست‌ها نوشته و گفتند كه «صداهاي مردم» را باید شنید و در پي آن بود كه ناصحان و مشفقان هم در ميدان سياست بيش از هميشه سخن از ضرورت گفت‌وگوی ملي و تفاهم ملي به ميان آورند.
دیرین دیرین؛

مبال بهداشتی

هر دولتی بتونه مشکل توالت عمومی رو حل کنه، از پس حل بقیه مشکلات کشور هم بر میاد!
طنز تلخ؛

مرگ،‌ قطع‌عضو، کوری، یادگاری چهارشنبه‌ آخر‌سال

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی: برای قطع عضو و سوختگی‌هایی با درجه شدید نمی‌توان کار ترمیمی زیادی انجام داد.
چهارشنبه سوری جشن یا جنگ ؟!؛

دیرین دیرین : امشب كه بری رو پشت بوم كُپ مینُمایی +فیلم

دیرین دیرین در مورد مراسم چهارشنبه سوری کلیپی ساخته است که دیدن آن خالی از لطف نیست .
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها