سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مهم نیست ریشه ات درخاک است؛

نخل ها ایستاده می میرند

ﺩﺭﺧﺖ ﻧﺨﻞ ﺩﺭﺧﺖ ﻋﺠﯿﺒﯽ ﺍﺳﺖ، وقتی نخلی را می خواهند قطع کنند می گویند بکُشش ﺟﻨﻮﺑﯽ ﻫﺎ بیشتر می دانند ﮐﻪ ﭼﻪ می گویم... ﺗﻮ ﮔﻮﯾﯽ ﺍﯾﻦ ﺩﺭﺧﺖ، ﻧﺒﺎﺕ ﻧﯿﺴﺖ... ﭼﯿﺰﯼ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﺁﺩﻣﯿﺰﺍﺩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﯽ ﺟﻬﺖ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﻭﺍﺣﺪ ﺷﻤﺎﺭﺵ ﺁﻥ همچون ﺁﺩﻣﯿﺎﻥ، ﻧﻔﺮ ﺍﺳﺖ...
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

دفاع مقدس فرصت گفت وگوی ایران با جهان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هشت سال دفاع مقدس آنقدر ماجراهای تازه و انسانیت دارد که می توان از این فرصت برای گفت وگو با جهان استفاده کرد.
توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

نشان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به استاد شفیعی‌کدکنی اهدا شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مشهد ضمن دیدار با استاد شفیعی کدکنی نشان فرهنگی پایتخت فرهنگی جهان اسلام را به وی اهدا کرد.
در حاشیه مراسم تحلیف:

نمایندگان و خانم موگرینی؛ سلفی در پارلمان، ریشه در ایران

شاید طنز و شوخی به نظر برسد ولی اگر قانونی وجود داشته باشد که منتخبان مجلس، قبل از شروع نمایندگی، یک سال در یک کشور توسعه یافته، به انتخاب خودشان و به خرج ملت زندگی کنند، هم چشم و فکرشان بازتر می شود و معنای "جهان" را بهتر می فهمند و لذا قوانین روزآمدتری تصویب می کنند و هم وقتی افرادی مثل خانم موگرینی را می بینند، موبایل به دست به سمتش هجوم نمی برند.
دوازدهمین زبان پرکاربرد در دنیای مجازی؛

حضور ۱۱۰ میلیون گویشور فارسی در جهان

طبق بررسی‌های انجام شده در حال حاضر تعداد ۱۱۰ میلیون گویشور در سراسر جهان به زبان فارسی سخن می‌گویند. این زبان در حال حاضر دوازدهمین زبان پرکاربرد در دنیای مجازی است.
گفت و گو با مستندساز مقاومت؛

حقیقت مدافعان سوریه و عراق دیده نمی‌شود

محسن اردستانی معتقد است در رسانه‌های ما حقیقت کاری که مدافعان حرم در عراق و سوریه مقابل داعش انجام می‌دهند، به تصویر کشیده نمی‌شود.
وزیر ارشاد در دیدار همتای تونسی:

آثار موزه هنرهای معاصر بیش از ٢/٥ میلیارد دلار ارزش‌گذاری می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر دیروز در دیدار با همتای تونسی بر توجه و اهمیت ایران به صنعت سینما تاکید کرد. سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفر خود در تونس با محمد زین‌العابدین وزیر فرهنگ تونس دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
دبیر نخستین جشنواره ایثار و رسانه تأکید کرد:

لزوم انتقال فرهنگ ایثار به نسل جدید/ ایثارگری آتش‌نشانان در پلاسکو یادآور جانفشانی رزمندگان دفاع مقدس

سعید علامیان گفت: ایثار و ایثارگری همواره نزد افکار عمومی جانفشانی، فداکاری و شهادت رزمندگان دفاع مقدس را در اذهان پدید می‌آورد که انتقال این فرهنگ به نسل جدید به عنوان الگو و تداوم این فرهنگ ضروری است.
بازی ایران و قطر؛

درباره غیرت و قطر و قلدربازی

«البته نباید از عنصر تأثیرگذاری به اسم غیرت هم گذشت. متاسفانه این فکل‌روشنفکرهای بی‌غیرت و بیکار فقط نشسته‌اند و تز می‌دهند. ما کنسرت را که لغو می‌کنیم یا با مشت می‌زنیم تو صورت خبرنگار یا به هنرمندان فحش ناموسی می‌دهیم، به خاطر این است که غیرت داریم. اتفاقا هم در قوانین فیفا و هم در قانون اساسی خودمان در بند آخر نوشته شده که «در صورت داشتن غیرت رعایت هیچکدام از بندهای فوق الزامی نیست!»
محمود سریع‌القلم

با ۳۰ ویژگی افراد توانا آشنا شوید

دکتر محمود سریع‌القلم در وبسایت شخصی خود سی ویژگی افراد توانا را منتشر کرده است.
تفاوت تصميم هاي عقلاني و احساسي؛

جامعه‌ پذيري احساسي ايراني‌ ها

روزنامه آرمان در شماره شنبه چهارم ارديبهشت در يادداشتي با قلم اميرمحمود حريرچي جامعه‌شناس، به تشريح تفاوت تصميم هاي عقلاني و احساسي و تاثير اين دو مورد در زندگي انسان ها پرداخت و در اين باره نوشت: تصميم‌گيري‌هاي مبتني بر خرد، تصميم‌گيري‌هاي درستي هستند كه مي‌توانند اعمال مفيدي را هم شكل دهند.
تاملی بر رفتار «ایران‌خودرویی» جامعه ایران/

«علی مزروعی» بی ادب است؛ ما ایرانی ها چه هستیم؟

بیایید فرض کنیم علی مزروعی انسان بی تربیت و بی ادبی بوده که به ملت ایران توهین کرده است. حالا رفتار ملتی را که از سر درماندگی دست به تحریم خودروی گران و بی کیفیت و غیر ایمن می زند و تا حدی هم به هدفش نائل می آید، بعد در عرض چند هفته و در واکنش به طرح خودروی اقساطی، چنین آسوده خاطر پشت پا به تمام مساعی خود می زند، چگونه باید تحلیل کنیم؟
رانندگي با چاشني تهاجم :

شما هم پاسخ دهید؛چرا بد رانندگی می‌کنیم؟

برخی می‌گویند بهبود وضعیت ترافیکی این شهر راهی ندارد جز سخت‌گیری؛ رانندگان بد را با جریمه می‌توان کنترل کرد و برخی هم معتقدند که فرهنگ‌سازی راه حل است و باید قوانین ترافیکی را آموزش داد و اینقدر ساده به همه گواهینامه نداد و گرفتن گواهینامه رانندگی آموزش و سخت‌گیری بیش‌تری می‌طلبد.
لفته منصوری

گفتارها و کردارهای روزمره!

آیا زندگی روزمره ما مسئله دار است؟!
نظرات و گلایه ها