سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در دانشگاه غیرانتفاعی؛

ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی و کارشناسی

علاقه‌مندان به تحصیل در دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی تا ۲۷ آبان فرصت دارند تا در رشته‌های موردنظر خود ثبت‌نام کنند.داوطلبان دوره‌های کاردانی و کارشناسی باید مدرک تحصیلی مقطع قبل خود را تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۷ دریافت کرده باشند. البته داوطلبانی که از ترم بهمن تحصیل خود را در این مقاطع آغاز می‌کنند می‌توانند تا ۳۰ بهمن ۹۷ مدرک تحصیلی مقطع قبلی خود را ارائه دهند.
در راستای حمایت از پایان نامه ها؛

قوه قضائیه اولویت های پژوهشی خود را اعلام کرد

مرکز مطالعات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ۴۲ عنوان اولویت پژوهشی خود را برای مشارکت مراکز دانشگاهی و پژوهشی اعلام کرد.
وعده ای که عملی نمی شود؛

ابهام در تأسیس شعبه سوریه دانشگاه تربیت مدرس

وزیر علوم چند روز پیش اعلام کرد یک شعبه از دانشگاه تربیت مدرس به منظور تحصیل دانشجویان سوریه ای در این کشور راه اندازی می شود .
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش؛

زمان ثبت‌نام آزمون دکتری ۹۸ اعلام شد

دکتر حسین توکلی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، شبانه، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌های غیردولتی و غیر انتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها از سه‌شنبه ۶ آذر از طریق سایت سازمان سنجش آغاز می‌شود و این مهلت تا ۱۲ آذر ۹۷ ادامه دارد
وزیر علوم:

تعداد دانشگاه های دولتی به کمتر از 70 می رسد

منتقدان افزایش بی رویه تعداد موسسات آموزش عالی بر این باورند که کشور نیازی به این تعداد مراکز آموزشی ندارد، موضوعی که وزیر علوم در باره آن می گوید: تعداد دانشگاه های دولتی در صورت ادغام واحدهای کوچکتر، به عدد 60 تا 70 می رسد
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم:

دانشگاه‌ها باید در مدت حداقلی ۹۰ روزه اجاره خوابگاه را دریافت کنند

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: تفسیر مهلت پرداخت ۳ ماهه در بخشنامه صحیح است و دانشگاه‌ها باید در مدت حداقلی ۹۰ روزه پول اجاره خوابگاه را دریافت کنند.
دکترهادی روحانی؛

افزایش ضریب تأثیر نمره آزمون عملی تربیت بدنی در آزمون سراسری

به نقل از پژوهشگاه علوم ورزشی، دکترهادی روحانی عضو هیات علمی پژوهشگاه و دبیر گروه تخصصی برنامه‌ریزی درسی و گسترش علوم ورزشی گفت: در بررسی‌هایی که این گروه با همکاری پژوهشگاه علوم ورزشی در سال‌های اخیر روی نحوه برگزاری، مفاد آزمون و اثربخشی آن نمود، به این جمع‌بندی رسید که ضریب تأثیر آن بایستی افزایش یابد تا متقاضیان ورود به رشته علوم ورزشی، از توانمندی‌های جسمانی مناسبی در کنار توانمندی علمی برخوردار باشند به همین دلیل ضریب نمره آزمون عملی تربیت بدنی در امتیاز نهایی آزمون سراسری از ۲ به ۴ افزایش یافت.
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت:

آغاز ثبت نام ارز دانشجویی برای گروه علوم پزشکی

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت از آغاز ثبت نام برای دریافت ارز دانشجویی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور در گروه علوم پزشکی خبر داد.
توضیحات محمد قمی؛

اشتباه وزرات علوم در عدم برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 97

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تصمیم اشتباه وزارت علوم در خصوص عدم برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 97 خبر داد .
نقض حقوق دانشجویان؛

پرونده دانشجویان ستاره‌دار بسته می‌شود

رگزاری نشست‌ها و تلاش‌هایی که با عناوین مختلف از جمله نشست حقوق شهروندی برگزار می‌شود، به این دلیل است که مواردی که تحت عنوان نقض حقوق شهروندی نامیده می‌شود، به حداقل برسد و همچنین ایجاد ساز و کاری که در هر وزارتخانه تحت عنوان دستیار وزیر و انتخاب رابطین حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها صورت گرفته، به این دلیل است که حقی از هیچ فردی اعم از دانشجویان پایمال نشود.
با ابلاغ بخشنامه‌ای؛

جزئیات مراسم هفته پژوهش دانشگاه آزاد اعلام شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه‌ آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای جزئیات برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری سال ۹۷ این دانشگاه و تقدیر از پژوهشگران برتر را ابلاغ کرد.
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت؛

آغاز ثبت نام ارز دانشجویی برای گروه علوم پزشکی

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت از آغاز ثبت نام برای دریافت ارز دانشجویی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور در گروه علوم پزشکی خبر داد.
جزئیات نقل و انتقال اعلام شد؛

۸ دانشگاه علوم پزشکی دانشجوی میهمان نمی پذیرند

زمانبندی تقاضای انتقال و میهمانی برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷- ۹۸ دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شد و ۸ دانشگاه اعلام کردند دانشجوی انتقالی و میهمان نمی پذیرند.
مدیرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی؛

کاهش زمان صدور مدرک دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد

مدیرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی درباره صدور دانشنامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با وجود پایین بودن امکانات صدور مدرک، سعی بر آن داریم تا با استفاده از حداکثر توان نیروهای انسانی شاغل در این بخش این کمبودها را به حداقل برسانیم وی افزود زمان روند صدور مدرک در دانشگاه آزاد از ۲ ماه به حداکثر یک هفته رسید.
مدیرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی؛

کاهش زمان صدور مدرک دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد

مدیرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی درباره صدور دانشنامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با وجود پایین بودن امکانات صدور مدرک، سعی بر آن داریم تا با استفاده از حداکثر توان نیروهای انسانی شاغل در این بخش این کمبودها را به حداقل برسانیم وی افزود زمان روند صدور مدرک در دانشگاه آزاد از ۲ ماه به حداکثر یک هفته رسید.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:

با همت عمومی می‌توانیم کنکور را حذف کنیم

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر همت کنیم، آموزش و پرورش همکاری کند و آموزش عالی هم همکاری کند، همت عمومی برای این باشد که روش جایگزین مناسبی برای ارزشیابی استعدادهای ما برای ورود به دانشگاه ایجاد شود، این قابلیت وجود دارد که کنکور با این کیفیت را کنار بگذاریم.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان؛

27 هزار دانشجو در خوابگاه های غیردولتی اقامت دارند

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: در زمان حاضر در 31 استان کشور 321 خوابگاه غیر دولتی دارای مجوز وجود دارد که 27 هزار نفر از دانشجویان در آنها اقامت دارند.یزدان مهر اظهار کرد: علی رغم نظارت صندوق رفاه بر روند ساخت سراهای دانشجویی منکر نمی شویم که افرادی در سطح کشور بدون مجوز نسبت به ایجاد خوابگاه اقدام کرده، تبلیغات و تخلفاتی نیز انجام می دهند اما دانشجویان و خانواده ها باید بدانند صندوق رفاه دانشجویی مسئولیت پاسخگویی در قبال سراهای با مجوز را دارد.
وزیر علوم:

مدل نهایی کنکور ۹۹ هنوز به تصویب نرسیده است

غلامی با بیان اینکه هر تصمیمی که می‌گیریم با نارضایتی عده‌ای همراه است، گفت: هنوز روش نهایی کنکور ۹۹ به تصویب نرسیده است.
مهرداد بائوج لاهوتی مطرح کرد؛

ارز دانشجویی به خروج نخبگان از کشور کمک می کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: به جای این که ارز در اختیار دانشجویان قرار دهیم که از کشور خارج شوند، باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم تا آن هایی هم که خارج از کشور هستند را به کشور بازگردانیم.
پیرامون تخریب خانه های مسکونی ده ونک صورت گرفت؛

مجمع دانشجویان حزب‌الله دانشگاه علم‌و‌صنعت خواستار مناظره با مسئولین دانشگاه الزهرا شد

برای روشن شدن ابعاد گوناگون این مسئله از شما درخواست می شود نماینده ای از طرف دانشگاه الزهرا(س) برای گفت و گو و مناظره پیرامون این موضوع معرفی نمایید تا این مسئله به دور از جار و جنجال های رسانه ای مورد بررسی قرار گیرد.
صفحه  از ۲۱۲
نظرات و گلایه ها