سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اشرف‌‌ گرامی‌زادگان/مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده:

سن ازدواج، دغدغه دیروز و امروز

ازدواج امری مهم و نتیجه آن تشکیل خانواده‌ای سالم و پایدار است. اگر چنین تصویری از ازدواج باشد، بی‌شک باید به مقدمات و ابزار اولیه ازدواج و تشکیل خانواده توجه کرد. چگونه این ازدواج شکل می‌گیرد و برای پایداری آن چه باید کرد؟ نیک پیداست که ازدواج باید با رضایت زن و مرد انجام شود، زیرا این قرارداد با قراردادهای بیع و اجاره متفاوت است و آن هم به جهت ویژگی‌های انسانی، عاطفی و اخلاقی و در نتیجه وجود فرزندان حاصل از ازدواج است که ازدواج را یکی از مهم‌ترین قرارداد‌ها قرار داده است. حال اگر به اهمیت ازدواج پی برده‌ایم باید به تمام جوانب آن نگاه کنیم.
باقری لنکرانی مطرح کرد:

زنان، متولی سلامت خانواده

رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت گفت: تجربه خانواده ها نشان داده که زنان معمولا نقش متولی سلامت خانواده را برعهده دارند و حتی سلامت دیگر اعضای خانواده را رصد و دنبال می کنند و به‌همین لحاظ، سلامت آن ها نقش سرنوشت سازی در سلامت کل جامعه خواهد داشت.
زهرا آیت اللهی:

ایرادات رئیس شورای فرهنگی به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان

زهرا آیت‌اللهی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و عضو حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست خبری صبح امروز به تشریح ابهامات و اشکالات موجود لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان پرداخت و گفت‌: پیش از این آنچه درباره این لایحه در رسانه‌ها عنوان شده تنها حمایت صرف از لایحه بوده است، غافل از اینکه این لایحه دارای نقاط ضعف بیشماری است
شجاعی :

زنان را فقط برای مشارکت توده ای به رسمیت می شناسیم

دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب گفت: مشارکت توده ای زنان را فقط به رسمیت می شناسیم و از حضور آنان استقبال می کنیم اما هنگام بهره مندی از اندیشه و مدیریت آنها هزار اما و اگر می آوریم که آموزش ندیدند، تجربه ندارند و وارد نیستند
معاون شهردار تهران:

بهزیستی از مسئولیت‌پذیری در حوزه زنان عقب‌نشینی کرده است

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران گفت: سازمان بهزیستی از مسئولیت‌پذیری در حوزه زنان عقب‌نشینی کرده است
معصومه ابتکار:

۱۶ درصد مدیران کشور زنان هستند

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: حضور زنان در پست های مدیریتی میانی در سطح کشور گسترش یافته است. در حال حاضر میانگین مدیران زن در کشور در حدود ۱۶ درصد است و این روند در سطح استان ها تا ۶۰ درصد افزایش در طول یکسال گذشته داشته است.
عضو فراکسیون بانوان ؛

حضور زنان در ورزشگاه مسأله مرگ و زندگی نیست !

عضو فراکسیون بانوان مجلس هشتم تبدیل کردن مسائل حاشیه‌ای بانوان به مسائل اصلی حوزه زنان را توهین به شعور آنان دانست و اظهار داشت: برخی جریانات، موضوع ورود زنان به ورزشگاه را تبدیل به مسئله مرگ و زندگی خانم‌ها کرده‌اند.
زنان برتر روستایی؛

زنان روستایی قدرتمند سراسر جهان

بنیاد گردهمایی زنان جهان موسوم به WWSF یک سازمان غیرانتفاعی تحت پوشش سازمان ملل متحد است که از سال 1994 هر‌ساله جوایزی را به بانوان روستایی برتر جهان اهدا می‌کند و در 23 ‌سال اخیر در مجموع 432 جایزه در این حوزه اهدا کرده است.
نماینده تهران:

لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی، از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند

طیبه سیاوشی نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی و فقر جلوگیری کند. برخی از این کودکان می‌گفتند یارانه نمی‌خواهیم، فقط به ما کارت هویت بدهید.
آیا تکرار می شود؟!

شش ساعت آزادی در آزادی

زنان برای اولین بار برای تماشای بازی باشگاهی وارد استادیوم آزادی شدند. هرچند این ورود آزادانه نبود و لیست سفارشی و تعیین شده ای که از قبل بسته شده بود، و فقط آن ها اجازه ورود داشتند، دختران و فامیل وزیران و مسئولین! خبری از ورود آزاد نبود.
بانوان بلند‌ همت پشت چرخ زندگی؛

مشاغل خانگی یکی از راه‌های امرار معاش زنان جنوب تهران است

سال‌ها پیش از آنکه کشورهای چین، تایوان و ایتالیا به حکمت رونق صنایع خرد پی ببرند و با ایجاد مشاغل خانگی متنوع، اقتصاد خود را به پویایی برسانند، بسیاری از ایرانیان در منزل و به موازات مدیریت خانواده فعالیت‌های درآمدزا انجام می‌دادند.
از رحم اجاره‌ای چه می‌دانید؟؛

در آغوش نامادری

بعضی تصمیم‌هایی که در زندگی می‌گیریم. بعضی تصمیم‌هایی که زندگی مجبورمان می‌کند که بگیریم، هم خودش سخت است و مبهم و پیچیده و هم برای دیگران سؤال برانگیز. هم کنار آمدن با خود مسأله دشوار است هم جواب دادن به این و آن و مواجه شدن با چشم‌های گرد شده از تعجب آدم‌هایی که فکر می‌کنند از خود ما بیشتر در مورد موضوعی که روز و شب‌مان را یکی کرده، می‌دانند. اما وقتی انگیزه خیلی قوی است؛ وقتی حاضریم برای شنیدن صدای یک بچه که از پوست و گوشت خودمان است به هر سختی تن بدهیم و از هر قله قافی بالا برویم. آن وقت است که با همه مخالفت‌ها و علامت سؤال‌ها تن در می‌دهیم به رویارویی با یکی از سخت ترین و عجیب‌ترین روش‌های باروری یعنی رحم اجاره‌ای.
حاشیه بزرگراه به جای ورزشگاه؛

زنانی که اجازه تماشای مسابقه پرسپولیس و کاشیما را پیدا نکردند

اشک می‌ریزد و می‌گوید: «مارو سوار اتوبوس کردن گفتن می‌خوان ببرن داخل ورزشگاه اما آوردنمون بیرون و الان نه ماشین هست نه بازیو دیدیم و نه رفتیم تو ورزشگاه». این بخشی از ویدئویی است که روز گذشته و پس از مسابقه پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن در شبکه‌‌های اجتماعی خبرساز شد. ویدئوی دختر جوانی با شال قرمز که اشک همه صورتش را ‌تر کرده و با بغض از راه‌ندادن‌شان به ورزشگاه آزادی و بقیه جزئیاتش حرف می‌زند.
زنان روزگار قاجار به روایت زنان فرنگی؛

روایت زن جهانگرد از شکل و شمایل زنان بختیاری

«...بیشتر زنان بختیاری بلند قد هستند و به ندرت زن‌های چاق و فربه بینشان دیده می‌شود و دست و پاهایشان کوچک و اغلب در اثر کار زیاد طراوت و زیبایی زنانه را از دست داده‌اند. دست‌های یک زن بیست ساله به نظر چهل ساله می‌رسد. زن‌ها دارای دماغ‌های قلمی و دهان‌هایی تنگ و خوش ترکیب و لب‌هایی نازک و موهایشان صاف و پر پشت‌اند، گرچه بیشترشان از دردهای دندان رنج می‌برند ولی دندان‌هایی سفید و منظم و زیبا و سالم دارند...». این توصیفات از زنان بختیاری مشاهدات «ایزابلا بیشوپ» جهانگرد بریتانیایی است که در روزگار ناصرالدین شاه به ایران و مناطق غربی مسافرت کرده و چند ماهی را در میان مردم بختیاری زندگی کرده بود.
فرهنگسازی صحیح ؛

عبور زنان از دیوار آزادی

زن‌های ایرانی به ورزشگاه رفتند، در کنار مردان فوتبال دیدند، تشویق کردند، خوشحال شدند، حسرت خوردند و به خانه‌های خود برگشتند بدون اینکه اتفاق خاصی بیفتد.برخی در این سال‌ها اعلام کردند که ما فرهنگ حضور زنان در ورزشگاه‌ها را نداریم. زیرساخت این کار آماده نیست. دیروز مردان و زنان حاضر در ورزشگاه آزادی نشان دادند هم فرهنگ این کار را دارند هم زیر ساخت‌ها آماده حضور زنان در وزشگاه است.
صفحه طنز روزنامه شهروند؛

واکنش به حضور زنان در ورزشگاه آزادی، از مشهد

صفحه طنز روزنامه شهروند که شهرونگ نامیده شده، در واکنش به خبر «بالاخره ورزشگاه آزادی برای خانواده‌ها باز شد» تیتر زد: پس چرا منقلب نمی‌شید لعنتیا!
رئیس فراکسیون خانواده مجلس:

عدالت و برابری جایگزین مهریه

گاهی در بررسی تاثیر قوانین موجود و وضعیت حاکم بر شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور به تناقض‌هایی آشکار برخورد می‌کنیم که البته بی‌ثباتی وضع موجود موجب تبدیل آنها به چالش و دغدغه‌ای جدی می‌شود. یکی از این موارد مسأله مهریه است که از چند منظر دارای اهمیت است.
در گفت و گو با طیبه سیاوشی مطرح شد؛

آیا از این پس شاهد حضور زنان تماشاگر در استادیوم‌های فوتبال خواهیم بود؟

طیبه سیاوشی، نماینده تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا تصمیمی برای حضور بانوان در بازی‌های لیگ گرفته شده است یا خیر، می‌گوید: برای بازی‌های لیگ که چیزی نشنیده ام و تا آنجا که می‌دانم تصمیم موثقی گرفته نشده. اما در سطح ملی تلاش‌ها بر این است که این مجوز گرفته شود.
سازمان جهانی بهداشت؛

خشونت علیه زنان در کدام کشورها بیشتر است؟

برآوردهای جهانی نشان می‌دهد که به طور متوسط از هر سه زن یکی در طول زندگی خود حداقل یکبار خشونت جسمی یا جنسی را تجربه می‌کند. اما میزان خشونت‌ در کشورهای در حال توسعه به طور قابل ملاحظه‌ای بالاتر از کشورهای توسعه یافته است.
رشد آمار زنان سرپرست خانوار ؛

زنان سرپرست خانوار و ضرورت یک چتر حمایتی

رشد آمار زنان سرپرست خانوار بیانگر یک آسیب اجتماعی جدی است که از یک طرف ناشی از رشد مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی همچون طلاق و از طرف دیگر زمینه ساز بروز آسیب های دیگری همچون، فقر، اعتیاد، اختلالات روحی و روانی در زنان جامعه است.
صفحه  از ۶۳
نظرات و گلایه ها