نشست شورای امنیت؛

بررسی سخنان حسن نصرالله درباره دریافت سلاح از ایران

شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه 29 دی‌ماه، برای بررسی ادعاهای مربوط به ارسال اسلحه توسط ایران برای "حزب الله" لبنان و "حوثی‌ها" (گروه انصار الله) در یمن نشستی را برگزار خواهد کرد.

گزارش دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل درباره قاچاق انسان منتشر شد

دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل در گزارش سالانه خود اعلام کرد که زنان و کودکان در مناطق مختلف جهان بیش از گذشته قربانی قاچاقچیان انسان و اعضای بدن شده اند.
گفت و گوی تلفنی ترامپ و دبیرکل ناتو؛

تاکید دبیرکل ناتو و ترامپ بر مقابله با چالش های مشترک

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «ینس استولتنبرگ» دبیر کل این سازمان و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز جمعه دریک گفت و گوی تلفنی، بر اهمیت مقابله با چالش های مشترک از جمله تروریسم تاکید کردند.

سازمان عفو بین الملل:حمله به غیر نظامیان در "قندوز" نقض آشکار حقوق بشر است

سازمان عفو بین الملل حمله به غیر نظامیان در ولایت قندوز افغانستان را نقض آشکار حقوق بشر خواند.
سازمان ملل:

برنامه اخراج پناهجویان افغان از اروپا ناامنی در افغانستان را گسترش می‌دهد

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که برنامه اخراج پناهجویان افغانستان توسط اتحادیه اروپا ناامنی‌ها در این کشور را افزایش می‌دهد.
پایگاه خبری کریستین سانیس مانیتور گزارش كرد؛

سنگ‌اندازی کشورهای هسته‌ای در مسیر قطعنامه ممنوعیت تسلیحات هسته‌ای

روز پنج‌شنبه 123 کشور عضو سازمان ملل با رای مثبت خود به قطعنامه ممنوعیت تسلیحات هسته‌ای؛ تلاش دیگری را در راستای خلع تسلیحات هسته‌ای انجام دادند که البته همان‌گونه که انتظار می‌رفت هر 9 کشور دارای این تسلیحات با به تصویب رسیدن این قطعنامه مخالفت کردند.

موافقت اکثریت سازمان ملل با طرح ممنوعیت سلاح های اتمی؛ رای منفی آمریکا، انگلیس و فرانسه

رسانه های غربی گزارش دادند کمیسیون خلع سلاح و امنیت بین المللی وابسته به مجمع عمومی سازمان ملل در حالی روز پنجشنبه به طرح ممنوعیت سلاح های اتمی رای داد که کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه و روسیه با آن مخالفت کرده اند و چین رای ممتنع داده است.
نشست خبری نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه؛

دی میستورا: نباید فرصت آتش‌بس در سوریه را بدون کمک‌رسانی به غیرنظامیان هدر دهیم

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه با بیان اینکه نباید فرصت آتش‌بس را بدون کمک‌رسانی به غیر نظامیان هدر دهیم گفت: برای رساندن کمکها به شهر حلب مشکل داریم.
دبیرکل ناتو:

این سازمان از ائتلاف بین المللی ضد داعش حمایت می کند

«ینس استولتنبرگ» دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، روز(جمعه) در آنکارا با اشاره به اینکه ترکیه حق دفاع از خود دارد، گفت: ناتو از ائتلاف بین المللی ضد داعش حمایت می کند و این حمایت ادامه خواهد یافت. او در همین حال گفت ناتو مداخله ای در سوریه ندارد.
سازمان ملل:

اسرائیل باید طی ۵ سال پیمان منع آزمایش‌های اتمی را تصویب کند

یک مقام ارشد سازمان ملل گفت: اسرائیل باید پیمان منع آزمایش‌های اتمی را طی مدت ۵ سال به تصویب برساند.
طرح فوری سازمان ملل برای کمک‌رسانی به حلب؛

دی‌میستورا: طرف‌های درگیر همکاری کنند

فرستاده سازمان ملل به سوریه از طرف‌های درگیر در این کشور خواست تا روز یکشنبه با ورود اولین کمک‌های امدادی به شهر حلب موافقت کند.
رئیس مجمع عمومی سازمان ملل:

شورای امنیت پیر و ناتوان شده/آمریکا مقصر اوضاع فعلی عراق است

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل گفت که حمله آمریکا به عراق آغاز نزاع شدید طائفه‌ای و به قدرت رسیدن داعش در این کشور بود. وی همچنین به ناتوانی و شکست شورای امنیت در حل بحران سوریه اذعان کرد.
کودکان مهاجر در یونان؛

هشدار یونیسف درباره وضعیت کودکان آواره مهاجر در یونان

سخنگوی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز جمعه درباره وضعیت نابسامان کودکان آواره و بی سرپرست مهاجر در یونان هشدار داد.

دی‌میستورا: ارسال کمک‌ها به حلب در گروی آتش بس است

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه گفت که ارسال کمکهای بشردوستانه به حلب در گروی آتش بس است.

سازمان ملل: روسیه از آتش بس انساندوستانه در حلب حمایت کرد

دفتر نماینده ویژه بان کی مون درامور سوریه اعلام کرد، استفان دمیستورا با قطع دیدارهای امروز خود با گروه بین المللی حمایت از سوریه خواستار برقراری یک آتش بس 48 ساعته انساندوستانه در شهر حلب شد که وزارت دفاع روسیه نیز با آن موافقت کرده است.
رأی الیوم تحلیل کرد؛

بان کی مون هرگز نام عربستان را به فهرست سیاه بر نمی‌گرداند

یک رسانه عربی با اشاره به ادامه حملات به بیمارستانها در یمن و جنایات ائتلاف سعودی از دبیر کل سازمان ملل به خاطر بی تفاوتی در قبال کشتار کودکان یمن انتقاد کرده است.
کشتار کودکان یمنی ادامه دارد؛

سکوت مرگبار و کَرکننده آقای دبیرکل در قبال کشتار کودکان یمنی کماکان استمرار دارد

باتوجه به اقدام حیرت‌آور بان‌کی‌مون در ماه ژوئن، وقتی روز شنبه 50 کودک یمنی در نتیجه بمباران جنگنده‌های سعودی در استان صعده، قتل‌عام شدند، هیچ ناظر بی‌طرف و صلح جوئی در سطح جهان انتظار بلند شدن کوچکترین صدایی را از دبیرکل منفعل و مسلوب‌الاختیار سازمان ملل نداشت.
سازمان ملل :

نقض حقوق بشر در یمن توسط ائتلاف تحت رهبری عربستان ادامه دارد

براساس یک گزارش محرمانه کارشناسان سازمان ملل، کشتار مردم بی دفاع و نقض حقوق بشر در یمن با حملات و بمباران های عربستان سعودی همچنان ادامه دارد.
جهانیان ائتلاف متجاوز سعودی را تبرئه نمی‌کنند؛

سازمان ملل وارد فهرست سیاه‌تری شد

سازمان ملل متحد و دبیرکل آن در پی حذف قطعی نام ائتلاف سعودی از فهرست سیاه کشتار کودکان، وارد فهرستی سیاه‌تر شده‌اند و آن، فهرست تسلیم شدن به فشارها، امتیازدهی‌ها و سرپوش گذاشتن بر جنایات علیه یمن و کودکان یمنی است.
سازمان ملل اعلام کرد؛

عدم ارائه ادله کافی برای خروج عربستان از فهرست ناقضان حقوق کودکان

منابع دیپلماتیک سازمان ملل متحد اعلام کردند که عربستان سعودی برای خروج دائم از فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان در یمن شواهد کافی ارائه نکرده است.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها