سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آرایشگاه های متخلف عروس؛

آرایشگاه های زنانه زیر ذره بین تعزیرات

آغاز برخورد با آرایشگاه های زنانه متخلف
طیبه سیاوشی:

در بازی بسکتبال ثابت شد حضور بانوان هیچ مشکلی پیش نمی‌آورد / تماشاگران ما بدتر از انگلیسی‌ها نیستند

نماینده زن مجلس شورای اسلامی از حضورش در استادیوم آزادی و تماشای دیدار تیم ملی بسکتبال سخن گفت.
با توجه به رشد دانشجویان دختر انجام شد؛

امضای تفاهمنامه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت علوم

تفاهمنامه همکاری مشترک میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات وفناوری اطلاعات امروز شنبه در محل این وزارتخانه امضا شد.
معاون سازمان بهزیستی :

آموزش های پیش از ازدواج 6 ساعته شد

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد آموزش های پیش از ازدواج از سال آینده در 10 استان کشور از 2 به 6 ساعت افزایش می یابد.
ابتکار:

27 درصد از اعضای هیات علمی وزارتخانه های بهداشت و علوم زن هستند

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر ٢٧ درصد اعضای هیات علمی در دانشگاههای وزارت بهداشت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات زنان هستند.
گفت‌وگو با دو بانوی کارآفرین؛

مادر و دختری که با دستان کوچک خود کارهای بزرگی کردند

این خاصیت یک زن است که از هرچیز کوچکی با عشق و مهربانی اش پدیده بزرگی می‌سازد.حکایت ریمان(ریحانه و مامان) هم از این دست حکایت‌هاست.
دانستنی های بارداری؛

پیش بینی و تحلیل رنگ چشم جنین داخل رحم

همانطور که می­ دانید چشم کودکان مختلف، متفاوت از هم است! ممكن است برخی از نوزادان سایه زیبايي از رنگ آبی در چشمان خود داشته باشند، اما آیا نوزادان همیشه رنگ چشمان پدر و مادر خود را به ارث خواهند برد؟ در ادامه ، نحوه بروز تغییرات در رنگ چشم جنين در دوران بارداری بررسي شده است. پس، شما هم به عنوان يك خانم جوان برای دانستن مواردی که در مورد رنگ چشك جنین داخل رحم خود و نحوه تغییر آن نمی­دانید، حتما مقاله زیرا را با دقت مطالعه کنید.
در گزارش نشریه خط حزب‌الله بررسی شد؛

وظیفه حکومت دینی در قبال حجاب

گزارش هفتگی این شماره نشریه خط حزب الله با عنوان «وظیفه حکومت دینی در قبال حجاب» به ترفند دشمن برای زن مسلمان ایرانی می‌پردازد.
غربزدگی، ریشه کشف حجاب؛

پروژه حجاب‌زدایی چگونه در ایران عملیاتی شد؟

نگاهی به مقالات و نوشته‎های زمان قاجار در مجلات و روزنامه‎ها نشان می‎دهد مشوق اصلی زنان در پذیرش طرح کشف حجاب، مردان تجددگرا بودند.
ابتکار خبر داد:

ایجاد بانک اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بررسی وضعیت بانوان سرپرست خانوار و توان‌افزایی در حیطه مهارت‌های مختلف آن‌ها در دستور کار دولت قرار دارد و پیش‌بینی‌های لازم نیز در این خصوص در حال انجام است.
محرز مطرح کرد؛

ترس و مسائل فرهنگی دو علت پا نگرفتن کمپین افشای آزار جنسی زنان در ایران

رئيس مركز تحقيقات ايدز ايران گفت: كمپين افشای آزار جنسی زنان به علت ترس و مسائل فرهنگی در ایران با استقبال مواجه نشد.
وضعیت کسب‌وکار مراکز کوثر؛

نمایشگاهی که چرخ‌اش را زنان می‌چرخانند

نمایشگاه زنان و تولید ملی هم‌اکنون در میانه برگزاری دوره دوازدهم است؛ نمایشگاهی که طی 6 سال، تلاش کرده فرصت حضور و نمایش فعالیت‌‌ها و تلاش‌‌های مراکز مهارت‌آموزی کوثر را نشان دهد؛ مراکزی که تحت حمایت شهرداری تهران، زنان سرپرست خانوار را آموزش می‌دهند و بعد به‌عنوان نیروی کار در کارگاه‌های تولیدی که بیشترشان هم کارگاه دوخت لباس هستند، به ‌کار می‌‌گمارند.
یک فعال حوزه زنان؛

چرا نام حتی یک شهید زن بر خیابان‌ها نیست؟

یک فعال حوزه زنان خواستار نام‌گذاری خیابان‌ها و کوچه‌ها به نام زنان شهید دوران دفاع مقدس شد.
در مراسم جشن بزرگ میلاد حضرت فاطمه (س) مطرح شد؛

کاهش فاصله جنسیتی در عرصه تولیدات فرهنگی/ حضرت فاطمه (س) الگوی الهام بخش

وزیر فرهنگ و ارشاد با بیان اینکه آمار و ارقام به خوبی نشان‌دهنده حرکت رو به جلوی زنان ایرانی در عرصه هنر و فرهنگ است گفت: به دنبال کاهش فاصله‌های جنسیتی در این عرصه هستیم.
ابتکار خبر داد؛

اعطای وام اشتغال پایدار و فراگیر برای اشتغال بانوان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مورد حمایت دولت از زنان سرپرست خانوار گفت: قبل از اعطای تسهیلات و امکانات مالی باید توانمندی لازم در زنان برای مدیریت بنگاه ها و کارآفرینی ایجاد شود.
وزیر ارشاد خبر داد؛

رشد حضور زنان در عرصه هنر/ کاهش فاصله جنسیتی میان شاعران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حضور زنان در عرصه هنر با رشد قابل توجهی روبه‌رو شده است.
ابتکار عنوان کرد؛

انتظار داریم آموزش و پرورش در اختصاص پستهای مدیریتی به زنان پیشرو باشد

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: انتظار داریم وزارت آموزش و پرورش به دلیل اینکه ٦٠ درصد پرسنل زن را بکارگرفته است، بیش از ٣٠ درصد از پست های مدیریتی را به بانوان اختصاص دهد .
معصومه ابتکار :

اعطای وام اشتغال پایدار و فراگیر برای اشتغال بانوان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مورد حمایت دولت از زنان سرپرست خانوار گفت: قبل از اعطای تسهیلات و امکانات مالی باید توانمندی لازم در زنان برای مدیریت بنگاه ها و کارآفرینی ایجاد شود.
مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش:

لازمه رفع تبعیض علیه زنان، تحول در هنجارها و اعتقادات است

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ما باور داریم اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز ایران بدون بهره‌برداری از استعدادها، توان و ظرفیت زنان محقق نخواهد شد گفت: دستیابی به عدالت جنسیتی، مستلزم جبران نابرابری‌های موجود میان زنان و مردان، دختران و پسران و نیز تضمین حقوق، مسوولیت، امکانات و فرصت‌های برابر و توجه ویژه به زنان و دختران به جهت رفع تبعیض ها و شکاف‌های تاریخی ایجاد شده است.
انفجار نسل؛

فرزندآوری آمریکایی‌ها پس از جنگ جهانی

پس از جنگ جهانی دوم در آمریکا و کشورهای غربی تولد نوزادان به طور چشمگیری افزایش یافت و این پدیده با نام انفجار نسل (baby boom) نام گرفت.
صفحه  از ۴۲
نظرات و گلایه ها