سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دیدار هنرمندان با رهبری؛

مدیران فرهنگی و هنرمندان در میدان «جنگ نرم همه‌جانبه» چه عملکردی داشته‌اند؟

با توجه به اعلام جنگ سخت رهبری و مطالبه سریال نمایشی با مضمون ایستادگی در برابر جنایتکاران و مفسدان عالم، آیا مدیران فرهنگی برنامه‌ای برای پروژه آمریکاستیزی یا استکبارستیزی در دست تولید دارند؟
یادداشت محمدصادق کوشکی؛

انکار جنگ نرم! و نیاز به نقشه راه دقیق و فرماندهی واحد

اخیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی، رهنمودهایی را به‌عنوان متمم دیدارشان با بازیگران، کارگردانان و تهیه‌کنندگان سیما برای جامعه هنرمندان به رشته تحریر درآوردند. فرمودند که «جنگ نرم همه‌جانبه دشمن، امروز قابل‌انکار نیست، بااین‌حال، برخی آن را انکار می‌کنند و این خود نیز بخشی از جنگ نرم است»؛ تصریح کردند که «در این جنگ، هنرمندان و اهالی فکر و نظر، در حکم نیروهای مسلح در جنگ سخت‌اند»؛ گلایه کردند که «برخی بی‌تفاوت از برابر این حادثه ملی می‌گذرند، برخی هم با دشمن همراهی و به او کمک می‌کنند؛ آن‌ها مسئولیت‌ناپذیر و این‌ها دشمن‌شیفته‌اند.» افزودند که «در مقایسه با نیروهای مسلح در جنگ سخت، می‌توان گناه این دو دسته را تشخیص داد. امروز در کشور بحمدالله کم نیستند کسانی که دارای موضع مسئولانه و تلاش شایسته‌اند؛ این باید روزبه‌روز افزایش یابد.»
سنگر اصلی مقابله با جنگ نرم؛

وضعیت صداوسیما با توصیه‌های مقام معظم رهبری مطابقت دارد؟

ساخت سریال و برنامه‌های نمایشی باکیفیت در طول این سال‌ها یکی از راه‌های موثر برای افزایش جذب تعداد مخاطبان و دوری آن‌ها از شبکه‌های رقیب تلویزیونی بوده است و تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با اهالی سینما و تلویزیون نیز این مساله را نشان می‌دهد. البته ایشان در همین راستا از جایگاه سریال و فیلم برای پیروزی در جنگ نرم نیز یاد کردند و عملی کردن این رویکرد را با اهمیت دانستند.کارگردان سریال «ستایش» با اشاره به شبکه‌های فارسی زبان خارجی می‌گوید: رسانه‌هایی برای فارسی زبانان با اشکال مختلف برنامه پخش می‌کردند و حتی مستندها و برنامه‌های جذاب می‌ساختند که مشخص بود پولش را از کجا می‌آورند و نقطه ورودشان برای جذب مردم برنامه‌های جذاب و سریال‌های نمایشی با حجم بالا و کیفیت بالا بود. آن‌ها بی پروا به خود اجازه ورود می‌دهند که فرهنگ اجتماعی، باور و اعتقاد ما را نشانه می‌گیرند.
رهبر معظم انقلاب در یادداشتی خطاب به سینماگران عنوان کردند؛

جنگ نرم قابل انکار نیست/ هنر باید میدان‌دار باشد

در نشستی با عوامل ساخت مجموعه‌های نمايشی سيما، از يادداشت رهبر معظم انقلاب درخصوص فيلم و سريال‌های تلويزيونی رونمايی شد.
بررسی ابعاد «جشن رنگ »؛

رواج یک جشن خارجی مرگ بار در ایران

«جشن رنگ» میراث کشور هند است. با این حال چند وقتی است به جمع جشن‌های بیگانه در ایران اضافه شده و پای ثابت تورهای آخر زمستان شده است. جشنی که محققان هندی آن را تهدیدی برای طبیعت و مهم‌تر از آن جان انسان دانسته‌اند.
آیین های غیرایرانی؛

جشن‌های غیرایرانی در سبد خانوار ایرانی

پیوند مردم جهان با یکدیگر در کسری از ثانیه باعث تغییر ذائقه فرهنگی شده و درآمیختن آن با ناآگاهی،‌ مادی‌گرایی وکاهش کتابخوانی، ورود عناصر بیگانه فرهنگی را تسهیل کرده است.
بحران فرهنگی عمومی؛

جدال ما و هسته سخت جامعه؛ مدیریت می‌کنیم یا می‌شویم؟

بحران‌های فرهنگ عمومی ما، پیامد نوعی انفصال و جدایی میان «سیستم با کنشگران»، میان «ساختار با سوژه‌ها» و به تعبیری میان «دنیای بیرون با دنیای درون» است که «هویت اجتماعی» را منحل کرده است.
گاردین فاش کرد؛

سرمایه گذاری عظیم عربستان برای تبدیل کردن لندن به مرکز حملات رسانه ای علیه ایران

چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه عربستان با روزنامه انگلیسی ایندیپندنت یک قرارداد برای تولید محصولات خبری امضا کرد تا با این کار سلطه رسانه‌ای خود را افزایش دهد. خبرها حاکی از این است که عربستان سعودی در حال تبدیل کردن لندن به مرکز تبلیغاتی خود علیه ایران است و شبکه فارسی زبان «ایران اینترنشنال» که چندی پیش از حملات تروریستی در اهواز حمایت کرده بود نیز در همین راستا و با دلارهای سعودی در حال فعالیت است.
راه اندازی شبکه MBC PERSIA؛

راه‌اندازی دومین شبکه سعودی برای «جوانان» ایرانی و فارسی‌زبان

یک سال و اندی بعد از شروع به کار یک شبکه سعودی فارسی‌زبان، شنبه آتی، یک شبکه سعودی دیگر به نام «MBC PERSIA» راه‌اندازی می‌شود که گفته شده هدف آن «سرگرمی جوانان» ایرانی و فارسی‌زبان است.
مطهری در سوال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

استفاده از کلمات لاتین در اماکن عمومی هویت جامعه اسلامی را مخدوش کرده‌است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از کلمات لاتین برای اماکن عمومی حالت فرهنگی و هویت جامعه اسلامی را مخدوش کرده است
کریمی قدوسی:

بازی‌های رایانه‌ای خارجی بدون مجوز فیلتر می‌شود

مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ای از ساماندهی عرضه بازی‌های خارجی و لزوم دریافت مجوز از این بنیاد برای انتشار بازی‌ها خبر داد.
همراه با داغ شدن بازی های موبایلی؛

ولنگاری فرهنگی در مارکت های دیجیتال عرضه بازی

ولنگاری فرهنگی در برخی از مارکت های دیجیتال عرضه بازی چندی است که با کنار رفتن بازی های رایانه ای و داغ شدن بازار بازی های موبایلی مجوز گرفتن و الزام به رعایت رده بندی سنی برای انتشار بازی موبایلی در مارکت های دیجیتال قانونی کمرنگ شده است و در گوشه های نیز بی رنگ!
تهیمنه میلانی؛

روشنفکری در ایران یعنی زنبارگی و مشروب!

روشنفکران ما تصور می‌کردند که اگر دور و برشان پر از زن و مشروب باشد روشنفکرند، اگر مشروب بخورند، روشنفکرند.
چالش نهنگ آبی؛

بازی مرگبار «نهنگ آبی» و آن شیری که آدم می‌خورد!

ماجرای چالش نهنگ آبی که این روزها در دنیا قربانیان زیادی گرفته و سروصدایی در رسانه‌ها به پا کرده، شیری است که یک جوان روس به عنوان «بازی» طراحی کرده و ظاهراً آدم باید آن را بخورد، اما در عمل تبدیل به شیری شده که آدم‌ها را می‌خورد!

معانی و ترجمه مانتوهای پشت نویسی شده !

انتخاب نوع و پوشش ظاهری نشان دهنده نگاه فرد به زندگی و به عبارت بهتر نشان از سبک زندگی او دارد و در انتخاب لباس در اکثر کشورها رقابت جوانان بیشتر است زیرا آنان به دلیل داشتن روحیه تنوع طلبی و رقابتی که به طور پنهانی با هم سالان خود دارند، رقابت نزدیکی را ایجاد می کنند که این ویژگی در کشور ما نیز مصداق دارد.
تهاجم از نوع فرهنگی؛

هفت گناه اصلی مبنای طراحی هفت شخصیت باب اسفنجی

هفت شخصیت انیمیشن باب اسفنجی براساس هفت گناه اصلی طراحی شده اند.
سیمایی که باید بخود بیاید:

آیا شایسته است ماهواره سبب قهر برخی ها با تلویزیون وطنی باشد؟

بدون مقدمه عرض می نمایم که نویسنده نیز مانند برخی از هموطنان گله هایی از بعضی برنامه های تلویزیون ملی کشورمان دارد. بعنوان نمونه بخش تامین برنامه، به طور شاید و باید در خدمت همه سلایق و علایق جامعه نیست. این آسیب ، سبب دوری بخشی از شهروندان از سیما و کاهش و قطع رابطه با تلویزیون شده است. قطع رابطه ای که علی الظاهر حق بیننده می توان باشد ولی پشت پرده آن ، بحث معماری فرهنگی توسط امپریالیسم رسانه ای غرب و جهت دهی به سبک زندگی شهروندان قرار دارد. سوال این است که برقراری آشتی بین رسانه ملی و شهروندان وظیفه چه گروهی بوده و با چه مکانیزم هایی باید دنباله گیری شود؟
رضا غلامی تشریح کرد؛

آیا غرب در پروژه‌ سکولارسازی‌ ایران موفق بوده است؟

رضا غلامی گفت: ترویج غیرمستقیم سبک زندگی غربی، اثرگذارترین روش برای سکولارسازی تدریجی است و جالب اینکه سبک زندگی غربی در لیبرال ترین جوامع نیز یک امر تحمیلی است نه اختیاری.
امیرعباس فخرآور را بیشتر بشناسیم؛

نقشه کارمند CIA برای کنترل «بی‌بی‌سی فارسی»!

«امیرعباس فخرآور» از عنصر اپوزیسیون و همکار سرویس‌های جاسوسی غربیست که سابقه زیادی در همکاری با سرویس‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل دارد.
فرهنگ و خشونت؛

عکس‌هایی که دلتان نمی‌خواهد، ببینید!

در این گزارش به تماشای تصاویری می‌نشینید که بعد از دیدن آن‌ها، از اینکه در زمان عکس‌ها زندگی نمی‌کرده‌اید، ابراز رضایت خواهید کرد.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها