سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشت عباس عبدی؛

ما محكوميم به اميدواري

عصر پنجشنبه بیستم تیر به دعوت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، چهره‌هایی همچون ماشاالله شمس‌الواعظین، جواد مجابی، عباس عبدی، بهروز بهزادی، شاهرخ تویسرکانی، هوشنگ گلمکانی و... به همراه جمعی از روزنامه‌نگاران در خانه هنرمندان گردهم آمدند تا به تماشای فیلم «میدان جوانان سابق» بنشینند. پس از نمایش، این فیلم به فیروز گوران، روزنامه‌نگار تازه درگذشته، تقدیم شد و هوشنگ گلمکانی درباره او گفت: «گوران یک روزنامه‌نگار واقعی بود و همیشه به آینده امیدوار. من با الهام از روحیات او شعار «ما محکومیم به موفق‌بودن» را ساختم. ولی او نیز مثل خیلی‌های دیگر در این سال‌ها باطل شد و این مایه تأسف است».
الهام چرخنده:

چون چادری شدم 5 قراردادم لغو شد

خیلی از افراد پس از محجبه شدنم تلاش کردند که دیگر من دیده نشوم چرا که همکارانم از این اتفاق در شوک بودند و طیف مقابل نیز در شک، در حالی‌که این دیده نشدن همانی بود که من به دنبالش بودم
در نشست مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کل دادگستری تهران مطرح شد؛

به زودی حوزه شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ و رسانه افتتاح می شود

دومین نشست مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با رئیس کل دادگستری تهران در محل دادگستری تهران با حضور جمعی از معاونان برگزار شد.
شبنم کرمی؛

بیمه خبرنگاران ؛ یک بام و دو هوا!

درد و دل دوستانه‌ی خبرنگاران با رییس‌جمهور به گوش معاون وقت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید و با پیگیری‌های مجدانه‌ی خبرنگاران و مسوولان، سرانجام صندوق بیمه‌ی نویسندگان و خبرنگاران راه‌اندازی شد.اما بیمه‌ی خبرنگاران و نویسندگان مانند بیمه‌ی خویش‌فرماست و با توجه به اینکه حق بیمه، شخصی پرداخت شده و کد کارگاهی هم برای آن درج نشده است به هیچ شکلی شامل سختی کار نمی‌شود
حسینی‌پور شرح داد؛

اهدای وام ۱۵ تا ۹۵ میلیون تومانی به اهالی قلم

مديرعامل مؤسسه خانه كتاب گفت: تسهیلاتی را برای اهالی قلم از ۱۵ میلیون تا ۹۵ میلیون تومان در نظر داریم.
یک روزنامه‌نگار خطه کردستان:

بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر کمک بسیار ارزشمندی به زلزله‌زدگان سرپل ذهاب بود

یک روزنامه‌نگار خطه کردستان و عضو صندوق اعتباری هنر گفت: طی سالها هنرمندان و‌ روزنامه‌نگاران با خلا مجموعه‌ای چون صندوق اعتباری هنر روبرو بودند.
وزیر فرهنگ:

خبرنگاران مشمول طرح مسکن کارکنان دولت می‌شوند

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درپاسخ به سوالی که آیا خبرنگاران و هنرمندان هم شامل طرح مسکن کارکنان دولت می‌شوند؟ پاسخ داد که تمامی ذی‌نفعان این وزارتخانه از جمله خبرنگاران نیز مشمول این طرح خواهند شد.
بیمه خبرنگاران ؛

نحوه استفاده اصحاب رسانه از تسهیلات بیمه تکمیلی اعلام شد

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، جزییات بهره‌مندی اصحاب رسانه از تسهیلات بیمه تکمیلی صندوق هنر در سال 98 را اعلام کرد.
حواشی یک تریبون فروشی؛

روایتی متفاوت از روز نقد عصر جدید در دانشگاه تهران

نقد برنامه‌ی عصر جدید که در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار شده بود، حواشی زیادی را در پی داشت و روایت‌های مختلفی هم از آن روز بیان شد. اما حالا یکی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی که در این برنامه حضور داشته ماجرا را به‌گونه‌ای دیگر تعریف می‌کند و از جنجالی می‌گوید که بعد از آوردن نام مرضیه امیری دانشجو – خبرنگار بازداشتی به پاشد. او از تربیونی که به صدا و سیما فروخته شد و از میکروفونی می‌گوید که به خاطر آوردن نام مرضیه امیری کشیده شد.
به نقل از اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی؛

نحوه استفاده اصحاب رسانه از تسهیلات بیمه تکمیلی اعلام شد

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، جزئیات بهره‌مندی اصحاب رسانه از تسهیلات بیمه تکمیلی صندوق هنر در سال ۹۸ را اعلام کرد.

گزارشی از رابطه خبرنگاران با برخی از روابط عمومی ها

این واقعیت را نمی توان کتمان نمود که وضعیت روابط عمومی غالب سازمان های دولتی، بنا بر دلایل مختلف، چندان مناسب نبوده و عموما در طیفی از انفعال فعالیتی تا روابط خصوصی قرار دارند. در چنین شرایطی است که ، از ساختار و تشکیلات غیر حرفه ای نباید انتظار رفتارهای حرفه ای داشت. نمونه های گزارش شده زیر ، برخی از تعاملات واقع شده بین خبرنگاران با روابط عمومی برخی از دستگاه ها و سازمان ها می باشد.
از بازیگران دیروز تا بیکاران امروز!

سوپراستارها هم بیکار می‌شوند!

پخش فیلمی از صدیقه کیانفر، هنرپیشه پیشکسوت ایرانی، که روی تخت بیمارستان صحبت‌های تکان‌دهنده‌ای را خطاب به کارگردانان مطرح می‌کرد، واکنش‌های بسیاری را در فضای مجازی دربرداشت. این بازیگر در پیامی تصویری، از بیکاری و دوری از عرصه بازیگری گلایه کرده و گفته بود حتی از رادیو هم که خانه اول او بوده است، دیگر پیشنهاد کار ندارد.
یاشارسلطانی ؛

خبرنگار اخراجی صدا و سیما از حوزه شهرداری از نجفی انتقام گرفت؟

پرسش:یاشار سلطانی فعال شهری اظهار امیدواری کرد که داوود فتحعلی زاده خبرنگار جنجالی گزارش اعلام قتل توسط نجفی، که قبلا خبرنگار قالیباف بوده به دور از کینه این گزارش را داده باشد.
یک روزنامه نگار:

آقای خبرنگار صداوسیما! خبرنگاران سزاوار نکبت حسادت نیستند

خبرنگار مزبور در مصاحبه ای برای توجیه اشتباهات حرفه ای خود مطالبی را مطرح کرد که مصداق واقعی توجیه بلا وجه بود. شاید اگرصادقانه می گفت :به من دستور دادند این گونه گزارش تهیه کنم و من هم سعی کردم به عنوان یک حقوق بگیر سازمان صدا و سیما ، بفرموده عمل کنم ، در نزد اهالی رسانه مقبول تر بود.
رضا بنفشه‌خواه :

برخی ۲ برابر دستمزد ما پول می‌دهند تا در سریال بازی کنند

رضا بنفشه‌خواه درباره نبودش در تلویزیون بیان کرد در حالی که خود ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم دستمزدهای کارهایمان را دریافت کنیم یکی حاضر می شود دو برابر بدهد تا نقشی را بخرد.وی به مسئله کارکرد انجمن های صنفی نیز اشاره کرد.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران؛

چند نکته درباره سخت و زیان‌آوربودن شغل «خبرنگاری»

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تنها خبرنگاران میدانی و حوادث مشمول قانون مشاغل سخت و زیان آور می شوند؟ گفت: "خبرنگاری"، فارغ از سرویس‌های خبری که خبرنگاران در آن مشغول به کار هستند، جزو مشاغل ۱۲ گانه گروه "ب" مشاغل سخت و زیان آور محسوب می‌شود.
بمناسبت روز ملی روابط عمومی؛

ریشه مشکل روابط عمومی‌ها و خبرنگاران از کجاست؟

ریشه مشکلات مسئولان روابط عمومی سازمان‌های مختلف و خبرنگاران در جریان یک نشست مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی برای حل این مشکلات ارائه شد.
بیمه خبرنگاران ؛

فراز و نشیب‌های اخذ بیمه خبرنگاری/ خبرنگاران چگونه بیمه می‌شوند؟

به دستور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حرفه خبرنگاری جزء مشاغل سخت و زیان آور شناخته شد، زیرا این شغل با پستی و بلندی‌های (فرازونشیب)‌ بسیاری روبه رو است.
با نظر وزیر تعاون؛

شغل خبرنگاری رسما سخت و زیان آور اعلام شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت رسمی اعلام کرده که شغل خبرنگاری در دسته مشاغل سخت و زیان‌آور قرار دارد.
بازیگر زنی که شهرت آنچنانی هم ندارد بدون بادیگارد، از خانه بیرون نمی‌رود؛

اظهارات خانم سلبریتی که بی بادیگارد از خانه خارج نمی‌شود/ دارندگی و برازندگی!

این روزها تب خودنمایی و عشق شهرت گریبان اغلب سلبریتی‎های سرشناس را گرفته و هر روز برای جلب توجه بیشتر دست به کارهای عجیب و غریب بیشتری می‌زنند. در این میان اما گروهی خود سلبریتی پندار هم وجود دارند که کسی آنها را نمی‌شناسند اما در افاده و ژست‌های لاکچری، نه‌تنها چیزی از افراد مشهور کم ندارند، بلکه از آنها جلوتر هم هستند.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها