سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پیشنهادات ویژه روی میز شهردار؛

تشریح برنامه‌های پلیس تهران برای کنترل ترافیک مهر در پایتخت

سردار رحیمی درباره تمهیدات پلیس پایتخت برای کنترل ترافیک معابر شهری در روزهای اول مهرماه توضیحاتی داد.
معاون پلیس راهور ناجا عنوان کرد؛

مرگ 17 هزار و 183 نفر در تصادفات سال گذشته/ اربعین امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته

معاون پلیس راهور ناجا با بیان اینکه اربعین امسال با توجه به لغو روادید متفاوت‌تر از سال های گذشته خواهد بود، گفت: مرز مهران همچنان کانون توجهات زائران اربعین حسینی است و باز شدن مرز خسروی نمی تواند بار زیادی از دوش این پایانه بردارد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد؛

تمهیدات ترافیکی معابر تهران همزمان با بازگشایی مدارس

سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح دستگیری بیش از 400 تن از اراذل و اوباش تهران، در پاسخ به پرسشی درباره‌ تدابیر پلیس برای بازگشایی مدارس اظهار کرد:‌ پیش‌بینی ما این است که ترافیک همزمان با آغاز مهر ماه و بازگشایی مدارس دانشگاه به میزان 20 تا 25 درصد در معابر تهران افزایش پیدا کند، در همین راستا نیز تمهیدات ترافیکی را در معابر تهران اتخاذ کرده ایم.
هزینه اقتصادی تصادفات رانندگی ؛

۷ درصد تولید ناخالص داخلی؛ هزینه تند راندن

در سال ۹۷ تعداد مصدومان حوادث رانندگی در حالی به ۳۶۷ هزار نفر رسیده که این میزان در سال ۹۶ حدود ۳۳۶ هزار نفر بوده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی؛

شناور شدن ساعت کار ادارات تا ۱۰ مهر

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: پیش‌بینی می‌شود وضعیت ترافیک در مهر ماه نسبت به ماه قبل ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش داشته باشد که از استانداران خواستیم دو ساعت، ساعت اداری ادارات را شناور قرار دهند تا در روز‌های نخست مهر پیک ترافیک نداشته باشیم.
روزانه ۵۰ کشته؛

سهم تصادفات در ایران!

هر روز در ایران ۵۰ نفر در اثر جنگ‌های خیابانی کشته می‌شوند! آمارهای تاسف برانگیز از تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای در ایران حیرت‌انگیز است. گویی جنگی است که هر روز از ما تلفات می‌گیرد.
سردار هادیان فر خبر داد؛

پراید از سال 99 شماره‌گذاری نمی‌شود

براساس اعلام رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی خودروی پراید براساس توافق صورت گرفته با شرکت سایپا و وزارت صمت از سال 99 شماره‌گذاری نمی‌شود.
پلیس راهور:

400 هزار تومان جریمه برای حرکات نمایشی رانندگان

سرپرست پلیس راهور استان اصفهان گفت: بیشترین میزان جریمه 400 هزار تومان برای حرکت‌های نمایشی رانندگان در حالت غیرعادی مانند مصرف مشروبات الکلی و قرص‌های روان‌گردان است.
آمادگی 100 درصدی پلیس تهران در محرم؛

راه‌بندان و مزاحمت صوتی پذیرفتنی نیست

فرمانده انتظامی پایتخت از آمادگی 100 درصدی پلیس تهران در محرم و صفر خبر داد و گفت: بی نظمی، ایجاد راه‌بندان و مزاحمت صوتی در مراسم سید و سالار شهیدان پذیرفتنی نیست.
قانون بر زمین مانده؛

شهریور، ماه مرگ در جاده

شهریور هر سال آ‌خرین ماه نیمه اول و آخرین ماه تعطیلات تابستان به علت حجم انبوه مسافرت ها بیشترین تعداد تلفات و مصدومان حوادث جاده ای و رانندگی را به خود اختصاص می دهد.
استاندار خبر داد:

سرقت شش میلیارد تومانی علائم ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه راهداری تا شش میلیارد تومان علائم ایمنی سرقت شده است که این مساله نقش موثری در کاهش تصادف می‌توانست داشته باشد.
مدارک لازم جهت تمدید گواهینامه؛

شرایط دریافت گواهینامه در سن ۱۷ سالگی چیست؟

گواهینامه رانندگی با ۱۰ سال اعتبار صادر می‌شود و برای تمدید آن فقط کافی است با در دست داشتن مدارک لازم به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.سرهنگ هویدا تزار رئیس مرکز صدور گواهینامه راهور ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: اشخاصی که اعتبار گواهینامه آن‌ها به پایان رسیده و از مدت اعتبار آن بیش از یک سال گذشته باشد، به ازای هر یک سال، برابر قانون ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.
در چه صورتی ماموران ماشین را توقیف می کنند؟

در صورت انجام چه تخلفاتی وسیله نقلیه توقیف می شود؟

قانونگذار در قوانین مربوطه به صورت شفاف مواردی را که ماموران اجرا را ملزم به اعمال قانون میکند احصا کرده است و ضمانت اجرایی آن را نیز وضع نمود.
مدارک لازم جهت تمدید گواهینامه؛

شرایط دریافت گواهینامه در سن ۱۷ سالگی چیست؟

گواهینامه رانندگی با ۱۰ سال اعتبار صادر می‌شود و به هنگام اتمام اعتبار آن نیازی به گذراندن دوره‌های جدید نیست و فقط برای تمدید باید با در دست داشتن مدارک لازم به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.
با حضور معاون شهرداری تهران و رئیس پلیس راهور؛

رونمایی از خودرو سیار ثبت تخلف معاینه فنی

مراسم رونمایی از دو خودرو سیار ثبت تخلف معاینه فنی و تست کنار جاده ای در تهران برگزار شد.
بی قانون؛

حرکت در مسیر ممنوعه

آماری تکان دهنده نشان میدهد در سال های ۸۵ تا ۹۵ بالغ بر ۵۵۰۰۰ موتورسوار در کشور جان خود را از دست داده اند. دستگاه های ذیربط سالهاست با ابزار گوناگون به تبلیغ و فرهنگ سازی برای موتورسواران پرداخته اند ولی با وجود این همچنان در بسیاری از مناطق شهر تهران شاهد بی قانونی های متعدد از برخی راکبان موتورسیکلت هستیم.
یادداشت روح‌الله رجایی؛

از پلیس راهور یاد بگیرید

هفته گذشته پلیس نامحسوس بزرگراه ماشینم را به دلیل سرعت غیر مجاز در انتهای بزرگراه شهید زین الدین توقیف کرد. هیچ اعتراضی ندارم و نمی توانم هم داشته باشم. برخی مشاهداتم از رفتار نامناسب افسران پلیسی که خودرو های توقیفی را به پارکینگ می آوردند را هم نقل نمی کنم؛ چون نه قابل اثبات هستند و نه قابل تعمیم به همه پلیس هایی که با شرافت کار می کنند اما گفتند برای ترخیص خودرویی که به پارکینگی در منتها الیه شرق تهران منتقل شده، باید به ستاد ترخیص خودرو در غرب تهران بروم.این در حالی است که پلیس راهور در همه مناطق تهران دفتر و مرکز دارد.اینکه چرا پلیسی که باید گره ترافیک این شهر شلوغ را باز کند،گره را کور تر و برای شهروندان گرفتاری درست می کند هم بماند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا؛

آیا پلیس موتورسیکلت‌های کاربراتوری را شماره گذاری می‌کند؟

به دنبال انتشار برخی خبرها از احتمال شماره‌گذاری چندین هزار دستگاه موتورسیکلت کاربراتوری، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا بر عدم شماره گذاری این موتورسیکلت‌ها تاکید کرد و گفت که تنها در صورت مصوبه هیات وزیران امکان شماره گذاری این موتورها وجود دارد.
حذف قبض جریمه کاغذی برای تخلفات رانندگی؛

برگه‌های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی چه زمانی حذف می‌شود؟

رئیس پلیس راهور جزئیات حذف قبوض کاغذی جرایم راهنمایی و رانندگی را تشریح کرد.
بیمه شخص ثالث ؛

١٤هزار میلیارد ریال عوارض شخص ثالث به نیروی انتظامی کجا خرج شد؟

صنعت بیمه مکلف است ۳۰۰۰میلیارد تومان از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را طبق بودجه نزد خزانه داری واریز کنند که این مبالغ، در اختیار نیروی انتظامی، سازمان راهداری و اورژانس قرار میگیرد.
صفحه  از ۵۴
نظرات و گلایه ها