سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مهارت آموزی؛

چه مهارت هایی در مدرسه نیاموختیم؟

به تازگی محققان به این نتیجه رسیده اند برای رسیدن به موفقیت داشتن مهارت هایی ویژه بسیار لازم است که در مدرسه نه تنها آموزش داده نمی شوند که حتی به آنها اشاره ای هم نمی شود .
ابراهیم صالحی عمران خبر داد؛

برگزاری دوره های مشترک فنی و حرفه‌ای و یک دانشگاه فرانسه

دانشگاه فنی و حرفه ای در راستای گسترش همکاری های بین المللی با دانشگاه سوربن سیته (پاریس 13) فرانسه در زمینه های علمی و برگزاری دوره های مشترک آموزشی و مهارتی همکاری می کند.طرح اراسموس پلاس یک برنامه بورس آموزشی تحت حمایت اتحادیه اروپا است که با هدف سازمان دهی تبادل دانشجو بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اروپا و سایر نقاط جهان راه اندازی شده است و دانشجویان می‌توانند در دوره‌های کوتاه مدت در دانشگاه‌های اروپایی تحصیل کنند و از مزایا و امکانات آنها بهره مند شوند.
در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز؛

مدرسه مهارتی سواد رسانه راه‌اندازی می شود

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در سال جدید مدرسه مهارتی سواد رسانه راه‌اندازی می کند.
جایگاه مهارت در چرخه دانشگاه؛

کالج‌های مهارتی؛ حلقه مفقوده فارغ‌التحصیلان

هم‌زمان با قرن بیست‌و‌یکم، چالش‌های جدیدی پیش روی جوانان قرار می‌گیرد که نیاز به درک و انطباق با آن مهم است. یکی از مشکلاتی که این روزها نمایان شده است، تقاضای روز‌افزون دانشجویان فارغ‌التحصیل برای یافتن شغلی مناسب است. در این برهه، مهارت بیش از پیش مهم و کارآمد به نظر می‌رسد.
وقتی باید بفهمیم...؛

مهارت‌های زندگی حفظ کردنی نیست

«پژوهش جهانی آموزش مدنی و شهروندی» [International Civic and Citizenship Education Study] یا به اختصار ICCS یکی از پژوهش‌های جهانی است که میزان آگاهی‌های مدنی و شهروندی دانش‌آموزان پایه هشتم یا نهم کشورهای شرکت کننده در این پژوهش را بررسی می‌کند.وجود ICCS و پژوهش‌هایی از این دست در سطح جهان آموزش، خبر از این دل نگرانی می‌دهند که آموزش و پرورش تا چه اندازه در پرورش شهروندانی شایسته این روزگار، کامیاب یا ناکام است؟ این که آموزش و پرورش تا چه میزان، دانش‌آموزان را آشنا و آگاه بر مهارت‌های گوناگون زندگی – از آن میان مهارت‌های مدنی و شهروندی- بار می‌آورد؟
اهمیت مهارت آموزی؛

مدارس مهارتی فرصتی برای برنامه‌ریزی و تربیت نسل مهارت‌آموز است

رئیس مرکز سمای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: با برقراری مدارس مهارتی، فرصت کافی برای برنامه‌ریزی عمیق‌تر و تربیت نسل مهارت‌آموز در اختیار است.
هدفمندسازی مهارتی؛

بروز استعداد، خلاقیت و خودباوری جوانان در مدارس مهارتی

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سمای استان فارس ایجاد هدفمند مدارس مهارتی را باعث بروز استعدادها، خلاقیت و خودباوری در جوانان برای حل مشکلات کشور دانست.
مهارت آموزی و اشتغال؛

اشتغال فارغ التحصیلان رصد شد

طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان برای اولین بار از سوی وزارت علوم اجرا شد که براساس نتایج این طرح حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد فارغ التحصیلان ۸۷ دانشگاه درحال حاضر مشغول به کار هستند.محمد سعید سیف، مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم تاکید دارد که هدف این وزارتخانه از اجرای طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی مقایسه دانشگاه ها با یکدیگر نیست بلکه هدف از اجرای این طرح برنامه ریزی و سیاستگذاری دقیق تر برای توسعه آموزش عالی است. وی افزود: در سال جاری هدف این بود که طرح آغاز شود و امیدواریم در سال های آینده دانشگاه های بیشتری در این طرح مشارکت کنند.
با تنبلی چه کنیم؟

راهکار های رهایی از اهمال کاری

" تعلل و به تاخیر انداختن کارها" از جمله مشکلاتی است که در وجود هر شخص ممکن است لانه کرده باشد و بر تمام اندیشه ها و گرایش ها و رفتارهای او تأثیر گذاشته است.
یادداشت سیدمیرزایی جهقی؛

هوش هیجانی و راه‌های پرورش آن

هوش هیجانی یکی از انواع هوش بوده و به معنای توانایی فرد در کنارآمدن و سازگاری موفق با دیگران است. برخی هوش هیجانی را شکلی از هوش اجتماعی تعریف كرده‌اند که در حقیقت شامل توانایی فرد در اداره و کنترل هیجانات شخصی خود و دیگران است.
مدیرکل فنی و حرفه ای قزوین؛

موازی کاری در آموزش های مهارتی باید متوقف شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: متولی قانونی مهارت های فنی و حرفه ای به صورت استاندارد فقط آموزش فنی و حرفه ای است و از موازی کاری در این عرصه باید جلوگیری شود.
ذوالقدر خبر داد:

پیگیری طرح اجباری شدن ۶ساعت مشاوره و آموزش قبل از ازدواج در مجلس

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه طرح اجباری شدن ۶ساعت مشاوره و آموزش قبل از ازدواج در مجلس پیگیری می‌شود، گفت: مشارکت نهادهای دیگری مانند سازمان بهزیستی و قوه‌قضاییه در امر آموزش قبل از ازدواج ضروری است.
یادداشت محمدی‌فارسانی؛

تقویت مهارت گوش‌دادن در کودکان

شاید تصور کنید که گوش‌دادن یک مهارت خودکار است؛ اما باید توجه داشت آنچه خودکار است شنیدن است نه گوش‌دادن! شنیدن یک واکنش کاملا مکانیکی به صداهای جهان اطراف است. گوش‌دادن اما، یک فرایند پردازش ارادی است؛ در گوش‌دادن، فرد اراده می‌کند که صدای خاصی را بشنود، آن را پردازش و تحلیل کند و به آن پاسخ دهد. گوش‌دادن مؤثر، مهارتی بسیار مهم است که لازم است در کودک تقویت شود تا از طریق اطلاعاتی که کسب می‌کند، بتواند به توسعه خویش بپردازد.
صبح جمعه صورت میگیرد؛

زمان آزمون استخدامی تأمین اجتماعی

آزمون سراسری استخدامی سازمان تأمین اجتماعی صبح روز فردا، جمعه 20 مهر ماه جاری برگزاری می‌شود.همچنین کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون سازمان تأمین اجتماعی از روز سه­‌شنبه، 17 مهر بر روی سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت و متقاضیان می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و ...) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین‌شده بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.
نماینده اردکان در مجلس:

حرفه آموزی جوانان نقش موثری در توسعه و رفاه اجتماعی دارد

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش بهره وری بخش های مختلف جامعه در توسعه و رفاه اجتماعی، گفت: آموزش و افزایش مهارت آموزی جوانان نقش مهم و موثری در دستیابی به اهداف مورد نظر ایفا می کند.
مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد؛

اجرای طرح ایران مهارت در 10 درصد مدارس متوسطه سراسر کشور

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح ایران مهارت امسال در 10 درصد مدارس متوسطه سراسر کشور اجرایی می‌شود.
شریعتی‌نیاسر:

الزام دانشگاه‌ها به اجرای طرح «ارتقای ظرفیت اشتغال‌پذیری دانشجویان»

معاون آموزشی وزیر علوم از تأکید و توجه وزارت علوم به ارتقای ظرفیت اشتغال پذیری دانشجویان دوره کارشناسی خبر داد.
رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور؛

کمبود بودجه برای آموزش متقاضیان فنی و حرفه ای

رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با بیان اینکه کل بودجه امسال سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور 400 میلیارد ریال است، خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال متقاضیان برای آموزش در زمینه های مختلف، امکانات و بودجه موجود پاسخگوی این افراد نیست.
افزایش شدید هزینه آزمون آیلتس؛

وزارت علوم دلار 12000 تومانی به رسمیت شناخت

هزینه آزمون آیلتس در ایران به طور ناگهانی با 267 درصد افزایش به 2.795.000 تومان رسید.
یادگیری زبان دوم؛

لزوم نوآوری در شیوه تدریس زبان انگلیسی آموزشگاه‌ها

یادگیری زبان دوم برای خیلی‌ها امری پیچیده است و این تصور ناشی از تجربیاتی است که افراد از دوره‌های آموزشی که گذرانده‌اند و کسب کرده‌اند. در این مقاله به بررسی شیوه‌های مدرن آموزش زبان انگلیسی پرداخته می‌شود و به این سوال که کدام سیستم آموزشی در ایران بهترین متد را اجرا کرده است، پاسخ داده خواهد شد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها