سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مطهری در سوال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

استفاده از کلمات لاتین در اماکن عمومی هویت جامعه اسلامی را مخدوش کرده‌است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از کلمات لاتین برای اماکن عمومی حالت فرهنگی و هویت جامعه اسلامی را مخدوش کرده است
کریمی قدوسی:

بازی‌های رایانه‌ای خارجی بدون مجوز فیلتر می‌شود

مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ای از ساماندهی عرضه بازی‌های خارجی و لزوم دریافت مجوز از این بنیاد برای انتشار بازی‌ها خبر داد.
همراه با داغ شدن بازی های موبایلی؛

ولنگاری فرهنگی در مارکت های دیجیتال عرضه بازی

ولنگاری فرهنگی در برخی از مارکت های دیجیتال عرضه بازی چندی است که با کنار رفتن بازی های رایانه ای و داغ شدن بازار بازی های موبایلی مجوز گرفتن و الزام به رعایت رده بندی سنی برای انتشار بازی موبایلی در مارکت های دیجیتال قانونی کمرنگ شده است و در گوشه های نیز بی رنگ!
تهیمنه میلانی؛

روشنفکری در ایران یعنی زنبارگی و مشروب!

روشنفکران ما تصور می‌کردند که اگر دور و برشان پر از زن و مشروب باشد روشنفکرند، اگر مشروب بخورند، روشنفکرند.
چالش نهنگ آبی؛

بازی مرگبار «نهنگ آبی» و آن شیری که آدم می‌خورد!

ماجرای چالش نهنگ آبی که این روزها در دنیا قربانیان زیادی گرفته و سروصدایی در رسانه‌ها به پا کرده، شیری است که یک جوان روس به عنوان «بازی» طراحی کرده و ظاهراً آدم باید آن را بخورد، اما در عمل تبدیل به شیری شده که آدم‌ها را می‌خورد!

معانی و ترجمه مانتوهای پشت نویسی شده !

انتخاب نوع و پوشش ظاهری نشان دهنده نگاه فرد به زندگی و به عبارت بهتر نشان از سبک زندگی او دارد و در انتخاب لباس در اکثر کشورها رقابت جوانان بیشتر است زیرا آنان به دلیل داشتن روحیه تنوع طلبی و رقابتی که به طور پنهانی با هم سالان خود دارند، رقابت نزدیکی را ایجاد می کنند که این ویژگی در کشور ما نیز مصداق دارد.
تهاجم از نوع فرهنگی؛

هفت گناه اصلی مبنای طراحی هفت شخصیت باب اسفنجی

هفت شخصیت انیمیشن باب اسفنجی براساس هفت گناه اصلی طراحی شده اند.
سیمایی که باید بخود بیاید:

آیا شایسته است ماهواره سبب قهر برخی ها با تلویزیون وطنی باشد؟

بدون مقدمه عرض می نمایم که نویسنده نیز مانند برخی از هموطنان گله هایی از بعضی برنامه های تلویزیون ملی کشورمان دارد. بعنوان نمونه بخش تامین برنامه، به طور شاید و باید در خدمت همه سلایق و علایق جامعه نیست. این آسیب ، سبب دوری بخشی از شهروندان از سیما و کاهش و قطع رابطه با تلویزیون شده است. قطع رابطه ای که علی الظاهر حق بیننده می توان باشد ولی پشت پرده آن ، بحث معماری فرهنگی توسط امپریالیسم رسانه ای غرب و جهت دهی به سبک زندگی شهروندان قرار دارد. سوال این است که برقراری آشتی بین رسانه ملی و شهروندان وظیفه چه گروهی بوده و با چه مکانیزم هایی باید دنباله گیری شود؟
رضا غلامی تشریح کرد؛

آیا غرب در پروژه‌ سکولارسازی‌ ایران موفق بوده است؟

رضا غلامی گفت: ترویج غیرمستقیم سبک زندگی غربی، اثرگذارترین روش برای سکولارسازی تدریجی است و جالب اینکه سبک زندگی غربی در لیبرال ترین جوامع نیز یک امر تحمیلی است نه اختیاری.
امیرعباس فخرآور را بیشتر بشناسیم؛

نقشه کارمند CIA برای کنترل «بی‌بی‌سی فارسی»!

«امیرعباس فخرآور» از عنصر اپوزیسیون و همکار سرویس‌های جاسوسی غربیست که سابقه زیادی در همکاری با سرویس‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل دارد.
فرهنگ و خشونت؛

عکس‌هایی که دلتان نمی‌خواهد، ببینید!

در این گزارش به تماشای تصاویری می‌نشینید که بعد از دیدن آن‌ها، از اینکه در زمان عکس‌ها زندگی نمی‌کرده‌اید، ابراز رضایت خواهید کرد.
موسی اسوار بیان کرد؛

انتقاد از بیگانگی فرهنگ ایران و عرب با یکدیگر

موسی اسوار از بیگانگی ایرانی‌ها و اعراب با فرهنگ یکدیگر و یگانگی آن‌ها با بیگانگان انتقاد کرد.
آقای صالحی امیری؛

با چه سلاحی از فرهنگ دفاع خواهید کرد؟

توپخانه تخریب فرهنگ از چند جبهه در حال شلیک است و آثار سوئی از خود بر جا گذاشته است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که خود مفهوم واقعی امنیت را در ابعاد گوناگون آن می‌داند، چگونه فرهنگ را از این هجمه مصون نگه خواهد داشت و به امنیت نزدیک خواهد کرد؟
نماینده وزارت فرهنگ تونس؛

استعمار جدید می‌خواهد بر روح و روان مردم حکومت کند

نماینده وزارت فرهنگ تونس با اشاره به این که مسئله ‌فلسطین موضوعی جهانی و انسانی و اسلامی است، تأکید می‌کند که استعمار جدید می خواهد بر روح و روان مردم حکومت کند.
عروسک های انسان نما؛

ادامه پروژه نفوذ با توزیع "باربی" به قیمت نازل

شبکه غیرمجاز در حوزه فرهنگ به سرعت به فعالیت خود ادامه می‌دهد. متاسفانه مسئولین فرهنگی با این نوع نفوذ که نسل آینده را هدف قرارداده است برخورد بازدارنده و ریشه‌ای نمی‌کنند.
حال و هوای پوشاک تولیدی در ایران؛

چرخ تولید ایرانی روی خط غرب گرایی/ طرح های ایرانی تابع مد های بیگانه

حال و هوای تولیدی پوشاک در ایران به سمت غرب گرایی گرایش پیدا کرده و در سایه عدم نظارت فرهنگ بومی و اسلامی به فراموشی سپرده شده و لباس های تنگ و کوتاه غربی جولانگاه خیابان های کشور شده است.
مانور تجمل در جشن‌های عروسی:

سلطه صنعت مد و تشریفات دربرگزاری مراسم ازدواج

در سال‌های اخیرسلطه صنعت مد و تشریفات، الگو برداری‌های غلط، تجمل‌گرایی وهزینه‌های کمرشکن در امر ازدواج خواسته و ناخواسته راه دشوار و پیچیده‌ای برای ازدواج ساده در پیش پای جوانان قرار داده و میل به ازدواج و شروع زندگی مشترک را در آنان کاهش داده است.
نقدی:

چگونه جامعه‌ای که دولتش دعوت به استفاده از ماهواره می‌کند،باید رشد کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: چگونه جامعه‌ای که دولتش مردم را به استفاده از ماهواره، شبکه های فاسد اجتماعی و کنسرت دعوت می‌کند باید رشد کند؟
آیت‌الله اختری؛

دست‌هایی در کارند تا بی‌حجابی را در جامعه ترویج دهند

دبیر بنیاد عفاف و حجاب گفت: ما معتقدیم برای ترویج امر بی‌حجابی در کشورمان، دست‌هایی پشت پرده است و می‌خواهند با ترویج بی‌حجابی در جامعه به اهداف خود برسند.
مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ای خبر داد

سایت‌های حاوی لینک دانلود بازی ضد ایرانی «انقلاب 1979» فیلتر خواهند شد

حسن کریمی قدوسی از برخورد قاطع بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و نهادهای مسوول برای مقابله با توزیع بازی‌ ضد ایرانی انقلاب 1979 خبر داد.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها