اهمیت هوش هیجانی؛

ترفندهایی که شما را باهوش‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد

خیلی از مردم دل‌شان می‌خواهد در حد اینشتین باهوش باشند، اما جالب است بدانید بهره‌ی هوشی (IQ) فقط ۲۰ درصد از کیفیت عملکردمان را در زندگی تعیین می‌کند، در حالی که ۸۰ درصد بقیه‌ به هوش هیجانی (EQ) بستگی دارد.
به بچه هایمان چه بگوییم؟

مجیدِ سمیعی جاودان یا تورانِ میرهادیِ شادروان؛

آنچه در این مطلب کوتاه می نویسم نه نقد عالمان، بلکه بررسی دو فرهیخته به قصدِ تأمّل بیشتر درباره مسألۀ "ترکِ وطن" است/ پس از این سال به دلیل فراغت بیشتر و رفت و آمد به ایران، به تدریج اخبارشان در رسانه های کشور مطرح و در مدتی نه چندان زیاد به چهره ای ملّی تبدیل می شوند/ .
رتبه تک رقمی کنکور:

این چهار اشتباه شما را پشت سد کنکور نگه‌ می‌دارد!

وحید بالازاده رتبه سه کشوری در رشته ریاضی آزمون سراسری ۹۴ و دانشجوی سال دوم رشته مهندسی کامپیوتر، دانشگاه صنعتی شریف به چهار عامل مهم در شکست دانش‌آموزان در کنکور سراسری اشاره کرد.
تأملی بر واژه‌های جدید راه یافته به کتاب‌های تازه تألیف پایه دهم مدارس

برنامه‌ریزی زبانی؛ بایدها و نبایدها

در ادامه روند تغییر نظام آموزشی مدارس کشور از سیستم 4-3-5 به سیستم 3-3-6 و به تبع آن استقرار پایه دهم در سال تحصیلی جاری بعضاً شاهد ورود واژه‌های جدید و نوساخته در پیکره برخی کتاب‌های تازه تألیف بویژه در درس زیست شناسی هستیم.
معاون وزیر کار مطرح کرد؛

"مهارت‌" مشکل امروزجوانان وفارغ‌التحصیلان/قانونی که اجرا نمی‌شود

معاون وزیر کار با بیان اینکه عدم ترغیب به مهارت آموزی در بین بیکاران جویای کار بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی یک مساله جدی است، خواستار اجرای قانون الزام فراگیری آموزشهای فراگیر شد.

بزرگ‌ترین سازه ماکارونی دنیا رونمایی شد

با حضور مسئولان استان اردبیل بزرگ‌ترین سازه ماکارونی دست‌ساز دنیا در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل رونمایی شد.
نگاهی به تاثیر کلاس‌های تابستانی در رشد استعداد کودکان و نوجوانان؛

کلاس‌های تابستانی سازنده یا بی‌ثمر؟

در واقع آموزش باید متناسب با سن و سال افراد درنظر گرفته شود. دقیق، جدی، مفید و جذاب باشد تا نتیجه خوبی به دست آید. به اهمیت موضوع واقف باشند چرا که فرصت‌های از دست رفته دیگر باز نمی‌گردد.
مسؤول روابط عمومی موزه ملک تاکید کرد؛

لزوم آموزش غیرمستقیم در موزه‌های ویژه کودکان

مسؤول روابط عمومی موزه ملک از عملکرد برخی موزه‌داران در رابطه با کودکان انتقاد کرد و گفت: در برخی موزه‌ها، به کودکان اجازه نمی‌دهند به اشیای موزه نزدیک شوند.
ربیعی عنوان کرد:

طراحی مدل جدید آموزش شغلی / مهارت آموزی بومی سازی می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه گفت: آموزش‌های مربوط به اشتغال باید بر اساس نیاز بازار کار تغییر یابند.
مقدمات لازم براي مصاحبه شغلي؛

6 توصیه اشتباه در انجام مصاحبه شغلی

اگر خود را برای یک مصاحبه شغلی آماده می‌کنید، باید ابتدا مقدمات لازم را فراهم کنید. قبل از انجام این کار باید تکلیف خود را مشخص کنید که می‌خواهید حرف چه کسی را گوش دهید.
راه‌هاي جذب سرمايه؛

چگونه برای کسب‌ و کارمان سرمایه‌گذار جذب کنیم؟

هرآنچه بیشتر در مورد کسب‌وکاری که قرار است راه‌اندازی کنید بدانید کمک بیشتری به طراحی دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر آن خواهید کرد. تا جایی‌که امکان دارد اطلاعات جمع‌آوری کنید و با کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مشورت کنید. کتاب بخوانید و از انجمن‌های داخلی و بین‌المللی در حیطه مدیریت، اطلاعات کسب کنید و از آخرین تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است بهره جویید.
کسری اصفهانی

تکنیک‌های آزمایشگاه مولکولی آموزش داده می‌شوند

پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری اقدام به برگزاری دهمین دوره آموزشی تکنیک های آزمایشگاه مولکولی در این پژوهشگاه کرده است.

رشته های آموزشی بازار محور برای جذب جوانان به بازار کار

مدیر کل آموزش و فنی و حرفه ای کشور از رشته های دارای بازار کار خبر داد و گفت: لازمه اشتغال پایدار، آشنایی جوانان با مهارت آموزی است.

رییس مرکز علمی کاربردی ماهان کرمان خبر داد؛ تمامی دانشجویان، جذب شرکت هواپیمایی ماهان می‌شوند

رییس مرکز آموزش علمی کاربردی هواپیمایی ماهان از خرید 2 فروند هواپیمای آموزشی فوق پیشرفته توسط شرکت هواپیمایی ماهان خبر داد.

4 رشته‌ تحصیلی که خارجی‌ها نیرو می‌پذیرند

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی ایران گفت: از ابتدای تشکیل دولت تدبیر و امید تاکنون، تنها یک نشست در قالب کمیته ماده ۳۵ تشکیل شده که وظیفه سیاست گذاری در زمینه اعزام نیروی کار به خارج از کشور را بر عهده دارد.
نظرات و گلایه ها