سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فرم ناجور لباس فرم؛

لباس فرم مدارس؛ طرحی که نافرم از آب درآمد

پدر و مادرها این روزها به دنبال خرید لباس فُرم فرزندان خود برای استقبال از سال تحصیلی هستند، لباس هایی که قرار بود دانش‌آموزان را یکرنگ کند تا در کنار هم، یکدلی و ساده‌زیستی را تمرین کنند، مسیری که گویا به مقصد نرسیده است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی‌کند/ خشونت‌زدایی از مدارس

رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان این مطلب که در حال حاضر برنامه‌ای برای تغییر ساعات تدریس در مدارس ابتدایی نداریم، از اجرای طرح جامع خشونت زدایی از مدارس در سال تحصیلی پیش رو خبر داد.
ساخت مدرسه در مناطق سیل زده ؛

انعقاد تفاهمنامه همکاری بانک تجارت با سازمان نوسازی مدارس کشور

به موجب تفاهمنامه همکاری سه جانبه امضا شده میان بانک تجارت به عنوان خیر ، سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور به عنوان ناظر و جامعه خیرین مدرسه ساز به عنوان هماهنگ کننده ، بانک تجارت در احداث سه باب مدرسه در مناطق آسیب دیده از سیل استانهای گلستان،لرستان و خوزستان مشارکت می کند.
ثبت‌نام دانش‌آموزان؛

آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید

آمار وضعیت ثبت‌نام دانش‌آموزان، تعداد کلاس‌ها و دانش‌آموزان هر استان به‌صورت تفکیکی اعلام شد؛این آمار را می توانید در مطلب پیش رو مطالعه نمایید.
اقلام مجاز و غیرمجاز در بوفه مدارس؛

تصمیم‌گیری درباره برنامه "شیر مدرسه"

مدیر برنامه تغذیه نوجوانان دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن بیان ویژگی‌های پایگاه تغذیه استاندارد در مدارس، ‌ درباره اقلام مجاز و غیرمجاز در پایگاه‌های تغذیه سالم در مدارس و همچنین سرانجام برنامه توزیع شیر در مدارس در سال تحصیل جاری، توضیح داد.
معاون وزارت آموزش‌وپرورش؛

صندوق ذخیره فرهنگیان "بانک" می‌شود!

معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه طرحی برای تبدیل صندوق ذخیره فرهنگیان به "بانک" در دست اجراست، گفت: در آموزش‌وپرورش نیروی انسانی حقوق‌بگیر و غیر شاغل داریم که در شغل دیگری فعالیت می‌کند.
سید هادی دلبری ؛

درآمد میلیاردی آموزش و پرورش از سود فروش «روپوش مدارس» صحت دارد؟

معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش آموزی توضیحاتی درباره فرآیند ساماندهی روپوش فرم دانش آموزی ارائه و تاکید کرد که این سازمان تا کنون ریالی از استان‌ها بابت درصد فروش لباس فرم دانش آموزی اخذ نکرده است.
حل مشکلات مالی آموزش و پرورش؛

اسناد ماجرای مبهم واگذاری «اردوگاه باهنر»/ بن‌بست مالی آموزش و پرورش و تاراج اموال!

حل مشکلات مالی آموزش و پرورش با گروکشی اموال آن به ویژه اردوگاه شهید باهنر به کلاف سردرگمی در انبوه مشکلات این وزارتخانه تبدیل شده است.
حاجی‌ میرزایی:

آموزش و پرورش نیازمند ارتباط با تمام ذی‌نفعان است

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش نیازمند ارتباط با تمام ذی‌نفعان است.
در جلسه دفاع رساله دکترای تخصصی؛

اولین رساله دکتری با موضوع «خبر خوب» دفاع شد

ابراهیم رضایی دانشجوی دکتری علوم ارتباطات گفت: تولید اخبار خوب ارزش‌های انسانی و اسلامی را در جامعه عمق می‌بخشد و نسبت به آگاه‌سازی و دست گذاشتن بر روی گرایش‌های فطری و ادراک زیباشناختی تأثیرگذار است.
محمدجواد ابطحی؛

شهریه‌های نجومی در جیب مدیران مدارس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ورود مجلس به موضوع شهریه‌های نجومی مدارس، گفت: سود مدارس لاکچری فقط به جیب مدیر و هیئت امنای مدارس می‌رود و معلمان این مدارس حقوق کمی می‌گیرند.
الهیار ترکمن خبر داد؛

صدور احکام معلمان تمام‌وقت از اول مهر

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از صدور احکام معلمان تمام‌وقت از اول مهر امسال خبر داد.
نکاتی برای والدینی که فرزندشان در آستانه رفتن به مدرسه است؛

بچه ها را برای مدرسه آماده کنید؛ باآرامش و بدون ترس!

چگونه فرزندمان را برای روز اول مدرسه آماده کنیم؟ در این گزارش سعی بر آن شده است تا با آموزش نکاتی به والدین، آن‌ها را نسبت به آماده کردن فرزندشان برای رفتن به مدرسه راهنمایی کند.
وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛

پوشش تحصیلی تحت تاثیر انفجار جمعیت

حاجی‌میرزایی گفت: افزایش جمعیت در سال های اخیر پوشش تحصیلی را تحت تاثیر قرار داده است.محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در مراسم تکریم و معارفه سرپرست سابق و وزیر آموزش و پرورش که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: بعد از انقلاب با گسترش چتر آموزش در سراسر کشور پوشش تحصیلی کامل شد و فواصل جنسیتی، قومیتی و منطقه ای کاهش یافت، عدالت آموزشی از حیث دسترسی گسترش یافت.
پیروان «ادیان غیررسمی» چیزی در فرم ثبت‌نام ننویسند؛

روش پیشنهادی یکی از اعضای کمیسیون آموزش درباره سخنان وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش که پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت‌وزیران درباره آمادگی‌های این وزارتخانه برای اجرای پروژه مهر سخن می‌گفت، به این مسأله اشاره کرده که «تحصیل پیروان ادیان دیگر به جز ادیان رسمی کشور در مدارس ممنوع است.»
رییس سازمان نوسازی مدارس کل کشور:

آماده‌سازی مدارس مناطق سیل‌زده تا مهرماه/ حدود ۵ هزار کلاس درس کانکسی داریم

مدیر کل نوسازی مدارس کل کشور از آماده شدن مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر ماه خبر داد.
سودای مدارس غیرانتفاعی؛

در بازار شهریه مدارس چه می‌گذرد؟

بررسی‌های میدانی نیز نشان می‌دهد که میزان شهریه مدارس بر اساس پایه تحصیلی، نوع مدارس، منطقه و رشته تحصیلی متفاوت است.
با آغاز مهرماه ؛

ثبت‌نام بیش از ۱.۵ میلیون کلاس اولی در مدارس

رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آمار ثبت نام کلاس اولی‌ها اظهار کرد: پیش بینی ما این است که جمعیت کلاس اول نسبت به جمعیت کل ابتدایی تا ۱.۹۸ صدم درصد رشد داشته باشد. تا کنون بیش از ۱.۵ میلیون کلاس اولی ثبت نام کرده‌اند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه وزارت آموزش و پرورش:

در سال تحصیلی 99-98 کلاس بدون معلم نداریم

معاون برنامه‌ریزی و توسعه وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی 99-98 کلاس بدون معلم نداریم و 3600 نفر سرباز معلم برای جبران کمبودها به چرخه آموزش اضافه شده‌اند.
رئیس اتحادیه خیاطان همدان خبر داد؛

افزایش 3 برابری نرخ پارچه لباس فرم مدارس

رئیس اتحادیه خیاطان همدان از افزایش قیمت پارچه خبر داد و گفت: امسال قیمت پارچه‌های تولید داخل با 3 برابر رشد عرضه شده و افزایش قیمت تولید لباس فرم مدارس به این علت بوده است.
صفحه  از ۲۰۹
نظرات و گلایه ها