سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
۱۰ اصل مهم برای داشتن برنامه ریزی درسی موفق
دانستنی تحصیلی؛

۱۰ اصل مهم برای داشتن برنامه ریزی درسی موفق

برای مطالعه باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشد تا فرد بتواند مفهوم مطلب را به درستی درک کند ..محمدرضا پوردستمالچی، مشاور تحصیلی اظهار کرد: برنامه‌ریزی در هر مرحله از زندگی نیاز اصلی برای کسب موفقیت است. برنامه‌ریزی در دوره‌هایی که حجم کار بسیار زیاد است اهمیت بیشتری دارد. مرحله تخمین تعداد واحد مطالعاتی روزانه است؛
نظام جامع کارآموزی
آموزش های مهارتی؛

نظام جامع کارآموزی

دنیای امروز دائما در حال تغییر است. کشور صنعتی آلمان هم برای حفظ کیفیت تولیدات و ارتقای آن نیازمند نیروی متخصص کافی و به‌روز است و باید از یک سیستم آموزش کاملا کارآمد با بهره‌وری بالا برخوردار باشد. سیستم آموزش دوگانه شغلی اهمیت بالایی در رشد و رقابت اقتصادی کشور آلمان دارد و در تامین نیروی کار ماهر موردنیاز صنعت آلمان برای پذیرش کار آموز نقش بسزایی ایفا می‌کند. ارزش و اعتبار بالای نیروی متخصص آلمانی در سطح جهانی نتیجه روش تربیت نیروی کار در سیستم آموزش دوگانه شغلی این کشور است.
تجربه ها و درس‌های مسابقات جهانی مهارت
یادداشت سلیمان پاک سرشت؛

تجربه ها و درس‌های مسابقات جهانی مهارت

مسابقات جهانی مهارت در کازان روسیه به پایان رسید و کشورهای چین، کره و سوئیس با میانگین امتیاز تیمی به ترتیب 729، 719 و 717 مقامهای اول تا سوم را کسب کردند. تیم ملی مهارت کشورمان با 20 پله ارتقا در رتبه جهانی نسبت به مسابقات جهانی 2017 ابوظبی و با 704 امتیاز در جایگاه پانزدهم جهان ایستاد.شعار کنفرانس علمی امسال، مهارت برای تغییر (Skill for Change) بود. در این رویداد دو روزه پنل‌ها و کارگاه‌های متعددی در موضوعاتی چون اصلاح نظام‌های آموزشی با تأکید بر توسعه مهارت‌های فراگیران، ضرورت به‌روزرسانی نظام‌های مهارت آموزی کشورها متناسب با تحولات تکنولوژیک در فضای کسب و کارها، تحلیل تبعات روندهای جهانی دیجیتالی شدن کار و توسعه استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های ابری و تجارب برتر کشورها در مدیریت مهارت آموزی برای آینده برگزار شد.
چه مهارت هایی در مدرسه نیاموختیم؟
مهارت آموزی؛

چه مهارت هایی در مدرسه نیاموختیم؟

به تازگی محققان به این نتیجه رسیده اند برای رسیدن به موفقیت داشتن مهارت هایی ویژه بسیار لازم است که در مدرسه نه تنها آموزش داده نمی شوند که حتی به آنها اشاره ای هم نمی شود .
برگزاری دوره های مشترک فنی و حرفه‌ای و یک دانشگاه فرانسه
ابراهیم صالحی عمران خبر داد؛

برگزاری دوره های مشترک فنی و حرفه‌ای و یک دانشگاه فرانسه

دانشگاه فنی و حرفه ای در راستای گسترش همکاری های بین المللی با دانشگاه سوربن سیته (پاریس 13) فرانسه در زمینه های علمی و برگزاری دوره های مشترک آموزشی و مهارتی همکاری می کند.طرح اراسموس پلاس یک برنامه بورس آموزشی تحت حمایت اتحادیه اروپا است که با هدف سازمان دهی تبادل دانشجو بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اروپا و سایر نقاط جهان راه اندازی شده است و دانشجویان می‌توانند در دوره‌های کوتاه مدت در دانشگاه‌های اروپایی تحصیل کنند و از مزایا و امکانات آنها بهره مند شوند.
کالج‌های مهارتی؛ حلقه مفقوده فارغ‌التحصیلان
جایگاه مهارت در چرخه دانشگاه؛

کالج‌های مهارتی؛ حلقه مفقوده فارغ‌التحصیلان

هم‌زمان با قرن بیست‌و‌یکم، چالش‌های جدیدی پیش روی جوانان قرار می‌گیرد که نیاز به درک و انطباق با آن مهم است. یکی از مشکلاتی که این روزها نمایان شده است، تقاضای روز‌افزون دانشجویان فارغ‌التحصیل برای یافتن شغلی مناسب است. در این برهه، مهارت بیش از پیش مهم و کارآمد به نظر می‌رسد.
مهارت‌های زندگی حفظ کردنی نیست
وقتی باید بفهمیم...؛

مهارت‌های زندگی حفظ کردنی نیست

«پژوهش جهانی آموزش مدنی و شهروندی» [International Civic and Citizenship Education Study] یا به اختصار ICCS یکی از پژوهش‌های جهانی است که میزان آگاهی‌های مدنی و شهروندی دانش‌آموزان پایه هشتم یا نهم کشورهای شرکت کننده در این پژوهش را بررسی می‌کند.وجود ICCS و پژوهش‌هایی از این دست در سطح جهان آموزش، خبر از این دل نگرانی می‌دهند که آموزش و پرورش تا چه اندازه در پرورش شهروندانی شایسته این روزگار، کامیاب یا ناکام است؟ این که آموزش و پرورش تا چه میزان، دانش‌آموزان را آشنا و آگاه بر مهارت‌های گوناگون زندگی – از آن میان مهارت‌های مدنی و شهروندی- بار می‌آورد؟
نظرات و گلایه ها