سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جنبش صنفی معلمان؛

راه افتادن چالش نه به فیش حقوقی در میان معلم‌ها

آنچه در چند روز اخیر در میان معلمان حاشیه ساز شده، چالش « نه‌ به فیش‌ها و احکام حقوقی» است. چالشی که همزمان با اعلام احکام جدید از سوی آموزش و پرورش و افزایش فقط 6 تا 10 درصدی حقوق معلمان ، توسط جمعی از فعالان صنفی فرهنگیان در فضای مجازی به راه افتاده و در حال گسترش است.
مرتضی نظری؛

خاطره ای از خطشه (=خدشه) به آزادیِ بیان ؟!

" تمام هم و غم ما باید این باشد که هیچ معلمی به خاطر انتقاد، ممنوع البیان و ممنوع القلم و ممنوع التصویر و ممنوع الفعالیت نشود "
تأملی بر آغاز تحصن یک استاد اخراجی از دانشگاه؛

شکست پروژه پرونده سازی یک دانشگاه برای اخراج یک استاد

تقاضاهایی که وی را بر آن داشته تا رسیدن به حق قانونی خود، هر روز و نوبتی جلوی ساختمان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، وزارت علوم و نیز مجلس شورای اسلامی تحصن کند؛ تصمیمی که معلوم نیست تا چه اندازه ثمربخش باشد، به ویژه وقتی بدانیم اکسیری فرد تنها فردی نیست که به دلایل عجیب از تدریس محروم شده و به شدت به این اتفاق معترض است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد:

قول نوبخت برای پرداخت پاداش خدمت فرهنگیان تا شهریور ماه/ مطالبات فرهنگیان و پاداش های بازنشستگان هرچه سریعتر پرداخت شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آقای نوبخت قول دادند که پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال 96 حداکثر تا شهریورماه سال جاری پرداخت شود
قاسم احمدی لاشکی:

آموزش و پرورش واژه تجمیعی در قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف را تعریف کند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص عدم به کارگیری آموزشیاران نهضت سوادآموزی به بهانه مشخص نبودن تعریف دقیقی از واژه تجمیعی در قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف، گفت: تعریف واژه تجمیعی باید در آئین‌نامه توسط آموزش و پرورش مشخص شود.
پاداش پایان خدمت فرهنگیان ؛

سر دواندن دبیران بازنشسته، دستور کار جدید مسئولان آموزش و پرورش

دبیرانی که در سال گذشته از مقام معلمی بازنشسته شدند و به سی سال خدمت خود در آموزش و پرورش کشور پایان دادند، اکنون اسیر مشکلات جدیدی شده اند که مسئولان وزارتخانه نیز چندان توجهی به آن نمی‌کنند؛ آموزگارانی که کارشان به برگزاری تجمع و اعتراض هم کشید، ولی خبری از احقاق حقشان نشد.
مشروح مطالبات صنفی معلمان؛

مطالبات معلمان ناراضی چیست

مقابله با پولی‌سازی آموزش، ارتقای سطح معیشت معلمان، ضرورت پاسخ‌گویی اداره کل متبوع به مطالبات ‌ از مطالبات صنفی معلمان است.
گفت‌وگویی با میشل لووی به مناسبت دویستمین زادروز مارکس؛

مارکسیسم روایتی رادیکال و انقلابی از روشنگری است

میشل لووی جامعه‌شناس مارکسیست فرانسوی- برزیلی است و در مدرسه عالی مطالعات علوم اجتماعی تدریس می‌کند. او کتاب‌هایی درباره مارکس، چه‌گوارا، الاهیات رهایی‌بخش، لوکاچ، بنیامین، لوسین گلدمن و کافکا نوشته است. دو کتاب آخر او یکی با عنوان «فرانتس کافکا: رؤیابین برانداز» (2016) تلاشی است برای یافتن بستر نقد اجتماعی موجود در زندگی و آثار او. و دیگری با عنوان «اکوسوسیالیسم: بدیلی رادیکال برای فاجعه سرمایه‌داری» (2015) مقدمه ارزشمندی است بر سیر تطور اندیشه مارکسیستی درباره محیط‌ زیست.
رئیس مرکز منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش:

هیچ‌یک از نیروهای حق‌التدریس کنونی مربوط به قبل از سال ۹۴ نیستند

رئیس مرکز منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش می‌گوید هیچ معلم حق‌التدریسی تا قبل از سال ۹۴ بدون تعیین تکلیف نمانده است.
رای منفی مجلسی‌ها به اصلاح قانون تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها؛

مخالفت مجلس با طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسی‌ها

مخالفت نمایندگان مجلس با قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با اصلاحات و الحاقات بعدی
فرهنگستان علوم:

محدود کردن انتخاب معلمان به دانشگاه فرهنگیان به افت کیفی آموزش و پرورش منجر می شود

شاخه‌های فیزیک و ریاضی فرهنگستان علوم معتقد اند محدود کردن انتخاب معلمان به دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان منجر به افت کیفی آموزش و پرورش و به تبع آن همه امور آینده کشور می‌شود.
دلسوز نهاد دانشگاه؛

28سال پس از «علی‌اکبر سیاسی» در گپ‌وگفتی با فرزند سومش؛ فریدون سیاسی

امروز، شنبه، پنجم خرداد 28سال پس از روزی‌است که علی‌اکبر سیاسی برای همیشه رفت؛ مردی که 95سال زیست و همه عمرش خدمت به فرهنگ ایران بود؛ کسی که 12سال برای «دانشگاه» و استقلال آن کوشید؛ او که دانش «روانشناسی» را آغازگر بود و بسیاری دیگر از خدمات علمی و فرهنگی را پیش برد. به این انگیزه، در گپ‌وگفتی با فرزندش فریدون سیاسی، بر زندگی این دانشی‌مرد، مروری داشتیم؛ کسی که 45سال پس از پدر تولد یافته و اگرچه خود، اکنون رئیس دانشکده تغذیه و رژیم‌شناسی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی تهران است، آنگاه که از پدر سخن می‌گوید، صدایش می‌لرزد و زبانش از مدار احترام خارج نمی‌شود. آنچه در ادامه می‌خوانید، روایتی‌است از این دیدار.
اسفندیار چهاربند خبر داد؛

کمبود 116 هزار فرهنگی برای سال تحصیلی جدید

چند سالی می‌شود که مسئولان وزارت آموزش‌ و‌ پرورش وضعیت نیروی انسانی را در این وزارتخانه بحرانی توصیف می‌کنند هر کدام از مدیران وزیر پشت تریبونی که قرارمی‌گیرند، از کمبود معلم در معاونت‌های خود می‌گویند. برخی هایشان از کمبود آموزگار در دوره ابتدایی گلایه دارند و برخی‌های دیگر هم نگاه شان به معلمان هنرستان‌ها است .
عدم پرداخت اضافه کاری معلمان؛

چرا به معلمان اضافه کار پرداخت نمی‌شود؟

اضافه کار در قبال انجام کار اضافه خارج از ساعت موظف قابل پرداخت است.
معلمان، ساعت کار سرکلاس باشند نه در خیابان؛

معلوم نیست افراد کتک خورده معلم بوده اند!

معلم ها در ساعت کاری باید در محل کارشان باشند و اگر قرار است فعالیتی یا مطالبه ای را دنبال کنند باید از طریق قانون و از سوی نمایندگانی که در بین خود انتخاب کردند پیگیری کنند. من فکر می کنم اگر این موضوعات لحاظ شود خیلی از مشکلات آن ها حل و فصل خواهد شد.
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور؛

برگزاری مرحله مصاحبه اعزام معلمان به مدارس ایرانی خارج از کشور با حضور سفرای بازنشسته

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نتایج مرحله آزمون معلمان مدارس ایرانی خارج از کشور دهم خرداد ماه اعلام میشود، گفت: در مرحله مصاحبه، سفرای بازنشسته حضور خواهند داشت‌.
پیگیری وضعیت معلمان بازداشتی؛

انتقاد وزیر از برخورد فیزیکی با معلمان

پنجشنبه‌ای که گذشت، تجمع مسالمت‌آمیز معلمان در هفته معلم روبه‌روی سازمان برنامه‌وبودجه با بازداشت معلمان و فعالان کانون‌های صنفی معلمان پایان یافت.
فاطمه سعیدی:

باید معلوم شود چه گروهی مسئول برخورد با معلمان است

سعیدی نایب رئیس فراکسیون حقوق شهروندی با بیان اینکه متاسفانه از سوی نهادهای مسئول انتظامی و امنیتی سعه صدر کافی وجود ندارد، گفت: «من حتما از وزیر اطلاعات درباره نحوه برخورد با معترضین پیگیری خواهم کرد.»
مشاور وزیر آموزش و پرورش:

ما نیز همچون معلمان و بازنشسته‌ها نسبت به نظام حقوقی دولت منتقد هستیم

هفته معلم روز پنجشنبه، 20اردیبهشت‌ماه در حالی به پایان رسید که معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش در تهران و برخی استان‌ها دست به تجمع سراسری زدند و در تجمعی که آنها در تهران روبه‌روی سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار کردند، 15نفر دستگیر شدند. البته وزیر آموزش و پرورش در توییتی از پیگیری مشکلات همکارانش خبر داد.

امسال پنج هزار نفر سربازمعلم می‌شوند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از قطعی شدن مجوز بکارگیری ۵۰۰۰ سرباز معلم خبر داد و گفت: حقوق سرباز معلمان به طور منظم پرداخت می‌شود.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها