سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور:

سه میلیارد برای خدمات حمایتی/سونامی بازنشستگی به معلمان استثنایی رسید

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به فعالیت‌های مثبت انجام شده در این حوزه، به بیان برنامه های آتی برای بهبود روند آموزشی و پرورشی در این بخش پرداخت.
گفت‌وگو با وزیر اسبق آموزش و پرورش؛

پندهایی که آموزش و پرورش دولت دوازدهم باید از گذشته بگیرد

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان مشکلات و ناکامی‌های حوزه آموزش و پرورش در دولت یازدهم می‌گوید که در دولت جدید باید با احصاء این مشکلات از تکرار آنها جلوگیری شود ضمن آنکه حمایت ویژه دولت از وزیر آموزش و پرورش برای تحول در این مجموعه نیاز است.
آموزش و پرورش اولویت دولت نیست؛

پاسخ بهانه‌ها درباره سند بنیادین

به گفته وزیر سابق آموزش و پرورش، این وزارت‌خانه در اولویت دولت نیست و این نشان‌‍‌دهنده تحقیر و ناکارآمدی در نظام تعلیم و تربیت طی چهار سال گذشته است.
میزان افزایش حقوق معلمان؛

تشریح رتبه بندی جدید فرهنگیان

احمد عابدینی آخرین وضعیت تدوین نظام رتبه بندی فرهنگیان و صلاحیت حرفه ای را تشریح کرد و گفت: یکی از نظام های فرعی ۱۴ گانه سند تحول بنیادین موضوع نظام رتبه بندی است. در کنار این نظام، نظام سنجش و صلاحیت حرفه ای نیز وجود دارد که مکمل یکدیگر هستند.
اقدامات ۲۸۵ روزه دانش‌آشتیانی در صندوق ذخیره فرهنگیان؛

تغییر ۶۰ نفر از مدیران زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان

۲۸۵ روز از حضور دانش‌آشتیانی در آموزش و پرورش می‌گذرد که با اقدامات متعددی همراه بوده است؛ به عنوان مثال در صندوق ذخیره فرهنگیان می‌توان به تغییر ۶۰ مدیر و بازگشت بیش از 300 میلیارد تومان به معلمان و فرهنگیان بازنشسته اشاره کرد.
رویکرد التقاطی وزیر پیشنهادی؛

نقدی بر برنامه " محمد بطحایی "در کابینه دوازدهم

نقدی بر برنامه محمد بطحایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در کابینه دوازدهم
نقدی بر وزیر آموزش و پرورش؛

نبودن نگاه توسعه ای در نهاد آموزش

شوربختانه باز می بینیم که قرار است با وزیر شدن یکی از مدیران پیشین و امتحان پس داده اش همان راه و همان اندیشه و همان رویکرد برای چهار سال دیگر فرمانفرمای نهاد آموزش کشور باشد. آیا زمان آن نرسیده که در کشور به بنیادی ترین نهاد توسعه در جهان نوین نگاهی توسعه ای داشته باشیم!؟
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

ادغام کتب درسی در حد پیشنهاد است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تاکید کرد: ادغام کتب درسی در حد یک طرح پیشنهادی است و هنوز به شورای عالی نیامده است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران تاکید کرد:

لزوم نظارت هرچه بیشتر در تفویض اختیار به مناطق آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران بر نظارت هرچه بیشتر در تفویض اختیار به مناطق تصریح کرد و گفت: تفویض اختیار باید از کف مدرسه در تمامی سطوح آموزش و پرورش تحقق یابد.
اعلام نظر کمیسیون آموزش به «بطحایی»؛

مشکلات آموزش‌وپرورش با حمایت دولت حل می‌شود

در جلسه مشترک کمیسیون آموزش مجلس و گزینه پیشنهادی وزارت آموزش‌وپرورش بر ضرورت حمایت دولت از آموزش‌وپرورش تأکید شد و طبق اعلام سخنگوی کمیسیون، برآیند نظر اعضا تقریباً مثبت است.
در مراسم رای اعتماد مجلس؛

دفاع حسن روحانی از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بطحایی

رئیس جمهور در دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اینگونه گفت. رئیس جمهور در دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش: بنده برای وزارت آموزش و پرورش، بطحائی را در نظر گرفتم، او سابقه طولانی در آموزش و پرورش دارد.
مرخصی زایمان ابطال شد:

بخشنامه وزارت آموزش و پرورش درباره مرخصی زایمان لغو شد

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، بخشنامه وزارت آموزش و پرورش را که اجرای مصوبه دولت در خصوص افزایش مرخصی زایمان را از ابتدای آذر سال ۹۳ مجاز دانسته بود، ابطال کرد.
نقدی بر وزیر پیشنهادی؛

ناتواني «بطحايي» در احياي آموزش و پرورش

آموزش‌وپرورش دهه‌هاست که گرفتار چرخه ناکارآمدي است و اين وضع پيامد سال‌ها بي‌توجهي به مهم‌ترين نهاد توسعه‌اي کشور بوده است. بااين‌حال، نمي‌توان از به سامان نشدن يا دست‌کم حرکت نکردن در مسير به ساماني در دوره سه ساله مديريت فاني و تيمش، از جمله بطحايي چشم پوشيد.
معاون فرهنگی آموزش و پرورش:

مدیریت متمرکزی برای رسیدگی به خودزنی دانش‌آموزان وجود ندارد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش درباره رواج خودزنی در میان دانش‌آموزان گفت: عدم مدیریت متمرکز در ساختار آموزش و پرورش و کمبود نیروی انسانی متخصص از جمله چالش‌های روبه‌رو شدن با آسیب‌های اجتماعی در مدارس است.

حرف های بی سابقه یک استاد دانشگاه در صدا و سیما که سانسور نشد

جایی که امام خمینی دل نگران شاه پهلوی شد...
مدرسه واحد آموزشی حاکمیتی است؛

هشدار آموزش و پرورش به فراخوان تاسیس مدارس در فضای مجازی

رییس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش نسبت به انتشار فراخوان جذب نیرو در مدارس غیر دولتی و تاسیس مدارس در شبکه اجتماعی واکنش نشان داد.
خواسته زنان؛

ضرورت انتخاب وزیر زن درآموزش و پرورش

فراکسیون زنان مجلس و طیف گسترده‌ای از نمایندگان در تلاشند که برای وزارت آموزش و پرورش یک زن معرفی شود.
سرپرست دبیرخانه گزینش وزارت آموزش و پرورش خبر داد؛

بررسی صلاحیت عمومی هشت هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سرپرست دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش گفت: صلاحیت عمومی حدود ۸ هزار نفر بررسی شده است و بالغ بر ۹۷ درصد افراد پذیرفته شدند.
کابینه دولت دوازدهم؛

کناره‌گیری پیش از موعد آقای وزیر

حضور کمرنگ وزیر آموزش و پرورش در برنامه های وزارت آموزش و پرورش شائبه هایی را به وجود آورده است که او پیش از موعد از سکانداری وزارت خانه کناره گیری کرده است.
کابینه دولت دوازدهم؛

مروری بر کارنامه کاری «بطحایی» گزینه تصدی وزارت آموزش‌وپرورش

«سید محمد بطحایی» گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش‌وپرورش است، وی در کارنامه کاری خود فعالیت در پُست‌های مدیریتی آموزش‌وپرورش و سرپرستی این وزارتخانه را دارد.
صفحه  از ۴۷
نظرات و گلایه ها