سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکتر اکبر اشرفی خبر داد؛

محتوای کتاب درسی وصایای امام در دانشگاه آزاد تغییر کرد

رئیس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کتاب اندیشه ها و وصایای امام خمینی (ره) محدود به وصایای حضرت امام نخواهد بود، در همین راستا باید منبع لازم تحت عنوان این کتاب تهیه و تدوین شود و به تصویب نیز برسد. این منبع باید فراگیر شود و تمامی ابعاد و اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) را در بربگیرد.
برهم زدن آرامش روانی کودکان؛

تحلیلی بر بنگاه‌های آموزشی تلویزیون، تبلیغات، قلم چی، گاج و ....

این روزها به واسطه جام جهانی اغلب ساعت تلویزیون روشن است و ناخواسته ساعت های متمادی تبلیغات میان شروع بازی ها را دیده یا می شنوم. این بنگاههای آموزشی آرامش روانی کودکان و نوجواان را به شکلی ناخواسته بهم ریخته اند که در مطلب زیر با چگونگی این اختلالات آشنا می شویم.
در مورد تجاری سازی علوم انسانی؛

کاربردی سازی از نگاه صاحبنظران

این یادداشت به مرور دیدگاه های دکتر محمد مالجو ، استاد گروه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی درباره تجاری سازی و کاربردی سازی علوم انسانی در ایران می پردازد. ایشان با کاربردی سازی برای همه اقشار موافقند اما تجاری سازی را به شکل محدود و به این شکل که به صورت جریان غالب در نیاید، می پذیرند.
پیشنهادی که حاشیه ساز شد!

روسی، زبان دوم مدارس ایران می‌شود؟

سید محمد بطحایی : دولت ایران قصد دارد انحصار زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم شکسته شود و سایر زبان ها بویژه زبان روسی نیز در ایران گسترش یابد.
حلقه مفقوده آیسسکو؛

«آیسسکو» چیست و به چه کار می‌آید؟

تغییرات سریعی در قلمرو فرهنگ و علم در حال رخ دادن است که اگر نتوانیم با این تحولات خود را تطبیق دهیم قطعاً نقش تماشاگر را خواهیم داشت. این تحولات برخی مواقع چالش‌ها و نابسامانی‌هایی را در موضوع‌ها فراهم می‌آورد. شتاب تغییرات، اثرات قابل‌توجهی در«جهان اسلام» نیز بر جا گذاشته است. برای دوری از این آشفتگی‌ها و کمرنگ کردن تأثیر آن میان کشورهای مسلمان، باید به «همبستگی» و «حفظ وحدت» و عنایت به «منافع مشترک» به‌عنوان عامل خنثی‌کننده تحولاتی که دارای اثر منفی در جامعه جهانی است، توجه ویژه داشت.
دکتر حمیدرضا نیکوکار:

برنامه‌های درسی و آموزشی مبتنی بر پیشگیری از وقوع جرم نیست

محقق کیفرشناسی مرکز ماکس پلانگ آلمان با تاکید بر راهبردهای پیشگیرانه و راهبردهای رشد مدار در تعیین کیفر گفت: کیفر و مجازات شدید راهکاری برای کاهش جرم و جنایت نیست بنابراین باید کیفر و مجازات مجرمان را به عنوان آخرین حربه برای مجرمان در نظر گرفت.
معاون آموزشی وزیر علوم:

آموزش های مهارتی در کشور جدی تلقی نمی‌شود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: اهمیت توجه به آموزش های مهارتی در کشور جدی تلقی نمی‌شود. متاسفانه میل به سوی رشته‌های تجربی و نظری بیشتر از دروس فنی و مهارتی است که این نگرش خطا است.
حسین طلایی:

فروش اینترنتی کتاب‌های درسی آغاز شد

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش آموزش و پروش اعلام کرد: امسال هم سامانه فروش اینترنتی را داریم که از امروز فعال شده است و از کلاس دوم تا ششم ابتدایی می‌توانند وارد سامانه شوند.
خالق داستان تصمیم کبری:

ما هنوز چارچوب خاصی برای تدوین کتاب درسی نداریم

عبدالرحمن صفارپور، زبان آموز، نویسنده کتاب‌های درسی و خالق داستان «تصمیم کبری» یکی از مشکلات یادگیری در دانش‌آموزان را نبودن چارچوب مشخص برای تدوین کتاب درسی می‌داند و می‌گوید از جمله در کتاب‌ها حتی در روزنامه‌ها و مجله‌ها باید اعراب‌گذاری انجام شود.
کارشناسان مطرح کردند؛

فلسفه؛ راه مطمئن برای تعمیق باورهای دینی در کودک/آموزشِ درست اندیشیدن، نسل آینده را بیمه می کند

کارشناسان علوم انسانی و فلسفه کودک با اشاره به اهمیت اجرا و بهره مند شدن از برنامه آموزشی فلسفه برای کودک، تاکید کردند: اساساً فرهنگ را باید از طریق درست اندیشیدن به کودک منتقل کرد.
میرزاده مطرح کرد:

کاهش کیفیت تدریس در مدارس به دلیل حجم بالای کتاب‌های درسی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه حجم مطالب کتاب‌های درسی متناسب با ساعات تدریس در مدارس نیست، این امر را باعث کاهش کیفیت تدریس در مدارس دانست.
فاجعه‌ای در نظام آموزشی؛

تولید ۴۰ میلیون کتاب کمک درسی با گردش مالی دو هزار میلیارد تومان

یک کارشناس آموزشی گفت: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به تازگی از تولید و‌ توزیع حدود ۴۰ میلیون کتاب کمک‌ درسی و کمک آموزشی با قیمت میانگین ۵۰ هزارتومان در مدارس کشور خبر داده است. آماری تأمل برانگیز و البته در خور درنگ که فارغ از گردش مالی ۲ هزار میلیارد تومانی و مافیای تجاری آن، نشان از یک فاجعه در نظام آموزشی کشور دارد.
ممنوعیتِ کتاب‌های کمک درسی؛

تولید ۴۰ میلیون کتاب کمک درسی با گردش مالی ۲ هزار میلیارد تومان، فاجعه‌ای در نظام آموزشی

یک کارشناس آموزشی گفت: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به تازگی از تولید و‌ توزیع حدود ۴۰ میلیون کتاب کمک‌ درسی و کمک آموزشی با قیمت میانگین ۵۰ هزارتومان در مدارس کشور خبر داده است. آماری تأمل برانگیز و البته در خور درنگ که فارغ از گردش مالی ۲ هزار میلیارد تومانی و مافیای تجاری آن، نشان از یک فاجعه در نظام آموزشی کشور دارد.
حدادعادل:

سفارش تدوین 200 کتاب درسی در رشته‌های مختلف/برخی به وجود درس‌هایی با پسوند اسلامی در رشته علوم سیاسی اعتراض دارند

نشست خبری غلامعلی حدادعادل (رئیس شورای تحول و ارتقای علوم انسانی)، صبح روز سه‌شنبه دهم بهمن‌ماه با حضور مدیران معاونت‌های چندگانه این شورا در محل دبیرخانه شورای عالی نقلاب فرهنگی برگزار شد.
آموزش مهارت زندگی کردن؛

به فرزندانمان رحم کنیم

معلم‌های عزیز، سلام ما چهل سال است بخش اعظم جوانانمان را درس دادیم و به دانشگاه فرستادیم، اما همه چیز بدتر شد. تصادفات رانندگی‌مان بیشتر شد، ضایعات نان‌مان بیشتر شد، آلودگی‌ هوای‌‌مان بیشتر شد، شکاف طبقاتی مان بیشتر شد، پرونده‌های دادگستری‌مان بیشتر شد، تعداد زندانیان‌مان بیشتر شد و مهاجرت نخبگانمان بیشتر شد.

مصوبه‌ای برای هوشمندسازی مدارس با بودجه وزارت ارتباطات

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: مطابق مصوبه این کمیسیون، وزارت ارتباطات ملزم به هوشمندسازی مدارس کشور شد.
راه و روش صحیح مطالعه؛

علمی‌ترین شیوه‌های مطالعه برای کسب بالاترین نمره‌ها

بسیاری افراد با وجود تیزهوشی و در اختیار داشتن فرصت مناسب برای مطالعه، زمان امتحان به مشکل بر می‌خورند و نمره‌های بدی کسب می‌کنند، رمز درس خواندن موفق نیاز به آموزش و اجرا دارد.
تقویت هویت اسلامی ایرانی؛

شهید حججی وارد کتاب‌های درسی می‌شود

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: زندگینامه شهید محسن حججی از سال آینده به محتوای کتب درسی پایه دوازدهم اضافه می‌شود.
فریدون مجلسی:

خود برتربینی باعث پیش‌داوری می‌شود

لطیفه بسیار مشهوری هست با این مضمون که «مردی می‌خواست از همسایه خود وسیله‌ای قرض بگیرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

کاهش تنوع مدارس راهکاری برای حذف کتاب‌های کمک درسی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تنوع مدارس عامل اصلی استفاده از کتاب‌های کمک درسی است؛ خانواده‌ها تمایل دارند فرزندانشان با استفاده از این کتاب‌ها از دانش‌آموزان دیگر برتری پیدا کنند؛ بهترین راهکار برای حذف کتاب‌های کمک درسی، کاهش تنوع مدارس است.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها