سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معلمان بازنشسته، بی پناه تر از همیشه ؛

جوابیه سازمان آموزش و پرورش استثنايي وزارت آموزش و پرورش

در پی درج مطلبی با عنوان : "معلمان بازنشسته آموزش و پرورش استثنایی کشور بی پناه تر از همیشه ! " به قلم امیر اسماعیلی سازمان آموزش و پرورش استثنايي وزارت آموزش و پرورش جوابیه ای را برای صدای معلم ارسال کرده است .
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش:

کوتاه‌شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان کمبود نیروی انسانی را جبران می‌کند

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش به تامین نیروی انسانی برای دوره ابتدایی اشاره و تاکید کرد تلاش می‌کنیم فهم مشترکی برای محاسبه صحیح نیروی انسانی در دوره ابتدایی شکل بگیرد.
به علت مشکلات اقتصادی در کشور؛

حقوق فرهنگیان افزایش می‌یابد؟

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حقوق و مزایا و دریافتی‌های فرهنگیان باید کاملا منطبق با قانون باشد گفت: درباره افزایش دوباره حقوق معلمان در سال جاری به علت مشکلات اقتصادی، طبق قوانین و تصمیمات دولت و مجلس تصمیم گیری می‌شودمعاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه چند برنامه را در قالب همین ظرفیت‌های قانونی شروع کرده‌ایم اظهار کرد: در ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه تاکید شده است که لایحه رتبه‌بندی معلمان به منظور ایجاد یک نظام طبقه بندی از صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان تدوین شود و مهندسی نیروی انسانی بر اساس این سند که باید به مجلس برود و به تصویب برسد صورت پذیرد.
اللهیار ترکمن عنوان کرد؛

خبری خوش برای معلمان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش از واریز معوقات سختی کار با حقوق مهرماه خبر داد.
معیشت معلمان؛

برای معلمان شعار زیاد داده‌ایم

مسئولان از طرح‌هایی همچون رتبه‌بندی و تمام وقت شدن معلمان برای بهبود معیشت خبر می‌دهند اما این نگاه خوشبینانه در میان فرهنگیان وجود ندارد همچنین سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید "حوزه معیشت معلمان سال‌هاست که شعار داده‌ایم."
آموزش و پرورش خبر داد؛

بازگشت دوباره سختی کار به فیش حقوقی معلمان

آنگونه که از صحبت‌های مسئولان آموزش‌وپرورش برداشت می‌شود، بند سختی کار معلمان که پیش از این حذف شده بود دوباره به فیش حقوقی آن ها برخواهد گشت اما این مسئله شامل حق‌ عائله‌مندی دختران مجرد نمی‌شود.
علی الهیار ترکمن:

تحقق سه وعده وزارت آموزش‌وپرورش در آستانه بازگشایی مدارس

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی از تحقق سه وعده وزارت آموزش‌وپرورش در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد: بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی، حل مشکل سنوات حق‌التدریس در بازنشستگی، تسویه پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 96؛
رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش:

اجرای رتبه‌بندی موجب افزایش انگیزه معلمان می‌شود

رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش بیان کرد: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان وهم‌ترازی آن‌ها با درجه‌های اعضای هیأت علمی، موجب افزایش انگیزه فرهنگیان و بهبود عملکرد وزارت آموزش و پرورش می‌شود.
یادداشت عبدالرسول عمادی؛

حقوق معلمان و باغ سبز تحول آموزشی

توپ تحول در آموزش و پرورش اکنون نه در زمین وزارت آموزش و پرورش بلکه در زمین مجلس و نظامات قانون گذاری و به ویژه سیاست گذاران کلان نظام سیاسی است که در گام‌اول به این سوال پاسخ دهند که در سال جاری که بیشترین مطالبه را برای اجرای تحول بنیادین در آموزش و پرورش از این وزارت خانه دارند در بهبود شرایط زندگی معلمان چه اقدام اساسی انجام داده اند

افزایش سهم بیمه فرهنگیان از مهر ۹۷

بطحایی از رایزنی با سازمان برنامه و بودجه برای افزایش تعرفه‌های بیمه فرهنگیان از مهر ۹۷ خبر داد.
قانون منع به کارگیری بازنشستگان؛

نگرانی برای بازنشستگی معلمان وجود ندارد: قانون جدید شامل معلم‌ها نمی‌شود

اخبار نادرست نگرانی‌هایی را درباره بازنشستگی معلمان ایجاد کرده است اما قانون جدید هیچ ارتباطی با کارکنان دولت، از جمله معلمان ندارد و درباره برخی مقامات است
میرزاده:

قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل معلمان نیز می‌شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه «قانون منع استفاده از بازنشستگان شامل معلمان هم می‌شود» گفت: معلمان بازنشسته تنها می‌توانند در مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی تدریس کنند و حضور بازنشستگان در کارهای اداری و برای تدریس در مدارس دولتی ممنوع است.
گفتگو با عبدالرسول احمدی؛

دغدغه معیشت جای منزلت معلمی را گرفته است

آموزش‌وپرورش در استان‌ها با مشکلات مهم و پیچیده‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کند و کسانی قادر به درک و اندیشه برای حل آن هستند که خود همه سال‌های عمرشان را در استان مربوطه زندگی کرده‌ و از نزدیک با مشکلات آن استان زندگی کرده باشند. عبدالرسول احمدی که چند ماهی است سرپرستی اداره کل آموزش‌وپرورش استان فارس را بر عهده گرفته است، از دغدغه‌های این روزهای آموزش‌وپرورش استان فارس می‌گوید.
سلیمی:

احکام جدید صادر شده برای معلمان صد در صد خلاف قانون است

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه احکام جدید صادر شده برای معلمان صد در صد خلاف قانون است، گفت: طبق قانون حقوق معلمان باید به صورت پلکانی تا۲۰درصد افزایش پیدا کند.
حقوق معلم ها، هر روز کمتر از دیروز؛

بعد از سختی کار، تفاوت تطبیق هم از مزد فرهنگیان کسر می شود؟

پس از حذف ناعادلانه بند سختی کار از حکم کارگزینی فرهنگیان، هم اکنون به طور پراکنده و غیررسمی، سخن از حذف بند تفاوت تطبیق و حذف دوران تحصیل تربیت معلم و دبیری از پیشینه کاری برای بازنشستگی می شود.
الهیار ترکمن خبر داد؛

قسط اول پاداش پایان خدمت فرهنگیان پرداخت شد

معاون مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت قسط اول پاداش پایان خدمت فرهنگیان خبر داد.
جنبش صنفی معلمان؛

راه افتادن چالش نه به فیش حقوقی در میان معلم‌ها

آنچه در چند روز اخیر در میان معلمان حاشیه ساز شده، چالش « نه‌ به فیش‌ها و احکام حقوقی» است. چالشی که همزمان با اعلام احکام جدید از سوی آموزش و پرورش و افزایش فقط 6 تا 10 درصدی حقوق معلمان ، توسط جمعی از فعالان صنفی فرهنگیان در فضای مجازی به راه افتاده و در حال گسترش است.
مرتضی نظری؛

خاطره ای از خطشه (=خدشه) به آزادیِ بیان ؟!

" تمام هم و غم ما باید این باشد که هیچ معلمی به خاطر انتقاد، ممنوع البیان و ممنوع القلم و ممنوع التصویر و ممنوع الفعالیت نشود "
تأملی بر آغاز تحصن یک استاد اخراجی از دانشگاه؛

شکست پروژه پرونده سازی یک دانشگاه برای اخراج یک استاد

تقاضاهایی که وی را بر آن داشته تا رسیدن به حق قانونی خود، هر روز و نوبتی جلوی ساختمان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، وزارت علوم و نیز مجلس شورای اسلامی تحصن کند؛ تصمیمی که معلوم نیست تا چه اندازه ثمربخش باشد، به ویژه وقتی بدانیم اکسیری فرد تنها فردی نیست که به دلایل عجیب از تدریس محروم شده و به شدت به این اتفاق معترض است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد:

قول نوبخت برای پرداخت پاداش خدمت فرهنگیان تا شهریور ماه/ مطالبات فرهنگیان و پاداش های بازنشستگان هرچه سریعتر پرداخت شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آقای نوبخت قول دادند که پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال 96 حداکثر تا شهریورماه سال جاری پرداخت شود
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها