سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کارشناس وزارت اطلاعات؛

چه طور طعمه جاسوسی نشویم؟

راهبرد ضدجاسوسی صیانت از ایرانیان است.
CTBT یا اسب تروا جاسوسی؛

آیا میان نصب تجهیزات نظارتی CTBT و ترور دانشمندان هسته‌ای ارتباطی وجود دارد؟ +عکس

آیا نصب تجهیزات نظارتی سی تی بی تی در خیابان «شهدای ژاندارمری» در قلب تهران، قرار است لرزه های زمین ثبت شود، یا قرار است با نرم افزارهای جاسوسی، حساس ترین اطلاعات کشور ثبت و به قلب NSA ارسال گردد؟
اینفوگرافیک ؛

چندبار به سفارت ایران در انگلستان حمله شده است؟

تا به حال دو بار به سفارت ایران در لندن حمله شده است. اولین حمله که منجر به گروگانگیری 26 نفر شد، در تاریخ 10 اردیبهشت 1359 رخ داد. حمله دوم در اسفندماه سال جاری بود که حمله‌کنندگان به بالکن سفارت رفته و پرچم گروه خود را آویزان کردند.
رئیس جدید «سیا» کیست؟

خانمِ «سرشکنجه‌گر» در بالاترین مقام اطلاعاتی آمریکا +عکس

این که ترامپ زن‌ستیز با سابقه‌ای طولانی از رفتار شنیع با زنان زیردست، یک «زن» را به بالاترین مقام اطلاعاتی آمریکا می‌رساند، نشان از ویژگی‌های خاص دارد که از سوابق سیاه هاسپل در تایلند آشکار می شود.
حمله به سفارت ایران در لندن؛

سفیر: این افراد از طرفداران فرقه شیرازی هستند/ سخنگوی وزارت خارجه: سفارت اشغال نشده بود / تماس عراقچی با سفیر انگلیس

این افراد که تصاویر آیت الله سید صادق شیرازی و سید حسین شیرازی را در دست دارند، وابسته به گروهی با عنوان هیات «خدام المهدی» هستند که در حومه لندن فعالیت دارند.
طرح جعلی انفجار هسته‌ای؛

داستان حیرت‌انگیز «عملیات مرلین» سیا در خصوص برنامه هسته‌ای ایران

یک ارزیابی اطلاعات جدید ـ که در مقاله‌ی نخستین صفحه‌ی نیویورک‌تایمز در هفدهم ژانویه 2000 توسط جیمز ریسن و جودیت میلر منتشر شد ـ اشاره می‌کرد که سیا دیگر نمی‌تواند احتمال این‌که ایران در حال حاضر توانایی ساخت یک بمب هسته‌ای را دارد، رد کند، یا حتی ممکن است، همین حالا هم در ساختن یکی از آن‌ها موفق شده باشد.
جاسوسی؛

امنیت شکننده تر از چیزی است که می‌اندیشیم

میکروفون جاسوسی جهت شنود جاسازی شده در یک کابل شبکه آماده!
پرونده جاسوسان محیط زیستی؛

ترکیب تیم جاسوسی و شاه‌مهره‌ای که لب باز کرد

یکی از سه نفری که از آن به عنوان شاه‌مهره شبکه جاسوسی تحت لوای فعالان زیست محیطی نام برده می‌شود، «مراد موشه طاهباز» جاسوس سه تابعیتی ایرانی- آمریکایی- انگلیسی است.
عضو کمیسیون امنیت ملی؛

مقابله با جرائم امنیتی به‌عهده سازمان اطلاعات سپاه است

به‌گفته دهقانی اصلی‌ترین برنامه سرویس‌های جاسوسی بیگانه برای ضربه‌زدن به امنیت کشور، ایجاد اختلاف میان نهادهای امنیتی کشور است.
مصاحبه وزیر اسبق اطلاعات؛

قوی‌ترین تشکیلات امنیتی جهان چگونه شکل گرفت؟/عکس

در شرایطی که مقام امنیتی سابق کشورمان در جهت تضعیف ساختار اطلاعاتی کشور حرکت می‌کند، تجربه دیگر کشورها نشان می‌دهد هم‌افزایی نهادهای امنیتی اصل اساسی در داشتن تشکیلات منسجم در مقابله با تهدیدات است.
یک واقعه عبرت آمیز در دهه 80؛

ماجرای به دام افتادن یک کارمند دولت در جریان جاسوسی برای بیگانگان

مهم‌ترین اهداف سرویس‌های اطلاعاتی در سطح جهان، تلاش جهت نفوذ در سازمان‌ها و مراکز تصمیم‌گیری کشورهای هدف و استخدام کار‌گزارن و مد‌یران مربوطه می‌باشد.
جاسوسی از طریق محیط زیست؛

سناتورزاده‌ فعال در اسراییل که مشاور ارشد سازمان محیط زیست شد+تصاویر و اسناد

اولین بار فردی به نام «سام خسروی فرد»، فعال محیط زیست و دانشجوی دکتری این رشته که ساکن هلند، در فروردین ۹۴ به صورت علنی از روابط موسسه آقای طاهباز با سازمان محیط زیست تحت ریاست معصومه ابتکار سخن گفت.
نگرانی از مداخله سایبری روسیه در آمریکا؛

آیا کشورها فقط یک سازمان امنیتی اطلاعاتی دارند؟

چند روز پیش در سنای آمریکا یک بار دیگر نگرانی از مداخله سایبری روسیه در آمریکا موضوع جلسه بود.
افشاگری وزیر سابق اطلاعات؛

وزیر اطلاعات سابق جزئیات قتل زهرا کاظمی را فاش کرد

وزیر پیشین اطلاعات فاش کرد که زهرا کاظمی به تشخیص وزارت اطلاعات دولت اصلاحات جاسوس شناخته نشد اما اصرار سعید مرتضوی بر جاسوسی او، نهایتا مرگ این شهروند ایرانی - کانادایی را رقم زد. شعار سال: گفت‌وگو با علی یونسی را در ادامه می‌خوانید:
هوای جاسوسی؛

نگاهی به روش‌های نوین جاسوسی در پوشش ‌«NGO»ها و اقدامات دانشگاهی

کلمه «جاسوسی» که شنیده می‌شود، بیشتر افکار عمومی به سمت شیوه‌های اطلاعاتی و عملیاتی بسیار پیچیده کشیده می‌شود، اما همیشه قرار نیست جاسوسی با اقدامات محیرالعقول همراه باشد.
بازخوانی از آرشیو سال 93؛

هشدارهای ضدجاسوسی وزارت اطلاعات به نخبگان ، متخصصین و عناصر دانشگاهی کشور

سرویس های اطلاعاتی بر این باورند که نیروی انسانی مطمئن ترین و کارآمدترین سرمایه برای دستیابی به اطلاعات پنهان است لذا به حیله های گوناگون سعی در نزدیک شدن به نخبگان ، متخصصین و عناصر علمی و دانشگاهی کشور را داشته و نسبت به جذب و جاسوس کردن آنها اقدام می کنند.
راهکار رئیس جمهور آمریکا برای تیراندازی‌های مرگبار در مدارس؛

راه‌حل ترامپ برای اتمام تیراندازی‌:معلمان مسلح شوند

رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه پیشنهاد کرد برای جلوگیری از تیراندازی‌های مرگبار در مدارس، معلمان مدارس به سلاح مسلح شوند.
عذر و تأثر فقرای گنابادی؛

بیانیه دراویش گنابادی در محکومیت جنایت پاسداران

دراویش گنابادی در بیانیه‌ای جنایت خیابان پاسداران به‌دست برخی دراویش افراطی اغتشاش‌گر که به شهادت ۵ نیروی پلیس و بسیج منجر شد به شدت محکوم کردند.
ماجرای مشکوک حضور اتباع بیگانه؛

یوز ایرانی یا جاسوس‌ آمریکایی؟!

کیهان طی گزارش مفصلی در اسفند ماه ۱۳۹۳ و با عنوان «مجوز شکار حیوانات یا جمع‌آوری اطلاعات»! به ماجرای مشکوک حضور اتباع آمریکا و انگلیس و... که در پوشش شکار به مناطق کویری ایران گسیل شده بودند پرداخت.
«ايساکو» دروغ پردازي ضدانقلاب را تکذيب کرد؛

"اتوبوس اغتشاش گران ارتباطي با اين شرکت ندارد"

اطلاعیه ایساکو درباره اتوبوسی که اغتشاشگران از آن برای حمله به نیروی انتظامی استفاده کردند .
صفحه  از ۱۹
نظرات و گلایه ها