معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه؛

دانشگاه هنر اسلامی تبریز در صدر دانشگاه‌های هنر کشور قرار گرفت

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه هنر تبریز گفت:‌ با انتشارنتایج رتبه‌بندی سال ۹۵ – ۹۴ دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی کشور، دانشگاه هنر اسلامی تبریز در جمع برترین‌ها قرار گرفت.
چگونه کار پیدا کنیم؛

۸ توصیه کاربردی برای جویندگان کار

روش‌های قدیمی پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیلات و باقی ماندن در همان شغل تا زمان بازنشستگی مربوط به گذشته‌هاست. خبر خوب این است که روش‌های تازه‌ای برای دستیابی به شغل دلخواهتان وجود دارد. در بازار کار مدرن امروز مردم در پیدا کردن فرصت‌های شغلی تازه ماهرتر شده‌اند. برای همین در این مقاله قرار است مطالبی یاد بگیریم تا بدانیم چگونه کار پیدا کنیم که متناسب با دنیای امروز باشد.

اردیبهشت 96، آخرین فرصت ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی

مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، 18 تا 24 اردیبهشت 96 را آخرین فرصت ثبت‌نام و ویرایش اطلاعات آزمون دکتری تخصصی اعلام کرد.
معاون وزیر علوم خبر داد:

۱۶ دانشگاه برای قرار گرفتن در رتبه های جهانی انتخاب شدند

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: طی بررسی های صورت گرفته ۱۶ دانشگاه کشور برای قرار گرفتن در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان انتخاب شدند، این انتخاب در راستای اقتصاد مقاومتی است.
گزارش عملکرد مسئولان دانشگاهی؛

دانشگاهیان به دنبال تخصیص بودجه‌های پایان سال/ آخرین امضاهای سال میرزاده پای احکام حوزه فرهنگی

برخی مسئولان دانشگاهی در آخرین هفته کاری سال ۹۵ سعی کردند در نشست‌های خبری به ارائه گزارش عملکرد خود بپردازند.
افزایش مبلغ وام ویژه عتبات دانشجویی از سال آینده؛

حمایت 100 درصدی از دانشجویان برای اعزام به عمره و عتبات

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه هدف ما حمایت 100 درصدی از دانشجویان برای اعزام به عمره و عتبات است، گفت: در نظر داریم برای سال آینده مبلغ وام عتبات دانشجویی را افزایش دهیم.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور:

جزییات پذیرش دوره‌های بدون آزمون دانشگاه علمی–کاربردی تشریح شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور شرایط ورود به دوره‌های بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای و همچنین کارشناسی حرفه‌ای دانشگاه جامع علمی – کاربردی را تشرح کرد.
فراخوان؛

فراخوان صندوق حمایت از پژوهشگران برای پشتیبانی از رساله‌های دکتری

دومین فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران منتشر شد.
گفت‌وگو با کارشناسان و متولیان آموزش عالی کشور؛

مولفه‌های تاثیرگذار در ایجاد"صندلی‌های خالی" دانشگاه‌ها

"صندلی خالی دانشگاه‌ها" موضوعی آشنا اما نگران کننده است که طی چند سال اخیر دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی کشور را درگیر خود کرده،جریانی که در یک مقطع زمانی بدون آینده پژوهی و با در نظر گرفتن برخی ملاحظات، امروز به مرز بحران در سیستم آموزش عالی رسیده که اگر این مسئله زودتر علاج نشود تاثیرات منفی بسیاری را نه تنها در جامعه علمی، بلکه در پیشرفت کشور بر جای می‌گذارد.
آمار داوطلبان کنکور 96؛

علت افزایش داوطلبان کنکور 96 از نگاه سازمان سنجش

علیرغم مطرح بودن بحث مواجهه آموزش عالی کشور با پدیده صندلی‌های خالی و اذعان مسئولان آموزش عالی نسبت به وقوع این بحران، امسال ثبت نام آزمون سراسری سال 96 در حالی به پایان رسید که افزایش بیش از 7 درصدی آمار داوطلبان شرکت کنندگان در این آزمون، موجب تعجب کارشناسان عرصه آموزش عالی بود.
تحصیل در دانشگاه های ترکیه؛

دانشگاه‌های ترکیه چگونه دانشجو پذیرش می‌کنند؟

در ترکیه هر دانشگاه با توجه به برنامه‌ها و رشته‌های خود اقدام به برگزاری آزمون ورودی می‌کند.
محمدمهدی زاهدی:

تغییرات اخیر در دانشگاه‌های کشور صد درصد سیاسی است

رئیس کمیسیون آموزش مجلس ضمن تاکید بر اینکه تغییرات اخیر در دانشگاه‌ها صددرصد سیاسی است، گفت: دولت به گونه‌ای رفتار کرده است که انگار مردم شعور ندارند. به جای پاسخگویی به مردم، آن‌ها را حواله به ادبیات منقلی و عذاب الهی می‌کند.
برای اولین بار در کشور؛

تصویب گرایش آموزش فلسفه به کودکان و نوجوانان

شورای گسترش آموزش عالی، گرایش آموزش فلسفه به کودکان و نوجوانان را تصویب کرد. این رشته برای اولین بار در کشور در دانشگاه خوارزمی راه اندازی می شود.

حمایت وزارت علوم از دانشگاههای مجری طرح دانشگاه عاری از دخانیات

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم میزان مصرف دخانیات توسط دانشجویان را در دانشگاه های دولتی اعلام کرد و گفت: از دانشگاههای مجری طرح دانشگاه عاری از دخانیات حمایت می کنیم.

فهرست منابع و حذفیات کنکور 96 اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار فهرست منابع و حذفیات سئوالات آزمون سراسری سال 96 خبر داد و گفت: سئوالات آزمون سراسری سال 96 از فصول حذف شده کتب آموزش و پرورش طراحی نخواهند شد.
معاون آموزشی وزارت علوم :

آمادگی دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان شاغل به تحصیل در آمریکا

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های داخل آماده پذیرش دانشجویان شاغل به تحصیل در آمریکا هستند، گفت: علم و فناوری کشور ما یک فرایند درون‌زا است و روند فعالیت‌های آن به کشور خاصی محدود نمی‌شود. بنابراین تصمیم مجدد رییس‌جمهور آمریکا درخصوص منع ورود دانشجویان 6 کشور، خدشه‌ای به جامعه علمی ما وارد نخواهد کرد.

«طه هاشمی» معاون دانشگاه آزاد اسلامی استعفا کرد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد از سمت خود استعفا کرد.
دکتر محمد حسین امید بیان کرد:

شاخص های بودجه بندی دانشگاه‌ها اعلام شد

سرپرست معاونت اداری و مالی وزارت علوم درخصوص بدهی‌های بازمانده از سال‌های قبل اظهار داشت: این امر از ابتدای دولت پیگیری شد تا کسری‌های به جا مانده از قبل از سال 92 که عمدتاً مربوط به تخصیص ناچیز سال 91 است جبران شود و خوشبختانه با پیگیری های انجام شده در اواخر تابستان، دولت مصوب کرد هزار میلیارد تومان از محل اوراق صکوک به وزارتخانه پرداخت کند.
آیین نامه تفویض اختیار ابلاغ شد؛

۳۰ دانشگاه دولتی برنامه‌های درسی را بازنگری می کنند

براساس آیین نامه تفویض اختیار بازنگری و تدوین برنامه‌های درسی به دانشگاه‌های کشور، ۳۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی سطح یک و دو از اختیار بازنگری درسی و تدوین برنامه جدید برخوردار شدند.
رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد:

برخی افراد در مراکز آموزشی برای بیگانه کار می کنند

رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه برخی در مراکز آموزشی برای بیگانه کار می کنند، گفت: جذب نخبگان در کشور سامان ندارد و می خواهیم در دانشگاه آزاد جذب نخبگان را آغاز کنیم.
صفحه  از ۴۹
نظرات و گلایه ها