سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سردار جعفری ؛

ایده هاشمی‌ رفسنجانی برای پایان جنگ

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیة‌الله(عج) گفت: آقای هاشمی دائم دنبال این بود که یک عملیات موفق بکنیم و یک جای بزرگی را بگیریم و با مذاکره و صدور قطعنامه، جنگ را به پایان برسانیم.
شما نظر بدهید؛

امام قطعنامه ۵۹۸ را بدلیل فشار برخی مسئولین پذیرفتند؟

پذیرش قطعنامه از همان ابتدا با مخالفت هایی همراه شد و تا امروز ادامه یافته است. برخی معتقدند امام این قطعنامه را تحت فشار سیاسی برخی مسئولین چون آیت الله هاشمی پذیرفته اند، برخی دیگر هم می گویند منافع ملی آن مقطع زمانی ایجاب می کرد امام قطعنامه را بپذیرند.
ردیابی شهدای اسیر دوران دفاع مقدس؛

اطلاعات دقیق در اختیار پنتاگون است

فرمانده کمیته جستجو مفقودین ستاد کل نیروی مسلح گفت: در مدت اخیر اردوگاه‌هایی که شهدای ما در اسارت در آن به شهادت رسیدند، ردیابی شده و در حال تلاش هستیم تا شهدایی که هنوز به کشور بازنگشتند را به میهن بازگردانیم، اما اطلاعات دقیق از محل و چگونگی شهادت در اختیار وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) است.
خبرسازترین فصل جنگ تحمیلی عراق علیه ایران؛

خیال بافی دشمن در جنگ نفتکش ها

حملات مشکوک ماه گذشته به چند نفتکش عربی و اروپایی، بار دیگر خاطره جنگ نفتکش‌ها در دهه 60 را زنده کرد. واقعیت این است که حمله به کشتی‌های تجاری برای به زانو درآوردن حریف نه اولین بار در خلیج فارس بلکه توسط دولت انگلستان در قرون 16 و 17 رخ داد.جنگ ایران و عراق در کنار هزینه‌های سنگین انسانی و نبردهای بزرگ زمینی، هزینه‌های سنگین مالی نیز به همراه داشت و بی اغراق شدت نبردهای هوایی و دریایی آن کمتر از نبردهای زمینی نبود. به همین دلیل است که افرادی نظیر آنتونی کردزمن این جنگ را حتی جنگی مدرن می‌دانند.
سردشت، شهر بی دفاع؛

روایتی از مردم سردشت؛ ۳۲ سال پس از بمباران شیمیایی

۷ تیرماه ۱۳۶۶ حمله شیمیایی به سردشت انجام شد؛ حمله‌ای که از ۳۲ سال هنوز قربانی می‌دهد. رویداد۲۴ در گزارش خود وضعیت قربانیان شیمیایی سردشت را بررسی کرده است. مردم سردشت هنوز نتوانسته‌اند از کمترین برخوردار باشند.«صدای خس خس نفس‌های سردشت را شنیده‌ای؟ شهری که نفس‌های خسته و حزن‌آلودش هنوز هم بوی سیر و لیموی سوخته می‌دهد؟ شهری که تاول‌هایی ملتهب و سوزان تا ابد بر پیکرش حک شده است، شهری که ساعت ۱۶ و ۱۵ دقیقه بعد از ظهر یک‌شنبه ۷ تیرماه ۱۳۶۶ تبدیل به بی‌پناه‌ترین شهر جهان شد.»
ابراهیم نصیری :از چلومرغ‌های دوران جنگ تا ....

جنگی که به غیرمسلمانان ربطی نداشت

ابراهیم نصیری رزمنده و آزاده‌ای است که 3070 روز در اسارت دشمن بعثی بود، می‌گوید: دشمن اسیر اعتقاد و تفکر ما بود.
لحظه اعلام آزاد سازی خرمشهر؛

سوم خرداد نماد زنده و سربلند در تاریخ ایران

سوم خرداد روز آزادسازی شهری است که در جنگ اراده‌ها، اراده دشمن زمین‌گیر می‌شود و این پیام به دشمن داده می‌شود که وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه.
خرمشهر را خدا آزاد کرد؛

صدای کمتر شنیده شده از یک پیام بی سیم در دفاع مقدس

صوت کمتر شنیده شده از نخستین پیام بی‌سیم به قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به خرمشهر
فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق:

جنگ به درازا کشیده / گاهی مجبور می‌شویم به ریسک دست بزنیم / تمرین‌هایی برای عقب‌نشینی انجام شود

«همانطور که می‌بینید جنگ به درازا کشیده و آموزش و انضباط از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این دو امر، یعنی آموزش و انضباط، را جایگزین روحیه دادن (اکتفا به روحیه) نکنید؛ بلکه اینها مکمل یکدیگرند و باعث می‌شوند که تلفات ما کاهش پیدا بکند.»
بررسی دلایل ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر ؛

چرا مسئولان ارشد نظام موافق ادامه جنگ بودند؟

با بازخوانی جلسه مسئولان ارشد سیاسی و نظامی کشور با امام خمینی (ره) پس از فتح خرمشهر به بررسی دلایل ادامه جنگ خواهیم پرداخت.
سالروز آزاد سازی خرمشهر؛

با عملیات « بیت المقدس » بیشتر آشنا شوید

عملیات «بیت المقدس» از دهم اردیبهشت تا سوم خرداد ۱۳۶۱ در مناطق اهواز، خرمشهر، دشت آزادگان در استان خوزستان و جنوب غرب کشور و با پیروزی رزمندگان اسلام برگزار شد.
روایت نبرد خرمشهر؛

از اشغال تا آزادی

رمشهر پس از 35 روز مقاومت، چهارم آبان 1359 سقوط کرد. 19 ماه دراشغال بود، پس از طی 24 روز جنگ سخت، روز سوم خرداد 1361 آزاد شد. نیمه شب سوم آبان سال 59 بود که نیروهای ارتش بعثی با سازماندهی و تجهیز لشکرهای مستقر در جبهه خرمشهر و همچنین فراخوانی نیروهای تازه‏‌نفس به این جبهه، هجومی وسیع و گسترده را به شهر آغاز کردند و پس از جنگی نابرابر، وارد خیابان‏‌های خرمشهر شدند. رزمندگان و مردم شهر در اطراف پل خرمشهر که حالا به نام خونین‌شهر شناخته می‌شد، تلاش بسیاری کردند تا از پیشروی نیروهای صدام جلوگیری کنند، اما سرانجام در غروب چهارم آبان، غرب خرمشهر به دست دشمن افتاد و تراژدی تلخ خونین‌شهر رقم خورد.
روایتی از شادی مردم در سوم خرداد ۶۱؛

خبری که قلب جنگ‌زدگان را فتح کرد

خرمشهر- بخشی از تاریخ نسل دهه پنجاهی‌های خرمشهر و والدینشان در آوارگی گذشت و برای همین خیلی خوب، هم آغاز جنگ و هم لحظه پیروزی که شادترین لحظه زندگی‌شان است را به خاطر دارند.سهیلا هم اهل خرمشهر است. روزی که جنگ شد ۱۶ سال داشت. جمعیتشان زیاد و پدرشان ملوان و آن روزها خارج از کشور بود.
دفاع مقدس ؛

سالروز اجرای عملیات «بیت‌المقدس۵»

ارتش جمهوری اسلامی ایران، عملیات آفندی «بیت‌المقدس ۵» را در روز ۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۶۷ در مناطق غربی کشور انجام داد.
جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس؛

به منافق شدن همسرم افتخار کردم

وقتی محمد به خانه آمد و چشمش به عکس بهشتی افتاد، عصبانی شد و رفت تا آن را از روی دیوار بکند. یک درگیری کوچکی بین من و او درگرفت و طبیعی بود که پیروز درگیری چه کسی باشد؛ محمد.
همزمان با ایام نوروز سال ۹۸؛

حال و هوای عید دریادمان های مناطق عملیات جنوب کشور

همزمان با آغاز ایام تطیلات نوروزی حال و هوای مناطق عملیاتی جنوب کشور در یادمان های هویزه، دهلاویه، والفجر۸، طلائیه، شلمچه و خرمشهر با حضور زائرانی از سرتاسر کشور دو چندان شده است.
یادی از یاران؛

دوم فروردین ۱۳۶۱، آغاز عملیات فتح‌المبین

در دوم فروردین ماه سال ۱۳۶۱ عملیات فتح‌المبین با رمز یا زهرا(س) در جبهه جنوبی شوش و دزفول آغاز شد. این عملیات نقطه عطف جنگ ایران و عراق است که در نهایت منجر به بیرون راندن نیروهای عراقی از بخش بزرگی از خاک خوزستان شد.
سردار سلیمانی عنوان کرد؛

اعزام کاروان‌های خاص به راهیان نور و افزایش ۱۰درصدی زائران خارجی

فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه از اجرای عملیات فرهنگی راهیان نور با رویکرد حمایت از مؤسسات و حرکت‌های مردمی خبر داد.سلیمانی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری درباره راهیان نور اشاره و اضافه کرد: مقام معظم رهبری درباره راهیان نور به سه ویژگی ادامه‌دار بودن، جلوگیری از عدم تحریف و نو بودن کار اشاره کردند که ما این بیانات را سرلوحه کار خود قرار دادیم و اقداماتی را در این راستا انجام داده‌ایم. بازخوانی و تحلیل بیانات رهبر انقلاب و ارائه کار نو و جدید مبتنی بر فرمایشات ایشان با رویکرد مردم‌محوری و طرح اعتلای راهیان نور، بازآفرینی رویکردها و مدل‌های راهیان نور، نمایش‌های‌ رزمی، فرهنگی و بصیرتی و تشکیل هیئت اندیشه‌ورزی راهیان نور از جمله این برنامه‌هاست.
سردار کارگر خبر داد ؛

حضور زائرانی از ۵۳ کشور دنیا در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع‌مقدس

رئیس ستاد مرکزی راهیان‌نور به حضور زائرانی از ۵۳ کشور دنیا در مناطق عملیاتی هشت‌سال دفاع‌مقدس اشاره کرد و گفت: در حرکت عظیم راهیان‌نور ۲۵ هزار راوی، بیش از ۷۰ هزار خادم داوطلب و ۱۵ هزار مبلغ روحانی ما را همراهی می‌کنند.رئیس ستاد مرکزی راهیان‌نور کشور با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر حرکت راهیان‌نور در سال‌های اخیر توسط بسیجیان و سپاه پاسداران، بیان کرد: امروزه 11 قرارگاه در راهیان نور باحضور تمامی دستگاه‌ها به فعالیت در این زمینه می‌پردازند.
سفر نورانی؛

راهیان سرزمین نور

اردوهای سراسری «راهیان نور» در ایام نوروز مکانی برای همدلی با شهدا و تقویت روحیه ایثار و شهادت است که هر ساله مردم مناطق مختلف ایران ، برای بازدید از مناطق جنگی غرب و جنوب غربی راهی آن میشوند. امسال نیز همزمان با نزدیک شدن به ایام نوروز این سفرها آغاز شده و تا پایان تعطیلات ادامه دارد.
صفحه  از ۲۲
نظرات و گلایه ها