سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انتصابات در سپاه؛

مروری بر تغییرات مهم سپاه پاسداران

به دنبال انتصاب سرلشکر پاسدار حسین سلامی به سمت فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی فرماندهی کل قوا، طی روزهای اخیر، ۴ تغییر در سطوح عالی در این نهاد انقلابی انجام شد.
شخصیت های نظامی؛

با جانشین و معاون هماهنگ کننده جدید سپاه آشنا شوید

با حکم فرمانده کل قوا سردار فدوی به عنوان جانشین و سردار نقدی به عنوان معاون هماهنگ کننده کل سپاه منصوب شدند. در این گزارش نگاهی به سوابق و مسئولیت‌های سرداران فدوی و نقدی خواهیم داشت.
در سخنانی منتشرنشده و جدید ارائه شد؛

«اطلاعات» سردار سلیمانی از احتمال وقوع جنگ

«آیا آمریکا وارد جنگ با ایران می‌شود؟» این سوالی است که این روزها همزمان با اعمال فشارهای تازه آمریکا بیشتر از گذشته مطرح می‌شود.سوالی که سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در سخنانی به آن این‌گونه پاسخ داده است: «دشمن می‌گوید ما نباید اقدامی انجام بدهیم، چون هر گونه اقدام نظامی در این مقطع ممکن است ما را به یک جنگ بی‌پایان بکشاند و همه منافع ما را به‌خطر بیندازد.» فرمانده سپاه قدس همچنین در سخنانی منتشرنشده و جدید گفت که ترامپ گفته «نباید با ایران درگیر شد»؛ آنچه می‌گویم اطلاعات است، نه تحلیل. او البته تنها مقامی نیست که این احتمال را رد می‌کند.
سردار حاجی زاده عنوان کرد؛

آماده انتقال تجربه به نیروی پدافند عراق هستیم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: نیروی هوا فضا، آمادگی دارد هرگونه کمک و انتقال تجربه به نیروی پدافند عراق ارائه کند.وی افزود: در آن روزهای سرنوشت ساز با اعزام هواپیما، ارائه آموزش‌های فشرده به خلبانان عراقی و ۴ سال پشتیبانی و تعمیرات هواپیماها و نیز پرواز هواپیماهای بدون سرنشین و کمک‌های اطلاعاتی در کنار نیروهای مردمی و ارتش عراق جنگیدند و با تقدیم شهدا، برادری خود را به امت اسلامی بویژه ملت شریف عراق به اثبات رساند.
نظر امیر سیاری ؛

دلیل محکم صحبت کردن ایران در مذاکرات هسته ای

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت تاریخ ثابت کرده که ملت قهرمان ایران برای حفظ منافع و ارزش‌های خود در مقابل هر تهدیدی ایستاده و می‌ایستد.
سردار سلیمانی:

"مذاکره" در شرایط فعلی مصداق "تسلیم" است

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: دشمن می‌خواهد با فشارهای اقتصادی ما را به میز مذاکره بکشاند که این مذاکره مصداق تسلیم است اما مردم ما هوشیار و هوشمندند و معتقدند مذاکره در شرایط کنونی با دشمن، تسلیم شدن محض است و قطعاً تن به این ذلت نمی‌دهیم.
ششم اردیبهشت 98؛

دومین رییس ستاد ارتش پس از پیروزی انقلاب درگذشت

چهل سال قبل و بعد از آن که دولت موقت، سرلشکر ولی قرنی را کنار گذاشت، تیمسار فربد به جای او رییس ستاد ارتش شد.
‌سخنگوی ‌ارشد نیروهای مسلح؛

‌‌هیچ‌گاه جبهه تدافعی در مقابل آمریکا نداریم

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هیچ‌گاه جبهه تدافعی در مقابل آمریکا نداریم و اسرائیل را به عنوان کشور نمی‌شناسیم، گفت: در مقابل آمریکا حرف از دفاع نمی‌زنیم بلکه خرخره آمریکا را می‌فشاریم تا خفه شود.وی با بیان اینکه روز پنجم اردیبهشت سال 59 روز شکست مفتضحانه، حقیرانه و روز از بین رفتن هیمنه آمریکای جنایتکار است، گفت: قرآن فرموده روزی مکاران عالم تمام مکرهای خودشان را بسیج و روی همدیگر انباشته می‌کنند تا به صورت مخفی این مکر را به کار بگیرند؛ آن روز، روزی است که ما دشمنان خدا را یاری نمی‌کنیم.
رضایی عنوان کرد؛

مواضع ترامپ اثری برتصمیمات سپاه ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: سپاه مسیر اقتدارش را طی می‌کند و مواضع و اقدامات افراد دون‌پایه‌ای چون «ترامپ» کوچک‌ترین اثری بر تصمیمات داخلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ندارد.وی با اشاره به اینکه سردار سلامی یکی از عناصر استراتژیست نظام و از اندیشمندان بزرگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: سردار سلامی در گام دوم انقلاب و تحقق اهداف مورد نظر رهبر معظم انقلاب به ویژه برای سپاه پاسداران نقش محوری دارد و قطعاً این بیانیه راهبردی را سرلوحه کار خود در این نهاد انقلابی قرار خواهد داد.
وزیر دفاع:

برای مقابله با تروریسم اقتصادی از تمامی ابزارها استفاده می‌کنیم

به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، هشتمین ‌اجلاس بین‌المللی امنیتی مسکو با حضور وزرای دفاع، رؤسای ستاد، فرماندهان عالی نظامی، دفاعی، امنیتی و مسئولان سازمان‌های بین‌المللی از 80 کشور آغاز شد. امیر سرتیپ حاتمی در این اجلاس گفت: برای تأمین آن و مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا خود را مجاز به استفاده از همه ابزارهای مشروع از جمله ابزار دفاعی می‌دانم.‌
یادداشت علیرضا اکبری؛

هفت نکته فشرده در جایگزینی فرمانده کل سپاه

معتقدم چند دلیل برای تغییر فرماندهی و به‌خصوص برگزیدن سردار سرلشکر حسین سلامی، به‌عنوان فرمانده کل سپاه وجود داشته است؛اول، پس از رحلت امام، مقام رهبری احکام مسوولیت صادره را، «محدود به زمان خاص» کرده‌اند، از سه سال تا پنج سال. دوم، پس از جنگ تا حال، مرسوم شده که مقام رهبری، احکام فرماندهان نظامی و انتظامی را محدود به زمان معین صادر کرده و نوعا در محدوده همان زمان، یا با یک‌بار تمدید، فرماندهان را جایگزین کرده‌اند، (آقای رضایی هم حدود ۱۰ سال پس از جنگ فرمانده ماند و خود درخواست جایگزینی کرد)، سوم، آقای جعفری از سال ۸۶ به مدت ۱۰ سال حکم گرفتند و حکم ایشان در تیر۹۶، به‌مدت سه سال دیگر تمدید شد، اینک در آستانه اتمام سه سال تمدیدی بودیم،
یادداشت سعدالله زارعی؛

مأموریت سردار سلامی

تغییرات اخیر در «فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی»، توجه زیادی را به‌خود معطوف کرد، دشمنان بلافاصله تفسیرها و گمانه زنی‌های خود را شروع کرده و در داخل کشور نیز بازار بحث داغ گردید. این از یک سو نشأت گرفته از اهمیت سپاه پاسداران به‌عنوان مهم‌ترین نهاد انقلاب اسلامی است و از سوی دیگر می‌تواند ناشی از بی‌توجهی کافی نیروهای داخلی به ذات این‌گونه تغییرات باشد.انتخاب سردار سلامی نیز یک انتخاب کاملا طبیعی است. در سلسله مراتب فرماندهی، «جانشین»، طبیعی‌ترین جایگزین فرمانده است. از این‌رو سردار سلامی بر مبنای یک قاعده طبیعی به فرماندهی کل سپاه رسیده و این در حالی است که اساسا انتصاب «جانشین» از سوی فرماندهی کل سپاه، مستلزم پذیرش آن از سوی فرمانده معظم کل قوا است.
مدیر مسئول روزنامه جوان :

با آمدن سردار سلامی، تغییر راهبردی در سپاه صورت نمی‌گیرد

مدیر مسئول روزنامه جوان، با اشاره به تصمیم اخیری که رهبر انقلاب در ارتباط با ایجاد تغییر در رأس فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتند، گفت: به نظر بنده انتصاب سردار سلامی به فرماندهی جدید سپاه پاسداران، موجب تغییر راهبردی در سپاه نخواهد شد.
روایت علی محمد بشارتی از تأسیس نیروی حافظ انقلاب؛

تشکیل سپاه ایده شخص امام (ره) بود

دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. روزی که بخش عمده تلاش‌ها برای تشکیل نیرویی مسلح جهت حراست از انقلاب اسلامی به ثمر نشست و مجال گسترش و توسعه این نهاد انقلابی فراهم آمد، تا آنجا که امروز با گذشت چهار دهه از حیات آن چیزی از اغلب ارتش‌های پرسابقه جهان کم ندارد. در تبیین راه طی شده تا تأسیس سپاه پاسداران، روایت‌های متعددی وجود دارد. اما آنچه محسن رفیق‌دوست تاکنون بر زبان آورده، روان‌تر از بقیه روایت‌هاست، اگرچه روایت ایشان هم دارای سکته و ناگفته‌هایی است که جا برای روایت سایر مؤسسین باقی می‌گذارد تا تصویر روشنی از تاریخچه نحوه شکل‌گیری یکی از مهم‌ترین نهاد‌های برآمده از انقلاب اسلامی به دست آید.
در پی انتصاب سردار حسین سلامی؛

پیام تبریک فرماندهان ارشد سپاه به سرلشکر سلامی

فرماندهان ارشد سپاه در پیامی با تبریک انتصاب سردارسرلشکر حسین سلامی به سمت فرماندهی کل سپاه، از مجاهدت ها و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و موثر ۱۲ ساله سرلشکر جعفری قدردانی کردند.
سوابق اجرایی مقامات؛

آشنایی با سوابق و مواضع «سرلشکر سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران

سردار سلامی روز گذشته با حکم فرمانده معظم کل قوا، به سمت فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد، در این گزارش نگاهی به برخی مواضع و سوابق سرلشکر سلامی خواهیم داشت.
منصوری:

سپاهی‌ها مخالف حضور در اقتصاد بودند،مرحوم‌هاشمی اصرار کرد

نخستین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه بسیاری از سپاهی ها مخالف حضور در اقتصاد بودند گفت: آنها می گفتند اگر ما به سمت اقتصاد برویم ممکن است توان نظامی مان افت کند اما مرحوم هاشمی رفسنجانی بر این مساله اصرار داشت و در نهایت اتفاق افتاد.
سرلشگر در میانه منتقدان و حامیان؛

قاسم سلیمانی؛ فرماندهی که صورت‌بندی جدیدی برای خاورمیانه دارد

در حالیکه منتقدان قاسم سلیمانی او را به خاطر دعوت حشد الشعبی به ایران مورد انتقاد قرار داده‌اند، مک کریستال فرمانده نیرو‌های عملیات ویژه آمریکا، قاسم سلیمانی را بازیگر تعیین کننده آینده خاورمیانه خوانده و به بخش‌هایی از کودکی او اشاره کرده است.چندی پیش هم رایان کروکر درباره قاسم سلیمانی مطلبی نوشت و توانایی بالای او را ستوده بود بود.
ایثارها در سیل گلستان؛

سرهنگ ارتشی که در یاری به سیل زدگان فداکاري کرد

گفتگو با سرهنگ ارتشی که برای انتقال سيل زدگان به خودروي ارتش فداکاري کرد.
امیر کاویانی عنوان کرد؛

دست در دست سپاه پاسداران از منافعمان دفاع خواهیم کرد

معاون هماهنگ‌‌کننده نیروی دریایی ارتش گفت: رئیس‌جمهور احمق آمریکا بداند که ارتش دست در دست سپاه پاسداران از منافع کشور در هر جایی که اقتضا کند دفاع خواهد کرد.وی افزود: امروز خدمت در ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار بزرگی است که نصیب من و هم‌رزمانم شده است. در زمانی که قدرت‌های شرق و غرب دست در دست یکدیگر داده بودند تا انقلاب اسلامی را از پای دربیاورند، این ارتش بود که مقابل دشمن تا بُن دندان مسلح، تمام‌قد حضور پیدا کرد و با دفاع از مرزها، دشمن را شکست داد و نگذاشت حتی ذره‌ای از خاک مقدس این کشور را اشغال کند و به تصرف خود دربیاورد و این یکی از افتخارات ارتش انقلابی، معنوی و ولایتمدار است.
صفحه  از ۴۰
نظرات و گلایه ها