می‌خواهید باهوش‌تر بشوید؟

۷ ماده غذایی که هوش شما را چندین برابر می‌کند

مسلما همه دوست دارند باهوش و باهوش‌تر بشوند. قدرت یادگیری زیاد، درک بالا و حافظه‌ی خوب از ویژگی‌های افراد باهوش است.
تلنت اسمارت:

۹ عبارتی که افراد باهوش هرگز در مکالمه‌ها به‌کار نمی‌برند

افرادی که هوش عاطفی بالاتری دارند، مراقب هستند تا در محاورات خود از برخی اصطلاحات رایج خودداری کنند. در ادامه ۹ مورد از بدترین جملات منفی که باید از آنها اجتناب کنید، بیان می‌شود.
زیبایی دنیای تخیل؛

چرا گاهی باید واقع‌بینی را کنار بگذاریم؟

یک کپی از یک فردِ موفقِ دیگر یا یک رونوشت از معیارهای اجتماعی است. آیا این نوع زندگی را دوست دارید؟ اگر نه، مطل زیر را دنبال کنید.
برای تغییر بدانیم؛

۱۴ توصیه طلایی اینشتین که نبوغ ما را شکوفا می‌کند

صرف وجود نبوغ کسی را نابغه نمی‌کند. نبوغ، استعداد و پتانسیلی است که باید کشف و شکوفا شود. شاید بهترین راهنما در این مسیر کسی باشد که علی‌رغم اینکه در کودکی کودن و عقب‌مانده شناخته می‌شد، توانست با شکوفایی نبوغ ذاتی خود به یکی از بزرگترین نوابغ تمام دوران‌ بدل شود. پس بیایید با استفاده از توصیه‌های اینشتین این نابغه‌ی خودساخته، در جهت شناخت و شکوفایی نبوغ ذاتی خود گام برداریم.
روشن و تیره؛

رنگ‌ها چطور حال‌و‌هوای شما را تغییر می‌دهند؟

احساسات آدم‌ها از گذشته‌های دور با رنگ‌ها پیوند داشته‌اند. اما آیا واقعا رنگ‌ها روی حال‌و‌هوای ما تاثیر دارند؟ وست معتقد است تاثیر دارند اما ...
چگونه باهوش باشیم؟

تقویت ذهن با ۴ توصیه‌ای که از شما یک فرد باهوش می‌سازد

در این مقاله به ۴ نکته‌ی کلیدی برای تقویت ذهن و شکوفایی پتانسیل‌های ذهنی خود می‌پردازیم.
بیاموزیم؛

رفتاری که شما را از ۹۰ درصد جامعه موفق‌تر می‌سازد

هر فردی توانایی بروز خلاقیت، به دست گرفتن ابتکار عمل و موفق بودن را دارد به شرط آنکه بیاموزد، روی خودش کار کند و خودش را طوری پرورش دهد که بتواند هوشمندانه عمل کند. شما هم حتما می‌توانید!
چگونه منطقی فکر کنیم؛

۱۴ نکته کاربردی برای اینکه بتوانیم طرز فکرمان را تغییر دهیم

روش‌های متعددی برای منطقی فکر کردن وجود دارد. این مطلب به سه روش اصلی و در عین حال ساده‌ی تفکر منطقی می‌پردازد: انجام تمرینات ذهنی، شناخت رفتار و افکار غیرمنطقی و تغییر شیوه‌ی زندگی.
ذهنتان را عوض کنید؛

۵ دروغی که نباید درباره خودتان باور کنید

آگاهی از باورهای منفی و محدودکننده، اولین قدم برای جایگزینی آنها با باورهای مثبت و دستیابی به موفقیت است. در این مقاله به ۵ باور منفی که ممکن است در مورد خودتان پذیرفته باشید، می‌پردازیم.
استفاده از واژه های قدرتمند؛

با استفاده از این ۱۰ واژه در گفتگو، هر چه می‌خواهید به دست آورید

چه بر این مسئله واقف باشیم یا نه، کلماتی که هر روز استفاده می‌کنیم، اصالت و حقیقت وجودی ما را شکل می‌دهند. نحوه‌ی انتخاب ما از میان واژه‌ها، بر اطرافیان‌مان تاثیری شگرفی بر جای می‌گذارد و تفاوتی نمی‌کند که در حین یک گفتگوی مودبانه در یک خواربارفروشی ادا ‌شوند یا در یک برخورد رسمی‌تر مانند جلسه‌ی ملاقات با یک مشتری. در این مقاله با ۱۰ واژه‌ای آشنا می‌شوید که اگر از آنها استفاده کنید، هر چه می‌خواهید می‌توانید به دست آورید.
افزایش قدرت بیان؛

۱۴ روش موثر برای بهبود قدرت بیان

آمارها به این واقعیت اشاره دارند که تقریبا ۸۵ درصد از موفقیت ما در زندگی، مستقیما به مهارت‌های ارتباطی‌مان به‌ویژه قدرت بیان مربوط می‌شوند. یعنی فرقی نمی‌کند چقدر بلندپرواز، چقدر اهل پشتکار یا چقدر تحصیل‌کرده باشید؛ اگر مهارت‌های ارتباطی صحیح و قدرت بیان کافی را در خودتان ایجاد و تقویت نکنید، احتمال موفقیت‌تان پایین است. این نوشته را بخوانید تا با ۱۴ روش موثر برای بهبود قدرت بیان آشنا شوید.
مهارت صحبت در جمع؛

آشنایی با نکاتی کلیدی درباره صحبت کردن در جمع

ایجاد ارتباط خوب و مناسب با دیگران، می‌تواند تا حدود زیادی از استرس و اضطراب‌تان در زندگی کم کند. در حقیقت، اگر حمایت اجتماعی بهتری داشته باشید، به طور کلی سلامت روان‌تان هم بهتر خواهد شد، چون داشتن دوستان خوب می‌تواند مانند یک «ضربه گیر» در برابر احساس اضطراب و بی‌حوصلگی عمل کند.
آموزش سخنرانی و فن بیان؛

چطور شروع سخنرانی‌ حیرت‌انگیزی داشته باشیم

چه لحظه‌ی وحشتناکی است! نام شما را صدا می‌زنند تا به جایگاه بیایید. سکوت حاضرین و انتظار برای شنیدن صحبت‌های آغازین شما. اما چه باید گفت؟ چگونه می‌شود به جای گفتن عبارات کلیشه‌ای، سخنرانی را با قدرت و اعتماد به نفس شروع کرد؟ این مقاله را بخوانید تا ببینید که چطور شروع سخنرانی‌ حیرت‌انگیزی داشته باشیم.
جلب توجه مخاطبان در سخنرانی؛

۱۰ ترفند برای جلب توجه مخاطبان در سخنرانی‌

مطمئنا خیلی از شما در جایی از زندگی حرفه‌ای و حتی شخصی‌تان مجبور شده‌اید برای جمعی سخنرانی کنید.
نکات مهم؛

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیاورید

اگر می‌‌خواهید در بررسی اولیه، رزومه‌ی شما تایید شود نباید این ۲۹ مورد را در رزومه بیاورید.
اهمیت هوش هیجانی؛

ترفندهایی که شما را باهوش‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد

خیلی از مردم دل‌شان می‌خواهد در حد اینشتین باهوش باشند، اما جالب است بدانید بهره‌ی هوشی (IQ) فقط ۲۰ درصد از کیفیت عملکردمان را در زندگی تعیین می‌کند، در حالی که ۸۰ درصد بقیه‌ به هوش هیجانی (EQ) بستگی دارد.
به بچه هایمان چه بگوییم؟

مجیدِ سمیعی جاودان یا تورانِ میرهادیِ شادروان؛

آنچه در این مطلب کوتاه می نویسم نه نقد عالمان، بلکه بررسی دو فرهیخته به قصدِ تأمّل بیشتر درباره مسألۀ "ترکِ وطن" است/ پس از این سال به دلیل فراغت بیشتر و رفت و آمد به ایران، به تدریج اخبارشان در رسانه های کشور مطرح و در مدتی نه چندان زیاد به چهره ای ملّی تبدیل می شوند/ .
رتبه تک رقمی کنکور:

این چهار اشتباه شما را پشت سد کنکور نگه‌ می‌دارد!

وحید بالازاده رتبه سه کشوری در رشته ریاضی آزمون سراسری ۹۴ و دانشجوی سال دوم رشته مهندسی کامپیوتر، دانشگاه صنعتی شریف به چهار عامل مهم در شکست دانش‌آموزان در کنکور سراسری اشاره کرد.
تأملی بر واژه‌های جدید راه یافته به کتاب‌های تازه تألیف پایه دهم مدارس

برنامه‌ریزی زبانی؛ بایدها و نبایدها

در ادامه روند تغییر نظام آموزشی مدارس کشور از سیستم 4-3-5 به سیستم 3-3-6 و به تبع آن استقرار پایه دهم در سال تحصیلی جاری بعضاً شاهد ورود واژه‌های جدید و نوساخته در پیکره برخی کتاب‌های تازه تألیف بویژه در درس زیست شناسی هستیم.
معاون وزیر کار مطرح کرد؛

"مهارت‌" مشکل امروزجوانان وفارغ‌التحصیلان/قانونی که اجرا نمی‌شود

معاون وزیر کار با بیان اینکه عدم ترغیب به مهارت آموزی در بین بیکاران جویای کار بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی یک مساله جدی است، خواستار اجرای قانون الزام فراگیری آموزشهای فراگیر شد.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها