سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

جزئیات شناسنامه‌دار شدن مراکز علمی آزاد اعلام شد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از ورود اطلاعات ۱۱ هزار آموزشگاه آزاد در سامانه اعتبار سنجی و ساماندهی مراکز آموزشگاهی علمی آزاد خبر داد.
وزیر آموزش و پروش؛

برخی از تنیبه‌ها بر روح و شخصیت دانش آموز تاثیر می‌گذارد/ پس از تنبیه بدنی به سرعت وارد عمل می‌شویم/ معلمان خویشتن‌داری خود را حفظ کنند

وزیر آموزش و پروش درباره رسیدگی به پرونده کوتاه کردن موی دانش آموزان دختر گفت: برخی از تنیبه‌ها بر روح و شخصیت دانش آموزان تاثیر می‌گذارد.
نکاتی که دانش‌آموزان برای امتحانات باید بدانند؛

آشنایی با سه گروه مراقبت در فصل امتحانات

دانش‌آموزان باید در گام اول با توکل برخدا و با تمرکز بر امتحان و نه نتیجه امتحان، سر جلسه امتحان حضور یابند؛ در ماه مبارک رمضان هم کارایی مغز دانش‌آموزان روزه‌دار پس از صرف وعده سحری در بالاترین سطح است.
چگونه برای تابستان فرزندانمان برنامه‌ریزی کنیم؛

اجازه بازی کردن و کودک بودن را به فرزندانمان بدهیم

تابستان و روزهای بلند آن برای خانواده‌هایی که فرزند مدرسه‌ای دارند و حالا تعطیل می‌شوند نزدیک است و همیشه این سه ‌ماه برای خانواده‌ها با ماجراهای بسیاری همراه است؛ خانواده‌هایی که پدران و مادران شاغل دارند و با «کاسه چه کنم، چه کنم» مواجه می‌شوند. اما برای فرزندان در تابستان‌ها چگونه باید برنامه‌ریزی کرد، آیا باید آنها را از این کلاس به آن کلاس ببریم و تابستان را به فرصتی برای کلاس‌های فوق‌برنامه تبدیل کنیم یا اینکه تعطیلات را زمان مناسبی برای استراحت و بازی و تفریح دانش‌آموز بدانیم؟ شما خودتان جزو کدام‌یک از این خانواده‌ها هستید؟
کمیسیون آموزش «تعطیلات زمستانی» را بررسی می‌کند؛

توپ تعطیلات زمستانی در زمین «آموزش و پرورش»

درحالی که بسیاری از کارشناسان از نارسایی‌های عمده طرح تعطیلات زمستانی سخن می‌گویند و اجرا و تصویب این طرح را نیازمند بررسی‌های بیشتر می‌دانند، حالا رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داده که این موضوع در کمیسیون متبوعش باحضور وزیر آموزش و پرورش بررسی خواهد شد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس؛

اجرای سند ۲۰۳۰ در برخی مدارس کشور

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که برخی از مفاد سند ۲۰۳۰ در برخی از مدارس کشور علیرغم ممنوعیت اجرای این سند، اجرا می‌شود.
زینی وند در نشست خبری مطرح کرد؛

۱۳.۵ درصد؛ میانگین افزایش شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جدید/ تعیین نرخ شهریه بر اساس هزینه تمام شده

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش شهریه مدارس غیردولتی گفت: میانگین افزایش شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جدید در کشور ۱۳.۵ درصد است.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش خبر داد؛

جزئیات شناسنامه‌دار شدن مراکز علمی آزاد/مهلت ثبت‌نام موسسان در سامانه پیش‌دبستانی‌ تمدید شد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از ورود اطلاعات ۱۱ هزار آموزشگاه آزاد در سامانه اعتبار سنجی و ساماندهی مراکز آموزشگاهی علمی آزاد خبر داد.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خبر داد؛

آغاز ثبت نام کلاس اولی‌ها

ثبت‌نام یک میلیون و ۴۸۰ هزار نوآموز کلاس اولی از امروز در ۶۴ هزار مدرسه ابتدایی کشور آغاز شد.
وزیر آموزش‌و‌پرورش خبر داد؛

رئیس‌جمهور به زودی مصوبه حذف آزمون مدارس سمپاد در پایه هفتم را امضا می‌کند

وزیر آموزش‌و‌پرورش بیان کرد: طی یک یا دو روز آینده مصوبه حذف آزمون مدارس سمپاد در پایه هفتم توسط رئیس جمهوری امضا می‌شود.
منشأ لو رفتن سؤالات، آموزش و پرورش شهر تهران نیست؛

لورفتن سؤالات آزمون پایه چهارم متوسطه در نخستین روز امتحانات

باز هم اول خرداد و فصل امتحانات دانش‌آموزان آغاز شد تا بحث لو رفتن سؤالات امتحانی هم رونق بگیرد اما این بار خیلی زود و در نخستین روز امتحانات این اتفاق رخ داد. آنطور که یکی از معلمان می‌گوید و البته مسئولان آموزش و پرورش شهر تهران هم در گفت‌وگو با همشهری تأیید می‌کنند، سؤالات درس «دین و زندگی» پایه چهارم پیش‌دانشگاهی که از قضا هماهنگ کشوری هم بوده، یک ساعت قبل از امتحان در دستان دانش‌آموزان می‌چرخیده است.
دانستنی ها؛

اولین مدرسه ایران

دارالفنون،ناخودآگاه ذهن همگان را به سوی بزرگمردی مصلح ازاین سرزمین معطوف می نماید كه در زمانه غارت این ملك و ملت ازسوی بیگانگان در لوای سلاطین قاجار با اندیشه بلند خود پایه های آموزش عالی را بنا نهاد و نتیجه آموخته هایش مدرسه ای شد كه دارالفنونش نامیدند.
آغاز ثبت نام مدارس شاهد؛

ثبت‌نام پایه اول دبستان‌های مدارس شاهد آغاز شد+جزئیات ثبت نام

ثبت‌نام پایه اول دبستان‌های مدارس شاهد از امروز از طریق سایت saja.medu.ir آغاز شد.
در صحن علنی مجلس صورت گرفت؛

نمایندگان از پاسخ‌های وزیر آموزش و پرورش قانع شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر آموزش و پرورش به سوالی درباره عدم توجه به مطالبات معلمان و سند تحول بنیادین قانع شدند.
بازار فروش سوال امتحانی؛

سوالات امتحانات نهایی باز هم لو رفت + عکس

امتحانات نهایی دانش‌آموزان در شرایطی از روز گذشته آغاز شده است که بازار فروش سوالات امتحانی در شبکه‌های مجازی آغاز به کار کرده است.
اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم ؛

صندوق ذخیره فرهنگیان خیریه نیست

23 و 24 اردیبهشت 1397 مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت‌امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد که تجربه جدیدی در آموزش‌وپرورش بود.
وزیر آموزش و پرورش:

هیچ‌کجا مدارس تا این حد اجراکننده محض نیستند/ مدارس سرشان را از زیر خاکستر تمرکز گرایی بیرون بیاورند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدرسه باید سرش را از زیر خاکستر تمرکز گرایی بیرون بیاورد گفت: تا زمانی که مدرسه به سطحی از مطلوبیت نرسیده باشد و مدیر مدرسه جای خود را به عنوان راهبر آموزشی پیدا نکند موفق نخواهیم شد.
محمدرضا رزاقی خبر داد؛

افزایش 10 درصدی «شهریه» مدارس شاهد

محمدرضا رزاقی، مدیر کل امور شاهد و ایثارگران به تشریح جزئیات ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد برای سال تحصیلی آینده پرداخت.
معاون وزیر آموزش و پرورش:

برخورد تنبیهی با دانش‌آموزان ممنوع/ قیچی کردن موی سر دانش‌آموزان حرکتی ضد تربیتی است

هفته گذشته دو خبر مشابه در آبادان و شهرستان فسای استان فارس در فضای مجازی منتشر شد که هر دو حکایت از اقدام ناشایست معلم در قیچی کردن موهای دانش آموزان کلاسش داشت.
سایت بین‌المللی ادعا کرد؛

اجرای بی‌سروصدای سند ۲۰۳۰ در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

یک سایت بین المللی ادعا کرد سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی پارک‌های علم و فناوری مناطق نوآوری با موضوع «شهرهای پایدار» بر اساس سند ۲۰۳۰ برگزار می‌شود.
صفحه  از ۱۰۱
نظرات و گلایه ها