سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نکات مهمی را در مورد سند آموزش 2030؛

آیا ایران در چارچوب سند ۲۰۳۰، موظف به ارائه آموزش جنسی به دانش آموزان شد؟

مدتی است که بحث پیرامون چارچوب عمل ملی آموزش 2030 در کشور بالا گرفته است و بررسی شواهد نشان می‌دهد که این سند می‌تواند نگرانی‌هایی را در رابطه با سلطه نظام بین‌الملل بر آموزش‌وپرورش کشور به همراه داشته باشد.
دکتر سعید زیباکلام مطرح کرد؛

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

در حوزة پژوهش و نگارش، ویژگیهای مشترک بینشی و مبنایی بسیاری میان اندیشمندان دانشگاهی و حوزوی مشاهده میشود. یکی از این ویژگیهای مشترک، توجه به چیستی، ماهیت یا ذات موضوع و مسئله به محض طرح آن است.
سرگرمی های کودکان؛

مقایسه تاثیر تبلت و کتاب بر ذهن کودک

این روزها خانواده ها نه تنها کودکان خود را از استفاده از تلفن های همراه منع نمی کنند که استفاده از این تکنولوژی را برای آنهاT نوعی افتخار هم می دانند.
وضعیت حجم کتاب های درسی؛

توضیحات یک مسوول درباره «حجم بالای کتب درسی»

حجـم بالای کتاب‌های درســی مدت‌هاست دانش آموزان، اولیاء و بعضا معلمان را رنج می‌دهد. انتقادهایی که منحصر به دوره تحصیلی بخصوصی نمی‌شود و از دانش آموزان ابتدایی تا دبیرستانی‌ها را در برمی‌گیرد.
بازی بازی خنده شیرین‌تر از قنده...

مشق کارآفرینی از 5 سالگی

گپ و گفتی با مرضیه توانا، مدیر پیش دبستانی سمات قزوین درباره ایده پرورش کودکان کارآفرین دوران کودکی را در خانه‌ای که حال و هوای معلمی داشت گذراند. پدر و مادرش هر دو آموزش و پرورشی بودند،
دوام کم كلاس برجام؛

کلاس د‌‌‌‌‌‌رس برجام تعطیل شد

سال گذشته و د‌‌‌‌‌‌ر اوج بحث‌هاي مربوط به برجام، وقتي رئيس‌جمهور حسن روحاني براي آغاز بهره‌برد‌‌‌‌‌‌اري از 549پروژه آموزشي به د‌‌‌‌‌‌بيرستان «شهيد‌‌‌‌‌‌ان سيد‌‌‌‌‌‌فاطمي و د‌‌‌‌‌‌بيريان» د‌‌‌‌‌‌ر خيابان شهيد‌‌‌‌‌‌ عراقي نازي آباد‌‌‌‌‌‌ رفت، هم اين مد‌‌‌‌‌‌رسه را افتتاح كرد‌‌‌‌‌‌ و هم د‌‌‌‌‌‌ر كلاس د‌‌‌‌‌‌رسي شركت كرد‌‌‌‌‌‌ كه بعد‌‌‌‌‌‌‌ها به «كلاس برجام» معروف شد‌‌‌‌‌‌.
برنامه هایی که نظام پرورش آموزشی ما را مختل می کند؛

سکوت مجلس در برابر سند ۲۰۳۰، غفلت یا بی خبری؟ / اسناد آموزشی ۲۰۳۰ ابرراهی برای نفوذ همه جانبه

آنچه بیش از بیش باعث نگرانی شده است، بی توجهی نهادها و مراکز مربوط چون شورای عالی انقلاب فرهنگی و در رأس آنها مجلس شورای اسلامی است، اگر دولت و دولتمردان ما با نقض صریح قانون اساسی، تعهدنامه یا توافق نامه یا سندی بین المللی را امضا می کنند و در کشور را خواه نا خواه متعهد می نمایند، چرا مجلس شورای اسلامی باید در این زمینه از خود عکس العملی نشان ندهد!
صلاحی خطاب به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس:

جاسوسان آمریکایی در لباس یونسکو پروژه آموزشی 2030 را پیگیری می‌‌کنند

رئیس سازمان بسیج اساتید در نامه به اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس نوشت: جاسوسان آمریکایی در لباس یونسکو از بی خبری و نادانی بعضی‌ها استفاده کرده و مسئولان ساده‌لوح را فریب دادند.
آموزش مجازی؛

پرچمدار تعلیم و تربیت در آینده + اینفوگرافیک

روش های آموزش مجازی و میزان گسترش آن در دنیای امروز و مطالب دیگر درمورد این نوع آموزش را در یک اینفوگرافی برای کاربران ارائه کرده ایم.
سلامت و بهداشت جنسی:

بحران جنسی در ضعف آموزش

روزنامه وقایع اتفاقیه در گزارشی نوشت: آشنایی با مسائل جنسی، معمولا مساوی با آگاه بودن از زیر و بم آن نیست. فقط زمانی‌که تابوهای جنسی شکسته شود هم پدر و مادرها راحت‌تر درباره مسائل و بحران‌های درونی نوجوانان با آنها سخن می‌گویند و هم مدرسه، پرده حجب و حیا را پس می‌زند و با زبانِ آگاهی‌بخشی، جلوی عواقب خطرناک آسیب‌پذیرشدن دانش‌آموزان را می‌گیرد.
گفت‌و‌گو با ملیحه پیشداد محمدی، مدیر خانه کتابدار کودک و نوجوان:

تفکر غالب، مطالعه غیر درسی را برنمی‌تابد

نزدیک به 12 سال از تأسیس خانه کتابدار کودک و نوجوان می‌گذرد. مرکزی که از مدت‌ها قبل وقف فعالیت‌های فرهنگی شده و از همان ابتدا زیر نظر شورای کتاب کودک، کار خود را آغاز کرده است.
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

معیار خواندن کتاب‌های مناسب برای دانش آموزان باید قرآن باشد

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان ما باید با قرآن آشنا باشند و معیار آنها برای خواندن کتاب‌های مناسب، قرآن باشد.
برنامه درسی دکترای خانواده و سلامت جنسی تصویب شد؛

بازنگری برنامه‌های درسی با قدمت بیش از پنج سال

در هشتصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی آموزشی که به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شد، به منظور به روز کردن برنامه های درسی تمامی مقاطع ، مقرر شد تا مهرماه 1396 کلیه برنامه های درسی دارای بیش از پنج سال قدمت ( مصوبات قبل از سال 1391) توسط دانشگاه‌ها و کمیته های تخصصی مربوطه مورد بازنگری قرار گیرند.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خبر داد

برگزاری نشست مشورتی برای چاپ اسناد خیانت‌های آمریکا در کتب درسی / پیشنهاد ۴ راهکار

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از برگزاری نشست مشورتی برای عملیاتی کردن ورود اسناد خیانت‌های آمریکا به کتب درسی خبر داد.
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

کتاب‌های درسی یکبار مصرف شده‌اند/ ارزش‌ها در کتب درسی نباید دستخوش تغییرات شوند

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش با چالش جدی مواجه هستیم و هم اکنون بسیاری از معلمان در رشته مربوط به خود مشغول فعالیت نیستند.
گروه قرآن و معارف اسلامی دفتر تألیف کتاب‌های درسی اعلام کرد؛

"رهبر کوچک" و جمله امام خمینی(ره) درباره شهید فهمیده مجدداً به کتاب پایه ششم بازگشت

درس رهبر کوچک که به معرفی شهید فهمیده و جمله امام خمینی(ره) درباره وی می‌پرداخت از کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم حذف شده بود، اما طبق اعلام آموزش و پرورش این موضوع مجدداً به این درس بازگشت.
اسدالله عباسی:

معلوم نیست چرا شهید فهمیده را از کتاب ها حذف و یک بحث سیاسی را درج می‌کنند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: معلوم نیست به چه دلیل قهرمانی مثل حسین فهمیده را از کتاب‌های درسی حذف می‌کنند و یک بحث سیاسی را بنابر سلیقه سیاسی برخی افراد در کتاب‌ها درج می‌کنند.
در همایش از تجلیل از مؤلفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی

گلایه وزیر آموزش و پرورش از محتوای غیراستاندارد برخی کتب کمک آموزشی/ فانی: تألیف کتب پایه‌های یازدهم و دوازدهم آغاز شد

وزیر آموزش و پرورش از آغاز تألیف کتاب‌های درسی پایه‌های یازدهم و دوازدهم خبر داد و گفت: برخی تولیدکنندگان کتب کمک آموزشی، محتوای غیراستاندارد تألیف می کنند.
دبیر یازدهمین جشنواره تجلیل از مولفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی:

تالیف بیش از 200 عنوان کتاب درسی و راهنمای معلم در سال جدید

دبیر یازدهمین جشنواره تجلیل از مولفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی ضمن اعلام جزییات برگزاری جشنواره تجلیل از مولفان، به چاپ و تالیف بیش از 200 عنوان کتاب درسی و راهنمای معلم جدیدالتالیف در سال جدید اشاره کرد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران؛

کودکان نیازمند شاد زیستن هستند

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران گفت: کودکان و نوجوانان ما تشنه عدالت، امنیت، محبت، آموزش، آگاهی، هوای پاک، محیط زیست سالم، نشاط و بسیاری از موارد دیگر هستند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها