سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ولایتی:

به دنبال ارتقاء فرهنگ اسلامی و انقلابی در دانشگاه آزاد هستیم

این نوع سوال‌ها ریشه استعماری و دین ستیزی دارد و به اشکال مختلف در جامعه جلوه می‌کرد. سوال معلوم و در هر زمان به هر شکلی در حال بازگو شدن است. مثلا امروز می‌گویند چرا جوانان ما در سوریه باید شهید شوند؟!
دانشگاه زابل حال خوشی ندارد؛

شلاق و زندان برای استاد نمونه دانشگاه زابل

دانشگاهی که از شهریور سال گذشته با حکم وزیر علوم و تغییر رئیس دانشگاه در سراشیبی قرار گرفت و رتبه علمی‌اش از 103 به 127 رسید، یک سال و نیم است که حال خوشی ندارد؛
پیرترین دانشجوی کشور؛

پیرترین دانشجوی کشور فارغ‌التحصیل شد+ زندگی نامه

مسن‌ترین دانشجوی کشور در مقطع کارشناسی ارشد که خرداد امسال موفق به دفاع از پایان‌نامه ارشد خود شده. زندگی پر فراز و نشیبی داشته و ۲۵‌ سال پشت کنکور مانده است.
محمد فرهادی:

اقدامات بسیاری درجهت اسلامی شدن دانشگاهها انجام گرفته است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به سند اسلامی شدن دانشگاهها و 300 محور در بخش های مختلف آن گفت: در جهت اسلامی شدن دانشگاهها اقدامات بسیاری انجام گرفته است.
دانشجوی تراز انقلاب اسلامی در بیان رهبری؛

لزوم توجه به آرمانگرایی/ سعی کنید امید را زنده نگه دارید

۱۶ آذر پیش از آنکه روز دانشجو باشد، روزی از روزهای انقلاب اسلامی و نهضت حماسه و شهادت است؛ روزی که یادآور شاخصهای دانشجوی تراز انقلاب اسلامی است.
در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

انتقاد وزیر علوم از عدم پرداخت بودجه پژوهش

وزیر علوم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر ایشان با نخبگان گفت: باوجود تأکیدات مقام معظم رهبری تاکنون بودجه پژوهشی لازم پرداخت نشده است.
دکتر بهروز دانشیان؛

زمان اعلام نتایج دکتری آزاد مشخص شد

رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نتایج آزمون دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در روز پنجشنبه 25 شهریورماه از طریق سایت آزمون به نشانی www.azmoon.com خبر داد.
وزیر علوم در نشست ویژه معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها:

دانشگاه فضایی برای هتاکی، گستاخی و زنده‌باد و مرده‌باد افراد و جناح‌های سیاسی نیست

وزیر علوم گفت: دانشگاه میدانی برای نقد، گفت‌وگو، روشنگری و آگاهی است و فضایی برای هتاکی، گستاخی، انگ‌زنی و زنده‌باد و مرده‌باد افراد و جناح‌های سیاسی نیست.
ره‌آورد دیدار دانشجویان با رهبری؛

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان: فعالین دانشجویی آزادانه با رهبری صحبت کردند

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، گفت: فعالین دانشجویی در دیداری صمیمانه با مقام معظم رهبری،‌ آزادانه نظرات خود را بیان کردند.
محمدصادق کوشکی:

رهبر انقلاب توقع نظام از دانشگاه را یادآوری کردند

این استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب توقع نظام از دانشگاه را یادآوری کردند، گفت: «ایشان ضمن ترسیم چشم انداز نظام، عملا توقعات نظام از دانشگاه و کارهایی که دانشگاه باید انجام دهد را یادآوری کردند.»
دکتر محمدمهدی طهرانچی بیان کرد:

ضرورت توجه به تربیت دانشجوی خودباور در برنامه ریزی‌های فرهنگی

رییس دانشگاه شهید بهشتی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کردند دانشگاه‌ها آینده‌ساز کشور هستند و 20 سال آینده را رقم می‌زنند. بنابراین باید دانشجویان را طوری تربیت کنیم که 20 سال آینده یک جامعه منضبط و خودباور داشته باشیم .توجه به این مباحث باید در جوهره حرکت‌های دانشگاه باشد و این مطالب را در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی دانشگاه مد نظر قرار دهیم.
معاون ستاد عمره و عتبات :

دانشجو بودن یکی از زوجین برای ثبت نام عتبات کافی است

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات گفت: برای ثبت نام در عتبات دانشگاهیان، دانشجو بودن یکی از زوجین کافیست و لزومی به دانشجو بودن دو نفر نیست.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

هر کسی که با دانشگاه آزاد اسلامی مخالفت کرد، ‌شکست خورد

رئیس هیأت امناء و هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هر کسی با دانشگاه ‌آزاد اسلامی مخالفت کرد، شکست خورد؛ مثل دولت قبل که تصمیم گرفت با دانشگاه آزاد اسلامی مقابله کند.

وزارت علوم: برگزاری اردوی مختلط تخلف است

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: گزارشی درخصوص برگزاری اردوهای غیر مجاز به ما نرسیده اما اگر در این زمینه گزارشی دریافت کنیم به عوامل برگزاری تذکر خواهیم داد.
اسلامی سازی دانشگا ه ها :

لاریجانی: بحث های حاشیه ای، دانشگاه را اسلامی نمی کند

رئیس مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه گفت: استادان محور اسلامی شدن دانشگاه ها هستند و اعتقاد داریم با بحث های حاشیه ای نمی توان دانشگاه را اسلامی کرد.
نظرات و گلایه ها