سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در اردوی آموزشی تشکیلاتی بانوی مومن انقلابی عنوان شد؛

ولایتی: دانشگاه‌ آزاد باید در احیای تمدن اسلامی موثر باشد/ رهبر: پشتیبانی مستحکم برای رهبر انقلاب هستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: «ما به‌عنوان سربازان مقام معظم رهبری ضمن تسلیم‌نشدن در برابر فشارها، پشتیبان مستحکم برای رهبر معظم انقلاب هستیم.»
توضیحات فتاح در خصوص فروش سوهانک به دانشگاه آزاد اسلامی:

پول حاصل از فروش سوهانک صرف وام ضروری نیازمندان می‌شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: سوهانک را به دولت نفروختیم چون قیمت پایین‌تری پیشنهاد داد. دانشگاه آزاد اسلامی 900 میلیارد تومان سوهانک را خرید و پول حاصل از فروش سوهانک در صندوق امداد ولایت برای پرداخت وام ضروری مددجویان سپرده گذاری شده است.
غفاری:

فقط ۳۰ درصد از بودجه دانشگاه‌ها تاکنون محقق شده/ شرایط ارزی کشور بر دانشگاه‌ها تاثیرگذار است

معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به عدم تحقق بودجه گفت: تاکنون فقط ۳۰ درصد از بودجه دانشگاه‌ها محقق شده که تا پایان ۶ ماه به ۳۸ درصد خواهد رسید.
عارف:

کمبود اساتید و اعضای هیات علمی از چالش‌های نظام آموزشی است/ پیشرفت اقتصادی با توسعه علم و فناوری میسر می‌شود

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: امید است با پیروزی در جنگ اقتصادی که به راه افتاده، شاهد جهش مجدانه در توسعه و پیشرفت در بخش‌های اقتصادی باشیم و این مهم با توسعه علم، فناوری میسر خواهد شد.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران؛

رویکرد انضباطی در اجرای «طرح عاری از دخانیات» نداریم/ پیگیری وزارت علوم برای جلوگیری از استعمال دخانیات در سایر دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران نماد آموزش عالی کشوراست و نباید ناهنجاری‌هایی مثل استعمال دخانیات در آن وجود داشته باشد.
وزیر علوم:

بازرسان آژانس انرژی اتمی بازدیدی از دانشگاه‌های کشور نداشتند/ عدم محدودیت دانشگاه‌‌ها در تحقیقات علمی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: از زمان حضور من در وزارت علوم بازدیدی از دانشگاه‌های کشور توسط بازرسان آژانس انرژی اتمی صورت نگرفته است.
پیر بوردیو بررسی کرد؛

بازتولید مناسبات قدرت در دانشگاه

در طول نیم‌ قرن اخیر، به‌خصوص پس از رخداد مه 68، دانشگاه همیشه در متن مبارزات و در برابر قدرت‌های مسلط قرار داشت. در بیشتر آرشیوها دانشجویان در کنار کارگران و سایر اقلیت‌های اجتماعی دیده می‌شوند اما ساختارهای قدرت درون خود دانشگاه چگونه عمل می‌کنند.
وزیر علوم:

زمزمه‌های تغییر ریاست دانشگاه تهران نادرست است

وزیر علوم در واکنش به اخبار مربوط به بازدید بازرسان سازمان بین‌المللی انرژی اتمی از دانشگاه‌ها گفت: این موضوع صحت ندارد و طی ماه‌های اخیر هیچ بازدیدی از دانشگاه‌ها صورت نگرفته است.
کوچکی‌نژاد:

برگزاری کنکور ۹۸ خلاف قانون است

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه سال ۹۷ باید آخرین سال برگزاری کنکور می‌بود، تلاش برای افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸ را خلاف قانون دانست.
محمدحسین پورکاظمی اظهار کرد:

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ورودی دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی از سه‌شنبه

توزیع کارت آزمون ورودی دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی از سه‌شنبه 26 تیر آغاز خواهد شد.
رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم:

فرایند جذب اعضای هیأت علمی"استانی" می‌شود

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به دلیل تسهیل در فرایند جذب اعضای هیأت علمی، استانی شدن فرایند جذب در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است.
با دستور فرهاد رهبر:

هدیه دادن به مدیران دانشگاه آزاد ممنوع شد

مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه ای، انجام تشریفات زائد و هدیه به مسئولان دانشگاه را ممنوع اعلام کرد
واکنش عجیب رئیس‌جمهور؛

مخالفان و موافقان بازنشستگی دکتر گلشنی چه می‌گویند؟

از چهارشنبه هفته گذشته تا امروز، شریف در صدر اخبار آموزش عالی کشور قرار داشت و درگیر یکی از پیچیده‌ترین چالش‌های خود شد.
گلایه دانشجویان مقیم چین از وزارت بهداشت؛

تایید مدرک تحصیلی، دغدغه دانشجویان ایرانی مقیم چین

دانشجویان ایرانی دانشگاه و موسسات پژوهشی آکادمی علوم چین که از آن به عنوان بزرگترین مرکز تحصیلات تکمیلی معتبر این کشور در جهان نام برده می شود از اینکه این مرکز آموزش عالی در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است، اظهار گلایه می کنند.
در راستای اجرای سیاست‌های کیفی سازی آموزش؛

بیش از 50 موسسه آموزش عالی درخواست «تعطیلی» دادند

مدیرکل شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم از درخواست بیش از 50 موسسه آموزش عالی برای تعطیل شدن خبر داد و گفت: در راستای اجرای سیاست‌های کیفی سازی آموزش از ابتدای سال جاری با وجود درخواست‌های ارسالی هیچ مجوزی برای راه‌اندازی مرکز جدید آموزشی عالی نداشتیم.
سید محمد حسینیان؛

ما عامل فسادیم،آقای امام جمعه؟/ برای یک بار هم که شده به دانشگاه بیایید

امام جمعه دامغان هفته گذشته در خطبه‌های نمازجمعه، دانشجویان ساکن این شهر را عامل فساد در دامغان معرفی کرد و گفت که اگر مسئولین دانشگاه نتوانند کاری کنند، «جوانان ما آتش به اختیار وارد عرصه خواهند شد.
غفلت از غایات؛

حلقۀ مفقودۀ پیشۀ سیاستگری در ایران امروز

اگرچه مدعای اصلی بشیریه در جامعۀ ایرانی نسبتاً جدید و کمتر مورد بحث و تفسیر واقع شده است، اما هم در فضای آکادمیک داخلی و هم در فضای آکادمیک جهانی نمونه‌هایی دیگر از چنین مدعایی در طی دهه‎های اخیر مطرح شده است. برای نمونه، «عباس منوچهری» ازجمله محققینی است که در سال‌های اخیر تحقیقات مبسوطی در خصوص ضرورت بازگشت به «تفکر هنجاری» (normative thought) انجام داده است.
در راستای رشد و توسعه؛

ضرورت ارتباط دانشگاه و صنعت

ارتباط دو نهاد دانشگاه و صنعت از ضروری‌ترین مناسبات هر جامعه‌ای است که به رشد و شکوفایی این دو نهاد و بهبود شرایط جامعه کمک می کند. تجربه کشورهای مختلف حاکی از آن است که ایجاد چنین رابطه‌ای، عامل مهم در رشد و توسعه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی آن‌ها بوده است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی:

بازنگری آیین نامه تحصیل همزمان/ اعلام رشته های جدید بزودی

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی از بازنگری آیین نامه تحصیل همزمان دانشجویان استعداد درخشان در دو رشته خبر داد و گفت: رشته های کلیدی برای تحصیل همزمان دراولویت قرار می گیرند.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

۴۵درصد تفاهمنامه با دانشگاه‌های خارجی اجرایی شده است

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل گفت: در سال گذشته ۴۵ درصد تفاهمنامه‌هایی که با دانشگاه‌های خارجی منعقد شده، اجرایی شده است.
صفحه  از ۱۶۵
نظرات و گلایه ها