سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس پلیس راهور تهران:

تاکید پلیس بر تغییر رفتارهای پرخطر/ نیاز به آموزش داریم

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ می گوید: ما در یک دهه توانستیم میزان حوادث منجر به فوت را به نصف برسانیم، در صورت استمرار بر آموزش و فرهنگسازی شاهد کاهش چشمگیرتر حوادث خواهیم بود.
حوادث رانندگی؛

تعداد کشته شدگان در تصادفات نوروزی سال 97

امسال هزار و ۲۱ نفر در تصادفات رانندگی نوروزی امسال جان خود را از دست دادند. این آمار با توجه به اینکه حال مجروحان وخیم است، امکان افزایش دارد.

۴۰ درصد فوتی های سوانح رانندگی مربوط به موتورسواران است

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران گفت: ۴۰درصد فوتی‌های سوانح رانندگی مربوط به موتورسواران است.
اجرای طرح ترافیک؛

تخفیف «صفر» برای معاینه فنی برتر

کاهش اعتبار از حساب‌های شهروندی به ازای تعداد روزها و زمان‌های تردد در محدوده طرح ترافیک برای شهروندانی که حساب خود را شارژ کرده بودند، از روز جمعه آغاز شده است. با این حال در میزان اعتبار کاسته شده از حساب‌های شهروندی میان کسانی که معاینه فنی برتر داشته و نداشته‌اند، هیچ تفاوتی در نرخ اعمال نشده است.
موتورسیکلت‌های تهران و معمای طرح ترافیک؛

با وجود افزایش محدودیت برای خودروهای پایتخت، آزادی موتورسیکلت‌ها بیشتر می‌شود

این روزها کنترل تردد خودروها در تهران به سخت‌ترین حالت خود طی 40سال اخیر رسیده است. قوانین راهنمایی و رانندگی، معاینه فنی و طرح کاهش آلودگی هوا، طرح زوج و فرد و طرح ترافیک جدید، همه و همه چارچوب‌هایی برای محدودکردن استفاده از خودروی شخصی در پایتخت هستند و تازه پس از همه این سختگیری‌ها، نوبت به ترافیک و آلودگی صوتی و آلودگی هوا و ناهنجاری‌های رانندگی می‌رسد. در برابر تمام این سختی‌‌ها، وسیله نقلیه‌ای وجود دارد که به راحتی می‌تواند همه سختگیری‌ها و قوانین موجود را یک‌سو بیفکند و راننده‌اش را به عمق انواع طرح‌ها ببرد؛ موتورسیکلت!
کاهش مرگ و میر تصادفات رانندگی در آمریکا؛

تغییر قوانین اخذ گواهینامه در آمریکا چگونه تصادفات را کاهش داد؟ + نمودار

دلیل کاهش چشم‌گیر مرگ و میر تصادفات رانندگی در آمریکا از سال 1925 تا 2015 قوانین سختگیرانه در اخذ گواهینامه، ایمنی راه و وسائل نقلیه ایمن بوده است.
معاون اجتماعی پلیس راهور تهران خبرداد:

نظارت بیش‎تر و دقیق‌تر پلیس بر موتورسواران متخلف

معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از افزایش اعمال قانون موتور سیکلت‌های متخلف در روز گذشته خبر داد.
تا حدی جدی با دکتر پزشکیان:

آقای پزشکیان ، در جمع پلیس راهور شوخی نکنید، جدی می گیرند؟

در بازدید صبح روز سه شنبه دکتر پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی از پلیس راهور ناجا(همراه با سردار اشراق معاون حقوقی و امور مجلس ناجا)، وی با بیان این که ۲۸ میلیون جلد گواهینامه و ۳۲ میلیون وسیله نقلیه در کشور وجود دارد تصریح کرد: می توانیم برای متخلفان و ناقضان قانون محدودیت های اجتماعی ایجاد کنیم تا کسی که ناقض قانون است نتواند وزیر و نماینده و ... شود. متن حاضر، نقدی مشفقانه بر نظر دکتر پزشکیان وارد نموده و معتقد است که نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ، نباید در جمع پلیس راهور شوخی کند؟
امنیت دوربین های نظارتی؛

سوءاستفاده هکرها از دوربین‌های نظارتی

ده‌ها هزار دوربین نظارتی امروزه در معرض حمله هکرها قرار دارند. دوربین‌های متصل به اینترنت دارای نقایصی هستند. هکرها می‌توانند دوربین‌های آنلاین در سراسر جهان را با استفاده از موتورهای جست‌وجو مانند Google یا Shodan پیدا کنند که به کاربران اجازه می‌دهد تا هر چیزی که به اینترنت متصل است را جست‌وجو و انتخاب کند.
همه ما مقصریم؛

تصادفات رانندگی بحران ملی شده است

رسانه های جمعی به ویژه رسانه هایی که مخاطب ملی دارند، به اندازه شرکت‌های خودروسازی داخلی در کشتار و معلولیت هموطنان در تصادفات رانندگی مقصر هستند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران:

برخورد با پلاک‌های مخدوش در ورودی‌های طرح ترافیک و زوج و فرد

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از برخورد با مخدوش کردن پلاک خودرو به ویژه در مبادی ورودی طرح ترافیک و زوج و فرد خبر داد.
پورسیدآقایی تشریح کرد؛

هرآنچه درباره "طرح ترافیک جدید" باید بدانیم

پورسیدآقایی آینده طرح ترافیک جدید را آینده‌ای روشن دانست و گفت: این طرح مورد تأیید شورای شهر، شورای ترافیک، وزارت کشور، فرمانداری، استانداری و پلیس راهور است.
جانشین پلیس راهور تهران بزرگ عنوان کرد؛

همکاری پلیس با شهرداری برای اجرای طرح ترافیک97/بار ترافیکی صبحگاهی سبک در دومین روز اجرای طرح

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به حجم بار ترافیکی روان معابر پایتخت پس از اجرای طرح ترافیک ۹۷، از همکاری و همپوشانی کامل پلیس با شهرداری برای اجرای بهینه این طرح سخن گفت.
رییس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:

طرح ترافیک 97 از فردا اجرایی می شود

از روز 15 اردیبهشت شاهد اجرایی شدن طرح ترافیک سال جاری هستیم.
براساس اعلام پلیس راهور؛

۱۱ محور فرعی و اصلی کشور مسدود است

براساس اعلام پلیس راه راهور ناجا در حال حاضر ۱۱ محور فرعی و اصلی کشور به دلیل شرایط نامساعد جوی و احتمال ریزش کوه مسدود است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ:

طرح ترافیک جدید همچنان نواقصی دارد

رئیس پلیس راهور استان تهران به تمام پرسش های خبرنگاران درخصوص طرح جدید ترافیک و محدودیت های ترافیک نمایشگاه کتاب پاسخ داد.
رییس پلیس راهور تهران خبر داد:

افزایش ساعت اجرای طرح ترافیک در تهران/اجرای ارشادی طرح جدید تا 31 اردیبهشت

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تشریح جزئیات اجرای طرح جدید ترافیک در تهران از افزایش دو ساعته زمان اجرای طرح ترافیک تهران از 15 اردیبهشت ماه خبر داد.
همه دلایل لغزندگی جاده‌ها؛

ابهام در گازوئیل پاشی عمدی در جاده‌ها

با گذشت یک ماه ازخبر پاشیدن گازوئیل از سوی امدادخودروها در جاده، با هدف کسب درآمد از تصادفات، نتیجه بررسی‌ها ارائه نشده و کارشناسان معتقدند این مساله نباید موجب فراموشی دیگر علل تصادفات شود.

همه مسئولانی که موتور سوار می‌شوند اما بدون کلاه! +عکس

علی‌رغم اینکه هرروز تعدادی از موتورسواران به‌دلیل نداشتن کلاه ایمنی، وسیله نقلیه‌شان توسط پلیس توقیف می‌شود، اما کم نیستند مسئولان و چهره‌های شاخصی که انگار مستثنی از این قانونند و بدون کلاه، سوار موتور می‌شوند!

درآمد ۳۰۰۰ میلیارد تومانی دولت از جرائم رانندگی

در بودجه سال ۹۷ درآمدی معادل ۳۰۰۰میلیارد تومان از محل جرائم رانندگی دیده شده که افزایش ۷درصدی درآمد از این محل را نشان می‌دهد.
صفحه  از ۳۳
نظرات و گلایه ها