سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اسیران مدرسه خوب؛

کارشناسان و مسئولان آموزش و پرورش از دردسرهای ثبت‌نام در مدارس می‌گویند

زنگ آغاز ثبت‌نام مدارس که در تیرماه نواخته می‌شود، اغلب والدین دانش‌آموزان به این تکاپو می‌افتند که فرزندانشان را در بهترین مدرسه‌ای که می‌شناسند، ثبت نام کنند. بنابراین فهرست کوچکی از بهترین مدارس منطقه زندگی و مناطق اطراف تهیه می‌کنند و کمر همت می‌بندند تا تحت هر شرایطی فرزندشان را در مدرسه مطلوبشان ثبت نام کنند، آن هم بدون درنظر گرفتن قوانین و مقررات آموزش و پرورش.
محمد درویش عنوان کرد؛

راه‌اندازی 77 مدرسه طبیعت در 29 استان

دبیر سیاست محیط زیست در مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری در حاشیه افتتاح دومین مدرسه طبیعت چهارمحال و بختیاری استقبال بخش خصوصی برای مشارکت در راه‌اندازی این مدارس را ستودنی دانست و گفت: راه‌اندازی مدارس طبیعت از 30 سال گذشته در کشورهایی نظیر فنلاند، سوئد، نروژ و دانمارک آغاز و پس از گذر از کشورهای امریکا، کانادا، ژاپن، اندونزی و مالزی، 4سال پیش وارد ایران شد.
در گفت‌وگو با چهار کارشناس فرهنگی مطرح شد؛

مزایا و معایب برنامه غنی‌سازی اوقات فراغت

هرساله با تعطیلی مدارس و پایان یافتن امتحان دانش‌آموزان برنامه‌ای تحت عنوان غنی سازی اوقات فراغت در وزارت آموزش وپرورش تعریف و تبیین می‌شود. سال هاست که این طرح در ادارات موازی با صرف هزینه‌های کلان برگزار می‌شود. به عقیده کارشناسان برگزاری این طرح پرطمطراق دراین چند دهه دستاوردی نداشته است و تنها زمان طلای دانش‌آموزان با تدابیر غیر کارشناسی در ایام تابستان مس می‌شود روزنامه همدلی در این میزگرد در گفت و گو با چهار چهره فرهنگی از جمله خالد عبداللهی کارشناس دینی و عربی، سلیمان عبدی دبیر فنی مکانیک،طاهر قادرزاده لیسانس ریاضیات و احمد قادری کارشناس ارشد جامعه شناسی این مهم را کاویده است که از دید شما مخاطبان می‌گذرد.
قلب پیر آموزش ایران؛

وزیر آموزش‌و‌پرورش از ورشکستگی آموزش‌و‌پرورش ابراز نگرانی کرد

«مدرسه مهم‌ترین رکن آموزش‌و‌پرورش است که سازمانی زنده به حساب می‌آید که باید نیازهایش تأمین شود. متأسفانه امروز نشانه‌های ورشکستگی آموزش‌و‌پرورش در کشور دیده می‌شود. اگر مدارس پویا نشوند، صدها جلسه نیز نمی‌تواند مشکلات را حل کند. آموزش‌و‌پرورش باید در خدمت مدارس باشند نه ‌اینکه صرفا دستور بدهند. به اعتقاد من محیط‌های آموزشی شاید خودشان اختلاف‌شان را حل کنند. نیاز است که محیط‌های آموزشی به بلوغ برسند.»
تغییر تایم درسی ؛

کاهش ساعت درسی پایه دوازدهم/ ۲۴ ساعت آموزش حضوری

همانطور که می‌دانید برای پایه دوازدهم ۳۵ ساعت آموزش حضوری در نظر گرفته شده بود. به دلیل وجود امتحانات نهایی و کنکور، این تعداد ساعت آموزشی مورد انتقاد دبیران و دانش آموزان قرار گرفت و وزیر محترم آموزش و پرورش قول کاهش ساعت درسی پایه دوازدهم را داد.
آزمون سردفتری ۹۷؛

کارت ورود به جلسه آزمون سردفتری اسناد رسمی

آزمون سردفتری اسناد رسمی روز جمعه ۲۹ تیرماه برگزار می‌شود.
«زندگی تستی»؛

سؤالات چهار گزینه ای چگونه قدرت تفکر را از یک جامعه می گیرد؟!

در هر سوال چهار گزینه ای ، تنها یک پاسخ درست است و بقیه پاسخ ها ، کاملاً مردود هستند، هر چند بخشی از پاسخ را در خود داشته باشند. پیام نهفته در دل سیستم تستی برای کودکان و نوجوانان این است: "برای هر مسأله و مشکلی، تنها یک راه حل وجود دارد" و این، گزاره ای غیر واقعی است و گاه، بسیار ناامید کننده و مخرب.
اقبال قاسمی پویا:

سند اجرائی نمی‌شود، سندنویسی را کنار بگذاریم

سند «تحول بنیادین آموزش‌وپرورش» از آن دست اسناد بالادستی است که با وجود مدینه فاضله‌ای که برای تعلیم و تربیت نسل آینده این سرزمین ترسیم کرده، نتوانسته به رؤیاهایش جامه عمل بپوشاند. سال‌های زیادی از زمان نوشتن سند چشم‌انداز ۲۰ سال که قرار بود زمینه توسعه ایران در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را فراهم کند، می‌گذرد. در بلاتکلیفی سند چشم‌انداز همین بس که اسناد دیگری که در حوزه‌های مختلف پیرو آن چشم‌انداز نوشته شد، همچنان در سردرگمی چگونگی اجرا در نیمه‌ راه مانده‌اند.
پیگیری مجلس برای بازبینی مصوبه؛

اعتراض دانش‌آموزان به تاثیر قطعی۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به اعتراض دانش‌آموزان به تاثیر قطعی۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور گفت: به آنها قول می‌دهیم که این مساله را دنبال می‌کنیم، همچنین مذاکره می‌کنیم تا دوباره این مصوبه مورد بازبینی قرار گیرد.
جمعی از معلمان شاغل در مدارس غیردولتی مطرح کردند:

دوره‌های ضمن خدمتِ پولی، ظلم مضاعف در حق معلمان آزاد

جمعی از معلمان شاغل در مدارس غیردولتی از دوره‌های ضمن خدمت پولی انتقاد کردند و گفتند: با توجه به درآمد ناچیزمان، پولی برای پرداخت شهریه نداریم.
طبق آخرین بخشنامه وزارت آموزش و پرورش؛

از امسال مدارس تنها یک معاون دارند/ حذف معاون پرورشی از چارت

طبق آخرین بخشنامه وزارت آموزش و پرورش ، مدیریت های آموزش و پروش تا 20 شهریور تنها مجاز به ساماندهی معلمان در مدارس هستند و نکته مهمتر اینکه هیچ جایگاهی به عنوان معاون پرورشی، تربیتی و یا اجرایی در مدارس تعریف نشده و در نهایت یک نفر به عنوان معاون پس از این تاریخ در مدارس، طبق بخشنامه ساماندهی می شود.
محمد داوری:

ثبت‌نام دركدام مدرسه و چرا؟

هر سال تحصيلي كه به پايان مي‌رسد آغازي است براي تكرار داستان ثبت‌نام دانش‌آموزان براي سال تحصيلي آينده و اين تكرار آنقدر وقت و انرژي خانواده‌ها و مدارس را مي‌گيرد كه يك پرسش اساسي را قابل طرح مي‌سازد و آن پرسش اين است كه خانواده‌ها با اين تكاپو در جست‌وجوي چه مدرسه‌اي هستند؟
روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد؛

توضیح آموزش‌وپرورش درباره خبر قطع حقوق تابستانی معلمان

چنين خبري از اساس كذب بوده و در توييتر سيد محمد بطحايي وزيرآموزش و پرورش، درج نشده است. در شرايطي كه مشكلات اقتصادي باعث ايجاد تنگناهاي معيشتي براي معلمان عزيز شده است، جعل خبر و ادعاي قطع حقوق تابستان نه تنها كمكي به فرهنگيان نيست، بلكه باعث ايجاد تشويش و نگراني بيشتر مي شود.
بطحایی:

نشانه‌های ورشکستگی آموزش وپرورش دیده می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: مسیر تربیت در آموزش و پرورش به انحراف کشیده شده، امروز تمام تلاش‌ها به آموزش بوده است در صورتی که نیازها در خارج از مدرسه چیز دیگری است
روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش؛

توضیح آموزش‌وپرورش درباره خبر قطع حقوق تابستانی معلمان

روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش خبر قطع حقوق معلمان در تابستان را جعلی خواند.
حجم بالا و حافظه‌محوری؛

کتاب‌های درسی اثربخشی ندارند

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه در تولید کتاب‌های درسی باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده کنیم، گفت: حجم بالای کتب، حافظه محور بودن و عدم آمادگی لازم معلمان از جمله ایرادات کتاب‌های درسی است.
ثبت سفارش کتاب‌های درسی؛

آغاز ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی کلاس اولی‌ها از شنبه

ثبت نام اینترنتی کتب درسی کلاس اولی‌ها از شنبه (۲۳ تیرماه) آغاز می‌شود.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اعلام کرد؛

۴۶ میلیارد تومان از مطالبات خرید خدمات پرداخت شد

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت ۴۶ میلیارد تومان از مطالبات خرید خدمات آموزشی خبر داد و گفت: مابقی مطالبات تا شهریور ماه تسویه می‌شود.
ابلاغیه برای سال ۹۷-۹۸ ؛

جزییات ساماندهی مدرسه محور؛ وضعیت تدریس مدیر، معاون و مشاوران مدارس

راهنمای ساماندهی مدرسه‌محور برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ ابلاغ شده است که براین اساس اولویت تخصیص نیروی انسانی با مدارس دولتی است و مدیر و معاونین، سرپرستان بخش هنرستان‌ها و مشاوران باید ساعاتی را در طول هفته تدریس کنند.
بخشنامه جدید ابلاغ شد؛

مدارس سمپاد متوسطه دوم هیات امنایی می‌شود

آموزش و پرورش در بخشنامه ای مدارس سمپاد متوسطه دوم را هیات امنایی اعلام کرد.
صفحه  از ۱۱۵
نظرات و گلایه ها