مژده به زنان خانه‌دار داراي سه فرزند؛

زنان خانه‌دار حداقل داراي 3 فرزند بيمه مي شوند

بیمه بانوان خانه دار دارای 3 فرزند پرداخت می شود.
مولاوردي: اختصاص بيش از سه ميليارد تومان براي احداث پارک بانوان؛

عدالت جنسيتي در اولويت است

معاون امور زنان و خانواده رييس جمهوري گفت: با همکاري دولت سه ميليارد و ١٠٠ ميليون تومان براي احداث و تجهيز پارک بانوان در شهرهاي مختلف کشور تخصيص داده شد.
ذوالقدر با اشاره به مصوبه اخیر مجلس بیان کرد:

حقوق و مزایای بازنشستگی بانوان شاغل به میزان حق بیمه پرداختی است

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این‌که «بانوان شاغل با 20 سال سابقه خدمت و بدون محدودیت سنی می‌توانند بازنشست شوند» گفت: بازنشستگی این افراد براساس پرداخت حق بیمه توسط آنان است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده :

نیمی از کارکنان رسانه‌ها زن هستند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت:‌ نیمی از کارکنان رسانه‌ها و 40 درصد مدیران مسئول رسانه‌ها زن هستند.
زنان با 20 سال سابقه می توانند بازنشسته شوند؛

بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه

مجلس در مصوبه‌ای دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و غیردولتی را موظف کرد با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل با ۲۰ سال سابقه خدمت موافقت کنند.
به نام دفاع از حقوق زن به کام بهره‌کشی جنسی؛

وقتی مقابله با همجنس‌بازی کوته‌فکری خوانده می‌شود

غرب سال‌های مدیدی است که فریاد دفاع از حقوق زن سر داده اما آن چیزی که در عمل محقق شده بهره‌کشی جنسی از زنان بوده است.
حضور زنان در فضاهای شهری؛

زنان کدام فضاهای شهری را دوست دارند؟

فضای عمومی فضایی است که در آن با غریبه‌ها سهیم هستیم. فضایی برای زندگی جمعی، فرهنگ شهری و مباحث روزمره. مکان‌هایی مثل خیابان‌ها، میدان‌ها و پارک‌ها در این تقسیم‌بندی قرار می‌گیرند.
دو دختر هنجارشکن در بوستان جنگلی دزفول؛

قانون، زنان را از موتورسواری منع می‌کند؟

در پایان هفته‌ای که گذشت، دو زن موتورسوار در دزفول دستگیر شدند. در متن خبر منتشرشده آمده است: «سرهنگ علی الهامی، فرمانده انتظامی دزفول، با بیان اینکه نیروهای انتظامی شهرستان در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اخلاقی و مقابله با بی‌نظمی و ناهنجاری‌ها در جاده دزفول به سردشت حضور داشتند، افزود: دراین‌بین دو دختر هنجارشکن از نبود نیروی انتظامی در بوستان جنگلی دزفول سوءاستفاده کرده و در اقدامی ناپسند و مخالف با ارزش‌ها و هنجارهای جامعه و انقلاب اقدام به موتورسواری کردند.
علی کاظمی مطرح کرد:

افراد ۱۸ سال به بالا تحت پوشش لایحه تامین امنیت زنان

مسئول تیم کارشناسی لایحه تامین امنیت زنان گفت: به این جمع‌بندی رسیدیم که افراد ۱۸ سال به بالا مشمول مقررات مندرج در لایحه تامین امنیت زنان شوند، مگر آنکه در برخی مقررات لایحه افراد دارای سن پایین‌تر نیز تحت حمایت قرار گیرند.
اسحاق جهانگیری:

شتاب پیشرفت زنان در سال‌های اخیر بیش از مردان بوده است

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: در سال‌های اخیر پیشرفت زنان در حوزه‌های مختلف مانند سیاست، کارآفرینی، هنر، ورزش و ... شتاب بیشتری نسبت به مردان داشته است.
شهیندخت مولاوردی:

نیمی از کارکنان رسانه‌ها زن هستند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت:‌ نیمی از کارکنان رسانه‌ها و 40 درصد مدیران مسئول رسانه‌ها زن هستند.
تیم بادکنک‌آرایی در ایران؛

چرخ زندگی این خانم با بادکنک می‌چرخد

بادکنک‌های رنگارنگ از جذاب‌ترین نوستالوژی‌های کودکی‌ ماست. بادکنک‌هایی که گاه با ترکیدن شان، بغض ما هم می‌شکست؛ سراغ کسی رفتیم که خاطرات کودکی ما برای او تبدیل به یک حرفه شده است. حرفه‌ای که او را از قزاقستان به ایران می کشاند تا با آن کارآفرینی کند. «پونه جعفری» خانم کارآفرینی است که از بادکنک پول درمی‌آورد.
نقش زن در مدیریت اقتصادی خانواده؛

زمینه‌های نقش آفرینی زنان در اقتصادمقاومتی با تربیت و مدیریت مصرف

انتخاب، قلب اقتصاد خانواده است و چون بیشتر انتخاب های خانواده در خرید از سوی زن صورت می گیرد، پس زن را می توان قلب اقتصاد خانواده لقب داد.
چرا قانون کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص اجرا نمی‌شود؟

ابلاغیه رئیس‌جمهور، قانون را بی‌اثر کرد!

قید “موافقت مدیریت امور/ اداره کل/ مدیریت شعب/ شعب مستقل مرکزی تهران” طبق توضیحات محمودی، نماینده مجلس شورای اسلامی، می‌تواند دست زنان شاغل را از رسیدن به حقوق خود کوتاه کرده و این قانون را در اجرا دچار اختلال سازد.
نگاه ناقص به بیمه‌ زنان شاغل در دستگاه‌های غیررسمی؛

چرا بیش از ۸۰ درصد شاغلان بدون بیمه، زنان هستند؟

زنان شاغل، هم در کار دولتی و هم در مشاغل غیردولتی مشغول هستند هرچند در مشاغل دولتی نیز ارائه پوشش بیمه‌ای مناسب برای زنان انجام نمی‌شود ولی اکثر مشکلات نشأت‌گرفته از نگاه ناقص به بحث بیمه‌ای برای زنان شاغل در دستگاه‌های غیررسمی است.
ماجرای «کشف حجاب» بررسی شد؛

ایستادگی مردانه پای حفظ حریم زنانه

دست‌نشانده دولت استعمارگر پیر در ۱۷ دی‌ماه ۱۳۱۴ نقاب از چهره مزورانه خود برکشید و در پی آن بود تا حجاب را از سر زن شیعی ایرانی بردارد، اما ایستادگی مردانه بانوان ایرانی هرگز نگذاشت تا او و اربابانش به مقصودشان برسند.
حقوق سیاسی زنان؛

زنان «رجل سياسی» می شوند؟

سه ماه از ابلاغ سياست‌هاي كلي انتخابات از سوي رهبري انقلاب مي‌گذرد. سياست‌هايي كه در بند ٥ از ماده ١٠ آن، بر تعريف و اعلام معيارها و شرايط لازم براي تشخيص رجل سياسي، مذهبي و مدير و مدبر بودن نامزدهاي رياست‌جمهوري توسط شوراي نگهبان تاكيد داشته است، راه را براي حل مشكلي ٣٧ ساله هموار مي‌سازد. مشكلي كه از همان جلسات مذاكرات خبرگان قانون اساسي دردسرساز مي‌شود و با تدبير شهيد بهشتي براي مدت زمان زيادي تا رسيدن به نتيجه‌اي مشخص به تاخير مي‌افتد، همچنان وبال نظام انتخابات رياست‌جمهوري ايران است. در مجلسي كه وظيفه تدوين قانون اساسي ايران را پس از پيروزي انقلاب برعهده داشت، شايد تنها حضور يك زن در آن بود كه تا حدودي مردان عضو خبرگان قانون اساسي را در تدوين اصول قانوني با ترديد روبه‌رو ساخت.
زیر پوست تجرد قطعی دختران؛

پای حرفِ "دختران مجرد"

فلان دختر همسایه ما مجرد است. فکر می‌کنم 33 سالش باشد. مادرم دائم غصه می‌خورد برایش. اصلا چرا از او بگویم. همین مریم دوستِ خودم؛ درست است که 29 سال دارد اما خیلی وقت‌ها سرِ همین مجرد بودنش از این و آن حرف می‌شنود. هی همه می‌گویند ازدواج کن؛ از فامیل بگیر تا خواهر خودش. چه جوابی باید بدهد؟ بگوید به شما مربوط نیست که ازدواج نکرده‌ام یا بگوید کو شوهر؟ اصلا همین خودِ من. شما هیچ می‌دانید روزی چندمرتبه حسرت می‌خورم که چرا جایِ زنان متاهلی نیستم که فشارهای منِ فوق‌لیسانس‌دار را ندارند؟
یک روانشناس فعال در مشاوره زنان ؛

شرایط کار فشار روانی بیشتری بر زنان وارد می کند

روانشناسان براساس آمار رسمی انگلیس می گویند که زنان شاغل به واسطه شرایط محیط کار و مسوولیت های خانوادگی به ویژه در صورت مواجه شدن با تبعیض در دریافت دستمزد و نبود حمایت، فشار روانی بیشتری را تحمل می کنند.
واکاوی نقش زنان در توسعه اجتماعی؛

راهکارهای توانمندسازی بانوان در جامعه چیست؟

توجه به نقش زنان در توسعه اجتماعی و واکاوی و الزامات مقتضی برای توانمندسازی این قشر که قریب به نیمی از جمعیت کشور را در بر می گیرند، ضرورتی است که باید به نحو دقیق تری مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها