سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مجید قدمی خبر داد؛

بهره‌برداری از نخستین مدرسه ویژه اوتیسم در تهران

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: مقدمات بهره‌برداری و راه‌اندازی نخستین مدرسه اوتیسم در تهران فراهم شده و برای امسال انجام می‌شود. مرکزی برای این امر دیده‌شده و دانش‌آموزان محصل در مدارس دیگر هم برای رفتن به این مدرسه شناسایی شده‌اند.
شروع سال تحصیلی؛

کلاس اولی‌ها از روز ۳۱ شهریور مدرسه می‌روند

کلاس اولی‌ها و نوآموزان پیش دبستانی از سی و یکم شهریورماه به مدرسه می‌روند.بازگشایی تمام مدارس از روز یک شنبه اول مهرماه خواهد بود، اما نوآموزان پیش دبستانی (غنچه ها) و کلاس اولی ها (شکوفه ها) از روز شنبه سی و یکم شهریور به مدرسه می روند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش؛

ورزش صبحگاهی در ۳۵ هزار مدرسه سراسر کشور اجرا می شود

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: از مجموع ۱۰۰ هزار واحد آموزشی سراسر کشور ورزش صبحگاهی در ۳۵ هزار مدرسه برگزار می شود.حمیدی اظهارداشت: در وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۲ دو کار اساسی را دنبال کردیم که ابتدا با مطالعه اسناد بالادستی مسیر آینده مشخص شد سپس حوزه سلامت و وضعیت جسمی و روحی جوانان دانش آموز مورد بررسی قرار گرفت تا در آینده به صورت سلیقه ای کار نکنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران:

حذف کتاب‌های کمک درسی از دوره ابتدایی، اولویت آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: اولویت آموزش و پرورش شهر تهران حذف آزمون‌های درسی و کتاب‌های کمک درسی از دوره ابتدایی است.
آغاز مهر با طعم محرومیت؛

شروع سال تحصیلی جدید در ایلام، با 700 کلاس درس چند پایه‌ای

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، دانش‌آموزان در برخی از نقاط استان‌ها روانه کلاس‌هایی می‌شوند که از حداقل امکانات آموزشی محرومند. به‌عنوان نمونه تحصیل برای دانش‌آموزان عشایر آنقدرها که فکرش را می‌کنیم آسان و لذت بخش نیست، چرا که دانش‌آموزان عشایری و مناطق محروم روستایی آن‌طور که باید سهم چندانی ازعدالت آموزشی نمی‌برند.علاوه بر آن، کمبود امکانات و مشکلات در روستاها، شهرهای کوچک و دور افتاده موجب شده تا کلاس‌های درس چند پایه تشکیل شود.
برنامه‌ریزی در یک سال تحصیلی؛

بچه‌ها چگونه نظم را درک می‌کنند؟

درس خواندن مانند هر کار دیگری به برنامه‌ریزی منظم و دقیق نیاز دارد. متأسفانه سیستم آموزشی جامعه به‌گونه‌ای طراحی نشده که دانش‌آموزان در سنین پایین‌تر روش‌های برنامه‌ریزی را یاد بگیرند و با افراط یا تفریط در مطالعه به مرور از درس خواندن دلسرد نشوند. برنامه‌ریزی در واقع استفاده مفید از زمان است که این روزها توسط مشاوران تحصیلی به دانش‌آموزان یاد داده می‌شود.
یادداشت شهرام جمالی؛

مديران بخشنامه محور و بن بست تحول در آموزش و پرورش

وجود تمایلی افراطی در میان برخی مدیران به سازگار شدن با شرایط موجود – حتی خارج از چارچوب های اندیشه ای و برنامه های آنان – و مقاومت در برابر هر نوع تغییر و تحول، یکی از مهمترین نشانه های ضعف و ناکارآمدی در سیستم است‌ به ویژه آن که این تمایل در میان مدیران به نوعی «فرهنگ» تبدیل شده باشد. این فرهنگ آنگاه خطرناک تر است که روند تثبیت خود را در نهادهایی مثل آموزش و پرورش که ماهیت ذاتی آن ها حرکت در مسیر تحولگرایی است، طی کند.
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در جمع خبرنگاران:

نرخ سرویس مدارس ۱۰ درصد افزایش یافت

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران با بیان اینکه جدول نرخ مدارس امسال خیلی به جزئیات پرداخته است گفت: نرخ ها بر اساس میزان مسافت، نوع خودرو در مناطق مختلف شهری تعیین شده است و نکته مهم آن است که اطلاعات مبنایی برای محاسبه این نرخ بر این مبنا بود که همه اعداد مبالغ پرداختی در سال‌های گذشته استخراج شد و پس از بررسی آن‌ها تصمیم گرفته شد که این مبالغ 10 درصد افزایش یابند.
شورای اسلامی شهر تصویب کرد؛

استفاده از راننده «زن» برای سرویس مدارس دخترانه

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد رانندگان سرویس های مدارس دختران دبیرستانی و نیز کلیه دانش آموزان مقطع ابتدایی زن باشند.این پیشنهاد بدون مخالف به رای گذاشته شد و اعضا به آن رای موافق دادند.
مبینا غربا/ مدرس دانشگاه:

نظام آموزشی ایران بقچه‌ای است

باز آمد بوی ماه مدرسه.../ بوی بازی‌های راه مدرسه.... سال‌هاست این شعر در آغازین روزهای ماه مهر زمزمه می‌شود که تداعی‌گر درس و مشق و کتاب است. اما شعر با مضمون ذوق و لذت در دانش‌آموزان سروده شده است درحالی‌که هنوز هم کودکان ما از مدرسه بیزارند، هنوز هم دعایشان نیامدن خانم یا آقای معلم در کلاس است؛ هنوز هم زنگ که می‌خورد پا به فرار می‌گذارند؛ اما چرا نظام آموزشی‌ای که از یک کشور فرهیخته آموزشی الگو گرفته است، تماما نتایج معکوس نظام آموزشی آن کشور را برای کودکان رقم می‌زند؟ چه کسی یا چه کسانی محتوای کتاب‌ها را تغییر می‌دهند؟ مبنای تغییر چیست؟ هدف تغییر چیست؟
رئیس دبیرستان نمونه دولتی شهید مطهری سراوان عنوان کرد؛

شاهکار سراوانی‌ها در کنکور سراسری/17 نفر از یک کلاس پزشکی قبول شدند+اسامی

رئیس دبیرستان نمونه دولتی شهید مطهری سراوان از قبولی 17 دانش آموز از یک مدرسه در شهرستان مرزی سراوان در رشته پزشکی و داروسازی در کنکور سراسری خبر داد.
پاسخ سؤال خبرنگار فارس بی پاسخ ماند؛

انتصابات در آموزش و پرورش زنجان همچنان در ابهام!

مریم رشتچی در پاسخ به خبرنگار فارس در مورد انتصاب‌های پر از حواشی وی از تغییر مدیر ناحیه 2 تا تغییر بدهنگام مدیر آموزش و پرورش ابهر و فشارهای برخی نیروهای سیاسی در این تغییرات از پاسخ دادن به سؤال خودداری کرد؛ سؤالی که جوابی به آن داده نشد بار دیگر در جلسه طرح شد؛ اما مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان حاضر به پاسخگویی نشد.
کمبود راننده سرویس مدارس در لارستان؛

افزایش ۱۰ درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس

نزدیک شدن به روزهای گشایش مدارس و آماده‌سازی تدریجی والدین برای آغاز سال تحصیلی جدید دغدغه‌های مختلفی در اولیاء دانش‌آموزان ایجاد می‌کند که از مهم‌ترین آنها، سرویس ایاب و ذهاب فرزندان‌شان است.
محمدی:

برخی مدیران مدارس غیردولتی قوانین دریافت شهریه را دور می‌زنند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برخی مدیران مدارس غیردولتی صاحب نفوذ و منصب قوانین دریافت شهریه را دور می‌زنند، گفت: مدارس غیردولتی باید شهریه‌ای متناسب با خدمات آموزشی ارائه شده دریافت کنند.
خانه‌تکانی مدارس درآستانه مهر؛

آماده‌سازی‌ مدارس برای شروع سال تحصیلی

در راهروی خلوت و خاموش مدرسه، خنده معلم‌ها توی نسیم آخر شهریور پیچیده و در حیاط بزرگ آن گم می‌شود. نقاش جوان و خواب‌آلود پای دیوار سبز مدرسه نشسته و آرام و با طمانینه «دال» دانش را روی دیوار حیاط با رنگ سفید پر می‌کند؛ «ز دانش بود جان و دل را فروغ»، دو نفر از خدمه در سرویس بهداشتی مشغول بشور و بساب آبخوری‌ها و توالت‌ها هستند.
بطحایی:‌

تعطیلات زمستانی شاید به امسال برسد

در حالی که حدود یک هفته تا آغاز سال تحصیلی باقی مانده ، موضوع تعطیلات زمستانی همچنان تعیین تکلیف نشده و اخبار متناقضی از آن به گوش می رسد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس:

سیستم نظارتی در مدارس غیردولتی برای اخذ شهریه وجود ندارد

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: متاسفانه سیستم نظارتی و وزارت آموزش و پرورش نیز چندان به این امر توجه نکرده و دولت باید جلوی این تخلفات را بگیرد.
مهدی ابراهیمی خبر داد؛

سرویس رایگان سازمان تاکسیرانی برای دانش آموزان استثنایی

تاکسیرانی شهرداری، از جمله سازمان‌هایی ا‌ست که در بحث خدمات‌رسانی به اقشار مختلف جامعه، همیشه محل نقد و نظر‌های مثبت و منفی قرار گرفته و عموماً پاسخ‌های مسئولان این سازمان، نتوانسته تمام اقشار را راضی کند. از جمله این اقشار، نابینایان و عموماً جامعه معلولان است که از این سازمان انتظار همراهی بیشتری در بحث ایاب و ذهاب با شهروندان معلول دارند. یک پرسش عمومی و دائمی: سازمان تاکسیرانی برای نابینایان و معلولان غیر نابینا چه تسهیلات و خدماتی ارائه می‌دهد؟ آیا این تسهیلات و خدمات از نظر کیفی توانسته برای جامعه معلولان رضایت بخش باشد؟
استاندار هرمزگان گفت:

افزوده شدن 60 مدرسه جدید به فضای آموزشی هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، 60 مدرسه جدید با 222 کلاس درس فعالیت خود را در این استان آغاز می کنند.این مدارس با هزینه افزون بر 450 میلیارد ریال احداث شده و بیش از پنج هزار دانش آموز در سطح استان از این مدارس جدید بهره مند می شوند.
به فرزندان کشور ظلم نکنیم؛

دانش آموزان مستعد و "علوم انسانی"

در ایران به غلط فکر می کنند که علوم انسانی، رشته حفظیات است در حالی که علوم انسانی واقعی، اساساً حفظیات نیست.
صفحه  از ۱۳۶
نظرات و گلایه ها