سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازار داغ کنکور؛

معلم کنکور، دقیقه‌ای ۴۴۵۰۰ تومان

یکی از بازارهایی که در هیچ زمانی با رکود روبه‌رو نشده است و همیشه مشتریان خود را دارد، در دستان معلمان کنکور است. والدین برای ارتقای رتبه کنکور فرزندان خود رقم‌های هنگفتی را هزینه می‌کنند.
معاون وزارت علوم :

دستمزد حق التدریسها پرداخت نشد/ کسری قابل ملاحظه بودجه

معاون اداری مالی وزارت علوم از رایزنی با سازمان برنامه و بودجه برای افزایش بودجه دانشگاه ها در سال ۹۷ خبر داد و گفت: دانشگاهها با کسری قابل ملاحظه بودجه مواجه هستند.
تلاش معلمان برای بودجه عادلانه؛

۶.۵ ماه مطالبات حق‌التدریس در گروی خزانه

دولت هنوز نتوانسته مطالبات مربوط به ۶.۵ ماه از اضافه کار معلمان را پرداخت کند و با وجود اعلام زمآن های مختلف برای پرداخت این مطالبات، تا این لحظه تامین اعتبار از سوی خزانه صورت نگرفته است.
اسفندیار چهاربند مطرح کرد؛

پیامدهای بحرانی استخدام ۱۲۱ هزار معلم حق التدریس در آموزش و پرورش

رییس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش، استخدام معلمان حق‌التدریس در این وزارتخانه را بحران و یک معضل بزرگ توصیف کرد و گفت: اگر طرح استخدام معلمان حق‌التدریس اجرایی شود، از آنجا که حدود ۹۳ درصد معلمانِ حق‌التدریس را خانم‌ها تشکیل می‌دهند تا ۵ سال حداقل جذب داوطلب دختر در مراکز تربیت معلم متوقف و صفر خواهد شد.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

راهکارهای موقت جبران کمبود معلم نبايد دانش آموز را قرباني كند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش بر این است تا معلمان متناسب با دوره ابتدایی تامین شوند و راهکارهای موقت جبران کمبود معلم، نبايد دانش آموز را قرباني كند.
یک فعال صنفی معلمان مطرح کرد؛

لزوم تخصیص بودجه مناسب به بخش آموزش به موازات ساماندهی نیروها

رضا مسلمی؛ مهمترین ضعف ساختار آموزشی کشور را کمبود بودجه می‌داند و می‌گوید: تنها با تزریق نقدینگی مورد نیاز است که کاروان آموزشی کشور به سرمنزل مقصود خواهد رسید.
اینفوگرافی؛

مقایسه دستمزد معلمان در چند کشور جهان +نمودار

مقایسه دستمزد معلمان در چند کشور جهان
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان:

گزارش تفحص از «صندوق ذخیره فرهنگیان» اوایل آبان ماه در صحن مجلس قرائت می‌شود

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: پس از به پایان رسیدن ارائه گزارش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، قرائت آن در نوبت صحن قرار می‌گیرد که با توجه به تعطیلی یک هفته‌ای مجلس، اوایل آبان ماه ارائه خواهد شد.
داستان ناتمام مطالبات…

سخنان نوبخت و گروگان گیری مطالبات معلمان

مطالبات معلمان هم یک داستان ناتمام شده است .
یوسف نجفی خبر داد؛

ارسال لایحه رتبه بندی و نظام پرداخت معلمان به مجلس شورای اسلامی تا پایان سال جاری

یوسف نجفی اظهارکرد: پیش نویس اولیه لایحه رتبه بندی و نظام پرداخت را در وزارتخانه تهیه و به دولت ارسال کرده‌ایم.
بخشنامه سازمان اداری و استخدامی؛

شرایط تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی آموزش و پرورش

بخشنامه سازمان اداری و استخدامی مبنی بر چگونگی تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی صادر شد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام کرد:

سونامی بازنشستگی در آموزش و پرورش استثنایی

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت:تعداد نفرات جذب شده در آموزش و پرورش استثنایی با افرادی که بازنشسته می شوند متناسب نیست و خروجی هایمان بیشتر است که باید برای این مساله فکری کرد.
به علت نیومدن برخی از استادها سر کلاس!!!

تحصن دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم

این دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم در اعتراض به عدم حضور استاد سر کلاس در ابتدای سال تحصیلی دست به تحصن زده است.
جذب هیات علمی دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم ؛

جزئیات آغاز ثبت‌نام جذب هیات علمی از فردا

از فردا شنبه ۲۵ شهریور ثبت نام افراد متقاضی جذب هیات علمی دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم در سامانه جذب هیات علمی مرکز جذب آغاز می‌شود.
کارن خانلری مطرح کرد؛

آمار متناقض آموزش و پرورش درباره تعداد نیروهای حق‌التدریسی

به گفته یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، آموزش و پرورش با دادن آمار متناقض و اشتباه درباره تعداد نیروهای حق‌التدریسی، نهضتی و غیره کار مجلس را برای تعیین تکلیف این نیروها سخت کرده است.
معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش خبرداد؛

ارسال لایحه رتبه بندی و نظام پرداخت معلمان به مجلس تا پایان سال جاری

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از ارسال لایحه رتبه بندی و نظام پرداخت معلمان تا پایان سال جاری به مجلس شورای اسلامی خبرداد.
نیروهای بلاتکلیف؛

آمار متناقض آموزش و پرورش درباره تعداد نیروهای حق‌التدریسی

به گفته یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، آموزش و پرورش با دادن آمار متناقض و اشتباه درباره تعداد نیروهای حق‌التدریسی، نهضتی و غیره کار مجلس را برای تعیین تکلیف این نیروها سخت کرده است.
نمایندگان مجلس مطرح کردند:

مسیر تأمین کسری معلمان از دعوت به کار مجدد بازنشستگان نمی‌گذرد

اگرچه وزیر جدید آموزش و پرورش برای حل چالش کسری نیرو در این وزارتخانه برنامه‌هایی همچون به کارگیری نیروهای بازنشسته ارائه داده است اما این برنامه مورد انتقاد نمایندگان مجلس است و تغییر و اصلاح آن را ضروری می‌دانند.
احمد عابدینی خبر داد؛

جذب بدون ضابطه ۲۸۰ هزار معلم

معاون شورای عالی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی نمایندگان مجلس به وزارت خانه برای استخدام، نیرو تحمیل می کنند، گفت: ۲۸۰ هزار نفر بدون آموزش جذب وزارت خانه شدند.
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد؛

تامین کسری نیرو از طریق ادامه به کار «بازنشستگان توانمند» و «حق‌التدریس‌»ها

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اکنون جمع معوقات حدود 1000 میلیارد تومان است گفت: آخرین فهرست از مطالبات نهایی شده است. امیدواریم وضعیت خزانه طوری باشد که قبل از شروع سال تحصیلی جدید بخشی از آن را تامین کنیم. حدود 1000 میلیارد تومان جمع کل معوقات از جمله «حق التدریس» و «حق‌الزحمه» است.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها