مهدی نوید ادهم:

پیشنهاد تغییر تعطیلات تابستانی و تقسیم کشور به ۴ منطقه

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: نیاز نیست؛ تعطیلات تابستانی در همه کشور یکسان باشد، بلکه می‌توان با انعطافِ لازم نسبت به شرایط اقلیمی، برنامه مناسبی تنظیم کرد.
نخبگانی از دیار اقوام؛

لئون میناسیان محقق و معلم پرکار فریدنی

با آغاز سال جدید میلادی می خواهیم یادی کنیم از لئون میناسیان که در فریدن چشم به جهان گشود و بعد از گذراندن عمری پر برکت در سن ۹۲ سالگی در یکی از روزهای آغازین سال ۲۰۱۳ چشم از جهان بست.
اظهارات عجیب معلم یک مدرسه حمایتی در کاشان؛

تدریس مادر دانش آموزان به جای معلم!/ اگر اعتراض کنیم، سیاسی خوانده می‌شویم

معلم مدرسه حمایتی درباره نحوه آموزش در کاشان می‌گوید: ببینید کار ما به کجا کشیده است! مدرسه‌ای را می‌شناسم که معلم از خارج از شهر خودش می‌آورده و او به خاطر میانسال بودنش، روزهای پایانی هفته را نمی‌آمده و مادر بچه‌ها کلاس را اداره و به درس دانش آموزان رسیدگی می‌کردند! روستایی را سراغ دارم که به علت کمبود معلم، در یک کلاس سی و چند دانش آموز را از چند پایه با یک معلم نشانده‌اند و به همه با هم درس می‌دهند!
علی زرافشان خبر داد:

برگزاری دوره مهارت تکمیلی ویژه ارزیابان و مدرسان "مدارس طرح تعالی"

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه‌ای برای بازنگری طرح تعالی مدیریت مدارس نداریم گفت: امسال بر شمار مدارس مجری طرح تعالی افزوده شد و مدیران مدارس مجری جدید، آموزش خواهند دید و یک دوره تکمیل مهارت برای ارزیابان و مدرسان کشوری نیز ترتیب داده‌ایم.
سواد دیگر خواندن و نوشتن نیست؛

مصائب عصر باسوادان بی سواد

بیشتر کارشناس امور آموزشی بر تحول بنیادین محتوی آموزشی در مدارس تاکید دارند و معتقدند این آموزش سنتی در آینده، چندان به کار دانش آموزان نخواهد آمد و آنها نیازمند آموزش مهارت زندگی هستند.
معاون حجتی اعلام کرد؛

جزئیات ورود تعاون روستایی به اجرای طرح شیر مدارس

​معاون وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه سازمان مرکزی تعاون روستایی برای اجرای طرح شیرمدارس اعلام آمادگی کرده است، گفت: البته هنوز دولت تصمیمی در این زمینه نگرفته است.
در راستای تربیت انسان‌های متعهد؛

فعالیت 1600 مدرسه امین در کشور

معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با اشاره به مخاطبان 40 میلیونی این ستاد، اظهار کرد: باید برنامه‌های کاربردی را برای استفاده این مخاطبان در اولویت داشته باشیم.
در فقدان مرد بزرگ دانشگاهی؛

دکتر علی شریعتمداری درگذشت

دکتر علی شریعتمداری (ره) چهره ماندگار علمی کشور و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در شهر شیراز و در سن 93 سالگی به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت.
معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

تخلفات صندوق ذخیره نباید مثل مسئله فیش‌های نجومی به فراموشی سپرده شود

سحرخیز با بیان این که اطلاع رسانی شفافی در خصوص جزئیات تخلفات صندوق ذخیره به معلمان صورت نمی گیرد، گفت: به نظر می رسد قوه قضائیه باید اطلاع رسانی شفاف نسبت به جزئیات مسائل صندوق به معلمان عرضه کند و وزیر سابق هم باید در این قضیه پاسخگو باشد؛ مگر می شود مدیر عاملی را منصوب کنیم و این همه تخلفات صورت بگیرد و خیلی راحت دستگاه های نظارتی افراد را رها کنند؟ تفویض مسئولیت رافع مسئولیت نیست و متاسفانه صندوق ذخیره را با روابط خویشاوندی به تاراج برده اند و اکنون باید پاسخگو باشد آیا با عزل و استعفا همه چیز تمام شد؟
تجمع معلمان حق‌التدریسی مقابل مجلس؛

هنوز وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریسی معلوم نیست

جمعی از معلمان حق التدریسی از استان های مختلف کشور صبح یکشنبه مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
رنج دانش‌آموزان بابانی از کمبود فضای آموزشی؛

مسئولان شهرستان به کمبود فضای آموزشی در روستای بابان توجهی ندارند

شیرینی تحصیل بسیاری از دانش آموزان کبودراهنگ، در کلاس های سرد سرمای استخوان سوز زمستان های این شهرستان ، یا گرمای شدید تابستان در کانکس ها و زیر سقف‌های فرسوده و لرزان مدارس قدیمی، ناگوار و تلخ است .
معلمی با حقوق 600 هزار تومان؛

دولت راضی، معلمان ناراضی

بسته حمایتی آموزش و پرورش که مدتی است به عنوان طرح خرید خدمات آموزشی تغییر نام داده اگرچه توانسته است بخشی از مشکلات کمبود نیرو در آموزش و پرورش را رفع کند و حس موفقیت به دولتی‌ها دهد اما معلمان فعال در این طرح با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند.
گفت و گو با مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش؛

هر 15 دانش آموز، فقط یک ساعت مشاوره

هنوز برای خیلی از دانش‌آموزان و مسئولان آموزش و پرورش بحث مشاوره و بهداشت روانی کم اهمیت است. آن‌طورکه کارشناسان تعلیم و تربیت می‌گویند، دلیل اغلب خشونت‌هایی که از سوی دانش‌آموزان در مدارس کشور اتفاق می‌افتد، افت تحصیلی و ناکامی در واحدهای درسی، افسردگی و آسیب‌های اجتماعی که برای دانش‌آموزان اتفاق می‌افتد علتش نبود مشاور در مدارس کشور است. مسائلی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان باید توسط یک مشاور برطرف شود اما چرخ مشاوره در مدارس کشور آن گونه که باید درست نمی‌چرخد. مشاورانی که به نظر می‌رسد شماری از آنان نتوانسته‌اند با دانش‌آموزان ارتباط برقرار کنند چرا که اعتماد دانش آموزان به مشاوران هنوز به صورت مطلوب جلب نشده است.البته مسئولان آموزش و پرورش این مسائل را قبول ندارند و در این باره می‌گویند: کمبود نیروی مشاور در مدارس موجب شده تا دانش‌آموزان ارتباط کمتری با مشاوران داشته باشند. در این زمینه با مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش به گفت‌و‌گو پرداختیم که در زیر می‌خوانید.
دومین همایش ملی «کودک و طبیعت» ؛

هوش نه،‌ شعور کودکان را در مدرسه تقویت کنیم

با سرعت گرفتن تأسیس مدارس طبیعت در کشور و علاقه‌مندی بسیاری از متخصصان محیط زیستی و علوم تربیتی برای راه‌اندازی این مدارس که مورد حمایت سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز قرار گرفته، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز حمایت خود را از ایجاد مدارس طبیعت با واگذاری زمین مورد نیاز برای داوطلبان راه‌اندازی این گونه مدارس اعلام کرد.
سند اردوگاه 50 هکتاری در اختیار بانک؛

چشم طمع به بزرگترین اردوگاه کشوری آموزش و پرورش

آموزش و پرورش برای پرداخت مطالبات فرهنگیان، سند اردوگاه شهید باهنر تهران که بزرگترین اردوگاه کشوری این وزارتخانه است را به عنوان ضمانت در اختیار بانکی قرار داده و اکنون بحث‌های متعددی مبنی بر ساخت و ساز در این زمین مطرح است.
معاون آموزش متوسطه:

چالش‌های کنکور برای نظام آموزش‌وپرورش کشور/دبستان‌ها هم قبضه شدند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به تبعات منفی کنکور بر نظام آموزشی کشور و سایه آن بر دوره ابتدایی گفت:‌ موسسات کنکور سالانه ۱۰ میلیارد تومان فقط برای تبلیغات هزینه می‌کنند.
رئیس کمیسیون آموزش خبرداد؛

پیگیری سند ملی آموزش۲۰۳۰ در مجلس/ لزوم صیانت از اطلاعات علمی کشور

رئیس کمیسیون آموزش مجلس از پیگیری موضوع سند ملی آموزش ۲۰۳۰ در این کمیسیون خبر داد و گفت: برخی از منافع ملی و اهداف کلان جمهوری اسلامی ایران با این سند همخوانی ندارد.
چالش مدیریتی در آموزش و پرورش؛

آیا سُرنای آموزش و پرورش از سرگشادش نواخته می‌شود؟

این روزها ایجاد تغییرات متوالی در سطح مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش در حالی انجام می‌شود که به نظر می‌رسد پرداختن به دغدغه‌ها و نیازهای جاری فرهنگیان به خصوص تأمین و تسهیل امر معیشتی آنان از اولویت بیشتری برخوردار است.
آیین‌نامه استقرار مدارس و مراکز غیردولتی؛

ابلاغ قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی به وزارت آموزش و پرورش

قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی پس از تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان توسط رییس جمهور برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان خبر داد:

اجرایی شدن 28 راهکار نقشه سند تحول بنیادین

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان گفت:در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 28 راهکار در برنامه راهبردی معاونت آموزش ابتدایی اجرایی شده است.
صفحه  از ۳۰
نظرات و گلایه ها