سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در خصوص رفتارهای خشن مرتبط با استفاده از موبایل؛

ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس فرانسه

وزیر آموزش و پرورش فرانسه اعلام کرد: از سپتامبر آینده استفاده از تلفن همراه در مدارس این کشور ممنوع می‌شود.
آزمون استخدامی آموزش و پرورش:

نتیجه نهایی آزمون استخدامی اعلام شد

نتیجه نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

دانش آموزان در کلاس درس با پتو

مدرسه دوشیف دخترانه محدثه وپسرانه شهید بغدادی شهرجدیدهشتگرد که بعدازسه ماه ازسال تحصیلی دراین هوای سردسیستم گرمایش ندارد.
بی توجهی به مسائل بهداشت جنسی؛

وضعیت نامطلوب بهداشت دختران در مدارس

آموزش بهداشت زنانه در مدارس برای پیشگیری از بیماری های عفونی در میان کودکان و نوجوانان و تشکیل جامعه ای سالم، بسیار موثر است.
در برخی مدارس نقاط سردسیر کشور چه می‌گذرد؟

دانش‌آموزانی که برای گرم شدن، نیاز به ۲۰ هزار تومان دارند

۲۰ هزار تومان بدهید تا بچه‌هایتان در مدرسه گرم شوند؛ این را آموزش و پرورش از خانواده‌ دانش‌آموزانی خواسته که خیلی از آن‌ها با پول یارانه زندگی می‌کنند.
نسترن شجاعی / دانشجوی دکترای مهندسی صنایع، دانشگاه نورث‌وسترن؛

الگوسازی در تحصیل دختران

نگاهی به تعداد دانش‌آموزان دوره ابتدایی در ۴۷ سال گذشته نشان دهنده دو پدیده افزایش تعداد دانش‌آموزان دختر وکاهش اختلاف بین تعداد دانش‌آموز دختر و پسر است. کاهش اختلاف بین تعداد دانش‌آموزان دختر و پسر به دوره ابتدایی محدود نبوده و روندهای مشابهی در دوره‌های راهنمایی و متوسطه نیز دیده می‌شود. بنابراین آمار نشان‌دهنده‌ این نکته است که راه آموزش برای دانش‌آموزان دختر هموار شده است و دختران پس از گرفتن دیپلم آمادگی رفتن به دانشگاه یا ورود به بازار کار را دارند. دلیل این روند را می‌توان در سیاست‌های دولت‌ها یا تغییر فرهنگ به نفع دختران برای پیشرفت و تحصیل جست‌وجو کرد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌و‌پرورش:

معدل کل دانش‌آموزان سوم متوسطه «2 نمره» افزایش داشته‌است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌و‌پرورش از افزایش میانگین معدل کل دانش‌آموزان سوم متوسطه طی چهار سال اخیر خبر داد و گفت: با این وجود باید تلاش کنیم میانگین نمره قبولی دانش‌آموزان در امتحانات نهایی به 15 برسد.
وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛

چالش نیروی انسانی در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به اشکالات موجود در کتاب‌های درسی، انجام اصلاحات در این زمینه را نیازمند زمانی حدود ۲.۵ ساله دانست.
اولادقباد:

سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی در ایران ۱۰ درصد است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی کشور۱۰ درصد است، گفت: این رقم در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته دنیا ۱۵ الی ۲۵ درصد است.
خصوصی سازی مدارس؛

اقتصاد مدرسه یا مدرسه‌ اقتصادی؟

مباحث اقتصادی در کشور ما از دیرباز مصارف متفاوتی داشته است و معمولاً هرجا که بنا به دلایل مختلف، بحث کمبود منابع و خصوصاً منابع مالی، پررنگ‌تر بوده به همان نسبت اینگونه مباحث هم نمودِ بیشتری پیدا کرده است.
تمرکززدایی در آموزش و پرورش؛

سنجش صلاحیت حرفه‌ای مدیران مدرسه و چند نکته

در چند ماه گذشته کارگروهی از آموزش‌وپرورش به دنبال تعیین شاخص‌های تازه برای سنجش صلاحیت مدیران مدرسه بوده و گویا پیشرفت‌هایی نیز داشته‌اند. گرچه از گذشته ساختار ارزشیابی مدیران برقرار بوده و هر سال با نگاه به آنها مدیران ارزیابی سالانه می‌شده‌اند اما سامانه تازه به دنبال به‌روزکردن شاخصه‌ها و توانمندسازی هرچه بیشتر مدیران مدرسه به‌عنوان راهبران آموزشی هستند.
معلمی که آستین بالا زد و مدرسه ساخت؛

روایت عبور پرخطر دانش آموزان از رودخانه+ تصاویر

دو سال است از روزهای معلمیش می‌گذرد, شب‌ها در کانکسی می‌خوابد که صبح‌ها کلاس درس او وشاگردانش است, معلمی که برای رهایی دانش آموزانش از "عبور پرخطر از رودخانه" آستین‌ها را بالا زد و مدرسه‌ای برایشان ساخت.
‌با این‌کلمات‌جمله‌بسازید؛

دانش‌آموزان+محرومیت +رودخانه +سیم‌بکسل

‌با این‌کلمات‌جمله‌بسازید:دانش‌آموزان+محرومیت +رودخانه +سیم‌بکسل
خودزنی، واکنش به خشونت؟!

بررسی مشکلات دختران در خانواده و مدرسه

بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران آموزش و پرورش، خانواده را مهم ترین عامل مؤثر در شکل گیری نگرش دانش آموز نسبت به تحصیل می دانند؛
وجود مدارس ۹۰ ساله در کشور؛

فرسودگی مدارس جدی گرفته نمی شود

بیش از یک سوم مدارس کشور نیاز به تخریب و نوسازی دارند، هشداری که از سوی مسئولان جدی گرفته نمی شود.
ابطحی:

زیرساخت‌های کنونی زمینه افزایش رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای را کمرنگ می‌کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است با توجه به نبود زیرساخت‌های مناسب از جمله هنرستان، مدارس فنی و حرفه‌ای و حتی مدرسان فنی و... نمی‌توان به تحقق برنامه ششم در این خصوص امید بست.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران:

آموزش و پرورش تهران ۴۰ میلیارد تومان به معلمان بدهکار است

مدیرکل آموزش و پرورش تهران گفت: این اداره کل بابت مطالبات معلمان حق‌التدریس، اضافه کار معلمان رسمی و حق‌الزحمه امتحانات، ۴۰ میلیارد تومان بدهی دارد.
رضا امیدی؛

کودکان بازمانده از تحصیل

وزارت رفاه از شهریورماه 1395 با استفاده از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان اقدام به شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل (در مقطع ابتدایی) کرده است. براساس اطلاعات به‌دست‌آمده حدود 135 هزار کودک در سن ابتدایی خارج از مدرسه هستند که حدود 30 درصد این افراد بین 1 تا 4 سال تحصیل کرده و سپس مدرسه را رها کرده‌اند و 70 درصد دیگر هیچ گاه به مدرسه نرفته‌اند. 51 درصد این کودکان دختر و 49 درصد پسر هستند. همچنین 52 درصد این کودکان در مناطق شهری و 48 درصد در مناطق روستایی سکونت دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران:

آموزش و پرورش تهران ۴۰ میلیارد تومان به معلمان بدهکار است

مدیرکل آموزش و پرورش تهران گفت: این اداره کل بابت مطالبات معلمان حق‌التدریس، اضافه کار معلمان رسمی و حق‌الزحمه امتحانات، ۴۰ میلیارد تومان بدهی دارد.
نرگس ملک‌زاده؛

اعتیاد دانش‌آموزان، از بخشنامه تا عمل

اعتیاد برای نسل ما همواره یک هیولای نفرت‌انگیز تصویر شده است؛ از همان زمانی که هفته به هفته منتظر می‌ماندیم تا سریال آیینه عبرت را ببینیم تا از سرنوست رنج‌آوری که پیش رویمان تصویر می‌شود، پندی بگیریم؛
صفحه  از ۶۷
نظرات و گلایه ها