سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اسفندیار چهاربند خبر داد؛

کمبود 116 هزار فرهنگی برای سال تحصیلی جدید

چند سالی می‌شود که مسئولان وزارت آموزش‌ و‌ پرورش وضعیت نیروی انسانی را در این وزارتخانه بحرانی توصیف می‌کنند هر کدام از مدیران وزیر پشت تریبونی که قرارمی‌گیرند، از کمبود معلم در معاونت‌های خود می‌گویند. برخی هایشان از کمبود آموزگار در دوره ابتدایی گلایه دارند و برخی‌های دیگر هم نگاه شان به معلمان هنرستان‌ها است .
عدم پرداخت اضافه کاری معلمان؛

چرا به معلمان اضافه کار پرداخت نمی‌شود؟

اضافه کار در قبال انجام کار اضافه خارج از ساعت موظف قابل پرداخت است.
معلمان، ساعت کار سرکلاس باشند نه در خیابان؛

معلوم نیست افراد کتک خورده معلم بوده اند!

معلم ها در ساعت کاری باید در محل کارشان باشند و اگر قرار است فعالیتی یا مطالبه ای را دنبال کنند باید از طریق قانون و از سوی نمایندگانی که در بین خود انتخاب کردند پیگیری کنند. من فکر می کنم اگر این موضوعات لحاظ شود خیلی از مشکلات آن ها حل و فصل خواهد شد.
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور؛

برگزاری مرحله مصاحبه اعزام معلمان به مدارس ایرانی خارج از کشور با حضور سفرای بازنشسته

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نتایج مرحله آزمون معلمان مدارس ایرانی خارج از کشور دهم خرداد ماه اعلام میشود، گفت: در مرحله مصاحبه، سفرای بازنشسته حضور خواهند داشت‌.
پیگیری وضعیت معلمان بازداشتی؛

انتقاد وزیر از برخورد فیزیکی با معلمان

پنجشنبه‌ای که گذشت، تجمع مسالمت‌آمیز معلمان در هفته معلم روبه‌روی سازمان برنامه‌وبودجه با بازداشت معلمان و فعالان کانون‌های صنفی معلمان پایان یافت.
فاطمه سعیدی:

باید معلوم شود چه گروهی مسئول برخورد با معلمان است

سعیدی نایب رئیس فراکسیون حقوق شهروندی با بیان اینکه متاسفانه از سوی نهادهای مسئول انتظامی و امنیتی سعه صدر کافی وجود ندارد، گفت: «من حتما از وزیر اطلاعات درباره نحوه برخورد با معترضین پیگیری خواهم کرد.»
مشاور وزیر آموزش و پرورش:

ما نیز همچون معلمان و بازنشسته‌ها نسبت به نظام حقوقی دولت منتقد هستیم

هفته معلم روز پنجشنبه، 20اردیبهشت‌ماه در حالی به پایان رسید که معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش در تهران و برخی استان‌ها دست به تجمع سراسری زدند و در تجمعی که آنها در تهران روبه‌روی سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار کردند، 15نفر دستگیر شدند. البته وزیر آموزش و پرورش در توییتی از پیگیری مشکلات همکارانش خبر داد.

امسال پنج هزار نفر سربازمعلم می‌شوند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از قطعی شدن مجوز بکارگیری ۵۰۰۰ سرباز معلم خبر داد و گفت: حقوق سرباز معلمان به طور منظم پرداخت می‌شود.
اعتراضات فرهنگیان؛

تجمع معلمان شاغل و بازنشسته در استان‌های مختلف

صبح پنجشنبه معلمان شاغل و بازنشسته در تهران و استان‌های مختلف تجمع اعتراضی برگزار کردند.
رویداد فرهنگی؛

نشست وزیر آموزش و پرورش با معلمان

نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با نمایندگان معلمان استان ها
بررسی نتایج پویش 60 ساله؛

شش دهه پویش فرهنگیان در راه مطالبات صنفی

تاریخچه پویش فرهنگیان در راه مطالبات صنفی "حدود 57 سال از روزی که خون پاک ابوالحسن خانعلی سنگفرش میدان بهارستان را رنگین کرد می گذرد.اما پویش جامعه فرهنگی کشور در مسیر استیفای حقوق صنفی خود به نتیجه مطلوب نرسیده است.
آیا برگزاری آزمون غیرقانونی است؟

توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره آزمون استخدامی معلمان

بطحایی درخصوص جذب معلم از طریق آزمون استخدامی و نص قانون برنامه ششم توسعه در این باره توضیحاتی ارائه کرد.
معلمان سختکوش؛

فرسنگ‌ها فاصله تا محل تدریس/ جدال این معلمان با مرگ در مسیر مدرسه + تصاویر

آقامعلم بیش از 60 کیلومتر را هر روز از خانه تا مدرسه‌اش طی می‌کند و خم به ابرو نمی‌آورد؛ بچه‌های کلاسش می‌گویند «آقا معلم همیشه لبخند بر لب دارد حتی روزی که در میان راه با موتورش بر زمین خورده بود و به سختی می‌توانست راه برود».
به مناسبت «روز معلم» ؛

۵ روایت تاریک و روشن از «معلمی»

سال‌هاست از رفع تبعیض و بی عدالتی دم می‌زند، گاهی در مقابل ساختمان آموزش و پرورش و مجلس می‌ایستد و اعتراض می‌کند و گاهی مشکلات معیشتی به سختی می‌اندازدش؛ اما هنوز در برابر شاگردانش احساس مسئولیت می‌کند و اگر لازم باشد جانش را هم کف دست می‌گیرد تا دانش آموزش آسیب نبیند.
پاسداشت معلم؛

از تدریس تا فداکاری

همیشه خستگی هایت را پشت لبخندهای ما گم می کنی؛ لبخندهایی که بوی افتخار و غرور و سربلندی می دهند، لبخندهایی که بوی امید می دهند...
به بهانه ۱۲ اردیبهشت؛

معلمانی که ماندگار شدند

در میان افرادی که در طول سال‌های اخیر لباس مقدس معلمی را به تن کردند، هستند کسانی که با اقداماتشان ماندگار و یادماندنی شدند.
به مناسبت روز معلم؛

آینده ایران با رفع دغدغه فرهنگیان ساخته می شود

معلمان به عنوان برجسته ترین الگوهای اخلاقی، رسالت خطیر توانمند سازی سرمایه های انسانی و اجتماعی را برعهده دارند. برنامه ریزی کلان و مناسب برای ارتقای جایگاه آنان و آگاهی مسوولان از دغدغه های این قشر فرهیخته می تواند ضمن توسعه عدالت آموزشی در کشور، جامعه را در مسیر رشد پایدار قرار دهد.
رییس دانشگاه خبر داد؛

پاداش معوقه بازنشستگان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای پرداخت می‌شود

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از اختصاص حدود ۲۲ میلیارد تومان به عنوان پاداش معوقه سال ۹۵ بازنشستگان این دانشگاه در آینده نزدیک خبر داد.
در گفت‌وگو با سلیمی مطرح شد؛

قول دولت برای پرداخت مطالبات فرهنگیان در هفته معلم

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از وعده مسئولان دولتی برای پرداخت مطالبات فرهنگیان در هفته معلم خبر داد.
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور:

شرایط اعزام زنان فرهنگی به مدارس خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با اشاره به شرایط شرکت زنان فرهنگی در آزمون اعزام به خارج از کشور، گفت: ۱۳ هزار دانش‌آموز در ۶۷ مدرسه ایرانی خارج از کشور تحصیل می‌کنند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها