آموزش و پرورش؛ حلقه گمشده اولویت‌های دولت؛

آوار بی‌پولی بر سر فرهنگیان

این روزها فرهنگیان چشم به راه بررسی لایحه بودجه سال 96هستند‌‌. افزایش کمتر از 10 درصدی بودجه و خبرهای نگران‌کننده از کسر بودجه سالانه 1500 تا 2000 میلیارد تومانی و انباشت 5 تا 10 هزار میلیاردی آن در چند سال گذشته فرهنگیان را بر آن داشته است که پیش از بررسی لایحه بودجه تلاش کنند تا بتوانند بودجه را در مجلس افزایش دهند‌‌. دادن پیامک به نمایندگان، دیدار با برخی از آنان، نوشتن یادداشت در روزنامه‌ها، تارنماها و گفت‌وگو با آنها و‌.‌.‌‌. از جمله این تلاش‌هاست‌.
"بحران مالی" در آموزش و پرورش؛

پای بودجه آموزش و پرورش می لنگد/ دست خالی 70 هزار بازنشسته فرهنگی

وزارت آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه اجرایی کشور است و علیرغم رشد تخصیص‌های بودجه‌ای در هر سال، هیچ گاه دخل و خرجش جور نبوده و پای اعتباراتش لنگیده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد:

راه‌حل کاهش اضطراب درسی/ علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به مدرسه با محوریت درس ورزش

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر به دنبال کاهش اضطراب درسی در مدارس هستیم باید دانش‌آموزان را با محوریت درس تربیت‌بدنی به مدرسه علاقه‌مند کنیم.
مشکلات آموزش و پرورش؛

مجاوری: آموزش و پرورش ۸ هزار میلیارد تومان کسری دارد/ اللهیار: باید ساختار آموزش و پرورش تغییر کند

مدیرکل برنامه و بودجه آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان حق‌التدریس از مهرماه تاکنون حقوق نگرفته‌اند، گفت: باید حقوق و مزایای حق‌التدریسی‌ها و سربازمعلمان که ماهیت حقوقی دارند در بند «و» قرار گیرد.
مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران:

آموزش و پرورش برای بودجه‌اش 45 هزار میلیارد تومان پیشنهاد کرد

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش گفت: بودجه پیشنهادی آموزش و پرورش با رشد نسبتاً مناسب برای سال 96، مبلغ 45 هزار میلیارد تومان بود که با آن بسیاری از مشکلات این وزارتخانه رفع می‌شد.
پرونده علیرضا به کجا رسید؟

جزئیات مرگ یک دانش‌آموز در زنگ ورزش

پدر دانش‌آموز دزفولی از آخرین جزییات پرونده مرگ پسرش در زنگ ورزش گفت.
تنبیه بی رحمانه دانش آموز توسط معلم؛

واکنش وزیر آموزش و پرورش به تنبیه دانش آموز کرمانی

به دنبال تنبیه بدنی دانش آموزی در جنوب کرمان و ورود مداد به سر او, با دستور وزیر آموزش و پرورش معلم مربوطه آماده به خدمت شد.
یک استاد دانشگاه تهران؛

آموزش‌وپرورش خط مقدم پیشگیری از آسیبهاست/تا چه زمانی برای معلمان شعار می‌دهیم

استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش خط مقدم پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، گفت: تا چه زمانی معلمان باید دو شغله باشند و تا چه زمانی می‌خواهیم برای آنها شعار بدهیم و عملیاتی نکنیم.
عباسعلی باقری مطرح کرد:

لزوم برون سپاری برخی خدمات در ادارات و مدارس به بخش خصوصی

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بر لزوم برون سپاری برخی خدمات مانند تأسیسات و خدمات در ادارات و مدارس به بخش خصوصی تأکید کرد.
تنبیهات وحشیانه در آموزش و پرورش؛

لزوم مبارزه جدی با خشونت در مدارس کشور

خبر عادی بود و تکراری، اما تصویر شوک‌آور بود و تلخ، آن‌قدر که دیگر نادیده گرفتن آن ممکن نبود. امیرحسین دانش‌آموز پایه سوم ابتدایی، پس‌ازآنکه مشقش را ننوشته و ظاهراً درس خوب بلد نبوده مورد خشم معلم قرارگرفته و یک سیلی می‌خورد.

وزارت آموزش و پرورش انتقال حقوق فرهنگیان به بانک سرمایه را تکذیب کرد

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش انتقال و جابجایی حقوق و مزایای فرهنگیان را به هر بانک خصوصی بویژه بانک سرمایه تکذیب کرد.
کاریکاتور؛

پشت پرده تنبیه دانش آموز کرمانی!

انتشار خبری مبنی بر فرو کردن مداد در سر یک دانش‌آموز در رودبار کرمان طی روزهای اخیر، این موضوع را در فضای مجازی پربحث کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:

«علاقه دانش‌آموزان» ملاک شیوه‌نامه جدید هدایت تحصیلی است/ حذف آزمون‌های غیراستاندارد

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در شیوه‌نامه جدید هدایت تحصیلی، الگوی توسعه متوزان اصل نیست، گفت: تلاش خواهیم کرد تا حد امکان ظرفیت‌ها به سمت تحقق علایق دانش‌آموز پیش برود.

مدارس ارتش سرخ در چین‎

حدود ۲۰۰ مدرسه ابتدایی ارتش سرخ در سراسر چین وجود دارد که هیچ وسیله گرمایشی در آنها وجود ندارد و دانش آموزان باید با تمرین های فیزیکی بدن خود را گرم نگه دارند.
مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش:

«حق‌التدریس» معلمان از مهرماه پرداخت نشده است/ امیدواریم این اعتبارات در اسفند ماه پرداخت شود

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حق‌التدریس معلمان از مهرماه پرداخت نشده است، گفت: امیدواریم بتوانیم در اسفندماه این حق التدریس‌های معوق را پرداخت کنیم.
دانش‌آشتیانی:

مدارس باید از حالت قفس بودن خارج شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: فضای مدرسه نیز خشن است و جلوی نشاط را می‌گیرد. باید مدارس از حالت قفس خارج شود.
کاهش قدرت خرید معلمان؛

پاداش پایان خدمت فرهنگیان در بودجه اعتبار مالی ندارد

یک کارشناس آموزش و پرورش با اشاره به این که پاداش پایان خدمت فرهنگیان در بودجه اعتبار مشخصی ندارد، گفت: با وجود افزایش بودجه آموزش و پرورش قدرت خرید معلمان کاهش یافته است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

کسری بودجه آموزش و پرورش در سال 96 قطعی است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آموزش و پرورش شفافیت در بودجه وجود ندارد، گفت: کسری بودجه آموزش و پرورش در سال 96 قطعی است.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

هیچ‌گاه بودجه آموزش و پرورش بر اساس عملکرد داده نشده است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه هیچ‌گاه بودجه آموزش و پرورش بر اساس عملکرد داده نشده است، گفت: هر‌ وقت بودجه تنظیم و مصوب می‌شود، کمبود بودجه را در آموزش و پرورش می‌بینیم.
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

آموزش و پرورش هرچه سریع‌تر گزارش تنبیه‌بدنی برخی دانش‌آموزان را به مجلس ارائه دهد

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید هرچه سریع‌تر با رفتارهای غیر قابل دفاع برخی معلمان برخورد جدی و قانونی کند، گفت: باید این وزارتخانه گزارشی در این خصوص به مجلس ارائه دهد.
صفحه  از ۳۳
نظرات و گلایه ها