سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خصوصی سازی آموزش ؛

آیا "کالایی‌سازی آموزش" در سال ۹۸ تداوم خواهد داشت؟

تداوم سلب مسئولیت از وظایف اصلی دولت در امری حاکمیتی مثل آموزش عمومی و با هدف کاهش هزینه‌ها، آینده مطلوبی را برای کودکان این سرزمین به ارمغان نخواهد آورد. این موضوع از حدود سه دهه پیش تاکنون همواره از صاحبنظران، کارشناسان و فعالان صنفی حوزه آموزش و پرورش گرفته تا تشکل‌های صنفی و حتی برخی نمایندگان مجلس در دوره‌های مختلف تکرار و نسبت به پیامدهای ناگوار آن هشدار داده شده است.
علی الهیار ترکمن:

افزایش ۴۰۰ هزارتومانی حقوق فرهنگیان پرداخت شد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع با اشاره به افزایش حقوق ۴۰۰ هزارتومانی فرهنگیان گفت: این پرداخت به‌صورت علی‌الحساب انجام‌شده است و نیازمند به طی مراحل اداری و قانونی بود که باهمت خدمتگزاران فرهنگیان در این وزارتخانه و علی‌رغم تعطیلی روز یکشنبه (نیمه شعبان) پیگیری و اجرا شد
بخشنامه وزارت آموزش و پرورش ؛

افراد مشمول قانون استخدام معلمان حق‌التدریس و نهضتی + فیلم

وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس بخشنامه ای صادر کرد که بر اساس آن 5 گروه مشمول استخدام معلمان حق التدریس می شوند.
نیویورک تایمز نوشت:

نفوذ سیلیکون ولی در مدارس ایالات متحده

سیلیکون ولی تا حد زیادی در مدارس ایالات متحده نفوذ کرده است. اما به نظر می رسد این موضوعی نیست که مورد علاقه والدین دانش آموزان در کانزاس سیتی باشد.
بخشنامه آموزش و پرورش؛

اجرایی نمودن استخدام معلمین حق‌التدریس

بخشنامه تمهید مقدمات اجرایی نمودن استخدام معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت‌سواد آموزی در اجرای قانون اصلاح تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی مربوط (بخشنامه شماره 5/710 مورخ 31/1/1398 وزارت آموزش و پرورش).
رضوان حکیم زاده عنوان کرد؛

اجباری کردن دو سال پیش دبستانی در مناطق محروم و دوزبانه

معاون آموزش ابتدایی گفت: منابع آموزش و پرورش محدود است و باید دست به انتخاب بزنیم و برای همین روی طرحی کار می‌کنیم که در مناطق محروم و دو زبانه دو سال پیش دبستانی را اجباری کنیم. رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با مهر درباره طرح‌های جدید بالا بردن پوشش پیش‌دبستانی در مناطق محروم و دوزبانه برای سال تحصیلی آتی و بحث‌هایی که درباره لزوم اجباری کردن این دوره بیان می‌شود، گفت: درباره پیش‌دبستانی بحث‌های زیادی وجود دارد و برای اجباری شدن آن، همه چالش‌ها مربوط به تغییر قانون است و ما ترجیح می‌دهیم اگر قرار باشد قانونی تغییر کند، منطبق با اصول علمی باشد؛ به این معنا که ساختار نظام تحصیلی و دوره‌ها منطبق با دوره‌های رشد دانش‌آموزان باشد.
همیاری در مناطق سیل زده؛

زنگ نمادین بازگشایی مدارس سیل‌زده در مدرسه سیل‌نزده

اوضاع مدارس در مناطق محروم لرستان، خوزستان و گلستان قبل از سیل هم خوب نبود، ساختمان‌های قدیمی و کهنه، امکانات کم و محدود، میز و نیمکت‌های فرسوده، بخاری‌های نفتی غیراستاندارد یا سیستم سرمایشی نامناسب اما خب سیل به همین‌ها هم رحم نکرد و شست و برد تا تحصیل در این مناطق سخت‌تر از گذشته شود.اظهارنظرهای متعدد و متناقض وزیر آموزش و پرورش، معاونان وی و مدیران آموزش و پرورش استان درباره امکان بازگشایی مدارس، اعلام پایان سال تحصیلی، دادن یا ندادن سهمیه به داوطلبان کنکور سراسری، عقب‌انداختن یا نینداختن زمان کنکور، نحوه برگزاری امتحانات نهایی و... همه باعث سردرگمی و سرگردانی دانش‌آموزان این مناطق و در نهایت جدی نگرفتن ادامه سال تحصیلی توسط معلمان و خانواده‌ها شد.
آموزش و پرورش سیاست زده؛

جایگاه منزلت و معیشت معلمان در تحولات چیست؟

بار‌ها از اصلاحات و اجرای برنامه‌های متعدد در آموزش و پرورش و موانع آن صحبت می‌شود، اما هنوز راهکار عملیاتی در این مورد نیست.این اصلاحات روی کاغذ مانده اند از معیشت معلمان گرفته تا طرح‌های پر زرق و برق و خوشنامی مثل هوشمندسازی و آموزش مهارت‌های زندگی.این در حالیست که سال 90 سندتحول بنیادین به عنوان نقشه راه بومی کشور برای آموزش و پرورش به تصویب رسید.بعد از مشکلات معیشتی، معضل بعدی آموزش و پرورش سیاست زده، ایدئولوژیک و متمرکز ماست که اجازه نوآوری به مدیر مدرسه داده نمی‌شود .
مجتبی زینی وند:

اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان هزینه ایاب و ذهاب به دانش آموزان سیل‌زده خوزستان

نماینده ویژه وزیر آموزش‌وپرورش در استان خوزستان در بازدید از مناطق سیل‌زده شهر اهواز گفت: تجهیز مدارس خوزستان با کمک ۱۰ استان معین خوزستان انجام شد و امیدواریم با این فعالیت‌ها از مشکلات پیش روی مدارس برای بازگشایی و ادامه فعالیت‌های آموزشی کاسته شود.
الهیار عنوان کرد؛

انتقال حق بیمه سنوات گذشته به‌محض استخدام رسمی

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع از صدور بخشنامه ای به ادارات آموزش و پرورش خبر داد تا به‌محض استخدام رسمی کارمند نسبت به انتقال حق بیمه سنوات خدمت قبلی کارمند و پرداخت یا تعیین بدهی کسور متعلقه اقدام عاجل کنند.علی الهیار ترکمن با اشاره به بخشنامه ارسالی در خصوص محاسبه سنوات بازنشستگی فرهنگیان گفت: «در سال‌های گذشته مشکلی برای معلمانی که از ابتدا در استخدام آموزش‌وپرورش نبوده‌اند و سوابقی قبل از رسمی یا پیمانی شدن در آموزش‌وپرورش به‌صورت دیگری داشته‌اند (مانند سربازان، حق‌التدریس‌های نیمه‌وقت و تمام‌وقت، یا در دستگاه دیگری مشغول به کار بودند و ...) و بعدازاین سوابق به استخدام آموزش‌وپرورش (به‌صورت رسمی یا پیمانی) آمده‌اند، آموزش‌وپرورش سنوات این افراد را با توجه به قوانین موجود، در حکم کارگزینی لحاظ کرده است.
عبدالرضا فولادوند مطرح کرد؛

نقل و انتقال معلمان به کدام مناطق پایتخت انجام می‌شود؟

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران درباره وضعیت نقل و انتقال معلمان از استان‌ها به تهران و برعکس توضیح داد.وی ادامه داد: در سیستم کار را پیگیری کردیم تا ورودی‌ها و خروجی‌ها صرفا در مناطق مورد نیاز به نیروی مازاد انجام شود و باید شرایط لازم وجود داشته باشد تا با نقل و انتقال معلمان موافقت شود. فولادوند تصریح کرد: معلمان در صورتی که در مبدأ، مازاد و در مقصد مورد نیاز باشند نقل و انتقال پیدا می‌کنند در غیر این صورت نمی‌توانیم با درخواست‌ها موافقت کنیم.
شروط استخدام معلمین حق التدریسی؛

پنج گروه شامل قانون استخدام معلمان حق‌التدریس+ شرایط

وزارت آموزش‌وپرورش، نیروهای مشمول قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس وآموزشیاران نهضت سواد آموزی را اعلام کرد که ۵ گروه با رعایت ویژگی‌هایی مشمول هستند.
معاون وزیر آموزش و پرورش خبرداد:

بازسازی همه ۱۰۶ مدرسه تخریبی خوزستان تا قبل از مهرماه ۹۸

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس ابلاغ مقام عالی وزارت و قول مساعدت ریس سازمان نوسازی مدارس کشور، همه ۱۰۶ مدرسه تخریبی خوزستان تا قبل از مهرماه ۹۸ بازسازی و آماده بهره‌برداری خواهند شد
قاسم احمدی لاشکی:

کنکور ۹۸ به تأخیر نمی‌افتد/ آخرین خبر از استخدام معلمان حق‌التدریس

نایب رییس کمیسیون آموزش و‌تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه زمان برگزاری آزمون کارشناسی ۹۸, تغییری نمی‌کند، وضعیت استخدام معلمان حق‌التدریس را توضیح داد.
مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران:

اعزام معلمان و مشاوران تحصیلی برای جبران عقب‌افتادگی درسی دانش‌آموزان پلدختر

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران با اشاره به ارسال نخستین محموله کمک‌های آموزش‌وپرورش شهر تهران امروز به استان خوزستان شامل وسایل آموزشی و البسه به استان لرستان گفت:‌ دوشنبه آینده تیم ۲۵نفری از مشاوران تحصیلی و آموزشی برای جبران عقب‌افتادگی آموزشی دانش‌آموزان به‌ویژه در پایه دوازدهم به پلدختر می‌روند.
وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

تهیه آئین‌نامه تشکیل فوری کلاس‌های درس در زمان بحران/ارسال کانکس‌های مجهز به خوزستان

وزیر آموزش و پرورش از دایر شدن تمام کلاس‌های درس در استان‌های سیل‌زده به جز مناطقی از خوزستان خبر داد و گفت: با تأکید رئیس‌جمهور در مناطقی از خوزستان که امکان تشکیل کلاس درس فراهم نشده باشد، حتی با تشکیل چادر در مناطق استقرار هموطنان سیل‌زده، کلاس‌های درس برگزار می‌شود.
روابط عمومی آموزش و پرورش تهران؛

مدارس تهران شنبه ۳۱ فروردین تعطیل نيست

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش تهران اعلام کرد: آموزش و پرورش تصمیمی براى تعطیلی مدارس در روز شنبه [۳۱ فروردین] ندارد.
وزیر آموزش و پروش خبر داد؛

پرداخت باقی مانده معوقات فرهنگیان تا چند روز آینده

وزیر آموزش و پروش از پرداخت باقی مانده معوقات فرهنگیان تا چند روز آینده خبر داد.سیدمحمد بطحایی (وزیر آموزش و پروش) در پاسخ به این سوال که پیش از عید به فرهنگیان قول داده شده بود، معوقات آنها تا قبل از پایان سال پرداخت شود، اما با گذشته بیش از ۲۰ روز از سال جدید تنها بخش اندکی از معوقات پرداخت شده است، گفت: همکارانم بارها به من اعلام کرده‌اند که پرداخت معوقات را اعلام نکنید، هر وقت که این کار را انجام شد، خودمان اطلاع خواهیم داد.
وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد؛

برگزاری آزمون در مدارس ابتدایی خط قرمز ماست

وزیر آموزش و پرورش گفت: برگزاری آزمون در دوره ابتدایی حکم سم برای دانش‌آموزان را دارد و از نظر ما ممنوع مطلق و خط قرمز ما است.بطحایی گفت: مردم منتظر آثار سند تحول در تربیت فرزندانشان هستند و می‌گویند اگر تحولی اتفاق افتاد، باید وضعیت فرزندان ما بیرون از مدرسه متفاوت شده باشد، به نحوی که ادب و ایمان آنها بالا رفته باشد، خداترس‌تر شده باشند و عاطفه آنها تقویت شده و احترام به بزرگتر در آنها بالا رفته باشد، مسئولیت‌پذیرتر شده باشند و در خانه احساس مسئولیت بیشتری کنند.
مجتبی زینی‌وند خبر داد:

طرح بازگرداندن دانش‌آموزان بازمانده به چرخه تحصیل به وزیر آموزش‌و‌پرورش ارائه شد

رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی از ارائه طرحی به وزیر آموزش و پرورش برای استفاده از ظرفیت مدارس آموزش از راه دور برای بازگرداندن دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت خبر داد.
صفحه  از ۱۷۸
نظرات و گلایه ها