سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اولویت های زنان؛

پیشنهادات راکعی به ابتکار در معاونت‌ زنان

یک فعال حقوق زنان با تأکید بر اینکه تبعیض زدایی از قوانین، حضور بیشتر زنان در فرآیند توسعه و جامعه، رسیدگی به زنان سرپرست خانوار، زنان و کودکان آسیب دیده و ... را از جمله مواردی دانست که ابتکار باید با جدیت رسیدگی و آنها را در دستور کار قرار دهد.
ابتکار:

راه مولاوردی را در معاونت امور زنان ادامه می‌دهم

معاون زنان و امور خانواده در دولت دوازدهم گفت: راه مولاوردی را در این معاونت ادامه می‌دهم و قصدمان این است که در حوزه زنان و خانواده ساختار‌ها را تقویت کنیم.
نکاتی در مورد خرید گوشت؛

نکاتی درباره‌ تردی و سفتی گوشت‌ها

بحث تردی گوشت به عوامل متعددی چون نژاد دام، سن، جنس، تغذیه و محل قرارگیری ماهیچه‌ها بستگی دارد.
آشنایی با قسمت های مختلف گوشت؛

قسمت های مختلف گوشت گوسفند

هر قسمت از عضلات حیوان که فعالیت بیشتری دارد، خوش طعم تر است. ولی هر قسمت که کمتر به حرکت افتاده باشد، نرم تر است. به همین دلیل است که گوشت مرغ های پرورشی در مرغداری ها یا قفس نرم تر است، ولی گوشت مرغ های خانگی و چرنده خوش طعم تر وسفت تر است وزمان پخت بیشتری نیاز دارد.
مراسم تودیع و معارفه معاون امور زنان و خانواده؛

ابتکار:ستاد ملی زن و خانواده احیا می‌شود

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: بدگویی، تهمت و دروغ‌ها علیه مسوولان به ویژه بانوان که کمر خدمت برای مردم بسته و همه دانش و تجربیات خود را در این مسیر عرضه کرده‌اند، بسیار مایه تاسف است.
در پی اعلام کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم؛

کابینه رئیس جمهور در خصوص زنان شوک آور بود

با اعلام کابینه پیشنهادی توسط روحانی، اعتراضات زیادی به رئیس جمهور وارد شد. زیرا روحانی در تمام تبلیغات انتخاباتی اش حضور زنان را در اولویت می دانست اما حال جامعه زنان شاهد رفتار دیگری بودند.
زهرا شجاعی:

امروز ۸۵ درصد زنان باسواد هستند

دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب گفت: به برکت انقلاب، زنان آگاه‌تر و مدیرتر و مدبرتر شدند چراکه پیش از انقلاب از هر چهار زن یک نفر سواد داشت اما اکنون ۸۵ درصد زنان باسواد هستند.
لعیا جنیدی:

پیشنهاد تشکیل شورای متخصصان را به رییس‌جمهور دادم

معاون حقوقی رییس جمهور با رد اینکه رییس‌جمهور بخاطر فشارهای جامعه معاونان خود را از میان زنان انتخاب کرده است، گفت:‌ اصولا برای کار نمادین دنبال افرادی که خیلی کار علمی کرده‌اند، نمی‌روند. چون این افراد بهرحال خواسته یا ناخواسته افکار خود را پیگیری می‌کنند.
آذر منصوری:

روحانی نتوانست انتظارات جامعه زنان را برآورده کند

آذر منصوری گفت: معصومه ابتکار و شهیندخت مولاوردی در شرایط فعلی نسبت به شرایط قبلی خود ارتقا پیدا نکردند که این با اصل شایسته‌سالاری در تعارض و تناقض قرار دارد.
وزیر زن نداریم؛

حضور زنان فقط در یک معاونت قطعی است

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اخبار مختلف پیرامون ترکیب کابینه دوازدهم، گفت: در حال حاضر تنها معاونت امور زنان و خانواده به زنان سپرده شده و خبری از وزیر زن نیست.
به روایت مولاوردی؛

ممانعت‌ مجلس نهم با تشکیل«مرجع ملی زنان»

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، با اشاره به «تشکیل مرجع ملی زنان» در کشور گفت: تشکیل مرجع ملی تامین امنیت زنان در کشور از سوی مجلس نهم با مخالفت روبرو شد، زیرا فراکسیون زنان این مجلس به شدت به آن انتقاد کردند.
کارگران جدید بازار کار؛

"اوشین"های ایرانی؛ دور از خانه

نرخ بیکاری زنان ۴۷.۳ درصد است میانگین نرخ بیکاری زنان جوان کشور در تابستان سال گذشته 47.3 درصد بوده است و نرخ بیکاری 15 استان کشور بیش از میانگین است. نرخ بیکاری زنان در تابستان 1395 در کل کشور 21.9درصد بوده که دو برابر نرخ بیکاری مردان است.
از سرگردانی تا هویت دوقطبی زنان؛

زنان ایرانی در جریان گذار از سنت به مدرنیته چه هویتی دارند؟

نشست مشترک علمی-تخصصی حلقه مطالعات مسائل اجتماعی زنان انجمن جامعه شناسی ایران و خانه اندیشمندان علوم انسانی با عنوان «هویت زن ایرانی در گذار از سنت به مدرنیته» عصر روز یکشنبه، 8 مرداد ماه 96 در سالن حافظ خانه اندیشمندان برگزار شد.
حسینی:

چینش کابینه دوازدهم نشان دهنده شنیده شدن صدای زنان باشد

یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با مقایسه آمار حضور زنان در وزارتخانه‌ها در کشورهای مختلف گفت که این امیدواری از سوی جامعه زنان وجود دارد که نحوه چینش کابینه دوازدهم از سوی حسن روحانی نشان دهنده شنیده شدن صدای زنان در کابینه باشد.
سلحشوری:

حضور مولاوردی در معاونت زنان دولت بعد خواسته جامعه زنان است

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی نسبت به عدم حضور شهیندخت مولاوردی در معاونت زنان و خانواده دولت دوازدهم، تاکید کرد که مطالبه فراکسیون زنان و جامعه مدنی این است که مولاوردی در این معاونت ابقا شود و گفت که خود او نیز خواهان ادامه فعالیت در این بخش است.
خديجه كشاورز کیست؟

اولین بانوی وکیل در ایران

خديجه كشاورز به لحاظ تقدم زماني اولين وكيل زن ايران محسوب مي‌شود كه در 21 فروردين سال 1316 پروانه وكالت پايه دو دريافت كرد.
وقت تغییر است؛

جای خالی وزیر زن در کابینه فراجناحی

وقتی سخن از کابینه فراجناحی می‌شود و این کابینه فراجناحی شامل اصلاح‌طلب و معتدل و اصولگراست، اما جایی در آن برای زنان نیست، زنان در کجا قرار می‌گیرند؟
مولاوردی:

طرح اصلاح گذرنامه برای خروج زنان از کشور در مجلس بررسی می‌شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: طرح اصلاح گذرنامه برای تسهیل در خروج زنان از کشور اکنون در مجلس شورای اسلامی بررسی می شود.
به بهانه روز دختر؛

اگر فرزند دختر دارید، بخوانید...

فرزند زیباترین هدیه به پدرو مادر است، اگر دارای فرزند دختر هستید یا به تازگی دختردار شده اید نکاتی ظریف را باید در تربیت و بالندگی آنها رعایت کنید که با تربیت پسران متفاوت است.

روز دختر مبارک

روز دختر رو به ‍ دختراي مدرسه شین آباد که با زخمهای روی صورتشون بزرگ شدند هم تبریک میگیم.
صفحه  از ۲۵
نظرات و گلایه ها