سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به بهانه درگذشت متولی مدرسه حقانی؛

از منتظریه تا وزارت اطلاعات

نقشی که بعدها دانشگاه امام صادق در ساخت، تربیت و تولید دولتمرد یا سیاست‌مدار برای جمهوری اسلامی ایفا کرد، اوايل انقلاب بر عهده مدرسه حقانی بود. استادان یا دانش‌آموختگان پیش از انقلاب مدرسه حقانی بعد از انقلاب وارد ارکان ساختار جدید حاکمیت شدند. اما از آن جمع چندنفره‌ای که مدرسه حقانی را بنیان گذاشتند، فقط یک نفر تا همین روزها، یعنی آیت‌الله حسین حقانی در قید حیات بود که او نیز سه‌شنبه گذشته درگذشت.
مسئول مرکز آموزش‌های تخصصی تبلیغ خراسان‌جنوبی خبرداد:

قدمت ۸۵۰ ساله مدرسه علمیه در بیرجند/ تحصیل ۲۰۰طلبه

مسئول مرکز آموزش‌های تخصصی تبلیغ خراسان‌جنوبی از قدمت ۸۵۰ساله مدرسه علمیه معصومیه بیرجند خبرداد و گفت: هم اکنون ۲۰۰ طلبه در این مرکز مشغول به تحصیل هستند.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه :

راه‌اندازی ۳۰ کرسی جدید تدریس فقه مضاف و تخصصی در حوزه

معاون آموزش حوزه‌های علمیه گفت: امسال حدود ۳۰ کرسی تدریس فقه مضاف و تخصصی شناسایی شده و مورد حمایت قرار گرفته است.
رئیس موسسه نهج البلاغه :

مدرسه تخصصی نهج البلاغه در اصفهان تاسیس می شود

رئیس موسسه نهج البلاغه از تاسیس و افتتاح مدرسه تخصصی نهج البلاغه در اصفهان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه خبر داد.
رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی:

قم ظرفیت تاسیس دانشگاه مداحی را دارد

رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی قم و از پیرغلامان اهل بیت(ع) با بیان اینکه این استان ظرفیت تاسیس دانشگاه مداحی را دارد گفت: همانگونه که حوزه علمیه قم دارای مرکزیت درجهان تشیع است باید مداحی آن نیز به چنین جایگاهی درجهان شیعه ارتقا یابد.
حوزه‌هاي علميه مستقل يا وابسته؟

بودجه روحانيت چگونه بايد تأمين شود

محمد يزدي، رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم به‌تازگي با انتقاد از برخی زمزمه‌ها مبنی بر بازگشت حوزه‌های علمیه به فضای پیش از انقلاب، گفته بود: «متأسفانه برخی با لباس روحانیت می‌گویند حوزه‌های علمیه باید به شرایط قبل از انقلاب برگردند، توجیهشان این است که حوزه علمیه نباید به حکومت و دولت وابسته باشد، اما مگر ما طرفدار وابستگی حوزه به حکومت هستیم؟».
آیت الله اعرافی:

جای خالی منشور هم‌افزایی حوزه و دانشگاه احساس می شود

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: جای خالی منشور هم‌افزایی حوزه و دانشگاه امروز در کشور احساس می شود.
پاسخ به 35 سوال پرتکرار شرعی دانشجویی؛

حکم کپی کردن جزوات/ حد ارتباط بین دختر و پسر/ تعلق گرفتن خمس به کتاب

زنگ «رسمی» سال جدید تحصیلی از روز گذشته آغاز شد و طبق آمار اعلام شده، بیش از چهار و نیم میلیون دانشجو که 600 هزار نفر از آنها جدیدالورود هستند در کلاس های درس حاضر شدند.
علی اکبر رشاد بیان کرد:

تحصیل ۹ هزار طلبه در ۷۰ مدرسه علمیه استان تهران

رئیس شورای حوزه علمیه تهران با تاکید بر ضرورت حمایت از توسعه کمی و کیفی حوزه های علمیه از تحصیل ۹ هزار طلبه در بیش از ۷۰ مدرسه علمیه استان تهران خبر داد.
با حضور حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی

جشن عمامه گذاری طلاب مدرسه حقانی برگزار شد

قم-میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و امام جعفرصادق (ع) جشن عمامه گذاری تعدادی از طلاب مدرسه علمیه حقانی با حضور حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی برگزار شد
با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی

۱۰۰ نفر از طلاب حوزه علمیه به لباس روحانیت ملبس می‌شوند

هم‌زمان با فرارسیدن سال‌روز میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع) مراسم عمامه‌گذاری طلاب حوزه علمیه قم با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی برگزار شد.
مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان اعلام کرد؛

آغاز ثبت نامِ حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان

حجت الاسلام والمسلمین حریزاوی گفت: دانشجویان، دانش آموختگان و اساتید دانشگاه ها می توانند تا پایان آذر ماه در یکی از مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ثبت نام کنند.
آیت‌الله علیدوست مطرح کرد:

بایسته‌های تحول در متون حوزه؛ دلیل بی‌رغبتی طلاب به کتاب‌های قدیم

عضو جامعه مدرسین با تشریح چرایی و چگونگی تحول در متون حوزه علمیه گفت: کسانی که مسئول تحول در متون حوزه می‌شوند باید غیر از تخصص، تمحض هم داشته باشند.

ویژه سال تحصیلی جاری؛ جزئیات چهارمین دوره المپیاد علمی طلاب مدارس علمیه اعلام شد

چهارمین دوره المپیاد علمی طلاب مدارس علميه برادران سراسر کشور ویژه سال تحصیلی ۹۴-۹۵ فراخوان شد.
آموزش و پژوهش دو بال تحول حوزه؛

کهن‌ترین مرکز علمی در مسیر نوآوری

«حوزه علمیه» به عنوان یکی از کهن‌ترین مراکز علمی جهان، سال تحصیلی جدید را با طرح‌های نو آغاز کرده تا در مسیر تحول و شکوفایی قرار بگیرد، عموم این طرحها در حوزه های آموزش و پژوهش اجرایی می شوند.
نظرات و گلایه ها