سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کارشناسان مطرح کردند؛

فلسفه؛ راه مطمئن برای تعمیق باورهای دینی در کودک/آموزشِ درست اندیشیدن، نسل آینده را بیمه می کند

کارشناسان علوم انسانی و فلسفه کودک با اشاره به اهمیت اجرا و بهره مند شدن از برنامه آموزشی فلسفه برای کودک، تاکید کردند: اساساً فرهنگ را باید از طریق درست اندیشیدن به کودک منتقل کرد.
میرزاده مطرح کرد:

کاهش کیفیت تدریس در مدارس به دلیل حجم بالای کتاب‌های درسی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه حجم مطالب کتاب‌های درسی متناسب با ساعات تدریس در مدارس نیست، این امر را باعث کاهش کیفیت تدریس در مدارس دانست.
فاجعه‌ای در نظام آموزشی؛

تولید ۴۰ میلیون کتاب کمک درسی با گردش مالی دو هزار میلیارد تومان

یک کارشناس آموزشی گفت: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به تازگی از تولید و‌ توزیع حدود ۴۰ میلیون کتاب کمک‌ درسی و کمک آموزشی با قیمت میانگین ۵۰ هزارتومان در مدارس کشور خبر داده است. آماری تأمل برانگیز و البته در خور درنگ که فارغ از گردش مالی ۲ هزار میلیارد تومانی و مافیای تجاری آن، نشان از یک فاجعه در نظام آموزشی کشور دارد.
ممنوعیتِ کتاب‌های کمک درسی؛

تولید ۴۰ میلیون کتاب کمک درسی با گردش مالی ۲ هزار میلیارد تومان، فاجعه‌ای در نظام آموزشی

یک کارشناس آموزشی گفت: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به تازگی از تولید و‌ توزیع حدود ۴۰ میلیون کتاب کمک‌ درسی و کمک آموزشی با قیمت میانگین ۵۰ هزارتومان در مدارس کشور خبر داده است. آماری تأمل برانگیز و البته در خور درنگ که فارغ از گردش مالی ۲ هزار میلیارد تومانی و مافیای تجاری آن، نشان از یک فاجعه در نظام آموزشی کشور دارد.
حدادعادل:

سفارش تدوین 200 کتاب درسی در رشته‌های مختلف/برخی به وجود درس‌هایی با پسوند اسلامی در رشته علوم سیاسی اعتراض دارند

نشست خبری غلامعلی حدادعادل (رئیس شورای تحول و ارتقای علوم انسانی)، صبح روز سه‌شنبه دهم بهمن‌ماه با حضور مدیران معاونت‌های چندگانه این شورا در محل دبیرخانه شورای عالی نقلاب فرهنگی برگزار شد.
آموزش مهارت زندگی کردن؛

به فرزندانمان رحم کنیم

معلم‌های عزیز، سلام ما چهل سال است بخش اعظم جوانانمان را درس دادیم و به دانشگاه فرستادیم، اما همه چیز بدتر شد. تصادفات رانندگی‌مان بیشتر شد، ضایعات نان‌مان بیشتر شد، آلودگی‌ هوای‌‌مان بیشتر شد، شکاف طبقاتی مان بیشتر شد، پرونده‌های دادگستری‌مان بیشتر شد، تعداد زندانیان‌مان بیشتر شد و مهاجرت نخبگانمان بیشتر شد.

مصوبه‌ای برای هوشمندسازی مدارس با بودجه وزارت ارتباطات

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: مطابق مصوبه این کمیسیون، وزارت ارتباطات ملزم به هوشمندسازی مدارس کشور شد.
راه و روش صحیح مطالعه؛

علمی‌ترین شیوه‌های مطالعه برای کسب بالاترین نمره‌ها

بسیاری افراد با وجود تیزهوشی و در اختیار داشتن فرصت مناسب برای مطالعه، زمان امتحان به مشکل بر می‌خورند و نمره‌های بدی کسب می‌کنند، رمز درس خواندن موفق نیاز به آموزش و اجرا دارد.
تقویت هویت اسلامی ایرانی؛

شهید حججی وارد کتاب‌های درسی می‌شود

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: زندگینامه شهید محسن حججی از سال آینده به محتوای کتب درسی پایه دوازدهم اضافه می‌شود.
فریدون مجلسی:

خود برتربینی باعث پیش‌داوری می‌شود

لطیفه بسیار مشهوری هست با این مضمون که «مردی می‌خواست از همسایه خود وسیله‌ای قرض بگیرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

کاهش تنوع مدارس راهکاری برای حذف کتاب‌های کمک درسی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تنوع مدارس عامل اصلی استفاده از کتاب‌های کمک درسی است؛ خانواده‌ها تمایل دارند فرزندانشان با استفاده از این کتاب‌ها از دانش‌آموزان دیگر برتری پیدا کنند؛ بهترین راهکار برای حذف کتاب‌های کمک درسی، کاهش تنوع مدارس است.
مهدی فتحی- معلم و فعال مدنی؛

محتواي كتاب‌هاي درسي، تربيت براي فردا يا تربيت براي ديروز

برنامه‌هایی که در این سیستمِ آموزشی طراحی شده است حتی اگر آپدیت نیز شوند باز نمی‌توانند جوابگوی نیاز جامعه و موتور محرک تغییر در سیستم باشند
نرگس ملک‌زاده ،عضو کانون صنفی معلمان تهران؛

غلط‌گیری کتب درسی روی نیمکت

زیاد دور نیست، مهرماه همین امسال رئیس‌جمهور در آیین بازگشایی سال تحصیلی هرچند کوتاه و گذرا محتوای کتب درسی را مورد نقد قرار داد و آنها را پاسخگوی نیاز‌های امروز جامعه ندانست و با بیان اینکه ما باید دانش‌آموزانمان را برای حداقل ۱۲ سال آینده تربیت کنیم، کتب درسی را مناسب برای تربیت دیروز دانست که حتی نمی‌تواند دانش‌آموزان را برای امروزشان آماده کند.
گفت و گو با فاطمه قاسم زاده؛

کتاب های کمک درسی با دانش آموزان چه می کند؟

من فکر می کنم نیاز نیست که این کتاب ها را هر روز ببرند و بیاورند. برای این که مرکز اصلی آموزش و خواندن درس، مدرسه است. بنابراین، این کتاب ها می تواند در مدرسه باشد.
اصلاح محتوا و متن كتاب‌هاي درسي؛

چرا كتاب‌هاي درسي دانش‌آموزان را براي فردا تربيت نمي‌كنند؟

«كتاب‌هاي درسي ما، دانش‌آموزان را براي ديروز تربيت مي‌كنند» اين سخن رييس‌جمهور در انتقاد از محتواي كتب درسي بود كه در نخستين روز سال تحصيلي تيتر بسياري از رسانه‌ها شد؛
سپیده کاوه /کارشناس مسائل زنان؛

ارتقای اثربخشی در کتب درسی

با داشتن تمرکز بر راه‌های بهبود آموزش‌های دختران در مدارس موارد زیر می‌توانند دستیابی به این هدف را هموار سازند: اول رفع نابرابری‌های جنسیتی در دسترسی به امکانات آموزشی و گسترش کمی و کیفی امکانات آموزشی برای دختران و پسران به‌صورت یکسان و دوم بازنگری محتوای کتب درسی و لزوم افزودن بار آموزش مهارت‌های اجتماعی و به‌صورت خاص توجه به توانمندسازی و الگوسازی برای دختران.
آموزش و پرورش پاسخگو باشد؛

ایرادات محتوایی در کتب درسی مهلک است

وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به برخی ایرادات محتوایی اخیر در کتب درسی دانش آموزان گفت: این اشکالات، مهلک و غیر قابل توجیه است و مسئولان باید پاسخگو باشند.
نگاهی به کژکارکردهای دارالفنون؛

نهادی که از ما نبود

آموزش در ایران اگرچه سنتی دیرپا و عمدتا برخاسته از علوم دینی بود، اما بسیاری سرآغاز آموزش به شیوه نوین را در اصلاحات امیرکبیر و تاسیس دارالفنون جست‌وجو می‌کنند.
محتوای کتاب ها درسی؛

کتاب‌های درسی و جاخالی‌دادن به منتقدان

سخنان رئیس‌جمهور در نقد کتاب‌های درسی در آغازین روز سال آموزشی زمینه گفت‌وگوهای گسترده‌ای دراین‌باره را فراهم کرد و جامعه را به‌درستی و بیش از گذشته به درونمایه‌های آموزشی حساس کرد.
گاف در کتاب درسی؛

داستان «زال و سیمرغ» را «زاغ و سیمرغ» نوشته‌اند.

داستان «زال و سیمرغ» را «زاغ و سیمرغ» نوشته‌اند. شاید خیال کرده‌اند چون سیمرغ پرنده است با زاغ بیشتر ارتباط دارد تا با زال
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها