سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یک پژوهشگر و آسیب‌شناس اجتماعی؛

مهریه نمی‌تواند عامل بازدارنده‌ای جهت ازهم پاشیدگی کانون خانواده باشد

یک پژوهشگر و آسیب شناس اجتماعی معتقد است: مهریه هیچ گاه ضامن دوام و خوشبختی زوجین و عامل بازدارنده‌ای جهت ازهم پاشیدگی کانون خانواده نیست
حذف مهریه زنان را ضعیف‌تر می‌کند؛

مخالفان و موافقان مهریه درباره قوانین ازدواج می‌گویند

از همان روزهایی که قیمت سکه از یک‌ میلیون تومان به دو میلیون و بعد چهار ‌میلیون تومان رسید، هم تعداد زنانی که مهریه‌شان را اجرا گذاشتند بیشتر شد و هم تعداد زنانی که به دادگاه مراجعه کردند و اعلام کردند مهریه‌ای که همسر مطلقه‌شان با پرداخت ماهانه یک سکه می‌داد و این ارتباط مالی را پایدار می‌کرد، قطع شده است.

تغییر سازوکار حوزه زنان با رویکرد جدید

زهرا صدراعظم نوری با اشاره به اینکه تعدادی از زنان جامعه ما زنان سرپرست خانوار هستند، گفت: «زنان سرپرست خانوار مسئولیت اداره خانواده را در شرایط سخت برعهده دارند. به همین دلیل دستگاه‌های مختلف باید در جهت حمایت، تقویت نقش و جایگاه آنان اقداماتی انجام دهند. با رویکرد جدید شورا و شهرداری، سازوکار حوزه امور زنان تغییر خواهد کرد.»
معاون وزیر تعاون:

بیگاری از زنان کم‌سواد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آشنا نبودن زنان کم سواد و بی سواد با قوانین کار سبب شده تا سودجویان با دستمزد پایین آنها را به بیگاری بگیرند.
یادداشتی از فاطمه ذوالقدر؛

سهم 30 درصدی زنان دراجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان

سیده‌ فاطمه ذوالقدر نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در یادداشتی نوشت:انتظار داریم که در فرآیند کنار رفتن بازنشستگان، اندیشه و توانمندی و تجارب ارزشمندی که آنها به واسطه سال‌ها خدمت اندوخته بودند، به کنار گذاشته نشود و در قالب اتاق فکر و اتاق تجارب از این سرمایه‌های انسانی گرانبها به نحو شایسته در کنار جوانان بهره‌گیری شود
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران:

جامعه برای پست‌های مدیریتی هنوز پذیرای زنان نیست

ناهید خداکرمی با اشاره به اینکه جامعه برای پست‌های مدیریتی هنوز پذیرای زنان نیست، گفت: علی رغم اینکه در تلاش هستیم تا مدیران زن توانمند بتوانند در کنار مردان حرکت کننداما همچنان برای تحقق این امر موانع و مشکلات زیادی بر سر راه زنان وجود دارد
ابتکار:

شاخصه های عدالت جنسیتی بزودی ابلاغ می شود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه زن و مرد از نفس واحده خلق شده اند، تاکید کرد: عدالت جنسیتی یکی از برنامه های دولت برای حمایت از بانوان و خانواده هاست.دولت بزودی شاخصه های عدالت جنسیتی را به دستگاه های اجرایی ابلاغ می کند.این شاخصه ها از سوی دستگاه های اجرایی تدوین و به تصویب دولت رسیده و اجرای آن تکلیف ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه است.
عضو فراکسیون زنان مجلس؛

خروج بانوان از کشور بدون اذن همسر جایز شناخته شود

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خواست‌ها و مطالبات جامعه در شرع دیده شده است، گفت: برخی موضوعات در دین به‌طور شفاف و صریح مطرح شده است اما برخی موارد نیازمند استدلال و واکاوی علمی و فقهی است. در موضوعاتی که امروز زنان با آن درگیر هستند همچون موضوع خروج بانوان بدون اذن همسر از کشور نباید یک طرفه ورود کرد اگرچه استفاده از این حق باید جایز شناخته شود.
دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس:

هر زمانی زنان توانستند طلاق بدهند حذف مهریه هم شدنی است

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: با راهکارهای فرهنگی و اجتماعی و تبلیغات رسانه ای به نهادینه شدن مفاهیم ارزشی و هنجاری در موضوع ازدواج اهتمام داشته باشیم.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده؛

دولت پیگیر توان افزایی بانوان و جوانان است

معصومه ابتکار شامگاه روز سه شنبه در نشست بانوان فعال اجتماعی و فرهنگی کاشان افزود: یکی از سیاست های دولت توان افزایی بانوان، ایجاد مهارت های کارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار و حمایت از فعالیت های داوطلبانه تشکل های غیر دولتی با توجه به ظرفیت های موجود در هر استان و شهرستان است.
علی مصطفوی:

شورای مشورتی زنان در آذربایجان غربی راه اندازی می شود

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی گفت: کلیات شورای مشورتی زنان ارومیه به تصویب رسید و فعالیت خود را بعد از رفع اشکلات اساسنامه و تایید استاندار آذربایجان غربی آغاز خواهد کرد.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران؛

حاشیه جنجالی نمایشگاه تولیدات زنان شهرداری تهران

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در خصوص بنر پرحاشیه شهرداری تهران که واکنش کاربران درباره این بنر واداشت، گفت: حذف چادر بعد از چهل سال از انقلاب شدنی نیست و هیچ فردی و گروهی به دنبال این کار در شهرداری تهران نیست.
سهم زنان از مدیریت؛

سهم زنان از مدیریت؛ 22 درصد

رئیس جمهور: سهم 30 درصدی زنان از پست‌های مدیریتی دولت به زودی محقق می‌شود. سن مدیریت دولتی تا سال 1400 به طور متوسط هشت سال کاهش خواهد یافت.
ماجراهای ادامه‌دار یک نطق آتشین؛

از میزان توهین‌های جنسی به زنان نماینده شوکه‌ایم!

زنان نماینده در مجلس هم با انواع و اقسام محدودیت‌های جنسیتی روبه‌رو هستند و این موضوعی است که بعد از نطق اخیر پروانه سلحشوری و واکنش‌های بعضی از نمایندگان، بیشتر مورد بحث قرار گرفته است.
جانباز 70 درصد با دو مدرک دکترا برای زنان سرپرست خانوار اشتغال‌زایی کرده است؛

از مدیریت میدان‌های نفتی تا سرخ کردن بادمجان

دکتر «محسن قدیری» با دو مدرک دکترا و کلی مقاله تخصصی و کتاب و اجرای پروژه‌های نفتی، زندگی راحتی داشت. اما همه این راحتی ها را کنار گذاشت و برای اشتغال زنان سرپرست خانوار، فروشگاهی زنجیره‌ای تاسیس کرد. فروشگاهی که خیلی وقت ها کارهای جزیی آن را هم خودش انجام می‌دهد
اما و اگرهای مدلینگ!

فعالیت آزادانه باشگاه های غیرقانونی مدلینگ در ایران

چه بخواهیم و نخواهیم، مدلینگ اتفاقی است که در دنیای امروز وجود دارد و هر قدر هم مقابله شود، در ایران هم فعال خواهد بود، حالا ممکن است زیرزمینی و به شکل غیرقانونی باشد یا تدابیر قانونی داشته باشد و به شکلی درست در چارچوب‌های شرعی و قانونی کشور انجام شود. کاشف اما می‌گوید با توجه به رفتارهای حاشیه‌ساز مدل‌ها شرایط این کار فعلا میسر نخواهد بود.
استاندار خوزستان:

خوزستان بیشترین زنان سرپرست خانوار را دارد

غلامرضا شریعتی در جلسه شورای اجتماعی استان خوزستان با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اهواز اظهار کرد: بالاترین نرخ کشوری زنان سرپرست خانوار در خوزستان است؛ نرخ درآمد سرانه ما از متوسط کشور بیشتر است
معصومه ابتکار تشریح کرد؛

بستری نکردن فرزندان بدون اذن پدر

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به برخی اعتراضات در مورد عدم همکاری جراحی و بستری فرزندان در بیمارستان‌ها بدون اذن پدر گفت: وزیر بهداشت معتقد است که در مورد این موضوع مشکل و مسئله جدی وجود ندارد و در بیشتر مواقع این طرح به صورت سلیقه‌ای در بیمارستان‌ها اجرا می‌شود.
مدیریت مردانه بر تعاونی‌های زنان؛

خانواده مردسالار برای درآمد زن دستفروش احترام قایل است اما برای شغلش نه

علی طالبی (پژوهشگر حوزه تعاون) می‌‌گوید: نگاه جنسیت‌زده ما را به این سمت می‌برد که اگر یک زن در مترو کار کند، خانواده ممکن است برای دستمزد او احترام قائل باشد اما برای کاری که انجام می‌دهد، احترام قائل نیست به همین دلیل تعاونی‌ها می‌توانند تا حدی اعتماد به نفس زنان دستفروش را برگردانند.
پدیده شوم کودک‌ همسری؛

عروسک جان تو می دانی

دلش تنهایی می خواهد تا یکبار دیگر زندگی کوتاه خود با همسرش را مرور کند اما چون احساس و منطق پشت ازدواجش نبوده، نمی تواند حتی به یاد بیاورد که چگونه وارد یک زندگی جدید شد، زندگی که هیچ چیز از آن نفهمید. فقط می داند ورودش به زندگی مشترک با عروسک دوران کودکی اش بود.
صفحه  از ۵۷
نظرات و گلایه ها