سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی:

توزیع کتاب های درسی از 20 شهریور ماه آغاز می شود

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: توزیع کتاب های درسی در سراسر کشور از 20 شهریور ماه در تهران، البرز و شهرستان های تهران از 25 شهریور ماه آغاز می شود.
کژرفتاری‌های علمی؛ چرا و به چه علت؟

متهمان ردیف اول

تقلب علمی در جهان افزایش ده درصدی داشته است پروفسور چارلز گراس، استاد روانشناسی و علوم اعصاب دانشگاه پرینستون است. اخیراً پژوهشی درباره‌ کژرفتاری و تقلب علمی از او منتشر شد، که متن زیر ترجمه و تلخیصی از آن مقاله است. اصل مقاله در سایت psych.annualreviews.org قابل دسترس است.
آزمایشگاه جامعه؛

آیا دانشگاه‌های ما ظرفیت تدریس منشور حقوق شهروندی را دارند؟

پیگیری ها بر آنست تا منشور حقوق شهروندی به عنوان واحد درسی در دانشگاه های تدریس شود.
کبگانیان خبر داد؛

معرفی سه عضو هیئت‌امنای دانشگاه آزاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از معرفی سه عضو هیئت‌امنای دانشگاه آزاد به این شورا خبر داد.
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی:

سند 2030 هرگز برای اجرا ابلاغ نشده/ شایعه حذف فلسطین از کتب درسی

در بیانیه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آمده است: سند ۲۰۳۰ هرگز به این سازمان برای اجرا ابلاغ نشده است و برنامه‌ریزی های درسی و آموزشی مبتنی بر سند تحول بنیادین است.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی:

نقد کتاب‌های درسی منصفانه و مشفقانه باشد

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه به‌زودی کتب درسی جدید رونمایی می‌شود، گفت: اعتقادم این است که در کتاب درسی حتماً اشکال وجود دارد اما باید اصلاح، نقد و یادآوری ضعف‌ها به‌صورت مشفقانه و منصفانه باشد.
خسرو سلجوقی:

هوشمندسازی مدارس کلید خورد/ تولید محتوا توسط دانش آموز و معلم

یک مقام مسئول در سازمان فناوری اطلاعات ایران از طراحی سامانه نرم افزاری هوشمندسازی مدارس با هدف افزایش میزان محتوای بومی آموزشی در مدارس خبر داد.
شکایت‌ یونسکو از کشورهای پذیرنده2030؛

از اعتراض به غیرقانونی بودن روسپیگری تا تلاش برای حذف روز مادر+جدول

بررسی ها نشان می دهد که با پذیرش 2030 راه برای شکایت های مختلف یونسکو علیه ایران باز می شود و مشخص است که اعتراضات یونسکو به یک تذکر ختم نشده و فضا برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران باز می شود.
عماد افروغ:

مساله محوری نسل ما را به رشته جامعه شناسی سوق داد

جامعه شناس و استاد دانشگاه گفت: مهمترین انگیزه ای که نسل ما را به رشته جامعه شناسی سوق داد، انگیزه مساله محور بود و ما قصد پرداختن به یک مبحث کاملا محض نظری نداشتیم.
از ادعای دولتمردان تا واقعیت؛

سند ذلت‌بار ۲۰۳۰

این سند فاجعه‌بار و بنیان‌برافکن، ابعاد بسیار وسیع و ویرانگری دارد که بسیاری از مسئولان در دستگاه‌های مختلف نسبت به آن غافلند.
معاون اول رئیس جمهور بیانیه داد؛

بیانیه جهانگیری در واکنش به ادامه دروغ‌پردازی‌ها علیه دولت به بهانه سند ۲۰۳۰

معاون اول رئیس‌جمهور در واکنش به ادامه دروغ‌پردازی‌ها علیه دولت به بهانه سند ۲۰۳۰، بیانیه‌ای صادر و تأکید کرد: مطالب هنجارشکنانه‌ای که درخصوص سند ۲۰۳۰ منتشر شده، کذب محض و مصداق بارز اشاعه فحشا و بهتان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
نکات مهمی را در مورد سند آموزش 2030؛

آیا ایران در چارچوب سند ۲۰۳۰، موظف به ارائه آموزش جنسی به دانش آموزان شد؟

مدتی است که بحث پیرامون چارچوب عمل ملی آموزش 2030 در کشور بالا گرفته است و بررسی شواهد نشان می‌دهد که این سند می‌تواند نگرانی‌هایی را در رابطه با سلطه نظام بین‌الملل بر آموزش‌وپرورش کشور به همراه داشته باشد.
دکتر سعید زیباکلام مطرح کرد؛

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

در حوزة پژوهش و نگارش، ویژگیهای مشترک بینشی و مبنایی بسیاری میان اندیشمندان دانشگاهی و حوزوی مشاهده میشود. یکی از این ویژگیهای مشترک، توجه به چیستی، ماهیت یا ذات موضوع و مسئله به محض طرح آن است.
سرگرمی های کودکان؛

مقایسه تاثیر تبلت و کتاب بر ذهن کودک

این روزها خانواده ها نه تنها کودکان خود را از استفاده از تلفن های همراه منع نمی کنند که استفاده از این تکنولوژی را برای آنهاT نوعی افتخار هم می دانند.
وضعیت حجم کتاب های درسی؛

توضیحات یک مسوول درباره «حجم بالای کتب درسی»

حجـم بالای کتاب‌های درســی مدت‌هاست دانش آموزان، اولیاء و بعضا معلمان را رنج می‌دهد. انتقادهایی که منحصر به دوره تحصیلی بخصوصی نمی‌شود و از دانش آموزان ابتدایی تا دبیرستانی‌ها را در برمی‌گیرد.
بازی بازی خنده شیرین‌تر از قنده...

مشق کارآفرینی از 5 سالگی

گپ و گفتی با مرضیه توانا، مدیر پیش دبستانی سمات قزوین درباره ایده پرورش کودکان کارآفرین دوران کودکی را در خانه‌ای که حال و هوای معلمی داشت گذراند. پدر و مادرش هر دو آموزش و پرورشی بودند،
دوام کم كلاس برجام؛

کلاس د‌‌‌‌‌‌رس برجام تعطیل شد

سال گذشته و د‌‌‌‌‌‌ر اوج بحث‌هاي مربوط به برجام، وقتي رئيس‌جمهور حسن روحاني براي آغاز بهره‌برد‌‌‌‌‌‌اري از 549پروژه آموزشي به د‌‌‌‌‌‌بيرستان «شهيد‌‌‌‌‌‌ان سيد‌‌‌‌‌‌فاطمي و د‌‌‌‌‌‌بيريان» د‌‌‌‌‌‌ر خيابان شهيد‌‌‌‌‌‌ عراقي نازي آباد‌‌‌‌‌‌ رفت، هم اين مد‌‌‌‌‌‌رسه را افتتاح كرد‌‌‌‌‌‌ و هم د‌‌‌‌‌‌ر كلاس د‌‌‌‌‌‌رسي شركت كرد‌‌‌‌‌‌ كه بعد‌‌‌‌‌‌‌ها به «كلاس برجام» معروف شد‌‌‌‌‌‌.
برنامه هایی که نظام پرورش آموزشی ما را مختل می کند؛

سکوت مجلس در برابر سند ۲۰۳۰، غفلت یا بی خبری؟ / اسناد آموزشی ۲۰۳۰ ابرراهی برای نفوذ همه جانبه

آنچه بیش از بیش باعث نگرانی شده است، بی توجهی نهادها و مراکز مربوط چون شورای عالی انقلاب فرهنگی و در رأس آنها مجلس شورای اسلامی است، اگر دولت و دولتمردان ما با نقض صریح قانون اساسی، تعهدنامه یا توافق نامه یا سندی بین المللی را امضا می کنند و در کشور را خواه نا خواه متعهد می نمایند، چرا مجلس شورای اسلامی باید در این زمینه از خود عکس العملی نشان ندهد!
صلاحی خطاب به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس:

جاسوسان آمریکایی در لباس یونسکو پروژه آموزشی 2030 را پیگیری می‌‌کنند

رئیس سازمان بسیج اساتید در نامه به اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس نوشت: جاسوسان آمریکایی در لباس یونسکو از بی خبری و نادانی بعضی‌ها استفاده کرده و مسئولان ساده‌لوح را فریب دادند.
آموزش مجازی؛

پرچمدار تعلیم و تربیت در آینده + اینفوگرافیک

روش های آموزش مجازی و میزان گسترش آن در دنیای امروز و مطالب دیگر درمورد این نوع آموزش را در یک اینفوگرافی برای کاربران ارائه کرده ایم.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها