مهریه؛ ابزار دفاعی برای زنان؛

آیا می‌شود مهریه را بدهیم، حق طلاق را بگیریم؟

تفویض حق طلاق از مرد به زن، به این معنا نیست كه شوهر از اعمال این حق ممنوع می‌شود.نظر چند وکیل دادگستری و کارشناس خانواده در پاسخ به این سوال رایج که آیا «زنان با گرفتن وکالت طلاق باید مهریه را ببخشند؟» را می‌خوانید؛
"یک زن در جنگ"؛

انقلاب به روایت عکاس فرانسوی

" کریستینا اسپنگلر " عکاس فرانسوی الاصل آژانس عکس "سیگما" یکی از عکاسان مشهور خبری جهان به شمار می رود که در کارنامه خود عکاسی از مهمترین حادثه تاریخ معاصر ایران را دارد.
بازنشستگي پيش‌ از موعد زنان؛

خروج يك ميليون زن از بازار كار

حجت‌الله ميرزايي معتقد است، اين مصوبه در سطح خرد به سود آن دسته از زنانی كه امكان بهره‌مندي از آن را دارند، تمام مي‌شود، زيرا آنها مي‌توانند با كار كمتر و فقط با سپرده‌گذاري در بانك‌، از درآمد بيشتري حتي از دوران اشتغال كامل خود بهره‌مند شوند. اين اقدام اگر قانوني شود، درواقع همان اتفاقي است كه بخش نامولد اقتصاد را پروارتر مي‌كند و قاعدتا در راستاي اهداف توليد نخواهد بود.
عدم رعایت قانون برنامه پنجم توسعه؛

سند امنیت بانوان در روابط اجتماعی به کجا رسید؟

سند امنیت بانوان در روابط اجتماعی که بنا به قانون برنامه پنجم توسعه باید تدوین می‌شد در حالی پس ازگذشت ۵ سال هنوز وضعیت قطعی ندارد که تنها یک ماه از عمر این برنامه باقیمانده است.
آموزش مدیران زن ربطی به انتخابات ندارد؛

شناسایی بیش از ۲هزار زن برای شرکت در دوره توان افزایی

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در کشور خلاء‌های جدی نسبت به حوزه زنان وجود دارد، گفت: زنان برای جبران این خلاء‌ها باید نقش موثر خود را ایفا کنند و نسبت به حوزه‌های کاری خود حساس شوند.
مولاوردی: ١٠ درصد بانوان در بدنه دولت حضور دارند؛

فعالیت ٧٢ درصد بانوان در بخش خصوصی

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده امروز در دیدار با نخست وزیر سوئد به حضور زنان کشور در فعالیت های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ١٠ درصد بانوان کشور در کابینه یا در بدنه دولت فعالیت دارند.
روزنامه شهروند :

بارداری‌های پر هزینه؛ از سونوگرافی‌های چهاربعدی تا سیسمونی‌های لاکچری!

«در قدیم مادر، فرزند خود را 9 ماه به دل می‌کشید و یک عمر به دندان و همه بچه‌ها از هر طبقه و قشری یک جور بزرگ می‌شدند اما امروز اوضاع تغییر کرده است. در برخی خانواده‌ها از زمانی که خبر بچه‌دار شدن می‌رسد تا هنگام ولادت نوزاد، هزینه‌های گزافی صرف می‌شود؛ هزینه‌هایی که اغلب غیر ضروری است و بدون آنها نیز مادر و کودک سالم هستند.»
فرصت یا تهدید؛

استفاده زنان خانه دار از شبکه های اجتماعی

هزاره سوم عصر انتقال و تبادل اطلاعات نامگذاری شده و شبکه های اجتماعی هم ابزار انتقال این اطلاعات به شمار می آیند در این میان زنان خانه دار به دلیل ماهیت کار و شاید فرصت بیشتر، یکی از مشتریان پر و پا قرص این وسیله ارتباطی هستند.
بررسی ابعاد خروج زودهنگام زنان از بازار کار؛

واکنش کارفرمایان به بازنشستگی پیش از موعد زنان

چندی پیش، پیرو مصوبه مجلس، بازنشستگی برای زنان شاغل با 20 سال سابقه به تصویب رسید موضوعی که با واکنش کارفرمایان همراه شد،در ذیل این گزارش،دلایل این گلایه ها و مخالفت کارفرمایان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:

لابی مردان برای عدم استخدام زنان

بسیاری ازمواقع استانداری‌ها پیگیرانتصاب مدیران زن دردستگاه‌ها هستند، اما مسئولان دستگاه‌ها ازاین کار استقبال نمی‌کنند، ازسوی دیگرلابی‌های مردانه وجود دارند، یعنی گروه مردان مدیرحاضر نیستند یکی ازکرسی‌های خود را در اختیار زنان قراردهند.
آزار جنسی زنان؛

تعرض‌های محسوس و نامحسوس به زنان در سکوت

آن‌قدر حقوق زنان نادیده گرفته شده که گمان می کنند هنگام تجربه آزار جنسی فقط خودشان بايد از خودشان محافظت کنند... سکوت قانونگذار در مقابل آزار جنسی و فقدان قوانین حمایتی از آزاردیده، ازدلایل سکوت زنان در برابر آزار جنسی است
آسیب شناسی و جرم شناسی بزهکاری دختران؛

نقش مادران در بزه‌دیدگی و بزهکاری دختران

یک کارشناس ارشد حقوق جزا معتقد است: بزه‌کاری و بزه‌دیدگی هرچند می‌تواند به عوامل بسیار وابسته باشد اما در مرحله نخست این خانواده و مادران هستند که کودک را به مسیر صحیح و ناصحیح هدایت می‌کنند.
بی حجابی زنان و دختران؛

نوع حجاب و پوشش من به شما ربطی ندارد!

متاسفانه تغییر طرز فکر و دور شدن از دین و آداب اسلامی باعث شده است که در کشورمان شاهد لباس ها و چهره های نامتعارفی باشیم که روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود. بی حجابی زنان و دختران جامعه را به نابودی و انحطاط می کشاند و این مسئله دور شدن از فرهنگ اسلامی و ایرانی را نشان می دهد.
سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی؛

سهم زنان از جبهه مردمی نیروهای انقلاب

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بابیان اینکه 30 درصد شرکت‌کنندگان در مجمع باید خانم‌ها باشند، گفت: همه اقشار موظف شدند حداقل 30 در صد معرفی‌شدگان آن‌ها خانم‌ها باشند، البته به‌جز قشر زنان که 50 نفر را معرفی خواهیم کرد.
فایده تمرین فوتبال برای بانوان؛

فوتبال، فشار خون زنان را کاهش می‌دهد

محققان دانمارکی دریافتند که فوتبال بازی کردن می‌تواند به اندازه مصرف دارو در کاهش فشار خون بانوان موثر باشد.
دستیار رئیس جمهور در حقوق شهروندی گفت:

جایگزینی جوانان با زنانی که زودتر بازنشسته می‌شوند

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در مورد بازنشستگی پیش از موعد زنان گفت: ما یک بار به صورت آزمایشی این کار را کردیم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و زنان زیادی تمایل داشتند زودتر از موعد بازنشسته شوند.
رتبه اول ایران در خاومیانه در مصرف لوازم آرایشی؛

رکورد آرایشی زنان ایرانی

روزانه صدها زن از فروشندگان مترو لوازم آرایشی می‌خرند و هر روز به تعداد مغازه‌های فروش لوازم آرایشی و بهداشتی اضافه می‌شود.
اختلافات خانوادگی؛

خشونت روانی، نیمه پنهان زندگی زوج ها

یکی ازخطراتی که زندگی همسران را تهدید می کند، همین حرف های روزمره آنان با یکدیگر است ، حرف هایی که در آن یکی از زوج ها طرف مقابل خود را با یکی از افراد موفق فامیل مقایسه می کند یا با حرف هایش او را دلسرد می کند.
همه اقدامات یک معاون رئیس‌جمهور در 3.5 سال گذشته!

هدف مولاوردی از طرح وعده «بهبود شرایط بانوان در 5 سال آینده» چیست؟

طرح وعده «بهبود شرایط بانوان در 5 سال آینده» یک وعده انتخاباتی و در راستای پروژه «تقلّا برای دو دوره‌ای شدن آقای روحانی» ارزیابی می‌شود.
مشاور وزیر کشور در امور بانوان:

تعداد زیادی از پست‌های امور بانوان در کشور خالیست

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:هرچند که تشکیلات حوزه زنان تقویت شده ولی بخش زیادی از پست‌های امور بانوان خالی است.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها