سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس اداره نظارت و بازرسی دانشکده های فنی و حرفه ای کشور؛

173 آموزشکده فنی و حرفه ای در کشور فعالند

رییس اداره نظارت و بازرسی دانشکده های فنی و حرفه ای کشور گفت: هم اکنون 173 آموزشکده و دانشکده فنی و حرفه ای در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی در مناطق مختلف کشور فعال هستند.
معاون آموزشی وزارت علوم :

ساماندهی دوره دکتری طی دو هفته آینده ابلاغ می شود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: ساماندهی مقاطع مختلف تحصیلی آغاز شده و طی دو هفته آینده بخش دکتری آن ابلاغ خواهد شد.
رئیس دانشگاه پیام نور :

بودجه سال آینده دانشگاه پیام نور 20 درصد افزایش می یابد

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: قرار است بودجه این دانشگاه برای سال آینده حدود 20 درصد افزایش یابد؛ اگرچه این رقم هنوز به تصویب نرسیده است.
رئیس دانشگاه علم و صنعت:

امتیازات خاص مقالات علمی باعث تقلب می شود

رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: بسیاری از امتیازات مرتبط با اعضای هیات علمی و ارتقای اساتید منوط به چاپ مقالات ISI است که این موضوع موجب بروز تقلب می شود.
تولید مقاله ؛

کوچ علم از دانشگاه

در سنت های اصیل علمی، تولید مقاله هیچ گاه نشان دهنده تولید علم نبوده است. راجرز کتابی نوشته به نام اشاعه نوآوری. تا به حال 2500 مقاله در خصوص این کتاب منتشر شده است. این مقالات تولید علم نیست، یک مناقشه علمی است. این نبردهای علمی زمینه ساز تولید علم است نه الزاما خود علم.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛

چند درصد از دانشجویان کشور «گل» می‌کشند؟

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره مصرف ماده مخدر «گُل» در میان جمعیت دانشجویی کشور سخن گفت
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تشریح کرد:

داستان عقب‌ماندگی دانشگاه‌های پهلوی به روایت آمار

دهقانی دوره 40 ساله انقلاب را به دو دوره تقسیم می‌کند؛ دوره اول را از سال 57 تا 76 و دوره دوم را از سال 76 تا 96 در نظر گرفته و می‌گوید بیشترین جهش علمی کشورمان در دو دهه دوم است. طبق آماری که او ارائه می‌دهد در این بازه زمانی 20 ساله، تعداد مقالات ایران در پایگاه استنادی ISI به 53 هزار مقاله رسیده است؛ یعنی رشد 50 برابری نسبت به پیش از انقلاب.
آخرین وضعیت جایابی بورسیه ها؛

معرفی ۶۵ بورسیه به دانشگاه آزاد

دبیر هیئت عالی جذب در شورای عالی انقلاب فرهنگی آخرین وضعیت جایابی بورسیه ها را تشریح کرد.وی ادامه داد: از این تعداد فقط حدود ۷۸ نفر واجد شرایط بودند و اکنون فرایند هماهنگی با وزارت علوم برای این بورسیه ها در حال طی شدن است. دبیر هیئت عالی جذب در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بورسیه هایی که هنوز دانشجو بوده و فارغ التحصیل نشده بودند، واجد شرایط لازم نبودند.
پهلوان‌افشاری عنوان کرد؛

هزینه ۱۲ میلیونی برای آموزش و تربیت هر دانشجو در سال آینده

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابهر گفت: در بودجه پیشنهادی سال آینده دولت هزینه آموزشی برای تربیت هر دانشجو ۱۲ میلیون تومان است، اما در دانشگاه آزاد این گونه نیست.
سازمان سنجش و آموزش؛

دانشگاه‌هایی که در بهمن ۹۷ بدون کنکور دانشجو می‌پذیرند+ اسامی

لیست دانشگاه‌هایی که بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی برای ورودی بهمن ماه ۹۷ دانشجو می‌پذیرند، منتشر شد.
کمبود امکانات، مشکل همیشگی؛

مقصر آقای پول است!

هر از چند گاهی حوادث دردناکی در گوشه و کنار کشور روی می دهد که در نهایت تقصیر متوجه کمبود امکانات و اعتبارات شده و به اینگونه، حل مشکل به نوعی تعلیق به محال می شود.در حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه علی صمدی آزاد اسلامی در تهران هم نوسازی ناوگان حمل و نقل به پیش کشیده شد که انهم مستلزم هزینه های میلیاردی است درحالی که با یک نگاه معمولی و نه چندان کارشناسی می توان دانست که مشکل اصلی از ناحیه مدیریت و نظارت است و ارتباط دادن هر مسئله به پول واعتبارات به نوعی پاک کردن صورت مسئله، گریز از پاسخگویی وتعلیق به محال حل مشکلات به شمار می رود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان :

۸۵ درصد دانشجویان شهریه‌پرداز هستند

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه ما مسئولان و مدیران نباید صرفا مدیر هزینه‌ها باشیم، گفت: اگر صرفا توزیع کننده بودجه دولت باشیم، کار هوشمندانه و مدیریت کارآمدی انجام نداده‎ایم.
در جلسه هیئت امنا تصویب شد؛

ارجاع پرونده تخلفات مسئولان سابق دانشگاه آزاد به قوه قضائیه

بر اساس مصوبه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، در صورت پاسخگو نبودن مسئولان وقت و اثبات وقوع تخلف نسبت به ابهامات حسابرسی، موارد به مراجع قضایی ارجاع می‌شود.
رئیس سازمان رسانه های دانشگاه آزاد:

۸۰ درصد پروژه نصب گاردریل در واحد علوم و تحقیقات به اتمام رسید

رئیس سازمان رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی از تحقق 80 درصدی پروژه نصب گاردریل در واحد علوم و تحقیقات این دانشگاه خبر داد.
خصوصی‌سازی تحصیل پزشکی؛

بررسی اعتراضات دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه نفت به ابلاغیه و مصوبات اخیر

در هفته‌های گذشته، دو مرجع دانشگاهی کشور آبستن حوادثی بودند که بنایش متعلق به سال‌های پیش بود. از یک طرف دوباره بحث‌های پیشین دانشگاه وزارت نفت بعد از کاهش بودجه وزارت نفت و واگذاری آن به وزارت علوم به میان آمد و از طرف دیگر دانشجویان
حجت‌الاسلام رستمی:

همکاری‌های نهاد رهبری دانشگاه‎‎ها و کمیته امداد افزایش می‌یابد

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: کمیته امداد برای توجه به قشر ضعیف جامعه تشکیل شد و برخود لازم می‌دانیم همکاری‌های موجود را افزایش دهیم.
عارف؛

شورای عالی عتف عملا تعطیل است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شورای عتف عملا تعطیل است؛ ما کار‌هایی داریم که این نهاد‌ها یا از عهده آن بر نمی‌آیند یا نمی‌توانند انجام دهند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان مطرح کرد؛

باید هزینه تربیت «معلم فاخر» را بپردازیم

رئیس دانشگاه فرهنگیان با انتقاد از بودجه این دانشگاه در لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: باید هزینه معلم فاخر تربیت کردن را بپردازیم، این بودجه ما را نسبت به پذیرش دانشجو در سال آینده مردد می‌کند.
خصوصی سازی عجیب یک دانشگاه؛

انتصاب قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر خلاف دستور صریح وزیر+ اسناد

تراژدی آنجایی اتفاق می افتد که به یکباره حدود سی نفر از اساتید این درمانگاه‌های دولتی، خارج شده و هزاران بیمار که برخی از آنها سال‌هاست توسط این پزشکان تحت درمان هستند، به حال خود رها شدند.
طی اطلاعیه‌ای؛

شرایط بورسیه دانشجویان رشته تربیت‌بدنی اعلام شد

شرایط بورسیه‌های تحصیلی در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دوره‌های کوتاه مدت یک ساله، برای دانشجویان رشته تربیت‌بدنی و قهرمانان برجسته ملی اعلام شد.
صفحه  از ۲۳۳
نظرات و گلایه ها