سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری :

30 درصد مدیریت دانشگاه‌ها باید به زنان سپرده شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به نقش چشمگیر دانشگاه آزاد اسلامی در ورود زنان به مراکز علمی گفت:‌ دانشگاه آزاد اسلامی در تحقق سیاست دولتی مبنی بر حضور 30درصدی زنان در مدیریت نقش و سهم مهمی دارد.
تهران‌نامه؛

سهم زنان از جمعیت تهران

چند درصد از جمعیت شهر تهران را زنان تشکیل می‌دهند و این جمعیت به لحاظ اجتماعی در چه موقعیت و جایگاهی قرار دارند؟ پاسخ به این سوال از آن جهت اهمیت دارد که طی یک‌سال اخیر، یکی از محورهای اصلی شعار مدیران جدیدی شهری توجه به مسائل مربوط به حوزه زنان بوده است. بررسی‌ها مشخص می‌کند که در زندگی شهرنشینی امروز؛ زنان بیش از گذشته در فضاهای عمومی حضور دارند.
روزی که زنان محروم نبودند؛

روزی که زنان ایرانی، ورزشگاه را پر کردند

بعدازظهر ۲۹ اردیبهشت ۱۳۴۷ یکی از پرهیجان‌ترین روزهای ورزش ایران بود؛ ورزشگاه امجدیه کمتر هیجان و ازدحامی چون آن روز را به خود دیده بود. مردم فوتبال‌دوست تهران حتی در روزهایی که بازی فوق‌العاده‌ای در امجدیه نبود، سکوی تماشاچیان را خالی نمی‌گذاشتند. اما سکوهای امجدیه تا آن روز کمتر این تعداد تماشاچی زن به خود دیده بود.
رحیمی؛

استفاده از فیلترشکن موجب افزایش آسیب‌های اجتماعی در نوجوانان می‌شود

یک عضو هیات رییسه فراکسیون امید با تاکید بر اینکه افزایش آسیب‌های اجتماعی برای جوانان و نوجوانان از جمله اثرات مخرب استفاده از فیلترشکن است، گفت: استفاده از فیلترشکن ضمن افزایش حس کنجکاوی در نوجوانان، آنها را برای ورود به حریم‌های خاکستری در فضای مجازی وسوسه می‌کند.
مولاوردی ؛

طرح تعیین شرایط برای ازدواج دختران بدون اذن پدر نیازمند بررسی بیشتر است

دستیار ویژه رئیس‌جمهور ایران در امور حقوق شهروندی گفت: طرح تعیین شرایط برای ازدواج دختران بدون اذن پدر، تنها از سوی یک نماینده مجلس طرح شده و باید در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
نقش مهم زنان در ساختار سنتی و جدید جهان؛

در کارگاه بین‌المللی «چالش‌ها و فرصت‌های ارتقای کارآفرینی زنان در ایران و ژاپن» مطرح شد

مدیران عامل و کارآفرینان صندوق‌های حمایت از توسعه فعالیت‌های کشاورزی صندوق زنان روستایی و عشایری شهرستان‌های مرودشت، ارومیه، قائم‌شهر و سرایان در کارگاه بین‌المللی چالش‌ها و فرصت‌های ارتقای کارآفرینی زنان در ایران و ژاپن که درسالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران برگزار شد، شرکت کردند.
زنان دانشمند؛

تاثیرگذارترین زنان دانشمند که اسرار علمى جهان را کشف کردند

در این مطلب با زنانی دانشمند آشنا خواهید شد که در عرصه‌های گوناگون علم به دستاورد‌های بزرگی نائل آمده‌اند. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،بسیاری از زنان دانشمند در عرصه‌های گوناگون علم به دستاوردهای بزرگی نائل آمده‌اند. برخی از آنها هیچگاه مورد قدردانی قرار نگرفته‌اند و با این حال به خاطر استقامت و پشتکار علمی‌شان سرمشق پژوهشگران جوان هستند.
ضرغامی؛

برای ورود زنان به ورزشگاهها قسمتی را به آنها اختصاص دهید

عزت الله ضرغامی با انتشار مطلب کوتاهی با اشاره به اینکه حضور تعدادی از بانوان در استادیوم‌های ورزشی، نباید دستاویزی برای دو_قطبی شدن جامعه و سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد نوشت : ورزشگاهها می‌توانند قسمت‌های خاصی را به بانوان اختصاص دهند
عالیه شکربیگی مطرح کرد؛

آنچه باعث می‌شود دختران دچار تجرد قطعی شوند؛ «مضیقه در انتخاب»

دبیر کارگروه خانواده سالم معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نسبت به افزایش تجرد قطعی دختران در ایران هشدار داد.
گفت‌وگوی با یک خلبان زن و یک کاپیتان زن؛

زنان آسمان و دریا

فهیمه احمدی‌دستجردی(خلبان هواپیما) و راحله طهماسبی‌‌سروستانی(ملوان‌کشتی) از نخستین زنانی هستند که یکی با پرواز سر به ‌آسمان برآورده و دیگری دل به دریا زده است.
عضو فراکسیون زنان مطرح کرد؛

افزایش سه برابری آمار زنان سرپرست خانوار

ساعی گفت: ««باید به طور سیستماتیک و یک بار برای همیشه بحث زنان سرپرست خانوار را مدیریت کنیم. یعنی اگر خانمی در سه گروه بدسرپرست، بی سرپرست و خود سرپرست قرار گرفت، به صورت سیستماتیک وارد بازار کار شود و تحت آموزش قرار گیرد تا بتواند مشکلات و مسائل مختلف فرهنگی و اقتصادی خانواده خود را حل کند.»
با تشریح آخرین وضعیت لایحه «تامین امنیت زنان» اعلام شد؛

ارائه پیشنهادات مجازات‌های "غیرحبسی" به قوه قضاییه برای جلوگیری از خشونت‌ علیه زنان

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده با بیان اینکه بیشتر پیشنهادات این شورا به قوه قضاییه درباره لایحه «تامین امنیت زنان» اعمال شده است، گفت: با وجود اینکه پیشگیری از جرم باید در قوه قضاییه دیده شود اما پیشگیری از جرم «خشونت علیه زنان» را در این لایحه به مجموعه‌ای واگذار کرده بودند که به قوه مجریه برمی‌گشت و این برخلاف قانون اساسی است.
وضعیت زنان کارگر و قوانین محدودکننده بازار کار ؛

کار برابر، حقوق نابرابر

باوجود آنکه طبق قانون، جنسیت نباید به‌عنوان یک مؤلفه به اعمال تبعیض در فضای کار منجر شود اما عملا این رکن نه‌تنها در ایران که در بسیاری از کشورهای جهان به عاملی در جهت تضییع حقوق زنان در محیط کار تبدیل شده است.
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور؛

زنان می‌توانند با لباس‌های محلی در محیط‌های اداری حاضر شوند

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری گفت: این موضوع که افراد بتوانند با لباس‌های محلی خودشان در فضای اداری حضور پیدا کنند در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، آموزش و پرورش و آموزش عالی مطرح شده و قرار است در نمایشگاه روز 25اردیبهشت کلید این موضوع زده شود.
بازنگری درقانون یا تامین اعتبار؛

مرخصی ۹ماهه زایمان رو به فراموشی

مدت مرخصی زایمان همواره به عنوان مشوقی برای فرزندآوری یا عاملی بازدارنده با هدف کنترل جمعیت، مورد توجه دولت‌ها بوده اما در ایران قانون افزایش مرخصی زایمان چند سالی هست خاک می‌خورد.
مشکلاتی که در مسیر زنان کارآفرین است؛

نیمه خاموش اقتصاد ایران

هنوز که هنوز است «جنسیت» برای زنان دردسر می‌سازد. درحالی‌که نرخ فارغ‌التحصیلی زنان ایرانی از 64درصد فراتر رفته است اما هنوز آنطور که باید و شاید اقتصاد ایران از حضور آنها بهره‌ای نمی‌گیرد؛ طبق آمارهای رسمی در سال 96فقط16درصد زنان ایرانی مشارکت اقتصادی داشته‌اند. براساس آمارهای مرکز آمار ایران، سال گذشته مردان ایرانی 4برابر بیشتر، از اقتصاد ایران سهم بردند.
ابتکار خبر داد؛

تدوین شاخص های عدالت جنسیتی در دولت

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از تدوین شاخص‌های مربوط به عدالت جنسیتی با دستور دکتر حسن روحانی خبر داد و گفت: در حال تدوین اطلس وضعیت زنان در کشور به تفکیک استان‌ها و شهرستان‌ها هستیم.
مصطفی اقلیما مطرح کرد؛

انتقاد شدید یک جامعه شناس نسبت به طرح ازدواج دختران بدون اجازه پدر در مجلس!!

رئیس سابق انجمن علمی مددکاران اجتماعی مبنی بر حذف اجازه پدر برای دختران بالای 28 سال در خصوص تازه ترین طرح ارائه شده از جانب مجلس اظهار کرد: لازم است هر قانونی که در کشور وضع می شود به صورت فراگیر باشد تا در بر گیرنده همه مردم کشور باشد نه فقط به صورت خاص باشد و برخی از افراد و یا مناطق را در بر گیرد. این قانون نه تنها در بخش هایی از کشور امکان اجرای آن امکان پذیر نیست بلکه در کلان شهری مانند تهران هم نمی توان آن را به اجرا درآورد. بنده معتقدم این قانون عمل به آن تنها وقت تلف کردن است و فاقد هرگونه ارزش است. نمایندگان مردم در مجلس باید راجع به موضوعات فراگیرتر و مهم تری اقدام به تصمیم گیری نمایند.
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی:

تعصب نابخردانه در مورد جنسیتی‌کردن ورزش باید کنار گذاشته شود

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه تعصب نابخردانه در مورد جنسیتی کردن ورزش و حذف زنان از این حیطه باید کنار گذاشته شود، گفت: ما در حالی به دخترانمان اجازه ورود به ورزشگاه را نمی دهیم که همین مسابقه از تلویزیون پخش می شود.
نقدي بر چشم بستن مسئولان بر نيازهاي اصلي جامعه؛

زنان و جوانان را از چشم انداخته‌ايم!

در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که دستخوش تحولات بسیاری است؛ اعم از سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... . تحولاتی درون و فراتر از مرزها، اما هرچه هست، این دگرگونی‌ها و نوسانات ، همه اجتماع را تحت تاثیر جدی خود قرار می‌دهد و هر روز نمود آن را به شکلی عریان در انظار عموم می‌بینیم . نمودی که گاهي بسیار تکان دهنده و دردآور است.
صفحه  از ۴۷
نظرات و گلایه ها